Eén, twee, drie in Amicitia Waterpoort- krabbels i Het wachten is op warmte Jaarvergadering Nieuwe Prov. Friese Vereniging voor Ziekenhuisverpleging IJLST WYMBRITSERADEEL van en I door Speurder J BUITENLANDS OVERZICHT Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, 117e jaargang no. 42 Donderdag 24 mei 1962 DRUFHOUTS NIEUWSBLAD J na ONS versloeg Sneek voor de P. A. de Haan-beker pOl Geen algehele vacantie- regeling voor Heger winke liers Taptoe Sneek op 11 augustus Elfmcrentocht Hemelvaarts dag Wachtverbod Felle reacties op persconferentie van De Gaulle LSC speelt niet mee om de P. A. de Haan-beker Weduwenpensioen veertigste jaar -■ Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en Binnenkort beslissing over status landbouwschool Sneek Opbrengst collecte Geslaagd Gemoderniseerde Kapsalon Wolthuizen heropend I SNEEKER NIEUWSBLAD 7 Matineefilm •A' tropische Kantoor voor admini stratie en redaktle: GEDEMPTE POi 6 Telefoon 300£ (0 5150) b-g.g 4091. verscnjjnt MAANDAGS en DON DERDAGS len de paniek in Europese kring wat te beteugelen. In het sanatorium „Beatrixoord” te Appelscha ligt ook een tiental Sne- HEEG. De voetbalwedstrijd Heeg—. LSC om de P. A. de Haan-beker, wel ke hier gespeeld zou worden, ging niet door. LSC heeft zich nl. teruggetrok ken. niet over. Naar aanleiding hiervan wil Speur der graag verklappen dat hij heel graag al uw tips over molens (en al le mogelijke andere hobby’s) in ont vangst zal nemen, zodat iedereen te vreden kan zijn. win- v. Advertentieprijs 15 ct. per mm. Bij contract (handels- adv.) lager. Abonnementsprijs 3,— per halt jaar. Franco p. post t 3,75 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad In een feestelijk met bloemen en slingers versierde kamer, temidden van hun vier nog in leven zijnde kin deren, de vele klein- en achterklein kinderen en onder grote belangstel ling van buren, vrienden en kennis sen heeft het echtpaar C. de Vries- Punter resp. 93 en 94 jaar oud, maan dag jl. zijn zeventig jarig huwelijks feest gevierd. Ook van officiële zijde werden zij in de bloemetjes gezet. Van het gemeentebestuur kwam een mooi bloemstuk, en de burgemeester stuurde een telegram met gelukwen sen. Het Stedelijk Muziekkorps bracht bruid en bruidegom ’s avonds een serenade. HEEG. De gezamenlijke leden van de Winkeliers-vereniging gaan 20 juni een boottocht maken. Dit werd besloten in de ledenverga dering die gisteravond in het Sint Jo- zef-gebouw is gehouden. Een algehele vacantie-regeling kan wegens ver schillende bezwaren geen doorgang vinden maar wel zal er branche-gewijs een onderlinge regeling worden ge troffen. Bij de rondvraag kwam de wegver- betering Osingahuizen-Heeg ter spra ke. De toestand is dermate slecht, dat men hiertegen bij B. en W. een protest zal indienen. Het hokje dat vorige jaren tjjdens het zeilseizoen ten gerieve van de toeristen op het „hoekje” van het Eiland werd geplaatst, is verhuisd naar het nieuwe kampeerterrein, waar het zal staan zolang de sanitai re voorziening daar nog niet gereed is. Voor het kampeerterrein een pri ma maatregel, maar onder ons ge zegd, kan Speurder zich niet voorstel len dat, nu de nieuwe jachthaven nog niet klaar is, de zeilers die ongetwij feld weer langs de oevers van het Eiland zullen bivakkeren, zonder een dergelijke „instelling” kunnen. Het Er zijn mensen, die bij de langduri ge voorjaarskoude, welke we dit jaar meemaken, niet meer geloven aan zo merweer. De categorie pessimisten heeft alle hoop op zomerse en tropi sche tijdperken opgegeven. Een ande re groep mensen blijft ondanks de reeks tegenslagen echter blijmoedig gestemd. Hun optimistische kijk is ge baseerd