Waterpoort-krabbels Amerika probeert nieuwe aanpak van westelijke kernbewapening I Actieve Kulturele Ried Wymbritseradiel werkt doeltreffend Jubileum voor tienduizend inwoners Ai I IJLST WYM BRITS ERA DEEL I 1 en door Speurder van Officieel Orgaan van de gemeenten S N E E K, ra si Él 117e jaargang no.52 Donderdag 28 juni 1962 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Ds. J. J. C. Karres 75 jaar Jubilerende drukker ,3 W I 3 ,S 6 6 Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en Het Kremlin aan de Rijn Vlug succes Laatste nieuws: vrede in geheel Algerije Overdracht tuig van Sneker skütsje Een recente foto van Z.K.H. Prins Bernhard, die morgen 51 jaar wordt Zeepost SNEEKER NIEUWSBLAD ;'li Cursussen en initiatieven. 6 Foto Max Koot tegenwoordige firma kwam, hadden de gedaan, die .nomen naar Spanje. Kantoor voor admini stratie en redaktle: GEDEMPTE PO£ 6 Telefoon 3005 <0 5150) b.g.g. 4091. is zijn wa Uit het jaarverslag 1960-61 blijkt dat Wymbritseradeel een groot aantal vere nigingen, die zich op het culturele vlak stadje in het „Rheindahlen Wald” Mönchen-Gladbach. Binnenkort bestaat het Kremlin de Rijn tien jaren. De bouwers ss „Soest- Verscnjjnt MAANDAGS en DON DERDAGS Advertentieprijs 15 ct. per mm. Bij contrac* (handels- adv.) lager. Abonnementsprijs 1 3, per halt Jaar. Franco p. post t 3,75 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad Kleine atoommachten gevaarlijk De nadruk bjj de gesprekken met Cou- ve de MurvilJe, de Franse minister van buitenlandse zaken, in Parijs en met de Engelse ministers in Londen lag anders, Hier was het Rusk vooral te doen om de toekomst van de N.A.V.G. en met na me om de kernbewapening van de Wes telijke wereld. Hierbij tekent zich van Amerikaanse zijde een nieuwe benade ring af, welke het mogeljjk zou moeten maken zoveel mogelijk van de eenheid van het bondgenootschap te redden, on danks net Franse streven naar een eigen atóorriweg. Tot nu toe was het Amerikaanse stand punt, dat het verderfelijk was, dat an dere landen dan de Ver. Staten zouden streven naar een eigen atoommacht en dat men er Frankrijk van zou moeten weerhouden deze eigen atoommacht te realiseren. Maar De Gaulle is doof ge bleven voor de argumentatie, welke ook nog te vinden was in de rede van minis ter McNamara, welke wij vorige week hebben vermeld. Het blijft ook de Ame rikaanse overtuiging, dat kleine atoom machten gevaarlijk, kostbaar en als af- schrikkingsmiddel ongeloofwaardig zijn. Streven naar integratie heren Kooy en Visser samen de leiding. Daarna alleen de heer Visser en nu is de heer D. Muurling eigenaar van de zaak welke echter de oude naamfir- manaam heeft behouden. De jubilaris houdt ’s middags van 4-6 uur receptie in zijn woning. „Een kat in het nauw, doet rare sprongen” zegt men wel eens. Het poesje van de familie Faber aan het Bolwerk heeft het aan den lijve ondervonden. Men zette haar al tijd op het platdak, omdat ze daar landen kan men in de gangen van het Kremlin tegenkomen; soldaten uit diver se landen staan voor de toegangen op wacht. OPPENHUIZEN. Bjj de dinsdag in Scharnegoutum gehouden gymnastiek wedstrijd voor scholen in de gemeente Wymbritseradeel behaalden de Geref. School alhier een 2e prjjs. Voor meester Holtrop de leider en voor de school een mooi succes daar nog maar betrekkeltjk korte tijd geoefend kon wor den. Wanneer ministers van buitenlandse zaken elkaar ontmoeten, bespreken zij meestal een hele reeks problemen, waar bij nauwelijks iets actueels wordt over geslagen. Of dat allemaal even diep gaat valt echter te betwijfelen. Vaak wordt zo’n algemene opsomming in een com muniqué of door een woordvoerder ge geven als een soort rookgordijn voor dat probleem, dat in het centrum van de belangstelling heeft gestaan. Wanneer Dean