f AGENDA Prinses Wilhelmina overleden I Waterpoort-krabbels w I Een halve eeuw onafgebroken bij het Christelijk onderwijs i IJLST WYMBRITSERADEEL Prinses Wilhelmina t en van F 1 door Speurder Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, 117e jaargang no. 96 Donderdag 29 nov. 1962 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD I Condoleance-register en i! r INGEZONDEN PHILIA. l' Gezamenlijke diensten te Sneek en Scharnegoutum Bijeenkomsten kunnen doorgaan Twaalf Flexa medewerkers geslaagd voor Vakman Verfindustrie Post- en telegraaf verkeer met Indonesië hervat •e Vijftig jaren Landsbestuur, Die geen mens vergeet, Door Haar met beleid en kracht Aan haar volk besteed. Vrouw van een uniek formaat, Eerlijk, onverbloemd „Moeder van het Vaderland” Tot haar dood genoemd. A J Laat er ons op deze dag Stil bij blijven staan Na het smartelijk bericht: „Zij is heengegaan Dankbaar legt het vaderland Zijn getuigenis af: Het dankt God voor wat Hij ’t volk In Wilhelmina gaf i 2 Ji X Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en Open brief aan de K.V.P. afd. Sneek Witte begrafenis” op zaterdag 8 december Prinses Wilhelmina zal zaterdag december in Delft worden begraven. Het stoffelijk overschot van de 82 ja rige Prinses wordt bijgezet in de ko ninklijke grafkelder van de Nieuwe Kerk in Delft. Na ongeluk overleden Personenauto botste op voorligger Eindstand actie „Open het Dorp” Opbrengst Verkoopavond Gisternacht om één minuut voor één is Prinses Wilhelmina in haar slaap overleden. Het particulier secretariaat van Hare Majesteit de Koningin deelde gisteren mede: Hedennacht te 00.59 is Hare Ko ninklijke Hoogheid Prinses Wilhel mina in vrede ontslapen. Een tweede communiqué dat gistermorgen werd uitgegeven door de behandelende geneesheren van Prinses Wilhelmina luidt: Hedennacht is Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Wilhelmina in haar slaap overleden. In de laatste weken waren bij haar verschijnse len opgetreden van een hartaandoe- ning, welke, vooral gezien de hoge leeftijd van Hare Koninklijke Hoogheid, als zeer ernstig moes ten worden beschouwd. Ondanks de lichte verbetering nam de ziek te gisteren een ongunstige wending. De geleidelijke achteruitgang van de reeds slechte algemene toestand werd daardoor versneld. Filmavond te Oudega-W. Was getekend M. J. de Bruyn Kops Akkerman, arts en professor dr. D. Durrer. In verband met de zorgelijke toe- leen” heeft, Prinses Wilhelmina reeds stand van H.K.H. Prinses Wilhel mina vertoefde H.M. de Koningin voor zover haar verplichtingen dit toelieten, op paleis Het Loo, waar zij ook gisternacht verbleef. Z.K. H. de Prins was met de prinsessen Margriet en Marijke op paleis Soestdijk. Prinses Beatrix is tele grafisch op de hoogte gesteld van het overlijden van haar grootmoe der en vertrekt morgen uit Hong kong naar Tokio, vanwaar de KLM haar via de Pool de kortste route naar Nederland zal bren gen. Zij wordt zaterdagmorgen om streeks kwart voor acht verwacht. Prinses Irene is gisteren al uit En geland teruggekomen. Zij bracht enkele dagen geleden nog een be zoek aan haar grootmoeder, waarna zij naar Engeland tefugkeerde. Zij verbleef daar bij haar tante, prin ses Alice, de gravin van Athlone. Herdenking in raads vergadering Burgemeester Rasterhoff heeft in de gisteravond gehouden raads vergadering Prinses Wilhelmina met de volgende rede herdacht: Jaarvergadering Buurt- speeltuinver. N.O.H. SNEEKER NIEUWSBLAD ■1 r AMICITIA i i 8 I I uiting aan deze wens gegeven. i i [ihi i was het wel Buiten school ,1 I i Kantoor voor admini stratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon 3005 (0 5150) o.g.g. 4091. Donderdag 29 november ’s avonds 8 uur film: Later zul je