Het prikkeldraad gaat verdwijnen Waferpoort - krabbels Wat de Raad te behandelen krijgt f AQENDA~"] Jan van Akker tevreden over Sneker Pan Sneker Pan voor de derde keer derde IJLST WYMBRITSERADEEL tti door Speurder r en van Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, luB DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD r I [1 2,3 A - 3 3,3 Geslaagd Eigendomsoverdracht bouwterrein Lemmerweg INGEZONDEN Er was eens S l o Verbetering walmuren Kleinzand Waterloop iets versmald en overkluizingen verlengd Minderheid in B. en W. wil de gracht dempen en over de bemanning fHet Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en Knappe prestatie Vervoersverbod voor var kens nog tot 1 september Skütsjesilen als Aankoop gronden weg Sneek-IJIst bedoeling voor de Een Sneker. Aanschaffing leermiddelen Ds Lucas Fockensschool Verschijnt MAANDAGS en DON DERDAGS Kantoor voor admini stratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon 3005 (0 5150) b.g.g. 4091. De heer P. Tjalsma te Nijland slaag de te Wageningen voor de akte land bouwkunde l.o. Donderdag 2 aug. ’s avonds 8 uur film: Misdaad achter het voetlicht. /al 9 ur ur. AMICITIA Waarmee tevens bleek dat de opmerking, ergens geplaatst, dat de Sneker Pan graag scherp zeilt, op waarheid berust. In ’t begin van de wedstrijden stond het tuig nog niet onberispelijk, maar ja, aldus Van Akker, het moet eerst ingezeild worden. Het onverwachte „bad” heeft het echter geen kwaad gedaan. Het bestuur van de Stichting Indu- striewoningen Sneek heeft het college van B. en W. verzocht te bevorderen, dat aan haar worden overgedragen enkele percelen bouwterrein, die gelegen zjjn aan de Pier Heemstrastraat, de Simo- nisstraat en de Pieter Sikkesstraat, in het uitbreidingsplan aan de oostzijde van de Lemmerweg. Advertentieprijs 15 ct. per mm. Bij contract (handels- adv.) lager. Abonnementsprijs f 3. per half jaar. Franco p. post f 3.75 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad. oars” van Jan van Akker (44), de schipper van de nieuwe Sneker Pan, stapten. Wij hebben met bijzondere be langstelling de verrichtingen van „ons” nieuwe skütsje gevolgd en waren tot de conchisie gekomen, dat het zich be hoorlijk weerde. Vooral de laatste dagen is Jan van Akker voornamelijk in de voorste gelederen te vinden. Na deze eerste wedstrijd op het Ijsselmeer, het ruime sop, besloten we dan ook hem nu eens zelf naai- zijn ervaringen te vragen. pachters van deze landerijen zal bij be ëindiging van de pacht een reeds over eengekomen of een nog nader te regelen schadeloosstelling wegens inkomensscha- de moeten worden toegekend. B. en W. stellen voor tot de aankoop van gemelde percelen te besluiten. De eigenaren van de onbewoonbaar verklaarde woning Gedempte Neltjesha- ven no. 6, een van de laatste percelen, die hier nog moeten worden aangekocht om tot verdere sanering te kunnen over gaan, hebben er in toegestemd dit pand aan de gemeente te verkopen. De wo ning is al geruime tijd onbewoond en zal dan ook zodra dit mogelijk is, worden afgebroken. De koopprijs die met de ei genaren is overeengekomen, achten B. en W. redelijk en zij stellen dan ook voor tot de aankoop van het bedoelde perceel te besluiten. moeten uitgaven van het B. en W. hebben bij de Raad een voorstel tot verbetering van de walmuren van het Kleinzand ingediend. Het aanvankelijke plan is echter, wat de breedte van de rjjweg en de gracht betreft, enigszins gewijzigd. De straat aan de noord zijde (kant Tonnema) zal iets verbreed worden en wel zodanig dat over de ge hele lengte een rijbaan van 7 meter breed wordt verkregen. De waterloop van de gracht zal daardoor versmald worden tot een gemiddelde breedte van tw’ee meter. Het dichtst bij de Poortezijlen iets meer, maar in oosteljjke richting ge leidelijk minder. De gracht behoudt dan naar de mening van B. en W. zeker nog een