Waterpoort-krabbels lam Anne Osinga te Jutrijp naar Duitsland geëmigreerd Wipfeesten keren terug op permanent ijzeren podium (Joh foto - zoekwedstrijd HhbH IJLST WYMBRITSERADEEL BUITENLANDS OVERZICHT SSÏ door Speurder M van en o Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, V Ti I Donderdag 10 mei 1962 I Verschillen van inzicht blijven 1 Tl 555ste Staatsloterij Botsing door natheid ICO Jongentje verdronken te Indijk Concert te Bozum Controle vogelreservaat 1624, 1641, 1645, 1660, 5886, C‘“ 6949, 10071, 17715, 17729, 17736, 21404? s M Bij s s Inlevering van Volmachten i I Hei Sneaker Nieuwsblad is een gecombineerde uHgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD 117e jaargang no 38 Sneker jongeman reed in op politieagent Twee motorkruisers in Ijlst te water gelaten SNEEKER NIEUWSBLAD t y Stakingen in Spanje. Met Veranderd inzicht. ken, Antonió Segni. Segni, de kandidaat num- 17939, 18374, Eigen gelden *1 Kantoor voor actmini- s tra tie en redaktie: GEDEMPTE Pür 6 Telefoon 3005 (0 5150) b.g.g. 4091. S Verschijnt MAANDAGS en DON DERDAGS Omstreeks het middaguur is het bij na 2-jarige zoontje Gregorius van de heer A. Aukes, veehouder te Indijk bij Woudsend, op jammerlijke wijze om het leven gekomen. Het jongetje ge raakte spelenderwijs in een sloot bij het ouderlijk huis en verdronk. Zondag wordt in de Grote Kerk te Bozum een concert gegeven, waaraan acht zangkoren meewerken, die apart en gezamenlijk zullen optreden. Er zul len o.a. werken worden uitgevoerd van da Palestrina, Bach en Mozart. De heer J. Nauta, Toonkunstenaar en jury-lid te Sneek, zal een critisch verslag ge ven van de prestaties der koren. De afdeling Rauwerderhem B.F.V.W. hield vorige week een controle over de vogelstand in het reservaat. Er wer den in totaal 123 nesten met eieren gevonden, als volgt verdeeld: Kievit 50, grutto 55, waarbij één met vijf ei eren, eend 5, tureluur 5, scholekster 3, waarbij in een nest ook een kievits ei lag, snip 5 en slobeendl. Alzo geen slecht resultaat, daar het reservaat niet erg groot is. s s h van sa- *1 *1 «4 ■««O JiiSh 1 MM s s s gg g g g ggiftuttujtciurtuminJCj. ftnttnsst o a a gnr «i *1 s *1 *1 Xl n t» Tot woensdag 16 mei is er gelegen- Deze medewerking zal bestaan uit het opbouwen van het permanent ijzeren po dium dat voor het Comité bij de firma S. G. Ruiter in aanbouw is en aanmerke lijk groter wordt dan de vorigen. Voor heen, zo werd in het jaarverslag en door voorzitter J. Binnema medegedeeld, le verde dit elk jaar grote kosten op. Dat is ook de reden waarom de feesten enige jaren niet zijn* gehouden. Foto-zoekwedstrijd Ter gelegenheid van de opening in juni van het WV-kantoor zal in die week met medewerking van WV en het Fries Scheepvaart Museum een foto-zoekwed- strjjd worden gehouden. De etalages van alle aangesloten winkeliers zullen een fo to van oud-Sneek bevatten en het publiek van Snek e.o. moet dan raden wat deze voorstelt. Aan deze prijsvraag worden diverse prijzen verbonden en de voorzit ter deed een beroep op alle winkeliers hieraan mede te werken en prijzen be schikbaar te stellen. Voorts zullen in ver band met de Moederdag weer enige Sne aker dames worden gehuldigd. De Schoolstraat en zijn opgebroken 4.1 van de chr.