dansen. Vrijdag 30 nov. t.e.m. zondag 2 dec. iedere avond te 8 uur en zondagmid dag te 5 uur film: Tarzan en Tanya. Zondagmiddag 2 dec. te 2.30 uur film: Battle Taxi. Dinsdag 4 dec. en donderdag 6 dec. ’s avonds 8 uur film: De Kinderlokker. Zaterdag 1 december Speelavond in het Himsterhüs ten bate van het Dorps huis. Aanvang 7 uur. t t r Verschijnt MAANDAGS en DON DERDAGS 3S Advertentieprijs 15 ct. per mm. Bij contract (handels- adv.) lager. Abonnementsprijs f 3. per half jaar. Franco p. post f 3.75 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad. Naar ons van officiële zijde wordt medegedeeld, kunnen hedenavond alle aangekondigde vergaderingen en gewone bijeenkomsten door gaan, o.a. die van de V.A.D.V. Dinsdag 15, woensdag 16 en donderdag 17 januari 1963 Utfierings-Krite Snits mei it blijspul „De wrald wol forrifele wurde..'.” fan Y.C. Schuitemaker. werkelijk is gebeurd. Met belangstelling Uw uitnodiging tegemoet ziende, verblijven wij Op en bij het Eiland heerst momen teel een grote bedrijvigheid. Op de werf staat een nieuw schip op sta pel, terwijl ook één van de Eiland bewoners in zijn achtertuin een schip aan het opbouwen is. N.V. Werkspoor krijgt er een nieu we werkplaats bjj, die de vorm heeft van een koepel. Een nieuwigheidje dus. In de tuin van het Bonifacius- huis is een begin gemaakt met het nieuwe gedeelte. Met plezier Wij geloofden het direct, toen de heer Pruiksma ons vertelde, dat hij zijn werk nog met plezier doet en „het ook nog wel aan kan”. Was dat niet zo, dan hield ik er direct mee op, verzekerde hij. Hij is nl. een temparementvol en nog zeer vi taal man, die nog blaakt van werklust en toewijding voor de kinderen die aan zijn zorgen zijn toevertrouwd. Van die gaven zullen stellig alle scholen waaraan hij werkzaam was hebben geprofiteerd. Toen hy in Makkum kwam bijv, was daar een oude school met vier lokalen, maar hjj droeg een nieuwe met zeven aan zijn opvolger over. Hij was daar, evenals in Oosterzee, ook het hoofd met het meeste aantal dienstjaren en hoopt binnenkort de jubilia van beide scholen mee te maken. heeft de jubilaris in zijn vorige woon plaatsen de dorpsgemeenschap ook op velerlei terrein gediend. In Oosterzee en Makkum was hij o.a. leider van de Hervormde Jongensclub en de Jon- gelingsvereniging en tevens lid van de Kerkeraad. Laatstgenoemde functie be kleedt hij hier ook al weer enige jaren. Verder was hij o.m. nog vele jaren voor zitter van de afdeling Wonseradeel der Ver. van Chr. onderwijzers waarvan hij thans nog lid is. Zaterdagavond a.s. van half acht tot tien uur houdt de heer Pruiksma een re ceptie in Aere Perennius en gezien zijn I veie aktiviteiten moet hij maar rekenen I op veel belangstelling. Tongersdei 29 novimber. ütfiering fan ’e Chr. Sjongforiening „Looft den Heer” yn’t Gebou to Njjlan. Mefr. Van der Kuur-Faber foardrachtkunstneres mei de Gouden Swipe. Donderdag 29 november t/m woensdag 5 december. Sjoelen, schieten en speer, werpen in pakhuis Gebr. Poiesz, Lan ge Pjjpsteeg (Grootzand). Aanvang 5 uur. St. Nicolaas dinsdag de gehele dag geopend. Donderdag 29 november. V.A.D.V.-Sneek. Lezing met dia’s en film over „De ont wikkeling en geboorte van vogels en zoogdieren.” Zaal Hanenburg ’s Avonds 7.45 uur. De cursus Vakman Verfindustrie, die gedurende bijna twee en een half seizoen in de Flexa Fabrieken alhier is gegeven door de heer G. A. Smits, le raar schilderen, werd op 24 november besloten met een landelijk examen in de Nationale Schilderschool te Utrecht. Voor het theoretisch gedeelte zijn al le candidaten geslaagd. Het zijn de he ren: H. de Boer (met lof), L. D. Bonte, M. Bos, M. Bosma, B. Hendriksma, B. Jonkman, W. Jonkmans, D. Ligthart, G. Muiselaar en T. Tempel. EEN HALVE