Langdurig steekspel in de raad over beleid burgemeester en wethouders Röfekamp winnaar seriewedstrijden in de Regenboogklasse Nieuw informatiekantoor V.V.V. geopend Taakverdeling voor de wethouders opnieuw in discus sie. Late behandeling van de begroting teleurstellend. Salarisvoorstellen allen goedgekeurd. IJLST W YM BRITSERA DEEL en van Officieel Orgaan van de gemeenten S N E E K, 117e jaargang no. 47 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Fusie Koolstra-V. d. Veen Eindexamen Chr. Lyceum Benoemd Dinsdag 12 juni 1962 f ■I Geslaagd Kipauto verleende geen voorrang x- Hei Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en Zwem- en Poloclub Heeg definitief opgericht SNEEKER NIEUWSBLAD (Zie vervolg pagina 2) Benoemingen. den drie stemmen uitgebracht. ZPC goede samenwerking Aankoop Leeszaalgebouw. Lening voor de nieuwe jachthaven c.s. Dat WCCl L4 UC1L lx VvLII Idlxjl IIlUl vXtj Jdv'*1 '*'<*^3 havenplannen begonnen is. maai eeidc jfeL. J Izlnnr vol Tc rlnf tira o v rv/i 1 r-\r\ ft I Kantoor voor admini stratie en redaktle: GEDEMPTE POi 6 Telefoon 3005 (0 5150) b.g.g. 4091. de is Wijziging jaarwedderegeling se- cretarissen en ontvangers. De heer Lichthart zei dat hij niet tegen ’t voorstel zou stemmen maar wel deze gelegenheid te willen aangrijpen om de ontstemming van zijn fractie kenbaar te maken over het salarisbeleid van de mi nister waarbij de laagsten maar 8’/o en de hoogsten 4O»/o verhoging krijgen. De heer B. de Vries was evenwel van mening, dat deze opmerking meer op zijn plaats zou zijn bjj de behandeling van de salarisregeling voor het gemeenteperso- neel in de raad. De hier bedoelde sala rissen worden echter door Ged, Staten vastgesteld. De Raad ging hierna z.h.s. met het voorstel accoord, echter met aantekening dat de heer Boonstra geacht wenste te worden tegen te hebben gestemd. Verschijnt MAANDAGS en DON DERDAGS Advertentieprijs 15 ct. per mm. Bij contrac* (handels- adv.) lager. Abonnementsprijs 3,— per halt jaar. Franco p. post i 3.75 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad Te Groningen slaagde Vrijdagmiddag omstreeks half twee is op de hoek van de Jan van Nassau- straat en de Frederik Hendrikstraat de 69-jarige Th. Conradi door een kip auto, die beladen was met grond voor ophoging van de terreinen in de om geving van de Lemmerweg, aangere den. De heer Conradi, die op zijn scoo ter uit de Frederik Hendrikstraat kwam en voorrang had, werd door de kipauto omvergereden en moest met een schedelbasisfractuur in het Sint Antonius ziekenhuis opgenomen wor den. De heren S. de Wolf en G. van Essen werdén met resp. 14 en algemene stem men herbenoemd als lid van de com missie voor lich. opvoeding. Op de heer G. M. Buma, nummer twee op de aan beveling in de vacature-de Wolf, wer- Verdere inrichting industrieter rein tussen Oppenhuizerweg en rijksweg 43. De heer Baarda ging met dit voorstel accoord, maar merkte op dat de thans Gemeentewerken. Er zal zeker voldoende diepte in de kolk zijn. Na het gereed ko men van de opspuitingen- waarbij teruglo pend zand ondiepten heeft veroorzaakt - zal de diepte opnieuw gecontroleerd wor den. Spr. verzekerde de heer Baaijens, dat voor de bouw van de schiphuizen de grootst mogelijke spoed wordt betracht. De door hem genoemde geruchten kun nen dan ook naar het rijk der fabeltjes worden verwezen. In antwoord op de vraag van de heer Van Terwisga zei de voorzitter nog, dat de gemeente het geld voor de lening niet beschikbaar heeft. Ze zal zelf ook moe ten lenen. Het risico is hierbij echter niet groter dan bij een garantie voor rente en aflossing. Hierna werd z.h.s. conform het