Waterpoort-krabbels AGENDA J Snik 3f otó vtdtllei) uai| Hogere subsidie voor Fries Scheepvaart Museum WYMBRITS ERADEEL IJLST BUITENLANDS OVERZICHT en van door Speurder Officieel Orgaan de gemeenten SNEEK, 117e jaargang no. 54 Donderdag 5 juli' 1962 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Scheuring in het Algerijnse Bevrijdingsfront 2,3 l,S Wat de raad te behandelen krijgt De schilder van de Scheene Wipfeesten Het Sneeker Nieuwsblad is een Taptoe Sneek Foto’s bezoek Koninklijk gezin Personeelsreisje Draco” gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en Orgelconcert Feike Asina SNEEKER NIEUWSBLAD 7 zijn 3 De krachtverhoudingen. vooral Fransen komen. een of zgn. baggelaar-turven, le- O' HtHIllUtlIllHHilllHIIIIHHIIIIiillltHUtlHIHHIHHHHHIIIHtlHHHHIHIHIItlIHIiUIHIH Kantoor voor actauni- stratie en redaktie: GEDEMPTE POi 6 Telefoon 3005 (0 5150) b.g.g 4091 Verscmjnt MAANDAGS en DON DERDAGS van hier Zaterdag 7 juli Heamielba! in Dan cing Boermans te Bolsward. Muziek „The Red Hot Peppers”. Zondga 8 juli Zondagavondzang in de Hervormde kerk te Oosthem. Orgel: Gerrit Abma, viool: Jildert Venema. Aanvang 8 uur. het aan- verenigingen waar enkele Advertentieprijs 15 et. per mm. Bij contrac* (handels- adv.) lager. Abonnementsprijs 1 3, per halt jaar. Franco p. post 3,75 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad kerkorgel wist te trekken en zeer veel heeft bijgedragen tot de ontwikkeling van het orgelspel en de belangstelling voor het kerkorgel. Een belangstelling die zich heden ten dage nog laat gelden. Zijn leerling, Feike Asma, zal ver schillende van zjjn werken vertolken, w.o. Ps. 103; Fantasie over het Luther- lied en Postludium en Fuga Over Ps. 72 11. Voorts worden nog uitgevoerd van J. S. Bach, drie koraalvoorspelen en diens grote Toccate et Fuga in d moll. Aanvang 8 uur n.m. Maandagavond werd op het Wippodium een muzikale show gegeven door ama teurs uit Sneek, Bolsward en de ver dere omgeving van onze stad. Het gebo- dene viel bij ’t - ondanks het gure weer - talrijke publiek wel in de smaak. Vooral het optreden van de Truffelswingers al hier kreeg veel applaus. Het programma van woensdagavond moest worden afgelast. De Skotsploech en de Sanbrinco’s zullen nu echter in de loop van juli een avond verzorgen. Vrij dagavond komen weer de amateurs aan bod. Volgende week woensdag treden ver schillende beroepsartisten o.a. Ria Ver- da, Herman Theunissen, de Acordo’s een accordeonduo en The Rivas’ met acro batiek op. De daarop volgende vrydag geeft het chr. muziekkorps Harmonie ’n concert. Nog even voordat de Algerijnse bevol king zondag naar de stembus zou gaan om zich met overweldigende meerderheid uit te spreken voor de onafhankelijkheid in samenwerking met Frankrijk, kwam een scheuring in het bevrijdingsfront, de F.L.N., duidelijk naar buiten. Premier Ben Khedda, die zich volledig achter de overeenkomst met Frankrijk had ge steld, ontbond de generale staf, degra deerde de chef van deze staf en twee an dere hoge officieren wegens „misdadige activiteiten”. Deze activiteiten waren erop gericht een greep naar de macht te doen om een minderheid van de voorlopige regering aan het bewind te helpen, die minder geestdriftig was over de samenwerking met Frankrijk en die zich ook gedistanci- eerd had van de wapenstilstand, welke Mostefaï, de vertegenwoordiger van de F.L.N. in het voorlopige uitvoerende be wind in Algerije, gesloten had met de O.A.S.; een wapenstilstand, waarbij o.a. een amnestie voor Europese terroristen was voorzien. De leider van deze minderheid in de F.L.N. is Ben Bella, die vijf jaren lang in Franse gevangenschap heeft verkeerd. Vrijdag al was Ben Bella in het geheim naar Tripoli in Libië vertrokken en daar maakte hij ook bekend, dat hij