Aan verkeerstunnel bij Goeman Borge siuslaan kan niet worden gedacht Een niet alledaagse bruidsstoet trok door Sneek Record aantal inschrijvingen (04) voor ser iewedstrijden KZVS WYM BRITS ER A DEEL IJLST van en Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, MEDEDELING VRIJDAG 1 JUNI a.s. HS- 117e jaargang no. 43 Maandag 28 mei 1962 Antwoord B. en W. op de sectie-rapporten KAATSEN muinuuii) iiiiiitmiiiiuiiniuii Jeugd Automobiel Club Afd. Sneek Benoemd Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD --- iiiiTiiïiïiiffiiiuiTTïiffinnTnTnTf Mooi sukses voor Sneker jongenspartuur - SNEEKER NIEUWSBLAD opnieuw in behandeling Bedrag per leerling. zwem Scholenbouw. Gasbedrijf. van de Studentenvereniging St. Kantoor voor admini stratie en redaktle: GEDEMPTE PO1 6 Telefoon 3005 (0 5150) b.g.g. 4091. Verscnjjnt MAANDAGS en DON DERDAGS begro- sport- Het gilde (te vergelijken met het dis puut) van de neutrale en een der jongste, Benoemd tot leraar in de natuurkunde aan de afdeling gemeentelijk gymnasium van het openbaar lyceum te Heerenveen onze stadgenoot, de heer P. Koster. Advertentieprijs 15 ct per mm. Bij contrac* (handels- adv.) lager. Abonnementsprijs J 3, per halt jaar. Franco p. post 13,75 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad B. en w. zijn zich er niet van bewust dat zij hierbij niet soepel tegenover de raad zouden zijn. Zij dienen hun voorstel len degelijk voorbereid en uitvoerig ge motiveerd in en voeren de besluiten uit in overeenstemming met de bjj de behan deling naar voren getreden bedoeling van de raad. het is eens ver zekerd - is in de eerste plaats iets anders Huisvesting leeszaal De raad krijgt binnenkort te behan delen een voorstel dat kan worden be schouwd als een eerste stap in de rich ting van de verbetering van de openba re leeszaal en bibliotheek. Geen verouderde methoden. Er is B. en W. niets van bekend, dat op de openbare uloschool noodgedwongen met verouderde methoden wordt ge werkt. Wel weten zij dat de methoden die bv. voor de vakken frans, duits en gels, handelskennis en boekhouden ge bruikt worden nog maar enkele jaren oud zjjn. Ook voor de andere vakken kan zeker niet van verouderde methoden worden gesproken. In Hotel Bonnema is weer een bijeen komst gehouden van de Jeugd Automo biel Club. Deze keer stond de verkie zing van het definitieve bestuur op de agenda. Dit werd als volgt samenge steld: K. Koopmans, voorzitter; J. Si mon, vice voorzitter; A. Rodenhuis, se cretaris; J. Prakken, le penningmeester; T. Hospes, 2e penningmeester; A. de Boer, le propaganda-commissaris en G. Westra, 2e propaganda-commissaris. Na de bestuursverkiezing vertelde de landelijke voorzitter, de heer Jan Bing, iets over de geschiedenis en ontwikke ling van de kart (skelter) sport in Ne derland. Hij deed dit op Zeer interessan te wijze en zjjn causerie viel dan ook zeer in de smaak van de vele leden en intro ducés. Het nieuwe bestuur is zeer enthou siast, wat wel blijkt uit de plannen voor dit jaar, o.a. demonstraties met skel ters en scalextric, filmavonden, excur sies naar Ford-Amsteraam, Bitri-Dok- kum enz. B. en W. ontkennen met klem dat de omvang van het beschikbaar gestelde bedrag remmend zou werken op het streven naar onderwijsvernieuwing. ..Een steriele toestand”, waarvan het lid der le sectie spreekt is geen gevolg van het ter beschikking komen van onvoldoende geldmiddelen. van dit jaar, in te dienen voorstel tot herstel van een gedeelte dezer walmuur zal ook de vraag onder ogen worden ge zien of ter verbetering van de verkeers situatie het water kan worden versmald. Het aanvankelijke verbeteringsplan is daarom opnieuw in behandeling geno men. De conclusie van het lid der 2e sec tie, dat de aanwezigheid van scheuren in nieuwe woningen een gevolg zou zijn, althans verband zou houden