Sneker industrie wil 104 premiewoningen en 38 in de vrije sector bouwen Zal verbinding Staveren-Enkhuizen blijven of vervallen? De heer VI. Nauta nam afscheid als hoofd van de Koningin Wilhelminaschool Tweedaags feest te Nijland van IJLST en l. Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL 71 Ronde rond het Ijsselmeer Skütsjesilen voor amateurs Mond- en klauwzeer tot staan gebracht Verbodsbepalingen opgeheven Dr. M. H. Bolkestein 25 jaar predikant Actie voor nieuw sportcom plex te Jutrijp start uitstekend Geslaagd 117e jaargang no. Leesclubjes beginnen weer - Hei Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Wat de raad te behandelen krijgt wereldkampioenschappen Men ziet echter wel in dat bij ophef- Gebouw' 2. Gr. H. T Kantoor voor admini stratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon 3005 (0 5150) b.g.g. 4091. De terreincommissie heeft nog slechts by een klein aantal inwoners van Hom- merts-Jutrijp bezoeken afgelegd, maar hierbij is reeds meer aan duizend gul den toegezegd. Een mooi begin. Verschijnt MAANDAGS en DON DERDAGS i u stond De- nog het aan Bouwrjjpmaken terreinen in de Noor- derhoek. In 1962 Advertentieprijs 15 ct. per mm. Bij contract (handels- adv.) lager. Abonnementsprijs f 3 per half jaar. Franco p. post f 3.75 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad. Voor de examens van de Ned. Har monium Ex. Commissie slaagden: Voor het voorbereidend examen I S. v. d. Werf, Sneek en mej. P. v. d. Bosch, Gauw; Voor het voorbereidend examen II: A. Burna, Oosthem, D. Smit, Abbega, en mej. B. Veenstra, Oosterend; Voor het getuigschrift - B (kerkelijk spel) D. de Jager, Uitwellingerga. Begonnen werd woensdagmorgen met een optocht van versierde wagens, voor stellende titels van Friese boeken, een optocht, w’aarin ook enkelingen meelie pen. Hoewel het aantal wagens niet groot was, waren er toch heel mooie bij en waren de ideeën, evenals bij de enke lingen, vaak zeer origineel. Na de optocht werd op het sportterrein, onder leiding van het onderwijzend per soneel en het bestuur der Oranjevereni ging, een aanvang gemaakt met de kin derspelen, terwijl de ouderen, óf naar hun werk gingen (voorzover dit nodig was) óf als toeschouwers fungeerden. Met veel animo „skrepte” de lieve jeugd om toch maar een prijsje in de wacht te slepen en ondertussen werden zjj fing de spoorlijn Staveren-Sneek dan gevaar loopt te verdwijnen. In zijn ant woord dringt het Departement Sneek er dan ook op aan de verbinding Sneek- Staveren te handhaven. Deze verbin ding wordt noodzakelijk voor Sneek en de hele Zuidwesthoek van Friesland ge acht. Het zou zelfs wenselijk zijn dat de ze met een behoorlijke frequentie zou blijven bestaan. De Kamer van Koop handel zou eenzelfde mening hebben. meezeilde en de heer Nauta, die op zijn 65ste nog heel vitaal kon zeggen: nou zet ik geen voet meer in die school, nou ga ik leven voor al dat andere. U hebt veertig jaar alle vertrouwen van de ker ken gehad, terwijl u wist dat de kinderen later weer terug zouden vallen in aller lei hokjbs. U hebt geen resultaat gezien, maar ik hoop dat u nu, na school, er staan ter oppervlakte van ongeveer 6447 m2. De terreinen zijn gelegen ten noorden van de Worp Tjaardastraat tus sen de Franekervaart en de volkstuinen en de te bouwen woningen zijn geprojec teerd aan een evenwijdig aan de Worp Tjaardastraat aan te leggen straat. De stichting kan zich verenigen met de koopprijs van 18.25 per m2 en met de met deze prijs overeenkomende grond rente van 0.915 per m2. B. en W. stel len voor ook aan deze eigendomsover