t Schiphuishuren Sneeker Jachthaven 15ré omhoog Subliem jazzconcert van Rita Reys en trio Pim Jacobs Briljant en virtuoos spel van pianist Heinz Medjimorec op Kamermuziek- avond van K.A.A. Th. W. Zandstra ere-voorzitter van Nijverheid en Handel IJLST WYMBRITSERADEEL en van AQENDA J Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, Maandag 2 april 1962 117e jaargang no. 27 no. 35 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD 1 •■n i ’62 ZAKENNIEUWS Universitaire examens INGEZONDEN De aktie 10 x 10 bracht hier in totaal f 11.322,57 op Uitvoering Matthaus Passion in Workum Evangelisatie-zendings- avond Het dorpje met de langste naam Eerste kievitsei voor Ds. A. Westra Geslaagd i Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en Ook wachtlijst voor onderhuurders Parterre-gedeelte dames- confectiezaak A. Eringa uitgebreid Kontakt-avond Turnkring „Friesland-Zuid” K.N.C.G.V. Joh. Beute overleden SNEEKER NIEUWSBLAD 6 ct. iels- edstrü- land en Duitsland. De ontvangst aan ha ft (2e at sei- J. N. Jaarverslagen AMICITIA Jaarverslagen te Wor- J. Douma Gzn. rboten. i h Evangelist Sidney Wilson komt naar Sneek Kantoor voor admini stratie en redaktie: GEDEMPTE POi 6 Telefoon 3005 (0 5150) b.g.g 4091. Verschijnt MAANDAGS en DON- DERDAGS Zaterdagmiddag heeft burgemeester Rastcrhoff in de grote raadszaal van het gemeentehuis de actie 10 x 10 voor Sneek officieel afgesloten. In deze bijeenkomst werd tevens het eindresultaat bekend ge maakt. In totaal werd een bedrag van 11.322,57 verzameld, een resultaat dat zeker de stoutste verwachtingen heeft overtroffen. Ge- van derhal- eest en tat van rttoren daad iooiste in ons «voordi en zon- icr zjjn pdental aantal Vries st dat lidden er- fid Uè fer 1 3.- nco p. f jaar. name vsblad ie met ugzien rteljjk dank- tters- •vuld. voor P en ot in met i wa- uur in de no- dit heer de asse ocht voor ;eer- Re- lers >rda ren. het <de n 1- t. n e ti i s t t Advertentieprijs 15 et per mm. Bij contract (handels- adv.) lager. Abonnementsprijs J 3, per half jaar. Franco p. post ƒ3,75 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad Bestuursverkiezing De heer S. O. de Vries te IJlst, .candi daat van het bestuur in de vacature- Zandstra, werd met grote meerderheid gekozen. Daarna werd de heer G. P. Tjallema tot voorzitter benoemd, voor welk blijk van vertrouwen de heer Tjal lema dankte. Hij werd tevens benoemd Uitloting obligaties Van de obligatielening 1938, restende nog 2300,-, werden drie obligaties, t.w. de nrs. 33, 60, 78 uitgeloot. Van de lening 1938 werden vervroegd afgelost de tien nummers 12, 16, 21, 26, 27, 45, 64, 90, 91 en 99. Van de lening 1959 12 nummers: 18, 41, 54, 63, 68, 97, 122, 124, 141, 145, 146 en 150. Al deze obligaties zijn groot 100. Nadat de heren J. D. v. d. Molen en Th. v. d. Werf beiden bjj acclamatie v’aren herkozen, kwam aan de orde de even tuele Huurverhoging Mr. Cornells, die de Raad van Beheer lof toezwaaide voor de sanering van de financiële positie der n.v., wilde de ver hoging nu direct maar op 20% vaststel len, maar hiertegen werd bezwaar ge maakt. Ook al omdat het aantal aanwezi ge aandeelhouders niet groot was. De Raad van Beheer acht 15% (voorlopig) ook voldoende en hiertoe werd dan ook besloten. Naast het financiële resultaat, dat na tuurlijk erg belangrijk is en dat er wezen mag, ben ik van mening, aldus de burge meester, dat het vrijwillig deelnemen aan deze actie, het inzetten van de hele per soon van de comité-leden in deze periode, de wil om samen iets te doen aan de nood van vele onderontwikkelde landen, kortom het team-work, even belangrijk geacht mag worden. Ter herinnering aan deze actie werd