-democraten, had eerder de benodigde 428 stemmen Van het uit ka mer- en senaatsleden samengestelde kiescollege kunnen verwerven, als alle 400 leden van zijn eigen partij voor hem hadden gestemd. De linkervleugel deze partjj, die een parlementaire menwerking met de socialisten van Nen- ni heeft doorgezet, zag in hem echter een kandidaat van de rechterzijde en weigerde steun. Een aantal van hen is toch gezwicht. V V De jongeman had maandagmorgen op het Oldegalileën een personenwagen gastolen en was daarmee wat door de stad aan het rondrijden, echter op zo’n onbeholpen wijze, dat de politie hem twee keer een stopteken gaf. Beide ke ren reed hij echter door, de laatste keer bij de Hoeksterpoortbrug en met zo’n vaart, dat de agent nauwelijks de tijd had opzjj te springen. Op verzoek van de Leeuwarder politie heeft men de knaap in Bolsward aangehouden. Hij bleek ook niet in het bezit te zjjn van een rijbewijs. Gisteren is L. voor de of ficier van justitie geleid. Gistermiddag om kwart over vier is de 17-jarige fietser J. W. alhier op. de splitsing Kapelstraat-Dr. Schaap- manstraat tegen de personenauto van H. J. P. te L. gebotst. Het ongeluk ge beurde doordat de velgremmen van de I fiets door de natheid doorslipten. Er deden zich geen persoonlijke ongeluk ken voor, alleen werd de fiets verzet en de auto aan de voorkant licht be schadigd. Berlijn. Over Berlijn is vooral gesproken door Rusk en Schröder, de Amerikaanse en Westduitse minister van buitenlandse zaken; men mag aannemen, dat Rusk is blijven vasthouden aan het standpunt, dat het polsen van Rusland moet wor den voörtgezet en dat het jongste Ame rikaanse plan, dat vóórzag in Oost-Duit- sers in het controlelichaam, niet van de baan is. Dat is wel geen erkenning, maar van Westduitse zijde is er herhaaldelijk op gewezen, dat men zich op het hel lende vlak gaat begeven. Adenauer heeft maandag in Bonn al ver klaard, dat er in Oost-Duitsland een be wind bestaat, dat men niet kan negeren. Maar een erkenning van de feiten houdt geen erkenning in van de soevereiniteit. Segni, president van Italië. In Italië is né negen stemmingen, of zelfs tien, als men een geannuleerde meetelt, een nieuwe president gekozen, de huidige minister van buitenlandse za- Generaal Franco heeft in drie provin cies in het Noorden van het Land de noodtoestand afgekondigd ter bestrijding van een voor Spanje grote staking van mijnwerkers en andere arbeiders, die in verzet waren gekomen tegen de lage lonen en meer in het bijzonder tegen de traagheid van de regering om een overeenkomst goed te keuren, welke voor hun opslag zou inhouden. Door deze forse maatregel dreigt Franco een politiek element in de strijd te brengen, wat hij juist zijn tegenstanders verwijt. Advertentieprijs 15 ct. per mm. Bij contrac» (handels- adv.) lager. Abonnementsprijs J 3,— per half jaar. Franco p. post 3,75 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad Wat de atoombewapening betreft heeft men met een zeer gecompliceerd pro bleem te maken. Onder de regering van president Eisenhouwer was Amerika er toe overgegaan het voornaamste aspect van de bewapening te zien in de zg. deterrent, het afschrikwekkende kern wapen, dat de vijand ervan zou moeten weerhouden om tot een aanval over te gaan, daar hij dan vergeldingsacties op eigen terrein zou ontketenen. De zeg genschap over deze kernwapens berust te bij de Amerikaanse president, wat eerst voor Engeland en daarna voor Frankrijk aanleiding was zelf een kern wapen te ontwikkelen om het spel der grote mogendheden te kunnen meespe len. Onvermijdelijk zou West-Duitsland, groter dan elk van deze beide landen, op den duur gaan wensen ook over kern wapens te beschikken, waardoor het ge vaar groot zou worden, dat de spannin gen met Rusland tot ongekende hoogten zouden oplopen. Om een uitweg uit deze moeilijkheid te vinden, heeft Herter, Eisenhowers laatste minister van buitenlandse za ken, toen enkele jaren geleden een plan voorgelegd om de N.A.V.O. uit te bou wen tot een vierde atoommacht. Hjj wilde daardoor de vrees van de Europese bondgenoten tegengaan, dat de angst voor het Russische kernwapen Amerika ervan zal weerhouden het zijne in stelling te brengen ter bescherming van de Europese bondgenoten. Dit ar gument gebruikt De Gaulle ook om zijn eigen kernwapen te rechtvaardigen. De tweedracht. En in