zodanige breedte, dat tegen de wijziging uit een oogpunt van stads schoon geen bezwaar behoeft te bestaan. De rijbaan aan de zuidzijde is thans, behoudens bij de toegang aan de kant van de Singel, nergens smaller dan 7 a 7'/z meter, zodat aldaar dergelijke voorzieningen voor het verkeer het college niet noodzakelijk voorkomen. Wel komt het hun nog wenselijk voor de bestaande overkluizingen aan de kant van de Singél/Ged. Poortezijlen en bij de Jousterkade resp. met ongeveer 20 en 22 meter te verlengen. Dit gaat uiteraard gepaard met enige verkorting van de gracht, maar B. en W. achten deze niet dermate storend, dat zij uit esthetisch oogpunt zou moeten worden afgewezen. Voorts houden de ontwor pen plannen de verwijdering van de zgn. middenbrug in. Een minderheid in B. en W. kan echter niet met de voorgcstelde oplossing instemmen. Zij meent dat er onvoldoende aanleiding bestaat het Kleinzand als gracht in stand te houden. De behoefte aan ruime verkeerswegen nopen er h.i. toe de gracht te dempen. Indien hiertegen overwegende bezwaren mochten be staan zou zij in elk geval het gedeelte vanaf de Ged. Poortezijlen tot de midden brug willen dempen. Dit behoeve van de bouw van drie-en- dertig eengezinswoningen in de premie- sector, welk zijn bestemd voor de ver huur aan de plaatselijke industrieën. Echter onder beding van een jaarlijkse grondrente ten behoeve van de gemeen te. Op basis van de bouwterreinprtfsbere- kening voor de gronden, die gelegen zijn in het uitbreidingsplan Lemmerweg, moet de koopprijs worden bepaald op 18,50 per m2. Het terrein dat aan de Pieter Sikkesstraat is gelegen, kost in verband met de gunstiger ligging per m2 21,50. Het stichtingsbestuur kan zich verenigen met de eigendomsover dracht, onder beding van grondrente te gen de met deze prijzen overeenkomende jaarlijkse grondrenten van resp. 0,925 en 1,075 per m2. B. en W. stellen dan ook voor mede werking aan deze eigendomsoverdracht te verlenen. De schippers, bemanning en ge zinsleden van de skütsjevloot worden zaterdagavond, na de laatste wed strijd op het Sneekermeer, hier fees telijk ingehaald. Om kwart voor ze ven gaat het vanaf de Jousterkade in optocht naar het Stadhuis, waar In het dorp was het heel druk en terwijl wc met een enigszins ’’erbaasd gezicht de drukte en de mensen aanschouwden, wer den we opeens opge schrikt door trommel- geroffel. Op drie wa gens, voorafgegaan door het muziekkorps, werden de schippers, bemanning en gezins leden van de skütsje vloot maandagavond triomfantelijk door de bevolking van Mak kum ingehaald. Onge twijfeld zal men daar nog de hele avond in een heerlijke roes vro lijk feestgevierd heb ben. Eigendomsoverdracht bouwterrein De firma gebr. Andringa, bouw- en aannemingsbedrijf, alhier, heeft ver zocht aan haar in eigendom over te dra gen een perceel bouwterrein ter grootte van ongeveer 2500 m2 en dat gelegen is aan de Willem Santemastraat in de stads uitbreiding Lemmerweg-óostzijde. Even eens onde" beding van een jaarlijkse grondrente. De gebr. Andringa zijn van plan op dit terrein twaalf woningen te br iwen. Gerekend naar de laatst beken de opgemaakte bouwterreinprijsbereke- ning voor de gronden, die gelegen zjjn in het uitbreidingsplan Lemmerweg, is de prjjs van het bedoelde terrein op 21.50 per m2 vastgesteid. De grondren te die met deze prijs overeenkomt, be- Maandag 6 en 13 augustus Open Bridgedrive voor paren in Restaurant Piso, Parkstraat. Aanvang ’s avonds 19.45 uur precies. 9, 10 en 11 aug. Folkloristisch festival te Bolsward. Aanvang: donderdag 9 aug. 20 uur, vrijdag 10 aug. 20 uur en zaterdag 11 aug. 15.45 en 20 uur. Zaterdag 11 aug. te 13.30 uur Folklo ristische optocht. In november 1961 werd reeds mede gedeeld dat een begin was gemaakt met de onderhandelingen over de aankoop van voor de wegaanleg Sneek-IJIst beno digde gronden. Deze onderhandelingen zijn thans, voor zover het de binnen on ze gemeente liggende percelen betreft, afgesloten. Over twee percelen wordt echter een voorstel aan de Raad gedaan. Met mevr. P. C. Boersma-Hooftman, al hier is overeenstemming bereikt over de verkoop van het stuk weiland van 1.