Hulpposten langs de wegen Waterpoort-krabbels Instructieve schoolreis 1962 I Orie jubilarissen bij de Coop. Zuivelfabriek te Sijbrandaburen R.K.T.S, verzorgde kostelijke toneelavond IJLST WYMBRITSERADEEL van en door Speurder A BUITENLANDS OVERZICHT Officieel Orgaan van de gemeenten S N E E K, W 03 a 117e jaargang no. 40 Donderdag 17 mei 1962 Weer onrust in Laos Krite Snits 14 I Onderhandse bouw opdrachten Afscheid, bevestiging en intree ds W. Straatsma Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT f I I en DRUFHOUTS NIEUWSBLAD 1 Wegverbetering Nijland- Jongedijk aanbesteed SNEEKER NIEUWSBLAD i 19 214400.- de kermis een Kantoor voor admini stratie en redaktle: GEDEMPTE POI 6 Telefoon 3005 (0 5150) b.g.g 4091 Verschijnt MAANDAGS en DON DERDAGS 210,800.- 204.800.- ter geplant en nu moet Ma Eend maar voor de rest zorgen. f •X- De leidsters van de Prinses Mar griet Kleuterschool aan de Bloem- straat zijn zeer vindingrijk. Het aan hun zorgen toevertrouwde kroost moet iedere dag de straat overste ken, die vooral op de spitsuren zeer druk is. Zij hebben nu twee borden, gewone ronde verkeersborden met een rode rand, dat wil dus zeggen: verboden voor alle verkeer, laten maken. Komen de kinderen nu uit school, dan worden ze eerst aan de rand van de stoep verzameld, waar na twee jongetjes elk aan een kant van de straat hun plaats innemen en de borden waarop staat SPAAR ONS naar het publiek keren. Op een dergelijke wijze zijn de leid sters van een veilige overtocht ver zekerd. Men is daar immer erg vriéndelijk voor ons door - na sluitingstijd - ons nog te willen ontvangen en voor goede rondleiding te zorgen. Hier krijgen de kinderen geschiedenis op zeer aanschou welijke manier en worden heel wat uit drukkingen duidelijk. De ansichtkaarten-inkoop is een attrac tie op zichzelf. De kinderen zijn wild om vader en moeke, tante, oom of verdere familie een levensteken te sturen. Helaas is blijkbaar het tweede gedeelte van het verslag niet terecht gekomen en daarom beginnen we weer in IJmui- den. We troffen het weer prima. Bij aan komst hebben we eerst weer boterham men gegeten. Heeft u wel eens van een kind gehoord dat geen jam lustte? Moet u ze, als dat het geval is, maar met de schoolreis sturen. Dan leren ze het wel. Bij de boot waren een paar gelukkige vaders om even hun zoon te zien. In de sluis lag een enorme kast van 19000 ton. Een Zweed, we troffen het dat die er net uit werd gesleept. De kinderen vonden het een pracht schip; onze kappie sprak van een misbaksel. Verschil van smaak dus. Toen was het tijd van sla pen. Na het voorlezen viel de jeugd da delijk in slaap. Kwart vooi tien was al les in diepe rust, op beide schepen. En dat ging tot vanmorgen kwart voor 7. Dat heeft hun erg goed gedaan. We heb ben hier altijd heerlijk de ruimte voor wassen. We hebben onze groepen in tweeën ge splitst; de ene ploeg gaat naar de vis- hallen, vuurtoren, museum; de andere vishallen, museum, vuurtoren. Het mu seum was gesloten, maar werd voor Sneek geopend. Men maakte een nieuwe tentoonstelling. De zeefoto’s die de kin deren nu te zien kregen waren in één woord fantastisch. De reddingboot en de zeeslepers in vliegende storm; zij hadden van al dat moois de primeur. En die schuddende vuurtoren is ook al tijd weer een belevenis. En het eten! Wilt u commentaar? Een meiske zegt: ik