EEUW onafgebroken voor de klas te staan is een zeldzaam heid. Toch heeft de heer P. Pruiksma alhier dit gepresteerd. Hij begon zijn loopbaan nl. officieel op 1 december 1912 en is thans nog als waarnemend hoofd van de Christelijke school te Lol- lum werkzaam. Behoudens de vacanties was daar geen dag tussen dat hij niet ’n klas kinderen voor zich had. In verband met het overlijden van Ha re Koninklijke Hoogheid Prinses Wil helmina zijn er op het Stadhuis lijsten ter tekening neergelegd. Hierop kan men van vrijdag 30 november tot en met zaterdag 1 december, ’s avonds tien uur schriftelijk zjjn deelneming betui gen. afschuwelijke gevolgen voor het Neder landse volk heeft gehad en tenslotte een tweede wereldoorlog, die opnieuw vele waarden aantastte en met veel pijn en schokken een nieuwe episode inluidde. In deze stormgetijen stond Prinses Wilhelmina als een rots in de branding. Plichtsgetrouw, meelevend, maar ook strijdend, waardoor zij de eretitel Moe des Vaderlands verwierf. Op dit ogenblik gedenken wij deze gro te vrouw en de arbeid welke zij heeft verricht in het bejang van ons volk met weemoed. Zij brengt ons een periode in herinnering die voor het Nederlandse volk van grote betekenis is geweest. Bij onze gevoelens van rouw hebben daarom onze gevoelens van dankbaar heid de overhand. Dankbaar dat in moeilijke tijden voor ons land en volk deze vrouw het roer in handen heeft ge had. Dankbaar ook dat zij zo lang in ons midden mocht zjjn en zo lang met haar volk meeleefde. Aan de andere kant ech ter ook een gevoel van medeleven met het Koninklijk gezin door het verlies dat het heeft geleden. Mijne Heren, Blijkens een verslag in het dagblad „Ons Noorden”, van 15 nov. ’62, is op een vergadering van bovengenoemde afdeling door de RK raadsfractie een onjuiste lezing gegeven van wat er zich rondom de wethoudersverkiezingen heeft afgespeeld. Aangezien over de CHU raadsfractie dingen zijn gezegd die in strijd met de waarheid zijn, zullen wij het zeer op prijs stellen door U te worden uitge nodigd om op een openbare vergade- Het afgelopen jaar heeft de vereni ging heel wat teleurstellingen te incas seren gehad. Of met de oppas speeltuin of was de bode wegens ziekte tijdelijk uitgeschakeld. Na deze tegenslagen komt alles echter weer in goede ba nen en ziet het bestuur de toekomst weer opgewekt tegemoet. Wel zag het bestuur graag dat B. en W. wat meer subsidie voor dit mooie werk zouden toekennen. De kascommissie deelde mee dat boeken en bescheiden in orde bevonden waren en de penningmeester decharge kon worden verleend. De werkcommissie wilde graag een vaste ploeg van mensen, zodat alles vlotter zou verlopen. Zaterdag 2 december ’s avonds 8 uur in zaal Hanenburg St. Nicolaasbal V.v. Black Boys. In verband met het overlijden van Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Wil helmina zal morgenavond om half acht in de Martinikerk door de Ned. Herv. Gemeente, Geref. Kerk, Chr. Geref. Kerk, Baptisten Gemeente, Doopsge zinde Gemeente en Leger des Heils een gezamenlijke herdenkingsdienst ge houden worden. In de Ned. Herv. Kerk te Scharnegoutum zal eveneens een ge zamenlijke dienst zijn. Sprekers zijn daar Ds. A. Westra en Ds. S. J. Verveld. Déze dienst begint ook om half acht. i I i' I I l' l' ring - in het bijzijn van de pers - U i J een juiste lezing te geven van wat er hoogachtend, j* namens de CHU raadsfractie, f J. Zeilstra. Jaarlijkse feestavond De jaarlijkse feestavond is vastge steld op 22 januari a.s. In Amicitia zal het gezelschap Tetman en Jarich de Vries optreden. Tevens zal dan de datum van de jaarlijkse boottocht be kend worden gemaakt. Bij de rondvraag werd de opmerking geplaatst of de convocaties eerder ver stuurd konden