-,-. ha., op basis van de taxatie, welke in opdracht van de gezamenlijke gemeen ten, die bij de wegaanleg zijn betrokken, is verricht. Eveneens is dit het geval met het perceel Weiland, dat moet wor den gekocht van het Old Burger Wees huis en dat 0.09.55 ha. groot is. Aan de De heer J. Wobbes alhier, Commies- titulair bij de Ned. Spoorwegen, thans werkzaam in Groningen, is aldaar aan de 5 j. Avond h.b.s. geslaagd voor het einddiploma A. Een knappe prestatie daar hij in zijn vrije tijd moest studeren. Van het bestuur van de Vereniging voor Christelijk Schoolonderwijs is een aanvrage ingekomen om gelden uit de gemeentekas beschikbaar te stellen voor het aanschaffen van leermiddelen ten behoeve van de onder zijn bestuur staan de uloschool, de Ds. Lucas Fockens school. Het indiénen van deze aanvrage is een gevolg van het feit dat het aantal leerlingen in de tweede en vierde klets in het schooljaar 1962-63 groter zal zijn dan in het afgelopen schooljaar, zodat het noodzakelijk is de aanwezige leermid delen uit te breiden. Het verzoek is ge toetst aan de in de Lager-Onderwijs 1920 vastgestelde normen omtrent leermidde len. Door het inwilligen van de aanvrage zullen de normale eisen die, aan het ge ven van lager onderwijs gesteld worden, niet overschreden worden. Hoewel de juiste omvang van de beoogde aanschaf fing nog geen oordeel is gevormd, be hoeft dit niet tot uitstel van beslissing te leiden, daar het hier in wezen toch gaat om het nemen van een principiële be slissing. B. en W. adviseren dan ook de aanvra ge in te willigen. Deze maanden moet de Electrische brug by de Jousterkade heel wat ke ren opengedraaid worden voor de ve le schepen, die hun weg door Sneek zoeken. Het is echter opmerkelijk dat er zoveel weggebruikers zijn (voor al fietsers en brom mers!) die vlak voor de palen gaan staan wachten. Voor het verkeer, auto’s, die van de Bothniakade ko- men, is het dan bij na onmogelijk de hoek te nemen. En ook van de andere kant wordt het zicht van de bestuurders belemmerd, zodat er vandaag of morgen natuur lijk eerst een ongeluk van moet ko men, voordat er verbetering op treedt, aldus de heer Fritsma, brug wachter. Hij ziet het dagelijks met angst in zijn hart aan en dringt er zeer op aan dat iedereen achter de stopstreep zal blijven. Het woord toerist en recreatie ligt iedereen vooraan in de mond. In de meeste streken worden de specifieke eigenschappen, zeden en gewoonten van de oorspronkelijke bevolking uit de oude doos gehaald om de men sen te trekken. Ook de klederdrach ten zijn zeer in trek. Ook de Friese steden genieten grote belangstelling. Nog leuker wordt het als een groep in eigen „kostuum” onze stad komt bezoeken. Dat velen deze geste kon den waarderen blijkt wel uit de gro te belangstelling, die deze Spaken- burgse vrouwen hier ten deel viel. Vrijdag 3 aug. t.m. zondag 5 aug. iedere avond te 8 uur en zondagmiddag te vens te 5 uur film: De Snertsoldaat. Zondagmiddag 5 aug. te 2.30 uur film: De doodsstrijd der Seminoles Maandag 6 aug t.m. woensdag 8 aug. iedere avond te 8 uur film: Genade loze jungle. Maandag 6 aug. t.m. donderdag 9 aug. iedere middag te 2.30 uur film: Hel den op sokken. Donderdag 9 aug. ’s avonds 8 uur flim: Het complot der 39 stappen. Het verdriet de bewoners van de Scharnestraat zeer dat er niet meer gedaan wordt aan de „leefbaarheid” van hun straat. De tegenstelling met de Galigastraat, vooral na diens grote opknapbeurt, is wel erg groot. Dat is een prettige winkelstraat, ge zellig en versierd met bloemen in vrolijke klompen. Men hoopt dat er in de toekomst eens iets gedaan zal worden aan