Ie Strenge vorst in begin maart geen uitzondering Gecombineerde gemeente-avond Geref. en Herv. Kerk Oosthem Leerzame en boeiende lezing voor Kynologenclub „Sneek e.o.” Grondaankopen voor sportterreinen in Woudsend en Oppenhuizen IJLST WYM BRITSER A DEEL en van Officieel Orgaan van de gemeenten S N E E K, Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en .JH Maandag 5 maart 1962 >AD o. 35 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD i ’62 Lo- Aanrijding op kruispunt Ged. Pol Begraf enisvereniging „De Laatste Eer” Ijlst Benoemd sr- id s Provisionele verkoping Jaarfeest J.V. en M.V. Jutrijp-Hommerts Laatste appèl voor 10 x 10 De kranige S.V.C.-dames volleybalploeg, die ongeslagen en met veel machtsvertoon het kampioenschap overgangsklasse district Noord I behaalde. Voorste rij v.l.n.r.: mej. D. Kussendrager, T. Hartkamp (aanvoerdster), S. Bakker. H. Tjerkstra, J. Werkhoven. Staande v.l.n.r.: mevr. M. Jasper-Alberda, mej. J. de Boer, C. Abma, M. de Boer, H. Tuin- stra en trainer-coach A. Sminia. Oudste stadgenoot overleden Jazz for Christ hield meeting 10 x 10 bazar bracht ruim f 2000.- op In Groene Kruis te Jutrijp- Hommerts moest de contributie verhogen Caudidateu Chr. Hist. Unie voor gemeenteraad Nummering Candidaten- lijsten Provinciale Staten 554ste Staatsloterij 3e week f 100.000: 8948 - f 5.000: 4322 - 11780 - 20724 - f 2.000: 15108 - f 1500: 8849 - 9284 - 13616 - 17630 - 18362 - 19176 - 20183 f 1000: 2915 - 3022 - 5102 - 7973 - 8884 - 9383 - 11858 - 12673 - 15332 - 15488 - 17685 - 18423 - 18496 - 18857 - 19713 - 19915 - 20960 - 21558 - 21842 f 400: 14735 2020 - 2045 - 4359 - 4863 - 8528 - 8550 - 8551 - 8564 - 9594 - 12017 - 12036 - 12044 - 16413 - 19113 - 19115 - 19137 Nieten: 2036 - 2038 - 2048 - 3528 - 4361 - 4363 - 4847 - 4852 - 4863 - 4877 - 8183 - 8184 - 8546 - 8549 - 8558 - 8562 - 9592 - 12013 - 12014 - 12024 - 12026 - 12027 - 12033 - 12038 - 12045 - 13316 - 13317 - 14737 - 16396 - 16398 - 16400 - 16430 - 16434 - 16436 - 16437 - 16443 - 16445 16454 - 19117 - 19118 - 19120 - 19128 - 19142 19144 - 19151 - 19152 - 19158 - 19159 - 19276 - 20624 - 20692 - 20693 - 20695 - 21994 5 SNEEKER NIEUWSBLAD I.M. ct. Istrjj- Het fokken eten. (2e sei- t naar de mening van B. en W. bijzonder (van orze weerkundige medewerker) It i Niets bijzonders 1 l Na enige onderhandelingen heeft de Kerkvoogdij zich bereid verklaard en- De controleur A van ’s Rijks belastin gen S. Kamminga alhier is met ingang van 1 maart 1962 benoemd tot hoofdcon troleur. opbrengst van ruim f 2000,-. Wat bete kent dat de bazar op zichzelf een dikke f 3500,- heeft opgebracht. Een bedrag dat een applaus waard is. Advertentieprijs 15 ct. per mm. Bij contract (handels- adv.) lager. Abonnementsprijs 3, per half jaar. Franco p. post ƒ3,75 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad Vries ■t dat idden ttoren daad ooiste n ons lerhal sst en ^t van 'oordi- n zon- ir zijn dental aantal dank- tters- ■vuld. voor p en ot in •met wa- 8 met igzien rtelijk ame Wad tur in de 10- dit heer de isse icht mor eer- Re- !ers rd a en. het de 3,- o p. aar. n 6* k» •n n n Is st pt ‘in ;e i. 1 OOSTHEM. In de gecombineerde ge- meenteavond van de Geref. en Herv. kerk die in ’t Himsterhüs gehouden werd, trad ;.ls spreekster op Mej. A. Gerritsen maatschappelijk werkter te Leeuwar den over het onderwerp „Contacten in Oost en West Duitsland.” Vervolgens wijdde spreekster veel aan dacht aan het fokken. Zij waarschuwde de fokker niet met honden te fokken, welke geen goed karakter hebben; m.n. angst-bjjters, agressief of zo iets, omdat men bij een of meer pups uit zo’n paring veelal ditzelfde euvel kan verwachten. Uitvoerig ging mevrouw Gondrexon ook in op de inteelt. Zjj