Een uur kerkmuziek Zakennieuws Sneek weer veertien dagen residentie van St. Nicolaas Sneker „Groningers” genoten van een echte Groninger avond IJLST WY M BRITS ERA DEEL en van en op zorgden voor een WIE IS WIE?? gitaar met hoes ’t Huis met de Notenbalk Feestelijke ontvangst bij de Waterpoort het stadhuis Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, - Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en ,tDe Wat er-Poorters" escorte Hf 117e jaargang no, 93 Maandag 19 nov. 1962 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD BH .i I 1 INGEZONDEN Aan liet Actie Comité Geslaagd 1 J. Wuring lid van verdienste Gewest Friesland K.N.S.B. Ged. Staten tegen opheffing veerdienst Nieuwe Hoogleraar in het Fries MAANDAGS en DON DERDAGS Protestdemonstratie Vredesliga 103-jarige te Joure i Stadgenoot ernstig gewond bij botsing te Harlingen Oosthem kreeg een bloeien de gymnastiekvereniging Christelijke Gemeente politiek Weer kostbaar bruikleen van Fries Scheepvaart Museum „Operatie Japinga” I Gunning Groene Kruis gebouw Ijlst SNEEKER NIEUWSBLAD J.N. Stemming. Vol lof. ■steeds Kampioenswedstrijden. Zij krijgt van ons een Kantoor voor admini stratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon 3005 (0 5150) o.g.g. 4091. Verschijnt Zaterdagmiddag a.s. hangt er een nieu we foto bij ons voor. Wie weet, misschien bent u het. Daarom ga kijken bij de speciaal mu ziek- en platenzaak: folder, alle etalages Op verzoek van de conservator Drs. H. Halbertsma heeft de Ottemé-King- ma Stichting te Leeuwarden aan het Fries Scheepvaart Museum alhier een zeer fraaie en kostbare eikenhouten 17 de eeuwse Amelander kast in bruikleen gegeven. Er zijn in heel ons land maar vier van dergeljjke kasten bekend. Advertentieprijs 15 ct. per mm. Bij contract (handels- adv.) lager. Abonnementsprijs f 3. per half jaar. Franco p. post f 3.75 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad. Deze demonstratie tegen de kernbewa pening is j.l. zaterdag niet doorgegaan in verband met de intocht van Sint Ni colaas. Zij wordt nu a.s. zaterdag 24 no vember ’s middags half vier gehouden. De eventueel te houden kampioens wedstrijden werden als volgt toegewe zen: Kortebaan: meisjes te Grouw, vrouwen te Leeuwarden, mannen te Kortezwaag, jongens te St. Jacoba Parochie. Junioren: Kortebaan Jorwerd, lange baan Heerenveen. Mannen: langebaan Jorwerd. De wedstrijd Groningen-Friesland zal in Gorredijk worden gehouden. graag iets wil offeren en geven. En bo vendien kent men hier nog maar één St. Nicolaas die elk jaar de trap van het stadhuis bestijgt. Mevrouw de weduwe D. Lagerveen- Huisman, die verpleegd wordt in het protestantse verpleeghuis te Joure, is zaterdag 103 jaar geworden. Aange zien haar gezondheidstoestand de laat ste tijd te wensen over laat, werd er niet te veel drukte van deze dag ge maakt. De burgemeester en de gemeentese cretaris van Utingeradeel, uit welke gemeente zij afkomstig is, boden haar een fruitmand aan. De jongedame die op de foto staat die bij ons in de etalage hangt is: ANSJE JELLESMA, Stationsstraat 13 - Sneek. Vrijdagmorgen tegen twaalf uur is onze stadgenoot, de 38 jarige ambte naar R. A. de Jong van de Cultuurtech nische Dienst alhier, ernstig gewond bij een autobotsing op’ de splitsing tus sen de rijksweg van Harlingen naar de kop van de Afsluitdijk en de Kimswer- derlaan. Vermoedeljjk verblind door de zon zag de heer De Jong niet de perso nenauto van de Ned. Dok- en Scheep vaartmaatschappij te Amsterdam, be stuurd door de 49 jarige heer P. J. J. Vanhoff, die uit tegenovergestelde rich ting naderde. Deze kon een botsing niet voorkomen en reed de wagen van de heer De Jong in de flank aan. De drie inzittenden van deze auto liepen lichte verwondingen op. Beide, nog vrijwel nieuwe