Waterpoort-krabbels Feestelijke jaarvergadering C.M.B. IJlst Gevarieerd feestprogramma vanOranje’ op Koninginnedag Jubilerende boekhouder van ,H. o. Z.’ te Heeg gehuldigd Het Koninklijk Echtpaar in het zilver BI S|B S tlF B ill? tut I IJLST WYMBRITSERADEEL r 1 H en van door Speurder I :::.=in= Officieel Orgaan van de gemeenten SMEEK, i I J I 117e jaargang no. 34 Donderdag 26 april 1962 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Sukses 4 I Kon. Ned. Mij. voor Tuin bouw en Plantkunde s s Stratenloop gaat niet door voor Roode Kruis Colonne Geslaagd Hel Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uügave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en „Riis Foarüt” heeft een voorlopig programma klaar Instruktieve schoolreis O. L. scholen van 14-19 mei 2^ J» -- -- z.x F i j v r I y i i h 1 SNEEKER NIEUWSBLAD I Voor vele wind zijn blootgesteld. Een klein beet- in Abbesynië terechtgekomen, die het wel. Bij deze verandering wil Spéur- 5 der echter graag de opmerking plaat- JJ heeft ztfn intrek in het Wilhelmina- de bevuiling (of vervuiling) van de 2 alle Nieuwe attracties Verkeersproblemen ziekenhuis lag. Zijn eerste prompt. I Kantoor voor admini stratie en redaktle: GEDEMPTE POI 6 Telefoon 3005 (0 5150) b.g.g 4091. Verschijnt MAANDAGS en DON DERDAGS Verkeersproblemen laten niet toe dat deze show in de binnenstad wordt ge- Het Koninklijk Gezin bij het geschenk, dat de Prinsessen hun ouders ter gele genheid van het zilveren huwelijksfeest hebben aangeboden. De plastiek van de vier Prinsessen is vervaardigd door de Italiaanse beeldhouwer Gualberto Koc- ehi. 1 Tot onze spijt moeten wij vermelden, dat de stratenloop, waarvan wij enige weken geleden melding maakten, niet doorgaat wegens een te geringe deel name. Foto Max Koot IHHIHIHHHHIIHHHIHUIIHtHIHUHHHHH I s I I Advertentieprijs 15 et. per mm. Bij contract (handels- adv.) lager. Abonnementsprijs i 3, per half jaar. Franco p. post 3,75 per halt jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad die voorbestemd was onze Koningin te zijn, mettertijd in ons land zou gaan in nemen. Van deze mooie De bewoonsters van een gedeelte van heel te vormen met betrekking op het 25-jarig Huwelijksfeest van ons Konink lijk Paar. echtgenote de vergadering bijwoonde. Hij vertelde enkele voorvallen uit zijn dagelijks werk en toonde aan dat men sen soms onbegrijpelijk reageren. Zo werd een lid die door bemiddeling van de bond f 265.- te weinig uitbetaald loon kreeg uitbetaald, boos omdat de Bond f 7.- gemaakte onkosten van hem terugvorderde. Sprekers conclu sie was: overleg en samenwerken en daarbij iedere dag omkeren, bekeren. Deze gezellige en toch leerzame cau serie werd met applaus onderstreept. De heer T. Fijlstra bracht de lach spieren weer in beweging met „De babbelende hond”, en de heer Stelling werf kwam met successtukken uit een tamelijk ver verleden. Mevrouw van Deijk liet de zaal intens genieten van korte maar prachtige moderne gedich ten, afgewisseld met mooie en toepas selijke grammofoonmuziek. De heer Stellingwerf vertolkte tenslotte nog ’n gedeelte van Vondel’s „Joze* in Dot han” en „Saul en David”, waarna de voorzitter allen dankte voor hun me dewerking onder wie ook de Plantings die de muziek verzorgden en daarop de gezellige avond vol afwisseling, met het laten zingen van ps. 103 1, be sloot. De Roode Kruis Colonne van de afd. Sneek behaalde 2e Paasdag op het Bondstournooi te Bodegraven een derde prijs. Dit Bondstournooi was uitgeschre ven door de vereniging van Helpers en Helpsters en werd georganiseerd door de afd. Bodegraven van het Nederlandse Roode Kruis, welke afdeling 75 jaar had bestaan. Voor het eindexamen van de christe lijke lagere landbouwschool te Balk slaagden o.a. de heren S. Osinga, Kou- furderrige en