de hobbelkeien en ook de Scharnestraat wat meer aanzien zal krijgen. draagt 1.075 per m2. De firma kan zich met deze prijs verenigen. B. en W. stellen voor aan deze eigendomsover dracht mede te werken, waarbij de mo gelijkheid is opengehouden om gedeel ten van het bouwterrein rechtstreeks aan de kopers van de te bouwen wonin gen in vrije eigendom of onder beding van grondrente over te dragen. Zondag 5 aug. Dancing Boermans te Bolsward. Muziek orkest Co Bonne- ma. Klimmen En dan zitten we meteen midden in de kwestie, die maar zelden bjj het sküt- sjesilen voorkomt, n.l. dat een van de schepen omslaat. Nieuwsgierig vroegen we wat nou wel zijn eerste reactie was, toen de Prn kapseisde. Lachend kijkt Jan van Akker in de lucht en antwoordt dan losjesweg „klimmen". Maar direct daarop fel en op de man af „En als er geen vreemden bij geweest waren, na tuurlijk wel met hulp, dan hadden we het schip zaterdagavond alweer boven water gehad”.Voor de rest is er niets aan te merken op de organisatie en verloop van de wedstrijden, al moet hem wel van het hart dat hij zich (nog) steeds niet kan verenigen met het trekken van de loten, in de gevallen dat er geen vliegende start is. - Het zal heus wel eerlijk toe gaan, maar het is wel wat sneu dat wij altijd achteraan zitten. Ondertussen gaat het elke dag beter. In Staveren was hij - nu voor de derde keer - alweer derde en de verwach ting. onvoorziene omstandigheden voor behouden, tenminste bij de eerste vijf te eindigen, lijkt ons zeker niet onge grond. De Nieuwe Sneker Pan doet het prima! Ons rest slechts schipper Jan van Ak ker en zijn bemanning veel succes toe te wensen in de laatste wedstrijden bij Lemmer en vlak bij huis, het Sneeker meer. Hoewel met de maatregelen ter be strijding van het mond- en klauwzeer onder de varkens zeer goede en hoopvol le resultaten zijn geboekt -(het weke lijkse aantal nieuwe gevallen is weder om teruggelopen en in de periode van 19-25 juli gedaald tot 12 -) kan de mi nister van landbouw en visserij nog geen vrijheid vinden de vervoersbepa- lingen in het „onbesmette” gebied op te heffen. Hij heeft dan ook na rijp be raad besloten de tot nu toe geldende maatregelen voor het gehele land tot 1 september a.s. te handhaven. Bij zijn overwegingen heeft de minis ter er zich overigens vooral door laten leiden dat de nog bestaande en reeds weer verkregen exportmogelijkheden in gevaar kunnen worden gebracht door mogelijke versleping van smet stof naar het „onbesmette” gebied. Hierdoor zouden de met zoveel moeite en kosten verkregen resultaten in de waagschaal komen te liggen. Zo begint menig sprookje. Er was eens, maar dit is geen sprookje, een vereniging van Sneker zakenlieden, die Sneek de gezelligste zeilstad van Ne derland noemde. Edoch, hier is niet veel meei' van overgebleven. Goed, we hebben weer de wipfees- ten maar daar is dan ook alles mee ge zegd. Kom je op een avond door de stad, dan slenteren hier en daar wat toeris ten met een zak patat, omdat ze prak tisch nergens naar toe kunnen. Sneek heeft weinig te bieden. Geen dancing, geen restaurant met een gezellig mu ziekje. Ja, misschien nog een schette rende juxe-box. Ga je naar het Sneekereer, dan schrik je helemaal. Het restaurant heeft veel weg van een bouwvallige herberg uit vervlogen tijden. Vroeger waren er nog een speelterrein en een uitkijktoren. Tegenwoordig kunnen de kinderen daar alleen nog onkruid wie den en zoeken naar klaver vier, want dat is het enige wat is overgebleven. De mensen trekken liever naar Grouw en Terhorne; daar heerst sfeer, maar Sneek doet koud en kil aan. Nu ik toch bezig ben. loop ik vooruit naar de St. Nic. en de Kerst. Kom je in andere plaatsen daar heeft men in de cember een winkelactie met leuke ver rassingen. Ook hierin blijft Sneek weer ten achter. Ja, zult u zeggen, dat kost geld. In derdaad, maar de ene zaak na de an der