r w #uik J' oio’s urritlkq oa Gezellige show van Gaastra en Hartens HM Interpoort-krabbels IJLST WYMBRITS ER A DEEL BUITENLANDS OVERZICHT door Speurder rw 5 van en ■Sil Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, <11 r 117e jaargang no. 36 Donderdag 3 mei 1962 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Amerika heeft kernproeven hervat Bestuur V.V.V. Jubileumboek WZS Spesiael „Heitelan”-nümer oer de K.F.F.B. Het défilé voor het Koninklijk Paar Nog twee jubilarissen bij A. Lankhorst n.v. Onafhankelijke Vredesliga Sneek s s s - Oud Oosthemmer Ridder O. N. Negen miljoenste kg melk - -- SNEEKER NIEUWSBLAD heer Leentjes dat punt veel terughoudender Wereldvredesconferentie Van W. Noorderhorne tot de Ooster- boot gevestigd, drikkade. Voorheen echter heette het ge in, Achter het gebouw stonden enige ar- omstreeks H. Westerhof, die er haar pakhuizen en woonde zeer waarschijnlijk 7 daar trek- naar Het in den voor de tegenwoordige Kingfabrie- de achtergrond. Als er vis was, meestal de steeg had afgespeeld, waarbij Bac- Kantoor voor admini stratie en redaktie: GEDEMPTE POI 6 Telefoon 3005 (0 5150) b.g.g. 4091. Verschijnt MAANDAGS en DON DERDAGS S *i *1 S «t s s s fan Frisia Catholica ten. Advertentieprijs 15 ct. per mm. Bij contract (handels- adv.) lager. Abonnementsprijs 3, per half jaar. Franco p. post 3,75 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad L Ter gelegenheid van het 25-jarig be staan van de jeugdafdeling van de voet balvereniging Wit Zwart Sneek, is een jubileumboek uitgegeven, dat mede door de foto’s min of meer een „familie” boek vol plezierige herinneringen is geworden. Woensdagavond werd aan de Coöp. Zuivelfabriek De Hem te Nijezijl over het afgelopen boekjaar 1961-’62 de ne gen miljoenste kilogram melk aange voerd. Ter gelegenheid hiervan bood directeur Huitema het personeel een blijk van waardering aan. En nu op naar de tien miljoen! De vereniging tot Bevordering van ’t Vreemdelingenverkeer alhier deelt ons mede, dat het bestuur van WV thans als volgt is samengesteld: Voorzitter not. E. K. Hoekstra, secr. G. v. d. Püpekamp, penningmeester J. Verwer, vice-voorzitter mr. A. v. d. Werf, 2de secr. P. Vlaskamp. bestuurs leden: J. B. G. de Vries, D. v. d. Werf, J. Piso, Ir. C. E. Wind, A. H. Tromp. Zolang het Informatie-kantoor nog niet geopend is, wordt dit waargenomen aan het secretariaat Kleinzand 2, waar ook opgaven van nieuwe leden of verhoogde contributie kunnen worden opgegeven. zullen zeker menig hart van zonaanbid sters veroverd hebben Rest ons nog te vermelden dat de muzikale begeleiding werd verzorgd door de heer Han Rip- hagen. en toen het ere-burgerschap kreeg aangeboden. bazing gewekt, dat zovele Kamerleden hun afkeer lieten voortkomen uit onge rustheid over de Europese politiek, dat zij meer integratie wilden, maar dat is misleidend. Zij wilden niets anders dan De Gaulle het vertrouwen opzeggen. Tegen de Gaulle. Pompidou, de nieuwe Franse pre mier, heeft zijn regering aan het parle ment voorgesteld. Hij heeft daarbij een regeringsverklaring voorgelezen, die hem maar een vrij geringe meerderheid heeft bezorgd. Hij kreeg slechts 259 stem men, dat is 17 minder dan de overigens niet vereiste absolute meerderheid. In 1959 kreeg Debré nog 450 stemmen. Waaraan ligt dat? Pompidou is sym pathieker dan Debré, zijn Algerijnse po litiek wijkt niet af, op sociaal gebied lijkt hij vooruitstrevender en toch... Het antwoord moet zijn, dat het in het ge heel niet om zijn programma ging, maar dat de Kamerleden op deze manier blijk wilden geven van hun ongenoegen r Hel Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en In de grote zaal van Hotel Hanenburg hielden de firma R. Martens en N.V. Gaastra gisteravond gezamenlijk een show van bad- en strandkleding, alsme