Verbetering dertig woningen woning stichting Wymbritseradeel Stabiele en fijn verzorgds uitvoering van de Hatthaus Passion feest Nevobo afd. Sneek zal ontwikkeling aan de top blijven volgen F IJLST WYMBRITSERADEEL en van Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, 117e jaargang no. 33 Dinsdag 24 april 1962 ?ang no. 35 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Groter onizet en meer winst T.V. een dag op de Zeilschool te Ijlst Personenauto in de kolk gereden Prinses Beatrix zal Bonifatius-standbeeld in Dokkum onthullen Kynologenclub Sneek en Onistr. al ruim 400 leden Afscheid bij P.T.T. Jubilcum-Bondsdag Friese Baptisten N.C.V.B. Scharnegoutum 1 Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en bij V. d. Heem Voorzitter H. Wielinga won openingsrit M.A.C. „J. C. Visser” P.T.T. op 30 april imiia ’62 Auto met vijf inzittenden in sloot gereden Gezongen massale Paasgroet Op 't nippertje gered Geslaagd Opbrengst collecte 1500.’ voor défilé Koninklijk Paar SNEEKER NIEUWSBLAD prijs 15 et. I (handels- ‘ek-Week (2e van het sei- onze Eervol ontslag. Folder t.b.v. de Greidhoek. en heer B. Omzet Leeuwarden, Hondensport J.N. ge- Kantoor voor admini stratie en redaktle: GEDEMPTE PCh 6 Telefoon 3005 (0 5150) o.g.g 4091 Jan uit- versenijnt MAANDAGS en DON DERDAGS et bestuur at ook in s voor de Istrüd mo- lur zal dit ?de 'an 'an ir es 25 ‘U sn et ïn n- Advertentleprijs 15 ct, per mm. Bij contract (handels- adv.) lager. Abonnementsprijs 3,— per halt jaar. Franco p. post 3,75 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad Uitgifte grond in erfpacht. De gebr. J. en D. Mulder te Indijk zijn van plan om voor hun loodbedrijf een loods te stichten voor berging van hun materieel en willen hiertoe gaarne van de gemeente de beschikking krijgen over een perceel grond, deel uitmakende van het industrieterrein aan de Vosselaan te Woudsend en wel het meest z.o. gedeel te ter grootte van ongeveer 1550 m2. Naast de loods, groot 30 x 15 m. zal op dit terrein mettertijd ook een woning worden gebouwd. De heren geven de voorkeur aan erfpacht met de mogelijk heid het terrein t.z.t. te kunnen aanko pen. B. en W. stellen voor het verzoek in te willigen en de erfpachtscanon te be rekenen naar 1550 x f 6.50 is f 10.075 Traditiegetrouw hield bovengenoemde actieve Motor- en Autoclub Paasmaan dag haar openingsrit voor auto’s, moto ren en brommers. De start was ditmaal echter bij ’t Wilhelmina-park, de finish aan het einde van de Bloemstraat. De rit, deze keer uitgezet door de heer W. Faber was 50 km lang en voerde de deelnemers naar IJsbrechtum, richting Bozum, Njjland, Bolsward naar Schar- negoutum en via de Legeaën naar de finish. Dank zjj het fraaie weer trok deze rit een groot aantal (50) deelnemers. In de rit zaten vele kneepjes, zodat er veel strafpunten werden toegekend. De uitslag was: H.K.H. Prinses Beatrix zal op dinsdag 5 juni a.s. in Dokum een standbeeld voor Bonifatius onthullen, die op dezelfde da tum in het jaar 754 in deze omgeving de marteldood stierf. Met deze onthulling zal te Dokkum voorzien worden in een tot dusver steeds gevoeld gemis aan een monument ter nagedachtenis aan deze pionier van het Christelijk geloof in Nederland en Duits land en als brenger van de West-europe- se beschaving, wiens naam zo vaak aan die van de noordelijkste stad van ons land wordt verbonden. Het standbeeld dat onze kroonprinses zal onthullen, in opdracht van het Minis terie van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen en met medewerking van Dok- kums gemeentebestuur, is vervaardigd door de bekende Amsterdamse beeld houwer de heer G. Bolhuis. De besteller le- kasse der PTT, stadgenoot de heer H. van der Meulen, zal op 1 mei a.s., na een dienstverband van ruim 41 jaar, de dienst bij dit