B.B. oefening gaf blijk van paraatheid Weer drie „moederlijke” dames gehuldigd Vijftig jaar melkvaarder IJLST WYMBRITSERADEEL lip Hl van en Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, is r Si 117e jaargang no 39. Maandag 14 mei 1962. DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD =~- Kleine onvolkomenheden deden weinig afbreuk 'E 1 INGEZONDEN Baptisten Gemeente Sneek Eén dag eerder vissen --^et Snee|(er Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en Wipfeesten of Sneekweek? Bijzondere frankeerzegels van Ned. Nieuw-Guinea Weer suksessen van T. G. P. in turnkampioenschappen Ai C? I SNEEKER NIEUWSBLAD De tentoonstelling. I De feestavond. Gelukwensen. Inwoning. Een Middenstander. Kantoor voor admini stratie en redaktie: GEDEMPTE POr 6 Telefoon 3005 (0 5150) b.g.g 4091. Verscnjjnt MAANDAGS en DON DERDAGS De voorstellingen op beide zegels zijn ontleend aan kleurendia’s en vertonen afbeeldingen van een tropisch strand. De ontwerpen voor deze zegels zjjn vervaardigd door de kunstenaar J. Pan- V.I.n.r. mej. M. Schuitemaker, mevr. A. Damstra-Posthuma en zuster A. Broer- sma. met een Advertentieprijs 15 et. per mm. Bij contract (handels- adv.) lager. Abonnementsprijs j 3, per halt jaar. Franco p. post 3,75 per halt jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad Evenals in de voorgaande jaren heb ben de Vereniging van Sneker Zakenlie den en het Actie Comité Sneek op de vrijdagavond vóór Moederdag weer eni ge dames met een attentie vereerd die, hoewel ze geen moeder zijn, toch moe derlijke zorgen aan kinderen en an deren hebben besteed of nog besteden. Deze keer waren het zuster A. Broer- Door de Rijkspolitie te water is mede gedeeld dat de Minister van Land bouw en Visserij heeft besloten de ope ning van het visseizoen een dag te ver vroegen. Dit in verband met Hemel vaartsdag, die dit jaar op 31 mei valt. De groep Reserve Politie te Leeuwarden tijdens het défilé met daarachter een militaire groep. De Postadministratie van Nederlands Nieuw-Guinea zal op 18 juli 1962 twee bijzondere frankeerzegels in de waar den 25 cent en 30 cent zonder toeslag uitgeven ter gelegenheid van de Vijfde Zuid Pacific Conferentie, die te Pago Pago wordt gehouden. Jelmer de Jong te Tirns heeft zaterdagmorgen voor de laatste maal voor de Coöp. Zuivelfabriek te Scharnegoutum de melk bij zijn vier boeren opge haald. De laatste jaren deed hij dit met een motorschouw, maar daarvoor moest hij de zware boot roeien. Hij heeft dit werk vijftig jaar gedaan. De eerste zes jaar vanuit IJsbrechtum, maar sinds 1918 vanuit Tirns waarheen hjj toen ook verhuisde. Onder de bedrijven door werd hij echter 72 jaar en na dit gou den jubileum heeft hij schouw, boeren en fabriek vaarwel gezegd om met zijn vrouw van een verdiende en lang uitgestelde rust te kunnen genieten. Maar eerst moest hij zaterdagavond in café Smits nog een huldiging door de fabriek ondergaan. Tijdens de Algemene Vergadering van de Unie van Baptisten Gemeenten in Nederland, die vorige week in Al melo werd gehouden, werd door de Commissie (Bestuur) van de Unie tot voorzitter gekozen de heer W. Mod derman, alhier, als opvolger van ds. H. v. d. Werf te Emmen, afkomstig van Sneek. Tot voorzitter van het be stuur van het Ned. Baptisten Centrum werd gekozen, onze stadgenoot de heer S. v. d. Werf, die de heer W. Modder man in deze functie opvolgt. zomers boeren maaien en hooien. Doch in 1912 nam htf van de fabriek te Scharnegoutum het melkvervoer aan, wat hij met enige jaren onder breking tijdens de eerste wereldoor log, toen hij ’s Ko- nings rok moest dragen, vrijwel on afgebroken heeft gedaan. Lang al leen, maar later met zjjn zoon, die zeven boeren voor zjjn rekening nam en alle melk per trek- voor de inrichting waarvan het gehele B.B. gedeelte is benut, geeft een over zicht van de middelen waarvan de B.B. zich bij haar optreden bedient en de bezoekers een beeld hoe zjj zich