gaat verbouwen, dat kost ook han den vol geld, maar voor Jan publiek wordt niets gedaan. Plaatsen als Wol- vega, Heerenveen, Dokkum laten ex tra bussen rijden door de omliggende dorpen waarmee het publiek gratis wordt gehaald en gebracht. Maar voor de omgeving van Sneek is dit alles ta boe. Wat zou het een prachtig gezicht zijn als tijdens de Kerstdrukte een grot» kerstboom prijkte op het Schaapmarkt- plein. Allemaal kritiek hoor ik u zeggen, ja maar opbouwend. Bezoek genoem de plaatsen, vergelijk en u zult toe moeten geven dat het ook anders kan. Met dank aan de redactie voor de plaatsing. Goed schip en goede bemanning. De grootste verrassing van het sküt- sjesilen 1962 was volgens Jan van Akker voor hem althans, tot nog toe dat hjj bij de wedstrijd op de Langweerder Wielen op het allerlaatste moment nog tweede werd. Ook voor zjjn bemanning, bestaande uit drie Hobma’s, Zwerver, de gebr. Eek- ma, de Weert en Bons(onder ons gezegd, de schipper js bijzonder tevreden over hen) zal dit zeker een goede beloning voor een middag hard werken zijn ge weest. Over ’t algemeen is hij zeer te spreken over het nieuwe skütsje, dat een prima schip blijkt te zjjn, goede zeil- capaciteiten heeft en ook behoorlijk snel. En dat kunnen we ook opmaken uit de posities die de Sneker Pan zo achtereen volgens in de wedstrijden innam. Hij schuift nogal eens een eindje naar voren, ook als hij bij de start achteraan ligt. De grotere mast doet het goed, ongetwijfeld beter dan de kleinere gedaan zou hebben. Op onze vraag waar hij nu liever vaart, „binnen” of buiten op het ruime sop, de „zee”, antwoordde de schipper dat hij niet van dat deinen en klotsen houdt en er vooral bil weinig wind bijna geen gelegenheid is eens lekker scherp aan de wind te zeilen. Maandag werd op eerste „officiële” wedstrijd bij Mak- kum gevaren. Op zichzelf is er weinig van het verloop van de strijd te zeggen. Er was een vliegende start, waarin Lodewijk en Siete Meeter zich het scherpst toonden. Het kanaal bood wei nig moeilijkheden met de wind over dwars, terwijl het tegenwindse deel van de baan met één grote slag be zeild kon worden. Er kon dan ook niet veel gebeuren en de posities bij de start waren eigenlijk van doorslagge vende aard voor de uitslag. Het enige opmerkelijke was dat het schip van Lo dewijk Meeter er zeer snel uitschoot. Hij werd onbedreigd winnaar. De uit slag werd: 1. Lodewijk Meeter; 2. Sie te Meeter; 3. Sneek; 4. Grouw; 5. Tjerk- stra, Drachten; 6. Heerenveen; 7. Lem mer; 8. Eernëwoude; 9. Zuidwesthoek, 10. Hoekstra, Drachten en 11. Jan Brou wer. Ulbe Zwaga bedreigd door gebr. Meeter De voorsprong van Ulbe Zwaga in het klassement om het kampioenschap is geslonken tot nog geen hele punt op Lodewijk Meeter. Deze heeft in de wed strijd bij Staveren bewezen, dat zijn overwinning bjj Makkum geen uitschie ter was. Op de grote ruimte, waar het meer op snelheid aan komt, dan op de wendbaarheid, die op de binnenwate ren van doorslaggevende aard kan zijn, blijkt het grote schip van Lodewijk Meeter het bijzonder goed te doen. Het begint er dan ook op te lijken dat bet Ijsselmeer zal gaan uitmaken wie de uiteindelijke kampioen zal worden. De kansen van gebr. Meeter staan er, nu er nog twee keer bij Lemmer gezeild moet worden, zeer goed voor. De uitslag was in Staveren: 1. Lode wijk Meeter; 2. Siep van Terwisga; 3. Jan van Akker; 4. Douwe Tjerkstra; 5. Siete Meeter; 6. Ulbe Zwaga; 7. Yme Foekema; 8. Aldert Hoekstra; 9. B. Mink; 10. D. Visser: 11. Jan Brouwer. De stand in het klassement is nu: 1. Ulbe Zwaga 28,8; 2. Lod. Meeter 29,7; 3. Siete Meeter 32,9; 4. Jan van Akker 39; 5. S. van Terwisga 41,7; 6. A. Hoek stra 54; 7. D. Tjerkstra 58; 8. B. Mink 65; 9. Yme Foekema 72; 10. D. Visser 32 en 11. Jan Brouwer 85. Voor het puntenklassement moet er rekening mee worden gehouden dat een protest van Tjerkstra die voor zijn 2de