Zaterdag weer een Kinderboekenmarkt I Scheepswerf Boomsma bouwde reeds haar zevende viskotter fAGENDAj Geslaagde Jubileumuitvoering van „Harmonie” 1f nik uerklkq 1 üinl J van IJLST en Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL 117e jaargang Start van de Kinderboekenweek Opbrengst collecten Sukses voor Sneker stand werkers op Bolletongersdei te Bolsward no. 85| Verrassing was: 6x2! Jubilarissen Faber en Gjeltema gehuldigd; T. Brens erelid. Speciale attracties van de plaatselijke boek handelaren. K. v. K. adviseert bootdienst Staveren-Enkhuizen op te heffen Zeldzame bloemkolen Aanrijding op het Hoogend Aaf je Top bij Doarpsrounte’ Bozum Kynologenclub „Sneek en omstreken” naar Workum Familiedrama in Zwagerveen Workum werd aantrekkelijk hoekje rijker Een ongeluk komt zelden alleen S=== H.I SrmEw Nieuwsblad is g.»mbin..,da uHg.» .au NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT an DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Maandag 22 oktober 1962 L Als zevende in de serie welke de iirma J.N. het stemt tot voldoening, dat Waar blijft Sneek? AMICITIA Verschijnt MAANDAGS en DON DERDAGS Kantoor voor admini stratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon 3005 (0 5150) o.g.g. 4091. Dingdag 30 oktober t.e.m. donderdag 1 november Utfierings Kritè Snits „De rikeling” blijspul fan Meint Visser.. Advertentieprijs 15 et. per mm. Bij contract (handels- adv.) lager. Abonnementsprijs f 3. per half jaar. Franco p. post f 3.75 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad. Gezien het sukses van deze dag mag de vraag worden gesteld waar Sneek blijft. Daar gebeurde de laatste jaren niets op dit gebied. Wil Sneek haar naam als tweede stad van Friesland be houden dan moet-toch de een of andere bijzondere gebeurtenis voor iets derge lijks worden aangegrepen. De dag van de grote Produktiekeuring misschien? Naar men ons verzekerde zijn de deskundigen van de Centr. Ver eniging voor de Markt-, Straat- en Ri- vierhandel altijd bereid hierbij van ad vies te dienen. Landen helpen elkander Dit jaar is het onderwerp: Vreemde landen, en onder het motto „Landen helpen elkander” zal de aandacht van de kinderen gevestigd worden op de Europese GemeenscMap. Een prachtig onderwerp, waaraan de schoolhoofden graag aandacht wilden schenken. Elke school zal met foto’s, folders en ander Aateriaal in zijn stand een land onder de aandacht brengen van de be zoekers van de boekenmarkt. Twaalf verschillende landen - het kan interes sant, leerzaam en boeiend worden! Om twee uur zal de boekenmarkt of ficieel geopend worden. Van half drie tot zes uur en van zeven tot negen zullen de kinderen in de stands staan om ouders en belangstellenden alle boeken die ze met zoveel zorg geëta leerd hebben, te tonen. Ze zullen er over vertellen en vragen proberen te beantwoorden; misschien lukt dat niet helemaal, maar ze doen toch erg hun best! Als u dan uw keuze gemaakt hebt, zullen ze uw bestelling noteren. In de loop van de week zal uw boek handel en bestelde boeken bij U be zorgen en tot uw vreugde zal Keesje Kruimel bovenop het stapeltje zitten! Leeszaal ook present Natuurlijk is ook onze Openbare Leeszaal op de boekenmarkt present. Op een grote tafel zullen kinderboeken uit de zes EEG-landen liggen. Voor treffelijke, goed vertaalde boeken, die de leeszaal aan haar klantjes uitdeelt. Vanzelfsprekend kan ook de boekhan del deze boeken leveren. De boekenmarkt zal dus de kinder boekenweek inluiden, we hopen dat ouders en kinderen er een groot ge noegen aan zullen beleven en dat ver koopsters en verkopers handen te kort zullen komen. Vrijdag 26 oktober. Concert Nederlands Kamerkoor o.l.v. Felix de Nobel in het Himsterhüs te Oosthem. Aanvang 8 uur. weg van alle andere Sneker molens is gegaan. Volgens ’n overlevering moet de molen in ’t verre verleden tot een klooster (Thabor?) hebben behoord en zouden er onderaardse gangen naar de tegen woordige