besprak duidelijk de, in veel gevallen, noodzakelijkheid van toepassing van inteelt, maar mem moet er wel rekening mee houden dat de ouderdieren kerngezond zijn en geen af wijkingen vertonen, zoals juist genoemd. Wat betreft de ouderdom van een hond welke men nog voor de voortplanting wil gebruiken, wees spreekster er op, dat een gezonde reu van 10 a 11 jaar nog goed kan zijn voor de voortplan ting; een teef van 6-8 jaar moet men voor dit doel liever niet meer gebruiken; men kan dan veelal een klein nest ver wachten en soms komen er op zo’n leef tijd moeilijkheden bij het werpen. Tenslotte beantwoordde mevr. Gond rexon nog enige vragen, waarna de voor zitter deze prachtige avond sloot, rijj dankte voor de goede opkomst en met een vriéndelijke handdruk ontving me vrouw Gondrexon, als waardering voor haar leerzaam betoog, een Fries aan denken. Notaris E. K. Hoekstra alhier veilde vorige week provisioneel het vrij te aan vaarden burgerhuis Vesperstraat 6. Bod 6050,-. reeds meerdere malen in Oost Duitsland heeft gewerkt en veel met de Christen mensen en Communisten in aanraking was geweest. Het leven is daar sober en de mensen in Oost Duitsland zijn heel eenvoudig. Door de wereldraad van ker ken werden daar werkkampen gehouden die met veel moeite door de mensen die hier voor waren uitgestuurd moesten worden opgebouwd. Tachtig mensen o.w. ook mej. Gerritsen waren hiervoor uitge zonden om zo het kérkelijk leven daar te steunen. De Christenmensen in Oost Duitsland hebben veel voor dit werk over. Goede boeken en andere goede lec tuur zjjn er niet en worden door deze mensen meegebracht. De ouders hebben het daar zwaar om als Christen hun kin deren ook zodanig op te voeden. Ook kan de keus van de kinderen soms voor het hele gezin fataal zijn. Zelfs de kleine kinderen staan soms al voor een moei lijke taak. Deze prachtige inleiding werd toege- i Pen> -4. nipts sportverenigingen l v. te een diepe stormdepressie een defini tief einde aan de winter. En nog wat ver der teruggaande: tussen 21 en 24 maart 1899 vroor het in De Bilt drie nachten achtereen nog ruim tien graden. In Engeland vroor hét in die dagen nog 21 graden en Birmingham kreeg ongeveer 40 cm. sneeuw. Triëst maakte de zwaar ste sneeuwstorm sinds jaren mee op... 22 maart 1899. We zien dus, dat er geen enkele reden is „hei” te roepen voor we over de „len- tebrug” zijn. Althans in sommige jaren. Gelukkig bakt de natuur het niet ieder jaar zo bruin. Donderdagavond werd in het kaal té Jutrijp onder leiding van ds. van de kele aan de kerk toebehorende perce len grond aan de gemeente te verko pen. Deze liggen ten z.w. van dp dorps straat te Oppenhuizen, achter de wo ning van de directeur van gemeente werken. In het cntwerp-uitbreidings- plan voor Oppenhuizen heeft deze grond reeds de bestemming „sportter rein” verkregen, met uitzondering van een gedeelte naojj de dorpsstraat da’ voor woningbouw is aangewezen. De koopprijs welke de Kerkvoogdij) vraagt is naar mening van B. en W. re delijk, maar zjj zouden h' .’bij de zelf de bepaling willen maken als bij het ter rein te Woudsend. Wat de koopprijs be treft ligt deze voor het gedeelte, bestemd voor sportterrein, omgerekend 0.90 per m2 lager dan voor het overige. De keikvoogdjj heeft evenwel bedongen, dat wanneer mettertijd het sportterrein ge heel of gedeeltelijk voor woningbouw zal worden gebruikt, 0.90 per m2 zal wor den nabetaald. Ook deze condities ach ten B. en W. billijk, zodat zij voorstel len tot de aankoop over te gaan. Ook voor de inrichting van dit terrein hopen zjj t.z.t. met nadere voorstellen te ko men. veel te vinden. De verkoop van loten, boeken en ballpoint; ging aan de lopen de band door. Het uiteindeljjke resul- Na de pauze