het niet eens was met de maatregel van Ben Khedda. de latere af De vraagus nu, hoe behalve in de voor lopige Algerijnse regering, de krachtver houdingen liggen. Men neemt aan, dat grote delen van het opstandelingenleger in Tunesië meer op de hand van Ben Bella zjjn en ook in Algerije zelf zijn er diverse districten, die meer sympathie voor Ben Bella gevoelen dan voor Ben Khedda. In de Nationale Raad van de revolutie, een soort parlement van de F.L.N., heet de meerderheid op de hand van Ben Bella te zijn. Er was dus alle reden voor Ben Khed da om snel in te grijpen en te trachten het gezag van de voorlopige regering in Algiers te vestigen, voordat de andere groep zou kunnen Ingrijpen. Ben Khedda en de zijnen zijn in Algiers aangekomen en het lijdt geen twijfel, dat de wens van de Fransen uit gaat naar een overwinning van Ben Khedda. De Fransen hebben op verzoek van Ben Khedda de opening van de barrière, welke Algerije en Tunesië scheidt, 48 uren uitgesteld om de aan komst van eenheden van het in Tunesië gelegerde Algerijnse leger te vertragen. Zo krijgt Ben Khedda meer tijd om zich te consolideren. Hoe de strijd zal aflopen is niet te voorspellen, men kan slechts hopen, dat zonder bloedvergieten de groep van Ben Khedda het heft in handen houdt. Ben Khedda heeft tegen de Fransen gevoch ten, maar hjj beseft aan de andere kant, dat Algerije voor zijn economische op bouw, hulp van Frankrijk en van de Eu ropeanen in Algerije nodig heeft. Dat houdt ook in, dat Algerije, dat zich onge twijfeld neutralistisch zal verklaren, toch in de praktijk gericht zal blijven op de Westelijke wereld. Er zal ongetwijfeld een sociale en in de eerste plaats een agra rische revolutie in Algerije worden onder nomen, maar het ligt in de lijn van Ben Khedda’s politiek, dat daarbij extremis me vermeden zal worden. Ben Bella daarentegen stelt meer dan de samenwerking met het Westen de Ara bische eenheid op de voorgrond, hoe vaag dit ook omschreven moet worden. Sedert 1957 krijgt het Fries Scheep vaart Museum een gemeentelijke sub sidie van 2450,- per jaar. Deze sub sidie werd verleend met het oog op het belang dat de gemeente als cen trum van scheepvaart en watersport heeft bij de instandhouding van dit museum. Want het bewijst door zijn verzamelingen niet alleen een dienst aan de plaatselijke gemeenschap, maar is bovendien een belangrijke attractie voor de watersportliefhebbers en an dere toeristen, die onze stad bezoeken. AMICITIA Donderdag 5 juli ’s avonds 8 uur film: Het geheim van het leven. Vrijdag 6 juli t.e.m. zondag 8 juli ie dere avond te 8 uur en zondagmid dag tevens te 5 uur film: Via Mala. Zondagmiddag 8 juli te 2.30 uur film: De onsterfelijke sheriff. Maandag 9 juli t.e.m. woensdag 11 juli iedere avond te 8 uur en woensdag middag 11 juli, tevens te 2.30 uur film: Uit Hollywood’s Lachfabriek. Donderdag 12 juli ’s avonds 8 uur film: De Getekende. De taptoe Sneek zal dit jaar gehou den worden op 11 augustus a.s. De vol gende corpsen werken mee: 1. Wierings Trompetterkorps van Amsterdam, 2. Tamboer- en Trompetterkorps der Nati onale Reserve, 3. Landmacht Exercitie- Peleton, 4. Chr. Harmoniekorps „Con cordia”, Balk, 5. Chr. Fanfarekorps „Hal lelujah, Makkum, 6. Chr. Fanfarekorps „Harmonie”, Sneek. zondagsdienst gebruiken voor aller lei wissewasjes. De doktoren willen natuurlijk graag helpen, maar voor een eenvoudig geval of een normaal ziekteverloop is het veel doeltreffen der de volgende dag de huisarts te roepen, die bovendien met de patiënt en de situatie op de hocgte is. De zon dagsdienst dient alleen voor spoedge vallen, waarvoor hij dan ook is inge steld! Hetzelfde geldt voor de apo theek en de zusters. AI een dikke vijftig jaar klimt Mi- chiel Kanon in de periode van maart tot eind