bedrijf eervol verlaten. De nationale en de fricse vlag hingen tweede paasdag uit bij de baptistenkerk in de Willem Lodewykstraat alhier. Daarmee werd ook naar buiten uitdruk king gegeven aan het feestelijke gevoel, waarmee, enkele honderden friese. bap tisten deze dag opgewekt het vijftig ja rig bestaan van de bond van baptisten gemeenten in Friesland vierden. In geld uitgedrukt vertoonde de om zet van radioapparaten een lichte stij ging. Naar aantalllen was deze stijging echter aanzienlijk groter tengevolge van de verschuiving van de vraag naar goedkopere types, met name draagbare toestellen. De afzet van televisieapparaten in Ne derland stond bloot aan een zware con currentie, o.a. in de vorm van grote importen uit Duitsland van de daar over tollige voorraden. Niettemin is de ver koop van Erres-toestellen in ons land met ruim 11% toegenomen. Hier staat echter een daling tegenover van de af zet in de exportgebieden, waardoor de totale omzetstijging in de sector televi sie tot slechts enkele procenten beperkt bleef. De afzet van elektrische huishou delijke apparaten hield gelijke tred met de voor deze groep gunstige ontwikke ling van de markt. ia de ver- afscheid og menig jekermeer Op de gebruikelijke voorzichtige wjjze berekend, bedraagt het exploitatiesaldo 8.806.025 tegen vorig jaar 7.610.430 en steeg de winst van 2.303.216 in 1960 tot 2.549.695. Hiervan is 4.680.735 overgeboekt naar de reserve, zodat er een te verdelen winst overblijft van 2.080.960,-. Voor de bezitters van gewo ne aandelen is beschikbaar 1.440.000 en de directie stelt daarom voor het di vidend voor hen te bepalen op 12%. De nog steeds uiterst gespannen situ atie op de arbeidsmarkt alsmede het woonruimteprobleem beperkten sterk de mogelijkheid nieuw personeel in dienst te nemen. Toch is de personeelsbezet ting in totaal nog met 10% toegenomen. Evenals vorig jaar was de uitbreiding het grootst in de Utrechtse fabrieken. In de voorlopige fabriek te Sneek waren eind 1961 reeds een zestigtal werknemers werkzaam. In het verslagjaar is begonnen met de bouw van een nieuwe fabriek voor telecommunicatie- en elektronische ap paratuur en verwacht wordt dat deze fabriek in mei in gebruik kan worden genomen. De bouwvergunning voor de nieuwe fabriek in Sneek is ontvangen en ver wacht wordt, dat met de bouw eerstdaags kn worden begonnen. Woensdag jl. hield deze afdeling haar laatste vergadering in dit winterseizoen. De presidente mevr. U. Blom-Jellema opende met een meditatie over Joh. 13 „De voetwasssing”, waarna de avond verder werd verzorgd door mevr. Aukus- Roemeling uit Mantgum met declama tie. Zowel in het ernstige, als in ’t lichtere genre konden de dames genieten van haar prachtige voordracht. Jammer dat er niet wat meer belang stelling voor deze mooie avond was. iwen en 1 zo be de taak, fer diepen andere t zullen rkrjjgen sven als loor het |n. Het ■ods ze- ’üm van e enige B bond, m 98:1 ■n wel- floeme- I in het r tegenwoordl- i bereiken zon- oral door zijn het ledental totaal aantal Volgens het jaarverslag van Van der Heem n.v. over 1961 gaf de gang van zaken in deze onderneming, wat de ont- wikelling van de omzet betreft, in grote lijnen een met het algemene beeld over eenkomende ontwikkeling te zien: daling van het economische groeipercentage, gepaard gaande met een stijging van de arbeidskosten door verhoging van de Io nen en salarissen en verkorting van de werktijd, waardoor de productiekosten stegen. Niettemin gaf het bruto exploi tatie resultaat een stijging van rond 15% te zien. «prijs ƒ3,— ir. Franco p. >er half jaar. 1 ten name Nieuwsblad Aanleg parkeerterrein te Oosthem. Op de begroting 1962 is een bedrag uitgetrokken voor de aanleg van dit ter rein, waarbij is uitgegaan van de ver onderstelling, dat de grond, eigen