O.N.S. kampioen 3e klas zaterdagvoetbal Groots opgezette B.B.-demonstratie- en propagandadag in Sneek Huishoudschool uitgebreid met een gymnastiekzaal en een overblijflokaal Aagje de Vries krige foar de twadde kear de wikselbeker In keatling fan sulveren gounen feest W YM BRITSER A DEEL IJLST van I II lij en Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, ii ■■■■■aNMI ■i Maandag 16 april 1962 117e jaargang no. 31 g no. 35 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD -- Een interne verbouwing in voorbereiding De Bernefoardrachtkriich vi. Jongetje te Woudsend verdronken ima ’62 Mooie successen voor „Vlugheid en Kracht” te Oppenhuizen Fonds voor u; Regenboogzeilers naar de Kaag Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en Huisvuilophaaldienst Sneek Geslaagd itzending I Nieuw R.K. Bejaardencen trum aan Leeuwarderweg en Jachthavenstraat B.B.-tentoonstelling zal bevolking uitvoerig inlichten „De zwarte Tampon” bijzonder interessante film ÈlK. SNEEKER NIEUWSBLAD |s 15 ct. tandels- -Week (2e an het sei- haar moest in It kin noch better Kantoor voor admini stratie en redaktle: GEDEMPTE POI 6 Telefoon 3005 (0 5150) b.g.g 4091. iriewedstrü- tni) -notorboten. ’ijden a de ver» afscheid og menig ekermeer Verschijnt MAANDAGS en DON DERDAGS 13, 21, drie e t gde /an ’’an ar tes Advertentieprijs 15 ct. per mm. Bij contract (handels- adv.) lager. Abonnementsprijs 3, per halt Jaar. Franco p. post ƒ3,75 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad sr De Vries I en doet dat run midden kort dank- voorzitters- m vervuld, ders vpor “id schap en •V.S. tot in gaan met 'van de wa- Iet is derhab geweest en ikermat van Aan de onlangs gehouden kampioens wedstrijden voor adspirant dames en he ren van het K.N.C.G.V. district Fries land, gehouden in Heerenveen werd ook deelgenomen door drie adsp. dames van de Chr. Gymn. Veren. „Vlugheid en Kracht” te Oppenhuizen. Van de vieren twintig deelnemende adsp. dames wis ten Duike Douma, Eppie Atsma en Hin- ke Atsma resp. de 7e 9e en 11e plaats te bezetten. Voor de vereniging maar vooral ook voor de leider de heer H. Douma te Ijlst een prachtig resultaat. It barde op de jiergearkomste fan de Hegemer Oranjeforiening „Trouw aan Oranje”, dy’t halden waerd yn it St. Jo- sephgebou under lieding fan de hear H. Wielinga fan Osingahuzen. Dizze gear- komste krige in bysünder en histoarysk kasjet, net allinne omdat de foriening keninklike goedkarring krige. mar ek om dat op dizze joun de haedpriis ütrikt waerd oan dejingen dy’t yn de ünder- skate doarpsoptocnten, dy’t der forline jier halden binne, neffens it oardiel fan Bedoelde ramp is ontstaan door het neerstorten van een vliegtuig en, door ontploffing van de nog in dit toestel aan- As earne in boargemasteT ynstallearre in dêrta ynstelde jury_de moaiste ütbyb wurdt, kriget er ornaris fan de loko- in keatling omhongen. Komselden mei im- men oars soks barre. Freedtojoun, de 13e april lykwols wiene it trjje tagelyk, dy’t in eareteken yn de foarm fan in keatling omkrigen. En it wie gjin symbolyske hulde diskear, mar it keatling bistie üt klinkkleare sulveren gounen. den, Arendstuin 35, tel. 05100-28570. Dé filés voor de autoriteiten en marsen door de stad van diverse muziekkorpsen, niet alleen ter opluistering van het ge heel. maar vooral ook om de nodige aandacht van het publiek voor dit gebeu ren te trekken, zijn mede in het pro gramma begrepen. De opzet van deze dag is dus hoofdzakelijk er op gericht om door dit alles een nog intensievere voorlichting