dracht medewerking te verlenen. nog op wilt hameren te werken voor één kerk, voor de ene Heer. Namens de Herv. Gemeente hoopte hij nog op een jarenlange vruchtbare samenwerking. Wij zijn blij zo’n kerkelijke Churchill in ons midden te hebben. De heer Akker man die thans het Kweekschoolbestuur vertegenwoordigde, dankte ook namens de leraren voor de leiding die de heer Nauta jarenlang aan de jongelui heeft gegeven. Hij bood een boekenbon aan. „Als het gordijn valt” zo noemde de scheidende jarige zijn rede, die hij, al vorens alle sprekers te beantwoorden en te danken, hield. Hij was er van over tuigd dat hij in dit spel veel fouten had gemaakt. Hij had het zeer persoonlijk gespeeld. Ik weet van weerstanden, gro te en kleine, aldus de heer Nauta, maar ik heb getracht personen en zaken te scheiden. Er is veel veranderd, ook wat betreft de outillage van de school. Er wordt meei’ rekening gehouden met de persoonlijkheid van het kind en er zijn onderwijsvernieuwingen gekomen. Ik ben er echter van overtuigd dat de school een onderwijsinstituut is, zonder show. Ook een kind moet een houvast hebben en daarom geven wij ook in geestelijk op zicht leiding. Doch alleen God kent de vrucht. Ons werk heeft waarde en be tekenis voor het Koninkrijk. Maar het is nietig in het grote geheel. Ik dank allen voor de lof die mij toegezwaaid is. Het maakt deemoedig en stil. Hierna dankte de heer Nauta alle sprekers persoonlijk. Ook 38 woningen in de vrije sec tor in de Nóorderhoek. De Stichting Industriewoningen Sneek heeft fevens plannen voor de bouw van 38 eengezinswoningen in de vrije sector in'de Nóorderhoek en zij heeft de ge meente verzocht hjervoor grond af te •lutrijp-Hommerts. Woensdag 5 sep tember a.s. zal het vijfentwintig jaar zijn geleden, dat dr M. H. Bolkestein uit Zeist, thans wetenschappelijk hoofd ambtenaar bij de theologische fakulteit aan de rijks universiteit te Leiden, werd bevestigd als predikant in de Nederland se Hervormde Kerk. Dr Bolkestein werd op 6 juli 1912 uit een predikantsgezin te Steenwijk gebo ren. Hij bezocht eerst het christelijk lyceum te Zutphen en studeerde daarna nog aan de rijks universiteit te Gronin gen, waar hjj in 1934 zijn kandidaats- en in 1937 zijn doctoraal examen theologie aflegde en in 1941 bjj wjjlen prof. dr. W. J. Aalders promoveerde tot doctor in de fakulteit van de godgeleerdheid. Nadat de heer Bolkestein in 1936 door het pro vinciaal kerkbestuur van Utrecht was toegelaten tot de evangeliebediening in de Nederlandse Hervormde kerk werd hij op 5 september van het daaropvol gend jaar (1937) door prof, dr Th. L. Haitjema, bevestigd als predikant van de hervormde gemeente van Drogeham in de classis Dokkum. Op 10 november 1940 verwisselde de jubilaris deze ge meente met die van Jutrijp-Hommerts in de classis Sneek en op 30 juni 1946 deed hij intree als predikant van de hervorm de gemeente van Leeuwarden. In 1947 vertrok dr Bolkestein naar het voormali ge Nederlands Oost Indië. Naar wij vernemen ligt het niet in de bedoeling van dr Bolkestein om te re cipiëren en ook niet om een herdenkings rede uit te spreken. Geldlening van 300.000.- Gedeputeerde staten van Friesland hebben medegedeeld dat zij bereid zijn hun goedkeuring te hechten aan het raadsbesluit van 7 juni 1962, o.m. tot het aan de stichting jachthaven en kam peerterrein ,,De Domp” verstrekken van een geldlening groot 300.000.