nationale noor delij ke Strijd en om Snekermeer zeiltitels op wedstrijden na vier nationaal kampioen in de 16m2 streepklasse Hoofdprijzen Sneek-week Joop Helder reeds o f agenda"] Formatie De Jong, Dijkstra en Talsma oppermachtig op juniorenkaatswedstrijd Voorbereidingscommissie ruilverkaveling „De Sneker Oudvaart” geïnstalleerd IJLST WYMBRITSERADEEL van en Loodgieter maakte dodelijke val. Officieel Orgaan de gemeenten SNEEK, Maandag 27 aug. 1962 117e jaargang no. 69 Wisselprijzen KZVS Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD - Master de Boer in 't goud Geslaagd Vakantiespreiding weer aan de orde Jeugd van Nijland was op reis Beiaard-bespeling op 28 augustus Jaarvergadering OTIB De nieuwe zeilkampioenen van Nederland Nieuwe suksessen voor „De Water-Poorters SNEEKER NIEUWSBLAD den gereed met het onderwijzend Na behandeling van deze protesten is Streepklasse B: W. Poscma, J. R. de Vries, maar 202 De strijd speelde zich hierna voorna- Kantoor voor admini stratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon 3005 (0 5150) o.g.g. 4091. eveneens verlaten. Verschijnt MAANDAGS en DON DERDAGS Teernstra van de Water-Poorters zowel het kampioenschap in de klasse M als in de klasse Z. Bij de individuele dressuur klasse L werd Mej. J. Feenstra van de Water-Poorters op Fatova op baan B met 99% p. en de heer A. Sybrandy met Optimist eh ook 99% P- 3 en 4. Bij het springen klasse L. eindigde Joh. Teern stra op de tweede plaats achter G. van Veenen van Oosterwolde. Dans der Bruidsmeisjes Dans der Bruidsjonkers Klompendans Dans der oudjes Serenade Advertentieprijs 15 ct. per mm. Bij contract (handels- adv.) lager. Abonnementsprijs f 3. per half jaar. Franco p. post f 3.75 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad. Zaterdagmorgen was de 37 jarige E. de Vries, voor zijn patroon de firma Ni co Silvius en Zonen alhier, werkzaam op het dak van de Kingfabrieken Ton- nema N.V. op het Kleinzand. Door on verklaarbare oorzaak, niemand heeft het ongeval zien gebeuren, is hij hierbij ver moedelijk uitgegleden en op een zeven a acht meter lager gelegen dak geval len. Met zware inwendige kneuzingen :s hij direct naar het Sint Antonius Ziekenhuis vervoerd, waar hij ’s avonds zeven uur aan zijn verwondingen is overleden. De heer De Vries was afkomstig van Bolsward. Hjj was gehuwd en vader van vier kinderen. boord-kwestie)waardoor H. J. de Ruij- ter reeds zeker was van de titel. Om deze reden is er maandag dan ook niet door de Pampusklasse gezeild. 3. Droom, kindeke droom De krekel en het meisje Langoor op reis 4. Fantasia f moll 5. Allegro 6. De Bernewrald Waldsang Fryske Sang 7. Ringelreien 8. Als ’t klokje klingelt De paden op, de lanen in Advies gevraagd aan S.E.R. De Staatssecretaris van Economische Zaken, Drs. F. J. W. Gijzels, heeft mede namens de beide Staatssecretarissen van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen en de Staatssecretaris van Sociale Zaken en Volksgezondheid, aan de So- ciaal-Economische Raad advies gevraagd over het steeds nijpender probleem van de vakantiespreiding. In zjjn adviesaan vrage merkt de Staatssecretaris op, dat door het samenvallen van de vakanties van velen gedurende slechts enkele zo merweken, het van jaar tot jaar