wagens werden zeer ernstig be schadigd. De toestand van de heer De Jong was vanmorgen nog vrij ernstig. Met deze vriéndelijke suggestie ein digde St. Nicolaas zijn dankwoord, waarna de traditionele uitreiking van geschenken volgde, gepaard gaande met kwinkslagen, geestige toespelingen, ge dichten en fopperij, wat een uitbundige Sinterklaasstemming te weeg bracht, wat zijn hoogtepunt bereikte toen een der bestuursleden van het Actie Comi té zelf op een hoogst vermakelijke wijze „in de boot” werd genomen. „Wie kaatst moet de bal verwachten” sprak opper- Piet geheimzinnig... Bergstra gaf van dit modern-gekleurde stuk een vaardige en duidelijk geregi streerde vertolking. De beide aria’s en recitatief uit de Can tate voor de 27e zondag na Trinitatis over het lied „Wachet auf, ruft uns die Stimme” van J. S. Bach, werden op uitstekende wijze gezongen door Akke Zwart en Aerde Kuiper. Ook nu -veer konden wij genieten van de muzikale voordracht en de goede stemkwaliteiten van beide vocalisten. Roel de Jong, de le fagottist van het Frysk Orkest, speelde met veel kleur en gezonde muzikaliteit het Andante en Rondo uit het concert voor fagot en or kest (in dit geval: orgel) van W. A. Mozart. Bovendien viel de aandacht op de fraaie toon die de Jong aan zijn instru ment wist te ontlokken. Het Sneker Cantatekoor wist zich met name te onderscheiden in het a cappel- la-werkje „Cantate Domino” van Hass ler, maar was minder safe (ongeljjke in zetten, een schommelend „Amen”, e.d.) in de vertolking van de cantate „Nimm von uns, Herr, du treuer Gott” van Bux tehude. Maar dank zij de bekwame lei ding van Bram Feenstra bleef het ge heel verder goed in het gareel. Eén on derdeel zal echter zjjn aandacht vragen, n.l. verfijning van de tenorklank. Genoemd strjjkersensemble zorgde voor de begeleiding met assistentie van Boeijenga aan het orgel, die ook de^.xp-, calisten en de instrumentalist begeleidde. Het volgende concert is vastgesteld omstreeks 1 februari a.s. Al geruime tijd was men in Oosthem bezig een gymnastiekvereniging op te richten, maar bij een dergelijke op richting komen nogal wat moeilijkheden voor. Het vinden van een leider was wel een van de grootste problemen, maar een probleem was ook een zo ge schikt mogeljjk lesuur te vinden. Maar nadat vele moeilijkheden waren over wonnen is het voorlopig bestuur er toch in geslaagd een bloeiende vereniging op te richten waarvoor velen zich spon taan als lid opgaven, zodat het leden tal de honderd reeds is gepasseerd. Dit heeft het bestuur de moed gege ven een brug aan te schaffen, terwijl gehoopt wordt, dat binnen niét al te lan ge tijd ook een rekstok kan worden aangeschaft. Zaterdagmiddag 10 november hebben de leden reeds de eerste les gehad onder leiding van de heer B. Krol uit Sneek en woensdagmiddag 14 november kreeg de schooljeugd de eerste lessen onder leiding van de heer Tj. de Boer uit Folsgare. Meerdere leden zjjn nog van harte welkom en ook bestaat er gele genheid geheel vrijblijvend een lesuur bij te wonen. Het voorlopig bestuur is als volgt sa mengesteld J. de Vries, voorzitter; F. S. Postumus, secretaris; mej. A. Njjdam, penning- meesteresse; S. K. Abma; Th. Chr. van Berkum; mej. L. Buma en Jelle Abma. Degenen die deze avond niet aanwe zig waren hebben beslist iets gemist. Het was weer een echte Groninger avond, met in de pauze de traditionele verlo ting. Op 30 januari 1963 wordt de Nieuw- jaarvisite gehouden, met het toneel stuk „Wie kinnen der nait mit oet”. Te Groningen slaagde voor het exa men apothekers-assistente onze stad genote, mej. H. Hiemstra. Onze vroegere stadgenote mej. P. Steenbeek is vrijdag jl. te Amsterdam geslaagd voor het diploma voor ver pleegster, na een driejarige opleiding in het Burgerziekenhuis aldaar. Over