Waterpoort-krabbels In vier generaties tot een zaak wereldnaam met een Frysk Orkest was uitzonderlijk goed op dreef IJLST WYM BRITS ER A DEEL BUITENLANDS OVERZICHT R en van door Speurder Firma J, Nooitgedagt te Ijlst Officieel Orgaan van de gemeenten S N E E K, I 117e jaargang no. 20 Donderdag 8 maart 1962 LAD no. 35 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD A Filmavond N.R.V. 1 Hei Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en Uitvoering „Johannes- Passion” Vader en zoontje verdronken Atje Deelstra won vandaag Felle Russische reactie op Kennedy’s voornemen kernproeven te hervatten Kerkmuziek te Bolsward Chr. Plattelands Vrouwen Bond Heeg ’62 SNEEKER NIEUWSBLAD I.M. O et lels- rz Staatsgreep in Birma. de Centraal-Afrikaanse federatie, Algemeen aspect ge verwachtingen, Zweeds staal, die Dreigende moeilijkheden in Cen traal-Afrikaanse federatie a O s ƒ3,— nco p. ■o «I 1» *1 «I Verschijnt MAANDAGS en DON DERDAGS Kantoor voor admini stratie en redaktle: GEDEMPTE PO1 6 Telefoon 3005 (0 5150) b.g-g 4091. Advertentieprijs 15 ct. per mm. Bij contract (handels- adv.) lager. Abonnementsprijs 1 3, per half jaar. Franco p. post ƒ3,75 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad De uitslag stónd wel vast. De Congres partij van premier Nehroe zou weer de meerderheid behalen, maar het was de vraag hoe groot die meerderheid zou zijn. Veel verandering is er niet geko men, als men naar het aantal zetels kijkt. Maar in vele gevallen is het aan tal stemmen, waarmee de* afgevaardig den van de Congrespartij gekozen zijn, klpiner dan voorheen. In het Congres zijn de communisten de belangrijkste op positiepartij, maar in de parlementen van de deelstaten heeft de conservatie ve Swatantrapartij meer zetels behaald dan de communisten. Enig koersverandering is in India niet te verwachten, al kan men zich zorgen maken over de tijd, wanneer Nehroe, die nu 72 jaar is, niet meer het bindende element van de partij en zelfs van de staat zal zjjn. Blijkens een advertentie in dit num mer zal de Chr. Orat. Ver. alhier op donderdag 15 maart een uitvoering ge ven van de JOHANNES-P ASSIGN van Joh. Seb. Bach. Dit werk, dat minder bekendheid heeft gekregen dan de Mattheus Passion (om welke redenen?) doet heel sterk denken aan de Mattheus Passion; hoe kan ’t ook anders, het is dezelfde componist. Voor hen die in de Passie-tijd het 10- dens-evangelie opnieuw willen beleven en ten onrecht afschrikken van de leng te van de Mattheus-Passion raden we aan de Johannes Passion eens te beluis teren. B0 hoge uitzondering wordt dit werk uitgevoerd in de Rooms Katholieke Kerk, een kerkgebouw dat zich voor een der- gelyk werk b0zonder leent. Voor nadere byzonderheden zie adver tentie. weergave van het derde vioolconcert in C grote terts van W. A. Mozart. Het orkest was uitzonderlyk goed op dreef in de oml0sting en bescheiden in de bege- 1 leiding. Trouwens, de componist schreef S de orkestpartituur licht en transparant. We merkten tussen de soliste en het or kest enkele kleine oneffenheden op. maar een en ander mag geen naam heb ben, de overigens voortreffelijke verklan king van dit geniale opus, waarby Jean- nelotte Hertzberger solieerde, in aanmer king genomen. De soliste wist op overtui gende wyze Mozart te herscheppen. Haar toon is niet bizonder sterk, maar zeer zuiver en in de gedragen pas sages ontwikkelde zy een fraai cantilene. De cadenzen werden virtuoos gespeeld evenals de vele snelle passages. Het pu bliek wist haar optreden naar waarde te schatten. En de spontane ovatie èn de De Nederl. Reisvereniging komt dit maal met een zeer populair onderwerp, n.l. een kleurenfilm over de R0n en zyn z0rivieren. Het wordt een wonderbare reis door Zwitserland en Duitsland. We beginnen al in het Zwitserse hoogge bergte, waar de R0n z0n oorsprong heeft en