Waterpoort-krabbels i Rapport „Toerisme” in Zuid-West Friesland aangeboden ft i iC3 .Jgü IJLST WYMBRITSERA DEEL van en door Speurder BUITENLANDS OVERZICHT Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, 117e jaargang no. 48 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Dreigementen van de O AS Workum muziekstad Interessante foto-wedstrijd van het Actie-Comité slaagd Advendo sloeg goed figuur op Turnbetoging in Groningen Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en Donderdag 14 juni 1962 Friezen yn de USA wer efter de lytse bal Jiergearkomste Fryske Rie to Jever Chr. Lyceum Sneek Engeland en de E.E.G. Franco tegen de oppositie. bescheidenheid! Let op de aquavans. Zeilscholen. gediplomeerde fan Seisbierrum. Onze oud-stadgenoot, de heer Brugt Nauta, thans te Bolsward, slaagde aan het Conservatorium te Utrecht voor ’t heeft, dan de Kantoor voor admini stratie en redaktle: GEDEMPTE POi 6 Telefoon 3005 (0 5150) b.g.g 4091 Oevergronden in gemeenschaps- bezit. Voor de hele concertenserie kan men bjj de kerk een abonnement nemen, dat belangrijke reduktie geeft. Indien men alleen dit concert wil biiwonen dan is Geen vaarwaters meer afdammen of overkluizen. stellen. interne op- De heer R. Kroese heeft Pinkster maandag voor de elfde keer aan de Friese Elfsteden Rijwieltocht mee gedaan. Hij vertrok om 7.20 uur uit 3olsward en kwam 10 u. weer in deze stad aan. Hij is echter niet onze enige Verschijnt MAANDAGS en DON DERDAGS den land zouden kunnen De verordening inzake woonschepen en caravans wordt toegejuicht. Opge merkt wordt evenwel dat met bijzondere aandacht op de ontwikkeling van de zgn aquavan moet worden gelet. Zo’n woon schip met motorvermogen is veel min ter sterk aan een vaste ligplaats gebonden, maar voor het overige is het in alles ge lijk aan het gebruikelijke woonschip. Bovengenoemde gegevens uit het rap port ontleenden wjj aan de Leeuwarder Courant. Nauw samenhangend met het grote belang van het merengebied voor de re creatie is het vraagstuk van de grond. De watertoerist moet de mogelijkheid houden om aan te kunnen leggen en ver der dient er voldoende plaats te zijn voor de oeverrecreatie. Voorkomen moet wor den dat de oevergronden gereserveerd worden voor de enkeling. Oevergronden dienen dan ook gemeenschapsbezit te worden en de overheid zal elke gelegen heid moeten aangrijpen dergelijke gro den te kopen. Pinkster-Maandag 11 juni j.l. demon streerde het Noordergewest van het Kon. Ned.Chr.Gymn.Verbond in Groningen. In grote getale waren de gymnasten uit Friesland, Groningen en Drente naar de Martinistad getogen, om een sportie ve strjjd te voeren en zo mogelijk flink wat prijzen in de wacht te slepen. Met dat doel startte ’s morgens ook de Chr. Gymn. Ver. „Advendo”, met’t Tam bours- en Pijperscorps. In verschillende gymzalen werden ’s morgens de wed strijden gehouden en dat „Advendo” een goed figuur heeft geslagen blijkt wel uit onderstaande uitslagen: Dames le graad, driekamp: le prijs, Dames 2e graad, driekamp: 2e prijs, Da mes 3e graad, driekamp: 3e prijs, Meis jes le graad, driekamp. Meisjes 2e graad, driekamp. Heren le graad, drie kamp, Jongens le graad, driekamp al len de le prijs, terwijl de meisjes brug het hoogst aantal punten behaalden. Persoonlijke prijzen ontvingen: meisjes 2e graad, H. Joustra en H. Wes ter, meisjes le graad, brug, S. v. d. Wal en F. Dikkerboom. Van de jongens le graad behaalde Anton Vermast het hoogst aantal punten. In de marswedstrijd werd Advendo 