Gemeenteraad aanvaardde gedwongen gedifferentieerde salarisverhoging voor de ambtenaren Nieuwe kampioenen Gemengd dubbel: mej. N. Gerritsma en W. Matschat Weidum winnaar in Jongenspartij Kaatsvereniging „Sneek” IJLST WYMBRITSERADEEL en van Officieel Orgaan de gemeenten SNEEK, J 117e jaargang no. o 7 Favoriet Leeuwarden door St. Anna gewipt 2,3 - 3 3,S De Sneker Tenniskampioenschappen Vier titels geprolongeei Motie Boonstra verworpen met 8-11 stemmen Gewijzigde subsidieregeling voor de Kruisverenigingen Overleg met sport- en andere verenigingen over particu liere bijdrage voor verbetering en uitbreiding Black Boys- terrein De Wip«feesten Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Ma r Jr. X - vstx-i SNEEKER NIEUWSBLAD 6-4. De niet aannemen. heer den Finale Zie vervolg pagina 2 heren-dubbel speelden 'i - aktie. De wisselprijs kwam Zaterdagmiddag waren de weersom standigheden voor tennis zeer gunstig, zodat het programma vlot kon worden afgewerkt. In het heren enkelspel kwamen in de finale de titelhouder D. Berg die van H. Brandsma won met 6-1, 4-6, 6-1 en W. Zandstra die W. Matschat versloeg met 3-6, 6-1, 7-5. Deze laatste overwinning kwam wel wat onverwacht, maar voor Wouter zeker niet onverdiend zodat hij zijn taaie uithoudingsvermogen beloond zag. De finale D. Berg-W. Zandstra werd j i Kantoor voor admini stratie en redaktle: GEDEMPTE POi 6 Telefoon 3005 (0 5150) b.g.g 4091. verschijnt MAANDAGS en DON DERDAGS ral 9 ur Voor morgen (dinsdag) avond is in het programma ingelast het onlangs af gelaste optreden van de Snitser Skots- ploech. De Sambrinco’s, die toen met hen het programma zouden vullen zijn nu echter niet beschikbaar. In hun plaats komt thans de bekende Weidumer Boerenka pel, die al een gunstige reputatie heeft verworven. ’T*?' voor de toeschouwers een teleurstel lende partij. De eerste set ging gelijk op toen Berg van 2-2 gelijk doorging naar 5-2. Hij won deze tenslotte met 6-3. In de tweede set kwam Zandstra op 1-0, 2-0, 3-0, 4-0. In deze set was Berg men taal zwak en ieder kon zien dat hij deze weggaf via 4-1, 5-1, 6-1. In de derde set nam geen van beiden meer risico. Het werden eindeloze rally’s waarin ieder dacht bal maar inhouden en niets riske ren. Berg kwam voor: 1-0, 2-0, 2-1, 3-1, 4- 1 en 5-1, maar Zandstra kwam terug 5- 2 en 5-3. Zou het toch nog lukken Ook in de laatste set werd aan beide Dit onderzoek geschiedde door een commissie, bestaande uit de heren V. d. Werf, V. d. Wal en J. P. de Vries, bijgestaan door de secretaris. De ver gadering werd hiervoor enige tijd ge schorst. Na heropening deelde de heer V. d. Werf mede, dat alle stukken in orde waren bevonden, zodat de com missie tot toelating adviseerde. Hiertoe werd z.h.s. besloten. Benoeming directeur, tevens leraar aan de gem. middelba re Handelsavondschool De heer G. Boonstra te Leeuwarden, nummer een van de aanbeveling, werd met algemene stemmen benoemd. Bezoldiging gemeentepersoneel De uitvoerige en langdurige discus ses over dit voorstel werden geopend door de heer Boonstra, die betoogde, dat de differentiatie in geheel het land een gevoel van onbehagen heeft ge wekt. Men had na de laatste verho gingen van de salarissen der topfunc tionarissen verwacht dat de lagere ambtenaren niet achter zouden blijven maar dit is niet gebeurd. Dit betekent dat wie veel heeft er veel en wie wei nig heeft er weinig bij krijgt. Spr. ge looft daarom niet meer dat het de bedoeling is de verschillen ongedaan te maken, maar de salarisverschillen te vergroten. Aangenomen mag worden dat deze mening vrijwel overal wordt gedeeld. In de finale kwamen dus Franeker en Weidum. Weidum, dat zeker ster ker was dan Franeker veroverde het