Waterpoort - krabbels Mej. mr J. J. Hanenburg doctor in het kerkelijk recht I Radio-waarschuwingen voor „zwaar weer” hebben zin IJLST WY M BRITS ERA DEEL BUITENLANDS OVERZICHT Mi fn en van door Speurder 1 Sn: 1 Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, 117e jaargang no. 50 Donderdag 21 juni 1962 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD r« Rs zat R.H.B.S. Sneek het Bevorderd *1 Geslaagd Chr. Lyceum Sneek -- Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en Regenboogteam voor De Kaag „Beppc*’ R. Pruiksma-Bak- ker 101 jaar Opbrengst collecte Chr. M.H.A.S. Sneek Bestand in Algerije nu een feit g| 1 SNEEKER NIEUWSBLAD Tot voor kort bevond zich btf de Ype I Staakstraat een groot „bos” distels, Tegen kleine atoommogendheden. V. Evian blijft de basis. beth Lunhow, Herman ont- aan spanningen in de Atlantische wereld. econo- Voor het vertrek kregen de kinderen nog een tractatie. In Op het ronde neen van de nationa listen antwoordden de Europese terroris ten met een hervatting van hun aansla gen, niet op Mohammedanen, maar op openbare gebouwen. De universiteit van Algiers was al gedeeltelijk vernietigd. Na de hervatting van de terreur van de verschroeide aarde kwamen een zieken huis en het stadhuis van Algiers aan de beurt. Dat heeft evenwel niet verhinderd, dat opnieuw een contact tot stand kwam, met als hoogste figuur Belkacem Krim, de Algerijnse vice-premier, op de achter grond. Tenslotte maakte Mostefaï, de vertegenwoordiger van de F.L.N. in het voorlopig bewind in Algiers, bekend, dat de Algerijnse regering bereid was de ter roristen van de O.A.S. te doen vallen onder een algemene amnestie. Boven dien zouden er Europeanen worden opge nomen in de beschermingstroepen, die op het ogenblik worden opgesteld om de taak van het Franse leger over te nemen. Verder heeft Mostefaï de naam van de O.A.S. in de mond genomen, hetgeen als prestigewinst van de O.A.S. wordt be schouwd. Voor het eerst sinds vele jarcn is er maandag in Algerije niemand vermoord. Dat is het gevolg van het bestand, dat de organisatie van het geheime leger en ciantoor vooi admini stratie en redaktie: JEDEMPTE POi 6 telefoon 3005 (0 5150) D.g.g. 4091 gorie mensen zal deze waarschuwingen echter niet meer hebben gehoord. De adjunct-commies A van ’s Rijks belastingen S. Gerlofs alhier is met in gang van 1 januari 1962 bevorderd tot commies. verschijnt MAANDAGS en DON DERDAGS uit v. Advertentieprijs 15 ct. per mm. Bij contrac* (handels- adv.) lager. Abonnementsprijs 3,— per halt jaar. Franco p. post f 3,75 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad Mej. J. Haneburg heeft zich na studie aan de RHBS alhier en staatsexamen gymnasium en doctoraal examen rechten in Groningen, in Leuven bekwaamd in de wijsbegeerte en het ker- Wanneer Rusk met De Gaulle praat, kan hij hem de rede van McNamara, de Amerikaanse minister van defensie, voorleggen, die zich vorige week zater dag in een belangrijke rede heeft uitge sproken tegen een spreiding van de kern wapens; kleine atoommogendheden zijn gevaarlijk en duur, was de stelling van McNamara. Een kernbewapening biedt een klein land niet de minste bescher ming tegen een groot land; zij lokt al leen totale vernietiging uit. Gevaarlijk is ook, dat kleine mogendheden met nucle aire ambities hun conventionele bewape ning moeten verwaarlozen bij gebrek aan geld. Van een evenwichtige bewapening van de Navo kan derhalve geen sprake meer zijn. Inmiddels heeft president De Gaulle zich tegen het Amerikaanse standpunt verzet, maar de huidige Ame rikaanse regering is er niet naar, af te wijken van een standpunt, dat zjj juist acht. De ploeg van Kennedy is veel doel bewuster en harder dan die