zelf kunnen beschermen tegen bomscherven, branden e.d. maar ook tegen atoom- stralingen en radio-aktieve neerslag de zgn. fallout. Dit alles wordt verduide lijkt door suggestieve foto’s en tekenin gen, modellen van huizen en zolders en tal van andere voorbeelden. Beneden in de hal zijn brandblusapparaten, een draagbare motorspuit en ander blus- singsmateriaal opgesteld, zodat deze tentoonstelling alle mogeljjke gelegen heid biedt nader met het doel en het werk van de B.B. kennis te maken of deze kennis te vergroten. De toegang is gratis. Het ACTIE-COMITE heeft gemeend de Wipfeesten weer te moeten invoeren. Het is verheugend, dat er in Sneek een Instantie is, die' althans iets tracht te doen voor de toeristen. Tenminste dat zal toch de bedoeling zijn. Het wil er echter bij mij niet in, dat de toeristen die naar Sneek komen erg worden. Spr. hoopte dat zij goede bu ren zullen worden en conflicten waar men bjj inwoning zo vaak van hoort, hier niet voor zullen komen. Tot besluit bood de heer Hoekstra zijn gelukwensen aan. De heer J. Wind wenste zijn opvol ger ook van harte geluk met dit mooie B.B. centrum. En hij deed dat zonder enige jalouzie, hoewel dit een groot ver schil is met de omstandigheden waar onder hij zelf heeft moeten werken. Spr. schetste hierna de taak van de B.B. waarop de burgerij moet kunnen vertrouwen en daarom hoopte hij dat zj) in geval van nood schouder aan schouder zal staan om het grote onvoor stelbare leed zoveel als mogelijk is te lenigen. De heer H. Onderstal, H.B.B. van de kring Friesland B te Heerenveen, wen ste zijn collega ook geluk met dit riante gebouw in het centrum van het centrum der B.B. Hij hoopt dit voorbeeld straks na te kunnen volgen bjj de bouw van hun nieuwe commandopost. De H.B.B. de heer De Vries sprak zijn grote dank uit aan alle medewer kers voor wat zij deze dag hadden ge presteerd. Deze oefening was een experiment en sprekers eerste, maar niet de best ge slaagde. Er werd te weinig geoefend, maar naarmate deze dag naderde wer den we enthousiaster. En mocht de Ge feliciteerde namens de veehouders. Hij roemde zijn werklust en accurates se. In al de 45 jaren dat ik melk aan de fabriek heb geleverd is er geen liter weggeraakt, zo getuigde de heer De Boer, die De Jong daarna namens hen allen een polshorloge aanbood. De afdeling van de Friesche Mjj. van Landbouw bood bij monde van de heer H. Bootsma haar gelukwensen en si garen aan, de heer P. de Boer sprak namens de Vereniging van Dorpsbe langen die de bloemen in de zaal had ge schonken en mevr. De Boer kwam even eens met sigaren voor wat De Jong voor de kinderen heeft gedaan. Hjj nam ze nl. vaak mee in zijn boot wat voor de jeugd een hele attractie was. Directeur Sjjtsema dankte zijn mede werker tenslotte voor de goede samen werking met de fabriek en hem en sprak de hoop uit, dat De Jong met zjjn vrouw nog lang en genoeglijk van de welverdiende rust mogen genieten. Kilo’s en kilometers. Tussen de bedrijven door mochten de aanwezigen schatten hoeveel kg melk De Jong in de voorbije vijftig jaar heeft vervoerd en hoeveel kilometers hij in die tijd heeft afgelegd. De schat tingen liepen ver uiteen wat vaak gro te hilariteit verwekte, maar een van de dames presteerde het het juiste aantal kilo’s precies te raden nl. 30.500.000. Het Het aantal kilometers bedroeg 400.000 en werd op 5000 na door een melkrij der geschat. Namens de familie sprak de oudste zoon van de jubilaris een dankwoord, waarna de voorzitter om ruim 11 uur de feestavond, die opgeluisterd werd door muziek, sloot. Hedenavond van 7.15-7.30 uur wordt in het programma van de Regerings voorlichtingsdienst over Hilversum I een reportage aan deze dag gewijd. Sjoukje Veltman nr. 1 bij de ju nioren dames. Zaterdag werden in Akkrum de fi nales gehouden van de kampioen- schaps-wedstrijden van de Turnkring Friesland van het Kon. Ned. Gymnas tiek Verbond. Aan de wedstrijden na men 55 meisjes