eerste bordje en een schone vier. Maar de kleine Coen Mollema bracht door zijn goede opslag de balans weer in evenwicht. Toen liepen Anema c.s. even uit van 1-1 via 2-1 tot 3-1, maar Franeker vocht terug en kwam op 3-2 en 6-6. Anema sloeg toén hoog op achterin, waar Mollema onderdoor liep, 2 om 1 spel voor Weidum. Maar nog gaven Stecking c.s. zich niet gewonnen. Elk een kaats en het was 2-2, een fraaie bovenslag van De Jong 4-2 en twee zitballen van Mol lema 4-6, waarna Franeker de kaats passeerde, 4 om 3. Toen was er weer van alles mogelijk. Op 6-4 voor Wei dum sloeg Ladenius een dikke kaats, die Mollema aan de opslag teniet deed door een buitenslag, 5-3 voor Weidum. Zelfs het laatste eerst verliep nog spannend. Weidum maakte twee dikke kaatsen bij de bovenlijn, maar aan de opslag sloeg Sikke Boorsma de eerste buiten. De andere was te ver voor La denius, 2-2. Anema plaatste hierop een zitbal 4-2 en een hoogop achterin, waaruit Franeker een kleine kaats maakte. Boorsma faalde opnieuw, nu met een voorslag 4-4. Met twee kaat sen werd op deze stand geruild. Boor sma paste nu beter op en sloeg royaal de eerste kaats voorbij. De laatste kwam van Coen Mollema, maar viel buiten het perk. Zo kwam het einde van deze prach tige kaatsmiddag met een overwinning voor Weidum. Na afloop reikte de voorzitter van de kaatsvereniging „Sneek”, de heer M. A. Boonstra, de prijzen uit, die be stonden uit luxe voorwerpen, en dank te scheidsrechter M. de Jong voor diens bekwame leiding. Ie prijs Weidum O. Anema, S. Boor sma en A. de Jong. 2e prijs Franeker F. Stecking, C. Mol lema en J. Ladenius. 3e prijs St. Anna Parochie G. v. d. Meer, J. Tiesniets en F. Soolsma. Advertentieprijs 15 ct. per mm. Bij contract (handels- adv.) lager. Abonnementsprijs 3, per half jaar. Franco p. post 3,75 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad Met het organiseren van deze Jon- tussen Deinum en Terzool 5-5 en 6-6 genskaatspartij voor afdelingsparturen en SneekLeeuwarden 5-5 6-4. Do legt het bestuur van de kaatsvereni- anderen verliepen alle met groot ver ging „Sneek” veel eer in. Het aanwe zige publiek heeft ook zaterdagmiddag in het Sportpark weer kunnen genie ten van het spel van deze jonge kna pen, die werkelijk met allure kaatsen en daardoor tot prachtige staaltjes ko men. De felle „prippers”, de bovensla gen en daarbij de strijdlust die zij aan de dag leggen maken deze wedstrijden voor de liefhebbers vaak nog mooier dan die van senioren. De prachtige lijst van 24 parturen (jammer dat de afdelingskléuren hier op niet waren vermeld), waarmee om 1 uur werd begonnen onder leiding van scheidsrechter M. de Jong uit Franeker, zag er als volgt uit: I. D. Bouma, L. van Malsen en W. van Dijk Harlingen; 2. R. Miedema, W. Scholte en J. Meerstra, Stiens; 3. O. Anema, S. Boorsma en A. de Jong, Weidum; 4. M. Hallema, A. Kuipers en Sj. Visser, Roordahuizum; 5. J. Terp- stra, M. Heeg en R. Toering, Ooster- littens; 6. B. Lemstra, P. Zuidema en J. Akkerman, Witmarsum; 7. G. Berg huis, T. Dijkstra en Y. Zijlstra, Hui- zum; 8. J. v. d. Veen, W. de Jong en F. Helfrich, Harlingen; 9. G. v. d. Meer J. Tiesniets en F. Soolsma, St. Anna Parochie; 10. J. van Wieren, J. Tuin man en R. Rienks, Marssum; 11. C. de Jong, M. Brünia en IJ. IJska, Bols- ward; 12. Sch. Meinsma, M. Nutters en W. Bijker, Baard; 13. D. Scheepstra, S. v. d. Meulen en J. Westra, Leeuwar den; 14. J. Adema, H. Bergsma en P. v. d. Witte, Witmarsum; 15. J. Veen- stra, G. Posthuma en J. Bosma, Akker- woude; 16. W. Douma, R. de Ruiter en C. Schaalje, Leeuwarden; 17. H. Zijl stra, H. v. d. Leij en S. Kingma, Dei num; 18. B. v. d. Hem, K. Postma en D. Fokkens, Terzool; 19. D. v. d. Wei