Waterpoort- krabbels Friese zuidwesthoek heeft grote recreatieve betekenis Een nieuw Paviljoen aan het Sneekermeer? Oude scheepsbouwersvak viert hoogtij Kampioens-equipe van „De Water-Poorters” gehuldigd I Ml IJLST w.. van door Speurder en i SP Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL ifiÉ 117e jaargang no. 76 Donderdag 20 sept. 1962 x V ff c Kerkconcert te Oosthem Afscheid, bevestiging en in tree ds H. C. Kranendonk Gebied met (veelzijdige) mogelijkheden komt langzaam in beweging Nieuwe actie voor verkeers veiligheid De Friese zuidwesthoek, een gebied dat van grote betekenis kan zijn voor de snel stijgende behoefte aan rust en ruimte, temeer omdat het zeer dicht bij de grote bevolkingscentra in het westen ligt, komt lang zaam in beweging. In de afgelopen maanden is enige malen de aandacht op dit gebied gevallen, onder meer door het gereedkomen van het rap port „Rust en ruimte”, waarin een aantal mogelijkheden en wenselijk heden zijn vastgelegd. Dit rapport is tot stand gekomen door de activi teiten van de Stichting Sudergoa, die hierin een aantal gegevens heeft samengebracht dat voor het bepalen van een koers voor de toekomst van groot belang is. De zuidwesthoek - en daar is men zo langzamer hand wel van doordrongen - zal er echter niet komen met uitsluitend de bouw van recreatiecentra, verbetering van wegen, het aantrekken van kleinere industriële bedrijven, woningbouw, sportvelden en derge- lijke. Aanpassing op velerlei menselijk terrein zal evenzeer noodzakelijk evennls grote vooruitstrevendheid van de gemeentebesturen. Papieren rijksdaalder verdwijnt Geslaagd V amor-diploma Verdreven door benzinestank.... Kapelaan Galama wordt pastoor in Nagele Hei Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD 1 ,”H« kan niet met zijn handen stil- X „Nocht en Kriich” opende winterseizoen A l X. X” SNEEKER NIEUWSBLAD H f. X Het resultaat deze Terug uit Canada. 1 Voorzieningen nodig. liefborden, paarden Dat de werd geplaatst. de gereedkoming van de boxen in moois zal worden. X zijn Verschijnt MAANDAGS en DON DERDAGS Kantoor voor admini stratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon 3005 (0 5150) b.g.g. 4091. Als U enige maanden geleden ons ver haaltje hebt gelezen over de stokoude Friese boeier die op de werf van de fir ma J. v. d. Meulen Zn. aan de Woud- vaart alhier geheel nieuw opgebouwd en tevens een meter verlengd zou worden, dan bent U misschien nieuwsgierig te weten hoever men daar nu mee gevor derd is. streert evenwel hoe het allemaal onder de maat blijft. Terwijl de trek juist naar deze ge- Het verbond voor Veilig verkeer te Den Haag start in oktober met een nieu we actie om de veiligheid in het verkeer te bevorderen zo meldt O.N. De actie heet „Moeders van School gaande kleuters”. De actie beoogt in de praktijk moeders van schoolgaande kin deren voorlichting te geven op het ge bied van de opvoeding in verkeersvei ligheid. s s c X Advertentieprijs 15 ct. per mm. Bij contract (handels- adv.) lager. Abonnementsprijs f3. per half jaar. Franco p. post f 3.75 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad. De Zuidwesthoek dient zo langzamer hand bewust te kiezen voor het toeris me, maar dient dan ook con amore de nodige voorzieningen te treffen. De ope ning van bruggen op zondag ten behoe ve van watersporters dient geen punt van discussie meer te zjjn. Het benut ten van de mogelijkheden voor het „strandleven” langs de IJsselmeerkust dient met meer voortvarendheid te wor den aangepakt. Op dit punt is in Mak- kum in het recreatiecentrum „De hol le Poarte” een voorbeeld gegeven van Zondag zat het poesje van de fa- Op grond van de met de nieuwe zilveren rijksdaalder opgedane ervaringen zal naar een totale vervanging van de thans circulerende papieren rijksdaalder wor den gestreefd, zo schrijft de Minister van Financiën aan de Tweede Kamer. In de tijd dat de nieuwe zilveren