Toneelgroep Amicitia speelde Dossier 300 Alie v. d. Veen was op bezoek bij Prinses Harijke Iw Waterpoort-krabbels B S J j| IJLST W Y M BR ITS E R A DE EL van en door Speurder BUITENLANDS OVERZICHT OHicieel Orgaan de gemeenten SNEEK, <1 ff b G 117e jaargang no. 16 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD C.B.T.B.’ers maakten excursie naar Oost-Friesland Zondag a.s. Tweede Kerk- concert W w s Zeer veel inschrijvingen voor Sneker Damdag Het Sneeker Nieuwsblad is een Rijdt veilig met melk Geheimzinnige verdwij ningen in Oudega-W Flexa-personeel vierde weer feest Donderdag 22 febr. 1962 Boven Algerije hangt de dreiging van de O.A.S. gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en D j'ï 1 M 't is nog steeds hetzelfde liedje. Onwillekeurig begint zitten. onlangs vertelde ten, waardoor die geheel P. tl zijn aca w ao. het de bedoeling bezoek door de1 Kantoor voor admini stratie en redaktie: GEDEMPTE POI 6 Telefoon 3005 (O 5150) b.g.g. 4091. voor overnachten, verschijnt MAANDAGS en DON DERDAGS grootte van van 40-60 ha. De goede kwaliteit. het Wel maar afwa- staan aan Advertentieprijs 15 ct. per mm. Bij contract (handels- adv.) lager. Abonnementsprijs 3, per half jaar. Franco p. post ƒ3,75 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad S s O N iiiintiifiiiiimiJiitiifiitiititiiiriiiriitriiim» Mevr. T. Buma-Visser zorgde voor een goede verpleegster en Mieneke Brinksma voor een misschien nog net niet genoeg verdorven secretaresse. De overige rollen waren eveneens goed bezet door mevr. T. Stallinga-v. d. Zee en de heren B. v. d. Ende, S. van der Schoot en J. Dijkstra. 1» *1 *1 *1 S of alleen aan de andere kant van de „barricade”. S Naar wij vernemen, kwamen tot dus verre reeds meer dan tweehonderd in schrijvingen binnen, waaronder uit Vlaardingen, Den Helder, Dit jaar nog gesprek op de top? Het voorstel van Engeland en Amerika om de ministers van buitenlandse zaken van Rusland, Amerika en Engeland vóór het begin van de ontwapeningsconferen tie in Genève op 14 maart bijeen te la ten komen, heeft Chroestsjov beantwoord met het voorstel om de achttien delega- NTS opgenomen zouden worden, maar toen ’s avonds de hele familie en alle vriendinnen van school (Alie zit in de derde klas van de Rehobothschool) vol spanning zaten te kijken, ver scheen zij echter niet op het scherm. Alleen het bezoek van de Koninklijke Landmacht werd uitgezonden. De laatste bezoekers die zaterdag werden ontvangen waren de peetou ders van de Prinses, mevrouw D. Post- Salomons, wier man in juli 1944 werd gefusilleerd en de heer A. J. A. Wil- tens, die tijdens de bezetting voorzit ter was van de raad van negen van ’t studentenverzet. durende welke de orde gehandhaafd zal worden door een politiemacht van 30.000 man, waarvan een vijfdp Euro peanen. Gedurende deze overgangs periode zal Frankrijk zijn leger van een gosde 400.000 man kunnen hand haven. Wordt de nieuwe constructie door de Franse en de Algerijnse be volking in. een referendum goedge keurd, dan zal öe aftocht beginnen. Gedurende de overgangsperiode komt er een voorlopig gezag, onder leiding van een Mohammedaan, die vermoe delijk voor heide partijen aannemelijk moet zijn. De stichting „Het Vierde Prinsen kind” waarvan deze tocht is uitge gaan, organiseert sedert 1948 vakan tiekampen voor oorlogsweesjes en minder valide kinderen van alle ge zindten van acht tot eenentwintig jaar. Ook Alie is al twee keer naar een dergelijk kamp geweest. Het be valt haar best en ook dit jaar zal ze weer deelnemen. In totaal heb ben al ruim 32.000 oorlogsweesjes en 4400 minder valide kinderen een vakantie in deze kampen doorge bracht. Vrachtwagens versperren de weg, fietsen, hopen fietsen staan in de weg en tenslotte kan niemand nog een kant uit. Die situatie kunt u meerma len meemaken op dinsdagmorgen op het hoekje van het Kleinzand bij Boekhandel G. v. d. Pijpekamp. Woe dende chauffeurs gooien met fietsen, alsof het hoegenaamd niets kan sche len of het ding nou in het water komt x 1 aan kant Opening naar links In Italië ziet het er naar uit, dat de nieuwe regering van chr. democraten, sociaal-den.ocraten en republikeinen, die premier Fanfani wil vormen, de parlementaire steun zal hebben van dè socialisten van Nenni, die lange tjjd met de communisten een eenheid van actie hebben gevoerd. Men noemt dit ,,de opening naar links,” die sterk .wordt toe gejuicht door de linkerzijde van de chr.