P. de Boer, Hommerts. kreeg mevr. Buma een bloemstuk. De heer Bos noemde de heer Buma een vertrouwens-man, die door zijn capa citeiten en persoonlijkheid alle waarde ring verdiende. Hij bood hem mede na mens de fam. Hoitinga en Ter Aar een luxe sigarenkist aan. De oud-beheerder de heer Hoitinga onderstreepte deze woorden nog eens en dankte de jubilaris voor alle medewerking die hij indertijd van hem heeft ondervonden. Met enkele woorden dankte de heer Buma allen voor hun goede woorden en attenties en liet uitkomen dat hij ondanks afle reserve deze avond toch zeer op prijs had gesteld. De instruktieve schoolreis der O.L. scholen zal plaats vinden van 14-19 mei. Reikhalzend ziet de jeugd alweer uit naar deze feestelijke gebeurtenis. De reis wordt wederom gehouden naar de Randstad Holland en zal weer plaats hebben met de „Vooruitgang III” van de firma Wagenburg uit Delfzijl. De jeugd heeft weer flink gespaard en de verloting waarvan de trekking heeft plaatsgehad, had tot uitslag, dat de hoofdprijs is gevallen op no. 2168, Voor de totale uitslag verwijzen we naar de minderd. De Koningin is in die jaren advertentie in dit blad. -V’ met zeer velen van haar onderdanen in persoonlijk contact geweest en ieder hield daarvan een onvergefelijke indruk over, een indruk van eenvoud, van har telijkheid en van menselijkheid. Prins Bernhard toonde zich, vooral op zakeljjk gebied, een onschatbaar ambas sadeur van Nederland en dat werd in on ze koopmansnatie bijzonder gewaar deerd. Het stemde tot algemene verheu ging, dat hij niet slechts als „boegbeeld” behoefde te fungeren en zijn tijd vullen met het leggen van eerste stenen en het doorknippen van linten. Tenslotte leefde heel Nederland mee met het wel en wee der prinsessen, met haar studie en haar sport, met de zorgen van het Koninklijk gezin rondom de jongste prinses, wier gezichtsvermogen was aangetast. Dè ietwat gezwollen rédérijkerstoon waarop voorheen het Oranjehuis werd verheerlijkt, is verdwenen, heeft plaats gemaakt voor eenvoudiger maar ook eerlijker waardering. s, gewone huis-tuin en keuken vogeltjes. 41 Sinds een week zit er in het kozijn van het w.c.-raampje der familie Het kan zijn dat men plezier in het S I Maandag vieren wij de verjaardag van Koningin Juliana en tevens het Zil veren Huwelijksfeest van het Koninklijk Paar. Er is ook alle reden dit feit op feestelijke wijze te herdenken. Er bestaat immers een hechte band tussen Oranje en Nederland. De vereniging Oranje heeft zich beijverd voor onze stad een aantrekkelijk feestprogramma samen te stellen, waarin zij ondanks haar beschei den middelen maar met de medewer king van velen naar zij meent ook is ge slaagd. De burgerij kan zich hiervan overtuigen door het programmaboekje, dat huis-aan-huis zal worden verspreid en waarin alle gegevens over de feest viering worden vermeld. De vreugde begint ’s morgens ai om kwart voor acht met de reveille vanaf de Martinitoren, waarna om acht uur de torenklokken van de diverse kerken hun jubelklanken zullen laten horen. Om 9 uur marcheren vanaf alle scho len de muziek-, tamboer- en pijpercorp- sen met de schooljeugd naar de Markt straat voor de traditionele aubade voor het Stadhuis. Na deze zanghulde worden bij de scholen weer kinderspelen gehou den waarvoor „Oranje” mooie prijzen beschikbaar heeft gesteld. Bovendien ontvangen alle kinderen een tractatie. ’s Morgens maakt een landelijke rij vereniging een rit door de stad, gevolgd door een demonstratie op het Veemarkt- terrein. Op de middenbrug van het Grootzand geeft de Chr. Muziekvereni ging „Harmonie” dan een concert en om 12 uur strooit het carillon zijn feestelijke klanken over de stad uit. De cineac-voorstellingen in Amicitia welke ook al een vast en zeer gewaar deerd onderdeel van de feestviering