rijks- daalders in omloop zjjn, is namelijk ge bleken dat het publiek in het algemeen de voorkeur geeft aan deze muntstukken boven de muntbiljetten van 2.50. les moet met de hand gebeuren en het brandenvooral - waarvoor bossen ge droogd riet worden gebruikt - vraagt veel tijd, tijd. Voor het kerkelijk examen slaagde onze oud-stadgenoot de heer D. P. Rijpma, theologisch cand. te Utrecht. Te Amsterdam slaagde voor het exa men leermeestergezel Litho-fotograaf onze oud-stadgenoot de heer G. Pla ten, thans te Haarlem. Welnu er kon wel niet doorlopend aan worden gewerkt omdat de heren Van der Meulen gelukkig méér hebben te doen en Van der Meulen sr. ook nog drie weken meegeholpen heeft aan de reparatie van het dak van zijn grote schuur omdat de timmerman te weinig mensen had, maar een flink begin is al gemaakt. De nieuwe voor- en achtersteven zijn al geplaatst, de nieuwe leggers en de nieu we bodemplanken aangebracht, welk laatste vooral een moeizaam, tijdrovend en veel vakkennis vereisend werk is om dat de zware eiken planken die naar de voor- en achtersteven lopen allen in de juiste vorm gebrand en zgn „arm” ge schaafd moeten worden óm ze zo dicht mogelijk te doen aansluiten. Later wor den de naden dan nog gebreeuwd om ze dicht te maken. Hetzelfde geldt voor de verdere beplanking van de romp, zodat er in de bouw van zo’n rond schip ont- hoe het wel moet. Gaasterland demon- zettend veel werkuren gaan. Vrijwel al- OUDEGA-W. Dinsdag is de schaak- en damclub „Nocht en Kriich” weer begonnen. Het winterseizoen werd geopend met een gongwedstrijd. De zaal was echter nog niet geheel vol, zodat ook nieuwe leden van harte welkom zijn. De uitslag luidde: Schaken: 1. Ds J. W. v. d. Heide, 2. J. F. Bakker en 3. H- van Popta. Dammen: 1. C. J. Veninga, 2. L. v. d. Meer en 3. H. de Vries. meente toeneemt en er in bijvoorbeeld „Het Fonteinbos” te Oudemirdum weer een fraai bungalowpark beschikbaar kwam, staat daar nog altijd in de Poli tieverordening dat het is verboden in openbare wateren of in wateren van de openbare weg zichtbaar te baden of te zwemmen, tenzij in inrichtingen of op plaatsen goedgekeurd door B. en W. Op terreinen, zichtbaar vanaf openbare we gen of op plaatsen, die - zij het met enige beperking - voor het publiek toe gankelijk zijn mag men niet zonneba den. Voorts mag men er zich niet ge heel of gedeeltelijk ontkleed dan wel ge heel of gedeeltelijk gekleed in badcos- tuum bevinden. Tenslotte mag men zich op de openbare weg of zichtbaar van de openbare weg niet bevinden in „aan stootgevende kleding,” waaronder ook een badpak wordt verstaan. Deze veror dening houdt in feite in, dat men in Gaasterland wel kan zwemmen, maar zich nauwelijks kan uitkleden en dat men er strafbaar wordt zodra men na het zwemmen weer aan land komt. En, o schande; dat is bijvoorbeeld in Oude mirdum speciaal het geval op zondag, want dan heft de exploitant van het strand geen entree voor zijn terrein, maar hij sluit ook de badhokjes, zodat dan lieden van beiderlei kunne met een bundeltje badgoed onder de arm pogen zich ongezien te verkleden. Dat is vreemd. Een afschrift van de veror dening wordt aan kampeerders in deze gemeente uitgereikt. Er wordt niet bij gezegd dat men er niet streng de hand aan houdt en dat Gaasterland hiermee struisvogelpolitiek bedrijft. Ook zaken als deze zullen moeten veranderen, wil de Zuidwesthoek de juiste koers beva ren naar nieuwe bestaansbronnen en de mogelijkheden benutten zoals die ook in het rapport Rust en Ruimte nogeens zijn vastgelegd. i Er gingen al lang geruchten, dat een groep zakenlieden en andere belang stellenden alhier, in samenwerking met een grote bierbrouwerij, van plan was aan het Sneekermeer een nieuw en goed geoutilleerd paviljoen met hotel- accomodatie te stichten. In eerste in stantie werd daarbij gedacht aan de hoek bij Gossepalen, waarheen dan vanaf Rijksweg 43 een nieuwe weg zou moeten worden