aan alle negen comité- leden een medaille uitgereikt, waarop aan de ene zijde een zaaier staat afge- beeld. De voorzitter van het comité, Henk Faber, haakte in zijn dankwoord hierop in. De zaaier, die wjj hier voorstellen als de jeugd van de westerse wereld en in ’t bijzonder de Nederlandse jeugd, zaait om de ellende van vele volkeren te ver zachten, misschien te overwinnen en te trachten deze mensen een menswaardi ger bestaan te verschaffen. Wjj zaaien, opdat zij straks kunnen oogsten. De zaai er is het symbool van de gevoerde actie en de activiteiten die in de geest hiervan zijn georganiseerd. Hij bood de burgemeester als dank voor de medewerking een plaquette aan en bracht tevens dank aan de heer en mevrouw Van der Zee, die eveneens een plaquette kregen aangeboden, aan het bestuur van de Sneker Jeugd Aktie, dat in de persoon van de heer V. d. Graaff was vertegenwoordigd en aan de heer Jellema van de gemeentesecretarie. Beiden werd een attentie overhandigd. De heer Jellema richtte de aandacht op het feit, dat deze aktie, die nu is afge lopen, eigenlijk een onderdeel was van een groot geheql over de hele westerse wereld. Het toont duidelijk dat de jeugd zich bewust wordt van de verantwoor delijkheid die men heeft ten opzichte van anderen en hij haalde hierbij ook de col- lectanten(trices) van de Anti-Honger-Ak- tie naar voren. jl. het eerste kievitsei in Scharnegoutum gevon den en het aangeboden aan de Hervorm de predikant ds A. Westra. Een leuk idee de naam af te drukken van het aardige dorpje met de langste naam in^het bijzonder mooie Wales. Ik heb dit plaatsje enige malen bezocht en moet opmerken, dat U, wat geen wonder is, de naam toch nog verkeerd spelt. U schillende verenigingen werd uitgevoerd, schrijft: Doel van deze avonden is het onderling kontakt tussen de verenigingen te ver sterken en met elkaar de schouders te zetten onder het werk van de lichamelij ke opvoeding. Daarbij in het oog houdend het devies van het KNCGV „Vaardig en sterk tot Gods eer”. Om 11 uur sloot de heer Klaibeda deze geslaagde avond. Bij het tweede kamermuziekconcert, vrijdagavond in de aula van het Chr. Lyceum, was veel publiek aanwezig. In de eerste plaats verheugend voor de or ganiserende vereniging „Kunst aan Al len” en in de tweede plaats voor de con- certgever, de jonge Weense pianist Heinz Medjimorec. Het programma, dat allereerst gewijd was aan W. A. Mozart, L. von Beethoven en J. Haydn, vermeldde na de pauze de namen van Cl. Debussy, M. Ravel en B. Bartók. Een interessante en afwisse lende werkljjst. Het spel van de 21-jarige Medjimorec stond technisch op zeer hoog peil. Bo vendien schonk hjj veel aandacht aan de nuancering. Kennelijk Jag de impres sionistische muziek van laatstgenoemde componisten hem bijzonder goed, doch hij toonde ook veel begrip voor de klas sieke voorgangers, al zou men hier be zwaren kunnen aanvoeren ten aanzien van zijn interpretatie betreffende Mozart en Beethoven. Tengevolge van de staal- en steencon structie waarmee de aula is opgebouwd, is de overigens goede acoustiek enigs zins aan de harde kant. Daarom had de klep van de fraaie vleugel van de firma Hahn (in elk geval bij Beethoven en Bar tók) best gesloten kunnen worden. Heinz Medjimorec begon zijn voor dracht met het Rondo in a kleine terts van Mozart. Dit stuk kreeg een uiterst knappe vertolking. Technisch feilloos en kleurig van dynamiek. Hetzelfde kan ook gezegd worden betreffende de weergave van de Sonate in A grote terts, opus 2, no. 2 van Beethoven, waarbij de accen tuatie in het eerste deel mogelijk wat werd overdreven. Prachtig was overigens Bij de te Drachten gehouden examens voor de akte