op de ervaringsregel, dat een koud tijdvak toch zeker weer door een warm zal worden gevolgd. Ook „Gerrit” van „Weer of geen weer” klampt zich blijkbaar aan deze gedachte vast, anders zou hij zondag jl. nooit met zoveel stelligheid hebben durven beweren, dat de zomer dit jaar warm zal worden met een lange uitloop tot in het najaar. „Het, kan best tot in oktober mooi blijven”, ver kondigde hij. Nu zijn kreten over op komst zijnde fraaie zomers louter ge- Traditiegetrouw wordt ook dit jaar weer de „Taptoe Sneek” gehouden. Als datum is zaterdag 11 augustus a.s. gekozen. Binnenkort volgen hier over nog nadere berichten. grond op de golfbeweging van de tem- peratuurlijn, bekeken over reeksen maanden, altijd min of meer hache lijk, doordat niet met zekerheid is te voorspellen, wanneer een koude- of warmtegolf precies zal zijn „uitge werkt”. Wanneer bijv, de luchtdruk tussen de Azoren en Ierland en in het IJslandse gebied ook in juni en juli nog eens hoog blijft, zal er weinig „ruimte” voor vacantiewarmte meer overblijven. Wanneer we professor Baurs prognose nog even in herinne ring mogen brengen: Deze Berlijnse meteoroloog neemt op andere gronden aan, dat ook juni nog wel koud zal blijven en dat pas in juli en augustus het zomerfeest begint. De televisiekij kers moeten vrijdagavond a.s. de NCRV-rubriek „Attentie” maar eens volgen. Hierin, houdt Peter van Cam- pen een vraaggesprek met de weer kundige J. H. Pelleboer en er zullen aan de hand van statistieken onge twijfeld wetenswaardige dingen over de komende zomer worden gezegd. Twee weken daarna doet de KRO het nog eens dunnetjes of dikker over, als ook deze omroep de langeafstands- weersvoorspellingen als onderwerp in een van haar rubrieken opneemt. Twee begrippen die al jarenlang sa mengaan, ook dit jaar. DONDERDAG 31 MEI organiseert de actieve Mac ,,J. C. Visser” te Sneek nl. voor de 12e maal deze Elfmerentocht. Wilt U rustig genieten van het prach tige merengebied van Friesland, neem dan deel aan de TOERTOCHT. Voor deze tocht van plm. 150 km. star ten de bromfietsen tussen 10 - 11 uur, de auto’s, motoren en scooters tussen 11 - 12 uur. Houdt U van wat meer spanning, dan kunt U om 13 uur starten voor de ELFMEREN-ORIENTATIERIT van plm. 90 km (bromfietsen 60 km.) De inschrijving en de start zijn bij „Ons Gebouw” aan de Westersingei te Sneek. Voor het parkeren dient U de aanwijzingen van de politie op te vol gen. Spaanse staking duurt voort. In Spanje wordt nog steeds gestaakt, ondanks de onlangs afgekondigde nood toestand. Er is zelfs een gesprek tussen de stakers en de regering en vooral de mijnwerkers wil de regering zoveel mo gelijk tegemoetkomen door een loons verhoging, welke zou kunnen worden be taald uit een prijsverhoging van de ko len. Belangwekkend in de gehele zaak is, dat de r.k. kerk, die altijd voor de vol le honderd procent achter het bewind van generaal Franco heeft gestaan, voortdurend meer sympathie voor de stakers gaat tonen, wat haar van de kant van de pers het verwijt op de hals brengt, dat zij zich leent voor de ma noeuvres van communisten en vrijmet selaars. Niet alleen de kerk roert zich, maar ook de verboden oppositiepartijen laten van zich horen. Socialisten, li berale monarchisten en nog anderen hebben een manifest getekend, waarin opgeroepen wordt zonder burgeroorlog over te gaan tot een sociaal én econo misch zo vooruitstrevend mogelijke po litiek. Men vraagt toelating van partijen en een vrije vakorganisatie. De tegen krachten tegen Franco beginnen zich te Een nieuwe Freddy Quinn Eenvoudig en nuchter, maar pienter en aantrekkelijk voor rijke geblaseerde Vlucht. In Parjjs staat op het