Waterpoort - krabbels f Snitser Frysk Toaniel spile „Kronkel paden” IJLST WYMBRITSERADEEL en van door Speurder de gemeenten S N E E K, BUITENLANDS OVERZICHT Officieel Orgaan Het Sneeker Nieuwsblad is een 5 117e jaargang no. 18 londerdag 1 maart 1962 35 Jazz for Christ Léden vergadering Chr. Lyceum Sneek Frysk Orkest met Jcannelotte Hertzberger Aan de te Sneek gevestigde werkgevers Kennedy in een moeilijk parket Aan de ingezetenen van Wymbritseradeel Werk gegund Felicitatiekaart voor de kinderen Veertig jaar bij N.V. „De Motor” Kamermuziekavonden Kunst aan Allen Het Zilveren Huwelijksfeest van onze Koningin en Prins k >2 SNEEKER NIEUWSBLAD >AD LM. hij Is (2e ei- viteit bezig geweest. Een ploeg van JEANNELOTTE HERTZBERGER Helledans ge- Hg gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Namens het plaatselyk Comité, Notaris P. Feddema. fa fa fa fa fa fa fa fa fa fa fa fa fa fa fa fa fa fa fa fa fa fa fa fa fa fa fa s fa Igor fa een fa fa fa fa fa fa fa fa des dat ien «■en aad iste ons »rdi- zon- zijn ntal ntal ■hal- en van het den dijk Deze wqek wachtte het jonggetrouw de naar P. Scheltinea-Böum'a een nk- irs- ild. X>r en in iet de it. - Ie :e it iT te ;r n h r. Advertentieprijs 15 ct. per mm. Bij contract (handels- adv.) lager. Abonnementsprijs J 3, per half jaar. Franco p. post 3,75 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad Verschijnt MAANDAGS en DON DERDAGS Kantoor voor admini stratie en redaktle: GEDEMPTE PO1 6 Telefoon 3005 (0 5150) b.g.g 4091. In de dinsdag gehouden buitengewone ledenvergadering van het Chr. Lyceum te Sneek legde het bestuur een verkla ring af naar aanleiding van geuite ver ontrusting na de in november gehouden bestuursverkiezing. In deze verklaring stelt het bestuur de vraag of de kwestie betreffende het niet herkiezen van de heer W. Nauta ;.ls bestuurslid niet met meer openheid had moeten worden behandeld. Het door het Curatorium aan het bestuur gedane voor stel om de heer Nauta tot curator te benoemen is gaarne door dit bestuur aanvaard. Deze verklaring had de in stemming van vrijwel de gehele verga dering. In de bestuursvacature werd uit de door het bestuur gestelde candidaten met grote meerderheid gekozen Ds. G. Kaastra te Oosthem. Verder werden diverse onderwjjsaangele- genheder in den brede besporken. Algerije Elk ogenblik verwacht men, dat de wapenstilstand in Algerije zal worden afgekondigd. Intussen doet het gehei- Op 6 maart a.s. zal het Frysk Or kest o.l.v. Alfred Salten in Amicitia te Sneek, om acht uur ’s avonds, zijn laat ste koncert in dit seizoen in Sneek ver zorgen. Het programma van deze avond en de jonge veelbelovende violiste, die als soliste aan dit programma meewerkt garanderen een avond van bijzonder mu zikaal genoegen. Op initiatief van Burgemeester Ras- terhoff is hier ter st 2de een comité op gericht, met het doel de actie van het Nationaal Comité voor het Zilveren Hu welijksfeest van Koningin en Prins Nederlanden zo krachtig mogelijk de de heer P. Scheltinga, tekenaar J Bouma uit Franeker. Toen zij dins- fa dags bij hun huis in de Parkstraat te, as Afke de tsjinstfaem die it ek maf tige knap; hja wurdt fêst in goe de krêft fan it SFT. De lytsere rollen, sa as dy fan Rein er Nederlanden zo krachtig mogelijk te on dersteunen. Het Nationaal Comité stelt zich ten doel het Nederlandse Volk te vragen als blijk van zijn verbonden! eid met het Huis van Oranje een kapitaal bijeen te brengen, waaraan Hare 'Ta- jesteit de Koningin en Zijne Koninklijke Hoogheid de Prins zelf een bestemming zullen geven. Ieder is vrij om mee te doen, maar ieder die meedoet zal door de hoogte van zjjn bijdrage tot