dit gehele probleem convèntio- neel-nucleair schuilt in feite de twee dracht in de N.A.V.O.. Amerika ziet in Europese kernwapens dure, nutteloze du plicaten van zijn eigen wapen. Het wil van de bondgenoten divisies zien. Enge land, gebukt onder de last van een duur eigen vergeldingswapen, wil zijn Rijnle ger beperkt houden, zo beperkt, dat het op kernwapens moet vertrouwen. Frankrijk is een probleem op zichzelf, politiek gezien ook. De divisies, die Dc De Bolswarder politie heeft de 22-ja- rige havenarbeider P. L. uit Sneek aan gehouden, die in Leeuwarden met een gestolen auto in voile vaart op een po- litie-agent, die een stopteken gaf, was ingereden. De agent kon nog juist opzij springen, doch zijn fiets werd bescha digd, aldus meldt O.N. het Eiland wipte het plotseling om. Vöoi- Aukema zal de Top, die iets stabieler schijnt te zijn, voorlopig, dan ook wel aan de top blijven. Aan de Woudvaartskade heerst mo menteel een grote bedrjjfvigheid. Er liggen tal van kajuitjachteh, die wor den opgepoetst of al een beurt gehad hebben, terwijl de rest klaar ligt voor de mooie dagen Bij de werf, welke door de firma Van der Meulen uit Joure is overgenomen, is een bagger molen nu bezig het kolkje uit te die pen, een teken dat hier in de toe komst weer wat gaat gebeuren. Doch de kleinbouw zal hiér voortaan wel hoogtij vieren. Gaulle uit Algerije heeft teruggehaald, zijn niet weer ter beschikking van de N.A.V.O. gesteld en ook h\j wil zjjn le ger zo reorganiseren, dat het kernwa pen er een belangrijk onderdeel van wordt. nerika heeft vorig jaar zijn le ger in itsland versterkt, maar het is redelijk, dat het ook van de bondgeno ten een bijdrage eist. Er zijn overigens ontkende - geruchten in omloop geweest, dat Amerika een vergroting van het Duitse léger zou willen. Het is nog niet zo,'maar als de bondgenoten niet één lijn gaan trekken in plaats van lijntrekken, dan lijkt het onvermijdelijk, met alle ge volgen van een versterking van de Duit se invloed. Eensgezind en voldaan dus, maar de problemen bestaan nog steeds. Deze verheugende en voor onze stad be langrijke mededeling werd gisteravond gedaan in de vergadering van het Actie Comité bij Hanenburg'. Ze worden ge houden van 13 juni tot en met 13 augus tus met één vaste avond van beroeps- artisten of muziekkorpsen per week, maar in de bouwvakweken minstens twee of drie. Echter zo weinig mogelijk op zaterdagavond. Enige van deze avon den zjjn aangeboden door Sneker bedrij ven. Voorts zullen de feesten worden be kostigd uit een extra maandelijkse bij drage van 190,- van de plaatselijke Horeca-bedrjjven en van het Lunapark, dat van zaterdag 12 t.e.m. zaterdag 19 mei op het Martiniplein wordt gehouden, terwijl de gemeente eveneens weer mede werking verleent. Met de presidentswisseling in de Ver. Staten wisselde ook het strategische den ken enigszins. Kennedy en zijn raadge vers gingen beseffen, dat het kernwa pen zonder meer niet meer voldoende bescherming biedt tegen Russische ac ties op kleine schaal met conventionele troepen, uitgevoerd, doordat Amerika, nu Rusland ook een kernwapen bezit, hier op niet met kernwapens kan antwoorden zonder zelf grotendeels te worden ver nietigd. Zo’n kleine actie is dat niet waard, redeneerde men, daardoor niet waarschijnlijk en door die verminderde waarschijnlijkheid zal het kernwapen Rusland niet afschrikken van dergelijke acties. Naast het kernwapen moet nu vooral het aantal divisies conventionele troepen worden versterkt, opdat Rus land in geval van een kleine actie met gelijke munt kan worden terugbetaald. De taak van Europa is nu in deze visie in de eerste plaats voldoende di visies op te bouwen om Rusland klei nere acties ónmogelijk te maken. Het probleem van de N.A.V.O. als vierde atoommacht is eigenlek geheel naar de