worden en tevens wat meer ruchtbaarheid te geven aan de verrichtingen in en om de speeltuin. De voorzitter deelde verder mede dat de bode Schurer-Snijder in korte tijd 32 nieuwe leden had weten te noteren. Na de pauze met verloting en koffie met tractatie werd er gekiend om zeer fraaie prijzen. Nieuw gebouwtje Er kwam een voorlopige tekening van het in de toekomst te bouwen ge bouwtje óp tafel. Dit zal zijn voor het opbergen van materiaal. De attributen van de speeltuin Lemmerweg zijn de ver. toegezegd en zullen t.z.t. worden toegevoegd. Van gemeentewege wordt thans een afrastering om de speeltuin gemaakt. De heren A. Dijkstra en F. de Jager, die periodiek aftraden wer den herkozen. De heer Tj. Brinksma zag zich genoodzaakt zich terug te trekken. -Hem werd dank gebracht voor het vele werk dat hij heeft gedaan. De heer U. Hogeboom werd in het be stuur opgenomen. persschool alhier en van 4 januari 1960 tot 1 september van dat jaar verving hij een zieke collega aan de Chr. 1. land bouwschool te Witmarsum. In het zelfde dorp hield hij tot 1 september 1961 de Chr. 1. school uit de nood en vandaar ging hij naar. Arum waar hij tien weken tot de komst van het nieuwe hoofd de leiding van de chr. 1. school op zich nam en vervolgens nog bijna een jaar onder wijzer aan deze school was. Op 1 juli van dit jaar stapte hij de chr. 1. school te Lollum binnen om tijdeljjk de plaats in te nemen van het hoofd die ziek is en voorlopig zjjn taak nog wel niet zal kun nen hervatten. De lijkstoet gaat evenals bij de be grafenis van Prins Hendrik in het wit. In haar boek „Eenzaam maar niet al- Onze stadgenoot, de heer R. A. de Jong, ambtenaar van de Cultuurtech nische dienst alhier, die 16 november ernstig werd gewond bij een verkeers ongeval in de buurt van Harlingen, is in de nacht van dinsdag op woensdag aan zijn verwondingen bezweken. De heer De Jong was 38 jaar oud, ge- 1 huwd en vader van drie kinderen. Gistermiddag plm. vier uur is een per sonenwagen bij de Oversteekplaats na bij de Hospitalerbrug van achteren te gen een voorligger gereden. De be stuurder van de eerste auto, de heer P. R. uit Amsterdam stopte voor voetgan gers. Waarschijnlijk heeft de bestuurder van de hem achteropkomende wagen, de heer J. Z. te Vijfhuizen, dit niet zo gauw gezien. Er waren geen persoonlij ke ongelukken, alleen materiële schade. Toen Mies Bouwman, de stuwster en leidster van de grandioze actie voor Het Dorp (bij Arnhem, en bestemd voor driehonderd gehandicapten) dins dagavond uit de ether verdween, was de stand ongeveer twaalf miljoen gul den. De eindstand hoopt men vanavond te kunnen mededelen. Die eer is uiter aard aan Mies Bouwman, die om zeven uur haar eerste aan het dorp gewijde radioprogramma inluidt. De actie is echter nog niet afgelopen. Zij gaat in de komende maanden door. En wie weet, kan er een gooi gedaan worden naar de vijfentwintig miljoen gulden, die nodig zijn voor de realise- In deze dagen heerst overal weer de genoegelijke sfeer van geheimzin nig doen en surprises maken. Men sen geven met een heerlijk gevoel veel geld uit, terwille van de vreug de van een ander. Hele groepen huismoeders uit de dorpen doen ’s middags een inval in de stad en plunderen de winkeliers (die zich dat uiteraard met welgeval len laten aanleunen). Beladen met pakjes staan zij dan bij de bushaltes te wachten. Op weg naar huis, waar de kinderschaar vol verwachting en met kloppend hart wacht op de komst van de Sint. Sneek heeft gistermiddag een dikke twee-en-een-half uur zonder stroom gezeten. Voor vele bedrijven was het gelukkig dat dit juist tussen de mid dag viel, omdat dan toch alles stil staat. Voor de andere zaken en win kels, waar tussen de middag nogal wat klanten