N XIX (landbouwhuis- houdlerares) zijn geslaagd de dames A. de Jong van Oudega-W en T. de Jong van Scharnegoutum. Medjimorec’s voordracht over het ge heel, doch met name het Largo appas- sionata, dat sfeervol, en met fijne toets gespeeld werd. Na Mozart en Beethoven was de Sonate no. 31 in As grote terts van Haydn voor deze begaafde pianist zeker geen zware opgave. Technisch bestaan er voor hem geen problemen. Derhalve maakte de stijlvolle uitvoering veel indruk. Wij den ken hierbij voornamelijk aan het laatste deel, dat in prestissimo-tempo volkomen transparant bleef. De nogal wrange Improvisaties, opus 20, van Bartók werden uitnemend gerea liseerd en de hierna uitgevoerde, en veel milder klinkende Etudes en Preludes van Debussy, die de charme van de dissonant alszodanig gestalte gaf, kregen een fijn zinnige vertolking. Heinz Medjimorec besloot met twee werken van Ravel, waarbjj vooral de aandacht viel op de prachtige Toccata, die dienovereenkomstig gereproduceerd werd. Het enthousiaste publiek noopte ten slotte de jonge kunstenaar voor zijn bril jant en virtuoos spel nog tot een toegift. Het werden er twee, nL het bekende Scherzo van Mendelssohn en een Prelude van Debussy. De voorzitter de heer J. Lassche zei in zijn openingswoord, dat 1961 voor de ha ven een goed jaar is geweest, ook finan cieel. Het bezoek van vreemdelingen was groter dan het jaar daarvoor en de vraag naar ligplaatsen nam wederom toe. Hij deelde daarna mede, dat de heer T. Visser, oud-commissaris der n.v., in het ziekenhuis ligt. De vergadering ging onder applaus akkoord met zijn voorstel hem bloemen te sturen met de wens voor een spoedig herstel. Na de notulen volgden de mededelingen van de Raad van Beheer. Op verzoek van de vorige vergadering is een fietsen stalling ingericht, zij het nog niet over dekt. Deze bleek in een behoefte te voor zien en de R. v. B. kan zich nog wel eens beraden op uitbreiding. Het hek tussen de haven en het Burge meester de Hooppark dat indertijd is ge plaatst om de Brandweer gelegenheid te geven bij brand sneller aanwezig te zijn, zal voortaan ’s zomers geopend zijn voor de gebruikers van de haven, in ’t bijzon der voor hen die per auto komen. Het inrichten van een waslokaal, waar op vorig jaar ook weer werd aangedron gen, zou grote kosten met zich mee brengen en alleen maar voorzien in de behoefte van de gasten. In de toekomst worden echter minder gasten verwacht (in verband met de uitbreiding van het aantal schepen van aandeelhouders en de aanleg van de nieuwe jachthaven) en daarom acht de R. v. B. dergelijke voor zieningen te kostbaar. Over deze zaak ontstond een uitvoerige discussie. Verschillende aandeelhouders waren het nl. niet met de R. v. B. eens dat het bezoek van gasten minder zal worden en achten verbetering van het sanitair dringend nöodzakelijk. Ook in ’t belang van Sneek als watersportcentrum in verband waarmee ook aangedrongen werd op overleg met de gemeente. Het bestuur zegde tenslotte toe deze aangele genheid nog eens te zullen bespreken en volgend jaar met een begroting te ko men. i Mede dank zij de havenmeester heerste er steeds goede orde in de haven, ook tij dens de Sneek-week. De penningmeester de heer Th. v. d. Werf bracht zijn verslag uit aan de hand van het accountantsrapport, dat hij in z’n geheel voorlas. Dit nam echter te veel tijd in beslag, temeer daar de ba lans, de verlies- en winstrekening en de begroting voor dit jaar op de convocatie waren afgedrukt. De balans per 31 december 1961, waar op de gebouwen voor 1500,- en het terrein en water voor 1000,- voorkomen, wijst ’n totaalbedrag aan van 55.398,72. De verlies- en winstrekening sluit