voorstel besloten. Hjj gaf echter volmondig toe dat hij dit resultaat dankt aan de medewerking van zijn geroutineerde fokkenist Wiet ze de Boer, die ook weer in deze be slissingswedstrijd de taktiek bepaalde. Het is nl. geen gemakkelijke taak een duel met Alberda te winnen. Want dat was het ditmaal. Alberda startte Benoemd als onderwijzer aan de Eben-Haezerschool alhier, mej. R. de Vries te Warns. De heer Baaijens bracht B. en W. dank voor de wijze waarop zij deze zaak hebben behandeld. Het bestuur van de leeszaal is unaniem blij met deze oplos sing en spr. vertrouwt dat ook de jeugd leeszaal er zal komen. Het voorstel ging hierna zonder stem ming onder de hamer door. Het nieuwe VVV-informatiebureau aan het Martiniplein. Voor het kantoor de informatrice onze stadgenote me juffrouw Janke Brouwer. Op donderdag 24 mei werd een con tactbijeenkomst belegd door de „Kul- turele Ried Wymbritseradiel” tussen de Kon. Ned. Zwembond en de inwo ners van Heeg, om te komen tot de op richting van een zwemclub te Heeg. Deze bijeenkomst had tot gevolg dit er een comité werd gevormd, dat de mogelijkheden zou onderzoeken. Als resultaat werd vorige week donderdag in het St. Jozefgebouw een voorlich- tings-, tevens oprichtingsvergadering gehouden. De voorlichting werd verzorgd door de heer Kerkhoven uit Arnhem. Hij deed dit aan de hand van films. De technische zaken werden besproken met de heer Roefstra, voorzitter van de Kring Friesland van de KNZB. Twintig jongelui gaven zich op als lid. De heer Bos, voorzitter van het oprichtingscomité, werd voorzitter van de nieuwe vereniging. Op zijn voorstel kreeg de vereniging de naam: Zwem en Polo Club Heeg (ZPC Heeg). De statuten en het huishoudelijk reglement van de KNZB werden door de leden goedgekeurd. De contributie werd als volgt samengesteld: jeugdle den t.e.m. 15 jaar 6 cent per week; leden 16 en 17 jaar: 8 cent per week; leden van 18 jaar en ouder: 10 cent per week. Het doel van de nieuwe club is tweeledig. In de eerste plaats het ver zorgen van een trainingsavond, per week of per veertien dagen, voor de clubleden; ’s winters eventueel in het overdekte zwembad in Leeuwarden. Verder zal in de toekomst waterpolo worden beoefend. In de tweede plaats het organiseren van een lange-baan wedstrijd in augustus, waarvoor zwemmers uit het hele land uitgeno digd zullen worden. De heer Bos deel de mee dat deze wedstrijd dit jaar ge houden wordt op 11 augustus en zal bestaan uit een wedstrijd waaraan al leen leden van de KNZB kunnen deel nemen en uit een prestatietocht over een paar honderd meter, waarvoor ie dereen kan inschrijven. De films, die op deze avond ver toond werden, behandelden ’t school zwemmen, het verenigingszwemmen, de zweminstructie in Australië en de training voor waterpolospelers. De voorzitter wekte de leden op ook zelf propaganda te maken voor hun club. Hoe groter de vereniging is, des te meer kan er gedaan worden. Het bestuur hoopt zo spoedig mogelijk met woningsituatie in onze stad werd nogmaals door meerdere sprekers aangetoond. Er bestond voor deze vergadering veel belangstelling. De publieke tribu ne was geheel bezet, o.a. met leerlin gen van de vormingskias aan de Huis houdschool. Op de tafel voor de zetel van de heer Zeilstra, die na zijn ziekte de vergadering voor de eerste maal weer bijwoonde, prjjkte een bosje bloe men. Een sympathieke geste van B. en W. De heren Bergsma en V. d. Werf waren, resp. door uitstedigheid en ziek te, verhinderd de vergadering bjj te wo nen. Na de opening heette de voorzitter de heer Zeilstra welkom na zijn langduri ge afwezigheid en sprak hjj zijn vreug de uit over zjjn