1 Bijzonder geval in de scheepsbouw Veel ruimte voor Watersport - recreatie in Ontwerp - Uitbreidingsplan voor Woudsend Drewis Smedinga werd koning op uitstekend geslaagde Waterpoortpartij van IJLST en Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL 117e jaargang no. 51 Maandag 25 juni 1962 Grootte van het dorp verdubbeld van Be Quick blijft bij het betaalde voetbal Sneker succes op Intern. Hondententoonstelling Eerste Fondvlucht 1’ Estafette Friese chronische zieken bezochten Sneek Toelatingsexamen R.H.B.S. Sneek Muzikale gymnastiekshow te Koudum Boottocht personeelsver. Wouda’s Meelfabriek Geslaagd Hei Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Eervol ontslag Brand door spelen met vuur Openlucht gymnastiekuitvoering Boottocht „De Noord- Oosthoek” Meisje fietste water in Concert Sted. Muziekkorps Ruim 16.000 t.v. toestellen in mei er bij Chr. Kweekschool SNEEKER NIEUWSBLAD „De toe- Het tweede gebied Het recreatiegebied. Tweede omloop Nieuwe weg voor doorgaand verkeer. de een Kantoor voor admini stratie en redaktle: GEDEMPTE POi 6 Telefoon 3005 (0 5150) b.g.g. 4091. Verschijnt MAANDAGS en DON DERDAGS In dé Luth. diacones inrichting te Am sterdam slaagde voor de aantekening kraamverpleging mej. B. Bouma te Ab- bega. wereldkam- verwelkomde. hij voor vluchten geworden, der sa- Aan de commies van ’s Rijks belas tingen S. Gerlofs te Sneek is op zjjn ver zoek met ingang van 1 juli 1962 eervol ontslag verleend. De heer Gerlofs is in dienst getreden van het Accountantskantoor J. de Boer alhier. In het Ontwerp-uitbreidingsplan voor Woudsend, opgemaakt door Ir. P. Bugel, Stedebouwkundige te Groningen, dat van woensdag jl. af vier weken ter secretarie van Wymbritseradeel ter inzage ligt, is, ook zeer veel aandacht besteed aan de recreatie. Hiervoor is ten noorden van het dorp vanaf de Rakken tot de weg naar Indijk een afzonderlijk ge bied geprojecteerd, dat o.m. een jachthaven met vier royale botenhui zen, een watersporthotel en voldoende parkeerruimte bevat. Wanneer het mogelijk zal blijken het gehele plan te realiseren, zal Woudsend tweemaal zo groot zijn als thans. Veel hangt echter af van de industrievestiging, waarvoor ook nieuwe terreinen beschikbaar ko men en van de mate waarin het dorp zich als watersportgebied zal ont wikkelen. ■MMMÉI Tenslotte bevat het plan, waarbij ook de ruilverkaveling een belangrijke rol speelt en waarin voldoende ruimte voor beplantingen en groen is gereserveerd, nog een nieuwe weg voor het doorgaand verkeer welke zal lopen van de Vosse- laan tot aan de weg naar Ypecolsga. Het eerste uitbreidingsgebied ligt ter weerszijden van de Vosselaan. Rechts hiervan, achter de Zuivelfabriek en de daarnaast staande woningen, omvat de uitbreiding het gebied tussen de Ee en de Welle, dat bedoeld is voor industrie en andere bedrijven. De heer Tichelaar zit hier al met zjjn botenverhuur, het Loonbedrijf van Gebr. Mulder komt er en ook is er al sprake van dat de tim merfabriek van de firma De Jong hier heen zal worden verplaatst. Het nieuwe terrein links van de Vosselaan is even eens bestemd voor bedrijven maar te vens voor woningbouw. Omreden de jaarlijkse gymnastiekuit voering der plaatselyke verenigingen vorig jaar wegens slecht weer afgelast moest worden, welke uitvoerig ten bate van het Anjerfonds gegeven zou wor den, besloot de commissie de eventuele baten dit jaar aan het fonds af te dra gen. Op vrijdag 29 juni zuilen T.G.P., Ad- vendo en V. en L. in het gemeentelijk Sportpark, een gymnastiekdemonstra tie