de, R. Veenstra o.e.a. en W. Tammin- ga, Weidum, 20. F. Stecking, C. Molle ma en J. Ladenius, Franeker; 21. W. Bootsma, A. Bootsma en G. de Boer o.e.a., Wommels; 22. W. Wieling, A. de Vries en F. Wijnia Menaldum; G. de Jong, G. Langerak en L. Breuker, Sneek; 24. J. Bambach, T. Veldman en R. Sepp, Leeuwarden. In de eerste omloop kwamen maar twee spannende partijen voor, nl. die De heer Zeilstra kon het voorstel op zichzelf wel onderschrijven omdat de rjjksregelingen door de Raad altijd worden aanvaard. Dat wilde echter niet, zeggen dat hjj het er in alle punten mee eens is. Er is echter weinig of niets aan te doen. De motie Boonstra kon spr. daarom niet aanvaarden. De motie kwam hierna in stemming en werd verworpen met 8-11 stemmen. Vóór stemden mevr. Sipkens-v. d. Hoek en de heren Fijlstra, Terpstra, V. d Wal, Ligthart, Bergsma, Boonstra en Baajjens. Tegen de heren Baarda, Metz, B. de Vries, Berkhout, J. P de Vries, Blok, Boomsma, V. d. Werf, Van Terwisga, Zeilstra en Lampe. Het voorstel van B. en W. kwam daar na in stemming en werd met de stem men van de heren Bergsma, Boonstra en Boomsma tegen aangenomen. kanten zeer voorzichtig gespeeld, Berg won met 6-3 en prolongeerde opnieuw zijn titel. Ondanks een voetblessure werd hij voor de derde achtereenvolgende maal kampioen, zodat hij de wisselprijs, een fraaie barometer, kan behouden. In het dames enkelspel kwamen in de finale mevr. J. Brouwer-Hanenburg die van mej. J. Coers won, 6-3, 7-5 en mej. I. Melai die won van mevr. I. Visser- Ringnalda, 4-6, 6-0, 6-2. In deze finale won mevr. Brouwer weer de titel. De eerste set werd 6-4 maar de tweede toch wel met duidelijk verschil 6-1. Dus ook hier weer een prolongatie van de titel. In de finale zich dokter H. Gerritsma-W. Matschat die wonnen van H. Brandsma-W. Zijl stra 6-3, 6-3 en D. Berg-P. H. Melai die wonnen van E. Coers-W. Zandstra 8-6, 9-7. De eerste verloop. De tussenstanden In de Prov. Staten waren alleen de drie V.V.D.’ers gelukkig met de beslissing van hun liberale minister. Alle andere partijen keurden diens beleid - en dat ’s volgens spr. het beleid van het gehele kabinet - af. De a.r. heer Hellinga noem de het zelfs onsociaal en deze uit spraak werd door de andere vertegen woordigers van de regeringspartijen zou gchter niet tegen het voorstel stem men omdat de gemeente noodzakelijk goede ambtenaren nodig heeft en die moeten goed beloond worden. Wat de uitspraak van de heer Hellin ga in de Staten betreft meent de heer De Vries dat hij enkel het beleid inzake de ambtenarensalarissen heeft be doeld en niet het totale regeringsbeleid er in heeft betrokken. Het is ook on juist het chr. sociale beleid van deze regering op te hangen aan het salaris- beleid. Er zijn pertinent vele goede so ciale maatregelen tot stand gekomen. De heer De Vries stelde hierna nog een vraag naar aanleiding van het rap port over het Georganiseerd Overleg, waarin gesproken werd over de instel ling van schaal 18. Is dat al gebeurd’ De voorzitter antwoordde dat dit bij B. en W. in overweging is. Verder be toogde hij dat over het loonbeleid al zo veel gezegd en geschreven is, dat het in de gegeven omstandigheden geen zin heeft het pro en contra nog eens te her halen. De heer Boonstra vond het bijzonder prettig dat hjj en de heer De Vries het er over eens zjjn dat de situatie waar over het hier gaat niet juist is en deze regeling met pijn moet worden toege past. Verder stelde hij nog dat de woor den van de heer Hellinga zeer pertinent waren. De heer Baajjens betoogde dat de heer Boonstra het woord onsociaal onjuist heeft gebruikt, maar hij is bang dat het sociologisch wèl juist is. De heren De Vries en Boonstra heb