herstel, waarvan ook de bloemen van B. en W. getuigden. Ingekomen stukken. Een aantal verslagen over 1961 werd voor kennisgeving aangenomen, even als de mededeling van heren regenten van het Old Burger Weeshuis inzake het aannemen van een wees, en de verzoeken om subsidie van de Mili taire Matigheids Missie te Venlo en de Federatie van Verpleeginrichtingen voor langdurig zieken te Middelburg, di verse controlerapporten, het jaarboek 1962 der Ver. voor Nederlandse Gemeen ten en de brieven en stukken van de voorzitter van het hoofdstembureau en de voorzitter van het centraal stembu reau voor de verkiezing van leden van de gemeenteraad. Bjj de verslagen van de vorig jaar gehouden schoolvergaderingen aan de openb. lagere scholen vroeg de heer Baaijens of er richtlijnen worden ge geven voor de opzet van deze versla gen, omdat het ene minder uitvoerig is. dan het ander. De voorzitter ant woordde ontkennend. De lengte hangt geheel van de secretaris(esse) af. Aan de heren D. J. Schipper en Ph. G. Melai werd op hun verzoek met in gang van een door B. en W. te bepalen datum eervol ontslag verleend, resp. uit hun betrekking van meentëreiniging en raar aan de gem. delsavondschool. willen horen. De heer Van Terwisga is ook blij dat het met de nieuwe jachthaven zo goed gaat, maar vroeg zich af of deze lening voor de gemeente wel voordelig is. Zou dit bedi ag niet beter voor andere nuttige uitgaven gebruikt kunnen worden en een gemeentelijke garantie voor rente en af lossing niet verkieselijker zjjn? De heer Terpstra was van mening dat de jachthuizen er spoedig moeten komen. Hoe spoediger hoe liever. De heer Lampe betuigde eveneens zjjn instemming met het voorstel. Uit het antwoord van de voorzitter bleek, dat het de bedoeling is dat in de haven een gedeelte bestemd wordt voor open ligplaatsen. Daarom zullen aanleg steigers worden aangebracht. Of het aan tal voldoende zal zijn moet nog blijken. Meer kunnen echter ook een belemme ring vormen voor de bouw van de schiphuizen. B. en W. hopen dat de stei gers nog voor de Sneekweek klaar zjjn en hebben daartoe^opdracht gegeven aan ^eer Boomsma echter weinig verwach- i j ting heeft naar hjj zei, ging de raad z.h.s. met het voorstel accoord. tot stand heeft gebracht. Hulde bracht hij ook aan de heer G. v. d. Pijpe- kamp, die al jaren zijn beste krachten aan de vereniging geeft. Hij is zo met het VVV-werk vergroeid, aldus voor zitter Hoekstra, dat „Zeg je VVV, dan zeg je G. v. d. P.” Burgemeester Rasterhoff ging de voorgeschiedenis na en zei dat het niet verwonderlijk was dat het zestig jaar De heer Baaijens kon dit voorstel al leen maar toejuichen maar wilde toch enkele vragen stellen. Komen er voldoen de aanlegsteigers? Is het ook mogelijk voorlopige voorzieningen te treffen om het tekort aan ligplaatsen op te vangen Is de kolk diep genoeg? Er wordt be weerd, dat H’veen later met de jacht havenpiannen oegonnen is, maai eero.ei i klaar zal zijn. Is dat waar? Spr. gelooft van niet, maar zou dit toch graag uit de De N.V. P. Koolstra en zonen te Leeu warden en Sneek en de firma Gebr. Van der Veen te Leeuwarden zjjn op 1 juni 1962 een fusie aangegaan. De bedrijven treden thans op onder de handelsnaam „Koolstra-Van der Veen,” Sanitair- en Electrogroothandel. De leiding wordt gevormd door de directie van de n.v. P. Koolstra en zonen, aangevuld met de heer O. van der Veen. Na een ingrijpende verbouwing van het pand Oostergrachtswal 35, worden hier de Leeuwarder kantoren en maga zijnen gevestigd, en de toonzalen in de Sint Jacobstraat 25. In Sneek zijn de kantoren, magazijnen en toonzalen ge huisvest in de Kruizebroederstr. 