ogenblik ex-ge- neraal Salan terecht, die erkend heeft de leider van de O.A.S. re zijn geweest. Veel nieuws heeft het proces tot nu toe niet opgeleverd. In Algerije zetten de enkele algemene wijzigingen gekomen. Voorts over de overgang, uij verhuizing naar een andere streek, tot een andere verzekering. Tot voor kort kon dit zon der selectie en automatisch, nu kan dit slechts bjj vijf verenigingen. De nieuwe regeling die door N.P.F.V. is getroffen houdt in dat men bij het betalen van een premie die anderhalf ma; I zo groot is, lid kan blijven. Het aandee' van de kos ten over 1961 bedroeg 1122,64 naar 3639 contróle-zielen. De begroting werd vastgesteld op een bedrag van ƒ7840.-. De heren R. Kool en O. Lindeman, die periodiek aftraden, werden beide met algemene stemmen herkozen, terwijl d< heer Deesker tot lid van de contröle- commissie werd benoemd. De voorzitter de heer W v. d. Veer be qankte de oud-voorzitter de heer E. dn Groot, vroeger te Nijega en thans te Ommen, met harteljjke woorden vooi het vele werk dat hij door de jaren heeft gedaan en overhandigde hem als blijh van waardering een enveloppe met in houd. roeren, maar daarmee is nog niet ge zegd, dat zjjn regime in direct gevaar is. Dat zal voor een groot deel afhangen van de soepelheid die Franco meent zich tegenover deze stromingen te kunnen permitteren. Gebrek aan soepel heid zal het gevaar voor uitbarstingen zeker vergroten. Oostduitse moeilijkheden. Spanningen in Berlijn behoeft men voorlopig niet te verwachten. Aanzien lijke economische moeilijkheden heb ben de Oostduitse regering ertoe ge noodzaakt contacten te zoeken met Bonn voor extra leveringen, o.a. van steen kool en voedsel. Gebrek aan geld zou Ulbricht ertoe hebben gebracht ook een groot crediet aan Bonn te vragen. Deze aanvragen worden door de West-Duit- sers positief bekeken. Een voorwaarde voor de inwilliging hiervan is natuur lijk, dat de communisten zich in de Berlijnse kwestie rustig houden. Al zal deze rust niet definitief zjjn, voorlopig behoeven wij er ons geen zorgen over te maken. Vandaag is het nieuwe wachtver bod voor motorrijtuigen voor de beide zijden van de Gedempte Poortezijlen ingegaan. Dit wil dus zeggen, dat alle au to’s, scooters enz. niet meer mogen parkeren; alleen laden en lossen of passagiers in en uit laten stappen is toegestaan. ONS heeft gisteravond een knappe prestatie geleverd door Sneek op eigen terrein uit te schakelen voor verdere deelneming aan de P. A. de Haan-be- kerwedstrijden. Weliswaar telde de thuisclub slechts enkele spelers van ’t le elftal, maar daar stond tegenover dat ook ONS met een drietal invallers verscheen. Het was een interessant partijtje, waarin de krachten elkaar weinig ont liepen. De strijd werd in de tweede helft beslist door een goed doelpunt van J. Abma. Iedere deelnemer die een van de bei de tochten volbrengt, ontvangt e?n prachtige standaard met plaquette, als mede een herinneringsvaantje. Boven dien is nog een groot aantal extra prij zen beschikbaar. We kunnen U slechts één advies ge ven, reserveer Hemelvaartsdag voor deze Elfmerentocht, U krijgt er geen spijt van. in De reactie van een onzer stad- genoten was of wij 1 soms dachten dat I anderen dat ook I liet konden. Hijzelf Ihad ook een mo- J len gemaakt en daar schreven we Zaterdag 26 en zondag 27 mei Een, twee, drie een nieuwe dolle dwaze da verende klucht met komische situaties zonder weerga. Het is een geschiedenis, sprankelenden dan men in de omgeving, waar het zich afspeelt, een Coca-Cola fabriek, zou mogen verwachten. Mac- Namara, de directeur, is de vertegen woordiger van Coca-Cola in West Ber lijn en in deze functie