van de bevolking uit Sneek en wijde omtrek aangaande alles de BB betreffende, te bereiken. tegenwoordi- lereiken zon al door zjjn st ledental □taal aantal De Friese Regenboogclub alhier heeft in haar woensdagavond gehouden ver gadering besloten een fonds in het leven te roepen om daaruit haar leden die deelnemen aan de wedstrijden op de Kaag, tegemoet te komen in de hoge kosten welke hieraan zijn verbonden. De club heeft zelf het eerste bedrag in dit fonds gestort en zal verder een beroep doen op diverse instanties. De bedoeling hiervan is, dat ook zij die niet over een ruime beurs beschik ken opgenomen kunnen worden in het team voor de Kaag en ,dit voortaan, evenals vroeger, weer afhankelijk te stel len van de prestaties in de seriewed- strjjden van de Kon. Zeilver. Sneek. Voor deze wedstrijden heeft de Neder landse Regenboogclub als extra wissel- prjjs een groot wandbord van Makku- mer aardewerk beschikbaar gesteld voor de deelnemer die hierin over alle wedstrijden de beste prestatie levert. Voor de IJsselmeerrace van de club zullen voortaan ook bemanningsprijzen worden uitgereikt, terwijl ook nog werd besloten onderlinge oefenwedstrijden te houden op de zondagen 13, 20 en 27 mei. ag de heer op de boogklasse jj verzocht zegen voor ip reageer- an de Re- 1 B-zeilers >r Alberda proberen, [na dat het pet op de et bestuur at ook in s voor de strjjd mo ut zat dit Foar de twadde kear efterinoar krige Aagje de Vries, lyts mar krigel, de wikselbeker üt hannen fan de boarge- master. Links fan har Ypie Sijsling, rjochts Neeltsje Hofman. HHHHHHHHIHHHHHiHHIIIIHIHHHIIHIH tema syn great respekt üt foar hwat it blokfluitploegje dizze joun pres» teard hat. Hy wie bliid, dat skoalle en alden omtinken jaen oan de muzikale foarming fan de bern. Ommers, hwat in rykdom foar it libben kin muzyk foar de minske bitsjutte. Hwat it foar- dragen oanbilanget, hie de jury noch al hwat krityk. Men moat it net sykje yn folie maneuvels by it déklamearen. It giet om it wurd, it ritme en de klank. Halding, eagen en ütring moat- te it byldzjende en de rykdom fan it wurd jaen fan it ritme droegen. Dêr moat mear omtinken oan jown wur- de. Lykwols liet de jury ek in posityf lüd hearre: de ütspraek wie treflik, it lüd fol en klear; men koe de bern de hiele seal oer goed forstean. Oan it kriterium fan de jury foldie binammen de 1ste groep: de lytseren. De pryswinster dêrfan, Aagje de Vries, krige dan ek de wikselbeker foar har skoalle, de Griff, skoalle fan Skearne- goutum en dat nou al foar de twadde kear. Ek brocht Pater Hettema noch nei foaren dat dizze joun wol biwiizge hat, dat der- tige goede Fryske berne- lektuer is, dy’t wol münsterje kin nést dy yn it Hollansk. ding joech fan in KFFB boek. De KFFB (Kristlik Fryske Folksbibleteek) hie hjir- foar in prils biskikber steld fan 100,-, wylst der ek noch foar in 50,- oan boe- kebonnen oan treastprizen takend waerd. De haedpriis foei yn Heech. Op Osinga huzen waerd op inisiatyf fan famylje Sybrandy in wein optuge en dizze waerd forline simmer yn de Hegemer optocht riden troch de hear W. Jorritsma, wylst syn frou ek op dé wein siet. Auke Sybran dy bylde op de wein de Fryske kriichs- helt Markward Poartinga üt en hy dia dit sa treflik, dat oah dizze wein de Te priis takend waerd. De priis waerd üt rikt troch de propagandalieden fan de KFFB, de hear E. S. de Jong. De hün- dert goune sieten nou ris net yn in neat- sizzende slüf, mar der wie in mansk keat ling fan makke, dat it trjjetal dübeld en dwers fortsjinne hie en dus ek