4" Record aantal inschrijvingen voor de 27ste Sneek-week Tweede gedeelte feestweek Heeg werd een succes Team- en Groepswedstrijden in de Sneek-week Taptoe-Sneek trok weer veel belangstelling lénl cMfger naken/’ 48 s IJLST WYM BRITS ER A DEEL Sb i f 0.80 n f 1.60 H f 3.50 van en Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, 5 AD 117e jaargang no. 65 Maandag 13 augustus DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD 1 I Eiland* r Jeugd Automobiel Club afd. Sneek Beiaard-bespeling op 16 augustus RLMS wordt Christelijkè school ANWB thans half miljoen leden Honderden Donderkopjes zullen nimmer kikker worden Minder premie en prijsre ductie in industriekernen Geslaagd 1962 Viswedstrijd voor jeugd i Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en Zeepost Che cken tegen delen >elige Verkoop bijzondere postzegels Nederlandse radioverslag* gever naar Midden Afrika P.V. „VEstafette” Vreemde vlucht vanaf Venlo Autotocht bejaarden van Jutrijp-Hommerts Boottocht met viswedstrijd „de Readfin” Spultsjemiddei to Nijlan Stopzetting exploratie Staatsmijn Beatrix Centrale Merriekeuring Fries ras te Leeuwarden jr. ij te ij te ij te ij jr- jr. jr. dag: J. N. s 8. Sonate (15 „Kirribilli” (13 ms i i i tgang :rtra- i 10 Niet t 1 L De tweede beiaard-bespeling alhier Kantoor voor admini stratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon 3005 (0 5150) ö.g.g. 4091. men be- Nadat in de eerste helft van de feest- week Heeg het weer de plannen van de feestcommissie had verijdeld, is het twee de gedeelte toch nog een succes gewor den. E. Ph. Chédeville bew. Leen ’t Hart Mej. A. ten Gate alhier is geslaagd voor het examen Engelse handelscor- respondentie. Advertentieprijs 15 ct. per mm. Bij contract (handels- adv.) lager. Abonnementsprijs f 3. per half jaar. Franco p. post f 3.75 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad. t i i 3 1 1 Sta- slag Verschijnt MAANDAGS en DON DERDAGS I •nstra, 1 ver- xs ve- Ithuis- n van Nie- jeterd nau- Lem- 'n be- stad 1 ver- oude, lage iderd. I van oek is II eni- erd. SNEEKER NIEUWSBLAD waar- ■voerd landel r toen is en k ben iboten stenen geest record-aantal van 530 bereikt, alle klassen tonen vooruitgang, eenmans-, dames-, team- en wedstrijden zullen er totaal 839 aan de start komen. De omzetting van de Rijks Middel bare Landbouwschool alhier in een Christelijke school, welke de gemoe deren bij voor- en tegenstanders lange tijd in beroering heeft gebracht, is een feit geworden. Vrijdagavond is bekend geworden dat de school wordt overgedragen aan de Vereniging voor Chr. Landbouw onderwijs. Het aantal inschrijvingen voor de Sneek heidsklasse A 19 (8), Vrijheidsklasse B Week stijgt nog steeds. Ditmaal zijn er bjjna honderd meer dan vorig jaar. Toen waren er 447, in 1960 404 en nu is het Vrijwel Met de groeps- schepen Sinds donderdag telt de Koninklijke Nederlandsche Toeristenbond ANWB 500.000 leden. De mijlpaal van een half miljoen le den verwachtte de Bond eerst begin november, doch juist in de afgelopen maanden steeg de ledenaanwas tot een ongekende hoogte. In slechts vier jaar tijd groeide deze grootste toeristen- en verkeersorganisatie met honderddui zend leden. De ANWB meent zijn huidige snelle groei te kunnen danken aan de voort durende toeneming van zijn diensten, vooral die ten behoeve van de week- end-recreatie in eigen land, waarvan vele niet-gemotoriseerden gebruik ma ken. Ook de uitgebreide hulp die de Bond verleent aan