2e, met een miniem verschil (0,4 punt) op de eerste-prijs-winnares. Ook het Tambours- en Pjjpercorps deed het uitstekend en was over het algemeen een klasse beter dan de anderen. Jam mer dat het Corps bij het Drumband- concours buiten mededinging moest mee doen, omdat het trompetters heeft, waar- dooi' het volgens de technici geen drum band meer is. Op de terugreis heeft het Corps nog gespeeld bij de „Cornelia-Stichting” Beetsterzwaag, wat erg op prijs werd gc steld. Ondanks het vrij gure weer, ka: toch op een geslaagde betoging worden teruggezien. In de nacht van maandag op dins dag is iemand tegen het stoplicht bij de Oosterdijk gereden. Wie of wat is' Speurder niet bekend. Hij zag alleen dat de stoplichten moe deloos het hoofd lieten hangen. De ze lichten vallen er echter gauw „af”, als men er tegen aanrijdt. De mogelijkheid is dan ook niet uitge sloten dat de dader er niets van gemerkt heeft. De commisie ziet Zuidwest Friesland dus duidelijk als ontwikkelingsgebied voor het toerisme. Daarom ook wil zü het na tuurgebied van de streek rustig houden. Alleen de recreatie zal de Zuidwest hoek echter niet van zjjn ontvolkings- kwaal kunnen verlossen. hangende aan de gording van de wal, na enig tasten het jongetje (Jackie Altenburg uit de eerste klas) te pakken te krijgen 'en uit het water te trekken, waarna hij gewoon naar school is gegaan. Onze jeugdige redder verdient zeker een compliment èn voor Dinsdagmiddag is ten Provinciehuize te Leeuwarden liet rapport van de stu diecommissie „Toerisme Zuidwest- Friesland” aan de Commissaris der Ko ningin aangeboden. Deze commissie werd rnede op verzoek van de Stichting Suder- goa door de Provinciale Friese V.V.V. ingesteld en in december 1960 geïnstal leerd. In diverse etalages prijkt een show- card die U aanspoort lid te worden van V.V.V., zo U dit nog niet mocht zjjn. Voorwaar een lofwaardig streven, want V.V.V. is Uw lidmaatschap zeker waard. Even Uw adres vermelden op een brief kaartje en in de bus doen bij het nieu we V.V.V. kantoor op het Martinipiein, I een kleine moeite voor een goede zaak. SNEEKER NIEUWSBLAD De skriuwer fan it selskip „Utspanning troch Ynspanning” to North Haledon N.J. skreau üs hjiroer it folgjende: Woansdei 30 maeije hdldde üs selskip syn earste keatsparty yn dit jier. 21 keat- sers (7 parturen) hiene harren opjown. It wie moajj waer en wy wiene wer op ils aid fjild, dat nou in sportterrein is foar de High school dy’t dér boud is. In prachtig fjild. Der is meaij, soms fül keatst en de prizen - Itikse dingen - bin- ne woun troch: Iste Haeije Kooijenga fan Arum, Sam v.d. Veen fan Makkum en Jan Snoekstra fan Mullum. 2de Henry van der Veer, Paterson, Ynze Anema fan Peinjum en Jack Hoitsma, Paterson. 3de kantoor aan het Martinipiein opend. Speurder was dan ook heel verbaasd daar ’n j bordje met niet I geopend te zien I hangen, in vier - talen nog wel. Het bleek echter dat de informa trice mej. J. Brouwer, die in Groningen*Nederlands M.O. studeert, dinsdag haar laatste ten tamen van dit (cursus)jaar moet doen. Woensdag zal het bordje dan echt verdwijnen. zagen wij reeds inwoners bezig met het oplossen van deze wedstrijd. Het moet ons echter wel van het hart, dat sommi ge deelnemers de foto’s wel een wat stiefmoederlijk plaatsje hebben gege ven. Misschien kunnen zü dit nog iets verbeteren. Dit zou de wedstrijd ten goede bomen. De wedstrijd sluit zater dag 23 juni a.s. Advertentieprijs 15 ct. per mm. Bij contract (handels- adv.) lager. Abonnementsprijs