september elke morgen om vijf uur uit zijn bed om zjjn paling- Euiken („eenvleugels” zoals ze in vaktermen heten) uit het water te ha len. Hij heeft nu de stadsgrachten gepacht, zodat overal fuiken uitge zet kunnen worden. Zonder concurren- Europese Unie. Voor De Gaulle is het Algerijnse pro bleem nu opgelost en hij kan zich vrij on bekommerd wijden aan de gesprekken met zijn gast Adenauer, die maandag voor een grootscheeps bezoek in Parijs is gekomen. Dit bezoek moet de Frans- Duitse vriendschap bezegelen, welke beide staatslieden als de hoeksteen van hun politiek zien. Maar met een demon- iiaar recht, stratie van vriendschap is men er nog niet. De Gaulle en ook Adenauer willen deze voor de toekomst bewaren door het vormen van een Europese politieke unie, waartoe De Gaulle in 1960 al het plan heeft opgeworpen. Deze politieke unie zou geen federale elementen, overdracht van soevereiniteit of meerderheidsbesluiten kennen, wat de Europese federalisten zeer in het geweer daartegen heeft ge bracht. Deze vreesden oovendien, dat de unie zonder Engeland als uitvloeisel van De Gaulles politieke denken te zeer het karakter van een derde macht tussen Amerika en Rusland zou krijgen, hetgeen afbreuk zou doen aan de, overigens ook door Adenauer erkende noodzaak van een onverbrekelijk verbond met Amerika. Nederland en België hebben een harde strijd gestreden tegen de unie, bang als zij waren voor voldongen feiten gesteld te worden zonder dat zeker zou zjjn, dat Engeland van de partij was. Hij is meer een demagoog, die vriendschap voor Nasser niet onder stoe len of banken steekt zonder het bewijs te hebben geleverd ook diens staatsman schap te bezitten. Wil Ben Khedda vooral hulp van Frankrijk, Ben Bella wil overal ter wereld naar hulp uitkijken, waarbij hij al snel in de armen van de communis ten zou kunnen vallen. Een aantal vooraanstaande landelijke persfotografen verenigd in de zogenaam de „Pool 25” heeft een 80 tal kleurenfo to’s gemaakt van het bezoek van het Ko ninklijk Gezin aan de provinciale hoofd steden. Deze fotografen hebben de foto’s voor ex positie beschikbaar gesteld; de opbrengst van de toegangsgelden zal bestemd wor den voor het Nationale Geschenk. Dinsdag 10 juli zal Zijne Koninklijke Hoogheid Prins Bernhard de expositie openen in het Rjjksmuseum te Amster dam; gelijktijdig zullen dan ook exposities van deze foto’s geopend worden in het stadhuis te ’s-Gravenhage, in het Pro vinciehuis te Arnhem en in het Kunst centrum Prinsetün te Leeuwarden. De tentoonstelling zal in Leeuwarden ggo- pend zijn alle werkdagen van 9-17 uur en op woensdag 11, donderdag 12, vrijdag 13 en maandag 16 juli ook des avonds van 19.30 tot 21.30. Het gevaar van een derde macht schijnt Adenauer geringer te achten dan het gevaar, dat Fankrijk onder andere leiding dan De Gaulle alleen de weg van een tussenpositie tussen beide we reldmachten zou gaan innemen, waarvan in de eerste plaats Duitsland het slacht offer zou kunnen worden. Daarom wil hij ten koste van zeer veel die unie met Frankrijk, uitgebreid met andere Euro pese landen weliswaar, tot stand bren gen. Maar het geheel maakt toch de in druk van wat geknutsel op hoog niveau. Kennedy’s Handelwet aangenomen. President Kennedy, die de laatste tijd niet verwend is door het Congres, dat o.a. zijn landbouwwet heeft verworpen en enkele andere belangrijke projecten sle pende houdt, heeft een belangrijke over winning behaald in het Huis van Afge vaardigden, dat met vrij grote meerder heid de wet op de uitbreiding van de han del heeft aangenomen. Nu moet de Se naat nog volgen. Deze wet machtigt de president om met andere landen over de verlaging van invoerrechten te onder handelen en met de landen van de E.E.G. zelfs deze rechten af te schaffen in die