Landelijke Ruitersport in Sneek waardering Veel sympathie voor en Gouden ring als herinnering aan veel V.V.V.-werk jubilerende „Harmonie” Voorschotten aan Patrimonium voor de bouw van zeventig woningwetwoningen toe geleid, dat de minister’ van volks huisvesting en bouwnijverheid onlangs de nodige medewerking aan de gemeen te heeft verleend voor de bouw van het gehele complex van 70 woningen. Hef complex kan derhalve in uitvoering wor den genomen, met dien verstande dat voor ongeveer 46 woningen (voor één bejaardenwoning behoeft slechts 2/3 van het voor een normale woningwetwoning benodigde bouwvolume te worden ge bruikt) een voorschot op het te zijner tijd aan deze gemeente toe te kennen bouwvolume voor 1963 is vprleend. IJLST WYMBRITSERADEEL en Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, Bekerwedstrijd Streek Zuid-West Opbrengst collecte 117e jaargang no. 83 en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Sneek feliciteerde Deventer met de nieuwe Kunstijsbaan Fotowedstrijd „Moai Wyni- britseradiel” telde 140 inzendingen Muzikale hulde Benoemd Geslaagd - Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT BW IW was woningstich- Lemmer- in zoals (Quirijn toege- overleg heeft er de huren Verschijnt MAANDAGS en DON DERDAGS Kantoor voor admini stratie en redaktie: 3EDEMPTE POL 6 Telefoon 3005 (0 5150) o.g.g. 4091. gen gen) toegekend als aan bijdragen de kosten, De collecte voor de V.H.V. heeft IJlst 96,26 opgebracht. Dit geschiedde namens het bestuur door de ere-voorzitter de heer A. H. Vis die al die tijd als voorzitter met de de Advertentieprijs 15 ct. per mm. Bij contract (handels- adv.) lager. Abonnementsprijs f 3. per half jaar. Franco p. post f 3.75 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad. Het bestuur. Zittend v.l.n.r. de direc teur H. Bakker, H. Hendriks, voorzitter; J. de Boer, algem. adjunct; B. de Boer, secretaris. Staande v.l.n.r. S. Abma, ar- chivarus; A. Postma, 2e penningm.; A. Harkema, 2e secretaris en J. Weers, pen ningmeester. Zaterdag werd de vijfde wedstrijd van dit seizoen op het opge spoten terrein bij het Nieuwe Straten complex aan de Lemmerweg gehouden. Er werd aan deelgenomen door de ruiterverenigingen ,,De Waterpoorters” alhier, ,,De Donia’s” te Oosterend, „Tu- ken de Marren” te Woudsend, „Gaas- terland te Balk, „de Mustangs” te Wor- kum en de „Waardruiters” te Makkum, allen van de streek Zuid-West. Hoewel de publieke belangstelling voor deze bjj uitstek landelijke sport iets gro ter had kunnen zijn, is het toch een ge slaagde dag geworden. ’s Morgens werd begonnen met dressuurproeven waarna ’s middags springnummers werden afgewerkt. Volgens voorzitter H. Wiarda kan in ’t algemeen worden geconstateerd, dat het peil en de techijiek van man en paard vooruitgaan, wat ook het streven is van de streek Zuid-West. Naast het leggen van vriendschapsbanden, goe de ruiters kweken, waardoor de belang stelling voor de mooie paardesport zal stijgen. Nadat in marsverband van het wed strijdterrein naar de veemarkt was ge reden, werd de prijsuitreiking in café H. Sikkens gehouden. Vooraf maakte de heer H. Wiarda be kend, dat de puntentelling waarschijn lijk niet zal meetellen voor de Friese Bond aangezien de streken per seizoen vier wedstrijden mogen houden voor de provinciale puntentelling en deze dag voor Zuid-West de vijfde wedstrijd is ge weest. De uitslagen Door een trap van z’n paard tijdens de wedstrijd werd de heer H. Piersma uit Woudsend van verdere mededinging uitgeschakeld, waardoor hem de prijs voor de grootste pechvogel werd toege kend. Caprilli springen: 1. Mej. J. Piersma (Tusken de Marren); 2. S. Albada (Gaas- terland)3. A. Asma (Tusken de Mar ren); 4. A. v. d. Woude (Waardruiters). N. dressuur: 1. Mej. T. Veenstra (Wa terpoorters) 100 punten; 2. D. Kooistra (Tusken de Marren) 94%; 3. Mej. A. Wisselbeker v. d. Friese Bond In het totaal klassement behaalden de ruiters van ,,De Donia’s” 19 punten waardoor ze voor een jaar de wisselbe ker in bezit kregen. De Waterpoorters hadden 18 punten, Gaasterland 10 pun ten, Tusken de Marren 9, De Mustangs en de Waardruiters 0. Bij de 4-tallen werden de Donia’s (L) •winnaar met 102 punten, de „Water poorters” (Z) met 101% p. tweede en Gaasterland (M) met 98% p. derde. Tenslotte werd de heer Joh. Teernstra van de Waterpoorters als oudste ruiter nog gecomplimenteerd met het feit, dat hij in deze wedstrijd het grootste succes had geboekt. Na dit aardige intermezzo werd de re ceptie onderbroken voor een serenade van de zustervereniging het „Stedelijk Muziekcorps Sneek” dat met medewer king van de drumband van Vlug en Le nig de jubilerende collega’s en vrienden op deze wijze hulde bracht. Daarna kwamen allen binnen om de bestuursleden ook persoonlijk geluk te hen heeft samengewerkt en hun werk in de loop der jaren steeds van nabij in het kantoor van de secretaris heeft aanschouwd. Deze betoogde dat VVV na de opening van het nieuwe infor matiebureau in juni van dit jaar zeker tekort zou schieten als zij Wies en Jo die hun werk steeds con-amore en op de meest prettige en preciese wijze heb ben verricht, maar er nu goeddeels naast zijn komen te staan, daarvoor niet haar erkentelijkheid had betuigd. Daarom bood hjj de dames elk een gouden ring aan als herinnering aan de ongetwijfeld ook voor hen prettige tijd welke zij aan het VVV-werk hebben besteed. van hetzelfde type voor de in de Noorderhoek bouwt) aanbieding voor alle ontvangen, die het voorkwam. Het vorenbedoelde wensen en sprak de 2e voorzitter de heer H. de Blauw nog enige vriendelijke woor den over de goede verstandhouding welke er thans tussen hun beide corpsen be staat. Naast de beste wensen bood hij nog een muziekstuk naar eigen keuze aan. Voorzitter Hendriks bedankte de spre kers direct op een vlotte manier voor hun goede woorden en voor de cadeaus. De inhoud van de enveloppes komt heel goed van pas, want hoewel „Harmonie” over een goed instrumentarium beschikt, moeten enkele secties toch dringend vernieuwd worden en dat kost momen teel handen vol geld. Bovendien zijn er nieuwe instumenten nodig voor de leer lingen en moeten er meerdere uniformen worden aangeschaft. Na de sprekers kwamen nog velen de bestuursleden de hand drukken, o.w. ook Ds E. N. van Loo en de heer A. Atema namens de Geref. Kerk, waarna deze ge animeerde receptie, door Klaas Rusticus afgewisseld met pianomuziek, werd be- eindigd. nummer Caprillispringen. Schurer (Tusken de Marren) 91. B. dressuur: 1. A. Sybrandy (Water poorters) 99% punten; 2. B. Hiemstra (Gaasterland) 97%; 3. H. de Jong (Mu stangs) 97%. B II dressuur: 1. Mej. B. v. d. Weg (Donia’s) 100 punten; 2. I. Osinga (Tus ken deMarren) 98%; 3. Mej. N. de Boer (Waterpoorters) 98; 4. Mej. J. Piersma (Tusken de Marren) 98. L dressuur: 1. S. Smeding (Donia’s) 104% punten; 2. E. D. Koopmans (Gaas terland) 102%; 3. H. Wiarda (Water poorters); 101%; 4. D. Zandstra (Water poorters) 100. M. Z. dressuur: 1. Joh. Teernstra (Wa terpoorters) 99 punten; 2. Joh. Teern stra (Waterpoorters) 98%; 3. J. Falkena (Waterpoorters) 94. B. springen: 1. S. v. Goslinga (Donia’s) 2. P. Sweering (Waterpoorters); 3. Mej. F. Schotanus (Gaasterland), allen 0 fouten. L. Springen: 1. Mej. Tr. Kooistra (Tus ken de Marren)2. J. Bootsma (Do nia’s); 3. Mej. G. de Boer(Waterpoor- ters), allen 4 fouten. M. Z. Springen: 1. Joh. Teernstra (Wa terpoorters) 12 fouten; 2. E. Koopmans (Gaasterland) 16 fouten. Parijs Springen: 1. A. Sybrandjj (Wa terpoorters); 2. A. v. d. Woude (Waard ruiters); 3. Joh. Teernsta (Waterpoor ters). De dames J. Bosker en W. v. d. Pjj- pekamp waren donderdagavond