zijn geworden, beginnen om half twee. Er zal een bijzonder mooi feestprogramma worden vertoond, dat stellig weer duizen den bezoekers zal trekken. De grote optocht om 2 uur prijkt even eens weer op ’t programma. Er wordt naar gestreefd hierin een allegorisch ge- I „Al wat van U is, lijven w’in met U, bij Hollands huisgezin”Dat wa ren de woorden van de „Rijmprent” gedicht door Bontens, die bij het hu welijk van Koningin en Prins aan de schoolkinderen werd uitgereikt. „Hollands huisgezin”.... dat is de juiste aanduiding voor de wijze, waarop ons volk Koningin en Prins ontving, en waarop zij beiden dat volk hebben beschouwd. Stichting „Riis Foarüt” heeft een voorlopig programma voor de zomer maanden klaar. Ditmaal heeft de samenstelling van het zomerprogramma aan Riis Foarüt nogal wat moeite gekost, want het wordt elk jaar moeilijker met iets te komen dat publiek zal trekken. Feitelijk begon het programma al op 2e Paasdag met de gebruikelijke film voorstelling. De gewone 14-daagse De Christelijke Bedrijfsbond voor de Metaalnijverheid CMB afd. IJlst hield dinsdagavond haar feestelijke jaarver gadering in de consistorie der Geref. Kerk te IJlst. Voorzitter J. de Boer las Samuël 3 2-10, en knoopte hier aan een beschouwing vast over de roe ping in het algemeen en van ieder mens in het bijzonder, ook in het dage lijkse werk. De uitvoerige en feestelij ke notulen van de vorige jaarvergade ring werden onder dank aan secre taris R. Wierda, goedgekeurd, waarna de heer Stellingwerf van Sneek de aanwezigen vergastte op de geestige voordracht: „Naar Schevenmgen”. Na enige nummers mooie grammofoonmu ziek bracht T. de Jong het financiële verslag Uit. Het saldo op 31 december 1961 was f 42.86. De voorzitter zorgde daarna voor een aardige attractie. Hij had een groot aantal tekeningen mee gebracht, die plaatsnamen voorstelden. Ze werden telkens getoond en de le den moesten de namen raden wat dan ook vlot gebeurde. Daarna gunde de heer Stellingwerf zijn gehoor een „Gluurtje over ’t muurtje”, gevolgd door het jaarverslag van de secretaris. De voorzitter dankte hem voor dit mooie verslag en constateerde dat er toch groei is in de afdeling. Er zijn echter nog vele leden te winnen en daartoe wekte hij alle leden op. Bestuursverkiezing Na een opmerking van de heer Mo lenaar werd bij de eerste vrije stem ming het aftredende lid T. de Jong met 19 van de 20 uitgebrachte stemmen herkozen, en bij herstemming gekozen de heer Hofstede. Na overleg werd be- filmavonden op zaterdagen om de veertien dagen gaan ook gedurende de zomermaanden geregeld door. Op 28 april, 12 en 26 mei enz. kunnen de vele liefhebbers van de film hun hart ophalen. Op Hemelvaartsdag 31 mei wordt weer het jaarlijkse muziek- en zangconcours gehouden, waarvoor reeds jaren grote belangstelling be staat. Het avondfeest wordt verzorgd door het gezelschap Roel Nijboer met een toneelvoorstelling, waarvan men hoge verwachtingen koestert. Op Pinkster maandag 11 juni heeft „Riis Foarüt” alleen een avondprogramma gepland, dat onder de naam: „En laat de klok maar luiden”, door een gezelschap Radio-artisten zal worden gebracht. Op deze uitgaansdag zal Gaaster - land wel weer de grote „trekpleister” zijn voor velen. De gratis kindervoor stelling is ditmaal gesteld op 28 juli en door dit aantrekkelijke kinderfeest doen de mensen van Riis Foarüt èn voor de jeugd, èn voor de ouders een lofwaardige daad. Wat er op de avond van die dag zal gebeuren, hangt nog in de lucht, evenals het programma op de sluitingsdag van het zomerpro gramma. Nieuwe inhoud In de loop van die vijfentwintig jaar hebben wy leren spreken van het „Ko ninklijk Paar” en het „Koninklijk Ge zin” en die woorden kregen een geheel nieuwe inhoud. Vooral toen de oorlog over ons land losbarstte en de