met onvol doende toezicht bjj de bouw, is ten on rechte getrokken... Het ontstaan van de ze scheuren is in het algemeen een ge volg van het gebruik van materialen waarbij scheurvorming gemakkelijk optreedt, of van bet bezigen van con structies, die daartoe aanleiding geven. In verband met de grens waarbinnen de sticht!ngskosten dezer woningen zich mogen bewegen en de schaarste van sommige bouwmaterialen, is het prak tisch niet mogeljjk met andere materi alen of op andere wijze te bouwen en scheuren, die overigens niet van ernsti ge aard zijn, te voorkomen. Democratie. Wellicht zal men zich herinneren dat een lid van de eerste sectie de indruk had dat het college van b en w. niet het juiste begrip heeft hoe het spel van de democratie in de vergaderingen van de raad gevoerd moet worden. Hij signa leerde hierbij een zekere stroefheid aan de kant van b. en w. en vroeg of de dis cussie niet wat openlijker gevoerd kan worden. Hierop reageert het college met de op merking dat bij de beleving van de de mocratie in de vergaderingen van raad twee organen zjjn betrokken: de raad als vertegenwoordiging van het kie zerscorps en b. en w. als het orgaan dat belast is met de voorbereiding van de door de raad te nemen besluiten, de uit voering daarvan ai het voeren van het dagelijks bestuur. In verband met Hemelvaartsdag verschijnt het volgend nummer van ons blad op Aangezien de krant die dag eerder dan gewoonlijk dient te verschijnen, is het uur waarop men uiterlijk ad vertenties kan opgeven vervroegd naar 11 uur. Wij verzoeken onze adverteerders hiermede rekening te willen houden. Uitgevers „Sneeker Nieuwsblad”. Delftse Studentenvereniging St. Jans- brug, waarvan de bruidegom, die electro- techniek studeert (tweede jaars), lid is, had zich op de trap van het stadhuis als een ere-haag opgesteld. Compleet met Maria-Stuart kragen, hoge hoeden, die te zamen het woord „Flamboyant” vormden, Goudse pijpen en pullen bier uitgedost zongen zjj het aanstaande echtpaar dat langzaam, voorafgegaan door twee snoe zige en verbaasde bruidsmeisjes, de trap besteeg, hun lijflied (wijze: Drinklied) toe. De Snekers hebben twee keer van deze zeker niet alledaagse stoet kunnen genie ten. Want ook bij de rit naar de kerk wer den zjj begeleid door de Sneker Water- poorters. Gemeentebegroting. Wat de spoorwegovergangen Bloem- straat en Goeman Borgesiuslaan be treft waarover in de le sectie werd ge sproken, delen B. en W. mede, dat de globale kosten van een nieuwe spoor wegovergang bjj de G. Borgesiuslaan en éen voetgangerstunnel bjj de Bloem- straat met bijbehorende wegaanslui- tingen inderdaad geraamd worden op j 800.000.-. Het maken van een viaduct is technisch niet uitvoerbaar, terwijl de kosten van een verkeerstunnel bij de G. Borgesiuslaan aanzienlijk meer zul len bedragen dan ƒ800.000.-. Zij kun nen worden gesteld op rond anderhali miljoen gulden. Alleen reeds om deze reden kan naar de mening van B. en W. ook niet aan de bouw van een tunnel worden gedacht. Overigens menen zij Jat het lid, die de opmerking maakte een onjuiste voorstel ling heeft van het karakter van de on- derwerpelijke rondweg. De verbin ding zal niet in de eerste plaats het doorgaande verkeer dienen. Was dat wel de bedoeling geweest, dan zou de route niet door de bebouwing zijn ge kozen. De ontworpen weg heeft voon a- melijk een functie in bet stadsverkeer te vervullen. Wel is daarnaast ook enig verkeer van interlocale aard te ver wachten, maar volgens het college zal het verkeer niet zo druk worden dat de aanleg van een viaduct daarom toch noodzakeljjk en verantwoord zou wor den. Taak gemeenteraad.In vrijwel elke ge meente van enige betekenis doet zich het verschijnsel voor, dat de taak van de gemeenteraad steeds meer een con trolerende wordt. Dit houdt echter niet in, aldus B. en W. dat