uitdrukking moeten brengen wat volgens hem de nationale betekenis van het zilveren huwelijks feest van onze Koningin en Prins is. Wanneer straks de ogen van het Ne derlandse Volk en van de belangstellende buitenwereld gericht zijn op de viering van het zilveren huwelijksfeest, zal het bijeengebrachte kapitaal het tastbare symbool zijn van de diep gevoelde ver bondenheid van ons Volk met het Huis van Oranje. Wellicht heeft U reeds een verzoek met de van f is instrumentatie- kunst, waarvan de delen Inleiding - Drns 'de vuurvogel - Reidans van de Prin- van koning Kat- Zaterdagavond wordt in de zaal van Hotel Hanenburg een rally van Jazz for Christ gehouden. Jazz for Christ ont stond, toen enkele jaren geleden een begaafde jazzpianist, Cc.rel Heinsius, tot persoonlijk geloof in Christus kwam. Samen met zjjn team houdt Carel Hein sius nu oveial samenkomsten, speciaal bestemd voor Jazz-jongeren. Voor deze experimentele meetings bestaat overal bijzonder veel belangstelling. Hoewel Jazz for Christ niet beoogt propaganda te maken voor een bepaalde kerk of richting, werkt zy gaarne samen met alle positieve kerken en kringen. Ds A. Klamer, de bekende radio-pastor van het IKOR beveelt deze moderne evangelisa- tie-aanpak van harte aan. Verdere medewerkenden zijn: Ingrid van Benthem van den Bergh, radio-ac- trice uit Amsterdam en de bekende jeugd-evangelist Jan van Gys uit Gor- kum, als commentator. De aanvang -an de rally is om 8 uur en de toegang is vrjj. Onrust in Turkije In een ander land van de NAVO is onrust opgeborreld tot ’n poging tot opstand. De cadetten en de jongere of ficieren in Turkije zijn ontevreden over de gang van zaken, nu de junta van mei 1960 de macht weer heeft overgedragen aan de partijen en het parlement. Van de noodzakelijk ge oordeelde sociale en economische her- vormingen is nog niets terecht geko men en de jongeren twijfelen er aan of het er wel van zal komen. Premier Inönü kon echter rekenen op de steun van de oudere officieren, die niets van die sociale nieuwlichters moeten heb ben en zonder bloedvergieten konden betoging en opstand in de kiem wor den gesmoord. In verband met het zilveren huwelijks feest van H.M. de Koningin en Z.K.H. de Prins, heeft zich een Nationaal comtié gevormd, hetwelk zich ten doel stelt door een nationale geldinzameling een bedrag bjjeen te brengen, dat het Zilveren Paar als nationaal geschenk zal »worden aan geboden en aan welk bedrag het Zilveren Paar een bestemming zal geven. De gedachten gaan hiérbij uit naar de oprichting van twee grote jeugdcentra, die in beginsel ter beschikking zullen komen van alle bonafide Nederlandse Jeugdorganisaties, op daartoe door het Koninklijk Huis beschikbaar te stellen terreinen. Het ligt in de bedoeling het gehele Nederlandse volk hierbij in te schakelen. Naast andere activiteiten zal dan ook in alle dorpen van de gemeente Wymbrit- seradee', door tussenkomst van plaatse lijke comité’s, een huis aan huis-collecte worden gehouden. Hierdoor ontvangt dus elk de gelegenheid zijn aanhankelijkheid aan het Zilveren Paar te tonen. Ik wil dan ook gaarne bovenstaande collecte hartelijk bij U allen aanbevelen. De burgemeester van Wymbritseradeel, J. van Hout. Door het staatsbedrijf der P.T.T. te Den Haag is aan het Aannemingsbedrijf J. R. de Dood, alhier, voor de som van 312.800,- opgedragen de bouw en uit breiding alsmede de veibouwing van het bestaande gedeelte van het telefoonge- beuw te Heerenveen. gen en overweegt thans op welke wij ze U op dit verzoek zult reageren. Mocht zulks nog niet het geval zijn geweest, dan kan deze aanschrijving U aanleiding geven de hoogte van Uw bijdrage