dit onderwerp sprak het A.R. raadslid B. de Vries donderdagavond 15 november voor de A.R. kiesvereniging ,De Vrije Fries’ alhier. Christelijke po litiek is het streven het staatsleven (dus ook dat van de gemeente) in overeen stemming te doen zjjn met de wil van Christus. Dat wil dus zeggen dat de Overheid de plicht en de roeping heeft recht en gerechtigheid te doen. De cen trale eis voor de overheid is haar macht te gebruiken ten dienste van deze gerech tigheid. Het zal dus de taak van een raadslid zijn er toe mee te werken dat een rechtvaardig gemeentebeleid tot stand komt. Het gemeentebeleid zal de gemeente daadwerkelijk ten goede moe ten komen, dat wil zeggen; gericht op dat gene, wat de inwoners der gemeente voor een rechtvaardige vervulling van hun roeping in dit leven- in hun gezin, onderneming, kerk, vereniging enz.- no dig hebben en behoeven. Op deze wjjze heeft de overheid het algemeen belang en tegelijkertijd de openbare gerechtig heid te dienen. Spreker stond verder nog stil bij de betekenis van de gemeentebe groting, waarbij hij opmerkte dat van de raadsleden mag worden verwacht dat zij dit belangrijke stuk met kennis van za ken beoordelen en een eigen visie op het. gemeentebeleid hebben en deze bij de begrotingsbehandeling naar voren bren gen. Tenslotte stelde hjj dat de raad een eigen verantwoordelijkheid heeft en niet als een controlerend orgaan op de werk zaamheid van B. en W. dienst doet. De vele vragen die gesteld werden, werden door de gehele raadsfractie beantwoord. In de zaterdagmiddag in „De Groene Weide te Leeuwarden gehouden jaar vergadering van het gewest Friesland van de Kon. Ned. Schaatsenrijders Bond (K.N.S.B.) is onze stadgenoot de heer J. Wuring, sinds jaren bestuurs lid van de Ijsvereniging „De Friesche Jeugd”, door de oud-voorzitter, thans erelid J. Hooiring, geïnstalleerd als lid van verdienste, welke onderscheiding ook nog aan drie andere heren werd toegekend. De discussies over het voorstel van de landelijke T.C. de geldprijzen te ver vangen door waardebonnen, namen het grootste deel van de vergadering in be slag. De meningen waren verdeeld en tot een uitspraak is het nog niet geko men. Besloten werd een adviserend agen da-bureau voor de wedstrijden in te stellen. Met de leiding hiervan zal voor lopig de heer V. d. Schoot te Franeker zich belasten. Nieuw en erg leuk was hoe St. Nicolaas tenslotte nog vier kleuters bij zich riep, die tegelijk met hem jarig zjjn en 5 december a.s. vijf jaar worden. de nieuwe straatnamen aan de Lem merweg, maar daarnaast sprak hij ook een ernstig woord door er op te wijzen hoe gelukkig het is dat wij in ons land en in onze stad nog in vrede leven. In vele landen is dat niet zo. Elk kind krijgt hier met Sinterklaas nog wat, maar laten v. 'j ook eens denken aan al die kinderen die niets krijgen en zelfs honger lijden. Vrijdagavond was het weer een gezel lige drukte in de grote zaal van Hotel Hanenburg. Voor de eerste maal in dit seizoen waren de Groningers weer bij een, gezeten om de gezellige met bloe men versierde tafels, waarop natuur lijk ook de kraantjespotten en schalen met koek niet ontbraken. Een sfeer die deze avonden opnieuw kenmerken. 1 ti Eén dezer dagen kreeg ik een fol der in mijn handen, die was verspreid door het Actie Comité hier ter plaatse. Maar volgens mijn mening heeft het bestuur hierbij beslist iets vergeten. En wel dit. Wanneer ik het drukwerk aandachtig lees, dan is het de bedoe ling met deze folder, waarop een nummer staat, alle etalages af te zwerven om te zien of dat nummer misschien ook in één van deze eta lages staat. Deze folder is in Sneek en omgeving huis aan huis verspreid. Maar heeft het bestuur van het Comi té er wel bij stilgestaan, dat ze ook terecht is gekomen bij mensen, die