moei- Ijjker wordt om de vakantietjjd, die steeds meer buiten de woonplaats wordt doorgebracht, zo aangenaam mogelijk te besteden. Ook de verschillende dienst- verle' :de sectoren komen in jrote moeili heden van allerlei aard. Ondanks prjjzenswaardige initiatieven zijn de pogingen om althans voor de Nederland se vakantiegangers een zekere spreiding te bewerkstelligen, tot dusverre mislukt. Voor de grote meerderheid van de be volking hangt de perioden van de zomer vakantie af, van wat dienaangaande in het bedrijfsleven collectief of individu eel wordt overeengekomen, waarbij het bedrijfsleven op zjjn beurt weer sterk afhankelijk is van de schoolvakanties. De Staatssecretaris verzoekt de SER, ot hjj de mening kan delen, dat de sprei ding van vakantie bevorderd dient te worden en zo ja, welke methoden daar toe naar zijn mening dienstig zijn, met nachtneming van de bijzondere be langen van bepaalde sectoren van het bedrijfsleven en uiteraard ''an het onder wijs. De organisatoren (de K.V.N.W.V. voor de nationale- en de N.N.W.B. voor de Noordelijke kampioenschappen) en de zeilers hadden het weer niet mee. Beide dagen hadden de zeilers met een krach tige wind te kampen. Zaterdag had dit tot resultaat dat van de 101 gestarte schepen maar 61 de finish bereikten. De Topklasse startte niet en van de anderen vielen de meesten wegens averij uit. Dit geschiedde bijna steeds onder in het meer dat met de westelijke win zeer Lol stond, maar waar bjj het startschip ge start moest worden, en op de lange kruis- baan vanaf dit schip naar de boei bjj de Roekoe. Zondag was de wind zuidelijk, later krimpend naar het westen, en was het startschip meer in de richting van het Paviljoen verlegd. Nu liep het kruisrak naar de boei in Gossepalen zodat de wedstrijden toen voor het publiek veel aantrekkelijker waren daar men de ver richtingen van de schepen nu mooi op het starteiland kon volgen. Beter dan zaterdag toen bijna alles zich onder in het meer afspeelde. Begonnen werd met de Valkenklasse waarin Zuiderbaan er na de start ver uit- Woensdagavond heeft de. Hervormde Gemeente van Oppenhuizen-Uitwellin- gerga ..master de Boer” in ’t lokaal een receptie aangeboden, die onder leiding van Ds C. van Eysinga een groot succes werd. De receptie werd in verband met de vakanties wat laat gehouden, opdat iedereen de jubilaris zou kunnen feli citeren. Burgemeester J. van Hout gaf aan de ze bijeenkomst een bijzonder karakter door de heer De Boer namens H. M. de Koningin de gouden medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau op te spelden. Daarbij memoreerde hij de gro te verdiensten die master voor vele ver enigingen en organisaties heeft gehad. Namens de ingezetenen sprak Jan Nau- ta en de heer P. v. d. Mark bracht de gelukwensen over van de K.F.F.B. Toen de heer De Boer op 1 augustus 1912 tot hoofd van de hervormde school werd benoemd, ontving hij tevens de benoeming tot organist. Dit was geens zins een gecombineerde functie, maar hjj was blij dat de praktijk in de Streek wel in die richting wees. Hü mag nog steeds graag orgelspelen. Dat was ook de reden dat hij niet heeft bedankt toen hij elf jaar geleden met pensioen de school verliet. Het orgel heeft zjjn grote liefde gehouden. En dat wordt