we trekken via de Bodensee en Schaff hausen naar Bazel. Vandaar volgen we de rivier langs al lerlei mooie streken van Duitsland, naar Nederland. Op deze tochten brengen we een bezoek aan de zyrivieren de Reuss, Neckar, Lahn, Moezel, Ahr en andere. Een prachtfilm, die vele herinneringen opwekken zal. Deze film wordt ingeleid en van commentaar voorzien door de heer Gerrése. Het belooft een mooie avond te worden. r0k. De run op de winkels de afgelo pen winter heeft geen merkbare in vloed gehad op de produktie. Het is zelfs zo dat er in de totale afzet wei nig van te merken was. Ook de nieuwe kunstysbaan van Amsterdam heeft (nog) geen merkbare verandering ge bracht. Ijlst echter 20 man personeel geplaatst zouden kunnen worden, betekende dat een (grote) stap in de goede riéhting. De onderlinge verhouding is prima. .Er bestaat een personeelsvereniging, die op alle mogelijke gebieden hulp verleent en voor de nodige ontspanning zorgt. Ook de export biedt, mede door de E.E.G. die heel wat poorten opent, goede voor uitzichten. Het speelgoed dat mooi en origineel, is en bovendien op logische wy- ze tegemoet komt aan de natuurlijke aanleg van het kind, wordt niet gemak- kel0k •uitgevoerd, daar de invoerrechten in verschillende landen nogal hoog zyn. De totaje export beslaat momenteel 10 tot 15% van de gehele produktie. Drs. J. Nooitgedagt, een van de directeuren, die tijdens de excursie door het bedryf, we derom georganiseerd door „Sudergoa,” tekst en uitleg gaf, had echter met het oog op de steeds toenemende integratie in de Europese landen goede hoop voor de toekomst. In Beneden-Knype by Heerenveen zijn dinsdagmiddag door het kantelen van een landbouwtrekker de 36-jarige veehouder S. Jongbloed en zijn drie jarig zoontje Bonne om het leven ge komen. De bestuurder die omstreeks half vijf op zijn land achter de boerderü bezig was, reed langs de slootkant en is op een gegeven ogenblik in de zach te onderwal terechtgekomen, waar door de trekker waarop behalve zijn zoontje nog twee buurjongens van tien en vier zaten, in de sloot kantelde. De veehouder en zyn zoontje kwamen onder de trekker en verdronken. De tienjarige buurjongen wist zichzelf en het vierjarige jongetje te redden. De heer Jongbloed laat een vrouw en ’n dochtertje achter. De in zyn strijd legen de Lente stuip trekkende Koning Winter mag dan vele waterwegen met een flinke ijskorst heb ben bedekt, het was om een andere re den, dat zeventien Friese kortebaan- rijdsters zich hedenmiddag, getooid met hun schaatsen, in Rauwerd verzamelden. Ditmaal kon zelfs de onverslaanbare (Martha de Vries-Wieringa niet verhinde- ren. dat op deze rit Atje Deelstra de grote prijs in ontvangst nam. f Deze 23-jarige gezinsverzorgster uit Irnsum gaf nl. het ja-woord aan de heer Jelle Keulen, eveneens uit Irnsum. en [verliet tussen een erehaag van een 16-tal [bekende Friese kortebaanrydsters onder hun opgeheven schaatsen door als ge- huwde vrouw het Rauwerder gemeente huis. Dit niet alledaagse gebeuren speelde I zich af onder een niet geringe publieke [belangstelling, waarby ons deze keer on der meer een vry sterke mannelyke ver tegenwoordiging opviel. Mogelijk was de uitgelezen schare van de bloem der [Friese rydsters hieraan niet vreemd.' Naast de reeds enige jaren in deze trouwzaal gebruikelijke passende muzi kale omlysting van de huwelyksplechtig- heid, werd dit bruidspaar reeds in de hal ontvangen met de tonen van de Schaat- semyderswals van Waldteufel om hen. familie en sportzusters in een goede stemming te brengen, wat ook wonder- I wel hét geval werd. Het was de 36ste keer dat de hard- rydsters op deze wyze luister b0zetten aan het huwelijk van een hunner yssport- vriendinnen en daarmee aan het gezegde „sport verbroedert” waarlijk inhoud heb ben gegeven. In bestaande uit Zuid- en Noord-Rhodesia