heb deze twee dagen meer gegeten dan anders in een hele week, aan boord wordt druk gekaart en straks krijgen we ook nog muziek van In deze omgeving zal op 7 juni opnieuw een evenement plaatsvin den, zij het met een enigszins ander karakter. Dan zal nl. de bekende Engelse Leger des Heils band „The Kettering Band” die ter ere van het 75-jarig bestaan van het Leger des Heils een rondreis door Nederland maakt een concert geven in de Martinikerk. Op de kruising Kleine Palen en Singel is de nieuwe verkeerssituatie verwezenlijkt. Hier geldt thans, dat het verkeer van de Singel of uit de richting Lemmerweg altijd voor rang heeft, alhoewel hier geen spra ke is van een voorrangsweg. Men dient er tevens op te letten dat er bij de Kleine Palen en het Hoogend verkeersborden zijn geplaatst, die verplichten te stoppen. Dus al komt er geen verkeer, U moet stoppen. De familie Blom op de Gedempte Pol heeft de eerste jonge eendjes „tewater gelaten”. Het is rijkelijk vroeg in het jaar, maar de heer Blom heeft kennelijk gedacht laten wij het maar eens proberen. Het resultaat was vijf uit de kluiten ge wassen eendjes en een nakomertje, dat het echter wel zal redden. On langs werd de hele huishouding met korf en al, aan de rand van het wa- Zq zijn we maandagochtend toch nog van Floris V en P. C. Hooft voor de kin- om 7 uur vertrokken. Heel wat kinderen deren laat leven, hadden zondagmiddag al een vergeefse reis naar de Harinxmakade gemaakt. De „Vooruitgang” was er niet. Wat een teleurstelling, wat een ongerustheid. De boot had nl. niet verder kunnen komen dan tot Schuilenburg. En daarom waren de meesters met behulp van enkele ge trouwen maandagmorgen om zes uur al aan het sjouwen. Dank zij de bestelauto van de heer Bakker kwam nog alles op tijd in de keu ken. Een complete verhuizing. Alleen aan aardappelen: 2 zak, dus 140 pond per dag. De keukenstaf onder leiding van mevrouw Bijsterbosch werd met ge juich begroet. En toen, vijf minuten over 7 begon de reis waarnaar zo lang was uitgezien. Wuivende moeders, vaders, ooms en tantes deden ons uitgeleide tot aan de brug bij Uitwellingerga toe. Een regenbui wilde de zaak wel bederven maar dat lukte niet. Bij de kalkovens werd de etensvoorraad al door sommi gen aangesproken: ze hadden nog niets gegeten. In de Margrietsluizen werd wa ter getankt. Dat nam nogal wat tijd in beslag. Hier stapte onze chef-kokkin van boord om woensdag weer bij ons te ko men. Op het Ijsselmeer waren de jonge lui al ijverig bezig zeebenen te kweken, maar de chocolademelk liet zich, on danks de schommeling van de boot, heerlijk smaken. Doch voor sommigen was de pret van korte duur. Al vrij spoe dig kwamen de eerste offeraars en maak te men elkaar zeeziek. Volgens sommigen was de helft van vrijpartijtjes, waaraan de ideale huis knecht Josef zich zelfs te buiten gaat, wel moet capituleren. Een kostelijk stuk, waarin men aan ’t einde elkaar stuk voor stuk gevon den heeft en tante Isabel als een zege vierende koppelaarster toeziet. Ds W. Straatsma zal zondag 20 mei a.s. afscheid nemen van de hervormde gemeente van Saaksum (Gr.) en de week daarop, nl. zondagmiddag 27 mei a.s., na vooraf in de morgendienst te zijn be vestigd door ds E. C. Burgstede uit De- demsvaart, intree doen als predikant van de hervormde gemeente te Dedems- vaart. Ds Straatsma werd op 2f augustus 1932 