leden die in het buitenland in moeilijkheden komen te verkeren - hulp die varieert van het verstrekken van kredieten om autore- paraties te betalen tot het repatriëren van verongelukte voertuigen en com plete gezinnen - de onderhouds- en aankoopkeuringen van auto’s voor le den en de hulp dje men verwachten kan van de Wegenwacht, brengen ve len er toe een lidmaatschap aan te gaan. lieten, mogeljjk gehinderd door de nogal straffe wind, menig steekje vallen. Vele verkeerde noten en de toonaanzet mis lukte meerdere malen. Derhalve leverden de tamboers veel beter werk. Tydens de slottaptoe toonden de bla zers van genoemde ensembles echter, dat het ook anders, nl. beter kon! Het samenspel van de drie muziek corpsen, eerst onder leiding van de heer L. Kramer, later onder directie van de heer H. Bakker, kan zeker als het meest geslaagd gememoreerd worden; met na me de oud-Nederlandse liederen en Boe- kel’s bewerking over ,,Lobe den Her ren” kregen een verzorgde uitvoering. Jammer dat, in het tenorregister, de trombones zich teveel lieten gelden. Zeer zeker een geslaagde avond, maar met weinig hoogtepunten. Zaterdagmiddag hield de Buurt- en Speeltuinvereniging „Het Eiland” een vis wedstrijd voor de aldaar wonende jon gens en meisjes. Door de vakanties en het minder gun stige weer was de belangstelling onder de jeugd niet groot, maar het enthousias me waarmee gehengeld werd, was er niet minder om: De uitslag was: 6-9 jaar: le prijs Jan Schuil, 2e Henk Doevendans, 3e S. Klok. 10-15 jaar: le H. Bloemendaal, 2e J. Sjj- besma. Grootste vis (29 cm) Tjerk Adema, kleinste (4 cm) Gerrit Schuil. de feestweek Heeg hebben meegewerkt dank, in het bijzonder de heer Cnossen voor het gratis beschikbaar stellen van het feestterrein. Hij bood hem namens de Oranjevereniging een cadeau aan en mevrouw Cnossen kreeg een bloemstuk. Uitslag amateurwedstrijd; le prijzen: The Rocking Stars, Sneek 92 pnt., de Rilva’s, Tirns 88 pnt. en G. Bergstra, Heeg, goochelen 86 pnt.; 2e prijzen: Marklanken, Gaastmeer-Heeg 77 pnt., G. Wijnja, Oppenhuizen, zang 72 pnt., Mej. W. Boschma, Folsgare, decla matie, 54 pnt., Mej. Dijkstra, Heeg, de clamatie, 52 pnt.; 3de prijs R. Dijkstra, declamatie 48 pnt. Op uitnodiging van de Hoge Com missaris voor de Vluchtelingen van de Verenigde Naties zal uit zes Europe se landen elk ren radioverslaggever ’n bezoek brengen aan de midden Afri kaanse landen Kongo en Oeroendi, om daar kennis te nemen van het vluchtelingenprobleem en de pogingen die de Verenigde Naties in het werk stellen om dat probleem op zo goed mogelijke wijze tot een oplossing te brengen. Ook de AVRO, de KRO, de NCRV en de VARA, zijn in de .gelegenheid ge steld één reporter uit te zenden. Deze eer valt te beurt aan de VARA-repor- ter Henk van Stipriaan. Hij zal mor gen 14 augustus vertrekken, en dan gedurende 14 dagen stof verzamelen voor een aantal programma’s voor de vier genoemde omroeporganisaties. Het ligt in zijn bedoeling, indien enigszins mogelijk, reeds tijdens zijn verblijf een aantal verslagen telefo nisch door te geven. Na zijn terug komst zal hij uit de verkregen gege vens een serie documentaires samen stellen, waarvan de AVRO, KRO, NCRV en VARA, te beginnen in sep tember, elk één programma zullen uit zenden. Zaterdag Zaterdagmorgen werd het uitgestelde sprietlopen gehouden. Ook hiervoor be stond veel belangstelling. ’s Avonds trad in de feesttent het ge zelschap „Aldtsjerk” op met het blij spel „In frjemde