van Eisen hower geweest is. Dat maakt het de Eu ropeanen wel eens moeilijk, maar aan de andere kant mag men niet vergeten, dat vooral in de periode-Eisènhower heel vaak juist van Europese zijde werd ge klaagd, dat er van de Amerikanen geen leiding uit ging. Komt deze leiding, dan is het weer niet goed. Rusk zal in elk ge val zjjn uiterste best doen zonder prijs gave van standpunt, de samenwerking in de Atlantische wereld niet alleen te bevorderen, maar vooral ook de gevaren, die er dreigen, te bezweren. Tweede geval Een tweede geval - we lichten alleen de extreme er uit - deed zich vorig jaar op 12 juli voor. Van het zuidwesten uit trok een uitzon derlijk krachtig onweersfront over ons land, waarmede zware hozen samenhin gen, welke in Rotterdam een kraan om- Het lijkt ons tot de taak van het Insti tuut ie behoren ernstig aandacht te wijden aan het probleem van actuele waarschuwingen per radio in daartoe aanleiding gevende gevallen. Het is im mers mogelijk aan de hand v. radar- echo’s tijdig vast te stellen of ’n front met regen en onweer de grens van het „toelaatbare” overschrijdt. Ook bij actieve onweersfronten-zonder-sterke- winden lijken ons actuele radioinforma ties aan de weggebruikers zeker waar devol. in Duitsland zelf, en vooral ook in zijn eigen partij gaan steeds meer stemmen op, die de gedachte van Fralit verderfe lijk vinden. Brentano, de vorige minis ter van buitenlandse zaken, behoort tot hen en men neemt aan, dat de huidige minister, Gerhard Schröder, er ook niets voor gevoelt. Schröder en Erhard, zijn collega van economische zaken, zijn er vooral op uit Engeland bij het groei- iende Europa te betrekken. kelijk recht. In haar Groninger tijd was mej. Hanenburg ook verbonden aan het Frysk Ynstitót, toen onder prof. dr. J. Brouwer. Ook was zjj eindredactrice var de „Katholike Fries”. Zij bezit ook de onderwijsbevoegdheid in de Friese taal Bij de dissertatie, die gewijd is aan de rechtspersoon in de Justiniaanse wet ge ving, zijn enkele markante stellingen ge voegd. In stelling 8 wordt in het La tijn betoogd dat de ongelovige huwe Hjkspariner, ook als hij met een gelovig katholiek gaat trouwen, gebonden is aan de belemmeringen van de burgerlijke wet. Op de achtergrond van deze kwes- katholieke schrijvers gaat in de richting Aan de katholieke universiteit van Leu ven zal dinsdag tot doctor in het kano niek recht promoveren onze vroegere stadgenote „Jacoba Johanna H. M. Ha nenburg, Frisia, juris civilis magistra, s.s. Canonum Licentiata, Philosophiae. Baccalaurea”. Zo staat het vermeld op de uitnodiging voor de promotie, die in het Latijn gesteld is. Aan de Chr. Kweekschool te Sneek, slaagden voor de akte van onderwjj zer (es)de heren R. Beenen, Oudeschoot; S. de Jong, Bols- ward; D. de Vries, Warns; H. de With. Joure; Th. de Boer, Makkum; J. Cupe- rus, Pingjum; S. J. Elzinga, Allingawier; A. Hobma, Wommels; J. de Jong, Ter- zool; W. F. Kooi, Sneek; K. Rusticus, Sneek; D. Willemsma, Akkrum; Th. Zijlstra, Oppenhuizen en de dames mej. M. Swart, Sneek; A. van der Meulen, Bolsward en G. Zeilstra, Sneek. Aan het Christelijk Lyceum te Sneek zijn geslaagd voor het diploma H.B.S. A: de dames J. van Berkum, Oosthem; D. G. Faber, Bolsward; J. C. Harder, Sneek; F. Keuning, Franeker; P. Lem stra, Heeg;H. Vellinga, Wommels en de heren M. Bergstra, Heeg; A. Bremer. Hemelum; G. H. Hendriksma, Sneek; J. Koomstra, Sneek; J. de Vries, N.O.P.: J. Weerstra, Makkum; M. Wjjnia, Ak krum. zullen ze duur moeten betalen. Al thans in Nederland. Nu de meeste kersenverkopingen in de Betuwe achter de rug zijn, is gebleken dat er gemiddeld negentig cent per kilo ,,op het hout” werd betaald. De keer-, pluk-, vervoer- en veilingkosten hier bij gerekend, zal de prijs voor vele pachters minstens 1.75 ia 2.