dübeld om- krige. It joech hwat feestliks oan de gear- komste en al gau gyngen kofje en segaren roun. De hear De Jong lies noch in ein üt it ütbylde boek foar: De slach om Sleat. Net iens folie hiene der fan heard, dat yn it jier 1498 yn de striid tusken de Friezen en Saksers in 700 man yn de slach by Sleat foei, foar in great part omkommen yn it iiskalde wetter fan de Sleattemermar, doe’t it iis him ünder safolle kriichslju bijoéch. De KFFB hat yn Heech mear as 50 leden, lykwols joe gen har op de gearkomste noch njje op. De hear De Jong dielde noch mei, dat ek dit jier wer sa’n priisfraech halden wurdt. Elk, dy’t yn in praelwein in Frysk boek fan de KFFB ütbyldet hat wer kans op 100,-. De weinen wurde bioardiele nei foto’s, dy’t opstjürd wurde moatte nei de Propagandalieding KFFB to Boalsert. Yn dizze gearkomste waerd ek in koart bisprek halden oer de Feestwike Heech 1962 en meidield dat de skoalbern op 30 april o.s. op kosten fan de Oranjeforie ning traktearre wurde sille en firder ünt- helle op in güchelder of in film. Foarsitter J. van Veen waerd op ütstel fan de oare bistjürsleden ta eare-foarsit- ter bineamd. Hoewol de opkomst fan de leden net great wie, wie it dochs in slagge en gesel- lige gearsit. Naar wjj uit betrouwbare bron heb ben vernomen zal aan de Leeuwarder- weg en aan dp Jachthavenstraat alhier een R.K. Bejaardencentrum worden gebouwd. De grote moestuin achter het tegenwoordige Bonifaciushuis zal daar door vervallen. Na het gereed komen van de wo ningen voor de bejaarden en het eer ste gedeelte van het nieuwe Bonifacius- huis aan de Jachthavenstraat wordt het bestaande gebouw aan de Leeuwarder- weg, dat niet meer aan de hedendaagse eisen voldoet, afgebroKen. Daarna-^al op deze plaats de hoofdvleugel van het nleu we Bonifaciushuis worden gebouwd. Op Goede Vrijdag wordt er geen huis vuil opgehaald. In verband hiermede worden de wijken, waarin normaal het vuil op donderdag en vrijdag wordt op gehaald, nu een dag eerder, dus op woensdag 18 en donderdag 19 april be diend. Na Pasen is de ophaaldienst van maandag en dinsdag verschoven naar dinsdag 24 en woensdag 25 april. Op Goede Vrijdag is het stortterrein geslo ten. sbben t» het snnen kun- Oan boargemaster Van Hout, foar sitter fan de Kulturele Ried, wie de ear talein de prizen üt to rikken. Boar- gemaster sei, dat de bern fan de jury heard hiene, dat it noch better koe. En dat is mar goed ek, oars wiene wy al op ’e ein. Mar hwat it foardragen en de muzyk oanbilanget, wy binne der ti ge wiis mei, hwat de jonges en de famkes sa al nei foaren bringe kinne. Men aeit dan wol, dat it der mei üs doarpen net sa gunstich foarstiet. Yn Den Haech sprekt men oer skaelfor- greating omdat doarpen ünder de tü- ■rijs ƒ3,— [Franco p. half jaar. I ten name I lieuwsblad liwen en zo be de taak, erdiepen i andere it zullen sr krijgen even als door het jn. Het lods ze- eim van le enige te bond, lm 98:1 en wel- bloeme- in het Onze stadgenote .mej. R. Hoekstra is in Utrecht geslaagd voor het eerste ge deelte middelbare opleiding Sociale Ar beid. e starttoren wijze daad de mooiste irens in ons .assche met in terugzien tr hartelijk Volgens het verslag van de penning meester de heer W. S. Overzee, ste gen de uitgaven die vorig jaar rond 298000.