wedstrijd in Eernewoude 11 pun- zij officieel ontvangen zullen worden. Daar vindt tevens de prijsuitreiking plaats en wordt ook de kampioens- wimpel van de S.K.S. uitgereikt. Voor het publiek is er ’s avonds weer feest op de Wip. O.a. treden op Frans Eykhof, conferencier, Her man Theunissen, begeleiding enz., Fred en Rob met muzikale kolder en Johnny and his sailor rockets. Deze avond wordt aangeboden door Coca Cola. Voor de „skütsjesilers” is er om tien uur een besloten feestavond met muziek en dans in Amicitia. het Ijsselmeer de ten kreeg, is toegewezen. Omdat hij daar de wedstrijd niet zonder hulp kon uitzeilen, krijgt hij in plaats van 11 punten het gemiddelde over al zijn wedstrijden, voorlopig bepaald op 5. In de haven van Makkum was het stil na een rustige dag, die bij de wedstrijd niet veel spanning had gebracht. De vele schepen, getooid en versierd met vlaggen en wimpels, boden een vrolijke aanblik tegen het vredige Ijssel meer. De zon daalde langzaam toen wij aan boord van de ,,'t Is net Bjj de familie C. Kan, die precies op het hoekje van de Drakenstraat en Houkeslootstraat woont, hebben zwaluwen zich on der de dakgoot genesteld. Alle maal erg leuk, al leen jammer dat ’t gezinnetje de ver velende gewoonte heeft aangenomen hun „afval” precies op het bordesje te deponeren, zodat mevr. Kan ieder ogenblik kon gaan schrobben. Mijn heer heeft er echter wat op gevon den. Precies onder het nest heeft hij een klein afdakje gemaakt, zodat nu alle vuil daarop blijft liggen. De meerderheid wijst zowel het een als het andere van de hand. Algehele of gedeeltelijke demping van de gracht zou het karakter van dit oude stadsdeel zodanig geweld aandoen, aat het in onze stad toch al in geringe omvang be waarde oude stadsschoon voor altijd zou worden geschonden. Bovendien komt het deze meerderheid uit ver- keersoverwegingen weinig aanlokke lijk voor dichtbij en evenwijdig aan de Oosterdijk nog een ruime verkeersader aan te leggen, die een nog ingewikkel der verkeerssituatie in de binnenstad zou scheppen, welke alleen door het plaatsen van meer en dan te dicht bjj elkaar komende verkeerslichten gebrek kig opgelost zou kunnen worden. Nog geen begroting van kosten. Alvorens tot verdere uitwerking van de plannen wordt overgegaan, is het noodzakelijk dat over de aard van de te treffen voorziening zekerheid bestaat. Daarom kah in dit stadium nog geen begroting van kosten van de een of an dere oplossing worden gegeven. Wel staat het vast, dat een demping van het Kleinzand, die ter verzeke ring van de vereiste doorstroming als overkluizing iritgevoerd zou worden, belangrijk hogere zal vergen dan uitvoering voor gestelde plan. Het lag aanvankelijk in de de verbetering van deze en andere ge deelten walmuur als z.g. aanvullend werk met subsidie van het rijk te doen uitvoeren. Sedertdien is de toestand op de arbeidsmarkt echter nimmer van die aard geweest, dat toestemming kon wor den verkregen op deze wijze tot uitvoe ring der werkzaamheden over te gaan. Wel zjjn de principiële subsidietoezeg gingen steeds gehandhaafd, voor de laatste maal tot 1 juni 1964. Vreemdelingen stellen het altijd bijzonder op prijs dat zij worden ge holpen door middel van bordjes en aanwijzingen. De gang naar het toilet is altijd een dringende nood zaak. Door schrik kan zjj echter wel eens gestoord worden, vooral wanneer wij ergens toiletten loilletten geschreven zien staan. Een taal kan wel eens moeilijkhe den opleveren. Een dezer dagen stond een Indisch vrouwtje in een van onze stoffenwinkels, maar kon zich niet verstaanbaar maken voor de winkeljuffrouw. Doch als de nood het hoogst is... is de redding nabij. Een van de dames onder de klanten bleek vloeiend Maleis te kennen en vertaalde rap wat het Indische vrouwtje en de winkeljuffrouw be doelden.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1962 | | pagina 1