- gaan bedragen, terwijl de winkel prijs dan nog afhankelijk is van vraag en aanbod. De bijzonder hoge prijzen zijn een gevolg van het feit dat de oogst - vooral van de meiker sen - zeer schraal is. van een eerherstel voor de oude verwij ten van lafheid en onrechtzinnigheid. Mej. Hanenburg, die op gezag van mgr. H. van Waeyenbergh en „auspice beatis- sima virgine Maria” zal promoveren, is de eerste vrouw in de Benelux die de doctorsgraad in het kerkelijk recht zal behalen. Tot nu toe waren het slechts priesters als dr. T. Roorda, de secre taris van het bisdom Groningen die hl het kerkelijk recht promoveerden. Al leen in Duitsland kent men enkele kloosterzusters die de graad bezitten, aldus O. N. over op een bepaalde plaats de windexplosie uit. dat nog zou iemand hier, die naderhand via de nieuwsdienst over stormschade ;n andere delen van het land hoorde, de verwachting zeker als geslaagd hebben beschouwd. Op die bewuste 12e juli heeft het K.N.M.I. in de loop van de middag nog wel waarschuwingen uitgegeven, maar dat gebeurde om twee en vier uur in hel telefonisch weerbericht. Een grote cate- tie speelt dus het z.g. Haarlemse huwe lijk. Een andere actuele kwestie is ge richt tegen prof. dr. P. Gerbenzon, die indertijd aan zijn proefschrift de stelling toevoegde dat de Nederlander die zon der verlof des konings het ambt van kar dinaal aanvaardt, zijn Nederlanderschap verliest. Mej. Hanenburg noemt de ze stelling onjuist. Stelling 15 luidt: tegenover het geeste lijk verval in de christenheid van hun tijd treden Erasmus en Luther in de eerste iaren van de XVIe eeuw naar voren als de meest gezaghebbende exponenten van een hervormingsbeweging respek- üeveljjk binnen en buiten de kerk als zichtbare gemeenschap van alle gelovi gen. Daarop volgt in de zestiende stelling: de huidige tendens in de waardering van de persoonlijkheid van Erasmus door de Te Den Haag zijn geslaagd voor het diploma Gemeente-Administratie I de heren J. Couperus, W. Bloem en P. Doorenbos, werkzaam op de secreta rie alhier. Deze week is men begonnen met de modernisering van het gymnastiek lokaal aan de Westersingel. Het is echter voornamelijk de kleedgele- genheid die een goede beurt krijgt. Er zullen tal van veranderingen ko men, zodat het voor de dames en he ren na gedane arbeid goed „rus ten” is. Vanmorgen om kwart over tien zijn er acht Sneker kinderen van 6-12 jaar (en niet drie zoals maandag abusievelijk werd vermeld) per bus; samen met twintig anderen uit de provincie, vertrokken naar het Bio- vakantieoord „Russenduin” te Ber gen aan Zee. Zij kunnen daar zes weken blijven voor een kuur, en in dien gebleken is dat ze dan nog niet voldoende aangesterkt zijn, nog een periode blijven. De kinderen worden aangewezen door de schoolarts, die bepaalt of zij voor sitzending in aanmerking komen en dit nodig ou- Maar wanneer men het op de keper beschouwt, heeft de O.A.S. niet kunnen bereiken, dat de accoorden van Evian in zijn geest worden veranderd. Er is geen sprake van, dat de opbouw van Algerije in federale geest gaat met een eventueel recht van afscheiding voor de Europese gemeenschap, als het niet naar de Euro pese zin gaat. Maar de O.A.S. is niet geheel eensge zind. In Oran in het Westen en in Bóne in het Oosten, zijn groepen, die zich niet aan het accoord van Algiers willen sto ren en er op uit zijn, in die gebieden met een sterk Europees element een soort réduit, een vrije zóne in te richten. Mi litair, politiek en economisch zijn deze stellingen echter onhoudbaar. Men kan de Algerijnen niet verwijien, dat zij de Europeanen in het ongewisse laten over de wijze, waarop