- bedroegen tot 330182.82 voor namelijk als gevolg van hogere perso neelslasten en de kosten en aflossing van de geldleningen voor de nieuwbouw. De gewone ontvangsten bedroegen 14944.91, zodat er een nadelig exploita tiesaldo was van ƒ315237.91. Hiervan wordt 70% gedekt door het rijk en 30% door de gemeente. Voor de uitbreiding verslag een buitengewone wezige bommen, is er een geweldige ra vage ontstaan, aldus de onderstelling. Blokploegen, brandweereenheden, red dingsploegen, MGT’s, DVS-groepen en „Verbindingen” zullen, in samenwerking met de BZB van het, in het rampge bied gelegen, postkantoor, de bestrij ding van de, door de explosie ontstane verwoestingen met alle beschikbare middelen ter hand nemen. BB-w a roeitocht Verder zal op de openingsdag, de 7e Prov. BB-wandeltocht door een gedeelte van mooi zuidwest-Friesland worden ge houden, vanuit Sneek, respectievelijk over 10 en 15 km voor kinderen, over 25 km voor volwassenen en over 35 km voor voor voor- - den tot het BB-kantoor, Oud-Kerkhof 14 te Sneek tel. 05150-2133, waar men ook gaarne alle verdere gegevens verstrekt. Verder kan men zich nog aanmelden bij de ass. HBB in Harlingen tel. 05178- 22’1 en bij het BB-kantoor te Leeuwar- Een huishoudschool zonder gymnastiekzaal is een onding zo stelde Mr. E. R. Zeep, voorzitter van de Vereniging Sneker Huishoudschool donderdagavond in de algemene ledenvergadering. En toch heeft het de Sneker school tot nu toe steeds aan zo’n lokaal ontbroken en beschikte zij evenmin over een overblijflo kaal voor de buitenleerlingen. Aan deze situatie komt echter spoedig een eind. Na de Paasvacantie hoopt men de nieuwe gymnastiekzaal en het nieuwe over blijflokaal voor de bouw waarvan men na veel geschrijf en gewrijf tenslotte toch toestemming kreeg, in gebruik te kunnen nemen. Het bestuur is dan van een zware zorg af, aldus de heer Zweep. Na opening van de vergadering, die wederom in de school werd gehouden en waarop de leerkrachten, in tegenstel ling tot de leden, in grote getale waren opgekomen, deelde de voorzitter mede, dat dit. een enigszins feestelijke verga dering was. Mevr. v. d. Heuvell was nl. 25 jaar bestuurslid en daarmee had hij haar vooraf in de bestuursbijeenkomst gelukgewenst en een bloemstuk aange boden. door ONS op hoge prijs werd gesteld. Namens het Aktie Comité bood de heer A. Jansen gelukwensen aan. De heer J. Veldkamp, sprekend als voor zitter van het zaterdagvoetbal in het Noordelijk district, legde vooral de na druk op de grote waardering die hij heeft voor ONS, daar zij beantwoordt aan haar doelstellingen. Verder hoopte hij dat ONS in de nieuw te vormen 2e klas als een waardig kampioen het Noorden zal vertegenwoordigen en het in de toekomst nog eens tot kam pioen van Nederland zal brengen. Verder werd nog het woord gevoerd door de heer Wegman, voorzitter van de Leeuwarder Zwaluwen, die een fraaie herinnjringsbeker aanbood, de heer K. Doevendans namens de v.v. Sneek, de Sneker Sportraad en de RKVV WZS, de heer H. A. G. Dijk huis voorzitter LSC, de heer C. Kam- stra, secr. Black Boys, de heer A. Al- gra en de heer B. v. d. Wal als oud- lid. De heer A. Algra bood de spelers namens het Friesch Dagblad een fraaie kampioensfoto aan, terwijl de heer B. v. d. Wal 27 kaarten aanbood voor het Friso cabaret. Ook werd nog het woord gevoerd door de heer J. de Groot Boersma, erevoorzitter van ONS en de keeper van het le elftal Piet Dam, die vooral grote waardering had voor de vriendschap die hij als nieuwe ling bij ONS had ondervonden. Voor zitter P. W. Bil bracht in zijn slot woord dank aan alle sprekers en dank in het bijzonder aan trainer Theo Yde- ma» Een prachtig slot van een voor ONS zo succesvol verlopen dag. De joun, dy’t de twadde seksje „Toa- niel en Film” fan de Kulturele Ried Wymbritseradiel