met een saldo winst van 2478,94, welk be drag naar de balans is overgebracht ter compensering van de verliessaldi vorige jaren ad 22.308,31. Aan onderhoud werd 3143,38 besteed, de ontvangst aan huren bedroeg voor de jachthuizen 12.730,-, open ligplaatsen 1839,50, totaal 14.569,50. Op voorstel van de kascommissie wer den deze stukken goedgekeurd en de pen ningmeester decharge verleend. De be groting voor 1962 werd vastgesteld op een bedrag van 17.754,- in ontvangst en uitgaaf, met een tekort van 1371,-. Naar aanleiding van de V. en W. reke ning werd de R. v. B. geadviseerd ook een pomp voor dieselolie in de haven te laten aanbrengen, daar het gebruik van deze brandstof in de watersport steeds groter wordt. De R. v. B. zal zich hier voor tot een olie-maatschappjj wenden. SCHARNEGOUTUM. Donderdag heeft de 22-jarige S. Dotinga alhier In zjjn jaarverslag constateerde de secretaris de heer J. Douma Gzn. dat het afgelopen jaar zich vooral heeft geken merkt door correcties in het economisch bestel teneinde te grote spanningen ge heel of gedeeltelijk op te heffen. De industrie in Sneek werd verder uit gebreid, zelfs in sterkere mate dan het vorige jaar. Hierdoor werden echter ook de spanningen op de arbeidsmarkt gro ter. De plaatseRjke industrie is ruim van orders voorzien en de handelsomzetten stegen wederom. De huisvesting van onze werknemers heeft de volle aandacht van ons bestuur, aldus de secretaris. Het bestuur werkt hiervoor samen met de Stichting „In- dustriewoningen”. Ook blijft het op de bres staan voor verdere ontwikkeling van het technisch onderwijs, o.a. van het leer lingstelsel hier ter plaatse Er werden in de loop van het jaar interessante excursies gemaakt naar enkele bedrijven in Amsterdam en een middagexcursie naar het Ir. Wouda-ge- maal te Tacozijl. De heer drs Njjboei hield een leerzame en gefundeerde lezing over de leefbaarheid in de Zuidwesthoek. Er werden twintig vererende getuig schriften uitgereikt, waarvan verscheide ne met de erepenning Het ledental van het Departement bedraagt thans 105. Het verslag van de penningmeester de heer J. Suwijn vermeldde een zeer bevredi gend voordelig saldo. Voor een we mogen wel zeggen se lect gezelschap van 70 a 80 personen, heeft onze first lady of jazz, Rita Reys samen met het trio Pim Jacobs be staande uit Pim Jacobs, Ruud Jacobs en Wint Overgauw, vrijdagavond in de foyer van Amicitia een zeer goed jazz concert gegeven. In zekere zin was de ze avond, die door de firma Minkema, in samenwerking met N.V. Phonogram werd gehouden, een première, want ’t was de eerste maal dat zij een derge lijke avond voor een gramofoonplaten- dealer verzorgden. De secretaris de heer S. G. Ruiter ver meldde in zjjn verslag o.a. het volgende: aan het onderhoud van de haven werd weer de nodige zorg besteed. O.a. kwam wederom een nieuwe walbeschoeiing van beton gereed. Ook voor de onderhuurders is een wachtlijst aangelegd om te voor komen dat nieuwe aandeelhouders be voordeeld worden boven de ouderen. Ve le aandeelhouders moesten zich nog met een open ligplaats tevreden stellen, maar deze winter konden bijna alle schepen in de schiphuizen onderdak worden ge bracht. Het gastenboek vermeldde de namen In de vergadering van aandeelhouders I van 615 gasten onder wie velen uit Enge- der n.v. Sneeker Jachthaven, die donder- 1_.