de hoofdpersonen in de bijzondere open bare bestuursvergadering van VVV al hier, welke aan de gewone bijeenkomst van het bestuur voorafging. Zij hebben nl. resp. zeventien en vijftien jaar de secretaris con-amore geassisteerd bij ’t vele werk dat aan het secretariaat en inlichtingenbureau verbonden is, en daarvoor werd hun nu een kleine hul diging bereid. In Deventer wordt momenteel de ten toonstelling X.Y.Z. gehouden onder het motto: Expositie, IJs en Zaken. Een en ander staat natuurlijk in verband met de nieuwe kunstijsbaan en een belang rijk deel van deze expositie heeft dan ook betrekking op de ijssport. De Snitser Skotsploech verleende vrijdag middag bij de opening hare medewer king in samenwerking met de schaat- senfabriek Nijdam te Oranjewoud. Voor af werden de Skotsers op het stadhuis officieel door B. en W. ontvangen en burgemeester Rasterhoff nam deze ge legenheid te baat in een schrijven zijn Deventer collega de beste wensen te doen toekomen, daarbij wijzende op de banden, welke er tussen Friesland en de oude handelsstad Deventer bestonden. Reeds in de 10e eeuw immers haalden de Friezen tufsteen voor hun kerken uit Deventer, terwijl aan de andere kant de bekende in Friesland geboren medi cus Gemma Frisius de grote cartograaf Jacob van Deventer tot zijn leerling mocht rekenen. De felicitatie ging ver gezeld van een bus Sneker drabbelkoe- ken. Burgemeester Bolkestein was door deze geste ten zeerste verrast en deelde mede, dat men in de eerstvolgende raadsvergadering 'voor deze Snitser lek kernij de Deventer koek zal laten staan. De Skotsploech had dit voorzien en voegde er daarom nog twee bussen aan toe, zodat niet alleen B. en W. maar de gehele raad er van kan smullen. Hierna werden in de grote hal van het fraaie stadhuis enige oude Friese dansen gede monstreerd, wat op verzoek buiten het stadhuis en op de Brink werd herhaald. Vervolgens vond de officiële opening van de XYZ plaats wat door een groot aantal genodigden werd bjjgewoond. On der veel belangstelling werden hierna ook op de tentoonstelling enige dansen uitgevoerd. Verder werd dankbaar ge bruik gemaakt van het aanbod de kunst ijsbaan te bezichtigen, waarbij directeur Bergstrom de groep rondleidde en veel interessante bijzonderheden meedeelde. De fotowedstrijd „Moai Wynibritsera- diel” uitgeschreven door de Kulturele Ried Wynibritseradiel is een groot suk- ses geworden. Niet minder dan 140 foto’s werden ingezonden, die beoordeeld wer den door de heren P. Boonstra ie Leeu warden, fotograaf van de Leeuwarder Courant, J. Tj. Hendriksma te Sneek, lid Fotoclub ’t Filter en P. Piersma te Heeg, lid van de Kulturele Ried. Deze jury kwam tot de volgende uit slag: 1. J. Zjjlstra te Sneek, bon voor fotomateriaal ter waarde van 50.-; 2. B. Kouwenhoven te Utrecht, bon id. ter waarde van 30.-; 3. A. van Tuinen te Sneek, bon id. van 20.-. Bovendien ver kregen vijf foto’s een „eervolle vermel ding”. Deze inzendingen werden geho noreerd met een bon voor fotografisch materiaal ter waarde van 10.-. Deze inzenders zijn: J. de Groot, Sneek; R. J. Schraa, Edmonton Canada; Mevr. S. v. d. Zee-Reidsma, Oppenhuizen; R. J. Schotanus, Sneek; J. v. d. Meer, Blauw huis. Verder werden nog een dertigtal foto’s uitgezocht, die als „prima” werden aan gemerkt. Deze werden ingezonden door R. Steensma te Groningen, K. de Haan te Sneek, L. Boersma te Sneek, C. Knob- be te Woudsend, G. M. Kortooms te Heeg, J. v. d. Kuur te Sneek, H. Tromp te Sneek, W. Hijlkema te Sandfirden, J. Wüst te Heeg, S. Stallinga te Sneek en R. Wüst te Heeg. Bovenstaande inzendingen alsmede enkele bijzondere opnamen, welke bui ten mededinging waren ingezonden, wor den vanaf heden tot 3 november ten toongesteld in de hal van het gemeente huis van Wymbritseradeel en zijn gedu rende de secretarieuren, d.i. van 