-, renten de 41/'2%, af te lossen in 40 jaar bjj wijze* van annuïteit. Indien in de financiering daarvan kan worden voorzien. In verband hiermede heeft de Coöp. Raiffeisenbank „Sneek en Omstreken” alhier, speciaal voor de financiering van bovenvermeld object, een aanbieding ge daan voor een geldlening tot hetzelfde bedrag met een looptijd van 30 jaar, on der de volgende voorwaarden: koers 100% looptijd 30 jaren, rente 4%% per jaar, halfjaarlijks te voldoen, aflossing van 30 gelijke jaarlijkse termijnen, aan vangende 31 december 1963; tussentijdse versterkte of algehele aflossing is steeds toegelaten, kosten worden niet berekend, opneming 31 oktober 1962. B, en W. stellen voor behoudens goed- De Ronde rond het Ijsselmeer wordt gehouden op 7, 8 en 9 september a.s. De ze klassieke wielerwedstrijd voor ama teurs wordt georganiseerd door de Am sterdamse Sportclub „De Germaan” t.g.v. het 60-jarig bestaan van deze vere niging. De eerste etappe op vrijdag 7 sept. heeft Sneek als finishplaats en dit belooft voor onze stad ’n wielerevene- ment van de eerste orde te worden. Er heeft zich namelijk in onze stad een ontvangstcomité gevormd van vertegen woordigers van het Actie-Comité, Sne ker Zakenlieden en andere personen, die van dit wielerfestijn een groots gebeuren willen maken. Aan deze ploegenwedstrjjd wordt deelgenomen door ongeveer hon derd wielrenners, waaronder een vijftal dat aan de i heeft deelgenomen. Ook rijdt een ploeg mee, die geadopteerd is door Grafische en Cartonnage Industrie Menno n.v. in Sneek. De renners komen in Sneek ongeveer tussen zes en half zeven aan. Zaterdagmiddag om één uur wordt van uit Sneek gestart voor de tweede etappe naar Zwolle. In de krant van donderdag volgen nadere gegevens over finishplaats, feestelijke omlijsting, start op zaterdag enz. enz. Zaterdagmiddag is er op het Snee- kermeer skütsjesilen voor amateurs. De ZWH, Sneker Pan, FAS, Philips, Siete Meeter en Heerenveen zullen in ieder geval meedoen. Misschien is ook Lemmer nog van de partij. De wed strijd begint om twee uur. de vergadering van 13 augustus besloot de gemeenteraad grond over te dragen aan het bestuur van de Stichting Industriewoningen Sneek voor de bouw van 33 premiewoningen. ze stichting heeft thans verzocht enkele bouwterreinen, gelegen in uitbreidingsplan Lemmerweg, haar in eigendom over te dragen. De mogelijkheid blijkt namelijk aanwezig om nog 104 eengezinswoningen in de premiesector te bouwen. Ten aanzien van 58 van deze woningen is reeds een premie en bijdrage uit ’s rijks kas toe gekend, terwjjl voor de overige wonin gen de premiebeschikking kan worden verwacht. De gevraagde terreinen lig gen grotendeels in de stadsuitbreiding Lemmerweg-oostzijde, terwjjl voor een 26-tal woningen een terrein aan de west zijde diende te worden aangewezen. To taal beslaat de grond een oppervlakte van 18794 m.m. den meegeholpen deze feestdagen te doen slagen, waarna het eerste couplet van het Wilhelmus werd gezongen. Bezoldiging gemeentepersonecl in verband met de algemene huur verhoging. In een rondschrijven van 23 augustus 1962 doet de minister van binnenlandse zaken mededeling van een maatregel, welke in verband met de compensatie voor de op 1 september 1962 ingaande huurverhoging, met ingang van die da tum t.a.v. de bezoldiging van het rijks personeel zal worden genomen. De be windsman verzoekt de gemeentebestu ren te bevorderen dat voor het gemeen- tepersoneel een overeenkomstoge voor ziening wordt getroffen De salarismaatregel houdt in dat aan de belanghebbende ambtenaren en ar- beidscontractanten met ingang van 1 september 1962, in de vorm van een af zonderlijke toeslag naast het salaris een loonbeslag zal worden toegekend ten bedrage van 1.5% van het salaris met