aan het nationaal geschenk vast te stellen. Wij wekken U gaarne op. om ter ge’e- genheid van de viering van het Zilverèn Huwelijksfeest van onze Koningin en Prins duidelijk blijk te geven van Uw ge voelens nopens de plaats welke ons Zil veren Bruidspaar te midden van ons volk inneemt. Indien U op deze wjjze de hoo- te van Uw bijdrage bepaalt, zal het nationale geschenk aan ons Konink lijk Huis tot in lengte van jaren getui gen van de verbondenheid van ons Vólk met het Huis van Or-nje. U kunt Uw bijdrage overschrjjven op Postgiro 25 ten name van de Stichting Nationaal Comité voor het Zilveren Hu welijksfeest van Koningin en Prins der Nederlanden te Amsterdam. die koude was de firma Martens op de Oosterdjjk zaterdagmiddag nogal iS1 lijk het maar vast Wat veranderd in Italië, Italië heeft zijn links-geöriënteerde kabinet gekregen, bestaande uit chr.- democraten, republikeinen en sociaal democraten. Het kan rekenen op de parlementaire steun van de linkse so cialisten van Nenni. Dat er wat is ver anderd kan men aflezen uit de samen stelling van de ministerlijst, waaruit blijkt, dat links-geöriënteerden nu de economische sleutelposities innemen. Segni blijft op buitenlandse zaken om de bondgenoten van de NAVO gerust te stellen, dat ook de nieuwe regering geen neutraliteitspolitiek zal voeren. an ds p- de instrument gespeeld, behoort schoonste, wat ooit voor fluit ven is. Het koncert wordt besloten balletsuite ,,De vuurvogel” Strawinsky. Deze balletsuite prachtig staaltje van me leger zijn uiterste best de Moham medaanse bevolking te prikkelen tot tegenacties door moordaanslagen op de Mohammedanen in Algiers en Oran, die tot gevolg zouden kunnen hebben, dat het Franse leger zou moe ten ingrijpen om de Europeaanse be volking te beschermen. Dit zou de overeenkomst met de FLN in gevaar kunnen brengen, maar dat is juist waar het geheime leger op uit is. In de chaos en verwarring zou het zijn slag kunnen slaan en zo Parijs willen dwingen tot een wijziging van de koers. Inmiddels worden beide de len van de bevolking tegen elkaar op gezweept en vorige week zaterdag heben lynchpartijen tientallen Algerij nen het leven gekost. De Duitse en Berlijnse kwestie Op het punt van Berlijn heerst op het ogenblik betrekkelijke rust, maar achter de schermen gaat het spel ver der. Dat spel is Russisch en bestaat uit het verleiden van West-Duitsland om een gesprek met Rusland aan te knopen over een regeling van de Duit se en de Berlijnse kwestie. Kroll, de Westduitse ambassadeur, is een groot voorstander van een dergelijk gesprek, omdat hij van oordeel is, dat Chroest- sjov Bonn eerder concessies zal doen dan bv. de Amerikanen, maar Aden auer voelt er niets voor, daar dit zijn gehele politiek van saamhorigheid met het Westen zou kunnen doorkruisen. Volgens de jongste geruchten (het kunnen ook proefballonnetjes zijn), zou Chroestsjov met de gedachten rondlopen aan Bonn voor te stellen Oost-Duitsland te erkennen in ruil waarvoor West-Berlijn een onderdeel van West-Duitsland zou worden. De westelijke troepen zouden uit West- Berlijn moeten vertrekken. De toe gangswegen tot de stad zouden wor den gegarandeerd. Dit alles klinkt nog weinig aantrekkelijk voor Adenauer, die is gekant tegen een erkenning van Oost-Duitsland. derlanden aan de /kinderen van de lage re scholen en van de kleuterscholen een felicitatiekaart, ontworpen door de leer linge van het Institu ,t voor Kunstnijver heidsonderwijs te Amsterdam, Hanneke Matthijsen. Het is de bedoeling, dat de kinderen deze kaarten, voorzien xan postzegels, zenden aan het Zilveren Bruidspaar. In de loop van de maand april zal deze felicitatiekaart