nooit de stad in komen. Dit zijn b.v. mensen, die aan het bed gekluisterd zijn, mensen die een zeer hoge leef tijd hebben bereikt, of invaliden die niet langs die zaken kunnen gaan. Stel nu eens het geval, dat zo iemand no. 1000 heeft en dat dit nummer ook in een etalage prijkt, dan gaat hem of haar die prijs aan de neus voorbij. Is het nu niet billijk, dat zodra deze ac tie is afgelopen, de nummers waarop een prijs is gevallen, door middel van onze plaatselijke bladen bekend wor den gemaakt? Misschien smaakt Uw comité dan het genoegen dat U één van deze mensen nog een paar ge- noegelijke Sinterklaasdagen bezorgt H. H. ELZINGA, Boschstraat 1, Sneek. De Sint was ook vol lof over onze stad. Het was hem tijdens zijn rit een genoegen te aanschouwen hoe Sneek er thans uit ziet. De ingang vanaf de Leeu- warderweg is vorstelijk en alles is even keurig en netjes. B. en W. hebben wel hun beste beentje voorgezet. Ook de nieuwe, uitbreiding aan de Lemmerweg kon zjjn hoge goedkeuring wegdragen. En - zei hij - gelukkig heeft Sneek nog geen torenflats zodat wij nog bjj elke schoorsteen kunnen komen. Op geestige wijze deelden de Sint en zijn opper-Piet ook weer enige „steken onder water uit,” o.a. over de uitbrei ding van het aantal wethouders en Naar vorige week in de bestuursver gadering van de Kaatsvereniging Sneek werd medegedeeld heeft de toneelgroep van deze vereniging Abe Brouwer’s nieuwe blijspel in drie bedrijven „Ope ratie Japinga” in studie genomen. Dit stuk zal worden opgevoerd op de feestavond van de Kaatsvereniging op 16 februari a.s. De heer Dr. E. G. A. Galama, lid van de Fryske Akademy, bestuurslid van Frisia Catholica en van het Roomsk Frysk Boun, is benoemd tot hoogleraar in de Friese taal aan de gemeentelijke i ogenblik’ aangebrokên' datbürgemees- universiteit te Amsterdam. Hij was - - - daartoe voorgedragen door de onder wijsraad van de Fryske Akademy, die hem eveneens heeft voorgedragen voor een leerstoel aan de Rijksuniver siteit te Leiden. Prof. Dr. Galama woont niet in Friesland en is ook geen Fries van ge boorte. Pas voor zijn doctoraal examen nam hij het Fries als bijvak en volgde hij hierin colleges. Op het gebied van de Gysbert Japicxstudie verrichtte hij baanbrekend werk door een uitgebreid onderzoek naar de bibliotheek van de- ze Friese dichter. Gedeputeerde Staten van Friesland zijn voorlopig althans nog tegen de opheffing van de veerdienst Stave- ren-Enkhuizen. G. S. hebben aan de staatssecretaris van Verkeer en Wa terstaat geschreven dat nadere over wegingen hen hebben gesterkt in de aanvankelijke mening dat er tegen in williging van het verzoek om de lijn op te heffen althans op dit ogenblik ernstige bezwaren kunnen worden aangevoerd. Bij deze overwegingen hebben zij mede acht geslagen op de ontvangen adviezen, welke in grote meerderheid afwijzend luidden. Door afwezigheid van de voorzitter, werd de avond geopend door de 2e voor zitter. Na de aanwezigen hartelijk .wel kom te hebben geheten en een kort openingswoord te hebben gesproken, werden het Gronings volkslied en het Fries volkslied gezongen. Hierna volgde de opvoering van het toneelstuk „De Konkerent” van J. Zijl. Het werd gebracht door de spelers van de eigen toneelvereniging en kreeg na ieder bedrijf een dankbaar applaus. Het dankwoord dat de 2e voorzitter na afloop van het derde bedrijf tot de regisseur en de spelers richtte, was dan ook in al le opzichten verdiend. HET WAS ST. NICOLAAS NIET AAN TE ZIEN, dat hij al zo oud is (meer dan veertienhonderd jaar) en zo’n lange vermoeiende reis achter de rug had toen hij zaterdagmiddag wuivend naar alle kant achter op de boot uit Spanje stond en daarna bjj de Waterpoort kwiek voet aan wal zette, gevolgd door een leger tje van Zwarte knechts onder wie