forline Tongersdei yn it Herf. lokael to Toppenhuzen or- ganisearre hie, mocht der wéze. Dér waerd nlt. de finale Lalden fan de Gemeentlike Bernefoardrachtkriich, dêr’t 16 skoallen oan mei dien hiene. By dizze finale moasten trije groe pen fan elkmis fjouwer bern kampje om de eareprizen. Sa krigen wy dizze joun in kostlik priuwke fan hwat bern fan lyts ta great op it mêd fan foardragen al net prestearje kinne. Mar dat net allinne. Men koe ek syn wille ha oan hwat in ploegje blokfluitspyljende jonges en famkes üt Aldegea, dat gans aerdige muzykstikjes joech ünder lieding fan harren master, de hear J. Woudstra. It moat sein wurde, dat, al wie der mar amper in jier oefene, de ploech bést nei foaren kaem en de grótfolle seal mei nocht en oandachtich lüstere. En ^lan wie der tusken it op ’e plan ken kommen fan de groepen noch dé- klamaesje fan mefrou Van der Wal-de Haas. Earst kaem hja mei Gesang 35 üt it nije Psalm- en Gesangboek, dat sober en mei folie gefoel foar klank en ritme nei foaren brocht waerd. Foar de bern droech se in sketské foar üt it moaije berneboek „Moarke” en dêrnei noch it koartswilige en aer dige stikje „It himdtsje fan Tryntsje”. Mar fansels wie men binammen bi- nijd nei it foardragen fan de bern, dy’t nou tsjinoer de jury: mefr. R. van Hat- tem-Landman, Snits; Pater H. Hette ma o.f.m. Ljouwert en de hear A. Vandamme, Snits, it üterste fan hal kinnen jaen moasten. Nou, se dienen dat frij en stik foar stik mei ynmoed. De jury hie noch al hwat tiid foar birie nedich om ta ip forantwurde üt- slach to kommen. Lykwols master De Boer gyng foar it oargel sitten en wy songen inkele fan üs moaije Fryske lieten. Mar doe wie it safier. Pater Hette ma makke bikend, hwa de gelokkigen wiene, dy’t mei in medalje nei hüs gean soene. Foaróf spriek pater Het- Fan l.n.r. W. Jorritsma, B. Jorritsma- Waslander, A. Sijbrandij en E. S. de Jong. I. 1= r 'enheid werd i e afge- ik ge- s Vee ls het ié r ge ns en ’n ;wes- i is erte- J me- lonk imer “i ver- len- leld. lange-afstandlopers, Aanvragen routekaartjes en inschrijvingen deze tochten kunnen gericht wor- vermeldde het uitgaaf van 157831.83, waarmee een belangrijk ge deelte van de nieuwbouw is gefinancierd. Op voorstel van de kascommissie werd het verslag goedgekeurd met dank aan de penningmeester die voor het eerst als zodanig optrad en aan de admini strateur de heer C. Sijsling. Ook dankte de voorzitter de directri ce, de leerkrachten en het overige per soneel voor het vele dat zij het vorig jaar voor de school hebben gedaan. Bestuursverkiezing. De aftredende bestuursleden de da mes H. C. v. d. Heuvell-Grootjans en K. Sipkens-v. d. Hoek en de heer Mr. E. R. Zweep werden herkozen, en in de plaats van de nog bestaande vacature J. Wind gekozen de heer O. K. Hofman te Hommerts. Hierna deed de voorzitter zijn mede delingen over de gymnastiekzaal en het overblijflokaal, waaraan hij nog toevoeg de dat thans weer een verbouwing van het schoolgebouw en het vergroten van het tuinschuurtje op bet programma staan. Hiervoor is echter nog geen toe stemming ontvangen. Jaarverslagen. In haar uitvoerige jaarverslag, memo reerde de directrice mej. Chr. v. d. Wei de eerst de belangrijke wijzigingen wel ke in het afgelopen jaar in het bestuur zijn opgetreden door het overlijden van mevrouw H. Heeringa-Elsinga, het af treden van de penningmeester de heer J. Wind, van ’t bestuurslid J. Wind uit Opppenhuizen en van G. Kuipers-Adema, Gedelegeerde der gemeente, die om ge zondheidsredenen haar functie moest