8-18. In beide plaatsen zijn voorraden en toonzalen voor het volledig programma der n.v. Koolstra-Van der Veen aanwe zig. kwam. Er was immers op het Klein- zand al lang een kantoor met een be zetting, die met grote toewijding het werk deed. De gedachte om een infor- matiekantoor te stichten leefde reeds lang en dit was ook niet het eerste plan. Er is destijds gedacht het onder te brengen in een nieuw te stichten gebouw op het Waagplein, maar daar is niets van gekomen. Het gebouwtje zag spreker als een mijlpaal in de ont wikkeling van het WV werk en hij hoopte dat de samenwerking tussen het gemeentebestuur en VVV, welke in dit kantoor vorm heeft gekregen, ook in de toekomst vruchten mag af dragen. Spreker verklaarde daarna het gebouwtje voor geopend en besloot zijn toespraak met de woorden „VVV dient allen, dient allen de VVV”. Het gezelschap begaf zich vervol gens naar het kantoor, waar de bur gemeester met het steken van een vlag in de sokkel en het omdraaien van de sleutel het gebouwtje officieel open de. In het kantoor werd het woord ge voerd door de directeur van de Prov. F/iese Vereniging v. Vreemdelingen verkeer, de heer H. P. Timmermans van Leeuwarden, die verklaarde dat het ook voor hem een blijde dag was, omdat Sneek altijd een warm plaatsje in zijn hart heeft. Dat dateert vanaf de dag dat hij door wijlen zijn schoon vader, die met de heren Priester en Bont vroeger veel voor de vereniging heeft gedaan, met het VVV-werk in aanraking kwam. Van de 42 verenigin gen in onze provincie is Sneek één van de actiefste en het verheugde spreker daarom zeer dat deze vereniging thans als tweede in de provincie dit mooie kantoor heeft gekregen. Namens de Prov. Vereniging bood spreker een fraaie electrische klok aan. In de bovenzaal werden vervolgens verversingen aangeboden, waarna tal van sprekers nog gelukwensen aanbo den, meestal vergezeld van cadeaus. De heer Mr. F. van Gaster deed dit namens de Alg. Ned. Ver. v. Vreem delingenverkeer, burgemeester Klijn- stra van Sloten als vertegenwoordiger van de „Marrekrite”, de heer J. Las- sche namens de Sneker Jachthaven, Dr. J. W. v. d. Zijpp voor de Kon. Zeilver. „Sneek”, Mr. E. R. Zweep voor de SZC en de heer A. Jansen na mens de Ver. van Sneker Zakenlieden. De laatste spreker pleitte voor meer samenwerking tussen de Sneker ver enigingen, welke nauw bij het toeris me zijn betrokken, waarop voorzitter Hoekstra antwoordde dat er voor coördinatie alles te zeggen is. Elke vereniging staat voor moeilijke proble men en samenwerking kan niet anders dan vruchtdragend zijn. Ssecretaris Van de Pijpekamp gaf ’n kort historisch overzicht en ere-voor- zitter Vis hoopte dat de vereniging heel lang profijt van het gebouwtje zou hebben. De rij van sprekers werd gesloten door een afgevaardigde van de Ver. „Heeg, Gaastmeer en Oudega- W” en de heer B. H. de Vrijer als vertegenwoordiger van IJlst, de jong ste loot van de Prov. ver. Evenals burgemeester Klijnstra van Sloten wa ren ook deze sprekers van mening dat met het stichten van het gebouwtje niet alleen de belangen van Sneek worden gediend, maar ook die van de Zuid-westhoek. Voorzitter Hoekstra, die de verschil lende sprekers telkens direct had be antwoord, bedankte aan het slot nog de verenigingen, welke bloemen had den gezonden, terwijl hij een extra woord van dank richtte aan het adres van de Dienst Bescherming Bevolking, die het bovenzaaltje beschikbaar had gesteld en het bovendien door bloemen een feestelijke aanblik had gegeven. al te pakken en toen ontbrandde de strjjd met Alberda. De anderen speel den hierbij geen rol daar ze samen steeds verder uitliepen. Op