™ D dagavond in de bovenzaal van „Onder vengelden was iets hoger dan in 1960. de Linden” werd gehouden is met alge mene stemmen besloten de huren van de schiphuizen met ingang van 1 juli a.s. met 15% te verhogen. De Raad van Be heer achtte dit nodig om diverse grote onderhoudswerken te kunnen uitvoeren - o.a. aan de fundering van de oudste schiphuize- direct bij de ingang - en om de verwachte vermindering van huur voor onoverdekte ligplaatsen te kunnen opvangen. Ook werd de Raad van Beheer gemachtigd om, indien zich daartoe een geschikte gelegenheid voordoet, een woonschip aan te kopen voor de haven meester. Llanfairpwllgwyngyllgogerrychwyrndro- bbwllllantysiliogogogoch. Moet zjjn: Llanfairpwllgwyngyllgoger- ychwyrndrobwll-llandyslhogogogoch. In het Engels: Church Mary a hollow white hazel near to the rapid whirlpool Church Saint’s name cave red. Als U nu weet, dat de 11 (dubbel L) uitgesproken wordt als Chl, en de w ach ter een medeklinker als- o, is de naam vlot uit te spreken na een beetje oefe ning. Overigens zjjn hier meer grappige plaatsnamen als: Llangollen (Clengoch- len), Llanberis (Chlenbairis), Bettws-y- Coed, enz. Het Welsh, dat hier door ie dereen wordt gesproken, is voor ons vol komen onverstaanbaar. Deze boeiende spreker, die reeds meer dere malen hier was, komt ook nu weer iets vertellen over zjjn gezegende arbeid in de diverse vluchtelingenkampen en achter het „Ijzeren Gordijn”. Tot op heden geeft God nog mogelijkhe den de mensen daar te bereiken met de blijde boodschap van het Evangelie. Wilt U daar iets over horen kom dan a.s. donderdagavond 8 uur in het Jeugdge- bouw Julianastraat 5 alhier. De toegang is vrjj. Zangbundel Joh. de Heer meene men. Toont uw belangstelling, kom zelf. I neem anderen mee. Zie ook de adver tentie in dit nummer. Maandag 2 april ’s avonds 8 uur film: Susanne. Donderdag 5 april ’s avonds 8 uur film: An der Schonen blauen Donau. Velen hebben ons gevraagd, aldus de heer G. Minkema, naast de jaarlijkse shows ook eens iets anders, en dan met name jazz-concerten, te organise ren, omdat voor de echte jazz-liefheb- bers in Sneek en omgeving bedroe vend weinig mogelijkheden zijn. Het eigenlijke doel van de avond was te komen tot’de oprichting van een jazz club, die de belangstelling en waarde ring voor de jazz door bijeenkomsten en (platen) concerten wil vergroten. Het woord werd al gauw gegeven aan Pim Jacobs, die op een eigen spon tane en soms geestige wijze verschil lende facetten van de jazz, de moder ne jazz, het verband met en de invloed van de klassieke muziek, de improvi satie èn de mening van anderen over jazz naar voren haalde en het tot standkomen van de interpretatie van een (nieuw) nummer verduidelijkte. Dit alles werd geïllustreerd door su bliem gespeelde nummers o.a. Woo den you en het in driekwartsmaat ge schreven Greenleaves. In de pauze werd een kleine wed- tot afgevaardigde naar de jaarvergade ring van de Maatschappij op 13 en 14 juni a.s. te Haarlem. De leden werden opge wekt dit congres eveneens te bezoeken. Voor de najaars-excursie werd gepleit voor de glasfabrieken te Leerdam, het reactor-centrum Nederland, de Hoog ovens te IJmuiden, Philips te Eindhoven, de kousenfabriek van Jansen en De Wit te Schjjndel en de nieuwe Tomadofabrie- ken te Etten-Leur. Het bestuur zal hieruit een keus doen. Op voorstel van de heer O. Schreuder werd de afgetreden voorzitter onder gro te instemming tot ere-voorzitter be noemd. De heer Zandstra zei dat bijzon der te appreciëren, maar dat het geens zins zjjn bedoeling is zich nu uit het werk voor het Departement terug te trekken. Ook wil hij t.z.t. nog graag eens zjjn visie geven over de toekomst van het depar tement. Nadat nog besloten was dat het bestuur de leden per circulaire zal opwekken de uitvoeringen van Kunst aan Allen bij te wonen en ook hun medewerkers in staat te stellen dit te doen, volgde de boeiende en zeer goed gefundeerde lezing van di Kroese over „Beeld en werkelijkheid om Nieuw-Guinea”. Aan