bü alle kantoorboekhandelaren eveneens gra tis verkrijgbaar worden gesteld voor ie der, die deze aan het Zilveren Bruids paar wil toezënden en op deze aardige wjjze een kleine bijdrage wil geven aan het nationaal geschenk. De volle fran- keerwaarde komt namelijk dankzij de bijzonder grote medewerking van de Posterijen- ten goede aan het Nationaal geschenk. Eind maart, begin april geeft het Na tionaal Comité voor het Zilveren Huwe- Üjksfeest van Koningin en Prins der Ne- tot het schenken van een bijdrage ontvan- Het orkest begint met de bekende ou verture „Der Freischütz” van Carl Ma ria von Weber, waarna de violiste Jean- nelotte Hertzberger op het podium komt. Jeannelotte Hertzberger is nog jong, doch zij kreeg in belangrijke mate haar bekendheid door in 1961 in Amsterdam het Concours voor jonge Nederlandse vi olisten van het I.C.C. te winnen, waar mee zij o.a. een optreden met het Con certgebouworkest verdiende. Jeannelotte Hertzberger speelt 't prach tige 3e vioolkoncert in G groot, K.V. 216 van W. A. Mozart. Na de pauze enige zeer interessante werken.- Eerst de Prélude a l’après-midi d’un faune van Debussy. In dit werk staat vooral de solo-fluit in de belangstelling en de fluit-melodie aan het begin, volkomen solistisch en in het lage register van het tot het geschre- Waandag 5 maart a.s. is het voor heer J. Zijlstra een gedenkwaardi- dag. Dan zal het namelijk precies ertig jaar geleden zijn, dat hij voor t eerst drukkerij „De Motor” op de dempte Pol binnenstapte om daar tder in het drukkersvak te worden geleid. Want helemaal onbekend t het typografenvak was hij toen 4; voor zijn diensttijd was hij reeds verschillende andere Sneker druk- rsbedrijven en in Harlingen werk- im geweest. het speeltuinwerk niet belangrijk genoeg? Deze vraag werd in de Ei lander door Opmerker gesteld aan de plaatseljjke pers, omdat deze niet aanwezig was geweest op de toneel avond van de buurt- en speeltuihver- eniging. Misschien heeft Opmerker daar geen notie van, maar als er geen bekendheid aan zulk een avond wordt gegeven dan alleen in het ei gen kringetje en bovendien geen uit nodiging aan de pers wordt gezon den, kan men moeilijk verwachten, dat die dan uitzichzelf k.omt kijken. Overigens, meent Speurder, dat de speeltuinverenigingen niet over be langstelling en medewerking van de pers te klagen hebben. Naast vele, gerenommeerde binnen- en buitenlandse firma’s, is ook de fa. D. Gaastra alhier op de Hiswa-Goed Kamp tentoonstel ling in het RAI- gebouw te Amster dam vertegenwoor digd. Zjj staat er met alle artikelen op het gebied van de watersport, waaronder natuurlijk in de allereerste plaats zeilen en tuigage. De Snekers blijven dus ook niet achter op een dergelijke manifestatie en houden de naamvan onze stad hoog. der Bouma (S. Staphorsius). Sikke v. d. Ploeg (G. Mulder) en Willem Knol (J. Staphorsius) kamen ek goed üt de ferf. Binammen G. Mulder wist de skynfrommens fan Sikke v. d. Ploeg treflik üt to byldzjen. En sa as altiten wie de toanieloan- klaeijing (Hannelshüs Sytsma) en it kapwurk (Hamersma) wer tige yn oarder. De joun waerd oplüstere mei mesyk fan it seiskip G. Wiersma en bisletten mei in fleurich efternei dounsjen. VI. 1)1 Om te beginnen bij de firma J. F. an Druten, waar hij op ’n weekloon an zegge en schrijve f 1.per week "wat overigens nog altijd een kwartje eer was dan hij daarvoor als twaalf- leerling bij kapper Wielinga op Oude Koemarkt verdiende - kon «innen. Vandaar ging hij naar druk- nj Boschma op het Kleinzand en la- naar de firma A. J. Osinga op de Bterdijk. Door verplaatsing van de- tzaak naar Bolsward heeft hij daar- nog tot zijn diensttijd