de van sport- en kampeerartikelen. De aankleding van de zaal was verzorgd door de N.V. Gaastra, de firma Mar tens nam de show voor haar rekening. De drie mannequins, Trees, Joepie en Tiny, geassisteerd door drie kleintjes, toonden onbevangen de verschillende badpakken in allerlei modellen, kwali teiten en prijzen. Leuk waren vooral de strandpakjes met ballonrokjes en zeer modieus het badpak van jaguard. Dat wil zeggen, dubbel geweven. Het gele badjasje met capuchon van Franse ori gine, met daaronder een bedrukte bikini, was erg leuk, om maar niet te spreken van de zwarte trui (Italiaans) met ge borduurde randen, die meteen ons hart stal. De spijkerbroeken waren als vanouds. De badlakens, met soms vrolijke motie ven, waren mooi. De heer Thiescheffer uit Leeuwarden begeleidde de mannequins per micro foon. De gezellige zitjes, de luchtbedden en andere kampeerartikelen, welke door de N.V. Gaastra waren tentoongesteld, ven mocht worden. De heer Fonk maakte er beneden eerst 'n café en later ’n tim- van maar verkocht ’t in Vorige week hield deze afdeling in gebouw Fredehiem een bijeenkomst met een bijzonder karakter. Mej. C. Molenaar uit Brunssum (Z. Limburg) hield nl. een z,eer interessan te lezing met dia’s over haar bezoek aan de Wereldvredesconferentie in India. Spreekster vertelde over het prach tige land met z’n geweldige steden en schitterende gebouwen, zijn bevolking, die zeer rijk en zeer arm is, de vele bedelaars en de verschillende talen, volken en mensen. Op het congres werd door de afge vaardigden uit ieder land iets verteld over het Vredeswerk in hun land. Verder stond mej. Molenaar nog stil bij de opbouw van het nieuwe India. Het was een mooie avond, die werd besloten met het vertonen van kleu rendia’s over land en volk van India. Westelijke problemen. Andere problemen, waarmee Kennedy en Macmillan zich hebben beziggehou den, zijn Engelands toetreding tot de Gemeenschappelijke Markt, andere handelsproblemen en de zitting van de Raad van de N.A.V.O., die op 3 mei in Athene is begonnen. Deze wijdt zich aan een waardering en een verbetering van de Westelijke defensie, waarbij onge twijfeld de mate van medezeggenschap over het gebruik van kernwapens weer een rol zal spelen. Het problemenkind in de Westelijke defensie is vooral president De Gaulle, wiens geestdrift voor zeer nauwe samen werking en taakverdeling op het gebied van de defensie maar al te gering is. De Gaulle heeft al wat troepen uit Al gerije teruggetrokken, maar nog niet weer ter beschikking van de N.A.V.O. gestelde Amerika heeft <Ie kernproeven in de atmosfeer hervat. Vorige week dinsdag heeft president Kennedy het definitieve besluit genomen, toen alle hoop was ge weken, dat er nog vóór het einde van de maand overeenstemming met Rusland zou kunnen worden bereikt over een verdrag tot gecontroleerde stopzetting. De dag daarop ontplofte in de buurt van het Engelse Christmas Island in de Stille Oceaan de eerste bom van een nieuwe serie. De tweede volgde vrijdag. Beide bommen waren van middelbare kracht. De mensheid is verzekerd, dat de radio actieve neerslag tot een minimum beper kt zal blijven. voor een babbel op het hoogste niveau. Maar het probleem is uit de weg ge ruimd door Chroestsjov, die zijn stand punt t.a.v. topoverleg radicaal heeft ge wijzigd. Enkele jaren lang gold Chroest sjov voor de kampioen van hoog over leg, waarbij de regeringsleiders princi piële besluiten moesten nemen, die de lagere góden dan maar moesten uitwer ken. Nu evenwel, heeft hij in een ge sprek met een Amerikaanse journalist te kennen gegeven, veel waarde te hech ten aan een deugdelijke voorbereiding. Juist het Amerikaanse standpunt dus. Men kan hieruit misschien als enige con clusie trekken, dat Chroestsjov op het ogenblik geen