geven welke wordt voorafgegaan door een mars door de stad. Van drie verschillende punten af marcheren de verenigingen met medewerking van de tamboerkorpsen naar het Sportpark. De commissie doet een dringend be roep op de ingezetenen deze uitvoering te bezoeken opdat een flink saldo aan het Anjerfonds overhandigd kan wor den. het midden- van alle en die- indrukwekkend sprak burge- openings- In de 2e omloop plaatsten zich dus de no. 1-3, 6-8 en 9-12. De Vries c.s. wonnen van het nu minder kaatsende trio Tolsma doordat Evert Heeg op 5-4 en 6-2 de kaats niet aan kon. Gerrit Okkinga en z’n maten hielden de juniores kort, alhoe wel deze zich niet direct gewonnen ga ven. Jammer van de vele buitenslagen. Het einde was 5-3 en 6-6 en een zitbal van Okkinga. No. 9, dat de vorige partij nog wat in de benen had, kaatste afwisselend met no. 12. Na een achterstand van 5-2 met goed kaatsen te hebben weggewerkt, waarbij Stavinga c.s. 2 maal van 6-6 af het eerst moesten prijsgeven, kwam het tot vijf eersten gelijk, maar toen belandde door ’n kwaadslag van Vlietstra op 5-5 en 6-0, wat onverwacht het laatste bordje bij partuur Stavinga. Vrijdagavond meerde de „J. Henry Du- nant”, het hospitaalschip van het Roode Kruis voor de derde maal aan de Pam- puskade. Zeventig Friese chronische zie ken hadden genoten van een weekboottocht die maandagmorgen in Leeuwarden was begonnen en vandaar naar Lemmer, Mar ken, Zaandam en Amsterdam voerde. Wegens te harde wind kon het schip Schagen niet aandoen, maar het program ma dat hier zou worden aangeboden werd nu in Zaandam verzorgd. Het Stedeljjk Muziekkorps vergastte de patiënten op een feestelijke ontvangst, ter wijl burgemeester Rasterhoff van zijn be langstelling blijk gaf door een bezoek aan boord te brengen. Het bestuur van de afdeling Sneek was eveneens aanwezig. De Welfare-afdeling zorgde voor een ver rassing door het aanbieden van bloemen en plakschriftje. Zaterdagmorgen werden de opvarenden ontscheept en per auto naar hun woonplaats teruggebracht. Zaterdagavond is er, opnieuw door het spelen met vuur, brand uitgebro ken in een der onbewoonbaar ver klaarde woningen van het Zomerrak. ’t Huisje, dat gebruikt werd als pak huis, brandde in de nok, waardoor ook de naastgelegen woning, die slechts door ’n houten schot is gescheiden, brandschade opliep. De brandweer kon De eerste Fondvlucht boven 500 km - is er een waarin de meeste duiven, op de dag van lossing, net niet de eindpaal kon den halen. l’Estafette, vloog met 81 vo- Zaterdagmiddag is het dochtertje van de heer S. v. d. Werf uit de Tulp straat van de verdrinkingsdood gered. Het kind, wier ouders met een reisje weg waren, was op weg naar familie en kwam toen zij bij de Hoge Brug opfietste, in het water te vallen. De heer Th. Punter, die even later pas seerde, zag het kind dat kennelijk niet kon zwemmen spartelen en sprong het meteen na. Het lukte hem haar op het droge te brengen. naastgelegen woning, die ’n houten schot is De echter erger voorkomen. Vrijdagavond gaf het Stedelijk Mu ziekkorps in het kader van de Wip- feesten een concert op het Wippodium. Helaas was de belangsteling niet erg groot. Zoals wij al eerder vermeldden wordt woensdag opnieuw een pro gramma aangeboden, waarna vrijdag avond verschillende amateurcabare- tiers uit Friesland aan bod komen. Advertentieprijs 15 ct. per mm. Bij contrac* (handels- adv.) lager. Abonnementsprijs 3,— per halt jaar. Franco p. post ƒ3,75 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad Geslaagd voor