gewerkt bij TVeri-i Van der Vliet (nu Bam- :h) te-Harlingen. vervullen van zijn militaire cht trad hij in dienst bij N.V. Druk- riJ „De Motor”, waar hij tot de hüi- !e dag is gebleven. Hij heeft daar a®r verschillende directeuren ge- t de heer P. Flach, onder wij- 4 j.er G. H. Krommendijk en nu der diens zoon de tegenwoordige di- seur F. h. Krommendijk. Zijlstra ra aanvankelijk belast met het ver- ïrdigen van handelsdrukwerk, maar ge tweede wereldoorlog aangesteld Bst.vpeur en rotatiedrukker. En het lust hierom dat wij met zo veel ge- «en melding maken van dit jubi- want ziin voornaamste taak was P het drukken van het Sneeker piwsblad. Hij heeft dit altijd met voor zijn vak en met veel wilding gedaan en wij als uitgevers ■edactie van dit blad zijn hem hier r erkentelijk voor. oor zijn werkgever altijd bereid- ig en voor zijn collega’s een goe- <ameraad. kan Zijlstra met voldoe- I op deze veertig jaren terugzien. van Isessen, cheï - Wiegelied en Finale ieder voor zich op uitnemende wijze het verhaal van de vuurvogel en de jonge edelman ,Iwan uitbeeldén. Als besluit van het seizoen organiseert kunst aan Allen te Sneek deze maand nog twee kamermuziekavonden die op een zeer hoog artistiek peil staan. A.s. maandag treedt op het bekende pianotrio, bestaande uit Dick de Reus, viool, Gerard Hengeveld, piano en. Anne Bijlsma, cello, het beste trio dat Neder land momenteel bezit. Op vrijdag 30 maart speelt de pianist Heinz Medjrmorec, een virtuoos van in ternationaal formaat. Beide concerten worden gegeven in de aula van het Christelijk Lyceum. Het bestuur van Kunst aan Allen wekt met aandrang iedere muziekliefhebber die zich mede verantwoordelijk voelt voor het culturele niveau van de kern- stad Sneek, op, deze concerten te bezoe ken. Zonder de morele steun van een wijde kring van trouwe bezoekers van haar toneel- en muziekavonden zal de vereniging Kunst aan. Allen in de toe- kopist niet langer het kunstleven in Sneek kunnen, blijven stimuleren, waar door de tweede stad van Friesland zal degraderen tot een in cultureel opzicht achtergebleven gebied. Hare Majesteit de Koningin en Zjjne Koninklijke Hoogheid de Prins hebben de viering van Hun Zilveren Huwelijks feest willen stellen in het teken van de jeugd. Ook hebben Zjj d. wens te kennen gegeven, dat het gehele Nederlandse Volk bü dit gebeuren betrokken zal wor den. Het Nationaal Comité voor het Zilve ren Huwelijksfeest van Koningin en Prins der Nederlanden heeft, met dit gedachtenbeeld voor ogen, een tegel la ten ontwerpen, wélke ter herinnering aan dit huwelijksfeest door ieder voor 2.50 kan worden gekocht. De opbrengst van de verkoop is bestemd voor het na tionaal geschenk. De kunstschilder Ed mond Bellefroid, esthetisch adviseur en ontwerper te Maastricht, heeft de ge dachte van Hare Majesteit en van Zjjne Koninklijke Hoogheid in een voortreffe lijk uitgevoerde tekening tot uitdrukking gebracht. De woorden van Hare Maje steit, gesproken tot de jeugd in 1953: „Doen kunnen we alles, maar dan ook alleen allen samen” staan op de tegel vermeld. De afmeting is 10 x 20 cm. De tegel kan aan de wand worden ge hangen, maar ook op andere wjjze bu reau of tafel sieren. Dank zjj de mede werking van het Centraal Bureau Le- vensmiddelenbedrijf, zal de tegel ha maart bjj ongeveer 20.000 kruideniers in ons land" verkrijgbaar zjjn. De verkoop vindt plaats tot half mei. In elk huis in Nederland Hoort deze tegel aan de wand! et onderwerp een ander zijn dan bij r t vorige, mislukte conferentie in 1960 (Parijs. Toen was het voornaamste Merwerp van gesprek de kwestie- fcljjn, nu staat de ontwapening voor- k uitgangspunt is de