inachtneming van een minimum bedrag van 2.25 per week of 9.80 per maand in een standplaats der 2e klasse. B. en W. zjjn van mening dat het aan beveling verdient aansluiting te zoeken bjj de voor ’t personeel in dienst van het rijk te treffen voorziening en deze ook van toepassing te verklaren op het daar voor in aanmerking komende gemeente- personeel. Na de sprongsgewijze daling van het aantal gevallen van mond- en klauwzeer in de voorafgaande maand, hebben zich sedert 2 augustus j.l. geen nieuwe gevallen van deze besmetteljjke veeziek te, die de varkenshouderij in ons land teisterde en de Nederlandse exportbe langen ernstig bedreigde, voorgedaan. Daar het mond- en klauwzeervirus nog steeds werkzaam is en de situatie met betrekking tot het mond- en klauw- zeei- in West-Duitsland niet gunstig kan worden genomen, blijft waakzaamheid echter geboden. De Veeartsenjjkundi- ge Dienst van het Ministerie van Land bouw en Visserij heeft dan ook ter ken nis van belanghebbenden gebracht, dat bjj de verheugende nieuwe toestand met betrekking tot het mond- en klauwzeer in ons land, niettemin speciale ontsmet- tingsmaatregelen voor vee-auto’s vóór het vervoer van varkens moeten worden gehandhaafd. Bovendien worden voor bereidingen getroffen om bü het onver hoopt optreden van nieuwe gevallen de besmettingshaard te kunnen isoleren terstond een vervoersverbod in te stel len in een beperkt gebied rond het be smette bedrijf. Behalve voor het eigen vervoer per trekker van varkens in aanhangwagens, dienen auto’s, die varkens naar een markt vervoeren, hoogstens één dag tevoren te worden ontsmet, bij ander vervoer hoogstens drie dagen tevoren en bjj vervoer naar een slachtplaats boven dien direct na de lossing op de slacht plaats. ziet, een paar malen hetzelfde nummer voor.) Naar wat de nummers in de op tocht voorstelden, mocht door het pu bliek worden geraden. Hiervoor waren een drietal prijzen beschikbaar gesteld. De eerste prjjs was voor de heer A. J. Bakker, die slechts één fout had; de tweede was voor mej. Sj. Bakker en de derde voor mej. Janke de Boer. Aan het einde van de avond bracht de voorz. van de Oranjevereniging, de heer H. S. Wiarda, dank aan allen, die had- Op verzoek van Gedeputeerde Staten is onlangs een ontwerp-advies opgesteld, dat betrekking heeft op de plannen van de Nederlandse Spoorwegen in verband met de veerdienst Staveren-Enkhuizen. Dit ontwerp-advies is aan alle gemeen tebesturen in Zuidwest-Friesland toege stuurd. Door de Sneker zakenlieden hun mening hieromtrent te vragen, willen B. en W. tot een advies komen en dat aan bo vengenoemd college doorgeven. De Vereniging van Sneker Zakenlie den is van mening dat niet alleen de spoorljjn, maar ook de bootverbinding moet blijven bestaan. In verband met de recreatie in de Zuidwesthoek verwacht men namelijk een stijgende belangstelling. Tevens omdat de ontvolking hier niet verder doorzet en er in de toekomst een zekere groei te verwachten zou zijn. De brief aan B. en W. zegt voorts dat de belangstelling voor deze dienst vergroot zou kunnen worden als er snellere en meer comfortabele boten zouden wor den ingelegd. Als het traject een on derdeel zou gaan vormen van de beken de NS-dagtochten, zou de veerdienst bo vendien uitgebuit kunnen worden, al dus de mening van onze plaatselijke za kenlieden. Nijverheid en Handel, Sneek heeft ge antwoord dat er tegen de opheffing geen bezwaar kan worden gemaakt, om dat de cijfers en de verminderde be langstelling duidelijk aantonen dat de veerdienst op den duur toch niet ge handhaafd kan blijven. A.s. woensdag 