J 3,— per halt jaar. Franco p. post 3,75 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad Veel van wat in de commissie werd be sproken en in het rapport gepubliceerd is, is ook aan de orde gekomen op de on langs alhier gehouden Merenconferentie. Het op juiste wjjze bevorderen van de oeverrecreatie en het leggen van con tact tussen de bevolking en de toeristen werd n.l. uitvoerig besproken door notaris E. K. Hoekstra, die in zijn in leiding ook de speedboats en het water skiën op critische wijze onder de loupe nam en daarvoor alleen het Tjeukemeer aangewezen wenst te zien. Dit wordt door de commissie onderschreven. Volgens d e commissie is Zuidwest- Friesland over land en water goed be reikbaar en groot genoeg en biedt het voldoende verscheidenheid om er het toe risme verder tot ontwikkeling te orengen. Dat is een duidelijk streekbelang, al moet men bjj de bevordering daarvan niet uit het oog verliezen, dat juist door de rust dit gebied steeds meer in trek komt. Toch meent de commissie dat uitbouw van de recreatiemogelijkheden in dit ge bied met handhaving van de rust wel mo gelijk is. Naast het streekbelang ziet zij hier ook duidelijk een nationaal belang. Voor steeds meer recrêatiezoekenden moet plaats worden gevonden. Daarom is de commissie van oordeel, dat indien de gemeenten hun taken niet kunnen na komen als gevolg van de moeilijke financiële positie waarin ze verkeren, speciale subsidieregelingen in het ka der van de ontwikkeling probleemge bieden uitkomst zullen moeten bieden. Men schrijft ons: Zo langzamerhand begint het een tra ditie te worden, dat Workum jaarlijks een aantal goede concerten heeft. Ook dit-zomerseizoen is er weer een serie belangrijke muziekevenementen. Voor al op het openingsconcert willen wij wijzen. Het biedt, een bijzonder mooi programma, dat gewijd is aan een van e grootste Nederlandse componisten: oelinck. Ook in de landelijke pers ,/ordt veel aandacht aan hem besteed. Dit programma wordt uitgevoerd door het vocaalensemble van Marinus Voor- bergh, dat men van radio-uitzendingen wel kent; een vooraanstaand Neder lands koor. Als organist werkt mee Wim van Beek uit Groningen. Dat deze keer een zeer bijzonder programma ge-“ boden wordt, blijkt uit het feit, dat het zal worden opgenomen om later via de radio te worden uitgezonden. neutralisten als ministers van defensie en van binnenlandse zaken, waaronder de politie ressorteert. Nosavan mag blij zijn door de ande ren als vice-premier te zijn aanvaard, welke functie ook is toegevallen aan de pro-communistische halfbroer van Soe- vanna Phoema, prins Soevanoevong De vorming van de nieuwe regering be tekent het einde van de burgeroorlog in Laos, die al enkele malen tot grote in ternationale spanningen aanleiding heeft gegeven, maar men zal moeten af wachten of de regering er in zal sla gen de sterke troepen van de Pathet Lao zo in het nationale leger te integre ren, dat zjj er niet in gaan overheersen. reikte. Geen geringe Rika wil in ieder geval nog j tiende keer meedoen, terwijl heer Kroese voorlopig ook niet van plan is het fietsen te laten. De commissie heeft uiteraard veel aan dacht besteed aan het merengebied, dat uniek in West-Europa wordt genoemd. Zij kwam daarbij tot de conclusie, dat de bevaarbaarheid van de wateren, die de nieren verbinden, hier en daar nog kan worden verbeterd. Een baggerplan wordt noodzakelijk geacht, doch niet minder dringend is, dat de middelen om tot baggeren over te gaan beschikbaar