het Algerijn se leven in de onafhankelijkheid zal wor den georganiseerd. Vorige week heeft de voorlopige Algerijnse regering in Tunis een manifest gericht tot de Algerijnse bevolking, waarin duidelijk wordt ge maakt, dat men een sociale revolutie in de zin heeft, met als eerste punt een agrarische hervorming, die zonder aan zien van persoon of godsdienst zal wor den uitgevoerd. In structuur en mentali teit moeten alle voortvloeisels van het feodalisme en het kolonialisme worden vernietigd, m.a.w., de Europeanen zul len er zich aan moeten gewennen niet meer een klasse apart te zijn. Voor velen zal de terugtocht naar Frankrijk trekkelijker zijn. Geslaagd voor het eindexamen h b.s. A: H. J. N. Alkema, C. Arlman, J. G. Gorkum, K. A. G. v. d. Meulen, H. Schuil, xJ. Smit, C. G. Venema, O. H. D. de Vries, xT. Werkhoven, allen Sneek. J. Brandsma, Hieslum; G. Duinen, Holwerd; J. Buisman. Ooster- littens; D. Sjjbrandij, xT. G. Sjjbrandij, Oosterwierum; T. Hotsma, xE. Land man, W. O. Venema, Rauwerd; K. H. A. v. Chrismar, St. Nicolaasga; T. Hoe- kema, Workum; D. A. AJberda, IJs- brechtum. x zijn meisjes. Het Friese Regenboogteam voor de Holland-Friesland wedstrijden op De Kaag is aangewezen. Met uitzondering van Tom Zwart zijn hiervoor aange- IJLST. Vandaag vierde onze stadge note mevr, de wed. R. Pruiksma-Bak- ker haar honderd-en-éende verjaar dag. Hoewel nog in het bezit van al haar zintuigen, een scherp verstand en een stalen geheugen, schuwt zij toch de publiciteit, uitgaande van de stelling: een vergeten burger: een gerust leven. Ze leeft, hoewel onder hetzelfde dak met haar zoon wethouder Wassenaar, geheel zelfstandig, kookt haar eigen potje, heeft nooit klachten en geniet steeds een goede nachtrust. Het verjaarsfeest werd in intieme kring gevic d. Bij onze komst zat Sinds de autoradio haar intrede heeft gedaan bezit de weerdienst een uniek medium om de weggebruikers te waar schuwen voor slechte weersomstan digheden. In Amerika is het gebruike lijk de programma’s te onderbreken wanneer er bijvoorbeeld een bericht over een actief onweersfront met wind stoten de ether in moet. In ons land zijn we nog niet zo ver. Ten hoogste heeft men een stapje vooruit gedaan bij de inschakeling van de KNAC-we- geninformatiedienst, die gegevens ver strekt over de gesteldheid van de we gen en daarbij ook het weer betrekt. Wie denkt, dat een programma-onder- breking alleen in Amerika, het land van de onbegrensde mogelijkheden, zin heeft, vergist zich lichtelijk. Juist in de lage landen met hun sterk wisselvallige klimaat doen zich nogal eens complicaties in de atmosferische huishouding voor, waarvan de invloed zich sterk doet gevoelen op het misch leven. Een prachtige gelegenheid om het rij- verkeer in te lichten over zeer slecht weer deed zich voor op 22 januari 1958 Die dag bewoog zich een front met zwa re sneeuwval van het zuidwesten uit over ons land. In de ochtend kregen eerst Zee land en daarna West-Brabant en tegen de middag de Betuwe en omgeving van Arn hem ervan langs. De sneeuwstorm, die vlagen van 90 km. pei uur gaf, legde het verkeer lam en isoleerde dorpen. Misschien zal men zich nog herinne ren, dat honderden auto’s strandden en dat chauffeurs bij burgers moesten wor den ingekwartierd. Schoolkinderen brachten de nacht ook elders door Rilland-Bath werden sneeuwduinen opge bouwd van anderhalve meterhoog, Roo sendaal meldde 55 cm. sneeuw, Deelen 34 cm., Apeldoorn 30 cm. Indien in de ochtend - nadat de ernst van de toestand in zuidwest-Nederland tot De Bilt was doorgedrongen - zou zjjn gewaarschuwd, niet eenmaal, maar meermalen in extra radiomededelingen via de Hilversumse zenders, zouden veel weggebruikers tij dig hun