8.15 tot 12.30 uur des voormiddags en van 2 tot 5.30 uur des namiddags vanaf he den, behalve zaterdags, vrjj te bezichti gen. Indien hiervoor belangstelling blijkt te bestaan, zullen de ingezonden foto’s ook in verschillende dorpen van Wym- britseradeel worden tentoongesteld. Op deze receptie is wederom gebleken hoeveel symphatie en waardering „Har monie” ook buiten haar eigen kring in onze stad en daar buiten geniet. Zij was druk bezocht, zodat de grote zaal van Hanenburg zaterdagmiddag flink be zet was, en verschillende sprekers spra ken vol lof over de belangrijke plaats welke de jubilerende vereniging in onze stad inneemt en over haar muzikale pres taties. Dit deden o.a. burgemeester Ras terhoff, die met de wethouders Baaijens en Lichthart het gemeentebestuur verte genwoordigde en de heer G. J. Berkhout namens de Vereniging van Sneker Zaken lieden, waarvoor ook de heer P. Postma aanwezig was. Nadat reeds velen het bestuur persoon lijk hadden gecomplimenteerd, onder wie de heer M. Westra van Gaastmeer na mens de Federatie Wymbritseradeel- Sneek-IJlst-Bolsward en Gaasterland, kwam als eerste spreker burgemeester Rasterhoff voor de microfoon. Deze be toogde dat „Harmonie” ook een belang rijke plaats inneemt in onze plaatselijke samenleving en dat er daarom alle reden is bij haar jubileum stil te staan. De mu ziek is een kostbare vrijetijdsbesteding wat veel waardering verdient en daar naast kan er geen bijzonder evenement in de stad zijn of uw vereniging is er bij aanwezig. Zij heeft daarom in deze veertig jaar niet alleen haar bestaansrecht bewezen, maar ook een uitstekend muzikaal peil bereikt. Spr. wenste het bestuur geluk en dankte alle leden en oud-leden voor het vele dat zij in de loop der jaren voor de gemeenschap hebben gedaan. Ook sprak hij zjjn voldoening uit over de goede sa menwerking met het gemeentebestuur dat altijd een beroep op het corps kon doen. De burgemeester hoopte dat dit zo zal blijven en de jubilaresse haar goede plaats niet alleen kan handhaven maar nog meer verstevigen. Wij vertrouwen er op dat steeds weer mensen bereid zullen zijn hun krachten aan Uw vereniging te geven; niet alleen om voor zichzelf iets te bereiken maar ook voor de stad. De bur gemeester drukte de waardering van het gemeentebestuur verder uit met een enve loppe omdat het beoefenen van de muziek altijd financiële offers van de leden vraagt, en bood daarna ook nog een klei nere enveloppe aan namens de ereleden om daarmee ook te getuigen van hun medeleven en verbondenheid met de ver eniging. De heer G. J. Berkhout, wees er op dat „Harmonie” zowel bevordering van de cultuur als de vrije tijdsbesteding na streeft maar tevens gezelligheid in de stad brengt, wat ook zeer belangrijk is. Vooral voor de zakenmensen. Die zijn daarom blü dat ze bestaat en hopen dat haar prestaties steeds in stijgende lijn zullen gaan. De heer Berkhout bezegelde zijn woorden eveneens met een eenveloppe. Ds Mr. J. Vaandrager kwam na zijn toespraak, gebaseerd op ps. 33 „Steek de loftrompet en blaast de bazuinen” na mens de Kerkeraad der Ned. Herv. Ge meente ook al met zo’n extraatje voor de kas als dank voor de medewerking welke zovele malen bij kerkdiensten e.d. van de vereniging werd ondervonden. De heer K. Politiek uit Lollum bracht de gelukwensen over van de oude Bond van Chr. Harmonie- en Fanfarecorpsen waarna de acht jeugdige tamboers van „Harmonie” acte de presence gaven. Twee van hen spraken om beurten een gelukwens uit, waarna het oudste lid Piet Hilverda het cadeau - een harp op de vlag - aan de voorzitter overhandigde. Een serenade Nadien zijn B. en W. voor de realise ring van het plan met het bestuur van de woningstichting „Patrimonium” in overleg getreden. De stichting werd hierbij in de gelegenheid gesteld de bouw van een deel