- democraten. Zij maakt het mogelijk om de greep van de behoudende elementen op een Italiaanse politiek wat te ver lichten, terwijl bovendien de communis ten sterker worden geisoleerd. Niet op televisie Het bezoek, dat ongeveer drie kwar tier duurde en waarbij naast prinses Marijke en de Koningin, ook prinses Irene aanwezig was, verliep heel ge moedelijk. Er werd thee met gebak gepresenteerd en onderwijl gezellig gepraat over allerlei belangrijke din gen in het dagelijks leven van een teenager. Prinses Marijke, die nu in de derde klas van het Lyceum zit, ver telde o.a. „dat ze bij de ene leraar ook wat meer kunnen uithalen, dan bij de ander”. Bij het vertrek kwamen zij ook Prins Bernard nog tegen, die hen met een joviaal „Dag jongens” groet te. Prinses Marijke begeleidde de meisjes tot aan de auto, waarmee de chauffeur bijzonder in zijn sas was. Oorspronkelijk was dat flitsen van het 1 Het was voor het Comité Kerkconcer- ten van de afdeling Sneek van „Jeugd en Muziek” ongetwijfeld een grote vol doening, dat het eerste alhier gehouden kerkconcert zo geslaagd is. Dat het ook een stimulans is geweest om op de ingeslagen weg voort te gaan blijkt wel hier uit, dat op zondagavond 25 februari a.s. het tweede kerkconcert onder de titel „Een uur kerkmuziek" zal worden gegeven en wel weer in de Geref. Zuiderkerk aan de Rienck Bocke- makade. De aanvang is acht uur. Toe gang is gratis. Medewerking wordt verleend door het van de radio bekende meisjeskoor „Scheppingsgave” uit Bergum o.l.v. G. Hofma en de bekende violiste Sylvia van der Hoef, terwijl de heren J. W. Boejjen- ga en G. Abma de orgelpartjjen zuilen verzorgen. Uitgevoerd worden werken van o.m. Hassler, Vierdanck, Mendelssohn, Bach, Mozart en Stanley, zodat het weer een mooie avond belooft te worden. J.M. hoopt, dat ook deze keer er weer velen zullen zjjn, die van de gelegenheid gebruik zullen maken de vele kerkmu ziek, die de muziekliteratuur rijk is, te beluisteren. binnen, waaronder Rotterdam, Heemstede, Kampen, Assen, Uithui zen en Berkhout. Verwacht mag worden, dat de komen de dagen het aantal inschrijvingen nog aanzienlijk zal stijgen. Alle voorwaarden achten wjj derhalve aanwezig, dat ook deze 17e Sneker Damdag bij voor baat reeds als geslaagd kan worden be schouwd. Voor de uitvoering van de toneel groep Amicitia was gisteravond veel belangstelling. Het bleek duidelijk dat deze groep op een zekere kern van be zoekers kan rekenen, voor wie deze avonden een traditie betekenen. Wij kunnen ons hier over alleen maar ver heugen, want ook het amateurtoneel verdient zijn eigen plaats en verte genwoordigt op eigen bescheiden wij ze een stuk cultureel leven. Wij moe ten echter wel bekennen dat we ons met enige weemoed hebben afge vraagd waarom zovelen van deze to neelbezoekers hun plaats open laten als het beroepstoneel in onze stad op treedt. De keus was deze keer gevallen op een thriller van Wim Bischot „Dos sier 300”. We kunnen het stuk niet an ders dan zeer geslaagd noemen, zeker voor het amateurtoneel. De schrijver Adenauer was bezorgd Intussen heeft president De Gaulle vo rige week tijd gevonden om op uitnodi ging van bondskanselier Adenauer, de ze te ontmoeten in Baden-Baden. Aden auer was wat bezorgd geworden over ce jongste rede van De Gaulle, waarin deze een