gevallen waarin Amerika en de E.E.G. tachtig procent van de wereldhandel be heersen. Deze clausule komt pas goed tot wanneer Engeland tot de E.E.G. toetreedt. Zij heeft ten doel te verhinderen, dat de E.E.G. door een vrij hoog tarief Amerikaanse producten uit Europa zou kunnen weren, waardoor de buitenlandse handel van de Ver. Sta ten een ernstige klap zou kunnen krijgen. Over de onderhandelingen tussen de E.E.G. en Engeland is nog niets positiefs te melden. Alle pogingen van Engeland om voor de landbouw van de landen van het Gemenebest in Europa een redelijke afzet te bedingen, zijn gestrand op de Franse wens zijn landbouwprodukten in grotere hoeveelheden juist in Engeland af te zetten. Op 1 juli zijn twee nieuwe staten ge boren uit het Belgische voogdyschapsge- bied Roeanda-Oeroendi, Rwanda en Boeroendi. In beide staten vreest men, dat de vrijheid met grote moeilijkheden gepaard zal gaan, daar de in deze landen levende stammen eikaars doodsvijanden zijn. af pa- dat eigenlijk meer een hobby is, nog een paar jaar te doen. Bij het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd zal hij er misschien mee ophouden. Intussen... .goede vangst! Om de behoefte aan meer expositie ruimte te kunnen opvangen wordt het op den duur noodzakelijk het naast gelegen pand bij het museum te trek ken. Daar het hier echter een aanzien lijke verbouwing betreft - de kosten van het hele project worden beraamd op f 100.000,- - is het bestuur van me ning, om ernstige financiële moeilijk heden te voorkomen, de uitbreiding in een drietal fasen te moeten realiseren. Door de uitvoering van de eerste fase, de aanbouw van een nieuwe vleugel door een open gang met het bestaan de gebouw verbonden, zal voor het nijpende ruimtegebrek voorlopig een oplossing zijn gevonden. De uit deze uitbreiding voortvloei ende jaarlijkse lasten (rond 2500,-) oefenen echter een dermate grote druk uit op de kas van de vereniging, dat, wil het museum een redelijk peil kun nen handhaven en bovendien niet in zijn groei worden belemmerd, de over heidssubsidies verhoogd zullen moeten worden. Om de hogere exploitatielasten en de overige kostenstijgingen, welke eveneens ongeveer 2500,- bedragen, te kunnen opvangen, wordt een ver hoging van het subsidie uit de ge meentekas met 2000,- per jaar ge vraagd. Hiernaast is op hét provinciaal bestuur een beroep gedaan het pro vinciale subsidie met 1000,- te ver hogen, terwijl het subsidie van het rijk reeds met een gelijk bedrag is verhoogd. Van particuliere zijde wordt door verhoging van de contributies ruim duizend gulden bijeen gebracht. Gezien het belang dat onze stad heeft bij een museum dat zijn culturele taak in het maatschappelijke leven goed kan vervullen en de betekenis van ’t museum voor het vreemdelingenbe- zoek in aanmerking genomen, komt ’t verlenen van de gevraagde hogere subsidie B. en W. verantwoord voor en zij stellen dan ook voor deze te bepalen op 4450,- per jaar. Vorige week donderdag hield de perso neelsvereniging van de n.v. v/h D. Rjjp- kema haar jaarlijks reisje, waarvoor ’s morgens 7 uur werd gestart vanaf de fabriek aan de Pampuskade. Via Lemmer, N.O.P., Kampen en Flevo- polder werd als eerste halte Nunspeet aangedaan en daar de koffie genuttigd. Vervolgens ging het dwars over de Velu- we naar de Westerbouwing met z’n vele attracties o.a. de kabelbaan e.d. die een gezonde eetlust opwekten, zoals werd bewezen aan de ter plaatse gereedstaan de koffietafel, welke alle eer werd aange daan. Hierna volgde een boottocht over de Rjjn Het grote, hoge schip rechts op de Dezelfde typen schepen en ook het smal- zomerbrandstof opslaan, kregen velen achtergrond zal wel een beurtman op Ie houten brugje komen er op voor. De 's zomers duizend of meer turven op Rotterdam geweest