ütfanhüzer”. Alle rol len werden uitstekend vertolkt, zodat de aanwezigen genoten van het stuk en de spelers een ware ovatie brachten. Aan het eind van de avond bracht de secre taris der Oranje Vereniging, de heer Van Veen, allen die tot het welslagen van Met de volgende schepen kan zee post worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Ver. Staten van Amerika: ms „Kerke- dijk” (16 aug.). Aan het Philatelistenloket in het post kantoor alhier zijn de volgende bijzon dere zegels nog of niet meer verkrijg baar. Ned. Antillen: Nog voorradig de St. Eustatius zegel, zolang de vooraad strekt: waarde 20/40 cent. Ned. Antillen: zegels „Voor het kind”. Niet meer te verkrijgen. Nteuw-Guinea: Zegels Kever-Serie: Niet meer verkrijgbaar. Idem: Nog verkrijgbaar: Herd, zegel Kon. Paar 10/20/25/50 c. Idem: Zegels Veilig Verkeer: meer verkrijgbaar. Ned. Antillen: Nog verkrijgbaar de z.g. „Cultuur-Serie”, zolang de voorraad strekt: 6/12, 10/20, 20/40, 25/50 c. Per serie 1.22. Ook in blokvorm ver krijgbaar. Nieuw Guinea: Herd, zegel Kon. Paar, nog verkrijgbaar, worden uitverkocht. Waarde 55 cent. Ned. Ant.: Zegels Intemation. Schaak toernooi: Waarden: 104-5/30 c., 204-10/ 60 c., 254-10/70 c. Per serie ƒ1.60. Wor den verkocht t/m 1 november 1962. Nieuw Guinea: Vijfde Zuid-Pacific- Conferentie-zegel. Waarden: 25 en 30 ct. Nog verkrijgbaar, worden uitverkocht. Nieuw-Guinea: Schaaldieren-serie bijslag. Waarden: 5/10 c., 10/15 c., 25/35 c., 30/40 c. Per serie 1.Worden ver kocht van 17 september t/m 16 decem ber ’62. Fl. v. Bergen W. de Vries Anonymus Met windstil weer werden de duiven om 6.45 uur in vrijheid gesteld in Venlo. In concours stonden plaatselijk 139 dui ven, provinciaal 2100. De weersgesteld heden zitten dit jaar de duivenvrienden niet mee. Telkens onregelmatige vluch ten met grote verschillen in aankomst. Waar dit aan ligt, weet niemand. Wat toch te zeggen dat bij deze vlucht een duizendtal van de vogels bij Oosterwolde een uur lang heeft rondgecirkeld, en toch niet weg kon komen. Plaatselijke liefhebbers zagen hun eigen duiven vlie gen en toch kwamen ze niet op het hok. De heer R. Velting klokte de eerste duif om 9.51 uur. Deze duif had een snelheid van 1039 meter per minuut. Goede 2e werd D. Hamersma. Deze vliegt met de jonge duiven prima en maakt dan ook een mooie kans als le te eindigen. Ook J. de Boer draaide weer prima. De uit slag luidt als volgt: R. Velting le, 32e, 33e; D. Hamersma 2e, 10e; J. de Boer 3e, 4e, 6e, 9e, 16e, 25e; L. Jendreak 5e, 18e, 29e; W. Massen 7e, 8e, 23e; v. d. Meulen de Vries lie; J. Velting 12e, 22e, 27e; H. Oppenhuis 13e. 19e; D. Smid 14e;J. Spoelstra 15e; N. de Vries 17e, 24e; A. Beeksma 20e, 34e; R. G. Mulder 21e, 31e; R. Veenstra 26e; J. Alkema 28e; J. Zeilstra 30e. Bij de Junioren smaakte de jeugdige Scheltema het genoegen op deze vlucht zich als eerste te plaatsen. Een mooie prestatie. Sminia was 2e, Postma 3e en Zwart 4e. Woensdag was er weer de jaarlijkse tocht voor Ouden van Dagen uit Jutrijp en Hommelis. Om 8 uur startte de stoet, bestaande uit een Z.W.H. touringcar en een aantal personenwagens, in de richting Lem mer. Via de N.O.P., Vollenhove, ging de reis naar Giethoorn waar de koffie klaar stond. Daarna ging het dwars door Drente via Hoogeveen naar Borger waar gegeten werd. Vandaar werd de reis voortgezet naar het eindpunt Oud Schoonoord. Hier werd een nog overge bleven oude plaggenhut bezichtigd, waarna de terugreis werd aanvaard. Door