en Niassaland, dreigen moeilykheden. Enkele jaren geleden heeft Engeland Ni assaland zelfbestuur gegeven, waardoor een zwarte meerderheid aan het bewind kwam, die niets liever wil, dan afschei ding van de door blanke kolonisten be heerste federatie. Nu heeft Engeland het besluit genomen een nieuwe grondwet voor Noord-Rhodesia af te kondigen, waardoor ook daar de meerderheid in zwarte handen zal komen. Hiertegen heeft Welensky, de federale premier, scherp protest aangetekend, maar dat heeft niet mogen baten. Welensky vreest, dat ook Noord-Rhodesia, met zyn koper- mynen de economische ruggegraat van de federatie, zal besluiten uit de federa tie te treden. Daardoor zal de positie van het zich vr0 sterk ontwikkelende Zuid-Rhodesia, met zyn vry groot aan tal blanke kolonisten, verzwakt worden. Maar de Engelse regering beseft, dat hier weinig meer te remmen valt. Bijna honderd jaar geleden, in 1864, nam een energiek en byzonder ambiti eus man een belangrijk besluit. Hij be sloot, van zyn vak molenmaker, voor zich zelf té beginnen en schaatsen te gaan fabriceren. In het begin betekende dit alleen het hout, want voor het yzer werd de hulp van de dorpssmid ingeroe pen. Dit zo eenvoudige, onderhands be gonnen bedryfje is nu, vier generaties verder, zij het met vallen en opstaan, uitgegroeid tot een zaak met een wereld naam, de firma J. Nooitgedagt te IJlst. Het begon met schaatsen. De gevoe ligheid van het produkt, seizoenwerk, en de invloed van de conjunctuur waren echter van die mate dat men inzag hier iets tegenover te moeten zetten en zo werd begonnen met de fabricage van ge reedschappen. Dit betekent heden ten dage een keur van gereedschap, beitels, Schaven, hamers, waterpassen en werk banken, voor amateurs en „beroeps,” die tezamen 60 tot 65% van de totale produktie in beslag neemt. In de vitri nes van de cantine zyn alle produkten tentoongesteld. De meeste gereedschappen worden van beukenhout gemaakt, dat (gestoomd) tot 12% vochtgehalte wordt gedroogd. Van de beitels zyn vooral die van zuiver Zweeds staal met Fins berken - of plas tic - hecht zeer in zwang. Schaatsen, van de doodgewone Friese doorloper tot de originele hoge noor en kunstschaatsen worden nog gefabri ceerd, maar vormen niet meer het be- langrykste produkt. In de dertiger jaren werd tevens besloten een aanvang te ma ken met de fabricage van houten speel goed, dat aanvankelyk werd gemaakt van de „afval.” Later evenwel bleek, dat het even rendabel was hier direct nieuw hout voor te gebruiken. De markt voor de schaatsen vertoont een grillig karakter. De export is be- trekkelyk gering, want men heeft nog al wat concurrentie. De contacten met het buitenland beperken zich op dit gebied tot Zweden, waar veel ge schaatst wordt. Duitsland en Frank- Een van de werknemers van de firma Nooitgedagt bezig met het bijschaven van een beitel van Zweeds staal, die zeer in trek zijn. Sinds Kerstmis staan er by de familie Douma op het hoekje van de Ooster- kade een paar klompen. Tydens de vorstperiode kwam op zekere dag een schaatsliefhebber vragen of hy zyn houten schoeisel daar zo lang mocht neer zetten. Er was geen bezwaar te gen, maar de goede man, die op ho ge noren de baan opzwierde, is nog nooit geweest om ze terug halen. En de klompen staan maar te wachten... Aktie comité 10 x 10 is weer present! Er is gebleken dat een van de pryzen van de loterij die op de bazar is ge houden, niet is afgehaald. De prys, een boekenplank, is gevallen op lot nummer 244 in de groene serie. Hy kan afgehaald worden by mej. Nieske v. d. Zy'pp, Stationsstraat 2. Aan de wandelweg, tussen de Jacht havenstraat en de Leeuwarderkade staat ongeveer op de helft een hou ten huisje. U kent het vast wel. By dat huisje, aan de ingang staat een bordje met Verbo- de vragen die zal worden opgeworpen is, hoe de Franse