komen. Waterwegen, die van geen be lang meer zijn voor de beroepsvaart zul len - zoals in het verleden te gemakke lijk is geschied - niet meer moetep wor den afgedamd of door lage vaste brug gen worden overkluisd. Geadviseerd wordt een plan te maken voor te behou den en eventueel opnieuw weer open te stellen vaarwegen. Voorts worden noodzakeljjk geacht maatregelen ter voorkoming van water verontreiniging, een net van goede lig plaatsen in het merengebied, waar nodig en mogelijk met insteekhaventjes en stei gers, toiletgelegenheid, afsluitbare stort plaatsen voor afval en eenvoudige speel weiden Bovendien wordt een net van kampeerplaatsen nodig geacht. Alle ter reinen moeten behoorlijke sanitaire voorzieningen hebben en in de grootsten moet ook een kampwinkel en een kanti ne zijn. Voorts zullen de meeste ook ge- makkelyk van de landzijde af be ’eikbaar moeten zijn. Coalitie in Laos. Na meer dan een jaar herhaaldelijk langdurig onderbroken overleg tussen de drie prinsen is maandag nu einde lijk een coalitieregering gevormd on der leiding van prins Soevanna Phoe ma, de neutralistische premier, die mede de steun had van de pro-commu nistische Pathet Lao. De pro-Westelij- ke rechtse regering van prins Boen Oem en de sterke man daarin, generaal Phoemi Nosavan, heeft tenslotte het hoofd in de schoot gelegd, vermoede lijk onder sterke druk van de Ameri kaanse regering, die inzag, dat Nosa van er niet in zou kunnen slagen de an dere partijen zjjn wil op te leggen. To: op het laatste ogenblik bleef Nosavan zich verzetten tegen de benoeming vai Gisteravond is de eerste Wip-avond gehouden, die geopend werd door Vrijdagmiddag is het nieuwe VVV- de heer D. v. d. Werf. Deze be- ge- dankte o.a. de Dienst Gemeente- de en de Vorige week meldde Speurder u uit het NUSO verslag, dat de Speeltuinvereniging „Het Eiland” het belang van samenwerking met Zeilscholen en de zeilcursussen van de jeugdorganisaties zijn voor een goede ontwikkeling van de watersport van groot belang aldus de commisie. Zij spreekt daarom de wenselijkheid uit, dat de hoofdleiding van dergelijke cursussen en van de zeilscholen berust bij door de A.N.W.B. gediplomeerde instructeurs. Voor de groepsverblijven van de zeilcur- sisten wordt een erkenning van „Veilig Tehuis” van belang geacht. buitenland te vertrekken. De belang rijkste van hen, de christen-democrati- leider Gil Robles, is naar Pa- Naast deze showcards zijn foto’s ten toongesteld, die zeker Uw belangstel ling waard zijn. Stuk voor stuk vertel len deze foto’s een stukje geschiedenis van Sneek. Op daartoe bij de deelne mende winkeliers verkrijgbaar gestelde formulieren kunt u invullen wat de foto voorstelt. U kunt hier een mooie vakan tiereis voor twee personen mee winnen, nl. een 5- of 7-daagse trip naar Valken burg, logies- en verblijfkosten inbegre pen. Wel de moeite waard dus. Omdat slechts één deze hoofdprijs kan winnen, zijn er nog een 70 tal mooie troostprij zen. Op onze tocht langs de etalages De tiisdei nei Pinksteren hat de Frys ke Rie wer syn jierlikse gearkomste halden to Jever. Fortsjinwurdigers üt de trjje gebieten wiene bywêzich en brochten op de moarnsgearkomste for- slach üt oer it wurk dat it ófroune jier forset is. Der waerd bisletterv om as blyk fan wurdearring foar it protte wurk dat hja yn al dizze jierren foar de forbining tusken de trije Fryslannen dien haw- we, mefrou A. van der Minne-Buma en Pastor I.R. Carl Woebcken üt Sillenstede, ta’Eareleden fan de Fryske Rie