ben gezegd: dan moet het maar. Spr. zou echter liever voorstellen het niet te doen. Niet omdat de hogere ambtena ren te veel, maar omdat de lageren te weinig krijgen. Sociologisch is dat ech ter wel juist. De gehele ontwikkeling van de maatschappij gaat deze kant uit. Men gaat er zonder meer van uit dat het eigenbelang moet preveleren. Als voorbeeld noemde spr. de vijfdaagse werkweek in de bouwvakken, terwijl er nog zo’n grote woningnood is. Wij heb ben dit echter niet alleen van de libera le regeringen gezien. Alle anderen hebben het ook zo gedaan. We behoeven dus niet te veel met stenen te gooien maar alleen in de spiegel te kijken. Wethouder Blok zei dat er ongetwij feld fouten in de regeling zitten en er ook wel in zullen blijven. Maar als wjj ’n motie naar de regering sturen gaan wij op de stoel van de regering zitten. Wij zijn blij dat we een rjjksregeling heb ben. Laten we ons daar dan ook aan houden. De heer J. P. de Vries stelde de vraag of het voor de Raad wel gewenst is bij een onderwerp als dit zich zo te verdiepen in de landspolitiek. De zaak is op hoog niveau met de drie vakbon den besproken en hoewel spr. het er mee eens is dat er veel aan mankeert en voor de lagere ambtenaren zelfs heel veel, moet ook bij dit punt de weg De heer Baarda is het met de rector en B. en W. eens, dat de huidige gang van zaken niet bevredigend is. Aan de redenen welke de rector heeft opge- somd over het tanen van de belangstel ling voor het thans gegeven godsdienst onderwijs wilde hij echter een andere en misschien wel de belangrijkste toe voegen: het ongelukkige tijdstip waar op dit onderwijs thans wordt gegeven nl. van 10 over 12 tot 5 voor 1, terwijl voor velen de school al weer om ha’.f twee aanvangt. Het zal nu wel in de bedoeling liggen de lesuren in de les rooster in te passen? Voorts spijt het spr. dat bedoeld onderwijs alleep in de eerste en tweede klas gegeven zal wor den. Kan niet geprobeerd worden er ook in de andere klassen mee te starten? De heer Baajjens ondersteunde het betoog van de heer Baarda. In Katholie ke streken wordt het vak straks wel in de hogere klassen gedoceerd. De heer Baarda voegde hieraan nog toe dat uit een enquête is gebleken dat er maar één school is waar het ook al leen in de eerste twee klassen wordt gegeven. De voorzitter was het wel met hen eens,: maar- volgens hem meet het zó ge steld worden dat de leerlingen eerst gestimuleerd moeten worden de lessen te volgen. Voor de hogere klassen zou den de moeilijkheden er echter door vergroot worden en uitbreiding van het aantal facultatieve vakken voor de hoogste klassen kan vermindering van deze vakken tot gevolg hebben. Ook de minister en de inspecteur zijn van me ning dat het programma dan overla den zou worden. Mogelijkheid voor uit breiding zien B. en W. daarom op dit ogenblik niet. Er moet eerst enige er varing worden opgedaan en afgewacht hoeveel leerlingen er aan meedoen. De Raad ging hierna z.h.s. met de voorgestelde wijziging van het regle ment van het Magister Alvinus Gymna sium accoord. schil. Stiens won met 5 om 2 van een mentaal zwak Harlingen, Weidum met 5-1 van Roordahuizum, Witmarsum versloeg Oosterlittens met 5 om 2, Huizum Harlingen II met 5 om 1 en verder waren de uitslagen St. Anna 5-1, BolswardBaard 5-2, IWitmarsum II IIAkkerwoude Marssum Leeuwarden IWitmarsum II 5-1, Leeuwarden IIAkkerwoude 5-1, FranekerWeidum II 5-2, en Wom melsMenaldum 5-1. De tweede omloop kon veel span nender worden, omdat de favorieten nu tegen elkaar uitkwamen. Stiens gaf tegen Weidum best partij en verloor pas op 3-5 en 4-6 toen Ane ma een zitbal plaatste. Bij Witmar sum I tegen Huizum kwam het einde toen Akkerman best uitsloeg