het laatste kruisrak van Sjjbesloot naar de Roekoe draaide Röfekamp zeker wel tien, twaalf keer, maar Alberda draaide steeds mee tot bjj de Roekoe de beslis sing viel. Alberda liet Röfekamp toen even los en prompt draaide deze boven hem. Even lagen de schepen boord aan boord, maar spoedig liep Röfekamp over zijn concurrent heen en daarmee was het pleit beslecht. Alberda finishte als tweede, Mr. v. d. Werf was der de, Zwart vierde, V. d. Zee vijfde en De Wilde zesde. De Vries was na ’n bak- boord/stuurboord geval met De Wilde uit de strijd gegaan en Joop Doeven- dans hield op. Zijn achterstand was te groot geworden. Door deze uitslag werd de eindstand als volgt: 1. H. Röfekamp, 2012 punten; 2. J. de Wilde 1699; 3. Mr. A. v. d. Werf 1456; 4. T. Zwart 1105; 5. H. de Vries 1004; 6. J. Alberda 703; 7. A. v d Zee 464; 8. J. Doevendans 226. Het was nu een prachtige middag met ideaal zeilweer, een mooie baan met fraaie kruisrakken en veel belangstel ling. er echter wel dit van zeggen dat alle zaken welke zich voordoen met elkaar in B. en W. besproken worden en de wethouders alle stukken thuis krijgen om ze te bestuderen. En als men hun salaris vergelijkt mét andere gemeen ten dan begrijp ik niet, aldus de heer Blok, dat men bezwaren heeft tegen de ze verhoging. En, zo voegde hij er aan toe, als het voorstel met een meerder heid van de helft plus een wordt aan genomen, wil ik de verhoging niet eens. De heer Van Terwisga geloofde dat de heer Blok zich een beetje boos maak te. (De heer Blok: beslist niet. Dan ge beurt er heel wat anders). Het gaat er niet om hoe vaak een wethouder het woord voert in de raad en ook niet om wat ze precies doen. In de vier jaar dat spr. in de raad zit is echter nooit uit de doeken gekomen hoe ze werken. En ik heb toch wel het recht te vragen hoeveel werk er in het algemeen in zit? De heer Baaijens heeft zitting in de commissie voor de Reiniging. De wet houder die voorzitter van deze com missie is, weet er wel meer van, maar heeft toch nooit de indruk gevestigd dat hjj er veel studie van maakt. Spr. meet weth. Blok in geen geval af aan wat hij in de raad zegt, maar daar gaat het ook niet om. Het gaat er cm dat ik niet weet hoe de zaak hier werkelijk draait. Ik heb wel geprobeerd daarin een in zicht te krijgen, maar dat nooit kunnen krjjgen. Maar als men een vèrgeljj- king maakt met andere gemeenten dan krijgt men uit de raadsverslagen een betere indruk van het werk van de wet houders dan ik in de afgelopen vier jaar heb gekregen, zo besloot de heer Baajj ens. Voor de heer Terpstra weegt het aan tal uren dat een wethouder maakt niet zwaar. Hun functie omvat meer dan het bjjwonen van de vergaderingen van de raad, van B. en W. en van de com missies. Zij moeten o.a. ook contact on derhouden met hun fractiegenoten. Ik heb ook wel vertrouwen in hun werk dat vast wel twee dagen in beslag neemt zo betoogde spr. Daarom geloof ik dat deze verhoging terecht is. De heer Baarda was van mening dat die twee dagen wel tot drie zullen uit groeien. En dan is deze verhoging in vergelijking met andere plaatsen nog te laag. De voorzitter zei meermalen te heb ben getracht een inzicht te geven in de werkwijze van B. en W. Het zou daar om logischer zjjn geweest als mén con tact had gezocht met de voorzitter van het college. Die had dan uitvoerig uit een kunnen zetten waarop zijn voorstel steunt en wat de werkzaamheden van de wethouders zjjn. Het voorstel werd hierna z.h.s. aange nomen. De agenda voor de raadsvergadering van donderdagavond was zó overladen mond van het college en de algemene beschouwingen over de gemeentebegroting voor dit jaar