ontwapenings- Lferentie van achttien landen (keu- verdeèld in Westelijke, commu- Jtische en neutralistische), die op 14 f tart in Genève bijeen zal komen. [geland en Amerika hebben voorge- ïld. dat de ministers van buitenland- i zaken van Rusland, Amerika en En gland tevoren in de conferentiestad jjeen zullen komen om de problemen por te praten, vooral ook op het punt fan de stopzetting der kernproeven. E opzet was overeenstemming onder f ministers tot een richtlijn voor de mferentie te maken, opdat zo zake- ik mogelijk zou kunnen worden ge- ■"erkt Chroestsjov heeft hierop geantwoord iet het voorstel niet de ministers bij- fc te laten komen, maar aan het fcfd van de delegaties de regerings- jders te stellen en er dus een top- fcferentie van te maken. Het pro- fcêm is zo belangrijk, zo betoogde hij, It het van gebrek aan belangstelling koor zou getuigen door aan het min- re góden over te laten, die geen be- pingen kunnen nemen. President Kennedy heeft hierop af zend gereageerd. Een topconferen- heeft volgens de Amerikaanse vi lde bezwaren, dat er snel propagan- itisch vuurwerk uit voortkomt en ’n Slukking op de top een ernstiger higslag geeft dan een mislukking rlager niveau, waarop de regerings- jders in noodgeval nog een hoger be- |p voor kunnen betekenen. Daarom (Kennedy wèl regeringsleiders ont reten, als ’t vaststaat, dat er ’n stap óruit is gedaan, die stap vooruit, like Chroestsjov alleen van de top irwacht. Kennedy is in een moeilijk parket ïtomen, doordat een weigering ge- jkkelijk kan worden uitgelegd als ’n êigering tot nuttig overleg, terwijl I weet, dat -het topoverleg voor Het geharrewar over een topconfe-1 Chroestsjov vooral betekent/ dat •ntie komt weer in volle gang, al zal1 de gelegenheid krijgt zijn tegenstan- r - j-j ders, en dat is de Amerikaanse presi dent, af te tasten en zo gegevens te verzamelen, welke hij nodig acht voor zijn verdere politieke gedragslijn. En dat niet alleen in de ontwapenings- kwestie, maar ook in andere proble men, zoals Berlijn. Wat de zakelijke kant van de ont wapening betreft zijn Amerika en Rusland het in beginsel eens. In sep tember van het vorige jaar hebben zij een gemeenschappelijke verklaring gepubliceerd, waarin als doel werd ge steld de algehele en algemene ontwa pening, Wie zou het daarmee niet eens kunnen zijn? .De problemen komen pas bij de uitwerking en wel bij de controle, die de mogendheden op el kaar moeten uitoefenen, willen zij vertrouwen hebben in de ontwapening. Amerika wil iedere voltooide fase van de ontwapening laten controleren, waaronder niet alleen de vernietigen de wapens, maar ook het nieuw-be- reikte bewapeningspeil vallen, terwijl Rusland alleen de controle op de ver nietigende wapens wenst en pas alge hele controle wil toelaten, indien de ontwapening volledig is. Elke andere vorm van controle noemt Chroestsjov „spionage”. Het Russische systeem noemen de Amerikanen „een kat in de zak”. Het gebeurt nogal eens, dat een au tomobilist hier ter stede voor een onaangename verrassing komt te staan, als hü by zjjn geparkeerde au to terugkeert. Onder de ruitenwisser zit dan het beruchte briefje, maar dan mët een „dubbele” bekeuring. Zü hebben hun auto namelijk te dicht bü het zebra-pad geparkeerd, wat te vens inhoudt dat ze binnen de ver plichte tien meter afstand van de hoèk, staat. Dus, automobilisten, in het vervolg beter op uw „tellen” pas sen. Foar de twadde kear dit winterheal- jier kaem it „Snitser Frysk Toaniel” yn Amicitia op ’e planken en wol tiis- dei- en woansdeitojoun mei it blijspul yn trije bidriuwen „Kronkelpaden” fan Henk Bakker foar it Frysk toaniel biwurke troch