achtergrond geschoven, ook al door de moeilijkheden om uit te maken welk or ganisme tot snelle besluitvorming zou moeten komen. Bovendien is Kennedy helemaal niet geneigd ook maar iets van bevoegdheden uit handen te geven, al is hij bereid tot overleg over de wijze, waarop hijzelf tot zijn besluit kernwapens te gebruiken, zal komen. Er is bovendien een toezegging, dat Amerika zijn kern wapens niet uit Europa zal terugtrek ken. Dat Amerika Polarisduikboten aan de N.A.V.O. ter beschikking stelt, heeft wei nig te betekenen, daar de kernkoppen van deze raketten onder Amerikaans be heer blijven. wel wat aan het Groninger type doen denken. De boerderij die Anne Osinga werd toegewezen, is een der beste en grootste uit de hele streek. Het be drijf heeft een grootte van 52 ha. vruchtbare landbouwgrond op nog geen tweehonderd meter afstand van het verbindingskanaal de Hunte. Belangstelling Aan belangstelling ontbrak het de nieuwe pachter gisteren niet. Regelma tig kwamen de boeren uit de omgeving even een kijkje nemen en tussen de bedrijven door een praatje maken met hun nieuwe Friese buurman. Er klonk ontzag in deze onderlinge ge sprekken, dat zij koesterden voor deze Friese boer, die zich op slag tot de grootste veehouder van Huntebrücke gebombardeerd zag. Voor de heer Osinga zelf bleef er echter weinig tijd over zich daarin nog te verdiepen, want er was voor hem en zijn gezin genoeg werk aan de winkel. Tegen de avond was het zover dat men zijn intrek kon nemen in de nieuwe woning van de ruime boerde rij, die hier en daar slechts ’n kwast je verf en een nieuwe dakpan no dig bleek te hebben. De heer Osinga toonde zjch echter best tevreden. Met wat goede wil - en daaraan ont breekt het hem zeker niet - en een beetje geluk zal hij het in Zijn nieuwe vaderland zeker klaren. de Parallelweg zijn opgebroken voor vernieuwing van de riolering. Gelukkig hoeft men het niet zo ver te zoeken, als in Mids- land, waar de af voer van de riolering naar alle waarschijnlijkheid ..in de Waddenzee zal moeten uitmonden Ook de IJlsterkade kreeg een behoor- Ijjke beurt. Speur- der beklaagt ech ter de bewoners, die enige weken in de rommel van ’n k opgebroken straat hebben gezeten en ook nog tegen de lompen en metalen van de overkant moesten aankijken. En dat verdwijnt niet over een paar wéken De concurrentiestrijd tussen de siga- retteniperken Lexington en Roxy woedt heviger dan ooit. Lexington zoekt het in grote opvallende adver tenties en met veel geraas overvlie gende Hunters, die zelfs een ogenblik de aandacht van de toeschouwers van het défilé tijdens het Koninklijk bezoek te Leeuwarden en Groningen opeisten, terwijl Roxy het wat geruis lozer aanlegt. Zij kwam gisteren na melijk in Langweer, waar de tweede Merenconferentie werd gehouden, met een Zeppelin. Heel wat geruislozer, maér misschien wèl zo attractief. Onze stadgenoot Theo Aukema i's een Topzeiler, maar onlangs heeft hij ook ’n Flying Junior aangeschaft. Woens dag wilde hij dit bootje maar eens proberen. Helaas is hij niet ver geko men. In het Jachthavenkanaal langs 1000: 20656; 200: 10095; V* Bescherming Bevolking Sneek heeft centact gezocht met het vliegtuig van het Koninklijk gezin. Deze mare ging als een lopend vuurtje door de stad, nadat het betreffende vliegtuig, dat door de Prins zelf werd bestuurd, in L’warden was geland. Het bleek echter niet het ge val te zijn. Wel had de B.B. de mobilofoons en de portofoons in werking gesteld, maar dit in verband met de demonstratie vah zaterdag a.s. Technisch had het echter wel mogelijk kunnen zijn maar waarschijnlijk is de verbinding door atmosferische storingen belemmerd. Als het mooi weer is staat aan de le Oosterkade een man te halen en te schaven aan een grote mast. Het is Jan Folkert Visser, mastenmaker van beroep, in