was er gelegenheid vra- taat mag er dan ook wel zijn. Een netto gen te stellen welke door mej. Gerrit- sen werden beantwoord. Tot slot bracht Ds Kaastra haar dank voor de eenvoudi ge maar boeiende wjjze waarop zij over het werk in Oost Duitsland had gespro ken. Laat ons dankbaar zjjn dat wij hier nog zo gelukkig met elkaar mogen leven, aldus spr. Jammer dat voor deze avond de belangstelling niet groter was. Na ge zamenlijke zang sloot de heer K. Sjj- brandij deze mooie avond met dankge bed. Ds G. Kaastra opende deze bijeen komst op de gebruikelijke wijze en h ette daarna in ’t bijzonder mej. Gerritsen welkom. Het verheugde hem verder dat deze avond gezamenlijk met de Geref. Kerk mocht worden gehouden. Daarna was di rect het woord aan mej. Gerritsen die pleinen. Dit feit heeft onlangs een punt van bespreking uitgemaakt in een vergade ring van de Kerkvoogdij der Ned. Herv. Gemeente, als onderdeel van het jeugd- jwagstuk. Men meent, dat de aanwezig heid van een sportterrein, beheerd door een stichting, een positieve bijdrage zal zjjn met betrekking tot dit vraagstuk, deor een in verband hiermede te ver- I wachten intensievere sportbeoefening. Vrijdagavond hield mevr. A. Gond- rexon-Ives Brown uit Den Haag voor de Kynologenclub Sneek e.o. een leerzame en boeiende lezing in de goed bezette zaal van Restaurant Piso. vos of de das uit hun hol te jagen; dik wijls gaat dit gepaard met gevechten onder de grond. Zij werd in ’t bijzonder door de voor zitter dr. J. P. Otto verwelkomd, evenals de heer en mevrouw Bunt uit Leeuwar den. Alvorens het woord te geven arn de spreekster, deed de voorzitter nog de volgende mededelingen. .De K.C. Friesland houdt op 6 maart a.s. een contactavond in Gorredjjk, de grote „Winner” te Amsterdam wordt gehouden op 29 april. Z.m. zal er weer een bus rijden; biljetten voor inschrij ving ten spoedigste aan te vragen bij mevrouw Ctto, Leeuwarderweg 50a. Ten slotte werd men opgewekt zaterdag a.s. (10 maart) de grote eigen clubmatch in „Ons Gebouw" te bezoeken. Hierna kreeg mevrouw Gondrexon het woord. Deze, op kynologisch gebied, zeer begaafde dame heeft haar gehoor van het begin tot ’t eind met haar voordracht geboeid. Zij behandelde zeer uitvoerig de jachthonden, welke zij verdeelde in „lo pende” en „staande” honden. Van de „lopende” honden is vrjj zeker de Bloed hond het oudste ras; voorts vallen onder deze groep de Brakken, waarvan er heel veel variëteiten zijn. Hier in Sneek heeft de heer Meijer (drogisterij De Jong) in de Galigastraat een zeer mooie Steen brak. Deze „lopende” honden zoeken een wildspoor; hebben zjj het gevonden, dan houden ze dat goed vast en drijven het wild naar de jager, terwijl zij ge durende dit drijven luid „hals” geven (blaffen), zodat men kan nagaan waar de honden zich bevinden. Engelse fokkers van een meute (groep lopende honden) trachten nu te bereiken, dat men van zo’n groep tjjdens het spoor volgen, wanneer zij dus „hals” geven, eenzelfde geluid zal kunnen horen. Uit de „lopende” honden, werd door allerlei kruisingen in de loop der jaren, de „staande” hond gefokt, waartoe o.a. be horen de Engelse-, Ierse- en Gordon Set ter, de kortharige, stekelharige en lang harige Duitse staande honden, de Grif fon en Pointer, de Vizla (Hongaarse staande hond) en nog enige andere ras sen. Deze honden „staan” onbeweeglijk voor het wild, wachten dan ’t schot af, waarna zjj het wild moeten apporteren; dit in tegenstelling met de „lopende” honden, die vrijwel nooit apporteren. Als zeer bijzondere apporteurs noemde me vrouw Gondrexon de verschillende va riëteiten van de Retrievers. Tijdens de pauze besprak zjj een paar langharige Teckels, welke hiervoor aan wezig waren. Vanzelfsprekend werd de Teckel (dashond) in z’n verschillende va riëteiten als prima gebruikshond bjj de jacht op vossen, dassen, konijnen, enz. besproken. Deze hondjes gaan onbe vreesd de „pijpen” in en trachten de Bestuursverkiezing Zoals de voorzitter bjj de aanvang reeds memoreerde waren er twee vaca tures in het bestuur, terwijl hij zelf aan de beurt van aftreden was. Op voorstel uit de vergadering werd de heer Kuipers bjj acclamatie herbenoemd. Tot leden worden met op één na algemene stem men benoemd de heren W. Hoomans en B. Fijlstra. Het bestuursvoorstel kisten te betrekken via de vereniging, waarbij de eventuele korting belanghebbenden ten goede komt en op elke kist een toe slag van 20,- te verstrekken, werd na enige bespreking goedgekeurd. Bij de mededelingen kwam vooral naar voren, de moeite, die de vereniging heeft bij hot aantrekken van personeel. Una niem was men van mening, dat de be loningen behoren re worden herzien. Bij de rondvraag stelde de heer Wouda voor, het salaris van de secretaris-penning- meester te brengen op 300,- per jaar. Dit voorstel vond bijval en werd vlot aangenomen. Met de heer Stapersma zal worden overlegd wat het bodeschap be treft, maar reeds nu was men van me ning dat een tweede bode zeer wense lijk is. Op voorstel van de heer G. Vis ser werd aan het bestuu overgelaten een regeling te treffen met de dragers, zodanig, dat ze zelf voor de nodige at tributen kunnen zorgen en dat, zo enigs zins mogeljjk, een sterfgeval weer wordt aangezegd. Met dank aan allen voor het prettige verloop der vergadering, sloot de voorzit ter daarna de bijeenkomst. Waar voorkomen moet worden, dat de i en ook de scholen weer voor langere of kortere tijd zonder terrein komen te zitten, hebben B. en W. I getracht de beschikking te verkrijgen I over een definitieve plaats voor een der- gelijk terrein. In het ontwerp-uitbrei- 8 dingsplan is daarvoor aangewezen een terrein, oostelijk van de weg naar In- djjk, gelegen direct ten noorden van de f niewvaangelegde straat. De eigenaar, de heer J. F. Okma te 1 Tpecolsga, is bereid aan de gemeente een oppervlakte grond te verkopen, to ll taal groot 1.43.60 ha en B. en W. zouden d.ze koop willen aangaan onder de he x' paling dat de aanvaarding en betaling zal geschieden als het terrein voor de gebruik Door de Sneker Jeugd Aktie (S.J.A.) j wordt ten behoeve van de Anti honger- aktie 10 x 10 een avond gehouden op maandag 12 maart a.s. in het Amicitia theater ter afsluiting van de plaatselijke al tlviteiten die in de achter ons liggende weken zijn gehouden. Het S.J.A. bestuur I doet een laatste appèl op alle Snekers nog eenmaal hun beste beentje voor te zetten en massaal deze avond te bezoe- kén. Het programma is zeker de moeite waard. De radio en t.v. artisten Geral- dini en Joyce zullen een demonstratie van hun kunnen geven, terwijl het pro gramma verder cabaret, operette en mu ziek bevat. I Afgezien echter van het gebodene is hét doel waarom deze avond wordt ge houden al een reden hem bij te wo nen. Laat ieder uit zjjn overvloed iets afstaan voor de onderbedeelde op deze laatste kans die U in Sneek wordt gebo den het Ijjden van Uw medemenSen te verzachten. Houdt de datum 12 maart dus in het oog. Zie ook de advertentie en raambiljetten. Spoedig kon men de jeugd al weer de benen zien uitslaan op sloten. Van de ijsclubbesturen werd - anders dan eerder in het seizoen, toen sommigen er als de kippen bjj waren - weinig of niets meer vernomen. „De aardigheid is er af,” verklaarde een insider ons. „De men sen gevoelen er weinig voor om voor de derde maal in deze ‘winter naar korte- baan-schaatswedstrjjden te gaan kijken.” We laten deze uitspraak uiteraard voor wat ze is, gedachtig aan het „zoveel hoofden, zoveel