de raad maar lijdzaam moet aanvaarden wat B. en W. ter tafel bren gen. De gemeenteraad zal wel degelijk door stimulerend optreden, door amen dering en door het nemen van initia tief invloed op het beleid kunnen uit oefenen. Bovendien heeft de raad volle dig het budgetrecht Er zal een samenspel moeten zijn tus sen de raad en B. ?n W. waarbij niet uit het oog motten - n ;-n verloren, dat de wethouders ree'' ceks door de raad worden benoemd en als zodanig als de Onderwijs. Vrije zaterdag. Er wordt overleg gepleegd met de in specteur van het l.o. en de hoofden der scholen over de vraag ol bet wenselijk :s gedurende de maanden juni, juli en au gustus op de openbare scholen de vrije zaterdag in te voeren en daartegenover de vrije woensdagmiddag te laten ver vallen. Zij menen bij de vervulling van hun taak aanspraak te mogen maken op een zeker vertrouwen in dc raad. In het belang van een goede functionnering van het democratisch beginsel behoort er tussen de raad en b. en w. een sa menspel te zijn, maar zjj achten het minder juist dat soms van de zijde van de raadsleden de indruk wordt gewekt alsof het zwaartepunt van die samen werking bestaat in het signaleren van punten waar het college van s>. en w. op bepaalde onderdelen uit de pas zou zijn geraakt. B. en W. menen dat op deze wjjze aan de „democratie” geen dienst wordt bewezen. In de 2e sectie was gevraagd of winst marge op het aardgas wel verantwoord is. B. en W. antwoorden, dat het gas wordt ingekocht voor 0.14 per m3, maar rekening houdende met lekverlie zen e.d. bedraagt de inkoopsprijs per verkochte m3 f 0.173. De gemiddelde verkooppprjjs bedraagt 0.348, welk bedrag als volgt wordt berekend: in- koopkosten 17.3, personeelskosten e.d. 4.6, financieringskosten 3.9, onder- houds- en andere kosten 6.2, winst en ri sico 2.8 cent per m3. B. en W. achten de genoemde winstmarge, die neerkomt op ongeveer 15.- per aansluiting, rekening houdende met de jaarlijks stijgende personeelslasten en financieringskos ten als gevolg van nieuwe investerin gen, niet onredelijk. Een groot gedeel te van het gas wordt voor industriële doeleinden aangewend, zodat de winst niet als een soort verbruiksbelasting moet worden beschouwd. Naar mag worden verwacht, zullen de aardgasvondsten bij Slochteren ook worden benut voor verwarmings- doeleinden en voor aanwending in de industrie. Om in dat geval met vrucht tegen andere energiebronnen te kun nen concurreren, zal de prjjs van gas voor deze doeleinden zeker verlaagd moeten worden. vertrouwensmannen van zijn leden kun nen worden beschouwd en niet als te genspelers. Overigens heeft de raad de bevoegdheid de hem aangeboden voor stellen wel of niet te aanvaarden of te Veemarkt. B. en W. hopen dat de ge meenteraad binnenkort een uitspraak za! kunnen doen over het vraagstuk van een gedeeltelijke overkapping van üe vee markt. De hoofden van de openbare scholen voor gewoon l.o. achten het beschikbaar gestelde bedrag per leerling voor do aanschaffing van leerboeken, leermidde len en schoolbehoeften ten behoeve van deze scholen voldoende. In verband hier mede hebben B. en W. geen aanleiding kunnen vinden een verhoging van dit bedrag in overweging te nemen. Opge merkt wordt in dit verband nog dat het totaal per leerling voor het g.I.o. be schikbaar nestelde bedrag vrijwel over eenkomt r t het landelijk gemiddelde over 1961. De reorganisatie van de veemarkt kan daarna op korte termijn aan de orde worden gesteld. Het was jammer dat de zon niet even door de dreigende wolken brak, toen vrijdagmiddag in het Stadhuis het hu welijk tussen de bekende 24-jarige korte- baan hardrijder Wiebe Wijnja uit Oppen huizen en onze stadgenote Richtsje Fal- kena werd voltrokken. Gezeten in een echte oude koets reed het bruidspaar, geëscorteerd door een ere wacht van ruiters van