Rusk, de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, in Bonn gesprekken voert, kan men aannemen, dat er vooral over Berlijn wordt gespro ken. In dit geval heet het, dat Rusk alle achterdocht van Adenauer, dat Amerika te soepel tegenover Rusland zou willen zijn, heeft weggenomen. Er is verder over Engelands toetreding tot de Ge meenschappelijke Markt gesproken, waar Adenauer nu weer volkomen achter staat hoewel hij nog niet zo lang geleden in Berlijn in een wat balsturige bui meende, dat Engeland maar niet verder dan as sociatie zou moeten gaan. Over een po litieke unie van Frankrijk, Italië en Duitsland hoort men nu niet meer. Al gemeen heerst bij de Amerikanen nu de overtuiging, dat De Gaulle en Adenauer geen politieke bezwaren meer zullen op werpen voor Engelands toetreding. bësêTftnden werden en zeiden, dat zij nog maar in het experimentele stadium wa ren. Dat is misschien nog wel zo, maar het argument werd voornamelijk gehan teerd om te betogen, dat het nog te vroeg is om over deze dingen te praten. Aangezien het De Gaulle er juist om te doen is met het eigen wapen in handen een eigen, desnoods afwijkende politiek te kunnen voeren lijkt het niet waarschijn lijk, dat hij bereid zal zijn zich eerst met de Engelsen in het nieuwe Europa ook nog atomair te integreren om dan dat Europese atoomwapen in multilateraal beheer te brengen. Troepenconcentraties in China Een onderdeel van net gesprek van Rusk in Engeland was gewijd aan de toe stand in China, dat de laatste tijd de Amerikanen aan het verontrusten is door grote troepenconcentraties in de kust provincies tegenover de eilandjes Que- moy en Matsoe, welke nog in handen zijn van de nationalisten van Tsjiang Kai- Sjek. Vier jaren geleden zjjn de Chinese communisten, die deze eilanden, even als trouwens Tsjiangs bolwerk Formosa, tot hun grondgebied rekenen, tot de aan val overgegaan met zware beschietingen. Dat heeft hen weinig verder geholpen. Is nu het ogenblik gekomen, dat zij zich op gaan maken een inval in de sterk ver dedigde eilanden te doen? Het is niet he lemaal uitgesloten, hoewel er wel wat tegen pleit. Zo heeft men nog geen con centraties van landingsvaartuigen kun nen waarnemen. De slechte economische toestand in het. land, mede veroorzaakt door enige jaren misoogst en kort gele den duideljjk gedemonstreerd door de massale vlucht naar Hongkong, \jjkt ook geen hechte basis om risk o te nemen. Een risico zit er nog steeds aan vast, om dat men niet duidelijk weet, welke hou ding Amerika tegenover de kusteilanden zal aannemen. Het heeft zich gebonden Formosa te verdedigen, maar daar val len de kusteilanden niet onder. Het is zelfs niet waarschijnlijk, dat Amerika hiervoor op de bres zaj springen, maar men kan nooit weten. Waarschijnlijker wordt het geacht, dat communistisch China bang is, dat Tsji ang, die nog steeds droomt van een te rugkeer naar het vasteland, meent, dat de tijd rijp is geworden voor het wagen van een poging. Tsjiang heeft al enkele malen gezegd, dat het .n de naaste toe komst zo ver zal zijn, de be’astingen op Formosa zjjn verzwaard voor de mili taire inspanningen en Tsjiang hoopt, dat de ontevredenheid met het communisti sche regiem op het vasteland zo groot is, dat bij een landing de bevolking in opstand zal komen en nem als bevrijder zal begroeten. Het vervelende voor hem is, dat hij voor zijn transport van de Amerikanen afhankelijk is en bovendien, dat hij de goedkeuring van de Ameri kaanse regering nodig heeft voor elke actie tegen het vasteland. En al betoogt radio-Peking nu ook uitbundig, dat Tsji ang geholpen wordt door het Amerikaan se imperialisme bjj zjjn voorbereidingen, de meeste waarnemers, die de Ameri kaanse regering adviseren, geloven nog niet zo hard in een volksopstand. Men had dat ook op Cuba verwacht en dat is ook