zinnen”. Aanvankelijk was er op de meeste plaatsen in ons land nog niet meer dan 4 tot 6 graden vorst waargenomen en het zag er ook niet naar Uit, dat er een vorstverscher- ping voor de deur zou staan. Het tegen deel leek waarschijnlijker. Van de Pyre neeën trok een depressie naai' Noord- Frankrjjk en dit minimum inspireerde zachte Zuideuropese lucht om een offen sief te ondernemen tegen het continenta le vorstgebied, hetgeen met sneeuwval gepaard ging. Met de sneeuw viel het in ons land best mee. Nergens onder vond het wegverkeer er hinder van. Op de Britse eilanden lagen de zaken an ders. Bij het passeren over het betrek- keljjk warme Noordzeewater, werd de neerslagactiviteit van de continentale sneeuwbuien dermate vergroot, dat er bijvoorbeeld in eén gebied als Lincolnshi re, in Oost-Engeland, plaatselijk een laag van tien centimeter sneeuw kwam te lig gen. Het geaccidenteerde terrein speelde daarbij overigens ook een rol. IJLST. Donderdagavond hield deze ver- éniging haar 41e jaarvergadering in „Ons Gebouw.” Voorzitter I. Kuipers deelde bij de opening mede dat de ver eniging, ook financieel, goed reilt en zeilt maar drukt zijn spijt uit over het ver lies van twee bestuursleden: de heer A. Schilstra door vertrek, de heer W. de Vries door minder goede gezondheidstoe stand. Hjj dankte beiden hartelijk voor alles wat ze voor de vereniging hebben verricht en hoopte, dat de heer de Vries in beterschap mag toenemen. Na een gezellige pauze was het jaar verslag aan de orde. Hieruit bleek het leitmotief der vereniging, „draagt elkan ders lasten” daar de verstrekkingen zo hoog mogelijk worden opgevoerd. Het aantal leden bedroeg op 1 jan. ’6.1, 540 op 31 dec. ’61, 536. Verricht werden 15 diensten waarvan 3 voor niet-leden. De inkomsten waren ƒ2663,77, de uitgaven 2047,64, batig sal do 616,13. De financiële kommissie stelde bjj monde van de heer Cuperus voor de pen ningmeester te ontheffen van zijn ver antwoordelijkheid over het beheer in 1961. Met dank van de vergadering werd aldus besloten. De kommissie was getroffen door het vele en omvangrijke werk aan het secr.- penningm.schap verbonden en vond me de gelet op de financiële verantwoorde lijkheid, de vergoeding te laag. Ze wil daarop by de rondvraag terug komen. Als financiële kommissie voor 1962 wor den benoemd de heren E. Wouda en W. Stienstra. Er zyn mensen, die een stevige vorst in deze tijd van het jaar iets bijzonders vinden en dat is toch niet helemaal zo. Confrontatie met de journaals uit de af gelopen jaren brengt aan het licht, dat er omstreeks 10 maart nog wel eens tien graden vorst of meer zijn waargenomen. In 1955 en 1958 was dat bijvoorbeeld in Eelde en Leeuwarden nog het geval. Het gebeurde in de hier genoemde jaren na een winter, die beslist niet tot de stren ge seizoenen kon worden gerekend. Strenge vorst in de staaft van een zeer koude winter is overigens wel min of meer normaal te noemen. Om een voorbeeld te noemen: In maart 1947 vroor het op de 8e nog veer tien graden. Ruim ’n week later maak- Zaterdag is na een verblijf van slechts één dag in het Sint Antonius Zieken huis alhier op de zeer hoge leeftijd van 99 jaar, waarmee hij onze oudste stadgenoot was, overleden de heer J. Elzinga. Verleden jaar heeft hij ten huize van zijn dochter en schoonzoon aan de Bothniakade, bij wie hij een lange reeks van jaren heeft gewoond, zijn 99ste verjaardag nog in goede gezond heid gevierd. Daarna begon hij echter sterk te verzwakken en thans is na een ziekte van drie weken zijn lange levensdraad afgesneden. De overledene oefende vroeger het vak van huisschilder uit. In de grote zaal van Hotel Hanenburg werd zaterdagavond door de radio-actri- ce Ingrid van Benthem van den Bergh, de