de Sneker Water- poorters, waarvan de 23-jarige bruid een enthousiast lid is, onder grote belangstel ling van „Wigledam” de ouderlijke woning van mej. Falkena, naar de Markt straat. Hierbij dient niet uit het oog te wor den verloren, dat voor de bouw van een school een langdurige en vrjj omslachtige procedure moet worden gevolgd. Voorts wordt slechts een zeer gering deel van het beschikbare bouwvolume bestemd voor de vervanging van oude scholen. Over het plan van de bouw van een openbare kleuterschool in de Noorder- hoek is overleg met de inspectrice van het kleuteronderwijs gaande, terwijl voor de bouw van een openbare lagere school in dit stadsdeel de ministeriële urgentie- verklaring is gevraagd, die het afgelo pen jaar nog niet is verleend. B. en W. hopen dat de school dit jaar op de ur- gentieljjst wordt geplaatst. Het definitieve plan voor de bouw van de nieuwe openbare u.l.o.-school is thans bij de architect, teneinde dit aan een aantal door de bouwkundig hoofdinspec teur gemaakte opmerkingen aan te pas sen. Zijn deze wijzigingen aangebracht dan wordt het plan opnieuw ter goed keuring ingezonden. De rijksgoedkeuring is reeds op 4 sept. 1961 aangevraagd. Minderjarigen in café’s. Lokaliteiten waarvoor een verlof A is verleend, zjjn toegankelijk voor bezoe kers van elke leeftijd; in vergunningslo- kaliteiten worden bezoekers jonger dan zestien jaar slechts toegelaten onder ge leide van een meerderjarige. Voor zo ver een overtreding van dit voorschrift wordt geconstateerd, wordt proces-ver- baal opgemaakt. Tegen misdragingen van café-bezoekers en van hen, die zich in de omgeving zedekwetsend gedragen, wordt door de politie streng opgetreden. Walmuur Kleinzand. Bij het, naar b. en w. hopen in de loop B. en W. hebben elke poging tot onder wijsvernieuwing toegejuicht en voor de verwerkelijking van plannen immer het beschikbaar stellen van extra credie- ten bevorderd. Zij bestrijden de mening, welke uit de gemaakte opmerking zou kunnen worden getrokken dat het be schikbaar stellen van hogere bedragen tot onderwijsvernieuwing zou leiden. Voor het bereiken daarvan hun van deskundige zijde nog nodig. Verder merken zij nog op, dat het lid der tweede sectie, dat deze aange legenheid ter sprake bracht, suggereert dat het bedrag, dat in Sneek voor leer middelen beschikbaar wprdt gesteld, la ger is dan in de gemeenten Heerenveen, Leeuwarden en Smallingerland en dat daardoor hier, in vergelijking met de genoemde gemeenten, minder aan de onderwijsvernieuwing kan worden ge daan. De werkelijkheid is, dat hier voor het beoogde doel f 12,50 beschikbaar wordt gesteld, in Leeuwarden f 9.50 en in Heerenveen en Smallingerland voor zesklassige scholen resp. i 11.- en f 12.-. In dit licht bezien kunnen de gemaakte opmerkingen worden herleid tot losse beweringen, meer ontsproten aan een neiging om critiek uit te oefenen dan aan de werkelijkheidszin. Volledigheids halve Wordt aan deze uiteenzetting nog toegevoegd dat van de 44 Friese gemeen ten er 29 gemeenten een totaal bedrag per leerling voor de exploitatiekosten beschikbaar stellen dat lager ligt dan in Sneek. Viering 25-jarig huwelijksfeest Koninklijk Paar Aan de raad zal worden voorgesteld een crediet van f 832.50 beschikbaar te stellen voor de uitreiking van gemeen tewege van het boekje „Oranje in Zil ver” aan de leerlingen van het zesde leerjaar van alle openbare en bijzondere lagere scholen. Zuidersportpark Als het Zuidersportpark i.v.m. de uit voering van verbeteringsplannen dooi' de voetbalvereniging WZS zal moeten worden ontruimd, zal een regeling moe ten worden getroffen, dat deze vereniging tot het tijdstip, dat de nieuwe velden bespeeld kunnen worden, gelegenheid krjjgt de voetbalsport te beoefenen en wedstrijden te spelen op overige be schikbare speelvelden in deze gemeente. De vraag in hoever het m een overgangs stadium mogelijk is het aantal speelvel den uit te breiden is bij B. en W. nog in overweging. Het Sneker partuur G. de Jong, G. Langerak, L. Breuker heeft gister in de afdelingsv edstrijd van jongens te Wir- dum een fraai sukses geboekt. Hei ein digde namelijk uit een veld van 26 par turen als derde. 