omstandigheden was het wat Iaat geworden voordat men aan een kopje thee zat. Het was nl. al 7 uur toen men daarvoor in Oranjewoud arriveerde. Om 9 uur kwam het gezelschap weer in het eigen dorp aan. Het plaatselijk mu ziekkorps „Ere zij God” zat op het po dium en speelde toen de oudjes het Ge bouw binnenkwamen, enkele pittige marsen. Na hier nog even gezellig bijeen te zjjn geweest werd namens de Ouden van Dagen een dankwoord gesproken door de heer Joh. Nieuwenhuis. Na het slot woord van voorzitter A. Osinga keerde een ieder voldaan huiswaarts. 21 (18), Jeugdklasse (Pluis) 13 (7), Flits- klasse I 17, Flitsklasse II 13, totaal 30 (21). Voor de Dameswedstrijden op dinsdag: Regenbogen 12 (9), Pampusklasse 6, Valken 20 (17), 16 m2 klasse 10 (14), Vrijheidsklasse 24 (19), Flitsklasse (10). De Jeugd Automobiel Club Sneek houdt zaterdag 1 sept. een excursie naar Driebergen waar het interessante auto- museum bezocht zal worden en de leden een Nartionale skelterrace zullen bijwo nen. Om 8 uur vertrekt de afdelingsbus vanaf Hotel Bonnema. Leden en, indien de bus niet vol mocht komen, niet-leden kunnen en moeten zich opgeven bij het afdelingsbestuur. Verder houdt de J.A. C. op 22 september een filmavond. Na dere bijzonderheden hieromtrent zullen volgen. BOZUM. De visclub „de Readfin” heeft weer haar jaarlijkse boottocht ge houden waaraan verbonden een viswed strijd met prachtige prijzen, ’s Morgens half vier ging de reis met een bus van Süpersma naar Oudeschouw, waar de boot van Joure met kapitein Brouwer klaar lag om de ploeg van 29 personen naar de Folkertsloot te brengen waar de hengels werden uitgeworpen. De prij zen werden als volgt behaald: 1ste prijs F. Lautenbach met meeste vis; 2e pr. H. Faber met zwaarste ge wicht; 3e pr. N. Hoitinga, langste geheel, 4e pr. Readfin werd niet toegekend daar deze in de Folkertsloot verstek liet gaan; 5e pr. K. Stienstra, meeste baars; 6e pr. B. van Dijk, meeste paling; 7e pr. E. Brouwer, meeste witvis; 8e pr. N. Hoi tinga, eerste vis. Na afloop werd nog een tocht langs de Oude Fennen gemaakt, ’s Avonds om 8 uur arriveerde het gezelschap weer in Bozum, waar nog een gezellige prjjsuit- deling werd gehouden in café Hoekstra. Modelmerries premies: Namk Jódiumgebrek in water de oorzaak In een vijver op het landgoed „De Duiventoren” onder Rhenen zijn het afgelopen weekeinde donderkopjes ontdekt van zéér bijzondere afmetin gen, die daar in grote getale rond zwemmen. Nadat men enkele exemplaren had gevangen en voor onderzoek had over gebracht naar Ouwehands Dierenpark bleek dat hier van een uiterst zeldza me vondst sprake is. Een normaal kik- kervisje is zeer klein en neemt al heel gauw de vorm van een kikker aan. Deze donderkoppen echter zijn larf gebleven, doch hebben een lengte van 10-12 cm en een kop ter grootte van 4-5 cm. Zowel van de zijde van Ou wehands Dierenpark als van Artis ver zekerde men dat donderkopjes, die eeuwig larf blijven als gevolg van een hormonenstoring slechts zéér spora disch voorkomen in deze enorme af metingen. Daar zich in de vijver in Rhenen honderden van deze afwijken de exemplaren bevinden, zoekt men thans naar een andere oorzaak, die in eerste instantie ging in de richting van radio-actieve besmetting. De heerF.de Graaf, bioloog van Artis, heeft echter vooruitlopende op zijn nog in te stel len onderzoek ter plaats reeds telefo- nisch als zijn mening te kennen gege ven, dat waarschijnlijk niet in deze richting moet