aangelegd. De kosten daarvan zijn echter zo hoog - geraamd op 2'/j miljoen gulden - dat dit plan moeilijk uitvoerbaar bleek, afgezien nog van de andere bezwaren welke te gen deze plaats werden ingebracht. Daarna is contact opgenomen met de tegenwoordige eigenaar van het Pa viljoen Sneekermeer de heer P. van der Zee te Leeuwarden en hoewel er nog niets definitiefs is overeengeko men (reden waarom wij met een eer dere publicatie hebben gewacht) schijnt thans de mogelijkheid niet uit gesloten dat er overeenstemming tus sen de partijen zal worden bereikt. Zo is ons althans van welingelichte zijde medegedeeld. Het ligt in de bedoeling naast het bestaande paviljoen een nieuw gebouw te stichten. Niet luxe maar wel vol doende aan de eisen van deze tijd, en het tegenwoordige hotel te laten be staan. Teneinde zo goed mogelijk tegemoet te komen aan de behoefte aan sociale recreatie zal er naast het paviljoen ook een gelegenheid worden geschapen waar tegen billijke prijzen ijsjes, limo nade e.d. voor kinderen te koop zul len zijn, zodat gezinnen met een smal le beurs er ook van kunnen genieten. Voorts omvatten de plannen het aan leggen van een kunstmatig strand, een insteekhaven en speelgelegenheid voor de jeugd, terwjjl gehoopt wordt dat in het kader van de ruilverkaveling t.z.t. ook een betere verbindingsweg tot stand zal komen. Te Groningen slaagden voor het Vamor-diploma onze stadgenoten de heren J. Sminia en W. Wuring. Zondag aan het bescheiden strand van Oudemirdum: paviljoen en badhok jes gesloten, liefhebbers die zich ondanks de politieverordening te water willen begeven moeten maar zien dat zij zich ergens verkleden en de dis cretie waarborgen.... OOSTHEM. Zondag j.l. concerteerden in de Ned. Herv. Kerk alhier de orga nist van de Martinikerk te Groningen Wim van Beek en Tineke van Wallinga sopraan, eveneens uit Groningen. De heer v. Beek opende met Prelude en fuga in g van Buxtehude waarna Tineke van Wallinga, begeleid door Van Beek, de aria „O hatt ich Jubals Harf”, uit het oratorium „Jozua” van Handel en de „Kerkaria” van Stradella zong. V. Beek speelde verder nog werken van Walther (Concert in c), Bach (orgel- koraal „Herr Jesu Christ dich zu uns wend”) en Schuurman (Toccata-trio-Fu- ga over Psalm 150) en Tineke v. Wal linga vervolgde met „Jauchzet Gott in allen landen” uit cantate no. 51 van Bach en „Magna res est Amor” van H. Andriessen. Ook deze keer was weer een talrijk publiek bij dit misschien nog al zwaar maar toch op hoog peil staand concert aanwezig. Het volgen de en tevens laatste concert in dit sei zoen zal worden verzorgd door het we reldbekende Ned. Kamerkoor o.l.v. Fe lix de Nobel en wordt gehouden in het „Himsterhüs” op vrijdag (dus niet op zondag) 26 oktober a.s. Verdere bij zonderheden hieromtrent volgen via raambiljetten en advertenties. In overleg met de schoolarts heeft het hoofd van de openbare uloschool alhier, de heer W. Meindersma, beslo ten morgen de school te sluiten. De reden van deze onverwachte vrije dag is de doordringende benzinestank, die al weken in het gehele gebouw hangt. Het werd zelfs zo erg dat de afge lopen week het lesgeven in een van de lokalen verboden werd. De buurman van de school, de fir ma Fritsma heeft toen een onderzoek ingesteld. Bij de opgravingen kwam aan het licht dat er een lek in een van de benzinetanks zat, dat echter in de loop van de vorige week is hersteld. De stank verdween dan ook gestadig. Thans is de benzinelucht echter in nog heviger mate komen opzetten. Zo erg, dat het hoofd het niet langer verant woord achtte de leerlingen in het schoolgebouw toe te laten. Vanmiddag is men opnieuw met een onderzoek begonnen, dat morgen ver volgd zal worden. Per 28 september heeft mgr. Nier man, bisschop van Groningen kapelaan D. J. Galama, alhier benoemd tot pas toor te Nagele in de Noordoostpotóer. Kapelaan Galama, die in 1955 naar Sneek kwam, heeft zich hier