het toelatingsexamen tot de le klasse: R. A. Aukema, R. F. M. Bok, R. M. ten Dam, xA. G. Dekens, A. H. Diekstra, J. T. A. Goesten, xA. Jellesma, T. D. Joustra, C. Koopmans, xA. L. Melai, xH. W. M. Otten, J. R. Pheifer, T. G. J. Poiesz, W. A. J, Poiesz, P. Prijs, xT. A. Schaap, B. G. Schuurmans, J. J. Visser, xR. E. Warrink, xA. C. R. Zon dag,xJ. M. Zondervan, allen uit Sneek; P. de Boer, A. Buren, P. Heida, J. L. Mol, xE. A. Pagels, W. Schuitemaker, J. D. Visser, Bolsward’ G- S. Stenekes, Bozum; R. Schaap, Deersum; xA. J. de Boer, Hartwerd; xJ. Brouwer, Hen- naard; xT. de Groot, Itens; xJ. Rien- stra, Lutkewierum; A. Stam, R. J. v. d. Wal, Oppenhuizen; xJ. v. Gosliga, Parrega; J. Rinsma, Poppingawier; B. P. Haarsma, E. H. Veldman, xG. I. A. Veldman, Sloten; J. C. Kooy, Staveren; Tj. Beetstra, Workum. x Zijn meisjes. De Kaatsvereniging „Sneek” kan met tevredenheid terugzien op deze zaterdag middag gehouden kaatspartij, want zij werd begunstigd met uitstekend spel, mooi weer en een groot aantal bezoekers. De belangstelling voor de kaatssport in Sneek beweegt zich in stijgende lijn en na het succes van Sneek op de Bondspartij zal ook deze Waterpoortpartij zeker het hare hiertoe bijdragen. finale kwam. In de strijd tussen de par turen 3 en 8 probeerde Foppe de Vries Drewis Smedinga van zjjn stuk te pra ten, doch dit pakte verkeerd uit, want Drewis begon hierdoor veel beter te kaatsen. Fel de behaalde voorsprong ver dedigend, en Heeringa en Okkinga mee slepend, liep hy al spoedig een spel uit. In de laatste fase werd het nog spannend toen Okkinga op 5-3 en 6-6 moest opslaan. Met een felle zitbal maakte hij aan alle onzekerheid een eind. In de finale tussen de parturen 8 en 12 begonnen Stavinga c.s. hoopvol. Met drie retourballen in het perk door Santema en Ijsbrandy kwamen ze op 6-0 en verover den ook ’t eerst. Daarna werd Johannes onwis en mede door knap werk van Sme dinga in het tussenspel liep partuur 8 spoedig uit tot 1-3. Wel kwam Santema terug met een bovenslag op 6-4, maar het volgende eerst was weer voor Smedinga (4-2). Jammer dat Ijsbrandy nogal eens op kritieke standen onder de bal doorliep. Het einde kwam bij de stand 5-3 en 6-4 en een buitenslag van Stavinga. Uitslag: 1. G. Okkinga, D. Smedinga* Sj. Heeringa; 2. Joh. Stavinga, P. San tema, P. Ijsbrandy; 3. F. de Vries, H. Seerden, P. de Groot. Tot koning van de partij werd uitgeroepen Drewis Smedinga De leiding was in handen van scheids rechter M. de Jong, Franeker, die zich uitstekend van zijn taak kweet en de par ty werd opgeluisterd door muziek van de Chr. Muziekver. „Harmonie” alhier. Het was een zeer geslaagde kaatsdag! Door enkele Belgische en Franse ky- nologen werd mevr. A. C. Guittart- Bijlsma onverwacht in de gelegen heid gesteld de Internationale Honden tentoonstelling te Lille, de op één na grootste van Frankrijk te bezoeken. In geschreven waren 805 honden, die ge keurd werden door vierentwintig keurmeesters. De keuringen vonden plaats in een enorme hal in het Grand Palais Foire Commerciale. Bij de Whip pets won de Whippetreu Aldie v. d. Peeljagertjes ’t van de Franse kampi oen Ibis de Bellecombe en werd Frans kampioen C.A.C. en C.A.C.I.B. Bij de teven won Aldie’s dochter Lilla Stjarna’s Miranda d’Angelo even eens het Franse kampioenschap C.A.C. en C.A.C.I.B. Alle kampioenen van de tentoon stelling kwamen daarna tezamen in de ere-ring waar de President Monsi eur M. Henri Jean Lastienne iedere exposant persoonlijk feliciteerde, waar bij hij de versierselen, behorende