aan de Kerkvoogdij der Herv. Gemeente, gratis beschikbaar zou worden gesteld. Deze veronderstelling bleek echter on juist en achteraf bezien niet ten on rechte. Er moet nl. totaal 1430 m2 grond worden aangekocht, waarbij een „pólle” die een reële waarde vertegenwoordigt, De Kerkvoogdij gaat evenwel accoord met een koopsom voor deze 1430 m2 grond, alle schadevergoedingen inbegre pen, welke B. en W. alleszins redelijk achten. Zij stellen daarom voor de grond tegen genoemd bedrag aan te ko pen. De bestuursvoorstellen betreffende contributieverhoging, financiële rege ling Hoofdklasse en het beboeten van Financiële medewerking voor acht woningwetwoningen. In de vergadering van 7 maart jl. be sloot de raad de betaling van rente en aflossing te garanderen van een door de Woningstichting te sluiten geldlening Op 30 april a.s. (Koninginnedag) zal de PTT de diensten uitvoeren als op zonda gen. Er zullen die dag geen postbestel lingen worden uitgevoerd en in de nacht van 30 april op 1 mei rijden geen nacht- posttreinen. Ook voor de telegraaf- telefoondienst geldt de zondagsdienst. Seriewedstrjj- juni) »r motorboten, strijden Tenslotte wordt nog voorgesteld aan de heer Tj. de Jong, hoofd der openbare lagere school te IJsbrechtum m.i.v. 1 mei a.s. ongevraagd eervol ontslag te verlenen daar hjj in aan merking komt voor invaliditeitspensioen B. en W. betreuren het ten zeerste, maar op grond van de uitslag van het geneeskundig onderzoek moet ontslag volgen. Het is derhab ef geweest en bakermat van Woningverbetering. Het bestuur van de Woningstichting heeft financiële medewerking gevraagd voor het vergroten van de bestaande schuurtjes bij de woningen, behorende tot het complex 20 woningen 1951 en het aanbrengen van closets met waterspoe ling in de 10 woningen van het bouw plan 1939. Voor verbetering van na-oorlogse wo ningen zijn tot dusver in geen enkel ge val aanvullende rtjksbijdragen toege kend, zodat de stichtingskosten in de nog resterende levensduur van deze wo ningen (plm. 40 jaar) uit de exploltatie- inkomsten moeten worden bestreden. Omdat aan een huurverhoging niet zal kunnen worden ontkomen is overleg van het bestuur der Woningstichting met de huurders dienaangaande noodzakelijk. De bedoelde tien woningen zijn nog niet van een closet voorzien, alle overige woningwetwoningen wel. B. en W. zijn van mening dat de ge vraagde medewerking moet worden ver leend en stellen voor hiertoe te beslui ten. Het is evenwel niet uitgesloten dat in de jaarlijkse lasten een rijksbijdrage kan worden ontvangen voor deze wo ningverbetering. Zij zijn dan ook voor nemens de nodige stappen daarvoor te ondernemen. Door de dichte mist misleid is vrij dagavond op de Hemdijk tussen Sneek en IJlst een personenauto, bestuurd door de heer M. S. Jansma te Sijbran- daburen bij het brugje over de tocht sloot in die sloot gereden. Ook dit on geval liep gelukkig goed af. De heer Jansma en de vier mede-inzittenden konden, daar de sloot niet erg diep is, de auto ongedeerd verlaten. Verkoop bouwterrein. De directie van de Brandwaarborgmij. Woudsend heeft verzocht haar ’n perceel bouwterrein te Woudsend te verkopen voor de bouw van drie personeeiswonln- gen. B. en W. stellen dit initiatief buiten gewoon op prijs daar in Woudsend maar af en toe enkele woningwetwoningen kunnen worden gebouwd. Hierdoor Hoewel niet zo groot als met Kerst mis was er toch ook op de morgen van de eerste Paasdag een flinke deel name aan de massale Paaszang van de plaatseljjke zangverenigingen en indi viduele zangers en zangeressen voor de ziekenhuizen, verpleeghuizen en be jaardentehuizen in onze stad. Begonnen werd bij het St. Antonius- Ziekenhuis en daarna werd voor Tha- bor, het Geref. Verpleeghuis, Cruyce- broedershof, Dr. Wumkeshüs een ge zongen