problemen heeft, die hij met veel nadruk onder de aandacht van het publiek wil brengen. Op bevel van het leger. In Argentinië, dat haast elke week een plaatsje in het overzicht weet te veroveren, heeft president Guido nu het parlement, dat zich nog aan het bera den was over de toelating van de pero- nistische gekozenen, gepasseerd door de verkiezingen van 18 maart ongeldig te verklaren. De kamer telt nu nog maar twee leden meer dan het quorum en is daarmee als wetgevend lichaam wel uit geschakeld. Men verwacht, dat de pre sident per decreet zal gaan regeren. Een nieuwe regering is gevormd, die tot 27 oktober 1963 de tijd zal hebben onge stoord het land te beheren, ongetwijfeld naar de richtlijnen, die de strijdkrach ten, voor welke Guido voortdurend is gezwicht, zullen opstellen. Welke rich ting dat zal uitgaan blijkt al uit het ba sisplan van de strijdkrachten (nu weer eensgezind na de korte opstand van de week tevoren), waarbij peronisten en communisten buiten de wet zullen wor den gesteld en waarbij ook de macht van de voornamelijk peronistische vak beweging zal worden gebroken. In december 1909 ging het in eigen dom over aan de heer L. Fonk, (de eredivisie Blauw Wit—Fortuna ’54 in het Olympisch Stadion te Amsterdam bijge woond. Blauw Wit heeft voor deze ge legenheid 130 plaatsen op de ere-tribune laten reserveren. Zaterdag a.s. wordt de grote wedstrijd tussen de Veteranen en Jeugdkampioen 1957 gespeeld, waaraan wordt medegewerkt door het tamboer- corps van Vlug en Lenig. Deze keurig verzorgde uitgave werd gedrukt bij Menno N.V. Overleg met Macmillan Dat Kennedy de instemming had van de zeer voorzichtige Engelse premier blijkt wél uit het feit, dat Engeland Christmas Island voor de proeven be schikbaar heeft gesteld. Premier Mac millan heeft in het afgelopen weekeinde langdurig met Kennedy van gedachten gewisseld en blijkens het communiqué hopen beide staatslieden, dat er spoedig een overeenkomst met Rusland over de kernproeven tot stand zal komen. Waar op zjjf deze hoop baseren wordt echter niet duidelijk. Zij blijven er echter naar streven. v HEEG. Het was woensdag jl. voor de heren Leentjes en Jelsma en hun families een feestelijke dag. Beiden waren zij veertig jaar lang verbonden aan de melkproduktenfabriek A. Lankhorst n.v. De heer W. Jelsma is werkzaam als stoker-machinist en de heer Th. Leen tjes de laatste jaren als magazijnbeheer der. Voorheen was de lieer Leentjes frielkontvanger. Op uitnodiging van de directie waren de jubilarissen met hun echtgenotes en kinderen samengekomen in de fabrieks- cantine. Temidden van het personeel reikte burgemeester Van Hout aan beide de ere-medaille in brons, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau uit, Direc teur Petter sprak hen toe en overhandig de hun een enveloppe met inhoud, waar na hij hun echtgenotes bloemen aanbood. Voorzitter J. Schengenga feliciteerde na mens de personeeisver. en bood de heer Jelsma een klokje en de heer Leentjes een polshorloge aan. Het hoofdbestuurs lid van de ANAB, de heer Vermeer, overhandigde de heer Léentjes de zilve ren draagspeld, voor h«t vele aktieve werk dat hij voor de ANAB deed. Hoofbestuurslid V. d. Kooi van het CNV sprak de heer Jelsma toe en bood bloemen aan. ’s Avonds werden beide families nog verrast met een muzikale hulde van het Muziekkorps Crescendo. hinderlaag ge- n voorbij gan- onder vuur nemen. U ziet er is zelfs nu nog heel S wat te beleven in Sneek. Aanvankelijk had men verwacht, dat de kwestie van een topconferentie de beide regeringsleiders ernstig zou be zighouden. Men weet, dat Kennedy op is dan Macmillan, die altijd wel iets gevoelt It tydskrift ,,It Heitelan” hat in spe siael nümer ütbrocht oer de kwesjes om it kristlik karakter fan de Fryske folks- boeken hinne. Der