5 september beginnen in de leeszaal de leesclubjes van Mej. H. Hoogland weer. Jongens en meisjes vanaf 6 jaar kun nen woensdagmiddag van 2-3, 3-4 en van 4-5 uur in de leeszaal komen. van de openbare lagere scholen en te vens buurman bood zijn hartelijke en welgemeende wensen voor de toekomst aan en voegde hierbij als „buurman” in het Sperkhem nog bij, dat zij ondanks verschillende opvattingen „U stond ter rechterzijde, doch ik niet gans ter lin ker” toch een gemeenschappelijke taak hadden. U had een eigen stijl. Ik heb ze ker bewondering en eerbied gehad voor de wjjze waarop u uw taak volbracht, aldus spr. Ds. D. v. d. Werf sprak namens de verschillende kerken. Hij kende twee ide ale figuren. Dr V. d. Meer uit Grouw, Ds V. d. Werf besloot de bijeenkomst die op zjjn 84ste nog alle wedstrijden met dankgebed. Eerder dan redelijkerwijs kon worden verwacht, zo zeggen B. en W. in dit voor stel aan de raad, is rijksgoedkeuring verleend voor de bouw van 38 woningen in de vrije sector door de Stichting In dustriewoningen Sneek. Aan de rijks goedkeuring is de voorwaarde verbonden dat met de bouw van deze woningen een aanvang moet zjjn gemaakt op 1 okto ber a.s. Deze omstandigheid noopt er op korte termijn toe maatregelen te tref fen tot het bouwrijp maken van de voor de bouw van deze woningen beno digde gronden. Aangezien het niet mogelijk is binnen de gestelde termijn in de stadsuitbrei ding aan de westzijde van de Lemmer weg over terrreinen, te beschikken, is de keus gevallen op het hierboven ge noemde terrein in de Noorderhoek ten noorden van de Worp Tjaardastraat. De uit te voeren werken bestaande uit de ophoging van de terreinen, de aanleg van rioleringen, straten en beplantingen en het maken van een oevervoorzienning langs de Franekervaart, zullen, met in begrip van de kosten van planbewer- king en toezicht, volgens een kostenbe- groting rond 268.850.- bedragen. In ver band met de zeer korte termijn van voor bereiding kon geen rekening worden ge houden met de kosten van aanleg van hoofdleidingen voor gas en water. Wel zijn in de genoemde raming begrepen de kosten van het plaatsen van brandkra nen en die van- het aanbrengen van de openbare verlichting. De ophoging van de terreinen kan niet door opspuiting plaats vinden. Aangezien dit tot gevolg heeft, dat de kosten van ophoging per m2 aanzienlijk zijn, is de ophoging be perkt tot 50 cm 4- F. Z. P., terwijl daar naast een rioolbemaling zal worden toe gepast. B. en W. stellen, onder mededeling dat de kosten van het bouwrijpen kunnen worden gedekt uit de opbrengst van de te verkopen bouwterreinen, voor tot uit- voering van de werkzaamheden over te keuring van de gedeputeerde staten'op gaan en de daarvoor benodigde kredie- deze voorwaarden met genoemde bank ten beschikbaar te stellen. een overeenkomst, aan te gaan. In 1917 trad de heer Nauta de onderwijswereld binnen, toen hij slaagde voor het onderwjjzersdiploma. Vrijdagmiddag is hij, vijf en veertig jaar later, weer uit het krijtgilde gestapt. Tijdens een officiële bijeenkomst, waar o.m. burge meester Rasterhoff en de heer Sipkens, inspekteur van het lager onderwijs aan wezig waren, heeft de heer Nauta voorgoed afscheid genomen. Op zijn verjaar dag, die al heel toevallig samenviel met die van Prinses Wilhelmina en temid den van al zijn kinderen, op één na die in Canada verblijft, en familieleden. Hij zal echter nog werk in overvloed hebben, want de heer Nauta zal thans voor al zjjn andere aktiviteiten op onderwijsgebied (hij was o.a. promotor en mede-op- richter van het chr. lyceum), voor