nog versterkt doordat het hem nooit in de steek heeft gelaten en hij zelf het alleen in geval van ziekte of vakan tie verliet. De kerkeraad offreerde een enveloppe met inhoud en zette mevr. De Boer in de bloemetjes. Te Zwolle slaagden voor het pianoex- amen „voorbereidend I” de heren S. A. Bolt, I. A. Krol en J. J. Haagsma; voor het „voorbereidend II” examen mej. T. A, M. Jonker, allen te Sneek. melijk af tussen de Hollandse cracks Willemsen en Van Wijk. Willemsen kreeg echter met twee eerste paat n en twee derde de meeste (3906) punten, Van Wijk, die pas in de vierde race naar de eerste plaats kon oprukken na eerst tweemaal tweede en eenmaal zes de te zijn geweest, 3480. De Vries (Den Haag) bezette na de vierde race de derde plaats met 2542 punten, J. K. de Boer, alhier met 2216 de vierde. Van de stand in de Pampusklasse kan nog niets met zekerheid worden ver meld. Hierin lopen nl? nog legio protes ten. Het voorlopige resultaat is evenwel dat De Rujjter (Heemstede) stevig de leiding nam met 4687 punten, gevolgd door Biesof (Leiden) met ''787, onze stadgenoot Jissink met 2462, Van Dij ken Alkmaar, met 2228 en H. de Jong, alhier met 2189. Jissink heeft zaterdagmiddag echtei- te gen vier van de kopgroep geprotes teerd. Deze hebben volgens hem een verkeerde boei gerond. Voorts is er een protest van een Topklassen tegen Ree der, die in die eerste wedstrijd met een eerste prijs begon, en heeft ook P. de liep, gevolgd door Klein en Staartjes. Jong een protestformulier ingevuld. In zjjn toespraak zei de heer Ger- de laatste jaren voortdurend geconfron teerd zijn met de situatie in het Water schap „De Sneeker Oudvaart.” Als eni ge oplossing van het vraagstuk van de ontsluiting van dit gebied werd al spoe dig de uitvoering van een ruilverkave ling gezien. In het algemeen beoogt een ruilverkaveling agrarische doelstellin gen, maar ook kunnen andere belangen wat door no. 6 werd gewonnen met 7 om 3, zodat dit partuur voor de 3e prijs mocht uitkomen tegen partuur no. 2. Dit drietal liet er geen twijfel over be staan wie dit treffen zou winnen, want van meet af aan bouwden zij een voor sprong op, die wel iets werd ingelo pen door De Jong c.s., maar toch een royale 7-3 zege opleverde. De finale de beslissing in deze klas gevallen. J. B. Reeder, die in de eerste wedstrijd zege vierde, werd nl. uitgesloten door een pro test van een Top-zeiler (bakboord-stuur- Sneek. 1 pr. Sternklasse A: M. Kraaier, Wormer- veer. Larken: W. Postma, Grouw. Finnjollen: J. W. Ballon, Steenwijk. 12 v. Jollen: L. Hommels, Bentveld. Jeugdklasse (Pluis) Rob Bakker, Schoorl. Flitsklasse: E. van Delden, Sneek. Woensdag en donderdag: Pampusklasse: K. Jissink, Sneek. AMICITIA Maandag 27 t.e.m. donderdag 30 augus tus iedere avond te 7.30 u. film: El Cid. Zaterdag 1 september kaatspartü te IJIst Aanvang 1 uur. Maandag 10 sept. en dinsdag 11 sept. Modeshow van „De Vooruitgang” in Hotel Hanenburg. Aanvang ’s avonds 8 uur. werd dus gespeeld tussen de parturen 1 en 5. Het werd een eenzijdige ver toning, want het goed sluitende par tuur 1 met de voortreffelijke Dirk Talsma achterin en de in deze wed strijd best opslaande P. de Jong, liet geen enkele kans aan de tegen standers. Steeds verder liepen zij uit en aangemoedigd door dit succes kwam ook Dijkstra tot voortreffelijk spel. Hoe moedig Sjerp Martin en z’n maten ook bleven vechten, het werd een zege met alles aan één kant van de telégraaf. Op de stand 5-0 en 6-6 verraste P. de Jong Bruining volko men door een bal diep achterin. Ie prijs 30,- en 3 med.: P. de Jong Sint Anna Parochie, G. Dijkstra, Hui- zum en D. Talsma, Weidum. 