Oranjes voor geweld moesten wijken. Wij wisten, dat de Prinses in Canada zat en de Prins zeer nauw betrokken was bij de strijd tegen zijn eigen landgenotenja, maar dan toch tegen de zwarte magie van het nazisme, dat miljoenen Duitsers had behekst en Duitsland lang zaam maar zeker naar de ondergang voerde. De familie Von Lippe-Biesterfeld was nooit bijster „Pruisisch” onder wij len Keizer Wilhelm II en Prins Bernhard bleef de familietraditie trouw toen hjj zich inzutte tegen het nazidom. Toen na de bevrijding Prins en Prinses terugkeerden, was er opnieuw een mo ment als van afwachting. Alle aandacht keerde zich naar de grijze Koningin Wilhelmina....... maar al spoedig werd de naam van Prins Bernhard genoemd als die van de man, die zich er in het bijzonder mee bemoeide om onrecht en leed uit de wereld te helpen in die turbu lente maanden zo vlak na de oorlog. Voor velen was „een brief aan Prins Bernhard” in die dagen gelijk aan het beroep in hoogste instantie! Toen Juliana Koningin werd en door haar onvergefelijke inhuldigingsrede duidelijk maakte, dat zij de Eerste Die nares van Haar volk wenste te zijn, was het (thans) Koninklijk Paar reeds zeker van de genegenheid van dat volk. Die is er met de jaren niet op ver- I Geheel nieuw op het programma is de zanguitvoering op het Waagplein door een groot gemengd koor van pim. drie honderd zangers en zangeressen, afge wisseld door volkszang. Mocht het on verhoopt slecht weer zijn, dan wordt deze uitvoering in de Grote kerk gege ven. ’s Avonds is er een grote Teenager Show op het Oud Kerkhof tegenover de scholen. De Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde heeft onlangs een nationale ledenwerfactie gehouden. De grote prijs, een voorzittershamer, die hieraan ver bonden was is uiteindelijk gewonnen door de afd. Sneek, die relatief het grootste aantal leden heeft gewonnen. Enige ja ren geleden toen de afdeling werd opge richt, waren er twaalf, terwijl er nu 72 leden zijn. Een prachtig resultaat. houden. De thans gekozen plaats lijkt wel het meest geschikt. Na afloop van de show houdt het Tamboers- en Pypercorps van „Adven- do” weer een grote Taptoe voor het Stadhuis, waarmee de feestelijkheden worden besloten. Wanneer nu ook de Oranjezon niet verstek laat gaan, zal Sneek ongetwijfeld een feestelijke aanblik bieden op deze dubbele feestdag, waarop jong en oud van de feestelijkheden kan genieten. geadresseerd aanMiss Tjitte de als er dan een Jange file auto’s staat ue op.».. xx. Vries. Mevrouw De Vries-Landau, te wachten. Deijk, districtsbestuurder, <Jie met zijn i J sloten in de derde vakature in de a.s. herfstvergadering te voorzien. Nadat koffie en koek was gepresen teerd was het woord weer aan de heer Stellingwerf met „Wijs Klaartjen op ’t ijs” uit de Liedekens van Bontekoe van Potgieter. Hoewel meer dan een eeuw oud, heeft dit nog niets van z’n geestige actualiteit verloren en het werd dan ook met applaus beloond. Na de pauze sprak de heer H. van Ter gelegenheid van het 40-jarig ju bileum van de. heer Buma als boekhou der van de Coöp. Zuivelfabriek „Hoop op Zegen” te Heeg. bood het bestuur van de vereniging hem en zijn vrouw dinsdag een gezellige avond aan in de kring van het bestuur en het personeel. Doordat het muziekkorps van Heeg, versterkt met de drumband, hem eerst thuis een muzikale hulde had gebracht, die zeer op prijs werd gesteld, kon de I feestleider, de heer D. Hoitinga, direc- i teur van de fabriek, pas laat met het programma beginnen. i In zijn openingswoord zei de beheer der, de heer Bos, dat het eigenlijk een i wonder mocht heten dat deze avond door kon gaan, want de heer Buma had lie ver geen drukte en de juiste datum van indiensttreding zorgvuldig verborgen ge houden. Het eerste gedeelte van het feestpro gramma werd