16 m2 klasse bedraagt acht, maar al leen Frits v. d. Horst kwam op. Hjj zeilde zonder concurrentie wat hem 2008 punten opleverde. De Top-klasse telt vijf aangiften, het aantal zeilers was drie van wie K. Aukema beide wedstrijden met groot verschil won. Hjj gaat dus met 1600 punten fier aan de kop. Piet Kraak (Langweer) was tweemaal twee de en neemt daardoor met 998 punten ook de tweede plaats in op de ranglijst. Hans Ubbink is derde met 646. In de Pampusklasse ontbrak alleen de nieuweling Minne v. d. Werf uit Heeren veen op het appèl. De eerste race was voor Piet de Jong, die ook als eerste gestart was en spoedig een veilige voor sprong nam. Daarna finishte hjj echter als vierde, waardoor hjj met 1290 pun ten de derde plaats innam achter Klaas Jissink en H. Bakker. Jissink zeil de constant - tweemaal tweede - wat 1892 punten betekende, Bakker, die de eerste maal na een spannende nek-aan nek-drjjvertje met Slob als derde ein digde, won de tweede keer en staat met 1415 punten onder Jissink. Vierde met 813 punten is J. M. Slob, vijfde met 494 J. van Foeken en Hennie de Jong sluit de rij met 168. Voor hem vas de eerste ontmoeting maar van korte duur. Hij veroorzaakte een bakboord-stuur- boord kwestie met Bakker en verliet toen het veld. De Vrijheidsklasse is met 17 inschrij vers, van wie 14 aan de start versche nen, de grootste. De eerste ontmoeting bracht mooie strijd, waarbij Jan K de Boer zich de snelste toonde, aan de xop gevolgd door Jan Boomsma en Henk Repko. Laatstgenoemde wen echter de volgende en drong daardoor de Boer, die het nu niet verder kon brengen dan de negende plaats, terug tot tweede op de ranglijst. Henk kwam nl. op 2185 pun ten, de Boer op 1708. Jan Boomsma, de eerste maai tweede bleef daarna op de vijfde plaats hangen en staat nu met 1692 als derde genoteerd. Vierde met 1407 (9e en 2e) is Wjjtze Stam en met evenveel punten volgt H. Melndersma (6e en 3e). In de 16 m2 klasse waarin twee in schrijvers verstek lieten gaan, leidt Th. de Haan met een 2e en een le plaats n 1299 punten. A. Graatsma won de drjjf- partij, waarin Th. de Haan zich met de derde plaats tevreden moest stellen en zodoende 1123 punten verzamelde. A. J. Sminia, resp. 3e en 2e, volgt met 822. Bjj de zeven van de 12 ingeschreven Valken (hoera!) speelde de strijd zich voornamelijk af tussen M. C. Breuning, Leeuwarden, diens zwager mr. R. Mul der, Langweer J. S. de Vries, Apeldoorn en W. v. d. Vegte eveneens te Leeu warden. Breuning bleek met een 2e en een le plaats de sterkste en leidt met 2059 punten. Mr. Mulder (le en 4e) is tweede met 1758, de Vries (4e en 2e) der de met 1419 en v. d. Vegte (2 x 3e) vier de met 1406. De Regenboogklasse was met acht deelnemers compleet. Henny Röfe- kamp had zijn bemanning geducht ver sterkt met Wietze de Boer uit Joure, wat direct al bjj de start resultaat oplever de. Hij schoot nl. fraai als eerste weg en had ook een tijdlang de leiding. Maar hij moest plaats maken voor Alberda en De Wilde, die zich na een fraaie strijd naar de voorste plaatsen werkten. Alberda ging ook als eerste over de winljjn, maar werd gedisqualificeerd omdat hij tweemaal door de startlijn voer. Bram y. d. Zee onderging om de zelfde reden hetzelfde lot maar van hem loopt nog een protest tegen De Vries. Nu nam De Wilde Alberda’s plaats in. Röfekamp finishte zodoende als tweede, H. de Vries als derde en Mr. A. v. d. Werf als vierde. Punten resp. 1004, 703, 527 en 402. Tom Zwart en Joop Doevendans