2e prijs 24,- en 3 med.: Sj. Martin Vrouwen Parochie, R. Bruining, Enge- lum en P. Santema, Oosterlittens. 3e prijs 21,-: Sj. de Boer, Exmor- ra, Joh. Jansen, Schalsum en B. Ok- kinga, Oosterend. Ook pech voor De Haas. De Haas (Breukelen) was de pechvo gel in de Vrijheidsklasse. Zaterdag raakte zjjn boot beide malen onklaar, waardoor hij toen maar 202 punten kreeg toegewezen. F.D. klasse: U. Jager, Lemmer. Olympiajollen: H. W. Leferink, Deventer. Jeugdklasse (Pluis): O. A. Zweep, Sneek. Flitsklasse, serie I: E. van Delden, Sneek. Flitsklasse, serie II: F. Weidema, Bussum. Larken: B. Poiesz, Sneek. 12 v. Jollen: L. Hommels, Bentveld. Sternklasse A: P. M. de Bruijn, Wassenaar. Sternklasse B: L. Zuiderbaan, Alphen aan de Rijn, 'ving Juniorklasse: H. Ozinga, Reeuwjjk. Finnjollen: J. W. Ballon, Steenwijk. Topklasse: L. G. v. d. Meij, Leeuwarden. Vrijheidsklasse A: C. de Haas Jr., Breukelen. Vrijheidsklasse BI: P. R. Ossendorp, Rotterdam Vrijheidsklasse Bil: F. G. Römer, Zeist. Vrijheidsklasse BUI: W. Andringa, Joure. Valkenklasse A: E. Rolf v. d. Baumen, Den Haag. Valkenklasse B: G. Hofmeester, Leeuwarden. 16 m2 Puntklasse: G. P. Venhuis, Oranjewoud. 16 m2 Streepklasse AI: Joop Helder, Paterswolde 16 m2 Streepklasse AH: F. J. Robijns, Workum 16 m2 Streepklasse BI: W. Postma, Franeker. 16 m2 Streepklasse BH: P. J. Bergsma, Zwolle. Pampusklasse: K. Jissink, Sneek. 22 m2 klasse: Ir. A. Bonnema, Hardegarjjp. 30 m2 klasse: W. G. v. d. Meer, Leeuwarden. Regenboogklasse: Ir. G. A. Bakker, Rotterdam. De Regenboogbokaal voor de Frie se Regenboogzeiler die in de open wedstrijden over de gehele Sneek week de beste prestaties leverde, werd toegekend aan J. Alberda, Sneek. In de zeilwedstrijden om het kampioenschap van Nederland en van het Noor den waarvan de eerste vier zaterdag en gisteren op het Sneekermeer zijn ge houden is vandaag in zeven van de acht klassen de beslissing gevallen. In de achtste, de 16 m2 Streepklasse, was de kampioen gistermiddag na de vierde wedstrijd al bekend. Een unicum in de zeilwereld. Dit huzarenstukje vol bracht Joop Helder uit Paterswolde, die alle vier wedstrijden won en daardoor voor zijn zeventien concurrenten onbereikbaar was geworden. Deze klas is van daag dan ook niet meer gestart. Woensdag: Regenboogklasse: H. de Vries, Sneek. 30 m2 klasse: G. W. v. d. Meer, Leeu warden. 22 m2 klasse: A. A. Bouwes, Leeu warden. Pampusklasse: K. Jissink, Sneek. F.D. klasse: U. de Vries, Grouw. Valkenklasse A: A. Wester, Grouw. Valkenklasse B: G. Hofmeester, Leeuwarden. 16 m2 Streepklasse A: Joop Helder, Paterswolde. 