scherpe aanval deed op alles wat op politieke en militaire integratie geleek, doelstellingen juist van de Duit se bondskanselier. Er was vrees ont staan, dat De Gaulle datgene wat er in de Europese Gemeenschap aan integra tie is bereikt op losse schroeven wilde stellen. Maar zo ernstig lijkt de zaak toch niet, al zal men voortdurend op zijn hoede moeten zijn, dat de door De Gaulle voorgestelde unie van Europa weinig anders wordt dan een oude allian tie, waarin Frankrijk op grond van zijn kernwapens meent de politiek te kunnen bepalen. al tien jaar leiding hebben gegeven aan da door de stichting georganiseer de vakantiekampen, hebben vroeger als kinderen de kampen ook bezocht. Mej. Van Hasselt als oorlogswees en de heer Tilroe als oorlogsinvalide. De actie „Rijdt veilig met melk,” hoe wel enkele maanden geleden al voorzich tig begonnen, zal dinsdag 27 februari a.s. met alle kracht losbranden. Een tachtig tal directeuren van consumptiemelkbe- drjjven in Nederland neemt op die dag deel aan een eenvoudige rally, die als of ficiële start voor deze actie van Het Ne derlands Zuivelbureau geldt. De directeuren zullen in vier steden - Zwolle, Zutphen, Amersfoort en Den Bosch - de strijd aanbinden met straf- punten en verkeersproblemen. De rit leidt naar een punt, waar niet alleen de maaltijd, maar ook meer in formatie over de campagne, wacht. OUDEGA-W. De Herv. Vrouwen Vere niging hield woensdagavond haar jaar vergadering onder leiding van de pr >si- dente mevrouw V. d. Heide. De avond werd begonnen met een openingsdienst. Uit de verslagen van secretaresse en penningmeesteresse bleek, dat de ver eniging er goed voor staat. Het ledental is tot veertig uitgegroeid en ook finan- ciëel is alles prima in orde. De avond werd verder gevuld door de leden zelf, met voordrachten, spelle tjes en eigen gemaakte rijmstukjes. Gok werd er nog gekiend. De winnaressen van het kienen en van de spelletjes wer den met een prijsje beloond. Vele dames waren de laatste dagen iets kwijtgeraakt uit hun huishouding. Dit bleek door een paar leden ontvreemd te zjjn en deze avond kregen ze het met een toepasselijk woord op rijm terug it de zak met gevonden voorwerpen. Tus sen dit alles door werden ook de tracta- ties niet vergeten en het was al bijna half twaalf, toen deze zeer gezellige avond na het zingen van Gezang 180 1 en 4 door de presidente gesloten werd met dankgebed. is er duidelijk op uit om - zoals ge bruikelijk - de toeschouwer zo lang mogelijk in het onzekere te laten wie de dader van de moord is. Men had door middel van een strookje aan het programma de bezoekers de gelegen heid geboden mee te raden wie de schuldige was; hiermee was zelfs een boekenbon te winnen. Maar ook zon der deze extra aansporing zou de schrijver wel in staat geweest zijn de aandacht van de toeschouwer te boei en. Om deze aandacht in de gewenste richting te dwingen heeft Bischot in deze thriller geëxperimenteerd met enkele monologen van één der be langrijkste personen in het stuk: de dokter. Op een donker toneel, slechts verlicht door één spotlight, gaf hij zjjn commentaar op de gebeurtenissen, vóór dat een bepaald tafereel begon. Bovendien vergemakkelijkten deze scènes de sprongen in de tijd van het ene tafereel naar het andere. Toch slaagde dit experiment niet volkomen, doordat de toeschouwers juist wat de tijd betreft in de war werden gebracht: de eerste monoloog „speelde” na de I executie van Fernand. Ook de volgen- de waren steeds vóór op het onmid- I dellijk volgende tafereel. Alleen bij het laatste was dit niet het geval, dit lag in tijdsorde na de eerste monoloog. De toeschouwers zullen zich over deze kwestie wel niet teveel het hoofd hebben gebroken. Zij hadden het te druk met de moord, die zich eigenlijk voor hun ogen op het toneel voltrok en die bovendien in de bovengenoem de eerste monoloog al was