verg- den zóveel tijd, dat de raad aan de begroting zelf niet meer toekwam. Om plm. halftwaalf nl. werd de vergadering op voorstel van de voorzitter geschorst tot vrijdagavond. De algemene beschouwingen waren voor het grootste deel gewijd aan het be leid van B. en W. dat zowel critiek als waardering oogstte en bestonden voorts uit pleidooien voor een z.m. snelle uitvoering van tal van urgente plannen zoals uitbreiding en verbetering van het zwembad, verbetering en gedeeltelijke overkapping van de veemarkt, de bouw van een nieuwe uloschool en een openba. j lagere school in de Noorderhoek, verbetering en/of vernieuwing van bruggen en wallen, de spoorwegovergang bij de Goeman Borgesiuslaan, verbetering en uitbreiding van sportterrerreinen, en voltooiing van de nieuwe jachthaven. Ook de dringende behoefte aan meer woningen om de ontwikke ling van Sneek als kernstad volledig te doen slagen en de nog altijd schrijnende de training te beginnen. De heer Roefstra wenste de Heeg een goede start toe en hoopte op een goede samenwerking met de KNZB. Te Groningen slaagde voor het Staatsdiploma B politie de heer C. v. d. Burg te Scharnegoutum. Aan de Rijkskweekschool te Heeren- veen is geslaagd voor de akte van on derwijzer onze stadgenoot, dé heer P. Y. de Vries. De seriewedstrijden van de Kon. Zeil-1 als eerste met Zwart en Röfekamp di- vereniging „Sneek” zjjn zaterdagmid- reet achter zich. Vijftig meter van de dag" voor de Regenbogen beëindigd. Het eerste boei echter had Röfekapip Zwart werd een dubbele overwinning voor Hennie Röfekamp, die na een enerve rende en spannende strjjd met Alber da als eerste door de finish ging en daarmee tevens de eindoverwinning behaalde. geprojecteerde haven aanmerkelijk klei-’ ner is dan in het oorspronkelijke plan. Wordt deze nu wel voldoende geacht? Het is erg belangrijk dat Sneek een van de weinige kernen is die vlak bjj de in dustrieterreinen een haven heeft. Het was de heer Lampe opgevallen, dat de loop van de oude Oppenhuizerweg verandert waardoor men straks langs een wirwar van straten de weg r.aar Op penhuizen moet zoeken. Zou het niet mo- geljjk geweest zijn een rechte weg aan te leggen? Nu moet men vijf, zes bochten maken. Thans hebben we het nog min of of meer in de hand. De heer Baaijens wilde de haven nog maar even laten wachten en het voet balveldje aanleggen op de plaats waar eerst de haven was geprojecteerd. De voorzitter betoogde dat maar bij weinig bedrijven behoefte bestaat aan grootscheepsvaarwater maar de ervaring leert dat nieuwe industrieën graag meer ruimte hebben. Daarvoor stond de grote haven echter in de weg. Dit wil echter niet zeggen dat de mogelijkheden voor ter reinen aan het water hiermee uitgeput zijn. Sneek heeft nog heel veel water. De bedrijven welke meer grond hebben gevraagd hebben dat ook inderdaad no dig. Ook is er wel reden het sportterrein- tje te handhaven. Wat de weg naar Oppenhuizen betreft deelde de voorzitter mede, dat een ter rein voor verkaveling aan bepaalde eis- sen moet voldoen. Het aantal bochten in de nieuwe weg valt echter mee. De weg is overigens niet alleen bestemd voor de industrie maar ook voor het verkeer. Hjj is daarom een project van langduri ge studie geweest en een compromis van twee doeleinden: vervangen van een stuk Oppenhuizerweg en een weg voor de in dustrie. Doch B. en W. zullen deze zaak nog eens aan Gemeentewerken voorleg gen. Nadat de heren Terpstra en Lichthart nog eens de behoefte aan het sportter- reintje hadden aangetoond, waarvan de directeur der ge- directeur én le- middelbare han- Sedert 1923 werden de veelomvattende werkzaamheden van de