een paar Jieel jonge die voor de eerste maal met hun meester mee mochten. Vele honderden kinderen met hun ouders hadden al lang op de goedheilig man staan wachten, maar het Stedelijk Muziekcorps kortte deze tijd met het spelen van de oude bekende Sinterklaasliedjes en bereidde hem, samen met de trom melaars (en trommelaarsters) van „Vlug en Lenig.” een vrolijk en blij welkom in Sneek dat weer veertien dagen tijdelijk zijn residentie is. Ook werd hij opgewacht door zijn trouwe schimmel, die van ongeduld stond te trappelen, en door de ruiters te paard van „De Water-Poorters” die hem ook escorteerden op zijn rit door de stad, welke de Sint later zelf het hoogtepunt van zijn verjaarsfeest noemde. Toen de stoet, waarin drie wagentjes volgeladen met geschenken, meereden, op de Marktstraat aankwam, stond het ook daar zwart van de kinderen die de Sint hartelijk toejuichten en toe zongen en met bewondering en ontzag toekeken hoe lenig hij nog van zijn paard sprong. Hij besteeg eerst de trap naar het stadhuis waar hij en zjjn gevolg dooi de burgemeester begroet werden en begaf zich daarna naar het bordes waar hij de kinderen toesprak en een jongen hem een boeketje bloemen aanbood. St. Nicolaas zei dat hij ontzettend blij was hier weer terug te zjjn en de ontvangst zijn oude hart verwarmde. Hjj hoopte nu maar dat de kinderen jiiet ondeugend geweest waren. Nadat de hoge gast alle bekenden in de hal had begroet en met een kopje thee verkwikt was, werd hij door burge meester Rasterhoff toegesproken. Deze had ook tot zijn grote vreugde ge zien dat de Sint nog even snel te paard was als voorheen en concludeerde uit de weer verdere uitbreiding van zijn staf dat er blijkbaar ook in Spanje wel vaart heerst. De burgemeester verheugde zich daarin. Zelf mogen wjj ook niet ondank baar zijn, zei hjj. De ontwikkeling van onze stad is verheugend, al is het ver langlijstje van het gemeentebestuur nog groot. Meer woningen om de mensen be ter te huisvesten en de industrie meer expansie te geven, verbetering van de sportaccomodatie, uitbreiding van het zwembad, een sporthal, een nieuwe Pier de Boer Stichting enz. St. Nico laas knikte begrijpend, en stemde ook knikkend in met de wens van de burge meester dat h(j hier weer een goede tijd zal hebben en tevreden zal zijn over de burgerij, zowel de groten als de kleinen. De burgemeester trad daarna eerst zelf als Sinterklaas op. Hij overhandig de de goedheiligman nl. een bus drab- beldoeken en een doos Friese duimpjes op welke laatste lekkernij hjj ook al zijn knechts onthaalde. Bovendien ont vingen de nieuwe Pieten, (onder wie ook een Pietje) zoals gebruikelijk de orde van Sneek. De heer Rasterhoff herinnerde er ten slotte nog aan, dat St. Nicolaas nu al voor de tiende keer deze functie vervul de en alle jaren weer met dezelfde opge wektheid. Hiervoor bood hij hem als symbool van zijn verbondenheid met Friesland en onze stad een aandenken aan. „Het doet mjj elk jaar weer bijzonder goed in deze riante omgeving te zjjn en telken jare is deze intocht het hoogte punt van mijn verjaardag” zei St. Nico laas in zijn dankwoord. En ik bekleed dit ambt met liefde en opgewektheid, zo vervolgde hij, omdat de Snekers een gemeenschap vormen waarvoor ik Sjouke Hoeksema, Sneek; Thea de Jong, Balk; Boukje Jongsma, Lem mer en Harm de Jong uit Lemmer (tijdelijk aan boord te Staveren) mochten een voor een bij hem komen. Ze kregen allen een mooi cadeau en kwamen later met Sint op de foto. 1 royale portiek tot stand kwam aan weerszijden etalageruimte. winkel zelf is van vele moderne snuf jes voorzien en verder zo economisch mogelijk ingericht. In de verschillende afdelingen kan zodoende een grote sortering artikelen getoond worden. Achter de winkel is een kamer inge richt, waar