to binea- men. Fierder waerden de plannen foar it folgjende kongres bipraet; as thema waerd ütsteld „Dde Noardsé Kultuer.” Der sil fierder bisocht wurde om in „Leuchtbojeheft” gear to stallen oer de Trije Fryslannen. In groep bilangstellenden yn natuerbi- skerming üt Noard- en East Fryslan, sil yn de twadde wike fan septimber in wurkbisyk oan üs Fryslan bringe. It Fryske Gea hat alle meiwurking tasein. Yn January 1963 sil der in konferin - sje yn Noard Fryslan bilein wurde foar boeren üt de trije Fryslannen. Yn septimber sil in groepke Eastfryske ünderwizers, miskien ek üt Noardfrys- lan, in bisyk bringe oan skoallen hjir. Der sil bisocht wurde ek op oare gebie ten ta mear ütwikseling to kommen. Middeis waerd yn it slot yn Jever in trijetal koarte ynliedingen halden. 1. J. Piebenga, „De trije Fryslannen”. 2. Dr. Ernst Obsen George, Noardfrys- lan, „De ynfloeden fan de stoarmfloe- den op’e tael en aerd fan de Friezen.” 3. Dr. Werner Haarnagel, Eastfrys- lan, „Stan en taek fan de aldheitkunde yn Eastfryslan.” Voor Engelands toetreding tot de E.E.G. is officieel nog geen nadere stap ondernomen, maar er zijn enkele ver schijnselen, die de onderhandelingen kunnen vergemakkelijken. Het debat van vorige week in het Lagerhuis heeft aangetoond, dat de Engelse regering bij haar wens toe te treden de over grote meerderheid van de conservatie ven achter zich heeft en bovendien een groot deel van de overigens wat tactisch afwachtende Labourpartij. In de twee de plaats heeft het Parlement van de Westeuropese Unie zich met grote meerderheid uitgesproken voor een op lossing, die het mogelijk zou maken, dat er bijzondere banden tussen de E.E. G. en het Gemenebest tot stand komen. Dit zou het Engelse dilemma wat ver gemakkelijken, maar het blijft de vraag of de Franse regering gevoelig is voor de argumenten van deze uitslui tend raadgevende parlementariërs. Vorige week zat Feitze Potma van de andere plaatselijke verenigingen de Troelstrakade al een kwartier in schijnbaar niet inzag. De reactie zijn klas, de zesde van de R.K. Jon- van het Eiland hierop hield in, dat gensschool, toen hij meester De men zeker voor samenwerking Jong vroeg of hij zijn trui mocht voelt op een gezonde basis. Zij heb- uittrekken, omdat deze nat was, ben reeds tweemaal een schrifte- Meester vroeg verbaasd hoe dat lijk verzoek tot de Centrale gericht kwam, waarop Feitze laconiek ant- om hun standpunt uiteen te zetten, woordde, dat hij net een jongetje Echter zonder succes, terwijl het uit het water had gehaald. Op weg bestuur niet begrijpt, dat e.e.a. zo naar school zag hij op de Koop- maar in het jaarverslag werd op- mansgracht iemand staan te genomen. Rest Speurder nog te schreeuwen en wijzen naar het wa- vermelden, dat de toneelgroep weer ter. Feize keek en zag een kind, is opgericht. dat, zo’ naderhand bleek, al voor de laatste keer onder water verdween, in het water liggen. Het lukte hem, Zaterdag zwierf de „Henri Dunant” hangende aan de gording van de weer over de Friese wateren, be mand met Friese patiënten die van een prachtige tocht hebben geno ten. Vanavond zal deze Roode Kruis boot aan de Pampuskade me ren, waar de NCRV een recht streekse opname zal maken van een zijn tegen- jntiem ontspanningsprogramma dat woordigheid van geest èn voor zijn de opvarenden wordt aangeboden. Op 20 en 22 juni wordt opnieuw in Sneek de nacht doorgebracht. Met de vrijheid is het in Spanje nog niet al te best gesteld, al kon men een zeker optimisme aan de dag