in Sneek geboren. Zijn vader was hier toen onderwijzer. met dezelfde accuratesse genoegen. Voor al dit dienstbetoon zijn ze zater dagmiddag aan de fabriek gehuldigd en ontvingen ze van de leden en van de di rectie een radiotoestel. De beide broers vervoeren de melk nog op de oude manier per paard en wagen. Voor de oorlog hebben ze een auto gehad, maar daarna leverden twee paarden weer de trekkracht. De derde jubilaris was de heer Pieter Jonker van Poppingawier. Hij was za terdag 25 jaar melkvaarder voor de fa briek. In een feestelijke bijeenkomst ten huize van de veehouder Pier Kooi- stra huldigden „zijn” boeren hem met een lauwerkrans met inscriptie en kre gen hij en zijn vrouw van de directie der fabriek elk een zilveren lepel en vork. de kaart, maar het viel mee. De eerste pleisterplaats was de nieuwe Flevo-pol- der. Het zeer moderne museum genoot door de keurige uitleg echt de belarig- en het was er In de bouwput bij de overklui zing van de Oosterpoortsbrug zit ’n klein pompje om het „sijpel” wa ter, dat overal doordringt weg te zuigen. Al enkele keren bemerkte de heer S. Jorna, die oppasser bij het werk is, dat het verstopt raak te en hij besloot tenslotte het geval er eens uit te halen. En toén bleek, dat verschillende kleine palinkjes er door de kracht van de pomp waren ingezogen en voor noch ach teruit konden zodat het geval ver stopte. Om dit euvel tegen te gaan heeft men het pompje nu in een f korf geplaatst zo- dat slechts ’t wa ter doorgang kan vinden. Om ge heel volledig te zijn wil Speurder U het juiste aantal palinkjes niet onthouden. Het waren er maandag avond vijftien. De tocht van Speurder heeft de- broeders Feenstra tegen, die zater- ze keer tot buiten de grenzen van dag hun vijftig-jarig jubileum Sneek geleid. Op weg naar Offin- als melkrijder bij de zuivelfabriek gewier kwam hij een van de ge- te Sijbrandaburen hebben gevierd. De kommende ütfierings fan’e Krite binne op: 30, 31 okt. en 1 novimber 1962, 15, 16 en 17 jannewaris 1963 en 19, 20 en 21 maert 1963. Advertentieprijs 15 et. per mm. Bij contract (handels- adv.) lager. Abonnementsprijs i 3, per half jaar. Franco p. post J 3,75 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad Voor een behoorlijk bezette zaal heeft hij tenslotte bjj het zien van de diverse de Rooms Katholieke Toneelgroep Sneek gisteravond in Amicitia haar tweede uitvoering in dit seizoen gege ven, wegens ziekte van enkele spelers, wat later dan gewoonljjk. Opgevoerd werd het bljjspel „Er woei een frisse wind” van F. H. M. Kok, dat met veel vaart ten tonele gebracht de aanwezigen kostelijk heeft geamuseerd. Het stuk speelt ten huize van Adolf van Hemelt, Baron van Merkenstejjn, die het huishouden en het personeel ti ranniseert en tevens vanwege zijn „kwaal” door zjjn vrouw naar de ogen wordt gekeken. Tante Isabel probeert hier verandering in te brengen en is dan ook dolblij als er op een goede flag een brief komt van de zoon, die ja- rèn geleden met een harde kop het huis uitgelopen is en nu in Amerika een man in bonus is. Hij stuurt zijn kind, Ton, op bezoek. Hermine, de barones is dolge lukkig, de baron alleen maar nijdig. De pogingen van Tante met haar vrolijke, zij het wat bemoeizuchtige aard, de don derwolk te verjagen, lopen op mets uit, temeer daar blijkt dat hun kleinkind geen jongen is, zoals zij