is safolle loskommen fan de oansochte skriuwers, dat der jitris in nümer oer komme moat. Yn dit hat de redaksje in kronyk skreaun oer it proses Tamminga-van der Werf en in ynliedend stik. Dêr binne dan reaksjes op kommen, ü.o. fan G. Abma, KFFB priiswinder, fan W. L. Zijlstra, Mebius Brandsma. Fierder in stik by de Harmen Sytstra bitinking en it jubileum - t en i”’ "'de ged'ch Op een speciaal formulier, ingesloten bij de Wip-Wap, het orgaan van de speeltuinvereniging „Sperkhem-Tuin- dorp” stond vermeld dat de boottocht voor bejaarden, die ter compensatie van de „grote” autotocht door deze vereniging wordt georganiseerd, op woensdag 27 juni zal worden gehou den. o en A. Zandstra, die er reeds in 1902 in welke nadien zijn afgegraven. De huishoudelijke bezigheden en dan tevens waren gestart met een fabriek voor sui- Het lijkt wel of ons Stadhuis een con- current gaat worden van het Fries Scheepvaart Museum. Men heeft nu 5 een klok aangeschaft, daterende van 1805, die in de hal een plaatsje heeft gekregen naast de achttiende eeuwse kussenkast (met echte geheime la- den!). Voorts bevindt zich hier een serie wandborden, die herinneren aan „de tijd van van de Canadezen”. Over de klok hebt u al kunnen lezen. Er hangt echter nok nog een groot houten wandbord met opschrift. Dat J bord is vervaardigd ter gelegenheid van een bezoek dat een Prinses van Oranje, Henriette Catharina, weduwe van Johan George, Prins van Anhalt, in augustus 1696 aan onze stad bracht s s s «I s s Door de tijdsomstandigheden werd de groei aanvankelijk wat vertraagd doch momenteel telt de afdeling 93 junioren en 38 welpen, dat wil dus zeggen een to taal van 131 voetballiefhebbers, aldus de samensteller in zijn voorwoord. Het boek bevat verder prettig geschreven bijdragen van o.m. pastoor G. Jansen en kapelaan J. M. Diender, alsmede van Menno de Vries, ere-voorzitter. Het feestprogramma dat er in is af gedrukt, belooft alle goeds. Zondag 6 mei wordt de voetbalwedstrijd van de Naar de Stichting Fryske Kultuer- ried mededeelt, zal het niet mogelijk zijn in dit défilé, dat maandag a.s. ge houden wordt, het gehele leven van ons gewest weer te geven. De stoet „Friesland zoals het leeft en werkt” vormt een compromis tus sen de vele aspecten en mogelijkheden die onze provincie biedt. Bijna alle ge meenten hebben nog meer of minder een agrarische inslag, maar toch zal dit lang niet overal in de stoet tot uitdrukking komen. Naast de landbouw bieden de in dustrie en de recreatie in vele ge meenten ook mogelijkheden. Na el kander trekken voorbij: de landbouw en de landbouwexport, de handel en de visserij, de water- recreatie en de sport, het culturele leven in oude en nieuwe vorm, de landaanwinning en het dijkwezen, de natuurbescherming en het toerisme, het onderwijs in vele aspecten en ten slotte de industrie. Sneek komt met instellingen betref fende de zeilsport, industrie en rui tersport,, IJlst met industriële produc ten, Wymbritseradeel toont de tjotter- bouw, jeugdherberg, zeilschool en bin nenvisserij, Baarderadeel een boeren kapel, polsstokspringen, Plattelands- jongeren, landbouwwerktuigen en ex portartikelen, Rauwerderhem Fries- lands Vrouwenorganisaties en de ex port van Fries vee, Hennaarderadeel de Jongerein met drumband, de Do- niaruiters en de Tweetalige school. De Koningin en Prins Bernhard ar riveren om kwart over tien per vlieg tuig en om 10.35 uur bij de tribune Wilhelminaplein Na het aanbieden van het program ma door zes sjezen en de historische opening Marijke-Muoi begint het dé filé dat ’n totale lengte heeft van 2750 meter om 5 voor elf. Na het défilé volgen o.a. zang van een mannenkoor en ’t gemeenschap pelijk zingen van It Heitelan en het Friesland, ook zullen enkele genodig den aan het Koninklijk bruidspaar worden