A. Dijkstra. Dit stik jowt foar in great diel wer it ivige konflikt tusken de alder- en jongerein. De alderein hat syn fêste prinsipes oer maetskippij en morael en wol dy optwinge oan de jongerein, dy’t dat net fordrage kin. De oerkon- servatieve Herre Bouma, in ütjower, stiet hjir tsjinoer syn bern. Henk, de scan, is foreale op Elina, dy’t krekt de toanielskoalle ófroun hat. Hja is de dochter fan de skriuwster In a Strebor, hwaens moderne roman „Jorke Jorrit- sma syn jeugdsünde” fan Herre Bou ma fier forsmiten, mar troch Henk bi- wündere, mei de ynset wurdt fan in füle striid. De dochter Tine nimt to- mük dounslessen en wol letter ek op ’e toanielskoalle. Ina Strebor, in jeugd- leafde fan Herre Bouma, set, om it lok fan de bern in plan op dat Bouma ta it ynsjoch bringe moat, dat hy net it rjocht hat syn bern to twingen har ren leafde en ropping op to jaen. En dat slagget har wünder skoan. Bouma moat bilies jaen. En sa komt dêr in „happy end”. Henk en Elina forlove, Tine mei nei de toanielskoalle. In frisse wyn waeit nou troch it hüs Bouma, omdat men nou iepen en wier tsjin elkoar oer stiet. It SFT, under syn regisseur de hear J, Muurling is dêr wol yn slagge, dit stik tige knap oer de fuotljochten to bringen. Men fjelde. dat it publyk meilibbe mei hwat der op it toaniel barde. Op ’e ein waerd dan ek lüd ap- plaudisearre, men wie de spilers tige tankber foar de moaije joun. Hja hawwe dan ek harren uterste bést dien om it stik sa goed mooglik tcHbringen. Hoe goed brocht de hear Fritsma de oerkonservatieve ütjower Bouma op ’e planken; hoe suver wie bytiden it spyljen fan mefrou Dam as Nynke, syn frou. Mej. Althusius as Tine, de dochter, brocht it der mar kreas óf as debutante. Henk, de soan waerd troch de hear Lok bütenge- woan goed stal jown. En üs tinkt dat Mefrou Van der Meer de net maklike rol fan de skriuwster Ina Strebor aer- dich ta syn riocht komme liet en Me frou Goers spile dy fan Elina linich en flot. Mej. Beeksma, ek in debutan- aardige verrassing. Maandag trouw- jj Hp dp hppr P Rrholtincrn fplzonopr bü de Gebrs^ Kwart N.V., met mej. «t 4 kwamen, zagen zy in de verte al een grote wieg mèt eer ooievaar op het dak pryken, tot groot plezier van de omwonenden en de schooljeugd. Cok binnenshuis was men met grote akti- viteit bezig geweest. Een ploeg van J vyf en twintig man van het personeel die ook mee op bruiloft was geweest, H had gezorgd voor groene erwten, uit- gehaalde stoppen enz. Het nieuwbak- ken huisvrouwtje kon in ieder geval direkt haar kunnen tonen. Vanavond start de 10 x 10 bazar. De aktie loopt lekker. Het comité hoopt dat ook deze aktiviteit, waarin zo veel werk is gaan zitten, een even groot succes mag worden, ibis tot nu toe de hele gang van zaken is ge- J weest. Wat betreft het enthousiasme S van de jeugd, die onder leiding van ouderen snoeren kralen, boekenleg- gers, poppen enz,, maakte, de mede- werking van de Sneker zakenlieden en de ingezetenen, gelooft Speurder, fa dat het, tenminste als komt, w&l jj moet slagen. J Op de foto ziet u de mensen van de Gemeente bezig met het aanplanten fa van allerlei soorten heesters voor de stadsversiering' van de nieuwe wyk h aan de Lemmerweg. Op ’t ogenblik fa zullen ze er wel niet bezig zün, daar fa het te koud is. Vindt u het ook zo koud?! Verschillende werkzaamheden fa zün stil kómen te liggen, o.a. de fa zandspuiter in de nieuwe jachthaven, het werk by de Oosterpoortsbrug en ook het bouwvak heeft met moeilyk- fa heden te kampen. Maar ondanks al -- - ,ttxsh fa optimistisch. Zü haalde name- ;t zonnescherm (en drastisch) en. s ae id fa fa fa fa fa fa 1

Sneeker Nieuwsblad nl | 1962 | | pagina 1