leggen toen de stakers zo moedig volhielden te gen alle overheidsdruk in. En al durfde de regering toen niet fors op te treden, de regering heeft nu het handvast van de burgerrechten in zoverre opgeheven, dat er geen vrije vestiging op Spaans gebied meer is. Zij kan, met andere woorden, haar onwelgevallige lieden een verblijfplaats aanwjjzen wanneer zjj niet tot een gerechtelijke veroorde ling wil overgaan. Vorige week zater dag maakte zij van haar nieuwe be voegdheden gebruik door enkele poli tici van de overigens verboden opposi tie voor de keuze te stellen, naar de Kanarische Eilanden of maar naar het werken voor 'X medewerking vergat ook fa. Minkema niet, die iedere keer weer voor de (prima) geluidsinstallaties zorgt, ’t Publiek, dat in grote getale was op gekomen, heeft genoten van een vrolijk pretentieloos programma, waaraan o.a. The Wimis, The Mounties en Les deux cheveux, ac- cordionisten medewerkten. The Wi mis, 2 meisjes met een gitaar, zon gen gezellige liedjes en oogstten veel succes .met hun charmant op treden. The Mounties, bekend van de televisie (Rudi Carrell-show), maakten met hun kolder en persi flages de lachspieren los. De con ferencier Ger Roeland kletste de onderdelen lekker aan elkaar, waarbij hij zelfs royaal met Hero- flesjes strooide. Dit openingspro- gramma werd nl. ’door de Hero- conservenfabriek te Breda aange boden. Over het algemeen is deze avond, die het, wat ’t weer betreft, bijzonder goed getroffen goed geslaagd. Waarmee we dan maar willen zeggen: Tot volgende keer! Iedereen kent het lelijke eendje. Nee, niet van het sprookje met de schone zwaan, maar de auto. De ware aard verloochent zich nooit, stadgenoot, die zo trouw meefietst. Dat bleek vrijdagavond toen een Mej. Rika de Ruiter van de Prin- van deze lelijke jonge eendjes bij sengracht, deed dit jaar voor de ne- de Jousterkade het zilte nat koos, gende keer mee, waarvan zij vijf De inzittenden keken bij deze op maal als eerste dame de finish be- standige (zij het begrijpelijke) daad prestatie! wel even op hun neus en waren een blij dat hij goed en wel weer op de het droge stond. weten, of geheel Algerije zou wor den verwoest en alle Europeanen zou- vertrekken, dan wel of zü in het blüven. En het laatste dreigement is dat de O.A.S. de olie- en gasbronnen in de Sahara zal vernietigen. Met deze dreigementen hoopt de O.A.S. vermoedelük van F.L. N. onder druk te zetten, die zich op bet standpunt heeft geplaatst, dat er in het nieuwe Algerüe grote behoefte bestaat aan de vakkundige Europeanen. Doch wat kan de F.L;N. bieden, dat de O.A.S. zal bevredigen? Zo zou de O. A.S. voor Algiers en Oran, beiden met een Europese meerderheid, een büzonder statuut met eigen politie wen sen. Wellicht wenst zü ook in bepaalde organen vertegenwoordiging met het recht van veto. Hierop zou de F.L.N. niet willen ingaan, maar wel verwacht men, dat premier Ben Khedda verte genwoordiging in alle staatsorganen zal aanbieden, waarbü er dan voor Al giers en Oran bü’zondere regelingen zou den kunnen worden getroffen. Het wordt ook niet uitgesloten geacht, dat Ben Khedda een amnestie voor de terroris ten van de O.A.S. in het vooruitzicht zal stellen. Met deze beloften zwart op wit, zou de O.A.S. zich bü de be staande accoorden van Evian kunnen neerleggen. De hoop van de Europese bevolking van Algerüe op een compromis met de O.A.S. is gisteren door het opstandelin genbewind vernietigd. Premier Ben Khedda verklaarde in Tunis dat zün re gering voor Even