jazz-pianist Carel Heinsius en de be kende jeugd-evangelist Jan de Gjjs als commentator een rally voor Jazz for Christ gehouden. Tjjdens deze experimen tele meeting getuigden de leden van het team van hun bekering, waarin vooral die van Carel Heinsius opviel. Carel begaafd pianist, bracht dit tot uitdruk king in eigen composities op de, overi gens slechte, piano. Van de zjjde der jongeren, die voor het merendeel (mis schien) voor de jazz waren gekomen, was de belangstelling behoorlijk. De ral ly Jazz for Christ beoogt geen propa ganda voor een bepaalde kerk of rich ting, maar tracht de jonge mensen en ouderen van het doel van hun leven te overtuigen. Na afloop hebben de leden nog een geanimeerde discussie met ver schillende jongeren, van allerlei gezind ten, gevoerd. - Drie dagen lang heeft de 10 x 10 bazar in „Ons Gebouw” aan de Westersingel in het middelpunt van de belangstelling gestaan. Na wekenlange voorbereiding en van hard werken konden de comitéleden don derdagavond de bazar openstellen voor het publiek. Vanaf die eerste avond is het een stroom van enthousiaste men sen geweest, die gul kochten en gaven. En voor degenen die hel (nog) niet wis ten, stond er aan de ingang een groot bord, prachtig beschilderd door onze stadgenoot dhr. H. Beverdam en dat de aandacht trok van iedere voorbijganger. Voor de kinderen hadden de stands I waar je kon schieten, sjoelen, speerwer- o enz. na verschillende keren nog lichtmet 'fïim°ên dia’s doorrnêj. "Gêr-I niets van hun aantrekkelijkheid verlo- ritsen zelf vervaardigd, waarop men nog ren. v°or <^e..,0U5leret?„vv?LSï er beter kon zien hoe zwaar het leven daar is voor de mensen er. in welke krotten er nog gewoond wordt. Verschijnt MAANDAGS en DON DERDAGS Kantoor voor admini stratie en redaktle: GEDEMPTE POI 6 Telefoon 300;; (0 5150) b.g.g 4091. lan ds ,’P- de >a- de at ih- ar te [is br In 1958 kreeg het als sportveld ge bruikte perceel grond een andere be stemming en nadat Woudsend hierna eni ge tijd geheel verstoken was van een mo gelijkheid tot veldsportbeoefening, werd als noodoplossing een terrein achter de Prot. school tijdelijk als sportterrein in gericht. Maar dit terrein is krachtens het uit breidingsplan voor Woudsend bestemd voor bebouwing en het laat zich aanzien, dat deze bestemming binnen afzienbare tjjd zal worden gerealiseerd, nu de plan nen tot stiefiting van een dorpshuis vas tere vorm aannemen. De hiervoor opge richte commissie verkiest nl. als bouw- plaats een gedeelte van de tydelijke sportterrein, welke plaats daarvoor ook 1 naar de mening van B. en W. bijzonder f geschikt is. Wij beleven momenteel de zoveelste „vorstperiode” van deze winter. Deze werd vele dagen gekenmerkt door een snijdende Oostenwind, die door merg en been ging. Toch was er in het begin nau- *WeHjks iemand te vinden, die dit win tertje, zo laat in het seizoen au serieux nam. inrichting tot sportveld in I wordt genomen. Tot dit tijdstip behoudt I de eigenaar-gebruiker dus de vrije be- f schikking over de grond. Mettertijd zul- I len zjj nadere voorstellen doen betreffen- de inrichting en de wjjze van uitgifte van het tegenwoordige terrein. I Thans stellen zjj voor tot aankoop van de I grond, te besluiten. In de dorpen Oppenhuizen-Uitwellinger- ga is tot heden nog nimmer enige acco- modatie aanwezig geweest voor enige veldsport; voor de schoolgymnastiek wordt gebruik gemaakt van de school- Gistermiddag is er op het kruispunt Ged. Pol en Wijde Burgstraat weer .eens een aanrijding gebeurd, die het gevolg was van geen voorrang verlenen. Een personenwagen be stuurd door T. v. B. uit Nijezijl kwam van de Ged. Poortezij len, de bromfiet ser A. S. te Sneek, uit de Wijde Burg straat. De laatste gaf geen