Kerkhoflaan hebben gelopen. Dit laatste komt ons echter erg roman tisch voor en zal wel naar het rijk van de fantasie verwezen moeten wor den. Keesje Kruimel, het jongetje dat op een bezem door de lucht vloog, zal in de komende kinderboekenweek stellig ’t vriendje worden van u en uw kinde ren. Hans Dijkhuis, negen jaar, heeft zijn avonturen met grote fantasie en een innemende argeloze kinderlijke humor beschreven in een boekje, dat Piet Klaesse voortreffelijk illustreerde en typografisch verzorgde. Wie in de kinderboekenweek voor 3,50 een boek koopt, krijgt Keesje Kruimel als huisgenoot. Zaterdag 27 oktober wordt de kin derboekenweek weer geopend; op deze dag wordt ook het bekroonde kinder boek bekend gemaakt. In Sneek zal op deze dag, a.s. zater dag, de nu al traditioneel geworden kinderboekenmarkt gehouden worden. In zaal Hanenburg zullen kinderen van de hoogste klas van alle lagere scholen hun boekenstands inrichten. De boe ken zijn beschikbaar gesteld door de gezamenlijke Sneker boekhandelaren; de inrichting en versiering van de stand worden geheel aan de fantasie en handigheid van het kind overgela ten. Wel moeten zij zich richten naar het onderwerp van de kinderboeken week, dat natuurlijk voorgeschreven is. Als bijzonderheid kan worden gemeld dat in de moestuin van de heer Strjjd- horst te Bozum bloemkolen groeien waarbij twee kolen op één stam staan en zelfs één met drie op één stam. De ze kolen zjjn door de heer Strijdhorst zelf gekweekt uit zaad. Zeker wel een zeldzaamheid. Als zevende in de serie welke de iirma Na deze aflevering blijft er voor de J. Boomsma de laatste jaren op haar firma Boomsma voorlopig nefg wel werk aan de winkel, want voor dezelfde op- drachtgever moet zij nog twee viskot- (Uk’ 152) te wa- ters bouwen. Eén is bestemd voor schip- - jjras Volendam en de ander Maandag 22 oktober en donderdag 25 oktober ’s avonds 8 uur film: Rififi in Amsterdam. raam geplakt is, een vel tekenpapier voor een dubbeltje kopen. Op dit vel moeten ze een gebeurtenis of een per soon uit een boek tekenen. Als het klaar is leveren ze het bij de boek handel weer in. Alle tekeningen wor den daarna beoordeeld door een des kundige jury. De namen zullen nog worden bekend gemaakt Om alle kin deren een kans te geven zijn er drie afdelingen: 6-8 jarigen, 9-11 en 12-14 jaar. Natuurlijk worden er prijzen be schikbaar gesteld en waarschijiüjjk zal een aantal tekeningen tentoowesteld worden. De kinderen zijn dus^rij in het onderwerp, als het maar een ge beurtenis of een persoon uit een boek is. Zeker niet moeilijk. Elk kind heeft wel een lievelingsboek dat hem stof tot ingespannen tekenen zal geven. Achter op de tekening schrijft het kind naam, adres, leeftijd en de titel van het boek dat hem geinspireerd heeft. Zaterdagmorgen plm. negen uur sloeg de 65-jarige D. B. alhier op het Hoogend plotseling linksaf zonder uit te kijken. Dientengevolge werd hij aangereden door een motorfiets, be stuurd door H. J. te Lemmer. Het slachtoffer moest met een hoofdwonde naar het ziekenhuis vervoerd worden, Donderdag hield Doarpsrounte te Bo zum in een flink bezette zaal haar eer ste koffieavond. Deze avond werd ver zorgd door Mej. Aafje Top die voordroeg „de Parel”. Daar er veel belangstelling was vetwacht werd deze avond gehou den in Café Bergsma. Er werd met aandacht naar de begaafde kunstenares geluisterd. Het bestuur van Doarpsrounte kan dan ook met volle tevredenheid te rug zien op de keuze voor deze avond. De voorzitter de heer A. Cteneker bracht dank aan mej. Top en sprak de wens uit haar nog eens te mogen horen maar kon later naar huis terugkeren. voor Doarpsrounte. hij. de NS van niet gaan aspecten, Woensdag 24 oktober. Chr. Bedrijfs- bond voor de Metaalnijverheid en Electrotechnische Industrie film avond, ’s avonds 8 uur in Aere Pe- rennius; nam. 3.30 uur filmvóorstel- ling voor de kinderen. Vrijdag 26 oktober N.R.V.