uitgebleven. Hardhandige over heden hebben tegenwoordig zulke machts middelen, dat verzet van de burgerij maar al te snel gesmoord kan worden. Geschroeide aarde in Oran Dat het verzet in Oran, dat zich niet De secties kwamen bijeen om de ver schillende initiatieven voor te bereiden. Er werd een cursus handenarbeid geor ganiseerd en een opleiding voor jeugdige korpsmuzikanten (ruim 100 cursisten) die na een theoretisch gedeelte ’n instrumen tale cursus volgen. Als uitvloeisel van deze cursus is de wenselijkheid overwogen, dat de Ried een depót vormt met leerllng-instru- menten, die aan de leerling in bruik leen worden afgestaan voor de duur van de cursus-periode. Slaagt de cursist dan wordt het instrument weer ingeleverd en heeft het korps de plicht de muzi kant zelf een instrument te verschaf fen. Morgenavond 7 uur zal het nieuwe zeil voor „De Sneker Pan” officieel door de heer Th. W. Zandstra aan de Stichting worden overgedragen. Voor deze overdracht schepen alle genodigden en medewerkers onder wie ook de schippers die de nieuwkoop ge heel zeilklaar hebben gemaakt, zich aan de Pampuskade in op de Toerist, waarmee naai- de Kolk wordt gevaren waar het skütsje gereed zal liggen en het nieuwe tuig officieel wordt gehe sen. Een geluidsinstallatie zal er voor zorgen, dat belangstellenden op de wal de overdracht ook kunnen meemaken. De volgende morgen zullen B. en W. en de leden van de Gemeenteraad met het skütsje een zeiltocht over het Sneekermeer maken. aan ervan waren Engelsen, al heeft de N.A.V.O. er later veel aan veranderd en nog meer bijgebouwd. Toen in 1945 de Nazi-legers zich overgaven en Hitler zelfmoord pleeg de, zochten de geallieerde legers naar plaatsen waar ze hun hoofdkwartieren konden vestigen. De staf van het Britse bezettingsleger kwam aanvankelijk te recht in een plaatsje in Midden-Duits- land. Later begon men om strategische redenen meer heil te zien, in een stad op bewegen, rijk is. Deze zijn onderverdeeld in vjjf secties: muziek en zang, toneel en film, sport, lectuurvoorziening en alge mene aangelegenheden. Uit de antwoor den op de verschillende vragen, die bü de inventarisatie gesteld werden is gebleken dat er veel wensen bestaan. De realise ring hiervan gaat echter meestal gepaard mt financiële moeilijkheden. Muziek en Zang telt naast de elf fanfare-corpsen en dertien zangkoren een blokfl uitgroep je (Oudega-W.). De drie overkoepelende sportcentrales in Blauwhuis, Nijland en Oudega-W. beogen stimulering van de sport in ’t algemeen. Algemene aangele genheden bevat o.m. twee volksdansgroe pen, ’n skotsploech - onderdeel van de Frygke Krite - in Scharnegoutum en ’n volksdansgroep te Oosthem. De ver. Nut en Nocht te Nijland wordt beschouwd als een sociëteit in verband met de werk wijze. De federatie van zangkoren heeft enkele geslaagde zangfestijnen gehouden. De voorbereiding voor een theoretische zan- gers-opleiding is nog gaande. Op voorstel van de bibliotheken werd de mogelijkheid behandeld de geschiedenis van Wymbrit seradeel te laten schrijven. Ook werd ge sproken over ’n actie tot het verzamelen van oud foto’s, ansichtkaarten, oorlogs herinneringen e.d. In 1962 kon op twee plaatsen met een toneel-cursus worden gestart. Wegens overbelasting van de cursusleider zullen de volgende cursussen vermoedelijk in dit najaar gehouden worden. Ten behoeve hiervan heeft de Ried zich aangesloten bjj de Nederl. Amateur Toneel Unie, waar door de cursisten een korting op de kos ten krjjgen. In de sectie muziek en zang kwam nog de wens naar voren iets te on dernemen inzake een organisten-oplei- ding. Op verzoek van B. en W. werd mét betrekking tot de subsidiering van ver schillende instellingen en verenigingen advies uitgebracht. Ds. J. J. C. Karres te Apeldoorn, eme ritus predikant van de Nederlandse Her vormde