ook veel met het jeugdwerk beziggehouden. Hjj was onder meer aalmoezenier van de „Titus Brandsma Zeeverkenners- groep” en de gymnastiekver. „Vlug en Lenig.” Kapelaan Galama werd op 7 maart 1921 te Tjerkwerd geboren. Na zijn priester wijding op 20 juni 1947 werd hij benoemd tot kapelaan in Beltrum en daarna in Wijk bij Duurstede. In zijn toespraak in het stadhuis ver onderstelde burgemeester Rasterhoff dat de prestatie welke de Water-Poor- ters nu leverden waarschijnlijk maar eenmaal in de geschiedenis zal voor komen. Namens het gemeentebestuur en de burgerij, met name de vele paar denliefhebbers in onze stad, wenste hij de leden geluk met het kampioenschap, in ’t bijzonder de voorzitter H. P. An- de te Nijland en de instructeur, waar na hij namens het gemeentebestuur een enveloppe met inhoud aanbood. De ama zones van de equipe, mej. G. de Boer te Nijland en Mej. J. Feenstra te Oosthem, alsmede mevrouw Wiarda kregen bloe men. Voorts bracht spr. hulde aan de heer Joh. Teernstra te Oldeklo'ster, winnaar van de dressuurproef. Burgemeester Van Hout was ver heugd dat platteland en stad hier sa menwerken en sloot zich verder hij de woorden van zijn ambtgenoot aan. Namens de Paardenfokvereniging Sneek en Omstreken bood de heer F. P. de Haan te Koufurderrige eveneens een gevulde enveloppe aan, waarna de heer G. v. d. Pjjpekamp nog het woord voerde namens V.V.V. en de heer P. Postma namens de Ver. van Sneker Za kenlieden. De heer H. P. Andela dankte voor de waarderende woorden en de hulde en in het bijzonder de heer Wiar da voor de unieke prestatie in de Dom stad. In de naastgelegen schuur ligt een uit Canada teruggekomen Friese Tjotter, ook gebouwd op de beroemde werf van Van der Zee te Joure. Dit kort, brede type - de boot is 4.80 m lang en 2.40 m buitenwerks breed - werd vroeger een 4/8 boot genoemd. Wijlen de heer F. H. Pijttersen alhier heeft er ook een gehad, de „Mamocht” welke vele Sne- kers zich nog wel zullen herinneren. Daarna kwam hij in handen van de heer Moedt die hem echter spoedig weer ver kocht omdat hij voor de verhuur onge schikt was. De hier bedoelde tjotter werd zes jaar geleden in Holland aangekocht en door de heer Van der Meulen die toen nog in Joure woonde voor een landgenoot in Canada grondig opgeknapt en door Mo lenaar in Grouw van een nieuw tuig voorzien, waarna V. d. Meulen hem naar Montreal heeft verscheept. De zoon van de opdrachtgever heeft er in gezeild, maar onlangs is dé familie naar Zwitserland verhuisd en werd de tjotter naar V. d. Meulen teruggezonden omdat men hem niet in Canada wilde la ten verrotten. Van der Meulen,.moest er zich maar mee redden”. Welnu dat was geen bezwaar. De boot lag nog maar nauwelijks bjj de werf of hij was al ”er- kocht aan iemand in Arnhem. Hjj moet nu wat opgeknapt worden omdat hjj de laatste jaren wat is verwaarloosd maar overigens is htf nog gaaf. Dang zjj de goede zorgen welke V. d. Meulen er zes jaar geleden aan heeft besteed. Het fraaie snijwerk op de boeisels, de stuurbalk, de bedelbalk en het roer is ook nog ongeschonden, zodat het stellig weer ’n mooi scheepje wordt en een aanwinst voor het Stamboek. Verder worden op de werf nog twee oude scheepstypen gerepareerd: een luxe Noordzeebotter waarvan een vijftig tal inhouten en gedeelten van de huid vernieuwd moeten worden, 'aar ook branden aan te pas komt, en een Pluit die eveneens van zwakke plekken in de huid en aan de berghouten genezen wordt. WOUDSEND. Onze voormalige dorpsgenoot Ds H. C. Kranendonk zal zondagmiddag 30 september a.s. in de Hervormde Kapel te Emmen afscheid nemen als predikant, voor bijzondere werkzaamheden van de herv. gemeen te aldaar en zondagmiddag 7 oktober in de Oranjekerk te Rotterdam zijn in tree doen als predikant van de herv. gemeente van Rotterdam-Hillegers- berg. Hij zal werkzaam zijn in de wijk- gemeente „Oranjewijk” met de Oran jekerk als centrum. Ds Kranendonk werd op 