en Zijl stra tot achter het blokje retourneer de. St. Anna kon maar net winnen van Bolsward (5-5 en 6-2) en Leeu warden I was veel te sterk voor Leeu warden III (5-1 en 6-6) en een boven slag van Van der Meulen. Terzool verloor na een goede partij van Franeker 3-5 en 4-6 en de Sne- kers konden na een 4-1 voorsprong nog net boven Wommels eindigen 5-5 en 6-6 en een zitbal van G. Langerak. Op de 3e lijst kwamen dus 37, 913 en 2023. Weidum leverde best werk door Hui zum met 5-4 en 6-4 en een voorbij ge slagen kaats onder zich te houden in een spannende partij met fraai kaat sen. Leeuwarden I, de grote favoriet (zes maal een eerste prijs) liet zich vol komen verrassen door St. Anna Pa rochie. G. v. d. Meer en Soolsma lever den best werk aan de opslag, waar de Leeuwarders geen vat op konden krij gen. Op 5-2 en 6-6 miste Westra op een „kügel” van Van der Meer. Sneek bleef ver beneden zijn kun nen door van Franeker te verliezen. Vooral G. de Jong' maakte dure fou ten, terwijl Langerak een paar maal op kritieke stand het perk miste. Bal- keerder Breuker voldeed nog het best. Hij was er steeds als de kippen bij en sleepte menig puntje in de wacht, doch dit mocht helaas niet baten. Met 5-2 en 6-0 en een buitenslag van De Jong verloor het toch heus niet zo zwakke Sneker partuur. De 4e lijst bracht no. 3 tegen no. 9, terwijl no. 20 een staand nummer had. De algemene verwachting was dat hoewel Weidum niet minder was, St. Anna toch wel zou winnen. Maar dat pakte anders uit. Weidum bouwde langzaam maar zeker met best perk- spel een voorsprong op, want dat was hun kracht. Van der Meer met zijn felle opslag kon eigenlijk geen grond krijgen en toen de vermoeidheid van de vorige partij een rol ging spelen, was het gebeurd. Met 5-1 en 6-6 ging St. Anna ten onder door een buiten slag van Van der Meer. De gemeenteraad was donderdagavond eenstemmig van oordeel dat de worden gevolgd zoals in gedifferentieerde salarisverhoging voor de ambtenaren, zoals in de rjjksre- geling is vastgelegd, onbillijk is tegenover de lagere ambtenaren. De leden hadden echter slechts de keuze tussen aannemen of verwerpen van het voorstel van B. en W. dat op de rijksregeling gebaseerd was. En met het laatste zou men het kind met het badwater wegwerpen, zoals werd opge merkt, want dan zou de gehele salarisverhoging voor het gemeenteperso neel van de baan zijn. De meerderheid van de Raad had echter geen be hoefte aan de motie van de heer Boonstra, waarin het onbehagen over dit salarisbeleid werd uitgesproken en een dringend beroep op de minister werd gedaan het overleg met de ambtenarenorganisaties te hervatten om z.m. tot een bevredigender regeling te komen. De motie kreeg alleen de stemmen van de P.v.d.A. fractie en van de heer Baaijens (c.h.). Het voorstel van B. en W. werd daarna met 17-3 stemmen aangenomen. De heren Baa ijens en Boonstra stemden resp. vóór en tegen, maar beiden „met de rug tegen de muur”, zoals ze verklaarden. Verder gingen de uitvoerige besprekingen voornamelijk over de nieuwe subsidieregeling voor de Kruisverenigingen en de verbetering en uitbreiding van de sportterreinen, welke voorstellen beide zonder hoofdelijke stemming de eindstreep haalden, zij het dat z.m. nog aan enige bezwaren en wensen van de raad zal worden tegemoet gekomen. Ingekomen stukken Een aantal jaarverslagen over 1961, een contróle-rapport en de mededelin gen van de voorzitter van het centraal stembureau nopens het aannemen van de benoeming tot lid van de raad door de 19 benöemd-verklaarde leden, werden voor kennisgeving aangeno men. Hetzelfde geschiedde met de Nota van de Prov. Raad voor de Volksgezondheid in Friesland betref fende de fluoridering