Kerk, hoopt dinsdag 3 juli a.s. vijfenzeventig jaar te worden. Ds. Karres, die theologie studeerde aan de R. Universiteit te Utrecht, werd op 10 maart 1912 door zijn vader bevestigd als predikant in zjjn eerste gemeente Oudemirdum-Njjemirdum-Sondel en dien de daarna o.a. die van Oosthem-Abbega en Folsgare. Hjj nam vroeger in het kerkeljjk leven een zeer vooraanstaande plaats in en heeft in de loop der jaren vele bestuurs functies vervuld en zitting gehad in tal van colleges en commissies. Zo was hjj o.a. te Oosthem c.a. lid van het provinci aal kerkbestuur van Friesland en scriba van de ring IJlst. Thans is ds. Karres o.a. nog bestuurslid van het Chr. Lyceum te Apeldoorn en regent van ’t meisjeswees huis aldaar. Ieder land heeft zijn raadsels, maar West-Duitsland mag er prat op gaan, daf het het allergrootste heeft. Want wat doet het Kremlin, het bolwerk van he Russische communisme, aan de oevers van de Rjjn? Men kan moeilijk geloven dat voor Chroetsjov en zjjn vrienden aan de slagader van West-Europa een cen trum is ingericht voor het geval ze zouden besluiten hier hun vacantie door te komen brengen. De oplossing is anders. Een andere naam voor „het Kremlin aan de Rijn” luidt „HQ Northag waarmee men dan tegelijk voor een nieuw raadseltje staat. Iedere officier, die in de buurt van het Duitse plaatsje Mön chen-Gladbach, niet ver van de Nederlandse grens, een richtingbordje met deze letters ziet, weet echter wat ze betekenen. Het is een afkorting van „Headquar ters Northern Army Group”, het hoofdkwartier, waar het N.A.V.O.-commando voor Noord-West-Europa is gevestigd. Niemand weet, waar de naam „het Kremlin aan de Rjjn” vandaan is geko men. Maar waarschijnlijk heeft de enor me omvang van het noofdkwart’er er wel iets mee te maken. Het eigenlijke Kremlin” bestaat uit een reeks huizen blokken, waarin maar liefst drieduizend kantoren zijn gevestigd. Zou men alle gangen achter elkaar willen uitlopen, dan zou men een wandeling van ruim 20 kilo meter moeten maken. Wat een beproe ving betekent voor de koffiemeisjes. De kantoorgebouwen zien er alle hetzelfde uit, ze zjjn door gangen met elkaar ver bonden. De talen, welke men er spreekt, zijn talrijk, ook al is de officiële voer taal Engels. De N.A.V.O. is nu eenmaal geen zaak van één land. „HQ Northag” voert het bevel over troepen uit vijf na ties - België, Canada, Duitsland, Enge land en Nederland. Officieren uit deze schalk Sir John Grandy is commandant van de Tweede Geallieerde Tactische Luchtmacht en de R.A.F. De tuinstad, die de Duitsers Rhein> dahlen II noemen, ziet er bijzonder vre dig uit, ook al vindt men er het zenuw centrum van de N.A.V.O.-strijdkrachten tussen de Baltische Zee in het Noorden van Europa en de Zuidduitse grens. In de villastraten loopt men zoveel mogelijk, als men tenminste geen dienst heeft, in civiel. Er zjjn normale winkelwijken, waar de Duitse middenstand zijn vleu gels heeft uitgeslagen, ontspanningsge- bouwen, zoals bioscopen en sportvelden, zeventien in totaal. Door de geasfalteer de straten rijden geen tanks, maar ge wone personenwagens. Met kan er vrjj rondlopen tot men aan de poorten van het eigenlijke Kremlin komt. Dit mili taire zenuwcentrum wordt streng be waakt. Binnen de muren staan bevel hebbers in regelrecht contact met ge vechtseenheden, vliegvelden en raketop- stellingen. Van hieruit worden oefeningen geleid en waarnemingen gecoördineerd. Dit terrein is verboden voor de belang stellende leek of de gevaarlijker nieuws gierige gast, wiens beroep bestaat uit het verzamelen van militaire gegevens. De Amerikaanse regering waagt nu een poging uit de impasse te komen en die weg was ook al even aangegeven in de rede van McNamara, al had ieder een er in het begin overheen gelezen. Hjj sprak namelijk van onafhankelijke atoom