Paasgroet gebracht, alles bege leid door de Chr. Muziekvereniging „Harmonie” en onder leiding van haar dirigent, de heer H. Bakker. Het Chr. Geref. Zangkoor „De Lof- stem” zong in „Nij Nazareth” en in ,,’t Skülplak” enige liederen, waarmee de bewoners eveneens zeer waren in genomen. In de verwachting een stabiele en fijn verzorgde uitvoering tegemoet te zien, zijn wij niet teleurgesteld, al is een soe peler legato in de koralen zeker nog te verwezenlijken. Wij wensen beslist geen Mengelberg-opvatting terug, maar som mige tempi zijn, althans naar onze smaak, nog wat te vlug. Door b.v. de aria no. 19 iets langzamer uit te voeren, komt deze, in verband met dictie en voordracht, beter tot zijn recht. Een ver betering was het enigszins tragere tem po in no, 12. dat verleden jaar te snel werd weergegeven. Overigens een hoog staande uitvoering, waarbij een enkele oneffenheid, zoals in het koor „Sind Blit- ze” geen naam mag hebben. De koren klonken stralend en het Frysk Orkest begeleidde met zorg, terwijl de onder steuning van clavecymbel en orgel bij Jacoba Kueter-Zwager en J. W. Boeijen- ga in vertrouwde handen was. Het R. K. jongenskoor van Leeuwarden, zong onder leiding van Mevr. Bos, op correcte wijze de ripienopartij. De instrumentaal-so- listen, Maurits van den Berg, Sylvia van der Hoef, viool, Klaas Kueter, viola da Gamba, Leon Bendien, fluit, en Harshagen, kweten zich eveneens stekend van hun taak. Van de vocaal-solisten noemen we al lereerst de sopraan Nelly van dei' Spek. Met haar prachtige stem gaf zij haar partij, zowel technisch als muzikaal, op uitmuntende wijze weer. De alt Katinka Koppejan kon dit peil lang niet berei ken. In het hoge register voldeed haar stem het best maar in de lage noten is haar volume onvoldoende. Gerard Honig, tenor, blijkt nog steeds de ideale vertolker van de Evangelis- tenrol en Pier Buma, tenor, die de aria’s voor zijn rekening nam, maakte in dit team een uitstekende indruk. Zijn licht timbre komt overeen met dat van Honig. Eugène van Dongen, bas, vervulde de Christuspartjj, wat voordracht en dictie betreft, voorbeeldig, maar of hij voor de ze veeleisende rol geknipt is, wagen wij te betwijfelen. Daarvoor vibreert hij te veel en doet zijn enigszins krakerig stemorgaan geen goed aan zijn overi gens bewogen realisering. Peter de Vos, bas, zong de kleine partijen en de aria’s met aangenaam geluid en prima voor dracht. Bram Feenstra leidde het geheel muzi kaal en zeer beheerst. IJLST. Woensdagmiddag jl. kwam een volleig televisie-team van de AVRO on der leiding van de heer De Braber naar IJlst voor de opname van „Een dag op de zeilschool”. Bjj IJlst ligt nl. het kampeerschip- zeilschool „De Baltic” van de heer Boertjens, die bij Langweer ook de „Al- ve Marren” - door heel Nederland be- kned - exploiteert. De bedoeling was een beeld te geven van alles wat de jongens en meisjes zo’n dag op en om het kampeerschip mee maken. Begonnen werd - vanzelfspre kend - met zeilen. Vanaf de Johanna- Jacoba werd gefilmd hoe de jeugdige gasten gingen draaien, wenden, landen, gijpen, kortom alles wat op een zeildag te bejeven valt. Daarna werd een kleur rijke groep opgenomen in de nabijstaan de oude molen, waar de adspirant-zei- lers onder deskundige leiding leren splitsen, knopen leggen, einden, bezetten en de nodige zeil-instrukties krijgen. Later werd in de fraaie grote dekka- juit van de Baltic een reportage gemaakt van de dagindeling voor de jeugd. Dit kleurige fleurige toneel, vol afwisseling, wordt woensdagmiddag 25 april van 17.10-17.40 uur uitgezonden in het pro gramma „Rooster”. De jaarlijkse uitvoering van Bach’s Passiemuziek naar het Evangelie van Mattheiis, die donderdagavond weer door de samenwerkende koren, de Bols- warder Oratorium Vereniging, en het Sneker