-avond in „De Wijnberg”, aanvang 8 uur. Film „Naar het prachtige Tirol”. Spreker C. H. Groen. concoursnummer „Rule Brittania” van W. Rimmer, waren de fijne kantjes al weer wat afgeslepen. Dat bleek ook het geval bjj de uitvoering van een ouder repertoire-stuk, n.l. „The Harp of Wales” van G. Boedfjn, waarvan het laatste deel, ongetwijfeld, het best uit de verf kwam. Overigens heeft het corps, dat thans on der leiding staat van de heer H. Bakker van Koudum, een stralende fanfareklank, al was het aanvankelijk niet erg gelukkig met de zuiverheid, waarschijnlijk tenge volge van de hoge temperatuur in de zaal. De koren weerden zich uitermate. „Edoza”, dir. de heer P. van Netten, be gon met „Opent de poorten” van J. H. Lützel, dat in strak tempo en fraaie klank werd voorgedragen. Ook de overi ge stukken van Schubert, Mendelssohn, Forster en Chigaroff, werden met veel zorg en op beschaafde wijze uitgevoerd, waarbij de heren C. Bootsma en W. de Jonge zeker apart vermeld dienen te wor den vanwege hun solistisch aandeel. Ook het optreden van „Excelsior”, dir. de heer J. R. Blanksma, is waard met nadruk gememoreerd te worden. Be gonnen werd met twee stukken van Hassler, n.l. „Tanzen und Springen” en „Nun fanget an’” gevolgd door „Ljurke- sang” van B. Smilde. Deze nummers werden licht en transparant, bovendien met fraaie klank vertolkt. Ook met de drie, daarna volgende nummers op gees telijke tekst, wist „Excelsior” veel eer in te leggen. j de molen. Zijn zoon woont thans in de Scharnestraat. Van het ondergedeelte werd een boerderij gemaakt, waarna de aftakeling spoedig is begonnen. Eerst werden de wieken er afgehaald, waarna de kale bovenbouw nog vele jaren is blijven staan tot ook die de Dinsdag 23 oktober ’s avonds 8 uur in Amicitia Frysk Orkest. Woensdag 24 okt. Jubileumconcert Stede- Ijjk Muziekkorps Sneek in Amicitia Aanvang 8.30 uur. Het witte huis naast de molen werd door de fam. Veen als zomerverblijf ge bruikt, zo vertelde ons mej. T. Veen die er als kind ge speeld heeft toen haar grootmoeder er zondags thee dronk. En het was daar een ideaal oord voor de jeugd, want bij de mo len behoorde ook een stuk je weiland en een moes tuin. Op dat land stond ’n opslagplaats voor petrole um, welk product toonder tijd ook door de fa. Veen in haar winkel bij de Waag (nu Troelstra) werd ver kocht. Achter het witte huis stonden de woningen voor het personeel die later ook zijn gesaneerd, zoals zoveel in deze oude omgeving. Daarna is er echter en wordt er nog ontzettend veel gebouwd. De kale achtergrond aan de linker zijde van de Franekervaart behoort daardoor ook tot ’t verleden. I Speciale attractie Verder hebben de boekhandelar - nog een speciale attractie uitgeds-ht. In een van hun etalages is een font gemaakt en de kinderen moeten nu zien uit te vinden welke dit is. En dan is er nog een tekenwedstrijd! De kinderen kunnen bij de boekhan del, waar een aankondiging op het Telegram aan tied. Staten De stichting Sudergoa, het streekor- gaan van Zuidwest-Friesland, heeft na een bestuursvergadering een telegram gezonden naar Ged. Staten van Fries land, waarin het bestuur van Sudergoa haar verontrusting tot uitdrukking brengt over de dreigende opheffing van de veerdienst StaverenEnkhui- zen, mede gezien in verband met de slechtere winterdienst-regeling. Het dringt er bij het college met klem op aan, dat deze voor de verdere ontwik keling vgn de Zuidwesthoek zo waar devolle verbinding behouden blijft. In een vlaag van verstandsverbijste ring heeft de 52-jarige betonarbeider B. de B. zaterdag in Zwagerveen bij Kollum na een echtelijke ruzie zijn 47- jarige vrouw en zijn vijftienjarige dochter Sietske met messteken om het leven gebracht. Het achtjarige zoontje Lambert wist te ontkomen. De politie vond de beton werker, die enkele jaren geleden drie maanden in de Psychiatrische Inrich ting te Franeker was verpleegd, op de vliering van zijn huis. Dezer dagen is Workum door de werk