zyn, een voorloper meeste schepen zijn turfschepen zo men zolder welke dan vaak ook rechtstreeks ziet, die men vroeger in grote getale in door deze schippers werden geleverd. ‘,L- 1 Zo lagen er ook wel schepen met Voor de laatste maal nog eens een getaste lading, bestond bijna altijd uit lange zgn. zachte (aanmaak) turf en foto van de Jóusterkade, maar nu ge- harde Onder auspiciën van de Stichting Or- gelcentrum wordt op vrijdag 13 juli in de Martinikerk alhier opnieuw een orgel concert gegeven door Feike Asma. Het programma is gewijd aan de na gedachtenis van Jan Zwart die leefde van 20 aug. 1877 tot 13 juli 1925. Jan Zwart was de eerste Nederlandse or ganist die in 1925 voor de toenmalige Hilversumse Draadloze Omroep in het openbaar optrad en later jarenlang voor de NCRV de bekende wekelijkse maan- dagmiddagorgelconcerten vezorgde waarvoor een ongekende belangstelling bestond. Reeds in 1914 begon hij in de Evang. Luth. kerk te Amsterdam met de eerste serie orgelbespelingen. Hoe groot de be langstelling voor deze concerten - die hij tot zjjn dood voortzette - was, blijkt wel uit het feit dat de kerk soms met meer dan 2000 mensen gevuld was. Opmerkelijk is dat Jan Zwart, die van zichzelf zei geen componist te zijn, juist door zijn vele koraal- en liedbe- werkingen, ontstaan uit muzikale im provisaties en gedragen door zjjn diep religieus innerlijk, duizenden naar het naar Arnhem, wat een welkome afwis seling vormde. In .Arnhem kreeg ieder gelegenheid tot winkelen, müseumbezoek e.d. en om half vijf werd koers gezet naar Apeldoorn, waar het door de direc tie aangeboden diner reeds klaar stond. Dat hier dankbaar gebruik van werd ge maakt is te begrijpen en voldaan gingen allen na afloop de speeltuin in. Maar ook aan dit alles kwam een eind en om 8 uur werd de terugreis aanvaard. Als laatste pleisterplaats werd Steenwij- ker-wold aangedaan, waar de liefhebbers van dansen c.q. geestelijk vocht hun hart nog even konden ophalen, waarna in de beste stemming het laatste traject naar Sneek werd afgelegd, waar allen om elf uur weer werden afgeleverd. Ondanks het minder mooie weer was het toch een prima geslaagde tocht, mede dank zjj de voortreffelijke voor- en toelichting, wel ke chauffeur-reisleider W. Sjjpersma gaf bjj de diverse bezienswaardigheden en prachtige plekjes natuurschoon, waar langs hij de bus van de Zuidwesthoek liet rjjden en mede daardoor deze dag een on vergefelijke heeft gemaakt. Het is Speurder al meermalen opge vallen dat er mensen zyn (zowel ou de als jonge), die de stoplichten bjj de kruising Ged. Pol en Ged. Poorte- zijlen gewoonweg negeren. Jongelui op een brommer rjjden ijskoud door als het licht op rood springt, terwijl ook ouderen dergelijke stunts uitha len. Misschien beseffen zjj niet, dat het levensgevaarlijk is wat ze doen. Het overige verkeer staat namelijk gereed op stel en sprong weg te schie ten als het licht op groen is en ver trouwt er op dat dan alles veilig is. Het tweede nummer van Kontakt, het orgaan van de onderwijzersvere niging afdeling Sneek en Omstre- x Ken heeft levenslicht schouwd. De sala- cisstrjjd schijnt hen nogal hoog te zitten, gezien het grote stuk(ken) dat er aan wordt tie. Op ’t ogenblik staan ze (veertig gewjjd. Voorts- wordt de Friese N.O. stuks) alleen in het Hoogend en Wes- V.dag te Leeuwarden onder de loupe tersingel, soms ook in het Grootzand. genomen en bevat het nummer een De vangst is niet zo heel erg dende- verslag van de vergadering van de rend, maar het is nog te vissen, al- gezamenlyke verenigingen op on- dus de heer Kanon. De 63-jarige vis- derwjjsgebied, waar enkele „bran- ser, die al van zjjn twaalfde ai dende kwesties” o.a. de scholenbouw, lingen vangt, hoopt zjjn werk, aan de orde kwamen. Ongetwijfeld zal