16 m2 F Franeker. Vrijheidsklasse A: Den Haag. Vrijheidsklasse B III: J. Eringa, Het is een goede gedachte geweest van de kaatsvereniging Sneek om dit jaar een selectiewedstrijd voor junio ren op het programma te plaatsen. Het overigens weinig talrijke pu bliek kon nu eens kennis maken met deze „hoop voor de toekomst” en het moet gezegd worden dat deze jongens al heel wat in hun mars hebben. On danks de zeer harde wind was dit toch goed waarneembaar. Zelfs onder de senioren boekten sommige van deze spelers al prachtige successen. Er werd in twee perken gekaatst met de „Sneker telling”, die bij de kaatsers in goede aarde viel, en de parturen waren als volgt verdeéld in tw;ee poules: Poule A: 1. P. de Jong, Sint Anna Parochie, G. Dijkstra, Huizum en D. Talsma, Weidum; 2. Sj. de Boer, Ex- morra, Joh. Jansen, Schalsum en B. Okkinga, Oosterend; 3. J. W. Koopal, Engelum, S. v. d. Veer, Leeuwarden en P. Lemke, Sneek. Poule B: 4. G. v. d. Kooi, Marssum, P. Westra, Arum en Jac. Zittema, Ou de Leije; 5. Sj. Martin, Vrouwen Pa rochie, R. Bruining, Engelum en P. Santema, Oosterlittens; 6. D. de Jong, Bolsward, KI. van Wieren, Marssum en G. Hiemstra, Deinum. Partuur 1 kaatste een spannende partij tegen no. 2 en de partij zou een van de mooiste zijn geworden, ware het niet dat Sj. de Boer bij de stand 5 om 4 vier keer achter elkaar het perk miste, zodat De Jong c.s. nog ge makkelijk aan de zege kwamen. No. 1 kaatste hierna meteen tegen no. 3, waarin ook de Sneker P. Lemke meespeelde. Alhoewel zij goed partij gaven, plaatsten zij toch teveel buiten slagen op kritieke standen om succes te kunnen hebben. De Jong c.s. won nen met 5-3 en 6-6 en met twee over winningen was dit partuur al zeker van een finaleplaats. De nummers 2 en 3 kwamen ver volgens nog tegen elkaar uit, want de winnaar mocht door zijn puntenmeer- deyheid met nummer twee van poule B strijden om de 3e prijs. Het werd een overwinning voor Sj. de Boer c.s., nadat Jan Koopal op de stand 5-4 en 6-6 het perk miste. In poule B won partuur 5 van par tuur 4 met 5-3 en2-6 en dit trio bleef ook de baas over partuur no. 6, zij het op het nippertje. Om beurten werden de bordjes veroverd en op de stand 5-5 en 4-4, met eejj grote en een kleine kaats, leek het op alles aan de hang, maar Sjerp Martin pikte de kleine kaats en D. de Jong sloeg bij de grote kaats buiten. Hierdoor was ook par tuur 5 verzekerd van een finaleplaats met eveneens 14 punten. No. 4 kaatste hierna nog tegen no. 6 NIJLAND. Dinsdagmorgen was de lie. ve jeugd van Nijland voor het eerst na de vakantie weer naar school gegaan, en woensdagmorgen zag men al gebeu ren, dat drie L.A.B.-bussen het dorp binnenreden. De jeugd, inclusief vele moeders op z’n zondags uitgedost, ston den gereed met het onderwijzend per soneel de bussen te bevolken, om hun, naar wjj menen, twee-jaarlijks school reisje te ondernemen. Nagewuifd door de thuisblijvende en toch nieuwsgieri ge bewoners van het dorp, vertrok het gezelschap plm. 8.30 uur in de richting Sneek en werd via de Lemster straat weg de N.O.P. bereikt. De rit ging ver- der door deze polder en Oost-Fle- voland naar Harderwijk, waar werd ge pauzeerd en men zich vermaakte in het strandbad, de speeltuin en het Roba- rium. Vervolgens werd over de Veluwe met z’n natuurschoon, naar Apeldoorn getoerd en vermaakte de jeugd (en niet te vergeten de ouderen) zich ,in de speeltuin van Berg en Dal. Na hier eni ge tijd te hebben vertoefd, ging het via Hattum en Staphorst naar Havelte, waar een hunnebed werd bezichtigd. De tijd was