Vereniging voor Vreemdelingenverkeer in onze stad verricht door secretaris G. v. d. Pijpe kamp en het personeel van zijn boekhandel. Zij hebben dat steeds met ambitie gedaan, maar met de toeneming van het toerisme werd het steeds drukker en werd de behoefte aan een eigen kantoor steeds meer gevoeld. De oplossing vin het vraagstuk kwam dichterbij toen aan het oude gymnasiumgebouw een an dere bestemming moest worden gegeven en het gemeentebestuur bereid was zijn medewerking te verlenen. Het resultaat is een gezellig en keurig ingericht kantoor, dat vrijdagmiddag in het bijzijn van tal van autoriteiten, onder wie het voltallig college van B. en W. van Sneek met secretaris Koster, vertegen woordigers van de ANVV, de Kamer van Koophandel en Fabrieken in Fries land, de Provinciale Friese VVV, de Marrekrite, Merenconferentie en het Streekorgaan Midden-Friesland, door burgemeester Rasterhoff officieel is ge opend. Het gezelschap had zich verzameld in de bovenzaal van de B.B.-dienst, die in hetzelfde gebouw is ondergebracht. Voorzitter E. K. Hoekstra stak zijn vreugde over de totstandkoming van het nieuwe informatiekantoor niet on der stoelen en banken en zwaaide lof toe aan de heren Rasterhoff, Van de Pijpekamp en Vis, die hij de gangma kers noemde, en aan de dienst van Gem. Werken, die werkelijk iets moois heeft geduurd eer er een centraal punt s Bezoldiging van dé wethouders. Bij het voorstel van de burgemeester de jaarwedde van de wethouders te ver hogen van 4300.tot j 5250.herin nerde de heer Van Terwisga er aan, dat hjj meerdere malen heeft aange- drongen op een taakverdeling in B. en W. Dit heeft echter nooit resultaat ge had. Alvorens zjjn stem aan het voor stél te geven zou hij daarom eerst graag willen weten hoeveel tjjd door de wethouders aan hun ambt wordt be steed. De heer Baajjens sprak in gelijke geest. Het is voor hem volkomen een vraagteken wat de wethouders doen. In de Raad voeren ze zelden het woord en spr. kan er beslist geen hoogte van krijgen of ze te veel of te weinig doen. H;j was wel niet tegen verhoging maar Wel als dit geschiedt op basis van de al gemene stijging van de lonen, waarbij de lagen een te lage en de hogen een te hoge verhoging krijgen. De voorzitter antwoordde dat het moeilijk is uiteen te zetten hoeveel u- ren een wethouder maakt. Men mag echter aannemen, dat dit voorstel ver antwoord is. De taak van de wethou ders bestaat o.a. uit het bjjwonen van de raadsvergaderingen, de vergade ringen van B. en W. en de commissie vergaderingen, maar daarnaast heb ben zjj nog tal van andere verplich tingen bij de maatschappelijke zorg, de reiniging enz. Al dit werk kost minstens twee dagen per week. Wethouder Blok zei geen behoefte te hebben aan een hogere jaarwedde. Het kwam hem echter voor dat hun werk afgemeten wordt aan wat zjj in raadsvergaderingen zeggen, niet juist. Spr, heeft echter nooit aan tekening gehouden van het aantal uren dat hjj aan het ambt besteedt maar ver zekerde nu reeds dat hjj na een salaris verhoging niet „meer” zal doen. De bur gemeester is de enige die beoordelen kan wat een wethouder doet. Hij wilde Geslaagd voor Gymnasium A de da mes A. v. d. Mark, Sneek; H. Postma, Warns; De heren G. W. Abma, Folsgare; T. At- tema, Wïtmarsum; J. Dijkstra, Workum en F. J. Stulp, Balk. Voor B de dames M. Kingma, Sneek; D. Kuipers, Heidenschap; De heren P. Brouwer, Wommels; R. C. Kaastra, Oosthem; J. Posthumus, Hichtum; E. de Smidt, Bolsward; P. v. d. Valk, Oosterend; J. v. d. Velde en E. v. d. Wal, Sneek. Met één candidaat wordt het examen voortgezet.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1962 | | pagina 1