veronderstelden maar een meisje met een hond, een au to, een chauffeur en een nonna. Ook de leraar, George van Werkels die was aangetrokken om zjjn pupil een degelij ke Hollandse opvoeding te geven, komt in een moeilijk parket. De baron heeft thans niet veel meer in eigen huis te zeggen, maar verweert zich geducht. De drie vrouwen, Tante Isabel, Hermine en Ton spannen echter een ragfijn net om hem heen, zodat Bij de opbouw van heeft Sneek een bliksembezoek ge had van de rondtrekkende kermis- school. Deze school bézóekt echter alleen de grootste kermissen, zodat zij hier niet kon blijven staan. Het bezoek was van zo korte duur, dat men Speurder er slechts op attent kon maken dat ze er was en...er niet meer was. De school wordt be stuurd door een echtpaar, dat zich geheel aan dit on derwijs heeft gewijd. weergegeven door de heer H. Meijer en mevr. A. Ringnalda-Hammersma wa ren een ideaal paar. De rollen van Ton en haar leraar werden goed gespeeld door Cl. Draisma en M. Corbier, terwijl we natuurlijk Nonna, levensecht voor gesteld door A. Siemonsma, niet wil len vergeten.- De regisseur/se wenst on bekend te blijven. Het kapwerk werd verzorgd door de heer D. Hamersma. Na afloop volgde nog een gezellig bal. De spitsvondige en vaak humoristische teksten veroorzaakten dikwijls lach salvo’s, waarin vooral Anna het keu kenmeisje, meesterlijk gespeeld door mevr. A. Lauwersma-Bulk. een groot aandeel had. Doch ook Josef (de heer A. Flapper) dient daarbij genoemd te worden. De baron en barones, resp. bare tijd, maar ook daar is een oplos sing voor gevonden. Door zich namelijk tijdig te voorzien van een bloedgroep- kaart - aanvragen via de verkeersbon- den - wordt die tijd uitgespaard. De deskundigen zien, via een embleem op de voorruit, dat het slachtoffer zo’n kaart bij zich heeft en voor hen is het dan verder routinewerk. Deze em blemen en kaarten zijn ook in het bui- - In Amsterdam staan op verschillen de duidelijk zichtbare plaatsen mas ten, waaraan de rood-witte vlaggen van „Veilig Verkeer” wapperen. Helaas hangen die ook wel eens halfstok. Er is dan weer iemand als slachtoffer van een van onze ergste vijanden gevallen. Overal loert hij; hij slaapt dag noch nacht en het lijkt wel of niemand zich tegen hem kan wapenen. Indien hij toe slaat in een stad of dorp, of dicht bij een huizengroep, is de kans groot dat deskundige hulp spoedig ter plaatse is, maar gebeurt dit langs de grote wegen dan is medische hulp niét zo gemakke- lijk te krijgen. Om deze kwade kans te ondervangen, heeft het Nederlandsche Roode Kruis langs onze grote wegen ketens van hulp posten gelegd. De borden die ze aandui den glijden eigenlijk ongemerkt langs, maar ze moeten de weggebruiker onbe wust toch wel een gevoel van gerust heid geven. Bjj ongelukken wijzen zij weg naar een plaats in de naaste s- en waar materiaal Vorige week zondag nu bezetten de troepen van de Pathet Lao een belang rijke stad in het Noorden van het land, die tot nu toe in handen van de rege ringstroepen was. De Pathet Lao mo tiveerde deze aanval met provocaties van de zijde van de regeringstroepen en niet geheel zonder grond. Doch hier bij is het niet gebleven. De Pathet Lao zette de opmars voort en twee andere steden vielen in haar handen. Hierdoor is het gehele verdedigingsstelsel van de hoofdstad en de residentie, beide nog in handen