uw oog wel eens op de zondagsdienst van de dokto ren en zusters vallen. Misschien ook moet u deze wel eens opzoeken om de dokter te halen. Een spoedgeval!? Een van onze artsen vertelde dat er maar al te vaak mensen zjjn die de ïn het Kunstcentrum „Prinsetün” te Leeuwarden wordt tot 19 juli een ten toonstelling gehouden van werk van Dirk K. Koopmans uit Balk. Deze kunstenaar, een boerenzoon, af komstig uit Oldelamer, heeft vele jaren in Zuid Amerika gewoond, daarna vestig de hjj zich aan de Scheene en thans woont hjj in Gaasterland. Hjj heeft een zeer grote collectie tekeningen, houtsne den enz. van de verschillende perioden en streken waar hij gewoond en gewerkt heeft, tentoongesteld. Vele nu reeds ver dwenen hoekjes aan de Scheene, in Gaas terland, in Wonseradeel en het oosten van onze provincie, zowel in Drente en Gro ningen, vindt men op deze expositie te rug. Voor gemeentebesturen en organisaties die een artistieke documentatie van een bestaande streek willen aanleggen, zjjn er honderden van tekeningen te zien. Mej. Janke Brouwer, „onze” infor- matrice van V.V.V. kan het in haar nieuwe kantoortje aardig klaren. Af en toe komen er echter bezoekers met vragen waarop zjj beslist geen antwoord kan geven. Zo vroeg een Zand is voor kinderen wel hèt mid- mijnheer „een schip naar Egypte in del hun fantasie uit te leven. Vooral verband met de verplaatsing van de aan het strand komen vaak de moest tempels”... Ook de verschillende tele- vreemde bouwsels te voorschijn, ter- foontjes her en der brachten geen wjjl men by de diverse zandteken- uitkomst, zodat deze „klant” onver- wedstrijden soms verstomd staat bjj richterzeke naar huis moest terugke- het zien van de kunstwerken die er ren. Opmerkelijk is dat er momenteel gewrocht worden. Ook de jeugd van Sneek kan nu genieten van het zand van de zee. Bjj de Oosterpoortsbrug wordt nl. zand gestort dat regelrecht uit de zee (Ijsselmeer) komt en je ruikt zowaai’ de zilte lucht. Wel is het een enigszins vreemd gezicht de kinderen zo onbezorgd te zien spelen, midden tussen het drukke, voortja- gende- verkeer. En wat te zeggen van die wegwijzer... HHIIIHHHHIHHHIHHHHIIHIIHIHWIIIIIIIIIHHHiUililllHIHIHIIIHIHHHHHnilllHIIHII stoomboten welke van naar Rotterdam voeren, maar op hun beurt weer door de vrachtauto’s zjjn verdrongen. Wij hebben getracht aan de weet te komen wie het grote herenhuis, dat nu door dokter Dethmers bewoond wordt, heeft laten bouwen, maar zyn daar in niet geslaagd. Wel verna men wjj dat het nog aan het Bolwerk gestaan heeft en ze ker al een kleine eeuw oud _s. Het is o.a. bewoond geweest door de wijnhandelaar Veen en later door de gi aanhandelaar S. Heerema. Deze verkocht het aan het Ryk, dat het inrichtte als kantoren voor de Raad van Arbeid, die in 1£18 eerst tijde- Ijjk in het voormalige zieken huisje aan de Westersingel, thans gymnastieklokaal, geves tigd was. Nadat de Raad van Arbeid hier was opgeheven, is het pand aangekocht door de tegenwoordige bewoner. Mochten er onder onze zers zijn die er meer van weten, dan houden wjj ons voor hun mededelingen aanbevolen. Zo als trouwens ook voor oude fo to’s van Sneek. Ansichtkaar ten kunnen desnoods ook wel, maar dan moeten ze zeer scherp zyn. Na clichering krijgt men de foto of kaart onbe schadigd terug. Bij voorbaat dank. de stadsgrachten aantrof. De hoog op- L_.^j of zgn. baggelaar-turven? die „talhoutjes” (geschilde eiketakken) die zien vanaf de overzijde. Zeer zeker is meestal door de schippers in de stad in bosjes, meestal van honderd stuks, als deze opname in dezelfde tjjd gemaakt werden uitgevent of op bestelling ver- brandhout werden verkocht. als die welke wjj vorige week afdrukten. den geleverd. Zoals de meesten thans U 'L

Sneeker Nieuwsblad nl | 1962 | | pagina 1