voorgesteld, dat om 13.20 uur per trein vertrekt. Het is altqd een bekend feit geweest dat vele minnenkozende stelletjes graag de ruimte achter de Rijks HBS aan de Almastraat opzoeken. De In de L.C. (Leeuwarder Courant) las Speurder dat op 30 april de Duit- sers het meest met oranje en rood- Jongetjes weten in de vakantie zich wit-blauw getooid waren. Zij haddei» meestal nogal goed te vermaken. Hebt u zin een lekkere frisse duik in het zilte (chloor) nat te nemen? Het en bovendien eens wat anders. En als kan nu weer in het Zwembad, dat u dan verder wandelt na dit niet-alle- van vandaag af ie- daagse tafereel, dere dag zijn poor- ten opent om de t enthousiaste en I kou trotserende I zwemliefhebbers I een kans te geven. De ploeg van Nep- tunus hoeft nu tenminste niet meer naar Leeuwarden te trekken om daar te oefenen. Zij kunnen nu binnen de grenzen van eigen stad blijven, al zal de temperatuur eerst wel wat tegen vallen. President Kennedy gevoelde zich na lang beraad met zijn deskundigen niet langer verantwoord de proeven niet te hervatten, omdat men aanneemt, dat de serie, die Rusland vorig jaar met schen ding van de stilzwijgende afspraak tot ontploffing heeft gebracht, Rusland van vele belangwekkende gegevens heeft voorzien. Hierdoor zou het mogelijit zijn, dat Amerika op het gebied van de bewa pening een achterstand tegenover Rus land zou oplopen. Men denkt daarbij vooral aan de mogelijkheid, dat de Rus sen op het punt zouden zijn gekomen in de afweer van raketten, die het aanvals wapen van de Amerikanen zou uitscha kelen, zonder dat Amerika zelf onkwets baar zou worden. Een ander punt is de ontwikkeling van wapens van geringe omvang. Wel heeft men hiermee onder gronds nog proeven genomen, maar men is tot de conclusie gekomen, dat onder grondse proeven de proeven in de at mosfeer niet kunnen vervangen. Het gevaar is nu echter, dat Rusland op grond van deze Amerikaanse proeven de weg vrij acht voor het houden van een eigen nieuwe serie ontploffingen, waarin de gegevens van de proeven van het najaar zjjn verwerkt. In Washington is men zelfs van oordeel, dat Rusland terughoudend is geweest in de kwestie van een accoord om Amerika te dwin gen tot kernexplosies over te gaan om zelf de handen weer vrij te hebben. Men kan zich dan alleen afvragen, waar om Kennedy de Russen dan zo in de kaart heeft gespeeld. Als er iets van de ze veronderstelling juist is, dan mag men niet vergeten, dat het maar een onderdeel van een geheel complex mo tieven is geweest. OOSTHEM. Onze vroegere dorpsge noot de heer M. F. Ringnalda, thans wo nende te Bennëbroek (N.H.), voorzitter met de gehete wijze, waarop president van de Bond van Notarisklerken in Ne- De Gaulle, met passering van het parle- derland, is benoemd tot Ridder in de ment, zijn politiek voert, Het heeft ver- Orde van Oranje Nassau. en boven had de heer toenmalige eigenaar G(errit) Tonnema poortsbrug is nu allemaal Prins Hen- Schaaf er zijn timmerwerkplaats.. er in. Volgens een koopakte uit het jaar drikkade. Voorheen echter heette het ge- In het pakhuis was een grote regen- 1907 werd het nl. door zjjn weduwe deelte waaraan deze foto uit het laatst waterbak, waaruit de vrouwtjes uit de Trijntje Tonnema-Leenstra verkocht en van de 19e eeuw herinnert Vischmarkt- Hooghuistersteeg maandagsmorgens wel aan de lieren N. de Vries, IL Wjp plein. Dit lag tussen de beide Bolwerken water haalden voor de was en andere in, „-oT- vismarkt werd op ongeregelde tijden ge- verhalen ophingen over wat er zich de kerwerken en daarmee de grondslag leg- houden voor het links gelegen pand op vorige dag weer in hun woninkjes en in den voor de tegenwoordige Kingfabrie- j. j ----ken waaraan de naam Tonnema verbon- schelvis, werd dit door de stadsomroe- chus meestal de hoofdrol