het slot hiervan deed dr Kroese een hartstochtelijk beroep op het positieve nuchtere denken van ie dere Nederlander om door daden, in woord en in geschrift mee te-werken tot de oplossing van het twaalf jaar oude ge schil met Indonesië. Wij willen nogmaals de aandacht ves tigen op de ook in ons blad aangekondig- de uitvoering van de Matthaus Passion in de Herv. Kerk te Workum op a.s. dinsdag 3 aprtl door het Toonkunstkoor „Concordia” te Leeuwarden. Zoals be kend werken de beste solisten uit ons land aan deze uitvoering mee, o.a. Aafje Heynis, Jan Waajjer, Arie de Rijk, Leo Rommerts e.a. Laat de Zuidwesthoek door een volle kerk tonen dat zij een dergelijke culture le gebeurtenis van formaat in haar eigen gebied weet te waarderen. Zaterdagmorgen heropende de heer A. Eringa het parterre-gedeelte van z’n da- mesconfektiezaak aan de Oosterdjjk nrs. 17 en 19. In tegenstelling tot de royae entree van deze zaak met z’n grote etalages was het parterre-gedeelte van de winkel erg klein en bovendien door z’n eigenaardige vorm erg onoverzichtelijk. Achter het pand bevond zich tot voor kort een open gedeelte, dat in vroeger jaren een tuin was geweest en waarop bovendien nog een hok stond. Mede door de steeds groter wordende collecties op het gebied van de dames- confectie zag de heer Eringa zich voor het feit geplaatst dit parterre-gëdeelté te moeten uitbreiden. Door het gehele achtergelegen erf er bjj te trekken is thans een winkel ontstaan, die wat ruim te zowel als inrichting betreft, (ie toets der critiek ruimschoots kan doorstaan. Zo is het thans mogelijk de collectie dames- en meisjeskleding dusdanig te to nen dat iedere bezoekster langs de rek ken kan gaan en zelf haar keuze kan maken. Het vele glas in de nieuwe uitgebreide afdeling zorgt voor een maximale dosis daglicht, wat zeker in deze branche een belangrijk element vormt, terwijl boven dien de uit TL-buizen bestaajjde plafond verlichting de winkel in een zee van licht kan zetten. Het geheel, dat in rustige kleuren werd gehouden, vormt voor de heer Eringa en zjjn medewerkers een belangrijke ver betering, terwijl ook de klant van deze modernisering profiteert doordat nu een maximum aan service kan worden gege ven. Een groot aantal bloemstukken sierde zaterdagmorgen ter ere van de herope ning de winkel, terwijl verschillende re laties en genodigden de familie Eringa persoonlijk kwamen complimenteren. De verbouwing, die ondanks de onguns tige weersomstandigheden op tijd klaar kwam, werd uitgevoerd door het aan nemingsbedrijf G. Doevêndans, het Schil- derbedrjjf O. de Jong verzorgde het schilderswerk en de wandbekleding en Electro-technisch Bureau Jan de Rapper leverde en monteerde de complete ver lichting. Donderdagavond werd in „Ons bouw” de jaarlijkse kontakt-avond Turnkring Friesland-Zuid gehouden. Gastvrouw was de Chr. Gymnastiek Vereniging „Advendo”. De avond, die het karakter droeg van een ontspannings avond, werd in verband met ziekte van de voorzitter de heer Cnossen van Wolve- ga, geopend door de heer T. K. Klaibeda, die vele turners en turnsters uit Sneek en de omliggende plaatsen welkom kon he ten. De zaal was flink bezet en er heerste een gezellige sfeer. Na de opening werd de leiding van de avond overgedragen aan de heer A. P. Eppinga, die als conferencier fungeerde. Hij zorgde er voor dat het programma vlot verliep en amuseerde de zaal tussen de verschillende nummers door. Als eerste trad op de „Advendo Band” aangevuld met drie muzikanten van „Kwiek” Wolvega. Deze liet een paar populaire liedjes horen en daardoor zat de stemming er al direct in. Daarop volgde een toneelstuk van „V. en K.” te Oppenhuizen, wat wel