onderhandelt hjj met een Russische delegatie van drie mannen om Oost-Berlijn ook het genot van het gebruik van Coca-Cola deel achtig te doen worden. Met weinig suc ces overigens. Hij heeft een vrouw, Phyllis, een paar kinderen en boven dien een beeldschone secretaresse, die er niet alleen sexy uitziet maar ook is. De vertolkers van dit vuurwerk voi kolderieke onzin zijn I.iselotte Pulver, Pamela Tiffin, Horst Buchholz en Ja mes Gagney. De Nieuwe Provinciale Friese Ver eniging voor Ziekenhuisverp. eging werd in het afgelopen jaar door een veel groter opname-percentage getrof fen dan voorheen. Dit bedroeg vijftien procent meer dan het gemiddelde over de zeven jaar, dat de vereniging lid is van de Coöp. V.G.N.N. en zelfs meer dan 30% in I960, dat echter een zeer gunstig jaar was. Een en ander bleek uit het jaarver slag over 1961, dat woensdagmiddag in de algemene Jaarvergadering in Café Piso, met het rapport van de controle commissie werd behandeld. Een oor zaak hiervoor kan niet worden aangewe zen, maar grote invloed zal ongc twijfeld het grote aantal oudere leden hebben. De afdeling Zuidwesthoek is met ingang van 1 december 1961 opge heven, zodat er nu zes correspondent schappen zijn. Het ledental bedroeg eind december 1961 5472. Vorig jaar was dit aantal 5630. Aangaande de V.G. N.N. verzekeringen zijn er met betrek king tot de overgang van de tarieven vorige J terroristen hun aanvallen op de Moham medaanse bevolking voort en verstoren daarmee steeds meer de kansen, welke de Europese bevolking in het nieuwe Algerije zóu kunnen hebben. Dat besef fen vele Europeanen, die er nu de voor keur aan geven het land te verlaten. Voor de maand mei rekent men op een vertrek van tenminste 8.000 gezinshoof den. Dat is zeker ook op te vatten als een verzwakking van de positie van de O.A.S., die zich fel kant tegen elk ver trek. Ook de regering is er niet zo mee ingenomen, maar hoopt door het be schikbaar stellen van transportmidde- Alle Nederlandse weduwen van veer tig jaar en ouder zullen na 1 juli in aan merking komen voor weduwenpensioen. De wijziging van de algemene weduwen en wezenwet, die daarvoor nodig was is in de Eerste Kamer met algemene stem men aangenomen. Alleen de handtekening van de Konin gin is nu nog nodig om de wet in het staatsblad te brengen. Tot nu toe krijgen weduwen pas defini tief pensioen als zij vijftig jaar zijn De wetswijziging omvat verder nog enkele technische verbeteringen. President De Gaulle heeft week een persconferentie gehouden, die, zonder dat hij er veel nieuws in vertel de, veel stof heeft doen opwaaien, zowel in Frankrijk zelf als in Amerika. Hij bereed zijn oude stokpaarden over het Europa der Vaderlanden of der staten, hij kantte zich fel tegen elke vorm van politiek» integratie in Europa en verde digde de Franse politiek om een eigen kernwapen te ontwikkelen om in de in ternationale politiek een eigen autono me rol te kunnen spelen. Vooral over de Europese federalisten waren zijn opmerkingen gekruid en de- n’grerend. Dit heeft de vijf ministers van de rk. M. R. P. er toe gebracht on middellijk hun ontslag in te dienen. En kele weken tevoren was de vertegen woordiging van de M.R.P., de partij van de Europeanen Robert Schuman en de zijnen, in de regering uitgebreid tot vjjf ministers, hoewel zg toch konden weten, hoe weinig De Gaulle voor inte gratie of federatie gevoelt. Misschien hadden zij de illusie door hun versterk te aanwezigheid een druk in de goede richting te kunnen uitoefenen. De scherpte van De Gaulles opmerkingen heeft hen doen inzien, dat dat niet het geval was en zij traden af. Inmiddels zijn hun plaatsen ingenomen door