de kerk, zijn werk voor de C.H.U., de N.C.R.V, Thabor en vooral zijn liefde voor Friesland en het Fries meer tijd vinden, en al zjjn werkkracht en energie daaraan kunnen wijden. De bijeenkomst werd ’s avonds nog gevolgd door een druk bezochte receptie in restaurant Piso. Een gedeelte van het terrein is gele gen binnen de strook grond, welke in het kader van de aansluiting van haar terreinen op het stratenplan Lemmer- weg/oostzjjde naar mag worden ver wacht, door de N.V. Lankhorst Touw- fabrieken, alhier aan de gemeente zal worden overgedragen. Hoewel ten aan zien van de voornaamste voorwaarden voor deze overdracht reeds overeen stemming is bereikt, kan de aartkoop van deze strook, welke gepaard zal gaan met enkele andere grondtransac- ties ter rechttrekking van de grens tus sen de eigendommen van de gemeente en die van genoemde vennootschap, op dit tijdstip nog niet geregeld worden. B. en W. hopen een desbetreffend voor stel binnenkort bij de raad aanhangig te maken. In verband hiermee kan aan het verzoek van de Stichting eerst op een later tijdstip worden voldaan voor wat betreft dit gedeelte van het ter rein. Op grond van de bouwterreinprjjsbe- rekening voor de gronden in het uit breidingsplan Lemmerweg dient de kostprijs van de bouwterreinen resp. groot 13886 m2, 4698 m2 en 210 m2, 21.50, 18.50 en 5,per m2 te bedra gen. Een en ander onder beding van een jaarlijkse grondrente van resp. 1.075, 0.925 en 0.25 per m2. B. en W. stellen de raad voor aan deze eigen domsoverdracht medewerking te ver lenen. Dank zjj het gunstige verloop van de verscherpte actie tot bestrijding van het mond- en klauwzeer, heeft de Minister van Landbouw en Visserij kunnen be sluiten tot intrekking van de bestrijdings maatregelen, neergelegd in verbods bepalingen, met name voor het vervoer van varkens en het houden van var- kensmarkten. Met ingang van 1 september 1962 is derhalve de schorsing van varkensmark- ten opgeheven en zal het vervoer van varkens - behoudens enige bepalingen ten aanzien van de ontsmetting van vee- auto’s - niet meer aan beperkingen zijn gebonden. De heer S. Akkerman, voorzitter van de vereniging voor chr. onderwijs te Sneek, opende de bijeenkomst met ge bed en heette alle aanwezigen van harte welkom. Hij vond het moeilijk in weinig woorden veel te zeggen over al de ak tiviteiten, over de energie en werkkracht die de heer Nauta altijd in en buiten de school heeft getoond. Op 20 april 1917 geslaagd, kwam na een jaar Oosterend terug, st aan de Jan van Nassauschool, vier jaar Kweekschool en werd toen benoemd als hoofd van de Koningin Wilhelmina school. Een feit dat nu na 31 jaar een begrip is geworden. U was een bekwaam kapitein op het schip in de Fred. Hen drikstraat. Met een grote liefde voor het kind, enthousiast en opgewekt hebt u uw taak verricht. Met een grote inte resse voor al de zaken, die hiermee sa menhingen. Altijd gedreven door idea lisme en uw beginsel, die u zoveel werk deden verzetten. Daarnaast was het een vreugde voor u „tusken de greiden, bos- ken en marren,, te brommen. Een ere- functie zou misschien op haar plaats zjjn, maar ik zou niet weten wat dit zou moeten inhouden. Namens het schoolbe stuur, uit grote erkentelijkheid en in dank voor de hulp, met lof voor de gro te accuratesse, waarmee u uw werk deed, bood de heer Akkerman het schei dende hoofd een polshorloge aan. Me vrouw Nauta kreeg bloemen. Burgemeester Rasterhoff dankte de hr. Nauta voor hetgeen hij in de loop der ja ren voor het onderwijs, kerk en maat schappelijk leyen heeft gedaan. En hij had