aangekon- digd. Henriet, een ongeneeslijk zieke vrouw, sterft kort na het drinken van een kop koffie. De verdenking valt als vanzelf op haar man Fernand, die wel erg attent is voor zijn zieke vrouw, maar buitenshuis zijn troost zoekt bij andere vrouwen. Het komt pas tot een arrestatie, als hij kort daarop hertrouwt met Rose Marie, ’n jonge secretaresse. Het lukt echter niet het bewijs van deze moord over tuigend te leveren. Verschillende per sonen die er bij aanwezig waren han delen eveneens op verdachte wijze. Tenslotte blijkt pas na de veroordeling en de executie van Fernand, dat niet hij maar de zwakzinnige dame René de moord heeft gepleegd. Wat het spel van „Amicitia” betreft willen wij voorop stellen dat duide lijkheid en beheersing niets te wensen over laten. De regisseur de heer S. Geerdes, heeft hier blijkbaar alle aan dacht aan besteed. Maar aan de ande re kant voelen wij het toch wel als een bezwaar dat de dialoog hierbij soms te kort komt. Het tempo wordt wat eentonig, er zijn geen stroomver snellingen. Anders gezegd, tegenover een winst aan perfectie en zekerheid staat een verlies aan spontaneïteit en natuurlijkheid. Dé knapste prestatie leverde deze avond de heer C. F. de Vries als de sceptische, maar toch ook vaak ner veuze dokter. Hij slaagde volkomen in zijn dubbele opgave van medespe ler en commentator. Onder de dames viel in de eerste plaats op de mooie waanzinnige scène van Mevr. M. Mak- ken-Oldenburg als René en de cy nische Fanny van Mevr. E. Vlaskamp- Joustra. van zeer vele meters totaal niets aan de hand is en dan ineens de buis vol komen vernield is. Een zeker gedeel te is nu afgesloten en het is de bedoe ling de zaak, als de grond wat dro ger is, nader te onderzoeken. ’t Is altijd gemakkelijk dingen te vin den die niet goed zijn, verbeterd moe ten worden en daarbij goede raad te geven, maar zelfs niets te doen. Dat is heus niet de bedoeling van Speur der. Het moet hem echter van het hart dat de toestand van de Oppen- huizerweg aan de kant van de kalk ovens en Flexa en ook op die hoogte abominabel slecht is. Vooral ’s avonds, als het geregend heeft en je er niet zo erg met de gaten en kuilen bekend bent, is het een mar teling. ties op het niveau van de regeringslei ders bijeen te laten komen, m.a.w. een topconferentie. Daarvan verwacht het Westen echter meer propaganda dan een zakelijk gesprek, vooral omdat Amerika bij eventuele mislukkingen de handen vrij wil hebben om nieuwe kernproeven te houden. Ronduit neen zeggen op Chroestjovs voorstel ging niet goed. Kennedy heeft het nu zo gesteld, dat hij bereid is tot overleg op het hoogste ni veau, wanneer de voorbereidende be sprekingen zoveel voortgang boeken, dat het gewettigd Ijjkt. Over het algemeen neemt men aan, dat er dit jaar nog wel een gesprek op de top zal worden ge voerd. verder zal komen dan een hinderlijk ter rorisme. Als aantrekkelijk puntje voor de Fran sen is al aangekondigd, dat het einde van de oorlog de diensttijd van 28 op 18 maanden zal terugbrengen. ’s Morgens om half twaalf vertrok Alie, die aan een ziekte in het been- dergestel lijdt, samen met haar moe der in een mooie „slee”. Zij werden door bemiddeling van de Rotary-club door de chauffeur van de firma Van der Plaats, de hëer Ykema gereden. Na een lange tocht met zeer slecht weer en sneeuwstormen door de Fle- vopolder kwamen zij om plm. half twee in het Oranje Hotel aan, waar Nelleke en de begeleiders, mej. W. v. bus Hasselt en de heer C. Tilroe zaten te I wachten. Deze twee leiders, die ieder U kunt zich echt de loop besparen. Ze nemen er niets meer aan. Alleen voor privé-doeleinden kunt U er nog wat geld kwijt, ’t Adres met deze fantastische kwali teiten? W. Burg straat 9. Zegt U dat niks? Wel, het J Belastingkantoor. Troost U, belas- HEEG. Verleden week namen 25 le den van de CBTB Wymbritseradeel Zuid deel aan een