bij de kampioenschappen overhandigde. Een eerste en beste hond van de ten toonstelling werd hier niet gekozen, alle honden deelden mee in de glorie. Deze whippets werden door het Fran se stamboek gekeurd door vijf keur- meestes op fokwaarde. Men schryft ons: Dat het bestuur uit de grote keur van reismogeiykheden in ons huidige ruimtevaarttydperk dit jaar de keus had laten vallen op een boottocht, is achteraf in brede kring door de deelnemers zeer gewaardeerd. Begun stigd door, hoewel enigszins fris, maar nochtans fraai zomerweer werd j.l. za terdag om 8.00 uur aan de Jousterkade ingescheept op de Toerist, die aanstonds als de juiste varende bodem werd aange voeld wegens de vele gemakken en mo gelijkheden die dit schip aan de opvaren den ten dienste stelt. Allereerst werd koers gezet in de rich ting Grouw. Nu was het een gelukkige omstandigheid, dat zich in vroegere tij den ten oosten van Grouw in het Biggen- meer een eiland van die naam had ge vormd, waarmede toendertyd kennelijk rekening was gehouden met latere 20- eeuwse recreatie. Op dit eiland werd enige uren veel jolijt ontwikkeld, dat, ge goten in de vorm van enige genoegeljjke wedstrijden voor menig personeelslid een prysje opleverde. Vervolgens werd hier de basis gelegd voor ’t genieten van ’n door de directie aangeboden diner in Hotel V. Stralen te Grouw, waarna in de middag de koers werd verlegd naar het Princehof. Dit unieke watergebied droeg er toe bij, dat een eventuele siësta gaarne werd opge offerd aan de schoonheid van ons Friese waterlandschap. Na enige uren varens werd tegen de avond gedebarkeerd voor „De Instuif” in Terhorne, teneinde een degelijke brood- maaltyd te nuttigen. Aldus gesterkt werd de laatste etappe van de terugreis afge legd. Het had reeds negen geslagen, toen ’s avonds het gezelschap zeer voldaan over deze dag op de Friese wateren we derom aan de Jousterkade arriveerde. Op de drie plaatsten zich de no. 3 tegen 8 terwyl no. 12 bleef staan en dus zonder meer in de Op 1 juni 1962 bedroeg het aantal aan gegeven televisietoestellen 1.157.995 tegen 1.141.400 op 1 mei (t.e.m. 20 juni 1.166.316). Er waren op 1 juni 1962 2.595.300 ge registreerde radiotoestellen tegen 2.592.440 op 1 mei jl. Het aantal aansluitingen op de Draad omroep bedroeg op 1 juni 472.598 tegen 474.053 op 1 mei jl. fraai en Daarna E. Pasma een woord, waarin hü van de gasten in büzonder Anton Geesink, pioen Judo, harteiyk Diens aanwezigheid noemde Koudum een grote eer. De show van de afdelingsgroepen had een uiterst vlot verloop en toen de avond begon te vallen werd het geheel docr sterke schijnwerpers en kleurenlichf beschenen. Het programma bevatte fraaie staaltjes van dressuur door de Ponneyclub uit Hellendoorn voor jon gens en meisjes van 10-15 jaar, prach tige judo-demonstraties door de heer Geesink en zyn dertien man tellende oeféngroep en het optreden van de gym- een De boottocht van de Buurt- en Speel- Noord-Oosthoek’ Tijdens een vrijdagavond door voetbalvereniging Be Quickte Gronin gen gehouden buitengewone vergade ring is met op één na algemene stem men besloten in het betaalde voetbal te biyven. Voor terugkeer naar het ama teurisme voelde men niet, voor ophef fing van de vereniging nog minder. (j. f 1. IV f Aan de chr. Kweekschool alhier zijn geslaagd voor onderwyzer de heren: Tj. de Jong, Heerenveen; F. Jonkman, Terkaple; J. Jonkman, Akmaryp; Th. G. Koelstra, Sneek; J. D. Eerdmans, Bolsward; F. v. d. Tempel, Sondel; S. Woudstra, Ijlst; J. v. d. Veen, Wolve- ga; J. de