neerleggen. Het aantal leden bedroeg op 1 janu ari 108, op 31 december 109. In het personeel kwamen om diverse redenen weer veel mutaties voor en to taal waren er vijftig leerkrachten aan de school verbonden. Bij de Mater Amabilisschool en de Zonnebloemcursus deden zich eveneens wijzigingen onder de leraressen en lera ren voor. Opleidingen en cursussen. Met augustus konden vjjf le jaars- en zes 2e jaars primaire cursussen worden gevormd en werd toestemming verkregen voor het vormen van drie klassen huishoudassi- stente, een opleiding kinderverzorg- ster, een le jaars opleiding bejaarden helpster alsmede voor de onderbezette vormingsklas en opleiding inrichtings assistente. Het aantal deelneemsters voor de 2-daagse naaicursus was dit jaar niet voldoende. De voorgeschreven aanvullende kook lessen voor léerling-verpleegsters en ziekenverzorgsters werden gegeven; de laatste buiten rijkssubsidieverband. Beëindigd werden in de loop van het jaar twee kookcursussen en vier naai cursussen, terwijl gestart werd met een kookcursus, een naaicursus en twee cur sussen handenarbeid. De Mater Ama bilisschool begon het cursusjaar met vier klassen, het zonnebloemwerk met twee. Resultaten. De volgende getuigschriften werden uitgereikt: primaire opleiding 86, afgewezen 10, huisheudassistente 34, afgewezen 1, 2-daagse naaicursus vormingsklas 14, Kinderverzorgster inrichtingsassistente 13 waarvan met lof, leerlings-verpleegster 24, kook cursus 42, naaicursus 78. Aan het exa men kinderverzorgster voor de Centra le Raad namen 15 leerlingen deel, die allen slaagden. Aantal leerlingen. Dit bedroeg voor de opleidingen op 1 januari 374, 1 juni 366. 1 augustus 409 en 31 december 402. Voor de cursussen waren deze cijfers, resp. 225, 88 33 en 183. Verder werden in het verslag de der tien lezingen, het concert dodenherden king en de modeshow van de firma Lampe gememoreerd welke door de leerlingen werden bijgëwoond, alsmede een aantal excursies, studiedagen, en het bezoek aan enige tentoonstellingen. Voorts de beide openbare lessen, de ou dermiddagen en -avonden, de voorlich ting welke de directrice gaf aan diver se scholen, de moedermiddagen voor de le jaars primaire leerlingen, de door de meisjes behaalde zwemdiploma’s, prij zen op een toneel- en voordrachtwed strijd enz. Voor een verloting ten bate van de blinden werden voorwerpen gemaakt. Deze verloting bracht netto 1081.15 op. zen ynwenners neffens Den Haech der op ’en dür ünder troch geane. Mar as men üt Den Haech ris meimeitsje koe, hwat wy hjir joun bilibbe ha, dan soe men witte, dat üs doarpen noch libje as in hart en soe men sa gau net mei in oardiel klear stean. Wy hawwe mei elkoar in prachtige joun hawn yn Toppenhuzen sa bi- sleat de Boargemaster en just yn Toppenhuzen, omdat wy dêrmei mar ter De Boer earje wolle, dy’t safolle dien hat foar dit wurk. En nou de prizen Groep I: Aagje de Vries, Griff, skoal le Skearnegoutum le priis en wiksel beker foar de skoalle; Jelle Banga, Prot. skoalle Waldsein 2e; Baukje Salverda, Herf. skoalle Toppenhuzen 3. 