en 33 junioren deel van de volgende verenigingen. Meisjes Hercules Drachten; Wik-FTC Heeren veen; SSS St. Anna Parochie en TGP Sneek. TGP met Anja Gerritsma, Alie Schaper, Aad van Veen en Tineke Nau- ta, wist zich als groep nr. 1 te plaat sen met 108.05 punten. Aad van Veen legde beslag op de tweede plaats in het persoonlijk klassement met 36.05 p. achter Ellie Evelaar van Hercules Drachten, die 36.75 punten verzamel de. De eerste prijs bij de junioren ging eveneens naar TGP met Janny de Bruin, Sjoukje Veltman en Anneke Olij met 74 punten. Zij plaatste zich hiermede voor Brinio Leeuwarden 70.10; Quick Lwd. met 69.40 p. en Her cules Drachten met 68.45 p. Sjoukje Veltman legde beslag op de eerste prijs met 37.15 p, gevolgd door Anneke Olij die de tweede plaats ver overde met 36.80. Deze buitengewone resultaten zullen een grote voldoening geven aan mevr. J. Reen-Edel, de leidster van de meisjes en dames, die per 1 juni a.s. haar taak bij TGP be ëindigt. De jubilaris, die door oud en long tot de allerkleinste toe, bjj zjjn voor naam genoemd wordt - een bewijs van zjjn grote po pulariteit - (hjj is ook koster geweest in de Herv. kerk) is een Terzoolster van geboorte. Zjjn vader was boere- arbeider en het sprak in die tijd vanzelf, dat hij na de weinige school jaren ook naar de boer ging. Daar bleef hij zes jaar, maar daarna gingen hij en zjjn vader ’s bij de Notaris E. K. Hoekstra sprak als voorzitter van V.V.V. die bij de B B. gaat inwonen. Hjj was dankbaar dat de gemeente en de B.B. een kleine ruimte voor hen hebben willen inrichten waar in het informatiebureau gevestigd zal der te Haarlem. heeft, dat de B.B. inderdaad „paraat’ is. de toeristen die naar Sneek komen c"~ gelukkig met deze keuze zullen zijn. Zjj komen hier voornamelijk om te zeilen, want het water vooral heeft Sneek be kendheid gegeven. Wanneer de SNEEK-WEEK eens ver viel, wat zou het toeristencijfer dan da len. We hebben uit de verslagen van de beide Zeilverenigingen kunnen lezen, dat zij tekorten hebben van duizenden guldens enkel door het organiseren en financieren van de SNEEK-WEEK, de trekpleister van Sneek. Wanneer wjj de toeristen en de Sne ker Middenstand een plezier willen doen, dan moeten wij het m.i. juist in de zeilsport zoeken. Wanneer de Mid denstand er voor zou kunnen zorgen dat de Zeilverenigingen financieel ge steund werden, wanneer heel Sneek eens mee ging werken om deze toeris ten een betere outillage te geven, wan neer wjj met elkaar de SNEEK-WEEK gingen opwerken tot een climax van het zeilseizoen, dan ben ik er zeker van dat de winkelstand hier voordeel van zou ondervinden. Wat denkt U van een prachtig hotel, een strand, zwembad enz. aan het Sneekermeer, gefinancierd en gedreven door de Sneker Midden stand? Het actie-comité klaagt dat er zo wei nig zakenlieden lid zijn, maar ik geloof dat wanneer men de mensen warm kan maken voor een groot plan waaraan een ieder kan meewerken en waaruit ie dere middenstander tenslotte voordeel kan halen, er heel wat meer leden zul len toetreden dan bij het organiseren van Wipfeesten, waar misschien de jon gelui wel, maar de toerist zeker geen belang bij heeft. ker aan de fabriek afleverde. In al deze vijftig jaar is hij maar één week wegens longontsteking en later nog eens een paar keer vanwege enige gebroken rib ben en een gebroken schouder thuis ge bleven. Die kapotte ribben werden hem bezorgd door een paard dat hij over de spoorwegovergang wilde trekken maar dat plotseling vooruit sprong, het schou der kon een val met zijn bromfiets niet doorstaan. Overigens was hjj 's morgens en ’s avonds altijd present, hoewel dat ’s winters bij donker en slecht weer heus geen pleziervaart was. Vooral met ijsgang. Deze winter nog raakte hjj zó vast in een visfuik van nylon, dat hjj er haast niet uit kon ko men. Maar vroeger was het bjj ijs nog veel zwaarder. Er liep toen nog geen verhard pad naar de boerderijen maar