Vries, Joure; P. G. Dam, Echtenerbrug; K. Jongsma, Witmar- sum; L. Wijtsma, Roordahuizum. Het examen wordt met een candidaat voortgëzet. Autobussen, grote vrachtauto’s e.d. zul len dan dus niet meer door de bebouw de kom ryden, maar om het dorp heen, wat de veiligheid van het verkeer en op de weg ten goede zal komen. Links van deze weg is dan nog een terreintje aangewezen voor een rioolzuiveringsin- stallatie, waaraan de behoefte ook toe neemt naar mate het dorp zich uit- breidt en de watersport-recreatie neemt. Ja u ziet het goed. Deze boeier is op de Scheepswerf van de firma Joh. v. d. Meulen aan de Woudvaart voor de mast middendoor gezaagd. De beide einden staan nu een halve meter van elkaar. De zaak zit nl. zo: de boeier is een heel oud beestje en had het doodshemd al aan. Dat wil zeggen hij zat helemaal in het stort. Maar het is eèn raspaardje. Aan het model en de fraaie lijnen te zien beslist een schep ping van de beroemde Eeltsjebaes te Joure, hoewel als Fries jacht gebouwd getuige het snijwerk op de boeisels. Daarom wil de tegenwoordige eige naar Ir. C. W. de Korver te Gorinchem hem geheel laten vernieuwen wat be tekent dat hij stukje voor beetje moet worden afgebroken en met nieuw zwaar eikenhout weer opgebouwd om het model te behouden. Hij moet ech ter een halve meter langer worden. Vandaar eerst de operatie met de zaag, die voorzover bekend, nog nooit eer der op een houten schip is toegepast. Het nieuwe schip wordt nu 7 ¥2 me ter bij een breedte van 3 meter. Over de ouderdom van deze boeier is helaas niets bekend en van z’n ge schiedenis alleen dat de heer De Kor ver hem twee jaar geleden van iemand in Schiedam kocht en hij daarvoor in het bezit was van een mevrouw Des Tombes in Den Haag. Verder voerden de naspeuringen niet. Bij de naam „Maria” kwam even de gedachte op aan de bekende en snelle „Maria” van wijlen de heren Piet Vrolijk en Dirk Oppenhuizen, omdat dat ook een Fries jacht was, maar volgens de heer H. Vrolijk, die deze „Maria” heel goed heeft gekend, is die veronderstelling beslist onjuist. op de zgn. loswal aan de watersporthotel gedacht en ten noorden daarvan de reeds ge noemde haven. Achter deze haven is een terreintje aangewezen voor een bedryf(je) in het kader van de water sport, eventueel een woning met be- dryf voor de havenmeester. Men zou dit dus een verzorgingster- reintje voor het gehele gebied kunnen noemen. Hiernaast en bezyden de ha ven is voorts nog een lerrein getekend voor een büzonder gebouw, een zeil- school, kamphuis, jeugdherberg of iets dergelyks. Ten Noorden van de bestaande be bouwing, tussen de jachthaven en de Indük komt het nieuwe sportterrein, dat züdelings ook nog voor recreafe- doeleinden kan dienen. Het grote resterende gebied ten Noor den van de jachthaven en grenzende aan de Rakken heeft een algemene re creatieve bestemming. Al naar behoef te zullen hier caravan- en kampeerter reinen worden aangelegd, terwyl hjer ook gelegenheid voor de bouw van bun galows zal zijn. De zesde muzikale gymnastiekshow, die zaterdagavond in Koudum werd ge houden, is weer een klinkend succes ge worden. Zy trok duizenden bezoekers (sters) en liet was prachtig zompr- avondweer. De organisatoren, de he ren Piebe Bakker, musicus en Ep Jan sen, gymnastiekleraar, hadden dus ook ditmaal de wind, in de zeilen. Reeds by de mars door het dorp en het défilé sloegen duizenden de lange bonte stoet van gymnastiekverenigin gen, in uniform of flatterende sportkle ding, gade. „Ny Libben,” dir. P. Bak ker voorafgegaan