op een vlotte en smaak volle manier verzorgd door het gezel schap van de heer Van der Weerd uit Witmarsum, terwijl in de pauze verschil lende sprekers de kans benutten de ju bilaris lof toe te zwaaien. De voorzitter van de vereniging der zuivelfabrieken, de heer A., van Popta, schetste met war me bewoordingen de uitnemende ver diensten van de heer Buma en achtte het tevens de tijd deze nu eens in het centrum van de belangstelling te zetten, cmdat hij altijd alle lustra wist te ont duiken. Als blijk van waardering bood hij e?n televisie-toestel aan. De voorzit ter van de personeelsvereniging, de heer P. de Kroon, dankte de jubilaris voor de uitstekende samenwerking en schonk een bijpassend tafeltje. Namens het personeel De juiste snaar Koningin en Prins hebben de juiste snaar by hun Nederlanders aangeraakt. Zelfs daar, waar men politiek de ko ningskroon ziet als een ornament, dat moet verdwijnen, is er geen agitatie te gen de draagster der kroon en haar ge zin. In dit opzicht is Nederland waarlijk één. Hollands huisgezin gaat feestvieren mét Hollands éérste huisgezin, ons Ko ninklijk Gezin. Vijfentwintig jaren zijn wij „met elkaar opgetrokken” in goede en kwade dagen, maar goede dagen het meest. En zoals in onze dorpen en som mige buurten de gehele straat vlagt als er een zilveren echtpaar is, zo vlagt straks heel Nederland bij het Zilveren feest van Koningin Juliana en Prins Bernhard. „Onze” Koningin en „Onze” Prins. Het zal een groot feest zyn en velen van ons zullen het zilveren bruids paar .zien, zoals ze vijfentwintig jaar hebben geleefd, bij ons, onder ons en voor ons! Er loopt een rechte, duidelijk te her kennen Ijjn van het ogenblik, waarop onze Prinses Juliana met Prins Bern- hard von Lippe- Biesterfeld haar intocht deed in ons land en het karakter van het féést, dat Nederland straks zal vie ren tér gelegenheid van het zilveren hu welijksjubileum van het Koninklijk echt paar. „In Hollands huisgezin” daar vierden zij feest, tóen en nü. Voor verreweg de meesten geheel on verwacht kwam de mededeling van de verloving van onze Prinses met een voor ieder onbekende Prins, die in Parijs op het kantoor van een grote handelsonder- neming werkzaam was. Vele waren al de speculaties geweestmet wie zou Juliana trouwen? Zelfs werd de naam van een Zweedse prins overal genoemd, maar de profeten bleken het mis te heb ben en de „hausse” in Zweedse vlaggen bedaarde weldra. Op wel zeer onofficiële wijze kwam de Prinses met haar verloofde aan in ons landbeiden gezeten in een groe ne open auto (helemaal gen dure) en zonder enige plechtigheid. Velen hebben zich dat later herinnerd, toen ai duide lijker werd hoe Prinses Juliana, later Koningin, wilde leven temidden van haar volk. Den Haag keek somber, want het verloor zyn residentiekarakter toen het vorstelijk gezin zich ging vestigen op Soestdijkniet in praalvolle afzonde ring, maar temidden van het Nederland se Ivolk. De Nederlanders wisten nog niet direct wat zij aan Prins Bernhard hadden, al was hij van stonde aan buitengewoon populair. Dat hij „gewerkt had voor zijn broodje” vond men een aanbeveling en verder noteerde het scherpziend Hol lands oog de hier te lande zozeer ge waardeerde afwezigheid van alle „kou- we drukte”. Maar men was nieuwsgierig welke positie de echtgenoot van Haar, ontstemd onder kïeiwarenfabriek j» Hele bodige luxe ’t nog eens over te doen. S Het schijnt echter J wel meer voor te komen dat men bij S de aanschaf van J van aeze mooie oliestook op grote grote tropische ara naar onze eigen schaal met dit euvel te kampen heeft. van net w.c.