dienst van de firma Kuipers. Een dergelijke manifestatie komt niet zo heel vaak voor, want masten worden niet zo veel meer ge bruikt. Deze mast, veertien en een halve meter hoog, is voor het vracht schip van de fam. Vaartjes. Heden ten dage wordt? er bijna niet meer gezeild. De meeste schepen zijn op motoren is overgegaan. Door het skütsje-silen is er echter wel weer iets meer vraag gekomen naar mas ten e.d. Het materiaal komt meesten tijds uit Noorwegen, waar de spar ren gekapt worden. Toevallig is dit echter „inlands”. Het is nl. het hout van een den uit Gaasterland. Tot woensdag 16 mei is er gelegen- heid de volmachten voor de a.s. Ge- meenteraadsverkiezingen in te leveren.1 Voor deze verkiezingen, die 30 mei worden gehouden, zijn alhier zes lijs ten ingediend welke als volgt ge nummerd zijn: 1. P.y.d.A., 2. A.R., 3. C.H.U., K.V.P., 5. V.V.D., 6. C.P.N. Woensdagmorgen in alle vroegte heerste er op en om de boerderij van de heer Anne Osinga te Jutrijp een grote drukte. Met zeven grote verhuis wagens ging boer Osinga met zijn vrouw en vier kinderen, twee zoons en twee dochters, alle vee en de hele inboedel Friesland verlaten om zich in een nieuw land een nieuw bestaan op te bouwen. De pachttijd was om en Osinga kon het bedrijf niet opnieuw pachten waar door hij moest omzien naar een boer derij elders. Daar de mogelijkheden daarvoor in Duitsland groter zijn dan hier heeft hij contact opgenomen met de heer M. Vis te Leeuwarden, directeur van de Eerste Nederlandse-Duitse Land- bouwmakelaardij. Door diens bemid deling heeft de heer Osinga nu een boerderij gekregen in het dorpje Hun tebrücke, twaalf kilometer van Olden burg. Gistermorgen verhuisde dan het he le bedrijf met honderdzestien stuks vee alle landbouwmaterialen en huisraad, gende boerderijen, die qua bouwstijl Jaarverslagen De nieuwe secretaris de heer P. Post- ma vermeldde in zjjn jaarverslag even eens de aanschaffing van het permanen te podium voor de Wipfeesten, waarvoor thans een redelijke financiële basis is gevonden. Vorig jaar konden deze feesten niet worden gehouden, maar wel ging de voorkermis door. Dit laatste was de oorzaak van het grote voordelige saldo (f 5257,97) dat de pen ningmeester de heer D. v. d. Werf in zijn verslag noemde. Hij boekte hierdoor nl. totaal f 8467,89 aan «ntvangsten maar gaf slechts f 3209,92 uit. Het bedrag aan contributies bleef vrij wel geljjk. Wel bedankte er een aantal leden, maar er traden twaalf nieuwe toe, zodat thans 102 winkeliers en andere zakenlieden bij het Comité zjjn aange sloten. Er zjjn echter totaal 236 die voor het lidmaatschap in aanmerking komen. Daarom zal een actie worden gevoerd, zo werd besloten om de 134 nalatigen alsnog te bewegen lid te worden. Bovendien zullen de bewoners van de winkelstraten waar nog geen straat- of buurtvereniging bestaat worden opge wekt zulk een vereniging op te richten. De extra verplichting van de binnen stad voor diverse feestelijkheden, o.a. t.g.v. St. Nieolaas. zou dan ook verder uitgebreid kunnen worden. Voor eventuele meerdere acties kwa men uit de vergadering nog verschillen de suggesties naar voren. Enkelen hier van, o.a. een actie op Sinterklaas-dinsdag zullen door het bestuur nader worden overwogen. Adhaesie zal worden betuigd aan een door de Horeca-bedrjjven tot B. en W. te richten verzoek om op de dagen van de Wipfeesten het sluitingsuur te ver lengen van 12 tot 1 uur. Deze instem ming zal echter niet gelden voor de (weinige) zaterdagavonden. Tenslotte vermeldden we nog, dat in de plaats van de heer D. Martens, die als bestuurslid is afgetreden, werd be noemd de heer S. v. d. Wal. Tevreden zijn alle ministers van de landen van de N.A.V.O., die van donder dag tot zondag in de Griekse hoofdstad hebben vergaderd als Raad van de N.A.V.O., weer