door de eigen drum mers en die van „Euphonia” te Worn- mels verzorgden de muzikale omlijs ting en hadden ook een belangryk aan deel in de show. Het programma ving aan met de op mars en de opstelling op terrein van „Vendu Tivoli” deelnemende verenigingen ren. Een schouwspel, meester L. den halen. l’Estafette, vloog met 81 gels in dit concours van 630 km. ’s Avonds waren er echter nog maar 20 duiven gearriveerd, maar gelukkig was het de volgende dag mooi weer en keer den de resterende duiven ook op hun hok terug. In deze vlucht werd vanaf Orleans diep in Frankrük gevlogen. Om 7.15 uur gelost, gingen de duiven met een N.W. wind op kop huiswaarts. Het was te verwachten dat alleen de aller- sterksten, ’s avonds thuis konden zyn, en het was Joh. Veiling die de eerste draaide om 18.06 uur. Deze duif had een snelheid van 963 m. per minuut. Ook Mulder draaide weer prima en klokte als tweede. Daar het erg warm was, lagen de duiven nogal wat uitel- kaar, doch overigens was het een echte Fond vlucht. De uitslag luidt als volgt: Joh. Veiling le; P. G. Mulder 2e, 12e, 14e, 20e, 25e; J. Veiling 3e, 4e, 7e, 9e; V. d. Meulen de Vries 5e; N. de Vries 6e, 16e, 21e, 26e; D. Hamersma 8e, 17e; J. de Boer 10e, 15e, 27e; J. Spoelstra lie; H. Oppenhuis 13e, 23e; J. Haak 18e, 19e, 24e; W. Massen 22e. ligt aan beide zyden van de Hoofdstraat. Zuideiyk (links) hiervan en ten westen en zuiden van de zgn. Kastanjelaan is een terrein geprojecteerd, dat voorna- meiyk bestemd is voor de bouw van arbeiders- en middenstandswoningen, maar ook is hier plaats ingeruimd voor enkele bijzondere gebouwen, o.a. voor een Chr. Kleuterschool waarvoor reeds een terrein ten zuiden var. de Her vormde kerk is aangewezen. Aan de overzyde van de straat, ach ter de Meester van der Brugschool zyn dezelfde types woningen gepland maar ook zal in dit gebied het nieuwe dorpshuis verryzen. De volgende twaalf parturen kwamen (nadat bü de loting nog 3 parturen ge weerd” waren) tegen elkaar in het veld: 1. U. Tolsma, E. Heeg, S. Faber; 2. J. Sytsma, A. Rinia, Joh. Halbesma; 3. F. de Vries, H. Seerden, P. de Groot; 4. R. Visser, P. Lemke, J. Rienstra; 5. R. Kuiper, A. Hiemstra, T. Velstra; 6. J. Poepjes, K. Kuperus, D. Talsma; 7. R. de Groot, Joh. Zijlstra, D. v. d. Zee; 8. G. Okkinga, D. Smedinga, Sj. Heeringa; 9. S. Bouwma, S. Sikkema, W. Vlietstra; 10. P. Koopmans, Joh. Jansen, M. San tema; 11. K. Jansen, A. Veldkamp, J. Pander; 12. Joh. Stavinga, P. Santema, P. Ijsbrandy. De eerste omloop leverde al direct en kele verrassingen op. Zo verloren Sytsma c.s. in de eerste party van Uilke Tolsma na een spannende strijd waarby vooral Sake Faber als achterinse best werk deed. Het einde was 5-3 en 6-6 en een bovenslag van Sake. Tussen de no. 3 en 4 werd het na een voorsprong van 3-1 voor Foppe de Vries c.s. toch nog spannend, want het Sneker partuur haalde keurig op met goed perk- spel, maar op 3-2 en 6-6 miste Rein Vis ser het perk en dat was in feite de ge nadeslag. Wel kwamen enze stadgenoten terug met goed tussenspel en een boven slag van Rienstra, doch de achterstand was te groot. Op 5-3 en 6-2 plaatste De Vries een zitbal. Rinnie Kuiper en zijn maten konden zich het moedig kaatsende juniores partuur 6 niet van het lijf houden en kregen maar een „spul” aan de hang. Op 5-2 en 6-6 passeerde Dirk Talsma prachtig de kaats en kon het drietal van no 5 de kleedka mer opzoeken. No. 7 Rienk de Groot c.s. tegen no. 8 Gerrit Okkinga was een spannende party met mooie momenten. De 17 jarige Hee ringa was op