consequenties hieruit hebben kunnen trekken. „beppe” in stemmig zwart, met breed gouden oorijzer op, waar over heen de fraai geplooide kanten kap, de zg. „floddermütse”, aan het hoofd van de tafel. Welgemoed en belangstellend in alles nam ze geanimeerd deel aan het gesprek. Toen we haar feliciteer den en naar de gezondheid informeer den, bleek alles goed, alleen het lopen gaat niet zo best meer. Toch stond ze bij elke bezoeker, die haar de hand kwam drukken, kwiek op en dankte ze voor de felicitatie. Het college van B. en W. en secr. Goelema behoorden tot de bezoekers die verder de drie zoons, de bejaarde zuster, kleinkinde ren en aangetrouwde familieleden om vatten. Een aardige verrassing kwam uit Utrecht, vanwaar een onderwijzeres aan de Van Alphenschool een grote rol van aaneengehechte tekeningen, op elk waarvan een leerling uit haar klas een gelukwens aan Oma had geschre ven, toezond. Dat Oma deze gelukwen sen van de kinderen hooglijk waar deerde, spreekt vanzelf. WOUDSEND. Öe Roode Kruis col lecte heeft in Woudsend, Ypecolsga en Indijk 230,60 opgebracht. wezen de vijf hoogst geklasseerde zei lers in de drie seriewedstrijden van de Kon. Zeil ver. Sneek. Voor Zwart valt Alberda in. Het team zal dus bestaan uit de he ren: H. Röfekamp met „Swan”, Joh. de Wilde met „Tempo”, Mr. A. v. d. Werf met „Waterrat II”, H. de Vries met „Flamingo” en J. Alberda met „Algri”. Rerserve is A. v. d. Zee met „Bruiser”. Het Wip-feest kon gisteravond we- de volgende, winterse periode. gens de slechte weersomstandighe den niet doorgaan. Jammer voor de artiesten, Fons Dankaart en Lies- indien u deze dagen over het Klein- beth Lunhow, Herman Theunissen, zand heeft gewandeld, had u enkele Haak Overloop en het Diana quartet, bewoners tegen kunnen komen, die be- die met conferencier Ger Roeland hoedzaam met een klein eendje langs een vergeefse reis naar Sneek heb- de gracht liepen. ben gemaakt. Zjj komen 27 juli a.s. jn het Kleinzand dwaalde nl. een moe- echter terug. Woensdagavond komen der eend met 12 jongen rond, die de Paulini’s met een muzikale show, gaandeweg verdwenen. Ze kropen in de Wiko’s accordeon, Ria Valk en de riolen of gingen kordaat op avon- Cor van Veen wat leven in de brou- tuur uit, maar zjj hadden echter bui- werjj brengen. ten de belangstellende omwonenden gerekend die met zorg de eendjes ach- tervolgden en ze terug brachten bij Zij die dit jaar kersen willen eten, Moeder Eend. verbliezen, op het Haagse Voorhout zwa re bomen kraakten, in Nieuw-Buinen een kippenhok met 200 „inwoners” de lucht inbliezen en in een militair kamp te Ap- pingedam voor 10.000,schade aan richtten. Drie mensen verloren door ’t noodweer het leven, drie werden er zwaar, negen minder ernstig gewond. Op ’t KNMI was het omstreeks het middaguur wel bekend, dat er - gelet op de grote windsnelheden in de hoger ni- veau’s boven Frankrijk - in ons land kans was op zware windstoten. Het was mogelijk geweest via de ra- dionieuwsdienst van één uur in een ex- tra-bericht het Nederlandse publiek te waarschuwen voor de mogelijkheid van windstoten van kracht 10 tot 12 Beaufort. Men heeft dit niet gedaan, klaarblijke lijk om het Nederlandse publiek geen angst aan te jagen en mogelijk ook om dat de verschijnselen plaatselijk be grensd waren. Toch had men o.i. deze risico’s het hoofd moeten zien. Ook al bleet Dean Rusk, de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, reist op het ogen blik in Europa rond. Hij bezoekt Parijs, Londen en Bonn en voert daar bespre kingen, die geen tastbare resultaten zul len opleveren, maar vooral dienen om verhelderend te werken in de wat al te zwaar geworden Atlantische atmosfeer. Enerzijds moet hij misplaatste achter