van de regeringstroepen, ontwricht. Bovendien verscheen de Pa thet Lao nu voor het éérst aan de grens met Thailand, waarheen rege ringstroepen, die de aanval van de Pa thet Lao niet zo goed hadden weer staan, waren gevlucht. ■Deze opriars van de Pathet Lao, die bedenkelijk veel gelijkt op een militaire versterking van de onderhandelingspo sitie, heeft in Washington ernstige be zorgdheid gewekt. Onder president Ei senhower stond de Amerikaanse rege ring volledig achter de pro-Westeljjke regering van Boen Oem, die econo mische en militaire steun kreeg. Zij heeft zich niet goed tegenover de Pa thet Lao en de neutralistische troepen van kolonel Kong Lae weten te handha ven en toen president Kennedy aan het bewind kwam, zag hij vrij duidelijk in, dat het beste wat Amerika zou kunnen bereiken een geneutraliseerd Laos zou zijn. Boen Oem had weinig kans zjjn wil aan het gehele land op te leggen en Amerika heeft hem onder vrjj zware druk gezet, om enige inschikkelijkheid te tonen. Dat leverde Kennedy in eigen land het verwijt cp, slap te zijn tegen over1 de communisten, maar men mag niet vergeten, dat de weg van Boen Oem slechts tot de uitróèiing van de Westelijke invloed zal leiden. Hét grote gevaar bestaat, dat Boen Oem en Ame rika geïdentificeerd worden. De druk mocht niet baten, evenmin als het intrekken van de economische hulp ter waarde van ongeveer 3 mil joen dollar per maand. Maar nu zet de Pathet Lao Boen Oem onder druk. En Kennedy wordt voor een dilemma ^ge plaatst, doordat men zou neer dat men gaat geloven, dat Adenauer met opzet eens lekker op de tenen van Engeland en Amerika is gaan staan. Ook van Amerika, omdat dat er een groot voorstander van is, dat Engeland tot de E.E.G. toetreedt. De onderhandelingen over deze kwes tie zijn eind vorige week in alle ernst begonnen, maar men kan er nog niet veel van zeggen. De Engelsen hebben voorgesteld, dat het gemeenschappelijke tarief van de E.E.G. dan toch ook maar zal moeten gelden voor de industriële producten van de Ia,nden van het Geme nebest, die zonder rechten nu Enge land binnen mogen. Voor de landbouw zou Engeland zich willen aansluiten bij de gemeenschappelijke landbouwpoli tiek van de Zes, die aan het groeien is. Dat zou voor een deel zeker de over schakeling betekenen van Australische en Canadese producten op Europese. Om de moeilijkheden voor deze beide landen weg te nemen, verzoekt Enge land de Zes, de jaarlijkse hoeveelheid, welke Engeland nu afneemt, op te ne mén in de Zes en Engeland. De standpunten liggen nog wel ver uiteen, maar overeenstemming is moge lijk, als De Gaulle het over zijn hart kan verkrijgen een mededinger naar de Eu ropese kroon in zijn gebied binnen te la ten. de v omgeving, waar telefoon is veelal ook deskundigen en aanwezig zijn. Wat menselijkerwijze gedaan kan worden, wordt dan gedaan - onmiddel lijk én met kennis van zaken. Maar... de automobilist kan zelf óók iets doen. Noodzakelijk is slechts te we ten, dat bjj groot bloedverlies een bloed transfusie een leven kan redden. Daar bij is het echter dringend noodzakeljjk dat van ’t slachtoffer de bloedgroep wordt vastgesteld. Dit vergt kost- Zjj waren altijd trouw op hun post, hoe slecht het weer soms ook was, en verrichtten hun werk steeds tot volle tevredenheid van de boeren bij wie zij de melk ophaalden en van de dircc- ■e der