een modderige reed waar de Jong dan langs moest ploeteren met z’n melk bussen. Doch dit alles is nu voor hem en zijn zoon verleden tijd. Want de zoon houdt er ook mee op. sma, mevr. A. Damstra-Posthuma te Westhem en mej. M. Schuitemaker, die uit handen van voorzitter A. Jansen de gebruikelijke doos bonbons en het boe ket bloemen ontvingen. Zuster Broersma is directrice van het Geref. Verpleeghuis en de Kraamkliniek. Zij heeft dus een gemengd soort „kin deren” van 80 jaar en jonggeborenen onder haar hoede en het leek de heer Jansen een moeilijke en zware taak daarin de gulden middenweg te vinden. Ook is ze vaak een moeder voor de jonge vrouwen bjj de geboorte van hun kind. Mevr. Damstra-Posthuma is de eer ste die uit de naaste omgeving naar vo ren wordt gehaald. Zjj is jarenlang leid ster geweest van de zondagsschool en hielp in de oorlog mee de vijand te be strijden en onderduikers te huisvesten. Daarna was ze alles vergeten en haalde ze Duitse kinderen hier heen om op te knappen. Die zijn niet verantwoordelijk voor wat de ouderen hebben gedaan zei ze. Mej. Schuitemaker heeft als directrice van het Zwaluwnest, het Internaat voor leerlingen der Chr. B.L.O. school alle dagen en ook zondags te maken geestelijk minder valide kinderen, taak die des te moeiljjker is omdat deze kinderen het meestal niet begrijpen. Voor alle drie had de heer Jansen een vriendelijk woord. Mede namens de beide andere dames dankte mevr. Damstra harteljjk voor deze hulde. Het werk dat wjj gedaan hebben of nog doen deden en doen wjj graag, 30 verzekerde hij. Nadat consumpties waren rondge diend bood Mr. G. F. W. Hartung als eerste spreker zijn gelukwensen aan. Wij zijn allen blij dat dit oude gebouw Met een daverende knal werd zaterdagmorgen de grootscheepse oefening in geleid, die de Bescherming Bevolking hier hield ter gelegenheid van de opening van het nieuwe B.B. centrum aan het Ojd Kerkhof. Na een verwelkoming door burgemeestei’ J. van Hout van Wymbritseradeel gat het Hoofd B.B. Sneek, de heer D. de Vries een korte toelichting op de op handen zijnde demon gebouw aan burgemeester J. van Hout, plaatsvervangend voorzitter van de Kring, daar de voorzitter, burgemees ter Rasterhoff door dringende ambtsbe zigheden verhinderd was. De heer Van Hout aanvaardde het gebouw dat, zo hij zei, door de goede zorgen van Gemeen tewerken tot stand is gekomen, maar sprak de hoop uit dat het in een niet al te verre toekomst nog eens een andere bestemming zal kunnen krjjgen. In de instructiezaal sprak de heer Van Hout eerst een welkomstwoord, in ’t bijzonder o.a. tot de autoriteiten uit Den Haag, Leeuwarden en Sneek, alsmede de kringburgemeesters. Daar na constateerde hjj dat het enkele ja ren geleden buiten gebruik gestelde en bouwvallige gymnasiumgebouw, door de buitengewoon goede zorgen van Ge meentewerken een volledige metamor fose heeft ondergaan en schoner dan ooit uit de puinhopen is verrezen, wat ook het stadsbeeld zeer ten goede heeft verbeterd. Het moet voor de heer De Vries en zjjn medewerkers prettig werken zjjn in dit fraaie gebouw. Te groter is daar om onze waardering voor Uw voorgan ger de heer Wind, die jarenlang onder moeilijke en ongunstige omstandighe den heeft moeten werken, aldus spr. Het zal zeker ook hem tot voldoening stemmen dat het werk, mede door hem opgebouwd, nu beter tot ontplooiing kan komen. Er ligt echter ook een schaduw over dit gebouw. De heer Joh. Beute, plaatsverv. H.B.B. heeft deze dag niet mogen beleven. Zjjn plotseling ver scheiden heeft ons ontroerd en voor de ABC dienst betekent zjjn heengaan een zeer ernstig verlies. Nadat enige ogenblikken stilte in acht waren genomen, wees burgemeester Van Hout er op dat hier tevens de ten toonstelling voor individuele zelfbe scherming wordt gehouden. Was ’t maar een leugen. Dan zou de mensheid heel wat vrjjer ademhalen. Het is echter noodzakelijk. Wij mogen de realiteit niet voorbijgaan. Zolang