regering na de wapen- stiltand de orde in Algerye denkt te handhaven. Daar hangt mee samen het probleem van de samenstelling van de ordedienst en de leiding ervan. bloemenhulde was, terecht, een verdien de attentie. Dank zy Jac. N. D. H. (zie ons blad van 1 maart j.l.) was de componist De bussy voor J. N. al lang geen onbekende meer!. Bovendien introduceerde de G.O.V. en het F.O. de laatste jaren eni ge werken van deze componist waaron der de drie Nocturnes. Laatstgenoemd stuk met medewerking van een Leeu warder dameskoor. Voor ons, die daarby uiteraard nu al jaren aaneen met de moderne en extre me componisten na Debussy geconfron teerd werden, was de mooi verzorgde en kleurige vertolking van de „Prélude a l'après-midi d’un faune” door het Frysk Orkest allicht minder schokkend dan voor de jonge musici uit 1895! Derhalve volgde, ondanks het waarderende ap plaus, dan ook geen herhaling maar werd besloten met de suite uit het Bal let „De Vuurvogel” van de hedendaagse componist J. Strawinsky. Ook deze, op hoog peil staande, interpretatie oogstte veel byval. Rest ons nog te vermelden dat de so- lo-fluitist Bendien zich in Debussy’s „Prelude...” zeer wist te onderscheiden. J.N. De reeks zondagmiddag-uitvoeringen van het Hervormd Kerkkoor in de Martinikerk te Bolsward wordt a.s. zon dag 11 maart, te 2.45 precies, voortge zet met de uitvoering van een program ma van kerkmuziek, waarvan de kerk- cantate „War Gott nicht mit uns, diese Zeit” van de befaamde Lübeckse com ponist en organist Dietrich Buxtehude (1637-1707) het hoofdnummer is. De tekst van deze cantate bestaat uit de drie coupletten van Maarten Luther’s beryming van de 124e Psalm. Verder vermeldt het programma: Psalm 138 van Jan Pietersz. Sweelinck (wiens 400ste geboortejaar wy in 1962 herdenken), Ecce quomodo moritur van Gallus en Benedictus van Felix Men- delssohn-Bartholdy. De uitvoering wordt begonnen met or gelspel: Echo-fantasie van Sweelinck en drie bewerkingen van „Ach, was soil ich Sünder machen” van Johann Gott fried Walther terwyl tot slot gezongen wordt het prachtige Bach-koraal „Lieb- ster Jesu, wir sind hier.” Medewerkenden zyn: Gezinus Schrik, orgelsoli en dirigent, een instrumentaal- ensemble van het Frysk Orkest en J.W. Boeyenga basso-continuo-partyen. De toegang is vry, terwyl een gratis programma aan de deur wordt uitge reikt. Dat dit lofwaardig initiatief van het Martinikerkkoor wordt gewaar deerd, blykt wel uit de steeds groter wordende belangstelling. HEEG. Onlangs vergaderde de afde ling Heeg van de Chr. Plattelands Vrou wen en Meisjesbond. Reisbureau Zeyl en Zn. van Sneek vul de deze avond met boeiende reisverha len. Ook werd zeer genoten van de prachtige kleurendia’s uit Amerika en Canada. Deze leerzame avond zal er ze ker toe hebben bügedragen de reislust van de dames op te wekken. In Birma is het tot een staatsgreep gekomen, uitgevoerd door, generaal Ne Win, die drie en half jaar geleden ook al eens de macht aan zich had getrok ken met toestemming van premier Oe Noe. Oe Noe was sinds een jaar weer aan het bewind nadat hy de orde in zyn socialistische party had hersteld. Wat nu de beweegredenen zyn geweest is niet helemaal duidelyk. Ne Win sprak van een snel verslechterende toestand. Het is niet uitgesloten, dat het leger zich zor gen begon te maken over de groeiende invloed van de uiterst linkse vleugel van Oe Noes party en over het toenemende handelsverkeer met China. De zakenwe reld klaagde over nationalisaties en het leger was ook bezorgd over de plannen bepaalde gebieden grotere autonomie te geven. Geen koersverandering in India In Birma’s grote buurland India zyn verkiezingen gehouden, uitgesmeerd over tien dagen. Ongeveer 130 miljoen Indiërs hebben hun stem uitgebracht. Eind april zullen de Verenigde Staten de kernproeven in de atmosfeer voor