gaven wegens de windstilte de hopeloze strijd op. In alle klassen uitgezonderd de 16 m2 jeugdklasse kregen de le’ders de dag prijs welke direct na afloop wegens ziekte van de voorzitter J. B. G. de Vries door de vice-voorzitter Dr. J. W. v. d. Zijpp werd uitgereikt. In de Regenboogklasse beeft Klaas Vro lijk als extra prijs een handkompas uit geloofd voor de beste start in alle drie wedstrijden. wijzigen. Verbetering sportterreinen en bad. Winst op gasbedrijf niet onredelijk - bijzondere moeilijkheden bij uitbrei ding zwembad - nogmaals toewijzing van industriewoningen voor 1962 ver wacht - het scheppen van recreatiemogelijkheden voor gezinnen met klei.ie kinderen heeft de aandacht - gedeeltelijke overkapping veemarkt binnenkort in de raad - nog geen urgentieverklaring voor openb. lagere school in de Noorderhoek - definitieve plan voor nieuwe openbare ulo bij de architect - verbetering walmuur Kleinzand opnieuw in behandeling - exploitatiever goeding openbare scholen voldoende - binnenkort eerste stap verbetering openbare leeszaal en bibliotheek. Alvorens tot de beantwoording van de opmerkingen in de secties over te gaan bieden B. en W. hun excuses aan voor de late indiening van de memorie van antwoord. Voor deze vertraging zjjn echter gegronde redenen aan te voeren. De voorbereidingen hebben, mede door de vrjj grote omvang van de sectie- lapporten en de aard van verschillende daarin opgenomen vragen, meer tjjd ge vergd dan aanvankelijk was voorzien en bovendien waren B. en W. en het ad ministratieve apparaat dat hen bij de uitoefening van hun taak behulpzaam is, in een meer dan normale omvang be zet met werkzaamheden, welke ver band houden met de groei van de ge meente en met de bevordering van de industriële ontwikkeling. In de Memorie tvan antwoord merken B. en W. o.m. het volgende op: Woningbedrijf. RECORD AANTAL INSCHRIJVINGE EN (91) VOOR SERIEWEDSTRIJDEN De belangstelling onder de zeilers voor deze wedstrijden, die de laatste twee jaar al een verheugende groei vertoonde, is dit jaar al weer groter. Nu zjjn er al 94 inschrijvingen, het hoogste aantal dat ooit bereikt werd. Er kwamen za terdagmiddag voor de eerste wedstrijden (vorige week werden ze afgelast) echter plm. zeventig aan de start. De anderen waren blijkbaar afgeschrikt door het weer, dat nog verre van mooi was. Koud met af en toe regenbuien en ir ’t begin ook een vrjj straffe noordoostenwind. Die hield het echter droog, want toen tijdens de tweede start de wind een hele slag naar het zuidwesten draaide en daarna vrijwel verdween, kwamen de buien los, en ontaardde de wedstrijd in een drjjfpartij, waarin de factor geluk zoals steeds een grote rol speelde. Zoals de laatste jaren gebruikelijk is, zeilden alle klassen met uitzondering van de Regenbogen twee wedstrijden elk van één route. De Regenbogen voe ren een veel langer traject eenmaal. Begonnen werd met de Jeugdklasse, die één wegblijver telde. Beide wed strijden hadden hetzelfde resultaat: 1. Onno Zweep, die daardoor volgens de Olympische telling met 1406 punten de leiding nam, 2. Henk de Vries, 3. Richt Bos. De beide laatsten hebben daardoor resp. 804 en 452 punten. De gemengde klasse had tot resultaat dat Willem Roberts eerste werd, G. Steegstra 2e, F. Obbema 3e, Kees Kui ken 4e en Bertus Poiesz 56. Van de 15 inschrijvers in de Flitsklas- se kwamen elf aan de start. Erik van Delden was beide malen eerste en leidt dus met 2554 punten. Na hem volgt Arend Stam, die resp. 4e en 2e was en daardoor 1651 punten verzamelde. Met een 2e en een 3e plaats en 1600 punten bezet Piet v. d. Zwaag (Joure) de derde plaats en Jan de Bruin is vierde met 1554, doordat hij resp. als 2e en 5e werd afgeblazen. Het aantal inschrijvers voor de jeugd In de eerste omloop versloegen de Sneker jongens Menaldum op de stand 