vak ministers met vrij conservatieve inslag. Het is niet denkbeeldig, dat de M.R.P. hoe oprecht Europees ook, van de gele genheid gebruik heeft gemaakt, haar onwil over andere punten in het beleid van De Gaulle te demonstreren. Zjj vindt het vermoedeljjk prettiger in een tijd van groeiende sociale ontevre denheid, die zich in een reeks stakingen manifesteert, geen regeringsverant woordelijkheid te dragen. Kennedy tegen Frans kernwapen. President Kennedy heeft ongewoon fel gereageerd op De Gaulles verdediging van het Franse kernwapen. Het is al een oude kwestie, maar de Amerikaan se regering heeft tot nu toe de gevoe ligheden van De Gaulle voortdurend ontzien. Dat is nu niet meer het geval. Kennedy heeft nu gezegd, dat de Ver. Staten het onjuist achten, indien de le den van de N.A.V.O. ieder hun eigen nucleaire afschrikkingswapén zouden ontwikkelen, zoals De Gaulle nu aan het doen is. „Wij geloven,” aldus Ken nedy, „dat een kernmacht voor de N.A. V.O. waarmee de Ver. Staten zich nauw hebben verbonden, voldoende be scherming kan geven.” Aangezien wij nu weten, dat Kennedy niets gevoelt voor een afzonderlijke atoommacht van de N.A.V.O. moeten wij uit deze woor den lezen, dat hjj de Westelijke wereld voldoende beschermd acht door de Ame rikaanse atoommacht. De grootste zorg van de Amerikaanse regering is op het ogenblik het vermij den van een oorlog met kernwapens en zij is ervan overtuigd, dat dit ook de Russische opvatting is. Een te grote spreiding van kernwapens in verschil lende landen, elk met eigen politieke belangen, elk met aanvullende gevaren voor vergissingen en misrekeningen, zou naar het Amerikaanse oordeel de kansen op een kernoorlog vergroten. Achterdocht. Daar komt bjj, dat er bij de huidige Amerikaanse regering een achterdocht heerst ten aanzien van de Europese be doelingen van de generaal. Zij verden ken hem ervan in samenwerking met Duitsland Europa op te bouwen tot een macht, die een afzonderlijke positie naast, en wellicht tegenover Amerika zal willen innemen - vandaar ook haar aandrang Engeland in de Europe se Gemeenschappelijke Markt op te ne men, opdat er een tegenwicht zal ko men tegen het streven van Parijs. Bondskanselier Adenauer heeft kort- gelden opmerkingen gemaakt, waaruit men zou kunnen opmaken, dat hij zeer sterk tot het standpunt van De Gaulle aan het overhellen is, maar vorige week heeft hij de zaken weer recht gebogen door geheel en al vast te houden aan de band met Amerika, omdat Europa zon der Amerika verloren is. Zondagmiddag een spannend verhaal van twee mannen, die hun revolver ver huurden voor een roekeloos avontuur. De gevaren loerden overal, van India nen en van blanken, maar het gevaar lijkste waren zij voor elkaar. In deze pittige aktie film De zes zwarte ruiters waarin de een zijn geld, en de ander zijn liefde waagde voor één vrouw, spe len Audie Murphy, Dan Duryea en Joan O’Brien de hoofdrollen. Donderdagmiddag 31 mei het ware verhaal van een officier en vijftien man schappen, afgesneden en omsingeld door een meedogenloze vijand. Tassen kogels en granaten tekent het bloedige verhaal van de strijd van een handvol helden, wiens enige lot was, hun laat ste steunpunt te verdedigen tot redding zou komen opdagen. De helden zijn Ge orge Baker, Stanley Baker, Harry An drews en Michael Medwin. De cijfers spreken Bekijken we de grafiek van het temperatuurverloop over een periode van veertig jaren, verkregen uit de zg. dagnormalen van de gemiddelde et- maaltemperatuur te De Bilt, dan valt een temperatuursprong van ongeveer 2,5 gr. C. van 19 tot 22 mei op. We kunnen er de gevolgtrekking uit maken, dat de natuur dan de beruchte