worden gezocht. In Ouwehands Dierenpark is dezelfde mening toegedaan. De drijfschef van het Rhenense dieren park, de heer L. Radema, heeft in la tere instantie waarschijnlijk de oplos sing voor dit probleem gevonden, na dat hij hieromtrent wetenschappelijke werken had geraadpleegd. Daarin wordt namelijk als voornaamste punt voor dit verschijnsel genoemd het ont breken van voldoende jodium in het water. De honderden donderkopjes in de vijver van „De Duiventoren” zullen eeuwig larf blijven en intussen nim mer uitgroeien tot echte kikkers. Ze zullen nimmer kwaken! Rekening houdend met de gunstige ontwikkeling van de werkgelegenheid in de probleemgebieden, heeft de Mi nister van Economische Zaken de pre mie- èn prijsreductieregeling van 16 april 1959 bij de huidige situatie aan gepast. Blijkens een bekendmaking in de Ned. Staatscourant van dinsdag 31 ju li bedraagt thans voor nieuwe indu striële vestigingen in de ontwikkelings- kernen de premie per m2 nuttige vloer oppervlakte f 35.- voor de eerste 2.000 m2; f 40.- voor de tweede 2.000 m2 en zo vervolgens oplopend met f 5.- voor elke volgende 2.000 m2 tot f 75.- per m2 voor de nuttige vloeroppervlakte boven de 16.000 m2. Per geval geldt een maximum van 1.25 miljoen gulden. Tot dusverre bedroeg de premie f 35.- voor de eerste 1.0000 m2, oplo pend met f 10,- voor elke volgende 1.000 m2 tot f 75,- per m2 voor de nut tige vloeroppervlakte boven de 4.000 m2. Voor uitbreiding van industriële ves tigingen in de ontwikkelingskernen wordt de premie gebracht op f 25,- per m2 nuttige vloeroppervlakte met een maximum van f 250.000 per geval. Tot nu toe bedroeg de premie f 35.- per m2. De voorwaarden, die gesteld zijn voor premietoezegging, blijven onveranderd, dus ook de voorwarde dat de onderne mer zich in beginsel dient te verplich ten in geval van vestiging tenminste één mannelijke arbeidskracht per 100 m2 nieuwbouw tewerk te stellen en in geval van uitbreiding één man per 50 m2 additionele nieuwbouw. Deze wijzigingen van de premierege ling zullen per 1 september 1962 in gaan. Aanvragen voor premietoewij- zing, die voor 1 september a.s. worden ingediend en waarvoor de aanvragen voor een Rijksgoedkeuring eveneens voor die datum bij het Ministerie van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid zijn ingediend, zullen nog volgens de tot dusverre geldende regeling worden behandeld. In de prijsreductieregeling voor in dustrieterreinen wordt thans een be grenzing aangebracht. Voor de prijsre ductie zal voortaan ’n oppervlakte van ten hoogste 10 ha in aanmerking ko men. Deze beperking geldt voor koop huur- of erfpachtsovereenkomsten die na 1 september a.s. worden gesloten. Zoals bekend houdt de prijsreductie regeling in dat aan de gemeenten waar in de ontwikkelingskernen zijn gele gen, bij verkoop, verhuur of uitgifte in erfpacht van daartoe aangewezen in dustrieterrein, uit 's Rijks kas 50% van de koopprijs, resp. gekapitaliseerde huurprijs of erfpachtcanon zal worden betaald. Deze prijsreductie, waarvoor ten hoogste een terrein van vijfmaal de te bebouwen grondoppervlakte in aan merking komt, en die alleen wordt verleend indien op het terrein een in dustriegebouw wordt gesticht, moet de koper of huurder ten goede komen. Overijssel: A. v. d. Weerd, Almelo; J. W. Siebrand, IJsselmuiden; J. H. F. Re- sink, Almelo; R. Siebrand, Kampen; M. van Schaik, Almelo. Res. A. A. ten Berk, Tilligte. Friesland: T. de Haan, Sneek; H. A. Minks, J. Veldstra, T. v. Eyck