6-1, terwijl Engelum in de tweede om loop na een 3-1 voorsprong met 6-3 moest capituleren. In de derde omloop moest Harlingen met blanco telegraaf het veld ruimen, maar op de vier moes ten De Jong c.s. op de stand 5-2 en 6-2 ret hoofd buigen voor Weidum. De uit slag was:l. D. Scheepstra, S. v. d. Meu- len, J. Westra, Leeuwarden; 2. O. An- nema, S. Boorsma, W. Tamminga, Weidum; 3. G. de Jong, G. Langerak, L. Breuker, Sneek; 4. G. Berghuis, F. Dijkstra, I. Zijlstra, Huizum. De aanvankelijke plannen en tingen voor de verbetering der terreinen bjj wjjze van aanvullend werk zjjn al geruime tijd geleden opgemaakt. De plannen voor zodanige uitvoering liggen derhalve gereed, doch er kan i.v. m. de situatie op de arbeidsmarkt, niet op worden gerekend, dat deze objecten zullen worden vrijgegeven voor uitvoe ring. Daar een verandering op korte termjjn van de bestaande situatie niet wordt verwacht zjjn b. en w. tot de overtuiging gekomen dat uitvoering van de plannen binnen een redelijke ter mjjn slechts k#n worden verwacht in dien zjj als normaal werk worden ter hand genomen. In verband daarmede moesten de plannen opnieuw worden op gezet en nieuwe begrotingen worden sa mengesteld. De voorbereiding van e.e.a. vorderde vrjj veel tjjd, aangezien de in stanties die hiermede belast zijn, met werk overladen zjjn en volgens de gel dende voorschriften verschillende ad- vies-instanties zoals de Nederlandse Sportfederatie moeten worden inge schakeld. Dit overleg leidt dikwijls tot wijziging der plannen, wat weer tijdver lies tot gevolg heeft. Ten aanzien van het zwembad deden zich bijzondere moeilijkheden voor. Nadat op grond van een verstrekte op dracht éen schétsplan was gemaakt, kon dit de nodige instemming van de voor geschreven adviesinstantie niet verkrij gen, daar de wateroppervlakte te groot was geprojecteerd. Om deze instantie te overtuigen, dat voor Sneek inderdaad de behoefte aan een zweminrichting van de geprojecteerde omvang bestaat, was het nodig gedurende een exploitatiejaar het bezoek aan de zweminrichting nauwkeu rig te registreren. Hierdoor en door het daarop gevolgde nader overleg ontstond een vertraging van meer dan 1% jaar. Nadat het door b. en w. ingenomen stand punt ten slotte door de adviesinstantie was onderschreven, kon de verdere uit werking ter hand worden genomen. Naar mag worden verwacht zal deze uitwer king over enkele maanden voltooid zjjn. Daarna zullen, voordat bet plan door sub sidiërende organen in behandeling kan worden genomen, nog eens weer advies instanties moeten worden ingeschakeld, nl. de regionale farmaceutische inspec teur van de volksgezondheid en het Ad viesorgaan voor Bad- en Zweminrichtin gen van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten. Eerst daarna kan het plan bjj de bevoegde instanties worden inge diend voor het aanvragen van financiële steun uit de daarvoor slechts in beperkte mate en voorlopig slechts tot en met 1963 beschikbaar gestelde fondsen. Toewijzingen kernwoningen. Volgens verkregen inlichtingen mag worden aangenomen dat t.z.t nogmaals industriewoningen voor 1962 zullen won den toegewezen. Recreatiemogelijkheid voor gezinnen wet kleine kinderen. Het scheppen van deze mogelijkheid heeft de aandacht van b. en w. Het plan tot verbetering van het zwembad omvat mede de aanleg van een kleuterbad en een ruime speelweide. Vóórts is in he* plan tot verbetering en uitbreiding del’ sportvelden in de Noorderhoek een pias vijver opgenomen. U.T.S. B. en W. betreuren het in ernstige ma te dat de pogingen tot oprichting van een U.T.S., waarvoor hier >n heel vroeg sta dium reeds plannen zijn gemaakt, tot dusver geen succes hebben gehad. Zij zijn, van oordeel dat in dit opzicht aan de Zuidwesthoek tekort wordt gedaan.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1962 | | pagina 1