er kans op oor log bestaat heeft de overheid de plicht naast de militaire ook de burgerlijke verdediging op te bouwen en de bur gerij te beschermen met alle middelen die haar ten dienste staan. De burgerij moet dit ook begrijpen en er naar han delen. De brandweerkazerne hiernaast geeft de burgerij het geruste gevoel dat zjj °P geoefende en parate brandwach- ters kan. rekenen. Daarom moet de bur gerij van Sneek en omstreken dit ge bouw zien als het hart van de B.B. Hier wordt hard gew,erkt om, mocht er ooit weer een wereldoorlog uitbreken; de bevolking zo veel mogelijk te helpen de verschrikkingen van de oorlog te beperken en leed te verzachten. De daadwerkelijke steun van de burgerij kan hierbij niet worden gemist. Spr. sprak daarom de hoop uit dat velen de tentoonstelling zullen bezoeken en ver klaarde met deze woorden het B.B.- centrum en de tentoonstelling voor ge opend. fening niet geheel geslaagd zijn, wij hebben er toch van geleerd. Spr. her innerde ook aan het overlijden van de heer Beute die een groot aandeel in de voorbereiding van deze dag heeft ge had. Hjj en de heer Reen bleven toen samen over. Maar zonder diens prima medewerking waren we niet klaar ge komen. Ik ben hem daar zeer dankbaar voor en eveneens de heer De Klerk te Harlingen. De heer De Vries dankte verder alle sprekers voor hun woorden en eindigde met de hoop uit te spreken dat al het materiaal hier mag blijven, vergaan en verroesten als blijk dat de vrede toch nog eens zal losbarsten. Burgemeester ,-an Hout sprak toen nog een slotwoord. werd door de voorzitter van de fabriek de heer S. U. Lemstra geopend met de hartelijke gelukwensen aan dé jubila ris en zjjn echtgenote, \saarna burge meester Van Hout de plichtsgetrouw heid welke de Jong steeds aan de dag heeft gelegd naar voren bracht. Vijftig jaar lang heeft hij weer of geen weer de melk van Tirns naar Scharnegou tum gebracht. Het waren niet altijd mooie tochten, maar U behield steeds uw rustige gemoed en was iedere dag weer op uw post, aldus de burgemeester. En hoewel U reeds lang de pensioen gerechtigde leeftijd was gepasseerd, nam U nog altijd aan het agrarische productieproces deel. Om al deze redenen, zo deelde de burgervader mede, is u bij Kon. be sluit onderscheiden met de eremedail le in zilver, behorende bij de Orde van Oranje Nassau. Spr. speldde de heer De Jong dit ereteken onder luid applaus van de aanwezigen op de borst. De heer Lemstra voegde hieraan na mens de Ned. Zuivelbond de gouden me daille voor 50-jarig dienstverband toe, waarna de heer I. de Boer de jubilaris zo voortreffelijk is verbouwd zei hij, maar het kon niet eenvoudiger daar de B.B. in het maatschappelijk leven een vaste plaats is gaan innemen wat he laas nog wel lange tjjd zo zal blijven. En nu de overheid óok velen verplicht aan de B.B. deel te nemen is het nood zakelijk dat voor deze mensen het ge bouw goed is ingericht. Mr. Hartung sprak het vertrouwen uit, dat het aan de verwachtingen zal beantwoorden en deelde daarna een compliment uit voor wat ’s mor gens was gedaan. Deze kring is momen teel een van de weinige in ons land die een oefening houdt. We moeten ons echter blijven oefenen. Dat is zeer nuttig, zo besloot de provinciale advi seur. stratie. Om tien uur stortte in de omgeving van het Martiniplein een vliegtuig neer, zo werd verondersteld. De in het vlieg tuig nog aanwezige brand- en brisant bommen kwamen bij het neerko men tot explosie en richtten in de omge ving een grote ravage aan. De huizen aan en achtei' de Westersingel werden zwaar beschadigd en stonden in brand, terwijl de bruggen over de stadsgracht werden weggeslagen. In het Postkan toor bevonden zich op het tijdstip van de ramp ongeveer t wintig personen. De voorkant van dit gebouw was volkomen versperd, de zijgevel stond op instor ten en de ingesloten personen konden alleen via de achterkant worden be vrijd. De oefening was voor het publiek