zaamheden aan het pleintje tussen Grote kerk en toren een aantrekkelijk hoekje rijker geworden. Van de noodzaak dat de bestrating op verschillende punten werd gerepa reerd is gebruik gemaakt om een geheel nieuwe bestrating te leggen die past bij de historische omgeving. Door een ver deling in vakken en de toepassing van verschillende steensoorten is een mooi geheel verkregen. In enkele vakken zijn delen van 17de eeuwse grafzerken, die in de loop der tijden verspreid waren geraakt, gelegd, terwijl in andere een voudige ornamenten in keistenen zijn aangebracht. Doordat het middenvak geheel met -o- de stenen is bestraat, valt een duidelijk accent op de fraaie hardstenen pomp in Lodewijk XVI stijl uit 1785, die bij deze gelegenheid tegelijk is hersteld. De ver sieringen komen weer goed uit, terwijl het wat oudere bronzen mondstuk met een Rococo-ornament weer is aange bracht. Wat reeds verschillende inwoners en vreemdelingen hebben gedaan, men zal met eigen ogen deze verfraaiing moeten zien om er ten volle van te kunnen ge nieten. Donderdagavond herdacht de Chr. Mu ziekvereniging „Harmonie” haar 40-jarig bestaan met een jubileumuitvoering in „Ons Gebouw”, waaraan het Chr. Man nenkoor „Edoza” en het Chr. Gem. Koor „Excelsior” hun medewerking verleen den. Deze jubileum-avond is, zonder twijfel, goed geslaagd, al nam het eerste gedeel te inbegrepen de aanbieding van een ge schenk, de huldiging van twee trouwe blazers etc. wel wat erg veel tijd in be slag. Maar dat kon moeilijk anders, en... wie kijkt op een feestavond, op een half uurtje? Er heerste, in de goedbezette zaal, een hartelijke en gemoedelijke sfeer, niet het minst door de prettige leiding van de voorzitter, de heer H. Hen driks, die, na z’n openingswoord, waarin hij in het bizonder de verschillende af gevaardigden van zusterverenigingen, bondsbestuur, federatie, enz. welkom heette, een kort historisch overzicht gaf. Het programma, werd allereerst onder broken door tromgeroffel en reveille door de twee jongste adspirantleden, waarna een commissie bij monde van de oud-voorzitter en mede-oprichter, de heer Jan de Boer, voor een aangename verrassing zorgde. Een geheimzinnig uit ziend plakkaat, dat langzaam ontrold werd, vermeldde tenslotte 6 x 2, of liever, de som van 2.222,22, waarmee de pen ningmeester, met de reeds ontvangen 600 gulden, voorlopig uit de zorgen is. Naast dit vorstelijk geschenk, ontving „Harmo nie” nog een aantal muziekstukken. Bo vendien deed voorzitter Hendriks, die zich voor een en ander erg dankbaar toonde, nog mededeling van enige bin nengekomen felicitaties, o.a. van twee oud-leden uit Amerika. Twee mede-jubilarissou. De heren D. Gjeltema en U. Faber ju bileerden mee, want zij zjjn van de op richting af, dus 40 jaar lang, lid geweest. Zij werden toegesproken door de voor zitter, die daarna een passend geschenk in de vorm van een wandversiering met inscriptie, aanbood. De heer B. de Vries van Groningen, de propagandist van de federatie van Chr. Muziekbonden, voegde hier nog het gou den federatie-insigne aan toe en „Har monie” zelf kwam in het bezit van het ere-vaantje van de federatie. De heer T. Brens, die kortgeleden we gens gezondheidsreden moest bedanken, doch jarenlang lid is geweest en 18 jaar als penningmeester fungeerde, werd tot erelid benoemd, terwijl de echtgenotes van de diverse heren in de bloemetjes werden gezet. De gehuldigde heren spra ken hierna nog een kort dankwoord. Wat de eigenlijke uitvoering betreft: „Harmonie” was het best op dreef in de marsmuziek; met name „The Medail lon” van H. Mortimer, werd uitnemend verklankt. Het effectnummer „The Jo ker” van Harold Moss, met de drie trom bone-soli, werd dienovereenkomstig weer gegeven en de „Fryske Grienmank” van A. J. Wolters, in een arrangement van Gosling Mol, deed het, op een avond als deze, zeer goed, al was het samenspel, zo nu en dan, het zwakke punt. Van het Zaterdagnacht plm. half een