3 juni 1947 predikant van de herv. gemeente van Woudsend (Ypecolsga, Smallebrugge en Indijk) en vertrok in mei 1955 naar Emmen. Tijdens zijn ambtsbediening te Woudsend c.a. was hij o.a. voorzitter van het district Sneek van de Jonge Kerk en voorzitter van het bestuur der chr. school te Woudsend. Tijdens zijn verblijf alhier ging hij in april 1948 in militaire dienst en is toen twee jaar in Indonesië werkzaam geweest als legerpredikant. u» sommige gemeenten is men fors be gonnen de nieuwe mogelijkheden van in dustrialisatie aan te pakken, ook al heeft de kernpolitiek terecht grote te leurstelling gewekt in ditzelfde gebied, waarbij wij speciaal denken aan Bols- ward, dat nochtans met grote voortva rendheid actief blijft, om ondanks alle problemen de bestaansmogelijkheden te verruimen en daarnaast de naam van deze stad als cultuurcentrum in Friesland eer te blijven aandoen. De positie van ue steden Sneek en Bols- ward is evenwel geheel anders dan die van het platteland. Sneek heeft grote recreatieve mogelijkheden vlak naast de deur, maar mist nog altijd de directe goede verbinding die het Sneekermeer snel bereikbaar moet maken, doch be nut daarnaast eveneens goede industrie- ele kansen. Voor plaatsen bijvoorbeeld als Workum, Sloten of Hindelopen lig gen de kaarten geheel anders, zijn de moeilijkheden groter. Een groeiende toeristische belangstelling zal ook deze steden evenwel niet voorbijgaan, temeer omdat toeristen een bezoek aan de ste den als een openbaring zien. Ook voor deze plaatsen is het zaak dat de bevor dering van het toerisme in de zuidwest hoek krachtig wordt aangepakt in sa menwerking van alle gemeenten en met een tot stand te brengen streek- V.V.V. X gernis van de om- X wonenden die er X niets voor voelen X hun uitzicht te la ten belemmeren door ’n plm. zeven meter hoge muur, schrijft verder: ....r Al deze plannen zullen «chter moe ten worden uitgevoerd met medewer king en z.m. in samenwerking met het gemeentebestuur van Wymbritsera- deel, dat bij de uitvoering van het Pot tenplan ook diverse voorzieningen in dit gebied zal treffen, o.a. de bouw van veertig büngalows. Maar ook met de gemeente Sneek die hier eveneens belanghebbende is en daartoe reeds di verse gronden heeft aangekocht. In het belang van de watersport en de recreatie in het algemeen en die van Sneek en Wymbritseradeel in het bijzonder, is het te hopen dat de on- derhandelingen welke thans nog gaan de zijn tot een goed einde zullen wor den gebracht. De behoefte is groot en wij mogen in dezen niet langer achter aan komen. HHHIHUHHtHHIHHHItlItHIHHIHUHIiHUUUHHHHIIHHIHHHIHHHIIHIUHHHilHIHH mag op ’t ogenblik wel de prachtige x korenmolen genoemd worden, die X voor vijf minuten een plaatsje naast X zijn broertje in de geheel in stijl ge- Ia zilt 11-v* rr/-.l-1az**-vF4- Snekers X zich de vijver (en goudvissen) met x molen herinneren. X Als hij klaar is, wil ik hem wel ver- x kopen, zegt de heer Siesling en kjjkt x nog eens keurend naar de nieuwe X molen. Werkelijk een pronkjuweel. Deze knutselaar maakt echter niet x aTlcton TYinlonc moor* r»r»lz" xrool wurk”, alles van hout. Prachtige do- x vuiony wex TC- X en reigers. En X houden achtertuin gekregen heeft. Toen de familie Siesling nog' van de Oppenhuizerweg woonde en de molen in de voortuin stond, werd er vaak gevraagd: Mogen we fotografe ren? Kinderen vonden het schitte rend als ze er mee mochten spelen. Ongetwijfeld zullen vele X beslist X voor - van de thans naar alle een fabriek verrij zen. Tot grote er- X financiële moeilijkheden gelukkig vele evacué’s waren. In de jaren ’50 x X weer te boven zijn gekomen. Een vertoonde het een dieptepunt. In 1951 x X verheugend verschijnsel is de op- bezochten slechts 43 gymnasiasten de X x van een speeltuirivereni- school. ging aan de Lemmerweg...”