Cantatekoor, onder leiding van Bram Feenstra. werd gegeven in de Gro te Kerk, is reeds een hechte traditie ge worden. Opgezet door Jeanne Gerritsen, daar na overgenomen door Gezinus Schrik, streeft de tegenwoordige dirigent Bram Feenstra, nu al weer enkele jaren, naar verdere vervolmaking. enheid werd afge- ik ge- Vee- het ge en ite ’n wes- erte- me- i lonk i mer i ver- i len- eld. Woensdag jl. hield de K. C. Sneek en Omstr. in zaal Piso haar jaarvergade ring, waarin de voorzitter Dr. J. P. Otto een vrij goed aantal leden kon verwel komen. Medegedeeld werd dat het leden tal de 400 al ruim heeft overschreden. Het bestuur zag zich helaas genoodzaakt enige leden voor royement voor te dra gen, wegens het niet voldoen aan hun geldelijke verplichtingen. „Bogema” te Rotterdam is bereid ge vonden een prachige film te draaien, warin o.a. de geboorte van de hond op het doek wordt gebracht; één en ander zal z.m. worden toegelicht door Dr. Naaktgeboren, bekend schrijver in „Die renspiegel”. Voor liefhebbers die wat meer kynologische kennis willen opdoen, deelde Dr. Otto mede, dat hij zich daar voor binnenkort weer beschikbaar zal stellen en wel eens in de 14 dagen. Na dere mededeling hierop volgt nog. Daarna volgden de notulen en het jaar verslag over 1961, voor welke keurig verzorgde stukken de secretaresse mevr. Otto-v. d. Hamme een hartelijk applaus kreeg. Het verslag van de penningmees ter, dat, zoals ieder jaar door de heer Meyer keurig was verzorgd, werd onder dankzegging goedgekeurd en de penning meester decharge verleend. In de be stuursfuncties werden Dr Otto en de heer E. Vosseler herkozen. Terwijl de vijf-jarige Goosje Boot- sma vrijdagmiddag met enige andere kinderen op een onbewoond woonschip aan de Koopmansgracht alhier speelde, geraakte zij te water. Zij was reeds naar het midden van de gracht gedre ven toen de heer M. v. d. Werf Jr„ die aan de overzijde op de Bothniakade fietste, haar opmerkte. Deze sprong ogenblikkelijk te water en slaagde er in het meisje, dat al enige malen onder water was geweest en op het punt stond te verdrinken te grijpen en met haar naar de wal te zwemmen. Daar werden beiden door behulpzame han den op de wal getrokken. In de morgenbjjeenkomst waaraan o.a. het gemengde koor van de plaatselijke baptistengemeente,. o.I.v. de heer D. de Vries, meewerkte en ontroerende zang van mejuffrouw Hinke van Netten kon worden beluisterd gaf ds G. Visser van Heerenveen, zoon -van een der oprichters van de bond, wijlen ds Hartman Visser, een kort historisch overzicht van het werk dat de Friese bond heeft verricht. In de middagbijeenkomst sprak ds B. Fabrie van Noordbergum over het on derwerp „De levende hoop op een ver speelde erfenis”. Een getuigenisbijeen komst sloot de bizonder goed bezochte diensten af, welke geleid werden door de voorzitter van de bond, ds G. Brongers te Leeuwarden. De samenzang werd op het orgel en de piano begeleid door resp. de heren J. de Boer-en Chr. Eijer. Tijdens de bij eenkomsten verzorgde het zondagsschool- personeel van de Snekei' baptistenge meente in een der zalen van het kerk gebouw een apart kinderprogramma. In 1964 hopen de Friese baptistenge meenten te herdenken dat honderd jaar geleden de eerste baptistengemeente in Friesland werd gesticht. Waarschijn lijk zal dit feest te Franeker, waar de oudste Friese baptistengemeente is ge vestigd, worden gevierd. Voorbereidin gen tot een waardige jubileumviering worden reeds getroffen. Het ligt in de bedoeling, dat een korte historiebeschrij ving in druk zal verschijnen, terwijl ook een mobiele tentoonstelling van histo risch belangrijke stukken zal worden in gericht. Op de jubileumdag wordt een historisch spel opgevoerd, waarin o.a. de gestalte van ds P. J. de Neui, die vanuit Duitsland in de