het eerst sinds 1958 hervatten. Dat is de kern van de boodschap, die president Kenne dy vorige week vrijdag tot het Ameri kaanse volk richtte. Hij zeide hiertoe gedwongen te zyn door Ruslands hou ding. Rusland heeft vorige herfst meer dan veertig kernproeven gedaan, waar bij is komen vast te staan, dat het enige vordering maakt met een afweerwapen tégen raketten. Russische militairen be togen, dat Rusland dit wapen, dat de on doordringbaarheid van het Russische gebied aanzienlijk zou vergroten, al be- lit, maar zo ver gaan de Amerikaanse inlichtingen nog niet. Wel maakt men rich zorgen, dat Rusland een fatale voor sprong zou nemen. Kennedy maakte een voorbehoud: Wanneer de Sovjet-Unie een verdrag op het verbod van kernproeven zou aan vaarden vóór eind april ondertekenen, zou er geen behoefte bestaan aan de Amerikaanse proeven. Hiermee kwam weer het probleem naar voren wat de plaats van de con trole op het verbod van kernproeven zou nioeten zyn. Amerika en Engeland wen sen controle ter plaatse, al verluidt, dat zij bereid zouden zyn deze controle in te perken om tegemoet te komen aan Ruslands vrees voor spionage. Rusland betoogt, dat er in het geheel geen con trole nodig is, aangezien de instrumen ten dermate verfynd zyn, dat elke ex plosie in de atmosfeer kan worden waar genomen door de andere landen. De Russische reactie was fel. Het [Kremlin beschuldigt Amerika van atoomchantage en heeft al aangekondigd ook de proeven te hervatten als Amerika het zal doen. De proeven van het na jaar schynen al vergeten te zyn. De ontwapeningsconferentie Vorige week schreven w0 over het ge harrewar over de zg. topconferentie, welke Chroestsjov had voorgesteld voor half maart, wanneer achttien landen by- een komen om over ontwapening te pra ten, Amerika en Engeland hadden voor- gestfeld de ministers van buitenlandse zaken van de drie e.toommogendheden te- voren byeen te laten komen om de con- ferentie op gang te helpen. Na aanvan kelijke onwilligheid heeft Chroestsjov hiermee toch ingestemd. Gromiko zal enkele dagen voor 14 maart in Genève aankomen. In tegenstelling tot dit conciliante ge baar van Rusland valt de onaangename houding van Frankryk op. dat besloten heeft helemaal niet aan deze ontwape ningsconferentie deel te nemen, omdat deze besprekingen „zelfs geen gedeelte lijke oplossing voor de betrokken vraag stukken kunnen leveren.” De Gaulle wil zich hiervan verre hou den. vooral omdat hy aan de toekorhst van zyn eigen kernwapenen denkt, waar in hy een politieke troef meent te kunnen zien. Voorlopig echter wordt zyn aan dacht opgeëist door het Algerynse dra ma. Het geheime leger is overgegaan tot een voortdurend grootscheepser ac tie met bomaanslagen en moorden. Maandagmorgen werden er in twee uur tyds een kleine 20.0 bomaanslagen ge pleegd. Er vallen tientallen doden. In Pran is een gevangenis met Mohamme danen in brand gestoken. Officieel twee doden. Wanneer het de Opzet van de Ó.A.S. is de Mohammedanen tot re vanche te verleiden om zo het leger op Mohammedanen te laten vuren, dan is dj daarin nog niet geslaagd. Wel slaagt zij erin het volk te doen geloven, dat de F Franse machtsmiddelen om de terreur de baas te worden of onvoldoende zyn of, nog erger, bewust onvoldoende wor den gebruikt. Het accoord met de F.L.N. is nog steeds niet helemaal in kannen en kruiken. Woensdag worden de onder- handelingen in Evian hervat en een van --- Op de kep<!r beschouwd heeft het fa- miliebedryf Nooitgedagt veel kansen. Men kan veel opdrachten krygen, maar moet helaas, door de achterstand in de produktie, wel eens iets afwimpelen. Het grote personeelstekort is hiervan de voornaamste oorzaak. Op ’t ogenblik werken er 150 man, terwijl in het ne- venbedryf te Bolsward, waar meer met metaal gewerkt wordt en dat zo langza merhand het aanzien van een