in de smaak viel. „S.S.S.” Heeg zorgde, bjj monde van R. Dijkstra, voor een aardige voordracht, terwijl de dames van „Durate Tonevido” te Bolsward een mooie vrije oefening lie ten zien. „S.S.S.” Heeg en de gecombineerde „Advendo Band” zorgden nog voor een paar muzieknummertjes, waarna tot slot een altijd weer aantrekkelijk nummer „Lange mat” danfes en heren van ver- strijd gehouden. De opzet was het ra den van de titel van het liedje dat Ri ta Reys het liefste zingt. De goede „op lossingen” kwamen van de heren Stal- linga en C. de Wagt, die ieder een exemplaar van de nieuwe langspeel plaat, Jazz pictures (at an exhibition) aangeboden door Pim Jacobs, kregen. Het liedje was „I Remember’ differ”. Wij behoeven hier niet de lof van Rita ReyS te bezingen. Voor de lief hebber spreekt haar naam voor zich zelf en zij die het ergens nog niet he lemaal konden waarderen, zullen vrij dagavond overtuigd „bekeerd” zijn. Op onnavolgbare wijze zong Rita bekende en minder bekende, oude en nieuwe liedjes, waarvan het „I remember dif fer” inderdaad het hoogtepunt vorm de, en ze werd door ’n aandachtig en geboeid publiek met een enthousiast applaus beloond. De heer Minkema dankte Rita Reys en het trio voor de prachtige avond en overhandigde hun een kleine attentie, terwijl Rita tevens een bos bloemen van een bewon deraarster kreeg aangeboden. Na af loop gaven zij het zeer geestdriftige publiek een toegift. Het is te hopen dat er meer van dergelijke avonden zullen kunnen worden gehouden. Misschien zal de nieuw op te richten jazz-club bij voldoende belangstelling het hare er toe kunnen bijdragen dat Sneek ook op dit gebied een stap vooruit komt. Voor geïnteresseerden ver melden wjj hier de contactpersonen van de club. Dit zijn de heren J. Kuipers en U. v. Wijk, beide te Sneek. aankoop van een woonschip In zijn toelichting tot dit voorstel wees de voorzitter er op, dat de havenmeester in zijn eigen woonschip woont, maar al enige malen om het bouwen van een wo ning voor hem op het terrein van de ha ven heeft verzocht omdat zjjn woonschip te klein is geworden voor zjjn gezin. Hiervoor ontbreekt echter de ruimte. Teneinde de heer Douma te behouden en deze zaak ook voor de toekomst veilig te stellen, achtte de R. v. B. de aankoop van een woonschip indien zich hier voor een gunstige gelegenheid voordoet daar om wenselijk. De vergadering verleende hiertoe mach tiging tot een maximum bedrag van 20.000,-, maar voor eventueel tot aan koop wordt overgegaan, zal eerst juri disch advies worden ingenomen in ver band met eventuele wetteljjke moeilijk heden. Aan de Rijksuniversiteit te Gronin gen zijn geslaagd voor het doctoraal examen aardrijkskunde de heer H. Kiestra te Terzool en voor het kandi daatsexamen wiskunde en natuurwe tenschappen de heer D. Dijkstra alhier Hedenmorgen is alhier op 60-jarige leeftijd zeer plotseling overleden onze stadgenoot de heer Joh. Beute, plaats vervangend Hoofd van de Bescher ming Bevolking en hoofd ABC-dienst van de A Kring, Friesland-West. De heer Beute vervulde laatstge noemde functie reeds enige jaren naast zijn vroegere boekhandel aan ’t Grootzand en was na de pensionering van de heer Wind op 1 mei van het vorig jaar tijdelijk belast met de lei ding van de BB in de genoemde Kring. Sinds 1 januari 1962 was hij in vaste dienst. Als liefhebberij beoefende hij de schilderkunst, waarin hij een behoor lijk peil had bereikt en alszodanig was hij ook een lange reeks van jaren een zeer gewaardeerd medewerker aan ons blad voor het recenseren van tentoonstellingen van schilderijen en tekeningen, fotografie en beeldhouw kunst, zowel hier ter stede als elders. Onlangs nog de