van Hes linga, T. Visser, allen te Leeuwarden. Reserve M. Veenstra, Joure. NIJLaN. De C.J.B.T.B. en C.P.M.B. halde elts jier in saneamde spultsjemid dei en ek elts jier hat in oar doarp de ear de meidoggers to üntfangen. Dit jier is Nijlê.n oan bar en sa’t men ek üt ’e advertinsje léze kin, hat men hjir in tige ófwiksele wurklist gearstald. Nést in tal nümers fan ’e wurklist, dy’t spesiael foar de jongerein fan Snits e.o. is, steane der ek in pear op, dêr’t eltsenien oan mei- dwaen mei. As it waer meiwurket, kin it in moaije en drokke middel wurde. len en oar spilet him yn haedsaek óf op it sportterrein. De Minister van Economische Zaken heeft, na advies te hebben ingewonnen bjj de Münraad, zijn goedkeuring ge hecht aan het voorstel van de Hoofddi rectie van de Staatsmijnen geen verde re uitgaven meer te doen ten behoeve van de exploratie van het Beatrix-mijn- veld. Deze goedkeuring is door de Mi nister verleend, omdat de verwachting, dat een rendabele exploitatie van Staatsmijn Beatrix binnen afzienbare tijd mogelük zal zijn, niet langer ge rechtvaardigd is. Bij het nemen van de beslissing zijn tevens de aardgasvonds ten in Groningen in de overweging be trokken. Donderdagmorgen was het op de Schat ting één en al drukte door de ringrijderjj. Zowel voor paard en wagen, - na tuurlijk volgeladen met kinderen - als ook vooi' auto’s, motoren, bromfietsen en fietsen. Dit is gezien het aantal deelne mers een groot succes geworden, ’s Mid dags werden de uitgestelde kinderspelen gehouden. Alle schoolgaande kinderen die geen prijs behaalden werden verrast met een troostprijs. ’s Avonds was er in de feesttent een voordracht-, zang- en muziekwedstrijd voor amateurs. De beoordeling hiervan was bij het publiek. Een bijzonder ap plaus viel ten deel aan The Rocking Stars uit Sneek voor hun nummer „O was ik maar bij de Ooievaar gebleven”. Ook de goochelaar Bergstra oogstte een uitbundig applaus met zijn laatste num mer. Hü toverde uit een lege doos niet alleen gekleurde doekjes maar ook en kele witte muizen. Vrijdagmorgen was er een traktor behen- digheidswedstrjjd met 22 deelnemers, ’s Middags werden plankenraces en een rubberbootwedstrjjd over de Zijl gehou den. ’s Avonds trad een toneelgezelschap uit Drachten op met het bekende stuk „Vliegtuig vermist”. Jammer dat in het eerste bedrijf de spelers wat onzeker waren. Maar in de volgende bedrijven kwamen ze er beter in. Voorzitter Wie- linga riep de clementie van het publiek in omdat dit gezelschap nog niet eerder in een feesttent was opgetreden. Beide avonden werd er na afloop nog een uur tje gezellig gedanst. Argentinië: ms „Zaanland” (15 aug.), ms ..Aludra” (18 aug.). Australië: ms „Tricolor” (18 aug.). Brazilië ms „Cap. Frio” (14 aug.); ms „Aludra” (18 aug.). Brits Oost-Afrika: ms „Ferdinand de Lesseps” (16 aug.). Canada: ms „Prins Frederik Hendrik” (13 aug.); ms „Prins Joh. Willem Fri so” (16 aug.). Chili: ms „Indus” (15 aug.); ms „Bur- genstein” (18 aug.). Indonesië: verkeer gestaakt. Ned. Antillen: ms „Palamedes” aug). Nieuw-Zeeland: aug.). Suriname: ms „Marathon” (15 aug.). Rep. van Z.-Afrika en Z.W.-Afrika: ms „Jagersfontein” (15 aug.). Inlichtingen betreffende de verzen- dingsdata van postpakketten geven de postkantoren. Zogend Eerste premies: Namk (Geert) van H. v. Gosliga, Ypecolsga. Niet zogend: Eerste premie: Wilske (Nanne) H. Brandsma, Greonterp; No ra (Age) van K. Y. v. Gosliga, Gaast- meer. Tweede premies: Merina (Geert) van Wed. J. C. de Jong, Koufurderrige. Aan de stennerrie Alia (Nuttert) van P. K. Hoekstra, Woudsend werd voorlopig het praedikaat model toe gekend. Ze wordt definitief model na het met goed gevolg afleggen van de verrichtingsproef. 