zeer zeker spectaculair, waarbij het transport van de gewonden die in verza melplaatsen de Openb. B.L.O. school en de Kon. Emmaschool en de gewonden nesten, de brandweerkazerne en de mach, hal Faber werden bijeengebracht en vervoerd, de bijzondere aandacht ge noten. Vooral de mannelijke jeugd stond overal vooraan en sprak zjjn verbazing en vreugde vaak luid en oprecht uit. „Oh, Jantje is dood” en „He nee ju, maar half,” waarop de gewonde met gepaste ontzetting het bewustzijn ver loor. De oefening van de brandweer, die met zestien eenheden was ingezet, was, lonend temeer daar deze onderdelen van verschillende plaatsen niet vaak kunnen samenspelen. De reddings dienst was in ploegen ingezet en ver richtte haar werk aan de Westersingel en het Bolwerk, waar de gewonden „per kabeldraad” naar de overkant werden gebracht. De geneeskundige dienst was deze keer iets anders samengesteld. In de openb. b.l.o. school aan de Oude Koemarkt was een verzamelplaats van gewonden in gericht, waar door een mobiele genees kundige afdeling werd gewerkt, terwijl in de Kon. Emmaschool nog een derge lijk verzamelpunt was klaargemaakt. De blokploegen werkten op het hele rampterrein, richtten GN. in en boden hulp bjj de ramp in het Postkantoor en bij vervoer e.d. terwijl de bedrijfszelf bescherming P.T.T. in actie trad bij en in het Postkantoor. Voor het onderhouden van de verbin dingen werd bij de oefening gebruik ge maakt van twaalf portotelefoons, die de mogelijkheden boden berichten te ver zenden van het commando in het B.B.- centrum naar de rampterreinen en om gekeerd. Met deze bediening waren belast twaalf portofonisten, eventueel met assistentie. De portofoons werden verdeeld in drie groepen (Anna, Ber nard en Cornells) van vier aangeduid met 1, 2, 3 en 4. De oefening die ongeveer 2 uur heeft geduurd en ook gedeeltelijk werd bijge woond door de commissaris der Konin gin mr. H. P. Linthorst Homan, kan ze ker geslaagd worden genoemd, alleen a. om het enthousiasme waarmee alle afdelingen en onder-afdelingen hebben gewerkt. De gewonden, meest jongens, zullen nog wel dagenlang trots rondlo pen met hun „ziekteverloop” en de le den van de B.B. kunnen ongetwijfeld te rugzien op een demonstratie die getoond 1 r-, t x. T~> T~> f O «3 f Nabetrachting Na afloop van de oefe- ning werd een nabetrach- jg. ting gegeven door het H.B.B. de heer D. de Vries. Hij deelde mede, dat aan het begin van de oefening twee portofoons uitvielen, waardoor de coördinatie tussen de red dingsploegen en de medi sche teams werd verbro ken. De brandweeroefe- ning evenwel is uitste kend geslaagd. Er was een goede samenwerking tussen de verschillende eenheden. De heer Welter, in specteur voor Paraat heid en Oefening van het Ministerie van Binnenl. Zaken, vertegenwoordi gende de Dir. Generaal van openbare Drde en Veiligheid, die verhin derd was, nam het uit vallen van de portofoons niet zo ernstig op. Dat is normaal. Ook de overige onvolkomenheden bedek te bij met de mantel der liefde. Het blijft nl. een oefening. Maar wel hadden na het uit vallen van de portofoons ordonnances in geschakeld moeten worden. Over 't geheel genomen was hjj echter zeer tevreden, ’s Middags tegen tweeën verzamelden de auto riteiten, commandanten en nog vele an deren, o.w. ook de oud-H.B.B. de heer J. Wind, zich in het Stadhuis, waar van af het bordes het défilé werd afgenomen. De beide plaatselijke muziekcorpsen en het tamboer- en pijperscorps van Adven- do, alsmede enige B.B.- en wandelgroe pen en de groep Reserve Politie van Leeuwarden kwamen kranig voor de dag maar verder was ’t niet denderend. Opening B.B.-centrum en tentoonstelling Na het défilé volgde de officiële ope ning van het nieuwe B.B.-centrum en van de daarin ondergebrachte tentoon stelling. Namens het gemeentebestuur over handigde de heer G. de Boer, directeur n gemeentewerken de sleutel van het A W

Sneeker Nieuwsblad nl | 1962 | | pagina 1