zestiger jaren van de vorige eeuw het eerst in ons ge west de baptistische beginselen predikte, zal worden belicht. Défilé Koninklijk Paar. In verband met hun zilveren huwe lijksfeest zal het Koninklijk Paar op 7 mei a.s. een bezoek aan Friesland bren gen. Op voorstel van de Commissaris der Koningin heeft zich een klein comité gevormd met het doel een huldebetoging te organiseren in de vorm van een défilé te Leeuwarden. Aan Wymbritseradeel zijn toegewezen de objecten jeugdher berg, zeilschool, tjotterbouw en beroeps binnenvisserij. Volgens B. en W. verte genwoordigen deze inzendingen ook écht enkele specifieke facetten van de ge meente, zodat daardoor tevens de aan dacht op de gemeente wordt gevestigd met betrekking tot de watersport. En kele provinciale inzendingen zullen de agrarische onderdelen van he défilé ver zorgen. Voor de samenstelling van enkele praalwagens, het vervoer hiervan en van enkele lopende groepen stellen 5b. en W. voor een bedrag van f 1500.uit te trekken. A. s. donderdagmiddag vergadert de Raad van Wymbritseradeel. De agenda bevat o.a. de volgende punten: Aanvraag ex art. 72 L.O. Wet 1920. Deze aanvraag van het bestuur der bijz. school te Folsgare behelst de aan schaffing van vijf stel leesboekjes voor de eerste klas, vier leerlingensets en een nieuwe aardrijkskundemethode. De boekjes en sets zijn nodig in verband met de te verwachten toeneming van het aantal leerlingen op 1 september a.s. De kosten van de leesboekjes worden geraamd op f 89.van de sets op f 220.Waar hier sprake is van uit breiding van het aantal leerlingen kan het verzoek worden ingewilligd, zo schrijven B. en W. De aanschaffing van een nieuwe aard rijkskundemethode is evenwel bedoeld ter vervanging van een nog in gebruik zijnde en niet verouderde methode, zodat de kosten hiervoor bestreden moeten worden uit de exploitatievergoeding. Daarom moet hiervoor de medewerking worden gewijzigd. B. en W. stellen dan ook voor mede werking te verlenen voor wat betreft de leesboekjes en de leerlingensets doch deze te weigeren t.a.v. de aardrijkskun demethode. I de starttoren I n wjjze daad m de mooiste ttorens in ons I Lassche met <an terugzien iar hartelijk eer De Vries gen doet dat hun midden In kort dank- voorzitters- >en vervuld, jrders voor Indschap en Z.V.S. tot in e gaan met van de wa- |'aag de heer i 1 °P de nboogklasse Ijj verzocht wegen voor pp reageer- I lan de Re- |‘n B-zeilers ■er Alberda i proberen, irna dat het pet op de Daarna werd een film over honden sport vertoond. Prachtig zijn de opna men van een grote tentoonstelling in Lon den: grote ringen en de rassen worden zeer duidelijk weergegeven. Daarna volgde nog een film over de dressuur: schitterende gehoorzaamheidsoefeningen en ook zagen we een Techeltje mèt een apporteerblokje een schuttinkje „ne men”; de oefeningen met de Dalmaki- ners waren eveneens heel goed. Om kwart over elf sloot dr. Otto de verga dering met bijzondere dank aan de neer V. d. Tempel voor het draaien van de film en aan de Rector van het Chr. Ly ceum voor het beschikbaar stellen van het film-apparaat. leen in de scheidsrechterscommissie werd de plaats van de heer A. Kuperus ingenomen door de heer J. Hakse. De kascontrole, beurtelings uitgeoefend, zal nu worden verricht door RKVC, afd. met Sneek als reserve. Hierna reikte voorzitter Ruis de kampioensprijzen met een toepasselijk woord uit, waar hij nog aan toevoegde, dat de afd. Sneek de nieuwe ontwikkeling aan de top van de Nederlandse Volleybal Bond, vooral wat de competitieindeling betreft, met grote aandacht zal bljjven volgen en hij adviseerde de kampioe nen van de le klas zich óp te geven voor de Overgangsklasse. In principe gaven RKVC (Heren) en Sneek (2e in de le klas heren) zich hiervoor op. Voorstellen Voor het praktisch examen keur meesteres Engelse Setters slaagde te Zeist mevrouw A. H. Otto-v. d. Ham me, secretaresse K.C. Sneek en Om streken alhier. IJLST. De „Simavi”-collecte heeft in deze gemeente 107.16 opgebracht. de verenigingen, die de jaarvergade ring niet bijwonen met f 10.