4. Drie minneliedjes: a. I will give my love an apple (Engeland) b. Wach auf meins Herzens Schone (Duitsland) c. Jeg vet en dej lig rosa (Zweden) 5. a. Sarabande J. M. Leclear, bew. Leen’t Hart b. Gavotte Don Juan Chr. W. Gluck, bew. Leen’t Hart 6. a. Zonnesprankjes b. Prelude c. Fishers hornpipe 7. Fantasie over: Daar ging een meid om water uit (Nederland) Und wanns amal schen oper wird (Oostenrijk) Naar Oostland wil ik varen (Nederland) Om dagen (Zweden) Une fillette a quatorze ans (Frankrijk) I skogens dybe stille ro (Denemarken) Gustav van Hoey wordt gegeven door Ria Pieffers te Amsterdam. Zij zal het volgende pro gramma uitvoeren: 1. Suite marche menuet rigaudon tambourin rigaudon menuet marche 2. a. Merk toch hoe sterk bew. Leen ’t Hart b. Slaat op den trommels bew. Leen ’t Hart 3. 4 Pieces for a musical clock G. F. Handel Verdeeld over de diverse klassen is alsvolgt ingeschreven: Regenboogklasse 17 (v»j. 18), 30 m2 klasse 10 (10), 22 m2 klasse 17 (17), Pampusklasse 22 (18), Valken A en B 46 (35), Flying Dutchmanklasse 13 (6), Topklasse 25 (15), 16m2 Streepklasse 87 (81), 16 m2 Stipklasse 10 (12), Vrijheids klasse A en B 85 (70), Finnjollen 28 (18), Flying Jr. 14 (5), Olympiajollen 13 (5), 12 v. Jollen 7 (7), Larken 9 (9), Jeugd klasse (Pluis) 22 (10), Sternklasse A en B 32 (29), Flitsklasse serie I en II 38 (28), Gemengde klasse (alleen op zaterdag voor leden S.Z.C.) 15 (12), Ronde jach ten en Boeiers (alleen dinsdag) 20 (25). Voor de Eenmanswedstrijden op dins dag: Regenbogen 11 (11), 30 m2 klasse 8 (7), 22 m2 klasse 6 (11), Pampusklasse 14 (11), Valken 20 (16), 16 m2 klasse A 19 (24), 16 m2 klasse B 16 (14), Vrfi- Vorige week woensdag werd in Leeuwarden de centrale merriekeuring van de Kon. Vereniging „Het Friesch Paarden-Stamboek” gehouden. De catalogus vermeldde 270 num mers. Bij de oudere merries prolon geerde de tienjarige modelmerrie Moorkje van S. B. Faber te Oenkerk het kampioenschap. De twenter Eny van H. M. Scheenstra te Wjjtgaard werd kampioen van de enters en twen- ters. Aan de volgende paarden uit ons rayon weid een premie toegekend: Enters Eerste premies: Hidaa (v. Nuttert) van H. J. de Vries, Oudega-W.; Gepke (Nuttert) van H. van Gosliga, Ype colsga; Guusje (Nuttert) van P. K. Hoekstra, Woudsend; Geartsje (Nan ne) van J. T. v. d. Kooy, Oosthem; Go- biena (Lütsen) van Tj. Wesselius, Oosthem; Hennie (Nanne) van F. M. Flapper, Heeg en Honke (Tabe) van J. M. Galema, Greonterp. Twenters Eerste premies: Elagonda (Murk) van T. v. d. Velde, Deersum; Folly (Nanne) van D. J. v. d. Meer, Schar- negoutum. De jaarlijkse taptoe, georganiseerd door de plaatselijke Chr. Muziekvereni ging „Harmonie”, heeft het zaterdag avond, ondanks de stevige wind, nog goed getroffen. Naast „Harmonie”, dir. H. Bakker, werd hieraan deelgenomen door de Chr. Muziekkorpsen „Halleluja”, Makkum, dir. P. Bakker, „Euphonia”, Leeuwar den, dir. L. Kramer, het „Wierings”- trompettercorps, Amsterdam, onder lei ding van G. J. F. Stutje, het Tamboer en Trompettercorps der Nationale Re- serve-Friesland, leider sergeant G. Kars, Leeuwarden en het gelijknamige corps van de Chr. Sport-Centrale te Joure, lei der onze stadgenoot A. Brens. Voor de voorafgaande