misschien een tip voor de ere-func- tie. In het vervolg op Koninginnedag op het stadhuis te verschijnen. Een nieuw begin zal voor u betekenen een over- gang naai- nog meer werk in het alge meen belang. Hjj hoopte dat de heer Nau ta nog vele jaren zijn vele ambities zou kunnen voortzetten. U kan dankbaar en met voldoening terugzien op déze peri ode. Inspekteur Sipkens heeft de heer Nau ta leren kennen als een stipt, betrouw baar en ijverig mens, eigenschappen die misschien een erfenis zijn van het Calvi nisme. In de school was u een voorbeeld voor het personeel en andere hoofden. U had oog voor de grote lijn en ook voor het detail. Het onderwijs in Sneek is dan ook dankbaar dat u zo lang en zo fit van de partij bent geweest. Spr. dankte te vens voor het werk als secretaris van de inspectievergaderingen, dat „angstig pre cies” werd gedaan. Hierna kreeg de heer K. Bootsma, ver trouwensman van het C.F.S. en die te vens sprak namens het Geref. School verbond, het woord. Het christelijk on derwijs heeft markante figuren nodig, al dus spr. U bent markant en hoekig, waar aan sommigen zich misschien wel eens gestoten hebben. Daarachter schuilt ech ter een grote liefde voor uw medemens. De sleutel tot die liefde moet gevonden worden in het geloof. U weet zich ge dragen en verbonden met God. Wij zjjn vooral dankbaar dat u in uw lessen over bijbelse geschiedenis ook aandacht hebt geschonken aan de kerk geschiedenis en het zendingsonderwijs. De heer Plat sprak evenals ’s middags bij de installatie van de op volger van de heer Nauta, de heer J. Wolthuizen, namens het personeel. Het is een vreemd idee, dat u er niet meer zult zijn. Gezegend met een goede gezond heid was u er altijd, soms zelfs maar half na een aanrijding met een brommer. Gelukkig bent u niet „als een wrak op het strand van het pensioen” aange spoeld. Wij zjjn blij dat u in gezondheid afscheid neemt, ’s Morgens was de heer Nauta al een vulpenset aangeboden. De heer De Grooth voerde het woord namens de collega-hoofden. Hij was dankbaar voor hetgeen hij had geleerd en meende dat zjj hem ongetwijfeld zullen missen als de nestor van de schoolhoofden. Ook hij bood een vulpenset aan, dat echter ge ruild mocht worden. De heer De Vries afgevaardigde van de P.C.O.V., schetste de heer Nauta als een leerling die zijn werk afhad en het keurig op tjjd inle verde. Hjj dankte ook voor het werk dat deze als secretaris, vice-voorzitter en voorzitter van de vereniging had ver richt. De heer May, vertegenwoordiger natuurlijk op een en ander getracteerd. Na afloop van de spelen vond in „Het Gebouw” de prijsuitreiking plaats en werden door fa. Plantinga van Leeu- het weer, beide dagen troffen het enorm, warden diverse teken- en lachfilms ge- 'draaid, die natuurlijk bij de jeugd (en ook bij de ouderen) ten zeerste in de smaak vielen. De uitslag van de diverse kinderspelen was als volgt: Klas I: (gemengd) Ballenrace: I. Thijs Boschma; 2. Richtje Bakker; 3. Johan nes Schukken; 4. Isabel Hoogwater; 5. Pieter de Boer. Klas II (gemengd) Bloemenschikwed- strjjd: 1. Truusje Zwerver; 2. Douwe van der Kooij; 3. Aagje Zijlstra; 4. Anne Feenstra; 5. Hinke de Boer. Klas III en IV (jongens) Fietsrace met hindernissen: 1. Rinke Reijenga; 2. Klaas Feenstra; 3. Gerrit van Digge len; 4. Ynte Schukken; 5. Jelle Reijenga. Klasse III en IV (meisjes) Poppenspel: 1. Manna Rypkema; 2. Hotske Heer schop; 3. Tineke Adema; 4. Mintje de Boer; 5. Annie van Diggelen. Klas V en VI (jongens) Kruiwagenrace: 1. Hantje Zijlstra; 2. Sieberen de Boer; 3. Harry Hoekstra; 4. Wiebe Wijnja; 5. Rouke