wilden de heren G. V. en G. E. de H. beiden uit Sneek, na een bezoek aan de dansavond in café „Het Park” te Bolsward, per auto naar hun woonplaats terugkeren, doch even voor de Nijlanderzjjl raakten zij van de weg af en na een betonpaal- tje van de I.W.G.L. te hebben omgere den viel hun auto overzij in het smalle, langs de weg lopende slootje. Doch on gedeerd kropen de heren er uit en lie pen vervolgens langs de Wolsumer- djjk naar Rijksweg 43, waar zij een lift naar hun woonplaats kregen. Zondagmorgen wilden zij de ge strande auto weer op het droge brengen, doch de politie had intussen lucht gekre gen van een en ander en voelde de heren aan de tand op welke wijze de auto, een oude Pontiac, bij de weg was neerge gleden. Naar ons werd meegedeeld deelden zij de politie mee, dat een voor hen uit rijdende bromfiets de oorzaak was van het ongeval. Deze reed n.l. links van de weg en op het moment dat zij hem rechts wilden passeren, was ook de bromfietser naar rechts gekomen cn om een botsing te voorkomen, waren zij nog meer naar rechts uitgeweken, met het bovengemelde gevolg. Waar de bromfiet ser was gebleven, wisten ze niet. Om de auto op de weg te krijgen, werd gebruik gemaakt van een dragline, die vanaf Rijksweg 43 langs de Wolsumer- weg naar de plaats van het ongeval wilde rijden. Een honderd meter vanaf de Rijksweg kwam de dragline echter in onzachte aanraking met de personen auto van de heer P. N. uit Hartwerd, die op weg was naar Sneek om familie op te halen. Hieruit ontstond gelukkig alleen maar materiële schade, maar de Rijkspolitie bezorgde een en ander een drukke dag. De dragline trok naderhand de auto, die slechts weinig schade had opgelopen, met gemak op het droge. Een en ander trok op deze mooie zon dag natuurlijk veel bekijks. De Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Friesland heeft zich vorige week in een openbare vergadering met zestien van de eenentwintig stemmen achter het prae-advies van de commissie voor het verkeer gesteld. Hierin wordt uitgesproken dat de bootdienst zakeljjk gezien van zeer geringe betekenis is, zo dat zij meent de strekking van haar eerste prae-advies te moeten handhaven en de dienst Staveren-Enkhuizen wel op geheven kan worden. Wel zou men de NS in overweging willen geven de boot dienst gedurende het zomerseizoen (juni, juli en augustus) bij wijze van proef en met het oog op het toeristische verkeer voorlopig te handhaven. De heer Th. W. Zandstra alhier keerde zich hier in een hartstochtelijk pleidooi tegen. Wij gaan te ver met onze be sprekingen, zei h(j. Wjj zitten op de stoel van zelfs op die moeten ons economische Het is een goede gewoonte van de K. C. „Sneek en O”, af en toe een pro- paganda-avond te houden in een der om liggende plaatsen. Donderdagavond geschiedde dat in Workum, waar in hotel „De Wijnberg” een bespreking plaats vond van rashonden. Alvorens men daartoe overging, was het woord aan ie voorzitter van de K. C., Dr. J. P. Gtto, die een behoorlijk aantal liefhebbers kon verwelkomen en verder zeer uitvoerig uiteenzette, wat de K. C. betekent voor de hondenliefhebbers in het algemeen en in het bijzonder voor haar thans bijna 450 leden. Daarna begonnen Mevr. Otto en de heren Aukema en Meijer met het bespreken van de Boxer, Stabyhoun, Drentse Patrijshond, Poedel, Collie, Steenbrak en Duitse Dwerg Pincher. Na een kwartier pauze gingen de lichten uit en vertelde Dr. Otto een en ander over de grote verscheidenheid van rassen, welke men op het witte scherm te zien kreeg. Het was elf uur toen deze gezel lige avond door de voorzitter met een dankwoord aan het opgekomen publiek werd besloten; een langdurig applaus was het slot. werf aan de Oppenhuizerweg heeft ge bouwd, werd vrijdagmiddag de Noord- zeekotter „Deo Duce” (UK 152) te wa- ter gelaten. Hij werd gebouwd in op-per Kras te Volendam en de ander dracht van de firma A. Hoekman en voor schipper Ruizendaal te Bunschoten. Zoon