stertocht en het défilé langs het stadhuis, was vqpl be langstelling en in het sportpark, aan de Leeuwarderweg, was eveneens veel pu bliek aanwezig. De gewijzigde route (langs de le Oosterkade en Oudvaart, tot de achteringang van het Sportpark) blijkt een belangrijke verbetering te zijn. De gehele organisatie was trouwens goed te noemen, want er werd precies op tijd begonnen en het niet-al-te-lange program ma werd, zonder onderbreking, vlug af gewerkt. Te vlot soms, want zo ge beurde het, dat ir. het eerste gedeelte twee groepen opkwamen, onderwijl het vorige ensemble juist aan de afmars be gonnen was. Begrijpelijk dat het poly- ritme van de drumbands storend werkte. Naast deze kleine fout in de regie noe men wij nog de verlichting, die ditmaal weinig effect sorteerde. Dit belangrijke onderdeel kan veel meer uitgebuit wor den. Na de presentatie van alle groepen en het spelen van het Frysk Folksliet, werd begonnen aan de show-taptoe. Hierbij viel de aandacht allereerst op de jeugd uit Joure, die een keurig en vrjj-correcte demonstratie gaf. Weliswaar kan het or delijk en gericht marcheren nog verbe terd worden, doch dit onderdeel ver dient ook bü de overige ensembles nog alle aandacht. De blazers van het „Wierings” trom pettercorps en die van de Nat. Reserve in net JJ jke J uur Stermcrries Driejarigen. Eerste premies: Durk- jen (Metske) van G. Steenbeek, Op- ■penhuizen; Doaitske (Geert) van K. v. Gosliga, Gaastmeer. Vier-zes jaar. Zogend: Tweede pre mies: Theuntje (Aize) van J. M. de Vries, Ypecolsga; Wulatine (Ewold) van G. M. Hofstra, Irnsum; Theresia (Aize) mej. Gr. B. Hoekstra, Hom merts.. Niet zogend: Eerste premie: Alia (Nut tert van P. K. Hoekstra, Woudsend. Tweede premies: Wybren (Aize) van H. J. de Vries. Oudega-W; Alagonda (Ewold) van Tj. v. d. Velde Kzn., Deersum. Voor de Holland-Friesland wedstrijden in de Regenboogklasse op dinsdag, woens dag en donderdag, zijn de teams alsvolgt samengesteld: Holland: F. Bos, Alphen a. d. Rijn; A. Gebuis, Ir. G. A. Bakker, K. J. Tol, al len te Rotterdam; J. C. v. d. Velde, Den Haag. Reserve L. de Wit, Zaandam. Friesland: H. de Vries, H. H. Röfe- kamp, J. Alberda, Mr. A. v. d. Werf en J. de Wilde, allen te Sneek. Reserve A. v. d. Zee, Sneek. Valkenklasse op woensdag en donder dag: Holland: D. Zuiderbaan, J. H. de Wilde B. Staartjes, Klein. Friesland: Klazinga, Leeuwarden; J. P. Huges, Deinum; C. Kabel, Leeuwar- de; P. M. Hofmeester, Leeuwarden. Pampusklasse op woensdag en donder dag: Holland: O. P. Besseling, L. A. Dijken, Van Eek, Bisot, I. G. ten Sijthoff. Friesland: H. Bakker, K. Jissink, P. de Jong, H. de Jong en M. Slob, allen te Sneek. Vrijheidsklasse op woensdag en don derdag. Friesland: J. K. de Boer, R. Alberda. H. Repko, J. E. Fluitenberg, allen te Sneek; A. Borkent, Heerenveen. Holland: C. de Haas, J. R. de Vries, M. Warmenhoven, P. de Reuver, J. R. Korswagen. Op zondag en maandag worden de tra ditionele groepswedstrijden’in de 16 m2 klasse gehouden. Hiervoor zijn de vol gende groepen geformeerd: Groningen: A. Helder, Paterswolde; J. Kampen, Haren; G. Jongsma, Oosterho- gebrug; J. Alkema, Groningen, Joop Helder, Paterswolde. Holland: W. Spaargaren, J. van Riet schoten, J. Bodegraven, J. Blok en J. de Ruyter. i-23 *i :m- nd, ij en ■ik- eth JJ dv i» lar Jj «i S -v lia Jj te- zv ig- J en je, •a, 5 .=n- S 39 int 20 na V. -23 an )u- en or- tje Jj Ue 5 ms l<je zv tra S md ij ■en, .ten

Sneeker Nieuwsblad nl | 1962 | | pagina 1