van het complex of alle 70 woningen tot uitvoering te bren gen. Dit resulteerde in een verzoek om het gehele complex te mogen stichten. Aan de woningstichting, welke een zgn. erkende woningbouwcorporatie is, zullen voor de realisering van het plan voorschotten en bijdragen ter tege moetkoming in de kosten, verbonden aan de bouw der 70 woningen, moeten worden verleend. Het plan omvat, zoals hiervoor reeds is opgemerkt, de bouw van 70 wo ningen, waaronder 10 bejaardenwonin gen, te stichten in de stadsuitbreiding aan de Lemmerweg/oostzjjde de Blaustraat). Het ontwerp van deze woningen is van het architectenbureau Kuiper, Gouwetor en de Ranitz te Rot terdam. Elke normale woning bevat een hal, een ruime woonkamer (ter oppervlakte van plm. 20 m2), een keuken, w.c., douche-ruimte en drie slaapkamers (ge schikt voor 7 personen). De grootste slaapkamer ligt naast de woonkamer en geeft toegang tot een loggia. Vanuit de keuken is een tweede loggia bereikbaar. De woningen zjjn van de nodige kast- ruimte voorzien. In de douchecel is een lavet aanwezig, terwijl voor een eventu ele plaatsing van een elektrisch kookfor- nuis de daartoe benodigde loze leiding wordt gelegd. Op een der loggia’s wordt een bergkast aangebracht, waarin een beperkte hoeveelheid brandstof kan wor den geborgen. Onder het blok woningen bevindt zich een onderhuis, waarin naast de 10 bejaardenwoningen 70 bergplaat sen (waarin een kapstok wordt ge plaatst) aanwezig zijn. Van deze berg plaatsen kunnen een 10-tal als garage worden gebruikt, waartoe garagedeuren zullen worden aangebracht. De bejaar denwoningen, gelijkvloers geprojec- SNEEKER NIEUWSBLAD teerd in de onderhuizen bestaan uit een hal, woonkamer (van gelijke grootte als die van de normale woningen), een rui me slaapkamer, keuken, w.c. en douche ruimte (waarin een lavet). Ook hier is de nodige kastruimte aanwezig. De bergplaats is vanuit de keuken bereik baar. Om geluidshinder te voorkomen zijn in het onderhuis bijzondere voorzie ningen getroffen in die zin, dat de schei dingsmuur tussen de garageruimte en de slaapkamer, van de bejaardenwo ning extra dik wordt gemaakt. Boven dien zijn ook verder de nodige maatre gelen getroffen ter beperking van de geluidshinder in de woningen, op dezelf de wijze als dit onlangs door uw raad ten aanzien van het complex van 56 woningen der gemeente in de zgn. Noor derhoek is besloten. De totale stichtingskosten van deze 70 woningen worden geraamd op rond 1.281.254,—. De wekelijkse huur voor deze wonin gen is voorlopig berekend op gemiddeld 16,40 per woning per week, te verho gen met 0.25 in verband met eventuele risicoverrekening. Rekening houdende met de differentiatie in huur, past bij het complex van 56 woningen der gemeente, welke ook als basis is ge nomen bij de huurbepaling der momen teel in aanbouw zijnde 56 Patrimonium- woningen, kan de zgn. „kale” huur voor de 50 woningen met een normale berg plaats in het onderhuis worden bepaald op 17,15, die voor de 10 woningen met een bergruimte, te benutten als garage, op 19,35 en die voor de 10 bejaarden woningen, eveneens met een bergplaats in het onderhuis, op 11,65 per woning per week. Voorts zullen nog bijkomende vergoedingen tot een bedrag van 1,10 per woning per week, moeten worden geind voor de aanleg en het onderhoud van de gasgeyser, gemeenschappelijke tuinen en voor de verlichting c.a. van het trappenhuis. Met inbegrip van ge noemde bijkomende vergoedingen belo pen de wekelijks verschuldigde bedra gen voorlopig respectievelijk 18,25, 20,45 en 12,75. Het ligt in de bedoeling om de ge meenschappelijke tuinen van gemeen tewege te onderhouden. De daarvoor te innen bijkomende vergoeding zal dan aan de gemeente ten goede komen. Bjj de beoordeling van deze huurbe dragen moet, zo zeggen B. en W. in hun voorstel, in