plaatwer- kery kry’gt, nog 25 man werkzaam zyn. Natuurlyk speelt het woningprobleem hier de belangrykste rol. Wanneer in gezongen en geschreeuwd, vooral in het Zuiden heeft men het ervan ge nomen. Denk echter niet, dat ze hier in het Noorden niet kunnen feestvie ren. De laatste treinen die van Leeu warden kwamen, zaten dikwijls vol met feestgangers, nog voorzien van de nodige attributen en die de andere passagiers met hun kolder vermaak ten. Ook de kinderen hebben meege daan. Speurder is verschillende ma len een groepje in de stad tegengeko men, die verkleed en wel de stad „af werkten” en onderweg de meest gek ke dingen uithaalden. Onder het motto „Jong helpt Oud” gaat het bestuur van de speeltuin vereniging Sperkhem-Tuindorp deze zomer een boottocht organiseren voor de oudjes (of liever bejaarden) van deze wyk. Nu de Overheid heeft be paald dat de autotochten in groot ver band taboe zyn, vanwege de verkeers veiligheid, is het van plan ter com pensatie van dit gemis de oudjes niet in de steek te laten en hun op deze manier toch den toegang voor -een prettige dag te onbevoegden, artikel zoveel. Enfin, bezorgen. Een aardig initiatief, dat heel begrüpelyk; het is niet leuk als zeker navolging verdient. iedereen je erf maar oploopt. Het ty pische is echter dat er nog een bord- je naast staat met „verse eieren te Sinds vorige zomer ligt er in de Zwet- koop”. Het is Speurder een raadsel te ter hoogte van de lepeniaan een hoe je de bewoners kenbaar moet oude schuit, die zo te zien geen dienst maken dat je eieren wilt hebben, als meer doet. De boot behoorde by een er toch duidelyk verboden toegang -,tel schuiten, die de heer R. Dykstra staat. Misschien weet u het...? op de kop had getikt en opgeknapt en die hy wilde gebruiken als rondvaart boten op het Snekermeer. Door on- By de Sperkhemschool, en ook op an- voorziene omstandigheden is deze dere plaatsen in onze stad; staat een hier1 blyven liggen en kan nu niet groot bord met „1 t.e.m. 9”. Wat dat meer weg door de afsluiting van de te betekenen heeft? Wel, op 30 maart Oosterpoortsbrjig, of hy moet via a.s. beginnen de verkiezingen, met ’t Leeuwarden of Bolsward getrokken gevolg dat de verschillende partyen worden. Het aanzien van de boot is aktief worden, en dat wil dan zeggen een beetje „groen” geworden en ge naar buiten toe, want Speurder wil lyk is hy ook „ontgroend”. Ogen niet graag beweren dat zy „nonak- schynlyk ligt de schuit werkeloos, tiet” zyn. O nee! Deed h0 van de winter nog dienst bij het onderbinden van de schaatsen,. nu ligt hy er ter „versiering” van Het Carnaval, vaarwel heerlyk vlees, de vaart en eh... als schuilplaats voor is weer voorby. Er is lekker gehost, vele paartjes. Na de slecht bezochte Kamermuziek- avond op maandag bleek de interesse voor het concert door het Frysk Orkest op dinsdagavond in „Amicitia” toch nog mee te vallen. Er waren althans plm. tweehonderd bezoekers aanwezig. Voor dit laatste orkest-concert in dit seizoen had dirigent Alfred Salten een zeer aantrekkelijk programma samenge steld dat begon met Von Weber én Mo zart en eindigde met Debussy en Stra winsky. Bovendien verleende de jonge violiste Jeannelotte Hertzberger solis tische medewerking. Het Frysk Orkest begon met de ou verture „Der Freischütz” van C. M. von Weber. De prachtige inzet wekte ho ge verwachtingen, waaraan ten volle werd voldaan. De karakteristieke sfeer werd treffend uitgebeeld. Een hoogstaan de vertolking. Hetzelfde kan gezegd worden van de )dstr0- boten. c (2e n e n fries dat Iden e v name rsblad t 2 toren daad loiste 1 ons lerhaL est en it van 'oordi- n zon- r zyn iental lantal met ïzien telyk ink- ers- uld. tjor en in iet a- sr le :e it r oan ds •op- de :oa- jm- de rat. ch- har iste ris ier en :in, :fr. Ar s- m it ;o tt P ei n A K- L'

Sneeker Nieuwsblad nl | 1962 | | pagina 1