machten. De taak, welke de Amerikaan se regering zich nu gesteld heeft, Frankrijk ervan te overtuigen atoommacht niet als onafhankelijk pen te organiseren, maar als onderdeel van het grote Westelijke, dus voorna melijk Amerikaanse atoomwapen. Het is m.a.w. een verzoek aan Frankrijk te spreken over een integratie van het Ame rikaanse, Engelse en Franse atoomwa pen. Rusk moest daarvoor erkennen, dat Frankrijk een atoommogendheid is. Hij tot voldoening van de Fransen t daarop onmiddellijk zeer bij de wapenstilstand van’Algiers heeft Dinsdag 3 juli a.s. zal het veertig j’ar geleden zijn, dat de heer A. van der Werf, thans eerste drukker bij de firma Kooy en Visser aan de Ged. Pol alhier, bij dit bedrijf in dienst trad. Hij was toen 18 jaar. De eerste stap in de typografie deed hjj twee jaar daarvoor bij de toenmalige firma Brandenburgh Boschma. Toen de jubilaris bij zijn aangesloten, nog steeds ken voortduren, was voornamelijk te wijten aan het in gebreke blijven van de Franse macht hebbers, die niet op wilden, of durfden treden tegen de Europese terroristen, die voortgingen met het toepassen van de politiek van de geschroeide aarde. Maan dag nog heeft de O.A.S. een goed deel van de olievoorraden van Oran, 30 mil joen ton, in vlammen doen opgaan. De O.A.S. riep de bevolking op niets achter te laten voor de mohammedanen. De laatste berichten luidden echter dat thans in geheel Algerije vrede heerst, daar het geheime leger ook in Oran het verzet en de terreur heeft gestaakt. Ex- generaal Paul Gardy, in feite de leider. van de O;A.S. en zijn naaste medewer- de Westelijke Rijnoever. De Engelsen kers zjjn gevlucht. Naar wordt aange- vestigden zich in Mönchen-Gladbach, wat Het eerste initiatief dat de „Kulturele Ried Wymbritseradiel” na zijn installatie op 15 september 1960 nam, was de regi stratie van alle verenigingen en >nstell.ng- en in de gemeente, die op enigerlei wijze op het culturele vlak werkzaam zijn, waartoe ook de sportverenigingen gere kend worden. Sport in de ruimste z*n van het woord, dus niet alleen „lichaamscul tuur”, ook psychologisch factoren a.s teamgeest kweken e.d. spelen hier een rol. Tienduizend inwoners Het Kremlin aan de Rjjn wekt van buiten af veel indrukken, behalve dat het een militair kamp is. Het hoofdkwar tier met de drieduizend kantoren ligt in het centrum. Daaromheen zjjn talrijke villa’s in Duitse stijl gebouwd, waarin de officieren, die bjj net hoofdkwartier zjjn gedetacheerd, wonen. Canadezen wo nen er naast Nederlanders, Belgen naast Duitsers. Tussen de villa’s in vindt men veel groen. Kosten noch moeite zin ge spaard om het verbljjf in het NAVO- stadje zo aangenaam mogelijk te ma ken. Het Kremlin heeft nu tienduizend in woners: NAVO-officieren met hun ge zinsleden. De gebouwen beslaan nu een oppervlakte van ruim viermiljoen vier kante meter. Ruim vijftig miljoen gul den waren nodig voor de bouw van het bij Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterljjk ter post moet zjjn bezorgd, staan, tussen haakjes, ach ter de naam van het schip vermeld. Verenigde Staten van Amerika: „Nieuw Amsterdam” (1-7)ss djjk” (4-7); Argentinië: ms „Cap San Diego” (5-7); Australië ms „Port Towns ville” (3-7); ms „Northern Star” (4-7); ss Orion” (5-7); Brazilië: ms „Cap Sa linas” (5-7); Canada: ms „Seven Seas” (1-7); ss „Rijndam” (5-7); Chili: ms „Worms” (5-7); Indonesië: verkeer ge staakt Ned. Antillen: ss „Socrates” (4-7) Nieuw-Zeelandms „Port Jackson” (2-7); ms „Athenic” (4-7); Suriname: ms Jason” (4-7); Rep. van Z.-Afrika en Z-W.