-, werden zonder hoofdelijke stemming aange nomen. De contributieverhoging houdt in, dat ieder lid f 0.50 per jaar meer moet betalen. De Sneker teams, die in de Hoofdklasse uitkomen zullen een ver goeding ontvangen. Wanneer twee teams van één club hierin uitkomen zal dit punt door het afd. bestuur na der worden bezien. Het laatste punt werd na enige discussie aangenomen op voorwaarde, dat uitzonderingen hierop door het afd. bestuur zullen worden bekeken. De rondvraag leverde nog enkele suggesties op o.a. van SVC om de wed strijden in de Hoofd- en Overgangs klasse in de middaguren te houden i.v.m. met de TV concurrentie. voor de bouw van acht premiewoningen. De Woningstichting kon daarna een aanvraag voor de bouw indïenen. Inmiddels echter heeft de Minister toegezegd drieduizend woningen v.'in de premiesector waaronder de helft voor de plattelandsgemeenten over te hevelen naar de wonlngwetsector. In verband hiermede hebben Ged. Staten B. en W. bericht dat de aanvraag voor de acht premiewoningen dit jaar buiten behan deling zal blijven en de gemeente een aanvullende toewijzing voor 1962 van acht woningwetwoningen Is verstrekt. Om deze reden heeft het bestuur van de Woningstichting thans verzocht de hiervoor nodige financiële medewerking te willen verlenen. Met ’t bestuur zijn B. en W. echter van mening dat in de ver deling over de dorpen geen wijziging be hoort te worden gebracht. Volgens hen behoort het verzoek te worden ingewilligd omdat het overheids subsidie voor woningwetwoningen aan zienlijk hoger is dan dat voor bouw in de particuliere sector. De huurprjjs wordt hierdoor gunstig beïnvloed. Zij stellen dan ook voor het besluit van 7 maart in te trekken en de thans gevraagde medewerking te verlenen. heerst er in het dorp nog een grote wo ningbehoefte. Zij stellen dan ook voor tot de verkoop van plm. 767 m2 grond over te gaan té gen een prijs van f 10.per m2 opge hoogd en bouwrijp. Uitreiking Stiptheidsprijs Hierna ging met over tot uitreiking van de stiptheidsprijs aan die vereni ging, die per spelend lid per team (6 3) de minste boete opliep in de afgelopen competitie. Vorig jaar was dit SVW te Workum en opnieuw ble ken de Workumer dames de meest stipte ploeg, hoewel de le plaats dit maal gedeeld moest worden met de Volleybalvereniging „Witmarsum”. Beide verenigingen ontvingen een fraai ereteken als aandenken. Bestuursverkiezing Dit punt verliep vlot, daar het be stuur in zijn geheel werd herkozen. Alleen zullen onderling de funkties nog moeten worden verdeeld. De Tech nische- en de Protest- en Strafcommis- sie werden in zijn geheel herkozen. Al- Op 1 september 1960 besloot de Raad aan de Ver. „Dorpsbelangen” en de „Middenstandsvereniging” beiden te Op- penhuizen/Uitwellingerga een bijdrage van 250,- te verlenen in de kosten van bevordering van het vreemdelingenver keer. Thans heeft de „Greidhoek” van Fries land het plan opgevat dit gedeelte van de provincie in de belangstelling van de toerist te brengen. Onder de greidhoek wordt in dit geval verstaan het gebied tussen Leeuwarden-Franeker-Harlingen, Kop Afsluitdijk-Rijksweg 43-Sneek-De Legeaën-Rauwerd-Leeuwarden. Hierbij zijn betrokken de gemeenten Baardera- deel, Franekeradcel, Hennaarderadeel, Menaldumadeel, Rauwerderhem, Won- seradeel en Wymbritseradeel. Gedacht wordt aan de verspreiding van een folder, op artistieke wjjze ver zorgd, in overleg met het bureau Cultu rele Zaken van de Fryske Kultuerried, waarin wordt opgenomen een kaart van het gebied en enkele