fabriek. Ook deden ze menig- "il boodschappen voor hun boeren -- t er in feite twee proble- onscheidbaar dooreen lopen. Hjj het ongetwijfeld waarderen, wan- Boen Oem een toontje lager zou zingen, maar hij moet ernstig bezwaar maken tegen de uitbreiding van de macht van de pro-communistische Pa thet Lao. Hij wil Laos niet communis tisch zien worden, maar is bereid het neutralistisch te zien worden. Meer zorgen in zuid-Oost-Azië. Doch niet alleen voor Laos gelden de zorgen van Kennedy. In feite staat de Amerikaanse positie in Zuid-Oost-Azië op het spel. In het aangrenzende Viet nam is de regering van Ngo Dinli Diem in felle strijd gewikkeld met communis tische guerrillastrijders. In Thailand is het rustig, maar bjj deze bondgenoot in de Zuid-Oostaziatische Verdragsorga- nisatie zal het vertrouwen in Amerika zeker worden ondermijnd, indien Laos, ondanks protesten van Amerika, onder de. voet wordt gelopen. Erger, er gaat gevaar dreigen aan de grens van Thai land. Vorig jaar is er een felle discussie en evenveel B. en W. van Wymbritseradeel hebben gistermorgen in het gemeentehuis in het openbaar aanbesteed het verbeteren en verbreden van de weg Njjland-Jonge- djjk 1 plm. 1230 m weg met paklaag, fundering enz. en slijtlaag. Veertien aannemers en aannemings bedrijven schreven als volgt in: Aann. bedrijf fa. Dan. Pijnacker, Kol- lum, 219.000.- Transport- en aann. bedr. G. Jansma, Drachten, 217.000.- N.V. Alg. Aann. bedrijf A. Ooms en Zn. Sneek-Harlingen, 216.400.- N.V. Aann. bedrijf Ned. Basalt Mij. Harlingen, 215.500.- Aann. bedrijf Fa. P. M. Grebe Zn., Sneek, Aann. bedrijf J- Kuipers, Zurich, Gebr. Hooyschuur, Sneek, Aann. en Wegeribouwbedr. Fa. U. Dou- ma, Sneek, 201.900.- N.V. Wegenbouwbedrijf „De Opbouw” Leeuwarden, 196.500.- Aann. bedr. Gebr. Bosman Zn., Surhuisterveen, 196.400.- Wegenbouwbedr. Fa. Joh. Rombout Zn., Franeker, 196.200.- Aann. bedr. Fa. K. J Léntz, Hoog kerk (Gr), ƒ.188.000.- Aann. bedr. K. Westerman N.V, Gro ningen, 187.050,- Fa. C. Nagelhout Zn., Wouds- end 186.950,- Begroting 158.139,-. De gunning is aangehouden. President Kennedy heeft het besluit genomen om een smaldeel van de Zeven de Vloot, die in de Oostaziatische wateren is gestationeerd, naar de Golf van Siam te zenden. Dinsdag zijn in Thailand ongeveer 1000 mariniers aan land ge zet, met instemming van de regering van Thailand. Aanleiding tot deze onver wachte actie, die ongetwijfeld een crisis in de verhoudingen met de communis tische landen zal oproepen, is de actie van de communistisch gezinde Pathet Lao in het Noorden van Laos. Een jaar lang heeft Laos een wapenstilstand gekend, gedurende welke de drie groepen, de Pathet Lao, de neutralistische on der kabinetsformateur Soevanna Phoema en die van de rechtse regering on der Boen Oem, hebben getracht tot overeenstemming te komen over een nieu we regering, waarin de drie groepen elkaar in evenwicht zouden houden. Deze onderhandelingen zjjn voortdurend vastgelopen, ook al werd af en toe voorba rig gemeld, dat er overeenstemming was bereikt. geweest in Amerika over de vraag óf er Amerikaanse troepen naar Laos moes ten worden gezonden, maar de presi dent heeft dit toen geweigerd, in de eerste plaats omdat dat zeker ’n Chinese reactie en een soort Koreaanse oorlog ten gevolge zou hebben, in de tweede plaats, omdat het geheel door land in