dreef en passeerde enkele malen fraai de boveniyn. Hü was het ook die op 5-5 en 4-4 beide kaatsen prachtig passeerde. Sikke Bouma c.s. roken hun kans toen bekend werd dat Hotse Schuil koning van vorig jaar niet van de party kon zyn we gens een blessure. Pier Koopmans ver ving hem en dat maakte de strijd inte ressant. Na een kleine „discussie” over het al of niet voor by zyn van een kaats, sloeg Johan Jansen na een aantrekkelyk duel de opgeslagen bal kwaad uit op de stand 5-5 en 6-6. Aantrekkelyk was ook de stryd tussen de parturen Koop Jansen en Johannes Stavinga. De laatste ondervond veel steun van Piet Ijsbrandy. Tot het laatst toe streden beide partyen om de overwin ning, die tenslotte op 5-5 en 6-0 door een buitenslag van Koop Jansen bij Stavinga terecht kwam. tuinvereniging krygt elk jaar meer bekendheid. Want ook buiten de leden ziet men telkens weer nieuwe gezichten. En geen wonder. Met zo’n lage intree en prima consumptie aan boord heeft men een prachtige dag. Dat was ook vorige week woensdag weer het geval toen met de bekende rondvaartboot van de heer M. v. d. Werf het jaarlijks reisje werd gemaakt. Om kwart over acht werd gestart en daarna via het Sneekermeer, de sluizen van Terhorne, het Pikmeer, de Wijde Ee en de Hooidammen naar Drachten gevaren, waar men om circa half een arriveerde. Inmiddels was aan boord al koffie met koek geserveerd en later overheerlyke soep met de meegebrach te boterhammen genuttigd. Na een wandeling door Drachten was er een pauze tot half drie en ieder vrij te gaan waar hy of zy wilde. Toen de boot Drachten weer verliet, werd de thee met versnapering rondgediend wat al len zich zeer goed lieten smaken. Nu ging de reis via de Hooidammen en Eernewoude naar Grouw dat om 6 uur bereikt werd en waar ’n uur werd doorge bracht. Echt even tyd dus voor een har tig hapje of het kopen van een souvenir- tje voor thuis. Ook zyn er deze dag veel ansichtkaarten verzonden. Even voor aankomst in Grouw was het echter gaan regenen. Allen gingen daarom binnen zitten, wat de prettige en gezel lige stemming nog verhoogde. Er werd ook gezongen en weer op koffie met koek getracteerd. Toen onze Waterpoortstad weer in ’t zicht kwam heeft de heer Schurer na- mers alle passagiers het bestuur van de N.O.H. hartelijk dank gebracht voor het genotene op deze prettige dag. Voorzit ter A. Dykstra was erkentelijk voor de ze hartelyke woorden en bracht d.ank aan allen die er toe hadden meegewerkt deze dag te doen slagen. Ook „Norman- dia” dient nog in deze dank te worden betrokken voor de verleende service alsmede de twee bekende firma’s die gratis koffie en thee en leuke pakjes snoep leverden. Alle deelnemers (sters) waren zeer voldaan over deze prachtige en uitste kend georganiseerde dag. Hierin is Rakken een nastiekverenigingen. Allen oogstten uitbundig applaus. Het aandeel van de leerlingen Chr. Landbouwhuishoudschool in menwerking met „Ny Libben’ moet ook geroemd worden, evenals het shownum- mer „Neerlands Driekleur met Oran je” met muziek van „Ny Libben.” De drumband uit Wommels werkte met zyn verlichte trommen en staf op een don ker veld op de fantasie van de toe schouwers en de rydende trein, in een prachtig ritme uitgevoerd, kreeg even eens veel waardering. Het was dan ook geen wonder dat er na afloop enthousiaste woorden van dank tot alle medewerkenden werden gesproken, waarbij aan de gasten uit Hellendoorn ook cadeaus als aandenken werden aangeboden.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1962 | | pagina 1