men eventueel klanten kan ontvangen. De bouw van het pand werd uitge voerd door het aannemingsbedrijf Fa. Gebr. Boomsma, Installatiebureau K. Hiemstra leverde en plaatste de ge hele verlichtingsinstallatie. Schilders bedrijf Joh. de Vries verzorgde het kleurenwerk, de winkelbetimmering werd geleverd door winkelbetimme- ringsbedrijf Petrus v. d. Werf. Fa. Sik- ma voerde het sanitaire gedeelte uit en fa. Kwint te Leeuwarden leverde de zonwering. De gehele Grootzandster buurtschap had ter gelegenheid van de opening de vlag uitgestoken. Er bestond veel be langstelling en er waren veel bloemen. Na lang wachten is eindelijk de goed keuring van Den Haag afgekomen voor het stichten van een Groene Kruis-ge- bouw te IJlst. En het bestuur heeft er geen gras over laten groeien, maar is terstond tot de aanbesteding overge gaan. Als laagste inschrijvers kwamen uit de bus: gebouw: firma N. Wiersma te Ijlst 53.530.-, schilderwerk: firma G. de Vries, id. 3.985.-, sanitair: firma F. v. d. Woude 3.450.-, electriciteit: W. Bakker ƒ2.155.-. Totaal 63.120.-. Het werk is aan deze inschrijvers ge gund. Vorig jaar is onze plaatselijke afde ling van „Jeugd en Muziek” begonnen met het organiseren van kerkconcerten onder de naam van „Een uur Kerkmu ziek”. Dit initiatief vond algemeen waardering en deze periodieke zondag- avondconcerten mochten zich verheu gen in veel belangstelling. Sympathiek is ook de belangeloze medewerking van de uitvoerenden, die, bestaande uit vereni gingen en personen van verschillende gezindten, steeds weer spontaan bereid zjjn zich voor dit doel beschikbaar te stellen. Het eerste concert van deze serie in dit seizoen, werd gegeven door het Sneker Cantatekoor, onder leiding van Bram F.eenstra, een strijkersgroep, G. Berg stra, orgel (solo), J. W. Boeijenga, orgel (begeleidingen), R. de Jong, fagot, Akke Zwart, sopraan, en AE. Kuiper, bari ton. De Zuiderkerk was gisteravond zo goed als geheel bezet en nadat zeker minstens zeshonderd bezoekers een plaats hadden gevonden, werd het pro gramma ingezet door G. Bergstra met Koraal, no. 1 van Hendrik Andriessen. Na een periode van provisorisch wo nen en zakendoen in een leegstaand pand in de Scharnestraat was vrijdag middag voor de familie Boonstra het - - -J-. V..--- ter L. Rasterhoff de nieuwe zaak op de oude plaats, Grootzand 63 precies 125 jaar na de eerste opening door de heer A. M. Sustring, officieel kon ope nen. Na een welkomstwoord door de oud ste zoon van Mevr. Boonstra werd het woord gegeven aan burgemeester Ras terhoff. Wanneer men een terugblik werpt op de historie van het Sneker am bachtsgilde, aldus de burgemeester, dan blijkt dat Sneek in de Middeleeu wen al een zekere naam had op het ge bied van klokkenmaken. Hoewel dit oude ambacht natuurlijk niet meer in het raam van onze tijd past is het voor de stad toch van groot belang dat nog verschillende zaken op dit terrein in Sneek zijn gevestigd en de roem van weleer in stand houden. Wanneer bovendien de eigenaars van één dezer zaken nog genoeg onder nemingsgeest bezitten ’n geheel nieuw pand te laten bouwen dan kan dit al leen maar bewondering wekken. De middenstand dient rekening te houden met het groeien van de stad en dit legt haar de verplichting op zich bij de ge wijzigde omstandigheden aan te passen. De opening werd verricht door het wegtrekken van ■>een doek waardoor de grote klok aan de gevel zichtbaar werd. Namens de Vereniging van Sneker Zakenlieden bood de heer A. Jansen de familie Boonstra de beste wensen aan. Onder leiding van architect J. D. v. d. Molen is hier een winkel tot stand gekomen die in alle opzichten modern genoemd kan worden. Van het principe, voorgevel op de rooilijn, werd afgestapt, waardoor een met De W’

Sneeker Nieuwsblad nl | 1962 | | pagina 1