gesloten Laos voor Amerika een wel zeer moeilijk terrein is. Het enige dat Kennedy nu kan dóen, is maatregelen nemen die dé neutralen en bondgenoten garanderen, dat de communistische in filtratie na Laos afgelopen zal zjjn. Dat is de zin van de landing in Thailand. De kwestie-Duitsland. Andere zorgen van Kennedy betreffen vooral de houding van Bondskanselier Adenauer, die zich op een persconfe rentie in Berlijn negatief heeft uitgela ten over de Amerikaanse pogingen om met Rusland een regeling voor Berlijn te vinden. Ontkenningen, uitleggingen en rechtzettingen van de kant van het Westduitse ministerie van buitenland se zaken kunnen niet verhelen, dat Ken nedy niet de volle sympathie heeft van de oude Bondskanselier, die hem ervan verdenkt niet voldoende rekening te houden met wat Adenauer beschouwt als de nationale belangen van Duits land, hoewel hjj toch zelf ook heeft ge sproken over een aanpassing aan de „werkelijkheid”. Adenauer kan bij Kennedy de politiek niet meer dicteren zoals hij dat gewend was bjj Eisenho wer en zoals dat niet nodig was bjj zijn vriend Dulles. De E.E.G. en Engeland. Uit deze onvrede met het jonge Ame rika verklaart men ook die andere on gelukkige opmerkingen van Adenauer, dat Engeland maar geen volledig lid van de Europese Economische Gemeen schap moet worden en dat deze gemeen schap niet van dikte uit elkaar mag barsten. Dat is een zo sterk inzwenken op de koers van president De Gaulle, B. en W. van Wist hebben de bouw van acht woningwetwoningen aldaar voor de som van 117.200,- onder hands opgedragen aan het Aanne mingsbedrijf J. R. de Dood alhier. Aan het zelfde bedrijf werd door de Stichting Bedrijfspensioenfonds voor de metaalnijverheid eveneens onderhands opgedragen de bouw van zestien pre-' miewoningen te IJlst voor de som van 266.320,-. Vfiftig jaar al hebben leden van de fa milie Feenstra te Offingawier bjj de boeren in hun dorp en omgeving de melk opgehaald voor de Coöp. Zuivel fabriek te Sijbrandaburen. Op 12 mei 1912 maakte Tjitte Feenstra zijn eerste rit. Toen deze overleed heeft zijn zoon Japik enige tijd de zaak voortgezet, maar hij hield er mee op en sindsdien rijden zjjn broers Petrus en Gerrit elke dag ’s morgens en *s avonds de elf ki lometer lange route. stelling der kinderen.. ook zo heerlijk warm. Ook de tocht naar Muiden was minder prettig; de wind dwarsscheeps, zodat we weer flink slingerden. Daarom meest de thee uitgesteld worden tot Muiden. Grote belangstelling genoten de prachti ge jachten, o.a. de Piet Hein. In het Muiderslot werden we zoals al tijd hartelijk verwelkomd door de heer Geuzenbroek, die geschiedenisles geeft op zeer bijzondere manier en zo de tjjd Frieslands kampioene. tenland bekend; ze zijn zó ingedeeld dat ze ook in landen, waar geen van de veel verbreide talen worden gesproken, I begrijpelijk zijn. I Voorts dient te worden vermeld dat ook de wagens van de A.N.W.B.-Wegen- wacht als hulppost kunnen fungeren. Voor de berijders, die allen zijn onder legd in EHBO, zorgt het Nederlandse Roode Kruis dat de „aan boord” aanwezige verbandtrommel steeds op de juiste wijze voorzien is. Het Roode Kruis en de A.N.W.B., die doen wat zij kunnen, hopen echter op recht dat er - op dit gebied - zo weinig mogelijk van hun diensten gebruik be hoeft te worden gemaakt...

Sneeker Nieuwsblad nl | 1962 | | pagina 1