excursie naar Qost- Friesland in Duitsland, waar verschil lende bedrijven werden bezichtigd. De bouw van de boerderijen is heel goed: ruime bedrijfsgebouwen; flinke op slagruimte voor hooi en granen en veel aparte boxen voor kleinvee. De de bedrijven varieerde grondsoort is van Alleen teringssysteem is slecht, nieuwe gemalen gereed, goede sloten ontbreekt het nog. Ook al wegens gebrek aan werkkrachten. De voorwaarden voor inhuren liggen daar anders. Heffing van Landbouwschap en an dere lasten worden in de pacht prijs berekend. De huurtijd is minstens 20 jaar. Voor gezinnen met opgroeien de kinderen liggen er grote toekomst mogelijkheden. Ook werd nog een KI-station bezichtigd. De stieren wa ren van een goed vleestype maar wei nig van adel. De koeien worden niet eerder kalfrjjp dan met drie jaar. Al met al een leerzame dag waarop ook weer het nuttige met het aange name werd verenigd. SNEEKER NIEUWSBLAD De Fransen en de Algerijnen hebben overeenstemming bereikt over de vjjze, i waarop een einde zal komen aan de oor log, die al meer dan zeven jaren woedt in Algerije, dat volgens de grondwet een i onderdeel van Frankrijk is. Vorige week hebben een Franse delegatie, bestaande uit- drie ministers, diverse partijen ver- tegenwoordigend, en een Algerijnse I delegatie, bestaande uit vier ministers, I zich acht dagen bezig houden met l et I uit de weg ruimen van de laatste ob- stakels. Dat het beide regeringen ernst is, zou mén kunnen opmaken uit het feit, dat de, aanval van twee Franse reserve-of- ficieren met een vliegtuig op een stadje in Marokko, waar Algerijnse soldaten en vluchtelingen gelegerd zjjn, ondanks de aanvankelijke schrik, het accoord niet heeft verhinderd. De officieren handel den duidelijk in opdracht van de O.A.S., hét geheime leger, dat hiermee een po ging waagde toch nog een spaak in het wiel te steken. Zeer binnenkort verwacht men de on dertekening van de accoorden, nadat de- ze zijn goedgekeurd door de Franse mi- I. nisterraad en de Algerijnse Nationale Raad van de Revolutie. Dit laatste Fran se beraad is meer een formaliteit dan het Algerijnse, want naar verluidt zou er in de Algerijnse kring wat oppositie be staan van de zijde v.n de onbuigzamen, die bezwaar maken tegen de mate van samenwerking met de Fransen en die het nieuwe Algerije graag een linksere 1 draai zouden geven. Een van de voornaamste punten was nog de positie van de Europese minder heid. Deze Europeanen zullen vijf jaren bedenktijd krijgen, voordat zij kunnen kiezen tussen Frans of Algerijns burger recht. Er zijn artikelen opgesteld tegen de discriminatie van buitenlanders of minderheden en in plaatsen zoals Al- 1 giers en Oran, waar het Europese ele- ment zeer sterk is, zal daarmee reke- ning worden gehouden bjj de samenstel- 1 ling van de politie en de rechterlijke macht. Er wordt ook gezorgd voor een eerlijke vertegenwoordiging van de min derheden in het Algerijnse parlement. Frankrijk heeft zijn zin gekregen. Het kan de vlootbasis Mers-el-Kebir pachten. Weliswaar voor een beperkte tijd, maar die kan worden verlengd. Eer. gemengd- commissie zal toezicht houden op de ex ploitatie van de aardolie in de Sahara, en de opbrengsten zullen gelijkelijk tus sen Frankrijk en Algerije worden ver deeld. Het voorjaar komt weer in het land! Vorige week schreef Speurder dat wij er nog niets van merkten maar nu schijnt de zon dan toch. Er bloeien alweer- sneeuwklokjes en crocusjes en een buurvrouw van Speurder kwam heel trots vertellen dpt ze ge zonnebaad had. Ook op ander gebied, dat vooral de dames zal interesseren is het naderende voorjaar merkbaar. De modehuizen stallen hun nieuwe collecties uit, heerlijk fris en vrolijk. De gemeente heeft de lente ook ge roken, getuige het boomsnoeien dat nu alweer op vele plaatsen in de stad aan de gang is. Zaterdagmiddag heeft Prinses Marij ke op Paleis