IJsheiligenkou-inval achter de rug heeft en er tastbare voorbereidingen plaats hebben voor een meer zomer achtige temperatuur, die in het verle den meer dan eens heeft geleid tot extreme thermische uitschieters. Vrijwel geen enkele maal is deze warmteprimeur van mei het werkelij ke begin van de zomer. In juni volgt meestal weer een vrij stérke terugvai met Noordelijke winden met het diep tepunt omstreeks lf juni. In de re- cordwarme zomer van 1947 was deze temperatuurgang ook zeer opvallend. Het landgemiddelde van de etmaal- temperatuur was in de drie juni-deca- den resp. 18.7, 16.6 en 21.7 gr. C. In de laatste decade ging het erg snel omhoog met het kwik en op 27 juni werd in De Bilt met 36.8 gr. C. de al daar tot dat tijdstip hoogste junitem- peratuur waargenomen. (Maastricht 38.4 gr.). Om nog even terug te gaan naar de staart van mei: hierboven vertelden wij al, dat in sommige jaren dan de eerste tropische temperatuurpiek wordt geboekt. In diezelfde record- warme zomer van 1947 was dat ook-zo. Op 31 mei behaalden Groningen en meisjes, zo verschijnt de zanger Fred dy Quinn in de nieuwe film „Freddy en de miljonair” opgenomen op het zonni ge Italiaanse eiland Ischia. Wanneer Freddy door omstandigheden midden in het „zoete” leven terecht komt, zijn de verrassende en ook charmante avon turen niet van de lucht, maar het einde van de vakantie trekt alles weer recht: de serieuze en eenvoudige handelscor respondent stapt - naast zjjn lieve ver loofde - weer terug in het gewone le ven. Freddy zingt in deze amusante film, waarin tevens spelen Grit Bott elier en Heinz Erhardt, o.a. La Paloma. Happy, happy Baby en Wann kommt das Glück aucb zu mir? Vrijdag, maandag, dinsdag en woens dagmiddag worden er cineacvoorstellin- gen gegeven, met als onderwerp Het Zilveren Huwelijksfeest van H.M. De Koningin en Z.K.H. Prins Bernhard. „Je mut ’er eest mar es deur we- is maar een klein tipje, maar zouden ze...” hoorde Speurder op een winde- er niet twéé van die hokjes kunnen rige koude middag een jong meisje zijn...? tegen haar vriendinnetje zeggen. Ver baasd zag hij dat de jongedames ge zwommen hadden en het blijkbaar nog „lekker” gevonden hadden ook. Amsterdam een hoogste waarde van I 32.4 gr. C. Het was de dag, waarop wij met een groot aantal andere vrij willigers op pad waren voor dé'volks tel ling. We herinneren ons nog goed dat het werk ons toen extra zwaai viel en nooit heeft een glas koele li monade ons na afloop van de „huise lijke tournee” zo heerlijk gesmaakt ais toen. Aan de Zuid-Oostelijke hori zon was in de namiddag een schitte rend opgebouwde bloemkoolwolk te zien: een onweersfabriek op grote af stand, ergens boven West-Duitsland gelokaliseerd. Onlangs stond er in ons blad een kers, die graag eens een levensteken artikeltje over de heer Piso uit Heeg, van hun stadgenoten ontvangen. Een die deze winter een watermolen van de patiënten is onze bekende elkaar geknutseld had. stadgenoot Teake v. d. Veen, die ja renlang bij de fir ma Harms (thans Walinga) in de Pe perstraat heeft ge werkt. Hij woonde Vroeger in het Cruycebroedershof, maar moest we gens een longziekte in het sanatori um opgenomen worden. Teake wordt 12 juli vier en vijftig jaar en daar hij wild op kaarten uit Sneek is, wil Speurder u graag zijn adres ver schaffen, dat luidt: de heer T. v. d. Veen, Beatrixoord M.P. III, Appel scha. Minister Marijnen heeft dinsdag bij de verdediging van zijn begroting in de Eerste Kamer verklaard dat hij binnen kort een beslissing hoopt te nemen over de status van de Rijksmiddelbare land bouwschool te Sneek. Een laatste overleg m?t de belanghebbenden heeft thans plaats. De