-Afrika: ms „Transvaal Castle” (1-7); ms „Annenkerk” (4-7). Inlichtingen betreffende de verzendings- data van postpakketten geven de post kantoren. zonder gevaar kan spelen. Op zeke re dag hoorde men in de kamer een benauwd gemiauw. Het bleek dat Poes door de schoorsteen naar beneden was getuimeld. Deze was echter afgesloten, zodat ze geen kant uitkon. Ondanks roet en angst lukte het haar weer naar boven te klauteren, waar ze door Ma en dochters werd opgevangen en in een teil- water gestopt. Omdat het jaarlijkse reisje dit jaar niet kon doorgaan, hadden de zusters en onder- van de katholie ke meisjes- en kleuterschool een soort van kermis J georganiseerd, waarbij zelf het draaiorgel niet was vergeten. Dins dag was de grote dag. Uitgedost met feestmutsen en vrolijke ballon nen werden spelletjes gedaan, ter wijl ook de poppenkast een groot succes werd. Ook voor verschillende bewoners van het Bonifaciushuis. Het bonte programma, waarvan iedereen heeft genoten, heeft voor een goed ge slaagde feestdag gezorgd. De vakantiegangers treffen het momenteel nou niet bepaald. En het zal altijd gebeuren dat ze ook juist nu pech krijgen. Zoals die vier jon gens op de fiets, die een lekke band kregen en pal in de wind op drie fietsen verder zwoegden naar een fietsenmaker. Ook in de jachthaven liggen heel wat schepen eenzaam (maar niet alleen) en verlaten. Terwijl ergens vrolijke muziek klinkt, zitten de „opvarenden” met mistroostige ge zichten naar de lucht te kijken. Zij zoeken echter meest hun troost in de stad, maar met al die regen is dat ook niks gedaan. de vestigingplaats doet vermoeden. De Duitsers vonden het onplezierig dat hun gemeente in een soort vestingstad werd veranderd. De Engelsen vorderden na melijk verscheidene grote gebouwen om er hun hoofdkwartieren in te richten. In de vijftiger jaren besloten de Engelsen daarom hun tenten op te slaan even bui ten de stad, nabij het dorpje Rheindah len. Zjj legden de fundamenten voor het huidige Kremlin”. Toen de N.A.V.O. werd opgericht en het bezettingsstatuut voor West-Duits- land werd opgeheven, werd het Engelse hoofdkwartier voor de N.A.V.O. bestemd. De Engelse invloed is nog altijd merk baar. De straten hebben Engelse namen en Britse commandanten hebben nog al tijd hun zetel in het Kremlin. Naast HQ Northag, is het Kremlin namelijk ook het hoofdkwartier van BAOR, de af korting voor het Britse Rijnleger en de Royal Air Force in West-Duitsland. Daarnaast huisvest het Kremlin ook de staf van de Tweede Geallieerde Tacti sche Luchtmacht. Engelse generaals hebben op het ogenblik het bevel. Sir James Cassels is chef staf van zowel -de Noordelijke (NAVO) Leger Groep als minder glad verliep, dan de naam van van het Britse Rijnleger. Luchtmaar- Het personeel van de 2e chr. ulo heeft dit jaar nu eens geen jaarlijks reisje georganiseerd, maar ’n speur tocht door Sneek en omgeving, waaraan alle leerlingen van de eerste t.e.m. de derde klas (plm. 200) kunnen meedoen. De opzet van dit experiment is al fietsende de belangstelling voor de eigen streek te vergroten en hen bovendien op tal van bijzonderheden te wijzen. De route is ongeveer vijftig km. lang. Onderweg krijgen zij via een leraar, die ergens vermomd staat opgesteld, opdrachten, waarbij ook de route zelf die in gedeelten wordt gegeven, is begrepen. Het is de bedoe ling de tocht 4 juli a.s. te houden. De leerlingen zelf zijn allen enthousiast. Laten we ho pen dat ook de weergoden de hand over het hart strijken en mee zul len werken. Onze ex-stadgenote mej. J. J. Ha nenburg die dinsdag te Leuven in het Kerkelijk recht is gepromo veerd heeft vandaag uit handen van de kardinaal-primaat van Bel gië de doctorsbul ontvangen. Tij dens de promotie belichtte prof. Fransen de rechtskundige kant van de situatie. Zij zal binnenkort als wetenschappelijk assistente van prof. dr. Immink verbonden wor den aan de rijksuniversiteit te Gro ningen. Het ligt in haar bedoeling daar ook te promoveren in het Ne derlands Staatsrecht. V.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1962 | | pagina 1