komen, lastig. De oorzaak was een overspan- ningsstoring op het net Leeuwarden- Sneek, in de buurt van Scharnegou tum bjj Speers. Te- gen half drie was alles weer vrij normaal. Vorige week zaterdag heeft St. Ni colaas vanwege de gladheid zijn tocht door de stad niet kunnen maken. Nu zult u misschien opmerken dat het om half drie helemaal niet glad was. De Sint en zijn gevolg moeten echter om elf uur al met de voorbereiding van rijtoer beginnen. Omdat het toen nog vrjj glibberig was, heeft de Goedheilig man er maar van afge zien. Vermoedelijk zal hij toch nog wel eens een kijkje in de binnenstad komen nemen. De bruto-opbrengst van de verkoop avond van de vrouwenverenigingen „Wees een Zegen” en „Kriterion” te iHommerts-Jutrijp bedraagt 1853,60. 1 I In vierentwintig uur is Mies Bouw- Spoedig daarop verhuisde hij naar Sneek omdat zijn drie zonen hier op school gingen (en nog gaan), maar zo als gezegd ging hij niet op zijn lauweren rusten. Eerst vervulde hij vier maanden tijde'ijk een vacature aan de Chr. Schip- man een nationale grootheid gewor- den. Op bewondenswaardige manier I heeft zjj de Nederlandse bevolking, die over ’t algemeen toch als koel en nuchter bekend staat, tot een onge- I kend enthousiasme en liefde voor de J medemens weten op te zwepen. En niet alleen Nederlanders. Want hoe- I veel buitenlandse giften zjjn er wel J niet binnengekomen. Speurder ge- looft dan ook stellig dat alle mensen I over de hele wereld ongeacht kleur, J ras en nationaliteit op dezelfde wijze j op de oproep van Mies Bouwman ge- reageerd zouden hebben. De Centrale Directie van PTT in Den Haag heeft telegrammen ontvangen van de Indonesische PTT-administratie waaruit blijkt, dat Indonesië de post- en telegraafverbindingen met Nederland heeft hersteld. De Centrale Directie van PTT heeft hieruit geconcludeerd, dat van Indone sische zijde geen bezwaar meer bestaat tegen hervatting van het post- en tele- graafverkeer. Daarom zal met ingang van heden het post- en telegraafverkeer met Indonesië worden heropend. Brieven, pakketten en telegrammen met bestemming Indonesië worden vanaf heden door PTT weer aangenomen en verzonden. Nu is dat een voorrecht voor iemand die nog zó fit is en zó met hart en ziel onderwijzer is als deze aanstaande gou den jubilaris, (ais ik nog eens ’n beroep moest kiezen, werd ik weer onderwijzer) maar daarnaast ook een uitzondering. Het komt nl. niet vaak voor dat een on derwijsman na het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd nog vier jaren - en dat zal bij de heer Pruiksma nog wel even langer duren - gewoon door gaat. Niet in een vaste baan natuurlijk, maar als waarnemer en zoals bij hem het geval is, steeds als redder in de nood waarin zoveel scholen op het platteland door het tekort aan onderwijzers en on derwijzeressen jaren aaneen hebben verkeerd. Nu is dat inmiddels iets be ter geworden en dat is dan ook de reden dat die tijdelijke functies gewoonlijk niet van lange duur waren omdat er weer ’n vaste kracht benoemd kon worden. De heer Pruiksma werd in 1893 in Woudsend geboren waar zjjn vader sla ger was en bezocht daar de chr. lage re school van meester Van der Brug, die zó bekend en geliefd bij de Woudsen- ders was, dat later de nieuwe school naar hem genoemd is. In 1908 ging hij naar de Chr. Kweek school te Leeuwarden en op 22 mei 1912 behaalde hij met het hoogst aantal pun ten in zijn klas de akte van onderwijzer. Na een vacantie van 18 dagen kwam hij in zjjn oude school terug maar nu als volontair op een salaris van een rjjks- daalder per week. Die periode duurde tot 3 december op welke datum hij offi cieel zjjn loopbaan aanving als onderwij zer aan de Chr. school te Kollumerpomp waar hij uit zeventig sollicitanten