lijstcollecte voor Sonnevanck en Zonnegloren heeft in Scharnegoutum en Loënga 164,80 opgebracht. In Rotterdam slaagde voor het exa men van de Openbare Bibliotheken als assistente mej. G. Santema van Scharnegoutum; ’t diploma van hulp- assistente werd behaald door de da mes A. M. Weerstra van Workum en M. v. d. Zwaag van Rauwerd. Zij wa ren leerlingen aan de Openbare Lees zaal en Bibliotheek te Sneek en zijn in bovengenoemde functies aan deze Bi bliotheek benoemd. Woensdagmiddag was het ogenblik aangebroken dat de heer K. Wolthuizen zijn geheel gemoderniseerde kapsalon aan de Marktstraat voor genodigden kon openen. Gehandicapt door de late vorstperiode dit voorjaar kon aannemer Visser wel niet opschieten maar hjj heeft toch nog kans gezien, het geheel op tijd af te leveren. Voor de officiële heropening verzamel den de talrijke genodigden zich gister middag in de bovenzaal van Restau rant „Onder de Linden”, w’aar in een gezellig samenzijn de heer K. Wolt huizen allen die in welke vorm ook me dewerking bij de bouw hebben verleend, daarvoor dank bracht. Hoewel de zaak enige jaren geleden al enigszins gemo derniseerd was bleek toch dat volledige modernisering een gebiedende eis werd, aldus de heer Wolthuizen, Daarom werd besloten het gehele pand te verbouwen welk werk dankbaar zijn beslag heeft gekregen. De heer Wolthuizen dankte in ’t bijzonder de heer P. v. d. Werf en diens zoon J. P. v. d. Werf voor het ve le werk dat zij voor de verbouwing hebben gedaan, en nodigde daarna zjjn gasten uit de nieuwe zaak te bezichti gen. Architect J. de Vries gaf het pand een zeer moderne pui, waarvan het on- dérste gedeelte vrijwel geheel uit glas bestaat en de heer J. P. v. d. Werf slaagde erin, hoewel het pand niet erg breed is, in de kapsalon twaalf boxen aan te brengen, welke geheel volgens zijn eigen ontwerp en onder zijn eigen leiding met smaak en kieur zijn inge richt. De in diverse kleuren uitgevoerde „Suwide” wandbekleding, afgewisseld met fraaie tropische houtsoorten (Wen gé-, Abachi- en Raminhout), gecomple teerd door een plafond van ,.Slo»ac” board, gaven de fraaie salon een warm »n gezellig aanzien. De verbouwing werd uitgevoerd door het aannemingsbedrijf G. A. Visser te ijlst, Schildersbedrijf Geertsma en Zn. ?Tacht het kleurenwerk aan, „Electro- iechnisch Bureau M. Troelstra leverde de complete verlichting, de fa. B. H. >Vempe voerde het stucadoorswerk uit, nterieurinrichting C. Wester tegde de Marmoleum” vloerbedekking, win- elbetimmeringsbedrjjf Petrus v. d. .Verf verzorgde de complete salonbe- timmering, de heer H. v. d. Weij de sanitaire- en loodgieterswerkzaamhe- den en Faber’s Machinebedrijf plaatste de „Siegler” oliekachel. Een groot aan tal bloemstukken vertolkte de beste wensen van de gevers en maakten da de heropening van de zaak een feeste lijke aangelegenheid werd. In de Eilander werd vermeld dat ohet de bedoeling is de toneelclub, Ondanks het koude weer en de lage *n bet begin van het vjjfjarig temperatuur van het water Gnomen- bestaan van de buurt- en speeltuin- teel 14°) komt er trouw iedere dag \er. „Het Eiland” bestond, (ja, ja de een vaste kern jongens en meisjes tijd gaat vlug, ze vieren nu al hun het zwembad bezoeken. En als de zon eerste lustrum), weer op te richten, een enkele keer om de hoek kijkt, ko- Er is nog geen definitieve beslissing men er wel een paar honderd opda- genomen, maar de heer Volkers bjj gen. Over ’t algemeen is het bezoek w'e men zich kan aanmelden, verze- pchter miniem kerde mjj, dat ze er zeker zal komen. Dus, Eilanders, zet uw beste beentje voor en speel ze (van de kaart).

Sneeker Nieuwsblad nl | 1962 | | pagina 1