te Urk en is bestemd voor de firma J. v. d. Berg en Zonen te Urk. Schipper Jurie v. d. Berg zal er over enige we ken zijn geluk mee beproeven op de visgronden van de Noordzee. Mevr. v. d. Berg-Blankenstein ver richtte de doopplechtigheid en de tewa terlating van de kotter, die 5.30 meter breed en ruim 20 meter lang is, verliep zeer vlot. Het schip zal deze week naar Urk worden versleept, waar het voor zien wordt van een langzaam lopende Kromhout dieselmotor van 190 p.k. van het type 3 F 240. De collecte voor het „Prinses Beatrix Poliofonds” heeft in het rayon van de Wijkverpleging van zuster Westera te Nijland de volgende bedragen opge bracht: Oosthem 63,50; Njjezijl 61,05; Abbe- ga 96,50; Folsgare ƒ43,30; Wolsum 36,40; Nijland 252,00. Tezamen de mooie som van 552,75. De collecte voor het P.I.T. heeft in IJlst 81,22 opgebracht. Nog één keer een molen en wel „De in het bezit is geweest van de firma Monnik” aan de Franekervaart, een A. Veen Zn., welke hem omstreeks van de velen, waaraan onze stad vroe- mei 1907 verkocht aan de heer Gronin ger z<J rijk was, maar die helaas allen ger, de laatste meesterknecht op zijn afgebroken, omdat er geen enkele --x •L’- instantie was, die zich voor ’t behoud ervan inzette. Al was er maar één be waard gebleven, dan zou er al veel gered zijn. Ook dit was vroeger een oliemolen, die het laatst meer dan honderd jaar SNEEKER NIEUWSBLAD Bolsward beleefde donderdag weer de traditionele Bolletongersdei. Hoewel er sinds jaar en dag geen enkele stier meer werd aangevoerd, zodat deze dag dreig de te verdwijnen, is men er onder lei ding van de burgemeester toch in ge slaagd deze dag te behouden. Evenals in de voorgaande jaren was er ook nu weer een standwerkerscon- cours aan verbonden, terwijl nu tevens een wedstrijd voor de best verzorgde uit stalling op de markt was uitgeschreven. De marktkooplieden hebben hier enthou siast op gereageerd. Zelden zag men zo’n keurig verzorgd geheel. Het ge meentebestuur was daarbij ook niet ach ter gebleven. Toen de kooplieden en de standwerkers verschenen, stonden hun kramen al klaar en konden ze direct met hun uitstalling en de wedstrijd be ginnen. Voor de standwerkerswedstrjjd wa ren de besten uit Nederland uitgenodigd en de twee die onze stad rijk is, de heer E. v. d. Zee met z’n Toverwas-prodUk- ten met de tweede en de heer F. Sterk met z’n ballpoints en vulpennen met de derde prjjs gingen strijken. Een opmer kelijk resultaat in zo’n select gezel schap. Voor alle deelnemers was het trouwens een goede dag. Sommigen wa ren totaal uitverkocht. zitten en misschien de minister. Wij verdiepen in maar de zaak simpel zien. Is het in het belang van het Friese bedrijfsleven om deze lijn op te heffen? De conclusie van de heer Zandstra was: nee. Ook ir. G. de Boer en de heer P. T. Reitsma verklaarden zich tegen het prae- advies. De laatste spreker voegde hierna aan toe dat hij de indruk kreeg dat de Ne derlandse Spoorwegen systematisch te werk gingen. Afbraak bootdienst begonnen B. en W. van Workum hebben in een brief aan Gedeputeerde Staten een ern stige verslechtering van de veerdienst Staveren-Enkhuizen door de nieuwe win- terdienst gesignaleerd. De eerste boot uit Staveren vertrekt twee uur later <.an te voren en de avondboot uit Enkhuizen is uitgevallen. Behalve op vrijdag en zon dag (vertrek 18.55 uur). Op zondag is de ochtenddienst in beide richtingen ver vallen. Deze wijzigingen hebben tot ge volg, aldus b. en w„ dat een retour naar Amsterdam op werkdagen (behalve vrijdags) praktisch onmogelijk is gewor den, terwjjl op zondagen de mogelijkheid van een retourvaart geheel is uitges’o- ten. Hiermee is dus ’n dusdanige verslechte ring ingetreden, dat nauwelijks meer van ’n redelijke dienstregeling gesproken kan worden. De daling in het aantal passa giers zal zich dan ook in de komende maanden voortzetten.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1962 | | pagina 1