het oog worden gehouden dat deze zjjn gebaseerd op de verlaagde rijksbijdrage, welke verlaging een ge volg is van de per 1 september j.l. inge treden algemene huurverhoging. Tevens dient te worden bedacht, dat bij een gunstige beslissing op een in te dienen verzoek om het onderhavige bouwplan gelijk te doen stellen met een zgn. „effi- HEEG. Het muziekcorps .Crescendo’ bracht zaterdagavond een muzikale hulde aan de dienstplichtig soldaat Zeilstra, die vrijdagavond per vlieg tuig teruggekeerd was uit Nieuw Guinea. Onze vroegere stadgenoot de heer Tj. B. Bouma is benoemd tot directeur van de Oliefabrieken „Calvé Delft” te Delft. Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagde voor het propaedeutisch exa men bouwkundig ingenieur P I onze stadgenote mej. N. Gerritsma. Aan de Academie Minerva, afd. Hogere Zeevaartschool te Groningen is geslaagd voor het eerste gedeelte van het certifi caat radiotelegrafist 2e klasse onze stad genoot R. Huizinga. In het begin van dit jaar werd aan de gemeente bouwvolume voor 14 woningwetwoningen, deel in het contingent voor de ontwikke- lingskernen en bestemd voor met na me genoemde bedrijven. Hierdoor het mogelijk om naast het bouwplan van de alhier gevestigde - ting „Patrimonium” (56 portiekwonin gen in de stadsuitbreiding weg/oostzijde) aldaar een complex van 19 eengezinswoningen door de gemeen te tot uitvoering te doen brengen. Onlangs is aan de gemeente nogmaals bouwvolume toegekend voor 20 wo ningwetwoningen, wederom als aan deel in het aan de provincie Friesland toegewezen contingent industriewonin- gen. Ook deze woningen zijn bestemd voor met name genoemde bedrijven. Aan deze toewijzing was de voorwaarde gesteld, dat aanvaardbare bouwplan nen vóór 1 september j.l. bij de provinci ale directie van de volkshuisvesting en de bouwnijverheid moesten zijn inge diend. B. en W. hebben terstond nagegaan op welke wijze aan deze voorwaarde zou kunnen worden voldaan, daar an ders wellicht dit bouwvolume voor de gemeente verloren zou kunnen gaan. Het kwam hun voor dat een herhaling van het bouwplan der eerdergenoemde por tiekwoningen de meeste kans van sla gen bood. De voor de bouw benodigde bouwrijpe gronden zijn op die plaats voorhanden. Bovendien werd het moge lijk geacht voor deze woningen een aan vaardbare prijs te bedingen. Om de in de stadsuitbreiding Lem- merweg/oostzijde voor de portiekwo ningen gedachte terreinen geheel te be bouwen, zou een complex van 70 wonin- (waaronder 10 bejaardenwonin- moeten worden gesticht, nl. één blok van 28 en drie blokken van 14 wo ningen. Het college heeft in deze si tuatie aanleiding gevonden met de daartoe bevoegde instanties overleg te plegen, nadat van de aanneemster der 56 woningen (die ook een geljjk aantal gemeente een prijs- 70 woningen was alleszins redelijk ciënt bouwplan” (welke evenals bij eer dergenoemde complexen van 56 wonin gen mag worden verwacht) van de 60 normale woningen (dus niet van de 10 bejaardenwoningen) met rond 2,- per woning per week zullen kunnen worden verlaagd. B. en W. stellen voor aan de woning stichting „Patrimonium” van gemeen tewege een grondvoorschot te verle nen tot een bedrag van ten hoogste 197.308,- alsmede een bouwvoorschot, inclusief een voorschot voor de extra- voorzieningen, tot een bedrag van ten hoogste 1.083.946,- e.e.a. onder voor waarde dat door het rijk tot gelijke be dragen voorschotten aan de gemeente worden toegekend en dat geen betaling van de voorschotten of een gedeelte daarvan zal geschieden dan nadat deze van het rijk zijn ontvangen. De voor schotten dienen door de woningstichting te worden afgelost bij wijze van annuiteit van gelijk bedrag als het rijk ten op zichte van de aan de gemeente te verle nen voorschotten zal bedingen. en laatste

Sneeker Nieuwsblad nl | 1962 | | pagina 1