intussen dermate gevorderd, dat de thuisreis moest worden aanvaard’ s Avonds 8 uur keerden de bussen met de inzittenden in het dorp terug. De ie- den van de Chr. Muziekvereniging Ex celsior” te Nijland (directeur de heer S. Wjjbenga) stonden bij de kruising Rijksweg 43-weg naar Folsgare de stoet op te wachten en onder de vrolijke to nen van de muziek werd het een feeste lijke intocht. Het weer was de gehele dag zeer be hoorlijk geweest en de stemming was ook zeer De laatste van de serie beiaardbespe- lingen op het Sneker carillon wordt mor genavond van 20.00-21.00 uur gegeven door de heer Flucie van Bergen, stads beiaardier van Sneek, Bolsward en joure. Het programma luidt als volgt: 1. Adagio cantabile Jos. Haydn 2. Bourrée 1 en 2 J. Krcbs Menuett J. Krebs B. Verhallen B. Diarnant J. Andreae G. Telemann Ben. Marcello T. E. Halbertsma H. Sytstra T. R. Dijkstra G. Boedijn Jos Reekers 1 R. Hol Op dé grote stille heide J. Worp 9. Uit: Oud Hollandse Boerendansen: W. Siep In de raadzaal van het gemeentehuis van Rauwerderhem heeft gedeputeer de H. M. Gerbrandy de voorberei dingscommissie voor de ruilverkaveling .„De Sneeker Oudvaart” geïnstalleerd. In deze commissie hebben zitting de he ren G. Miedema, Gauw, voorzitter, J. Brandenburg, Roordahuizum, vice- voorzitter. W. W. Cnossen, Gauw, R. Heeringa, Scharnegoutum en H. Sikke- ina, Irnsum, leden en I. D. de Vries, Rauwerd als deskundige. Verder zullen aan de vergaderingen van de commis sie deelnemen de hoofdingenieur-direc- teur van de prov. waterstaat, de direc teur van het bureau van de prov. pla'lo stij ent of zijn vertegenwoordigers en de heer H. de Koning, hoofd van het bureau ruilverkaveling van het kadaster Leeu- vervuld door ir. J. van den Kerkhoff te Sneek, districtsirigenieur van de cul tuurtechnische dienst. De bedoeling is van dit gebied een zijpoider te maken. De aanleg van wegen zal de westelijke oever van het Sneekermeer ontsluiten voor het toerisme. NIJLAND. De sportvereniging O.T.I.B. kwam donderdag j.l. onder voorzit terschap van dé heer A. T. Rypkema, (voorz. H. Sieperda kon niet op tijd aanwezig zijn, doch kwam later) in jaarvergadering bijeen. Ongeveer half negen opende de voorz. met een woord van welkom en sprak zijn vreugde er over uit dat zovelen aan de oproep ge hoor hadden gegeven, inzonderheid wat de voetballers betrof. De notulen van de vorige jaarvergadering, gelezen door de secr., de heer S. Zwerver, wer den zonder op- of aanmerkingen goedge keurd en vastgesteld. De financiële commissie betuigde haar grote tevredenheid over het werk van de penn. esse, mevr. A. Kramer-van de Gaast. Deze werd dan ook onder dank zegging voor haar gehouden beheer, dé charge verleend. De zwaarste kluif van deze avond was zeer zeker de begroting, die na veel be spreking eindelijk toch werd goedge keurd. Bestuursverkiezingen vonden in ver band met de Koninklijke goedkeuring dit jaar niet plaats. Gezien het financiële resultaat van de toto, werd besloten deze meer te ani meren, waardoor de baten groter kun nen worden. Aan het slot van deze ver gadering werd nog een beroep op de le den gedaan meer vrije tijd aan de vere niging te geven. Door allerlei karweitjes te verrichten, kunnen de uitgaven wor den gedrukt. Maar