. zitten,” zegt mevrouw Siesling van x Onlangs stond Speurder bij het haar man, Frans Siesling uit de x X Stadhuis met veel belangstelling naar fepenlaan. Hij moet iets te knutselen X een bruidsstoet te kijken. En net, hebben. Het resultaat van deze x toen de bruid zou uitstappen, klonk „werkwoede” hebben wij eens be- S er plotseling een bevelend stemme- wonderd. Als belangrijkste werkstuk X X tje: „Ga eens weg; ik wil die vrouw - --- X in het witte pak zien! Zaterdagmiddag zijn de acht ruiters van de landelijke rijvereniging De Wa ter-Poorters alhier, die in Utrecht bij de dressuur klasse M het nationale kampioenschap behaalden, door ons gemeentebestuur, dat van Wymbritsera deel, de Vereniging van Sneker Zaken lieden en V.V.V. in het stadhuis gehul digd. Vooraf maakte het achttal, voor afgegaan door het chr. muziekcorps „Harmonie” een rit door een groqf ge deelte van de stad welke eindigde op de Marktstraat waar de beide burgemees ters onder leiding van de instructeur de heer H. S. Wiarda te Nijland de in car ré opgestelde groep inspecteerden. Daarna werd het Fries Volkslied ge speeld. In de jachthaven wordt de oudste Siesling. Vooral het vrouwtje met de X X rjj van de jachthuizen opgeknant. De- „bollekoer” is enig. Dat de heer ze begonnen te verzakken, zodat Siesling feeling heeft voor dit werk, X men er nu een nieuwe fundering van wordt wel bewezen door het feit dat X betonplaten met een brede voet onder hij, toen hij nog werkte, altijd op de X aanbrengt. Hoewel het seizoen voor reparatieafdeling werd geplaatst. X de watersporters nu toch wel Sinds hij met pensioen is gegaan, X X definitief ten einde schijnt te zijn, viert de hobby hoogtij. Wat er na de X liggen er nog heel wat kruisers in molen komt is nog een verrassing, x ie jachthaven. Een paar wachten op maar wjj geloven zeker dat het iets X de gereedkoming van de boxen in moois zal worden. x X We hebben het er al eens eerder de nieuwe haven, anderen tot de zeil- over gehad dat er zo weinig pit in boten opgeborgen zijn. Vorige jaren X de mensheid zit als het op het be- waren de meeste kruisers dikwijls di- x lang van de jeugd aankomt, aldus reet na de Sneekweek verdwenen. - X schrijft men in de „Wip-Wap,” het X orgaan van de speeltuinvereniging X „Sperkhem-Tuindorp.” Was er nu Het Magister Alvinus Gymnasium geen bestaansmogelijkheid alhier telt momenteel precies hon- „Maple Leaf?” Op het terrein derd leerlingen. Dit is nog nooit eer- voormalige Spccxuuxn „„x waarschijnlijkheid bijzonderheid genoemd worden. Alleen X .Dit is jammer. Hul- nasisten die daar op school gingen, x X vrijwilligers van „Het Eiland” die de ten. Voorts doordat er hier ter stede X ,:_:j moeilijkheden te boven zijn gekomen. Een vertoonde het een dieptepunt. In 1951 x speeltuinvereni- school. X richting speeltuin zal der gebeurd en mag ongetwijfeld een in en na de oorlogs- jaren werd er een x dergelijk hoog aan- X tal leerlingen (89) x ingeschreven. Dit - kwam echter door- dat de verbinding met Leeuwarden De Wip-Wap verbroken werd en de Sneker gym- X X scuru1.'' veruw,,..vn ia jcumxxci. hui- X de echter voor de bestuurders en toen in hun woonplaats terecht moes- X milie Greep alleen en bang in het X Kleinzand. Bovenop de paal, waar X wel eens eendekorven aan bengelen. X Zij durfde en kon er niet af. Geluk- X kig kwam er gauw redding opdagen. X Een jongen legde een plank tussen X paal en wal, zodat het poezebeest er- X aver kon lopen. Zij begreep de be- X doeling en belandde zonder verdere X ongelukken op de vaste wal. Inmid- X dels was ook de heer Greep al met X een ladder verschenen. Hulp was X echter niet meer nodig. Zijn doehter- X tje nam het „verzopen katje” toen X maar snel mee naar huis. Moraal: alleen molens, maar ook veel „rufel- - X Dergeljjke dingen gebeuren zo licht. Daarom, ’t Kleinzand moet dicht...' zelfs kleine houten poppen die kun- x stig aangekleed worden door mevr. naar Werkelijk een pronkjuweel.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1962 | | pagina 1