Soestdijk veel bezoek ontvangen ter gelegenheid van haar vijftiende verjaardag. Een van de be zoeksters was onze stadgenote Alie v. d. Veen uit de Giekstraat, die namens de stichting het Vierde Prinsenkind samen met de eveneens vijftienjarige Nelleke de Boer uit Wassenaar een schemerlampje aanbood. Na een de putatie van het wapen der verbin- dingstroepen van de Koninkh Land macht werden Alie en Nelleke om drie uur op het paleis begroet. Alles zou nu in kannen en kruiken zijn, als er bóven Algerije niet de dreiging van het geheime leger hing, dat de steun geniet van de grote massa van ruim een tniljoen Europeanen. Zoals wij al vaker t hebben betoogd, zal de toekomstige ont- wikkeling voor een goed deel afhangen van de tróuw van het Franse leger aan De Gaulle. Zonder de hulp van het lege) kan de O.A.S. vermoedelijk geen groot scheepse actie ondernemen. En als zij geen actie kan ondernemen, dan zal dit snel het moreel van de Europeanen on dermijnen, die zich dan eerder bij de gebeurtenissen zullen neerleggen. De meeste waarnemers verwachten wel, dat het leger trouw zal blijven, zodat men I niet behoeft aan te nemen, dat de O.A.S. De feestavond, welke de Flexa Perso neelsvereniging onlangs voor haar leden )e d is weer goed in de smaak gevallen. 1 raditiegetrouw werd de avond geopend met een uitgebreide koffietafel in de be nedenzaal van Hotel Hanenburg. c nDzu”oPeningswoord dankte de heei y. P. Tjallema nog bijzonder hen, die pA Z° 11 kranige manier hebben meege holpen om de bedrijfsbrand binnen de perken te houden. Ook bjj deze brand, aldus spr. hebben we kunnen zien, dat in geval van nood ieder van hoog tot laag zUn plichten juist aanvoelt. Het was een prettig gezicht, de met Moemen versierde tafels, waaraan ruim honderd dames en heren waren gezeten. Na de koffietafel was het woord aan het Draaimolencabaret. Alhoewel het op- VC5 minder was dan twee jaar geleden, toén dit gezelschap ook voor „/®xa 1°Pude pIanken stond, is er toch jes gelachen om de aardige voordracht- De kroon op deze verzorgde avond evenwel was het gezellige bal, dat tot uur buurde. De stemming zat er goed in, zodat de nieuwe dag vrolijk werd in gezet. De personeelsleden van buiten Sneek werden, voor zover zij niet in konden overnachten, per thuisgebracht. Die wal is ook een punt van ergernis. Er wordt al zolang gepraat over verbetering, maar het tingzaken worden er nog wel behan- is nog steeds hetzelfde liedje. deld, maar geld, geld willen ze niet meer. De „brandkast” is nu ver plaatst naar Oosterdijk 59, waar men u vriendelijk ontvangt, als u maar Al verschillende keren is het gebeurd betalen wil dat bewoners van ’t laatste blok Zeil- str. en ’t eerste van ’t Gangboord op het Eiland op de meest ongelegen Aan de Lemmerweg, bij de Ype ogenblikken zonder water kwamen te Staakstraat, wordt door de mensen zitten. Onwillekeurig begint men van de Sociale handwerkregeling een dan naar een oorzaak te gissen. Het vijver gegraven. Deze zal plm. 70 blijkt echter, naar de heer Ek, direc- meter lang en ongeveer 20 meter teur van het gemeentelijk gas- en breed worden. De diepte bedraagt S waterleidingbedrijf ons verzekerde, een kleine meter beneden Fries zo- een „natuurlijke” zaak te zijn. De merpeil. Er vlakbij wordt een plant- agressiviteit van de bodem speelt een soen met bloemen en heesters aange- belangrijke rol. In de grond en met legd, waarin banken geplaatst zullen name in het veen zitten op sommige worden. Apropos, onlangs vertelde J plaatsen zuren, die de buizen aantas- Speurder u over de weggeslagen wal- t»n vernield len van de nieuwe Jachthaven. Deze worden. Deze zuren komen heel erg worden nu met cement verstevigd, plaatselijk voor. Het kan dan ook zodat zij in de toekomst de storm zul- J voorkomen, dat er op een afstand len|kunnen doorstaan. B’ t B’ t

Sneeker Nieuwsblad nl | 1962 | | pagina 1