onder de wind nam Rolf v. d. Bau men de leiding over, die ook als eerste finishte. Bij Mr. Mulder kwam de ballon naar beneden wat hem op de achtste plaats deed eindigen. In de middagwedstrjjden waarvoor de start twee uur was uitgesteld, zonder dat de windkr.acht verminderde, moest Rolf v. d. Baumen het veld verlaten we gens het raken van een boei. Ook Van Djjk en De Wilde raakten er uit. Deze race werd gewonnen door Mevr, ’t Hooft (Leidschendam)achter wie mr. Mulder als tweede volgde. De derde was ’n over winning voor Kirkenier en de vierde le verde een overwinning op voor V. d. Baumen. Na deze wedstrijd hadden Kirkenier en Rolf v. d. Baumen samen de leiding, elk met 3330 punten en was mevr, ’t Hooft derde met 3251. Deze drie zijn dus he denmorgen als de grote kanshebbers gestart, al was Albert Westra met 2774 ook nog lang niet kansloos. In de 16 m2 Streepklasse domineerde Joop Helder toch niet zo sterk als de uitslag doet vermoeden. Hij moest nl. steeds van de vierde plaats afkomen. De eerste maal gelukte hem dat doordat hjj - wat de drie voorliggers niet gelukte - nog net over stuurboord voor de Regen bogen langs kon maar in de andere drie races heeft hij werkelijk al zijn talenten moeten aanwenden om de kop te be reiken. En dat hem dat ook steeds ge lukte getuigt van zijn grote kracht en van zijn uitgekiend zeilen. Door deze vier overwinningen in suc cessie die 5424 punten opleverden was de beslissing in zijn klasse dus gistermid dag al gevallen en behoefde deze dus vandaag niet meer te starten. Tweede op de ranglijst is R. Siebrand Kampen met 2898 punten, derde Albert Helder, Paterswolde met 2868, vierde H. A. Minks, Leeuwarden met 2738 en vijfde Th. de Haan, Sneek met 2509 pun ten.. In de Regenboogklasse kwamen drie favorieten naar voren: Tol, Rotterdam met 3743 punten, Joh. Alberda, die zijn titel verdedigt met 3363 en C. J. de Jong Joure met 3296. Tom Zwart had zaterdag tweemaal een strop. De eerste keer verspeelde hij een mooie voorsprong door bij de Roe koe een verkeerde boei te ronden, waar door hij laatste werd maar toch nog als tiende eindigde en ’s middags werd hij uitgesloten omdat hij na een te vroege start niet terugkwam. Dat kostte hem zijn tweede plaats. Zwart beweert echter pertinent dat hjj het terugroepingsnum- mer niet kon zien. In de eerste wedstrijd moest Van der Zee de strijd wegens een bakboord/stuurboord kwestie staken en verlieten Bos, mr. v. d. Werf en De Wil de de baan met averij. Winnaars Werden resp. De Jong en Tol. De derde race was voor Alberda, die hierdoor de leiding nam in het klasse ment maar deze ’s- middags moest af staan aan de winnaar Tol omdat hij zelf als zesde werd afgetoeterd. De Jong ein digde nu als vierde. De Wilde werd na een protest van Ir. Bakker uitgesloten en Bakker, wiens prestaties tegenvielen, werd nu zevende. Ooms moest het veld wegens bakboord/stuurboord prima, zodat de gehele dag als geslaagd kan worden beschouwd. Wegens het slechte weer zijn de laatste wedstrijden om het kampioen schap van Nederland, die vandaag nog gezeild moesten worden, afgelast. De zeilwedstrijden om het kampioenschap van het Noorden zijn tot een nader te bepalen datum uitgesteld. De uitslag om het kampioenschap van Nederland luidt: Regenbogen: 1. Krijn Tol, Rotter dam met 3743 punten; 2. Joh. Alberda, Sneek met 3363 punten. Vrijheidsklasse: 1. B. Willemsen, Rotterdam met 3906 punten. Valken: 1. Mevrouw ’t Hooft, Leid schendam. 