foto’s of tekenin gen van aandacht vragende objecten uit dit gedeelte onzer provincie, met een korte tekst. Bij een oplaag van 20.000 exemplaren worden de totale kosten geraamd op f 4600.Indien een tot de Provinciale VW gericht verzoek om subsidie wordt ingewilligd, bestaat er kans dat de totale kosten niet boven de f 4000.zullen komen. De omslag van deze kosten zal ge schieden naar het aantal inwoners in be doeld gebied. Voor Wymbritseradeel komt dit neer op een uitgaaf van f 460. B. en W. achten deze uitgaaf gewettigd en stellen daarom voor hiertoe te be sluiten. Brommers: le de heer K. W(jnja, Sneek 53 strafpunten; 2e de heer J. C. Geuze, Sneek 57 strafp. Auto’s en motoren (één klas vormen de) le de heer H. Wielinga, Heeg, 7 strafpunten; 2e de heer B. Eizema, Bolsward 12 strafp.; 3e mevr. E. Dijk stra, Sneek 50 strafp.; 4e de heer S. Rjjpkema, IJsbrechtum 53 strafp.; 5e de heer J. Kers, Marknesse 97 strafp.; 6e de heer K. Jissink, Sneek 99 strafp. De prachtige „Boot” Wisselbeker werd toegekend aan de heer H. Wielinga, die het minste aantal strafpunten had. Een goede start dus voor de voorzitter der MAC „J. C. Visser”. De Nevobo afd. Sneek hield donder dagavond jl. in de bovenzaal van Ha nenburg haar jaarvergadering. Voor zitter T. Ruis verheugde zich over de grote opkomst en deelde mede, dat het enige ere-lid van de Nevobo s.". Sneek, mevr. E. Kan-v. d. Horst be richt van verhindering had gezonden. Jaarverslagen De penningmeesteresse. mej. S. Bak ker, was gauw klaar met haar jaar verslag, daar de definitieve financiële toestand bij de aanvang van de nieuwe competitie pas bekend kan worden ge maakt. Op voorstel van de controlecommis sie werd haar décharge verleend. Het jaarverslag van secretaris A. Kuperus vermeldde o.a. dat de afdeling momen teel 450 leden telt en dat tijdens de afgelopen competitie 227 wedstrijden werden gespeeld. Aan de competitie werd deelgenomen door 24 dames- en 20 herenteams. Verder memoreerde hij het uitstekend geslaagde Stedentour- nooi van 13 januari 1962 en het kam pioenschap van de SVC-dames in de Overgangsklasse. Het jaarverslag van de Technische Commissie, uitgebracht door de heer A. Oppenhuizen, ver meldde de verdienstelijke resultaten behaald tijdens het stedentournooi en de afd. kampioenschappen in Leeu warden. Het jaarverslag van de Scheidsrech terscommissie eveneens verzorgd door de heer A. Kuperus was zeer optimis tisch opgesteld, daar de afdeling nu over voldoende scheidsrechters be schikt. Verder vermeldde de Protest en Strafcommissie bij monde van de heer A. Agema, dat zij in dit seizoen tweemaal heeft vergaderd. Het jaarverslag van de competitie- leiding uitgebracht door de heer W. Brouwer ademde eveneens een zeer optimistische toon behoudens enkele gevallen, die altijd voor kunnen ko men. Vrijdag omstreeks middernacht is ’n stationcar, komende uit Urk, bij de 1 Waterpoort in de kolk gereden. De 1 twee inzittenden, de heren F. C. W. van B. uit Leidschendam en B. A. uit beiden vertegenwoordi- 1 ger, zijn er echter met een nat pak af gekomen. De heer Van B., die de wagen be stuurde, heeft door de dichte mist waarschijnlijk niet bemerkt dat de Lemmerweg daar een flauwe bocht maakt. Hij reed nl. recht door en dook daarna bij de leuning van de brug langs het water in. De heer A. die naast hem zat en wat zat te suffen be merkte evenwel dat de auto voorover schoot. Hij greep de bestuurder bij de kraag en slaagde er in het portier te openen. De auto was nl. op zijn kant terecht gekomen met het portier aan de zijde van de heer A. naar boven. D°zé sleurde ook zijn metgezel er uit, -a beiden door voorbijgangers op ’e werden gehesen. Ze zijn naar het politiebureau ge waar hun kleren in de droog-1 zijn gedroogd. n

Sneeker Nieuwsblad nl | 1962 | | pagina 1