dingsfront een zeer ingrüpende den aangekondigd voor het ge onafhankelijke Algerüe. Referendum. Kan men tot overeenstemming ko men, dan is de kans groot, dat (door het referendum) op 1 juli het Alge- rünse probleem wezenlük zal zün op gelost, zoals president De Gaulle vori ge week vrüdag in een rede voor de Franse radio heeft verklaard. Veel nieuws heeft De Gaulle verder niet ge zegd. Slechts, dat alle belangrüke problemen voortaan zullen worden op gelost in „rechtstreeks accoord tussen het volk en degene, die het moet lei den.” Dat kan weinig anders beteke nen dan dat De Gaulle alle belangrü ke kwesties aan een referendum wil onderwerpen. Zo ziet men een volks stemming in het verschiet over de kwes tie van de instelling van een vice pre sidentschap en de verkiezing van presi dent en vice-president rechtsreeks door de kiezers in plaats van door het parle ment. Hoewel de omroeper in de zg. Piraten uitzending van het geheime leger (O.A.S.) in Algerüe vorige week woens dag meedeelde, dat het van dat ogen blik af, op straffe des doods, iedereen zou zijn verboden contact te onderhou den met het uitvoerend bewind in Ro- cher-Noir buiten Algiers, en hoewel de. O.A.S. de aanslagen op openbare gebouwen, zoals de universiteit van Al giers, had hervat, zijn de onderhande lingen van de leiders van de O.A.S. met de leden van het uitvoerend be wind toch doorgegaan. Dreigementen van de O.A.S. En dat zelfs op het hoogste niveau, Belkacem Krim, de vice-premier in de voorlopige Algerünse regering in bal lingschap, is er zelfs voor overgeko men uit Tunis. Maandag kondigde de O.A.S. aan, dat men over enkele dagen zou v - »-•- sche rü’s vertrokken. De politici hadden in München een congres van de Europese beweging bü gewoond en zich daar met de delegatie van de Spaanse emigranten verenigd bij de opstelling van een motie, waarin werd gesteld, dat de democratie in Spanje zou moeten worden hersteld als voorwaarde voor een associatie van Spanje met de Gemeenschappelijke Markt, waarnaar Franco uit economi sche overwegingen streeft. Franco zal het optreden van de oppositie als een aanval in de rug hebben gezien, omdat hü tot nu toe kon speculeren op de mening van velen in het Westen, dat een associatie van Spanje automatisch grotere vrüheid voor Spanje met zich zou brengen en dat het dus niet nodig zou zün Spanje voorwaarden te Zowel de emigranten ais de positie blüken deze mening niet te de len. ■ernietigd. niet denkt aan extra garanties de circa 1 miljoen Europeanen, later gaf het nationale bevrij- verklaring uit, waarin hervormingen wer- toekomsti- Wat de jeugdherberg in Heeg voor de watersport doet, wordt voorbeeldig ge acht. Die in Sneek zou een andere huis vesting moeten hebben, liefst bü het gro te water, waardoor mogelijkheden wor den verkregen om in de geest van Heeg zeilinstructie te geven. 'j Durk Tiemstra en Jan Bangma van Peinjum. De priis foar de measte boppeslaggen wie foar Gerrit Jan Dükstra. Us nije foarsitter Pieter Dreijer fan Harns dielde de prizen üt en róp alle keatsers in ta wersjen ta óp Laborday. de entree 1.50. Scholieren en ouden van dagen 0.75. Dit is een unieke kans om goede muziek te horen! De aan vang is gesteld op 8.15 uur ’s avonds, zodat treinreizigers het concert ge- makkelük kunnen büwonen. En de da tum - om niet te vergeten! - 19 juni a.s. Voor de afdeling Gymnasium is nog geslaagd voor A de heer L. J. Oomkes te Leeuwarden.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1962 | | pagina 1