16 m2 Streepklasse: 1. Joop Helder, Paterswolde met 5424 punten. Pampusklasse: 1. De Ruyter, Heem stede met 4687 punten. Bjj de zaterdag te Beetsterzwaag ge houden kampioenschappen van de Friese Bond van Landelijke Rjjvereni- gingen heeft het achttal van de Water- poorters bestaande uit Mej. G. de Boer, Mej. J. Feenstra, A. Sybrandy, Tj. v. d. Hem, D. Zandstra, P. Sweering, Joh. Teernstra en J. Falkena met 216 punten het kampioenschap behaald in de klas se Midden. Bjj de prijsuitreiking ontving de instruc teur van de vereniging, 'de heer H.S. Wiarda te Njjland een schilderij van een paardenkop geschilderd door de heer G. Adema te Huizum. De wedstrijden van de N.N.W.B. In de 30 m2 klasse deelden na vier wedstrijden V. d. Meer en Tjeerd Ge- veke, beiden te Leeuwarden, de eerste plaats. Ze behaalden met twee overwin ningen en een tweede plaats ieder 2638 punten. Daarna kwamen Albert Vol- lema Grouw, met 1684, Herman Geve- ke met 1626, Adema, Leeuwarden met 1529 en Dumoré, eveneens uit de Friese hoofdstad, met 1337. In de 22 m2 klasse kwam Ir. Bonne- ma’s titel in gevaar. Visser, Zutphen is hem nl. met een tweede plaats en drie achtereenvolgende overwinnin gen voorbij gestreefd. Hjj verzamelde 3483 punten, Ir. Bonnema met een eer ste plaats, een vierde en twee tweeden 2580. De anderen speelden een onderge schikte rol. Voorlopig eerste bjj de Toppers werd C. van Gorkum, Roordahuizum met 2349 punten. Tweede was v. d. Meer met 2224, derde V. d. Meij met 2099. Onze jeugdige stadgenoot Steven Ruiter die zaterdagmiddag tweede werd maakte gistermorgen een fraaie kans als eerste te eindigen. Maar terwijl hij fraai aan de kop lag sloeg hij bjj de Sijbesloot om en kon hij maar 101 punten noteren. worden gediend. Alle problemen kunnen het best door een ruilverkaveling tot op lossing worden gebracht. Het gebied van „De Sneeker Oudvaart” grenst aan het Snekermeer en er zal niet alleen re kening gehouden moeten worden met de belangen van de recreatie, maar ook dient er naar gestreefd te worden deze belangen te dienen. Onder leiding van de cultuurtechni sche dienst moet de commissie een ruil verkaveling voorbereiden die met voor de eigenaren draagbare lasten een ma ximum aan verbetering zal bieden. Na de installatie voerden nog vele sprekers het woord. Op een opmerking die de heer P. Galema van Friens na mens de A.B.T.B. plaatste, antwoord de ir. van den Kerkhoff dat de C.D. met het voorstel zal komen ook een deel van het waterschap Friens bjj de ruilverka veling te betrekken. De heer G. M. Bjj de individuele dressuur veroverde J. Gerbrandy te Njjland, wethouder van Wymbritseradeel, sprak namens deze gemeente en Sneek. Hjj wees o.m. op de recreatie en stelde de vraag waarom het Waterschap „De Potschar” er niet in betrokken kon worden. Ir. C. Wind noemde de ruilverkaveling Sneeker Oudvaart een dringende eis. De bedrjjfs- uitkomsten van dit deel van het lage midden van Friesland zijn lager dan in andere, beter verkavelde gebieden.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1962 | | pagina 1