voorrang aan de van rechts komende wagen, waardoor een botsing met kon worden voorkomen. De materiele schade had weinig te betekenen. Vorige week maandag hield bovenge noemde afdeling haar jaarvergadering in het lokaal te Hommerts. Voorzitter A. A. Osinga riep in het bij zonder een woord van welkom toe aan Zuster Brekeveld en het oud-bestüurslid mevr. Dozeman-Huitema. Secretaris H. Jorritsma bracht het jaarverslag uit, terwjjl dat van de maga- zjjnhoudster, die niet aanwezig kon zjjn, door de voorzitter werd voorgelezen. Uit het verslag van de penningmees ter de heer S. de Vries bleek, dat de afdeling er financieel niet erg rooskleu rig voor staat. Er werd dan ook besloten de contributie te verhogen. Deze contri- butieverhoging is vooral een gevolg vin de nieuwe regeling met de afd. Wouds end betreffende het salaris van de wijk zuster. Woudsend betaalt hiervan twee derde deel en Jutrjjp-Hommerts zal hier van een derde deel - plm. 1100,- - moe ten bijdragen. Daar er aan ledengeld f 1200,- binnen komt, is het duidelijk dat dit geen stand kon houden. Hierna volgde de bestuursverkiezing. Door ver trek naar elders waren aftredend en niet herkiesbaar de h.h. A. A. Osinga en P. Andela. In hun plaatsen werden gekozen de h.h. D. Gaastra en G. J. R’ienstra. De heer D. Haanstra werd herkozen. Voor de afwisseling werden enkele spelletjes gedaan waarbjj de prijzen ge wonnen werden door H. Jorritsma, B. Njjholt, mevr. I. Bergsma en Zuster Bre keveld. Vervolgens werd een woord van dank gebracht aan de scheidene bestuursleden Andela en Osinga. De heer Osinga heeft elf jaar een bestuursfunctie in de ver eniging bekleed en heeft hiervoor veel werk gedaan wat roer gewaardeerd werd. Hopende op de volle medewerking der leden gaat de vereniging met frisse moed het nieuwe jaar tegemoet. De Christelijk Historische Unie alhier Zal met de volgende candidaten aan de а. s. gemeenteraadsverkiezing deelne men: 1. M. Baajjens, 2. J. Zeilstra, 3. G. Boomsma, 4. W. Nauta, 5. S. Attema, S. Hoekstra, 7. F. Hempenius, 8. P. Falkena, 9. G. A. M. Bonsink, 10. D. J. v. d. Veer. J. A. Rietberg het jaarfeest Herv. JV en MV gehouden. De bijbelinleiding die op de gebrui kelijke opening volgde, werd gehou den dooi' mej. J. Geerlings en handel de over het aren plukken der discipe len op de sabbath. Het jaarverslag dat voorgelezen werd door mej. A. Gaastra en de heer Fr. de Vries was geheel op rijm gesteld én viel bij de aanwezigen zeer in de smaak. De hoofdschotel van deze avond was het toneelstuk in drie be drijven „Bline Leaf de”, dat door eigen leden werd opgevoerd. Klaske in wid- dou koe in grypstjür barre fan in for- sekering, hwat Willem Dijkstra yn ’e rekken krige. Dy leit it mei har oan mar mear om de sinten dan om Klas ke. Klaske har bern Tsjits en Jurjen krigen dat ek troch en mei help fan Jan van Dam in sjeesde studint waerd ütsocht hwat foar man as Dijkstra wie. Hja kamen oeral krekt op tiid efter sadat harren mem net mei Dijkstja un der de geboadens gyng. It is wol wins- lik dat sokke stikken under in regis seur ynstudearre wurde dan hie alles folie better ta syn rjocht kommen. Ek de tekstfêstens koe gjin sprekken lije. De Gez. Yntema zongen tussen de bedrijven enkele liederen met gitaar- begeleiding. Het liep reeds tegen mid dernacht toen ds. Rietberg deze avond sloot door te laten zingen Gez. 150:1 en 2. I De Candidatenlijsten van de negen partjjen welke aan de verkiezingen van de Prov. Staten in onze provincie zullen deelnemen, zjjn als volgt genummerd: 1 P.v.d.A; 2. A.R.; 3. C..I.U.; 4, V.V.D.-, 5. K.V.P.; 6. C.P.N.; 7. P.S.P.; 8 SGP; 9 GPV Hoge prijzen en uitgelote num mers van in Sneek verkochte loten Eigen gelden:

Sneeker Nieuwsblad nl | 1962 | | pagina 1