van drinkwater, maar hierover werden eerst bespre kingen gevoerd. De heer Bergsma vroeg nl. of B. en W. bereid zijn een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheid van flu oridering van het water voor Sneek bij Spannenburg, eventueel in sa menwerking met andere gemeenten, indien zou blijken dat dit niet door de IWGL zal geschieden. Er zijn al ge meenten waar een dergelijk onderzoek wordt ingesteld, o.a. Weststellingwerf. Over dit vraagstuk wordt niet gelijk gedacht. Er worden ook bezwaren te gen ingebracht maar persoonlijk is spr. van mening dat deze wegvallen tegen het belang van de volksgezond heid. Uit een onderzoek is gebleken, dat van 80% van de ziekenfondsleden het gebit nog niet gesaneerd is. Ook de Maatschappij tot bevordering der Tandheelkunde is vóór fluoridering en ook in Amerika dringt men er op aan. Volgens de heer Baaijens is dit een moeilijke materie die de deskundigen alle ruimte geeft. Hij wilde aan de Prov. Raad schrijven dat, wanneer er meer gegevens bekend zijn over het niet gevaarlijk zijn van fluoridering de Raad dit gaarne wil vernemen. De voorzitter antwoordde, dat B. en W. op dit ogenblik de tijd nog niet rijp achten voor een diepgaand debat over deze zaak. B. en W. zijn echter al geruime tijd bezig zich op dit punt te oriënteren. Samenwerking met andere gemeenten is hier niet nodig omdat wij ons eigen distributienet hebben. Wij kunnen dus zelf fluor aan het wa ter toevoegen al staat het te bekijken of de IWGL die een afwijzend stand punt inneemt, volgens de met haar ge sloten overeenkomst, dit zal toestaan voor water, dat aan anderen wordt doorgeleverd. Weth. Berkhout heeft ook bezwaren, die hierin culmineren, dat eerst meer bekendheid moet worden verkregen over het niet schadelijke van fluori dering. De nota werd hierna voor kennis geving aangenomen. Onderzoek geloofsbrieven nieuwbenoemde leden van de raad. Vaste vergoeding aan de burge meesters voor dienstreizen bin nen de gemeente. De heer Bergsma merkte op, dat B. en W. volgens hun advies aan een an dere regeling de voorkeur geven. Welke is dat? De voorzitter meende evenwel dat het niet op hun weg ligt deze aan te geven. De heer Bergsma kon zich dat begrij pen, waarna het voorstel z.h.s. werd aangenomen. Bijbelkennis en cultuurgeschiede nis van het christendom aan het gymnasium. - ij;'' Dick Berg, winnaar enkelspel heren in volle thans definitief in zijn bezit. set had een spannend waren 1-1, 2-2, 3-3, 4-4, 5-5, 6-6, 7-7, 8-8, 9-8, 10-8 voor Matschat-Gerritsma. Vooral Melai speelde toen prima en was een goede steun voor Berg. In de tweede set ging alles veel minder. Melai onzekerder en Berg minder flitsend terwijl Matschat en Dr. Gerritsma er beter in kwamen. Alles lukte toen en het werd vlot 6-0. Ook hier dus weer een titel geprolon geerd. De dames-dubbel bracht in de finale mevr. Capelle en mevr. Gerritsma die wonnen van de dames Van Bruggen 5- 7, 7-5, 6-2 en de dames Melai die won nen van mej. J. Coers en mej. A. Ring- nalda 6-1, 6-4. Deze finale was een aardige partij waarin de strijd gelijk opging. In beide sets waren de dames Melai op de stan den 5-4 doortastender en wisten ze beide keren met 6-4 te winnen zodat ook zij weer voor een jaar hun titel prolongeer den. De gemengd-dubbel bracht in de fi nale D. Berg-I. Melai die wonnen van mej. J. Coers-E. Coers 6-4, 9-7 en mej. N. Gerritsma-W. Matschat die wonnen van mevr. J. Brouwer-W. Zandstra 6-3, 6- 1. Deze finale waarin Berg dus zijn derde partij speelde had een spannend verloop. In de eerste set kwam de mixed Matschat op 2-0, maar toen op 2-4. Doch de kansen keerden en goed spel bracht hun de eerste set 6-4. En gelijk ging dit tweetal door. 1-0, 