-raampje uer lainine xiei nan zijn uai men plezier in hei Westerhof in de Nolensstraat een lijs- leven heeft en jolig wordt, maar toch ter te broeden. Het vogeltje is hele- is het maar een gevaarlijke bedoe- jj maal niet bang en blijft rustig zitten ning. Wat, vraagt u? Fietsend over ais er mensen aan de deur komen, de Singel passeerde Speurder ook de Mevrouw Westerhof zorgt er evenwel Rooms Katholieke kerk, waarnaast J wel voor dat het niet te druk wordt, nu het St. Maartenshuis wordt afge- s Anders kunnen ook hier de zenuwen broken. De werklieden die hiermee J» wel eens een rol gaan spelen. bezig zyn, smijten en gooien echter maar raak met de stenen, zodat er ook wel eens een over de weg heen Het gebeurt zeker niet alle dagen dat vliegt. Eneen ongeluk ligt in een JJ er een brief van Buckingham Palace klein hoekje. uit Londen in Sneek wordt bezorgd. S Ongeveer veertien dagen geleden las het tienjarige zoontje Tjitte van de Twee maal daags rydt trouw de lo- familie De Vries uit de Graaf Adolf- cornotief nr. 289 van het jaar 1938, S s s s *1 We hebben Pasen weer achter de rug. Tjitte’s moeder, vertelde nog iets Voor vele enthousiaste watersportlief- leuks. Enige jaren geleden vertrok hebbers is het de gelegenheid ge- haai' zuster naar Zuid-Afrika en weest voor de eerste keer in dit sei- stuurde vandaar een ansichtkaart dat Jj zoen het meer op te zoeken, al zal zy goed aangekomen was. Deze een- het hun nog wel niet meegevallen voudige („voor het kind”) kaart zijn. Op het starteiland langs het Kol- heeft echter een hele reis gemaakt meersgat is een nieuwe boombeplan- Door een of andere onverklaarbare ting aangebracht, ter beschutting van reden is zij (onafgestempeld) tussen de kijkers, die dikwijls aan weer en de post van een Nederlandse familie wind zijn blootgesteld. Een klein beet- in Abbesynië terechtgekomen, die het je luwte hebben ze nu in ieder geval echter zeer op prijs stelde een groet tamme ue vries uit ae turaai acoii- comonei nr. zsy van net jaar 1938, b straat dat Prins Charles van Enge- „de sik”, zoals hij populair bij de Ne- J land met blindedarmontsteking in ’t derlandse Spoorwegen wordt ge- ziekenhuis lag. Zyn eerste reactie noemd met wagonladingen naar Bols- was het Sturen van een kaart en hij ward. Maar voordat hij by Garage deed dat dan ook prompt. Wat Ozinga de-Bolswarderweg oversteekt, hij echter nooit had verwacht, hij stopt de locomotief en komt de man •l kreeg ook een antwoord. Tjitte is by- met de rode vlag te voorschijn, ver- zonder trots op zijn koninklijke brief, kent de weg en loopt voor de locomo- maar ergens ook wel wat veront- tief uit, onderweg h?t verkeer waar- J waardigd. Het epistel was namelijk schuwend. Het is een aardig gezicht uit Friesland te krijgen, en de kaart echter graag de opmerking plaat- met een krabbeltje er op terugstuur- ji worden aan dé d’roogtegaten in het nooit achter gekomen, wie dit nou wa- *t ren. S euiiLci giaag uc pia<xt- ineu een i\iauutuije ex up tciugotuui* J sen of er ook eens iets gedaan kan de. Helaas, is mevrouw De Vries er terrein die nog steeds een gevaar op- levéren. -i *i S Sx De bewoonsters van een gedeelte van De blauwgele Ara die lang by de fir- Sperkhem-Tuindorp waren een paar ma Posma in de kost is geweest, weken geleden zeer ontstemd onder tu park genomen. Hij schijnt het er nog- lucht, die vermoedeiijk veroorzaakt ai naar zyn zin të hebben. Misschien werd doordat de kïeiwarenfabriek wel door het vrolijke gezelschap van van de firma S. Dykstra, die voor- de slingeraap, die zo te zien halsbre- heen (gedeeltelijk) turf stookte en nu kende toeren verricht maar toch overgegaan is op oliestook. Hele Z JJ steeds weer op zijn - pardon - staart vlokken roet bedierven het pas ge- u, terecht komt. Speurder weet natuur- wassen (vooral wit) goed en het was lyk niet wat u het beslist geen over- meëste trekt, doch H een bezoek zyn ze zeker alle 'twee waard. «o 5 S IP wiió I

Sneeker Nieuwsblad nl | 1962 | | pagina 1