docht, vooral in Frankrijk, wegnemen, anderzijds moet hij enkele Europese staatslieden waarschuwen, dat hun streven naar het Amerikaanse gevoel een deugdelijke samenwerking van de Westelijke wereld in de weg staat. Aangenoemen wordt, da+ zijn moeilijk- ste taak in Parijs ligt. President De Gaul le gaat uit van het principe, dat een nauw samenwerkend Europa, vanzelf sprekend onder Franse leiding, een zo sterke macht in de wereldpolitiek zal worden, dat het niet langer een aanhang sel van Amerika zal zjjn. Hieruit moei men zjjn verlangen naar een eigen kern wapen verklaren. Hij beeft geprobeerd het Europa van de zes in een politieke unie te verenigen, maar dit is tot nu toe afgestuit op het verzet van Nederland en België, die beiden zeggen meer suprana- tionaliteit in het geheel te wensen dan De Gaulle kan toestaan er. die bij gebrek aan supranationaiiteit sterk aandringen op de toetreding van Engeland als tegen wicht tot de a! te nationalistisch gedach te Franse politiek. Deze landen willen ook vooral de banden met Amerika niet laten verslappen. Hoezeer Adenauer zich ook bewust is van de noodzaak van de alliantie met Amerika, de laatste tijd heeft hij sterk de neiging geheel met De Gaulle mee te gaan en desnoods 'n Europa van de drie, van Frankrijk, Duitsland en Italië in een politieke unie te verenigen, waarvoor Voor het examen Chr. 3-jarige MHAS slaagden: Dieuwke Gerbrandij, Nij land, Foekje de Haan, Fokje Hoekema Balk, Sjoerdtje van der Kooij, Njjland. Hiske Osinga voorheen Jutrijp nu Duits land, Ina Prijs, IJmkjen Speerstra Heeg, Lammie Steensma, IJsbrech- turn, Ali Toisma, Sietske van der Veen, Elizabeth IJntema, Lidy van der Zee, Hieke Kampstra, Oosthem. Jentje Bóotsma, Goenga, Peter Hoek stra, Woudsend, Folkert Koopmans Lem mer, P. C. Kuijer, Koos Martens, Jo hannes Speelman, Hein Visser, Wouds end, Tammo de Vries, Peke Wijnja, Callantsoog. Afgewezen negen kafididaten. Mej. L. Steensma, IJsbrechtum ving uit handen van de heer De Grjjs, afgevaardigde van de Kamer van Koop handel een prachtige vulpen in etui. Zjj had van de geslaagden, die de gehele cursus hadden meegemaakt, het hoog ste aantal punten (bjjna acht gemid deld). die al begonnen te bloeien en het uit zicht der bewoners belemmerden. Vooral voor de kinderen was ’t min der prettig omdat deze vaak zonder op of om te zien maar raak spelen. Dinsdagmorgen is het mes er echter in gezet, zodat Pa weer kan genie ten van het verkeer op de Lemmer weg en Ma met een gerust hart haar kinderen buiten kan laten spelen. Uit de gegevens die het Centraal Bu reau voor de Statistiek heeft verstrekt over het aantal sterfgevallen door kanker in Neder land blijkt dat van 1930 tot I960 het aantal overleden vrouweljjke kan kerpatiënten van 50 jaar en ouder is gedaald van 695 tot 616 per 100.000 vrouwen. Het aan- wordt geacht. Nagewuifd door de tal overleden mannen van boven de ders en mijnheer Miedema van het 50 is gestegen van 704 tot 815 per Amicitiatheater, die vooraf een ver- 100.000 mannen. snapering had uitgedeeld, reden ze voor zes weken naar een nieuw „thuis” om krachten op te doen voor al de naam Fralit is verzonnen. Het is niet uitgesloten, dat Adenauer, die nu toch wel aan het einde van zijn carrière is, een dergeljjke unie wenst als garantie vertegenwoordigers van de Algerijnse van de vriendschap met Frankrijk. Maar nationalisten hebben gesloten. Vorige week meldden wij reeds, dat er onder- handelingen aan de gang waren, maar la ter in de week bleken de nationalisten toch niet te willen ingaan op de eisen van de O.A.S., welke deze na het eerste niet ongunsige overleg was gaan stellen.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1962 | | pagina 1