3e. Groep II: Ypie Sijsling, Griff, skoal le Toppenhuzen le priis; Fokke Flap per, R. K. skoalle Blauhüs 2e; Rinske Salverda, Herf. skoalle Toppenhuzen Groep III: Neeltsje Hofman, Griff, skoalle, Hommerts le priis; Berber Nijdam, Kr. skoalle Gau 2e; Boukje Bles, Epemaskoalle Ysbrechtum 3. De oaren krigen noch in treastprys- ke. De joun, dy’t ünder de foartref- like lieding stie fan de foarsitter fan Toaniel en Film, de hear R. Heringa fan Skearnegoutum, waerd bisletten mei it sjongen fan it Fryske Folkshet. In „De Paladijn” lezen wjj dat het in de bedoeling ligt op zaterdag 12 mei a.s. in de A-kring Friesland West (a) - hoofdplaats Sneek - een grootscheeps opge zette en geheel in het teken van de BB staande demonstratie- en propaganda- dag te houden. In het nieuwe BB-centrum aan het Oud-Kerkhof te Sneek wordt op die dag een BB-tentoonstelling geopend, (één week voor het publiek ter bezichtiging), op bet, aan dit centrum grenzende, Martiniplein vindt een grote oefening plaats, welke ten doel heeft de inzet van alle mogelijke diensten die het hoofd moeten bieden aan een in de omgeving plaatsgevonden hebbende, calami teit. In Woudsend is donderdagmiddag het zevenjarige zoontje van de heer H. J. Dijkslag te water geraakt en verdron ken. Na schooltijd was het jongetje met twee broertjes en enkele vriendjes gaan spelen op pakken stro, die op de wal waren opgeslagen. Hij is daarbij van de pakken gegleden en in het water terecht gekomen. Toen hij op het droge was gebracht, bleken de levensgeesten reeds te zijn geweken. In Hotel Hanenburg hield Menno N.V. een filmavond voor belangstellenden in het drukkersvak, waarbij de Nederlandse geluidsfilm van H. van Kruiningen „De Zwarte Tampon”, die wp al eerder in dl< blad bespraken, gedraaid werd. De film die uit drie delen bestaat, be handelt achtereenvolgens de geschiedenis en de techniek van de hoogdruk, de diep druk en de vlakdruk. Ieder onderdeel vormt een op zich zelf staand geheel. Het was jammer dat de belangstelling niet grotei was? want de film "heeft zeker aan de verwachtingen beantwoord. Hij zal ook zeker in de smaak zijn gevallen van de heer Van der Mey die met een groep leerlingen van de kunstnijverheids school „Stichting Vredeman de Vries” de avond bijwoonde Na afloop werden zij door de directie van Menno N.V., die de aanwezigen tevens een kopje koffie aan bood, uitgenodigd om het verdere procé dé eens in haar bedrijf in de praktijk te komen bekijken. Het kranige elftal van „ONS”, dat zijn kampioenschap in de 3e klas za terdagvoetbal prolongeerde. Voorste rij: J. Abma <res.), K. Bes- werda, P. van Meekeren (aanv.), G. v. Leeuwen, G. Bil, Jobs. Bootsma, S. Plat. Staande van links naar rechts: S. de Jong (grensrechter), J. van Del- den, W. Cnossen (res.), J. Cnossen, H. v. d. Kamp, P. Dam, J. Steenwijk, H. Meyles (res.), Th. Ydema (trainer). Het heeft deze sympathieke vereni ging zaterdag na het behalen van de titel niet aan belangstelling ontbro ken. De receptie, die ’s avonds in restau rant „Onder de Linden” werd gehou den, kenmerkte zich door een druk be zoek en een -gezellige sfeer. Voor de gezelligheid zorgde vooral de Chr. Mu ziekvereniging „Harmonie” die de spe lers en het bestuur een serenade bracht, hetgeen op hoge prijs werd gesteld. De zaal was opgefleurd door talrijke bloemstukken van diverse sportverenigingen en op de bestuurs tafel lagen twee nieuwe voetballen. De heer J. Speelman, zelf een be kend en nog steeds aktief ONS-lid, heette namens het bestuur allen har telijk welkom in het bijzonder de bur gemeester L. Rasterhoff en de leden van het Sneker Aktie Comité. De burgemeester voerde als eerste spreker het woord en uitte zijn grote waardering voor het ONS-bestuur, dat zijn leden de gelegenheid geeft in prin cipieel verband de sport te beoefenen. Spreker bood namens het gemeente bestuur zijn hartelijke felicitaties aan. Voorzitter P. W. Bil bedankte de burgemeester en zei dat diens komst -y j

Sneeker Nieuwsblad nl | 1962 | | pagina 1