2-0, 3-0, 4-0, 5-0. Ver volgens 5-1 wat aan Berg de opmerking ontlokte „nu zullen wij eens beginnen” en ziedaar het werd 5-4. Verder lieten mej. N. Gerritsma-W. Matschat het ech ter niet komen en met 6-4 waren zij de nieuwe Sneker kampioenen in het ge mengd dubbel. Om plm. zeven uur reikte de heer E. Posthuma de fraaie prijzen uit en be dankte hij in het bijzonder de heer J. Welter die als wedstrijdleider had ge fungeerd. Zo was weer het einde geko men aan een tennisweek met mooi weer en zeer spannende partijen. Nu volgend jaar graag nog wat meer deelnemers, dan is het organisatie comité nog meer tevreden. woordigers van de niet tegengesproken. Wij hebben altijd de rjjksregelingen gevolgd, maar deze mogen niet onrecht vaardig zijn. Spr. constateerde verder dat de Raad nu slechts de keuze heeft tussen aanvaarden en verwerpen. Het laatste betekent echter dat geen der par tijen dan een verhoging zou krijgen Wjj zouden dan het kind met het bad water weggooien. Protesteren is het enige wat ons overbljjft. Daarom stel de spr. zijn hierboven genoemde motie voor. De heer B. de Vries had eerst niet de bedoeling over dit voorstel iets te zeg gen maar nu de heer Boonstra meende zijn houding tegenover Let salarisbeleid van de regering naar voren te moeten brengen wilde hij toch wel iets zeggen. Dit salarisbeleid heeft inderdaad be zwaren ten opzichte van de lagere ambtenaren, omdat hun verhoging on evenredig is met hun huishoudbudget. Meer wilde hij er niet van zeggen. Spr. vond hét een vreemd geval dat de indiener van de motie straks prompt voor de salarisverhoging zal stemmen. Hij moet dan conse quent zijn en tegen stemmen. De heer B. de Vries zei het ook vreemd te vin den omdat de heer Boonstra in het ge organiseerd overleg voor en hier te gen is. i het verleden ook steeds is gebeurd. B. en W. heb ben zich bij de rijksregeling aangepast en zjjn op sommige punten zelfs nog be ter voor de dag gekomen. Daarom vroeg spr. zich af of er hier wel plaats is voor een motie en er geen andere organen zijn die hier een taak hebben. Hij had in elk geval geen behoefte een dergelijke motie te steunen. De heer Van Terwisga gaf toe ook niet erg gelukkig te zijn met deze ver hoging van de salarissen omdat de la gere ambtenaren" hierbij wel heel erg achterop komen. Voor de rest wilde hij zich echter aansluiten bij de woor den van de heren Blok en De Vries. Als gemeenteraad moeten wij deze motie niet aannemen. In tweede instantie bracht de Boonstra hulde aan de heer Van Ter wisga die heeft uitgesproken dat veel hem niet bevredigt. Hij neemt hierbij nl. een afwijkend standpunt in van dat der liberale woordvoerders. Het niveau waarop deze zaak behan deld is, waarover de heer De Vries sprak, lag helemaal niet zo bijzonder hoog. De organisaties hebben overi gens ernstige bezwaren bp de minis ter ingébracht, maar deze heeft het overleg toen afgebroken. Naar spr. mening was de motie hier wel op zijn plaats. Als in diverse raden en staten deze zaak wel werd besproken moeten wij ons dan stil houden? Als Den Haag de bevoegdheid heeft, draagt die ook de verantwoording. De heer Baaijens merkte op dat, als het mogelijk is de salarissen van de lagere ambtenaren hier meer te verho gen hij geen behoefte had aan een mo tie. Volgens de voorzitter zou dat echter niet 'door de regering worden goedge keurd. Weth. Blok betoogde verder nog, dat al les al in Den Haag is besproken. Wjj behoeven de leden van de Staten Gene raal niet te zeggen hoe wij er over den- ken. Alle partijen zijn daarin vertegen woordigd. Deze motie zou ook totaal geen gevolgen hebben. De heer Lampe vf 1—1 geval dat de i: 1 V T 1

Sneeker Nieuwsblad nl | 1962 | | pagina 1