Ku(n)stvaartten- toonstelling in het Stadhuis, welke hij, evenals de vele voorafgaanden, als lid van de Commissie voor het organise ren van tentoonstellingen in onze stad, ook mee georganiseerd en ingericht had. Tijdens de bezetting speelde hij een rol in de verzetsbeweging. Zijn plotseling verscheiden wordt dan ook in brede kring betreurd. Het stoffelijk overschot wordt donderdag 5 april a.s. verast in het crematorium te Westerveld. Na een bestuursperiode van zeventien jaar, die direct na de oorlog aanving, waarvan twee perioden als secretaris en twee als voorzitter is de heer Th. W. Zandstra zaterdagmiddag uit de leiding van het departement Sneek der Nederl. Maatschappij voor Nijverheid en Handel getreden. Hij trad periodiek af en was reglementair niet herkiesbaar. Wegens zijn vele verdiensten voor hjt departe ment benoemde ae vergadering hem eenstemmig tot ere-voorzitter. In zijn plaats werd dé heer S. O. de Vries te IJlst tot bestuurslid gekozen en nam de heer G. P. Tjallema de voorzittershamer over. Het was voor de heer Zandstra een grote vreugde dat deze laatste door hem geleide vergadering, die in Restaurant Piso werd gehouden, zo goed bezocht was. Er waren nl. dertig personen aan wezig. Zeer zeker heeft de lezing die dr W. F. C. Kroese, directeur van de textiel fabriek Ten Cate te Nijverdal en Indië- kenner bij uitstek in deze bijeenkomst hield over het aktuele onderwerp „Nieuw Guinea” veel tot deze bijzonder goede op komst bijgedragen. Het idee van het bestuur de vergade ringen voortaan door een goede in leiding wat aantrekkelijker te maken heeft dus direct al succes opgeleverd. Geen centralisatie leerlingenstelsel Van de Regionale Commissie voor het Leerlingenstelsel was een verzoek inge komen adhaesie te betuigen met de stich ting van een dagschool in Leeuwarden. Het bestuur voelde niets voor deze cen tralisatie. Het leerlingenstelsel function- neert hier uitstekend en bovendien is het initiatief daarvoor van Sneek uitge gaan en is hier meer metaalindustrie dan in Leeuwarden. Er was dan ook al besloten dat dit onderwijs hier zal blijven, waarbij men eveneens verzekerd is van de medewerking van Werkspoor en van Van der Heem. De vergadering stelde zich unaniem achter het bestuur, zodat het verzoek werd afgewezen. Maandag 2 april Tippeltocht J. C. Visser. Start: Hotel Bonnema te 8 uur. Dinsdag 3 april van 10-11.30 en 2-4.30 uur en woensdag 4 april van 2.4.30 en 7-9 uur Tentoonstelling Leerlingenwerk in de Huishoudschool Ooievaarslaan 13. Dinsdag 3 april Paasveetentoonstelling op de Veemarkt. Aanvang 8.30 uur. Dinsdag 3 april. Uitvoering Matthaus Passion in de Herv. Kerk te Wor kum. Aanvang 19.10 uur. Woensdag 4 april Jaarvergadering Ned. Roode Kruis afd. Sneek in Hotel Ha nenburg. Aanvang 8 uur. Woensdag 4 april ’s avonds 8 uur Kerkconcert te geven door het Chr. Mannenkoor „Edoza” m.m.v. Feike Asma, orgel, in de Martinikerk te Sneek. T.e.m. woensdag 4 april. Schilderijen tentoonstelling in het Stadhuis. Ge opend van 2-5 uur en 7.30-9.30 uur. Woensdag 4 t.e.m. zaterdag 7 april. Camping Show Vroom en Drees- mann in „Ons Gebouw” Westersin- gel. Geopend tot ’s avonds 10 uur. Donderdag 5 april ’s avonds 8 uur in Aere Perennius Alg. Vergadering Stichting Geref. Gezinsverzorging. Dinsdag 10, woensdag 11 en donderdag 12 april Fiat-show in „Ons Gebouw”, Westersingel door Garage Rinnert de Jager. Zaterdag 14 april voorm. 9.30 uur in café R. Westra te Heeg vergadering van Volmachten Waterschap „Heeg”. Maandag 16 april Alg. Vergadering Coöp. Raiffeisenbank in Hotel Ha nenburg. Aanvang 9.30 uur voor- middags.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1962 | | pagina 1