naar huis gegaan. Ministers zjjn altijd tevreden en voldaan wan neer zjj een conferentie hebben bijgewoond, zonder dat de beschouwers aan de kant nu kunnen ontdekken waarom. Ditmaal heeft men opgenierkt, dat er geen ernstige meningsverschillen aan de orde zjjn geweest, maar dat zal men toch eerder zo moeten uitleggen, dat deze meningsverschillen of niet naar voren zjjn gekomen of dat men een beslissende strijd daarover heeft vermeden of uit gesteld. Het slotcommuniqué somt op, waarover men het heeft gehad: a. ontwapening: geen nieuwe gezichtspunten; b. Berljjnxde situatie is bestudeerd; c. atoombewa pening; d. wetenschappelijke samenwerking: concrete beslissingen zijn uitge steld; e. hulp aan Griekenland en Turkije: deze wordt noodzakelijk genoemd zon der dat men er iets van heeft uitgewerkt. Vierde atoommacht. een vrjjbuiterig gevoel fietste Speurder in het begin van deze week door de buitenwijken van Sneek. Op zo’n heerlijke zomerse dag zou je ei genlijk alles achter je moeten laten liggen en er zomaar eens helemaal uit kunnen vliegen. Naar buiten, dat hebben ook de diverse kleuterleid sters gedacht, en ze lieten hun kroost dan ook genieten van de zon. Bij de rooms-katholieke meisjesschool Wer den Zelfs met oranje strikken en rood- wit-blauwe vlaggen nog spelletjes ge daan. En de bornfen en de struiken hebben het óók gedacht „naar bui ten”, omdat nu plotseling alles begint uit te botten. Hoge prijzen en uitverkochte mers van in Sneek verkochte loten. 35000: 2639; 5000: 8136; 2000: 10005; 1500: 7409. 21384; 1000: 1621, 9767, Een hele vervoersorganisatie, waar van de kosten geheel voor rekening van de eigenaar zijn en niet, zoals hier en daar werd gemompeld, gedeeltelijk door de Duitse regering werden be taald. Boer Osinga is binnen veertien dagen de vierde boer die uit Friesland naar Oost-Friesland is vertrokken en er zullen op korte termijn nog meer volgen. In Jutrijp en vooral het „Bin- nenpaed” zag men de familie Osinga echter met leedwezen vertrekken. Het gigantische transport werd niet veel moeilijkheden in de weg gelegd. Op een paar onderbrekingen na - een maal omdat een koe op het punt stond te kalven - verliep de volksverhuizing nogal vlot. De douane in Nieuweschans, die wel even vreemd opzag bij aan komst van deze veewagenrally, toonde begrip voor de moeilijkheden, die een dergelijk grootscheeps transport nu eenmaal met zich meebrengt, en zorg de ervoor dat het oponthoud niet langer dan een uur duurde. Huntebrücke is maar een klein plaatsje met een paar verspreid lig- 1660, 5886, 6402, We schreven reeds eerder over de in snel tempo toenemende scheeps- bouwnijverheid in Ijlst. Een nieuw bewijs hiervoor maakten wij j.l. vrij dag mee. Door een kraanwagen van de firma Rosier uit Leeuwarden werden twee motorkruisers te water gelaten, die waren gebouwd door de firma Woudstra N. V., een onderneming die zich tot nu bezig hield met de ver vaardiging van zuivel-werktuigen, schoolmeubelen enz., maar zich thans ook op watersport-gebied beweegt. De kruisers meten plm. 3 bij 10 m. en zijn uitgerust met dieselmotoren van ongeveer 50 p.k. Ze maken een betrouwbare en tegelijk sierlijke in druk. Eerder waren reeds een staal- ijzeren zeiljacht van 2.25 m. bij 7.75 m. en een vijftal kleinere scheepjes, be nevens een motorkruiser van ruim 7. m. te water gelaten. De beide staalijze’ren motorkruisers zijn naar Holland ver kocht; de één naar Haarlem en één naar Heemstede. Vanzelfsprekend kwamen heel wat nieuwsgierigen ondanks het snerpend- koude weer een kijkje nemen. Ze wer den beloond met een zeldzaam mooie tewaterlating. De schepen brachten het water bijna niet in beweging. „Er breekt geen ei onder”, was de conclu sie van de toeschouwers.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1962 | | pagina 1