speelde. den is gebleven, per overal in de stad bekend gemaakt. Nog vroeger dan deze foto liep het wa- beidérswoningen en verder lag daar de Bol- schoonvader van Tjitze Efdé), afkomstig werk naar de Noorderpoort is het- pand uit Leeuwarden. het geval was. Toen deze foto gemaakt merwerkplaats 3 i 101(1 rlzi V? zijn kruidenierszaak, sinds 1912 gevestigd in het winkelpand bij de Hospitalerbrug, heen ver plaatste. De hiervoor genoemde voorwaarde in de koopakte van 1909 leverde geen moeilijkhe den, want die werd tegelijker tijd, eveneens bij notariële akte, ingetrokken. Zodoende kon de heer Stienstra en konden later zijn beide dochters die de zaak nu drijven en de winkel hebben uitgebreid en gemoderniseerd, gerust ook de in die voorwaar de genoemde artikelen verko pen. Op deze foto was de Konin- ginnebrug, gebouwd in 1885, er al zo men ziet. Direct achter lag vroeger da. schuit op Leeuwarden men ons heeft verteld, brugwachtershuisje met het ty pische dak is later vervangen door een stenen bouwsel, maar dat heeft omstreeks 1952 het pad moeten ruimen voor de vei ligheid van het verkeer dat hier toen, doordat de Pr. Hen drikkade een onderdeel van Rijksweg 43 was geworden, al veel drukker was dan in de tachtiger jaren. Er is op Koninginnedag veel gevlagd, laatste tijd zal hun vrqugde echter Iedereen nam deel aan de algemene wel voor een deel vergald zijn door feestvreugde, die zich zelfs uitte in de onwelriekende geur, die uit de oranje ballonnetjes aan auto’s vast- sloot achter het sportterrein opstijgt, gebonden. Men kan echter voor on- Maar ook voor de scholieren en an- verwachte verrassingen komen te dere bewoners van beide schoolge- staan, als de vlag wordt gehesen. De bouwen is het minder aangenaam, buren van mevr. Dijkstra van de Leeuwarderweg 29, die zelf niet thuis was, wilden toch een vlag in haar De nieuwe Sneker Pan nadert zijn tuin laten wapperen. Tot hun verba- voltooiing. De zwaarden, die vervaar- zing merkten zij echter dat het net digd zijn door de firma H. Boomsma nieuwe vlaggetouw gestolen was. Ge- van de Prins Hendrikkade zijn nu lukkig is het gelukt een nieuw touw te klaar, terwijl de schippers zelf de krijgen, waardoor de vlag toch in top laatste hand aan het skütsje leggen, kwam. De oude Pan is buiten de provincie verkocht en zal weer als vrachtschip J gebruikt worden. geen ,’nee,’ tegen de verkopers dur- Zij vinden van alles uit. Men neme ven zeggentwee autobanden, een paar planken, J een hamer, spijkers en men timmere een vlot in elkaar. En het is heerlijk varen op het Kleinzand. Avontuurlijk J - ----Ar- daagse tafereel, “X springen er bjj het Stadhuis twee cow- boys rond, die van de trap af de in een L X lopen gers ter van <ie Pol er voorlangs, dat waar- lijnbaan van Touwslagerij Zandstra. schijnlijk kort daarvoor - omstreeks Na het afgraven van het gedeelte 1885 - was gedempt. werk naar de Noorderpoort is het- pand uit Leeuwarden. In de koopakte was Het grote pand behoorde aan de firma afgebroken. echter als voorwaarde opgenomen, dat II. II„i Het hoekhuis Ged. Pol-Prins Hendrik- er nimmer een fabriek of werkplaats kantoortje in had en gedeeltelijk ver- kade, waarin thans het levensmiddelen- voor suikerwerken, pepermunt, chocola- huurde aan de heer Van Gorkum, fabri- bedrijf van de Dames Stienstra gevos- de of aanverwante artikelen in geves- kant van cartonnen dozen en de oude tigd is, was voorheen geheel voor be- tigd, noch een handel in die zaken gedre- Klaas Akkerman, „poppedokter” en woning door enige gezinnen ingericht, klusjesman die alle mogelijke en onmo- wat niet zo heel lang geleden ook nog gelijke dingen repareerde. Ook was hier- 1 in een kantoortje van de Leeuwarder werd, de 1919 aan de heer H. Stienstra, die er

Sneeker Nieuwsblad nl | 1962 | | pagina 1