Adema. Klasse V en VI (meisjes) Matjelopen: 1. Hinke Huitema; 2. Grietje Wiarda; 3. Gientje van Hettema; 4. Wjjtske Twjjn- stra; 5. Jettie de Boer. De tweede dag was voor de ouderen. Na dat de optocht andermaal door het dorp was getrokken, werd een aanvang gemaakt met de volksfeesten, waarvoor een zeer grote belangstelling bestond, waardoor men in de loop van de dag zelfs in tijdnood kwam te verkeren. Begonnen werd met een estafette met hindernissen. Winnaars werden: 1. Arie van Hettema, W. Schukken; Mintsje de Vries en Klaske de Boer; 2. G. H. Ger- brandij, IJ. Wiersma, Nelly Rypkema, C. Clifford. 3. Sj. W. de Boer, P. v. d. Kooi, Beitske Gerlofs, Roelie Eisma. 4. Klaas Veilenga, Ulbe Haringa, J. H. Ryp kema, Wiepie Hiemstra. Emmertje tippen (mannen) 1. G. H. Ger- brandjj; 2. Sj. Zwerver; 3. P. Tjalsma. ld. dames: 1. Dj. Gerbrandjj; Speerstta; 3. N. Rypkema. Petjeballen (oudere mannen): 1. Bootsma; 2. H. Breeuwsma. Skommelen: 1. M. Bonnema; 2. Gatske Bakker; 3. M. Haarsma. Stoelendans Dames: 1. Mevr. Tolman- Gerbrandij; 2 Mevr. Gerbrandjj-de Haas; 3. Mej. T. A. Rypkema. ld. Mannen: 1. IJ. Seffinga; Joh. L. Breeuwsma; 3. Jan M. Feenstra. ’s Avonds kwam men in grote getale sa- men in „Het Gebouw” om te zien en te luisteren naar hetgeen „It Lyts Frysk Toaniel” over de voetlichten bracht. Het blijspel, getiteld „Ine mine mutte... jutte” werd meesterlijk gespeeld, hoewel de inhoud allicht niet iedereen kon be koren. In de grote pauze werden de prijzen aan de resp. winnaars uitgereikt, terwijl te vens de prijzen van de optocht bekend werden gemaakt. Deze waren als volgt: Wagens: la. Sniekeninginne; 1b. Ald- faers erf; 1c. Twaris fiif; ld. De sfinde fan Haitse Holwerda; le. Jelmer üt it reidhüske; If. Ryp en grien; tweede prijzen waren voor: Soldaten en muzi kanten: Gouden tiid; Folk yn ’e bus; Un- dogenske klaverfjouwer; Aldfaers groun; derde prijzen voor: Winterwille en Bern yn Fryslan. Bij de enkelingen werden de prijzen al dus gewonnen: eerste prijzen waren voor Swart mar leaflik en Tutte mei de lin ten; 2e prijzen wonnen: swart mar leaflik en De grouwe Sükerpar, terwijl derde prijzen werden gewonnen door Tutte mei de linten; de Sulveren rinkel bel; Heidebern en Fioele en faem. (In deze rubriek kwamen, zoals de lezer SNEEKER NIEUWSBLAD In de op morgen, dinsdag 4 septem ber, te houden raadsvergadering van de gemeente Sneek vindt de beëdiging en installatie plaats van de nieuw be noemde raadsleden. Tevens worden in deze vergadering drie wethouders be noemd voor de tijd van vier jaar. Voor de benoeming van een directeur der gemeentereiniging hebben B. en W. de volgende voordracht opgemaakt: 1. D. Rentenaar, hoofd van de gemeen telijke reinigingsdienst te Heeren veen. 2. H. Kamerbeek, wnd. chef buiten dienst bij de gemeentelijke reinigings dienst te Utrecht. 3. J. Dickhout, technisch ambtenaar le klasse bjj de reinigings- en ontsmet- tingsdienst te Nijmegen. De Oranjevereniging „Nijlan en Om- kriten” had haar tweedaags feest dit jaar gepland op 29 en 30 augustus. Leek het er de dag tevoren nog niet op met I.. w.w De héér Nauta, zijn vrouw en de heer!zodat ®®n «dermate gedaagd feest S. Akkerman bewonderen het polshor- worden gesproken, dat spontaan loge dat de heer Nauta bij zijn afscheid 00'' Practisch alle bewoners van het door de vereniging voor chr. onderwijs dorp werd zeegevierd. kreeg aangeboden. ’s Middags om half drie werd het nieuwe hoofd de heer J. Wolthuizen wel kom geheten en geïnstalleerd. Men hoop te op een goede samenwerking. Ki v

Sneeker Nieuwsblad nl | 1962 | | pagina 1