be noemd was. Op 1 maart 1916 keerde hij opnieuw naar zjjn geboortedorp en zijn oude baas terug met wie hij toen nog ruim vier jaar op bijzonder prettige en naar hij zelf vertrouwt op vruchtbare wij ze heeft samengewerkt. Toen maakte hij promotie en vertrok hij als jong hoofd naar Oosterzee, welke school hij op 1 januari 1931 verwisselde voor de chr. school te Makkum, die hij tot aan zijn pensionering op 1 september 1959 ais hoofd gediend heeft. Maandag 3 december Sint Nicolaasfeest Openbare Lagere Scholen in Amicitia, ’s avonds 8 uur. Opvoering van het sprookje „De Gelaarsde Kat.” Woensdag 5 december nam. 2 uur Ami citia Theater. Traditionele St. Nico- laasmiddag Ouden van Dagen. ring van Het Dorp. Zaterdag jl. werd er in „Ons Ge bouw” in Oudega-W. voor een goed gevulde zaal een filmvoorstelling ge geven van „De dappere rekruut”. Ieder een heeft wel gehoord van de figuren, waar met geen mogelijkheid een sol daat uit te vervaardigen is en die let terlijk alles verkeerd schijnen te doen. Plaats een dergelijk iemand in het overgeorganiseerde leger en men heeft het meest volmaakte contrast ter we reld. Een contrast dat door regisseur Max Nosseck tot in de finesses is uitgewerkt. De dappere rekruut is een film die ze ker voor een belangrijk deel ingedeeld kan. worden bij de lachfilms, maar in wezen er ver boven uitsteekt door de tragedie die er in is verwerkt. Wij hadden niet kunnen vermoeden dat wjj deze vergadering zouden aan vangen met rouw in het hart, een rouw, die niet alleen gedeeld wordt door de be volking van Sneek maar door het gehele Nederlandse volk. Prinses Wilhelmina, die zo lang ons land heeft bestuurd en in steeds meerdere mate door de sym pathie van het gehele volk werd gedra gen, is heengegaan. Dit betekent voor ons volk een schok, die het beeld van de ze grote vrouw weer in volle omvang in herinnering brengt. Groot in liefde voor en medeleven met haar volk, groot in menselijkheid, groot in plichtsopvatting en offerbereidheid, groot in haar gods vertrouwen, groot in haar .verzet en strijd voor de vrijheid. Zij is üitgestegen boven het gewone peil van een constitu tioneel vorst en een symbool geworden van de eenheid van het Nederlandse volk en van vrijheid en gerechtigheid. Geboren op de grens van twee werel den heeft Koningin Wilhelmina het niet gemakkelijk gehad. Aan de ene kant de oude wereld met het stempel van de vo rige eeuw en een zekere rimpelloosheid, aan de andere kant de komende wereld met zjjn industriële ontwikkeling en het beginstadium van sociale bewegingen die tot spanningen en klassetegenstellin- gen leidden. Verder een wereld, waarin de eerste oorlog vele verhoudingen op allerlei gebied aantastte en deed wanke len. Daarna de economische crisis, die Dc buurt- en speeltuinver. „De Noord-Oost Hoek” hield dinsdagavond jl. haar jaarvergadering. De voorzitter, de heer Dijkstra opende circa acht uur met een hartelijk welkom aan alle aan wezigen. Wel had hij ’n grotere opkomst voor deze belangrijke vergadering ver wacht, maar daar zal de actie „Open het Dorp” vim Mies Bouwman wel de bit aan geweest zijn. De notulen waren overzichtelijk en haalden vele herinne ringen naar boven. Een woord van dank is hier zeker op zijn plaats. Het ledental bedroeg per 1 oktober 327. Er was een batig saldo van f 48.61. Zaterdag 1 december ’s nam. 2 uur. aankomst St. Nicolaas in „Het Ge bouw te Nijland. Grabbelton voor de kinderen, ’s Avonds vanaf 7 uur vele attracties voor iedereen. Ook in Sneek was men „los”. In de vijftien ingeschakelde kruideniers- bedrijven was de drukte enorm. I De eerste spontane reactie per lu- ciferdoosje bracht hier 11.000,- op. Daarnaast werden nog tal van ande- I re inzamelingen gehouden. De leer- lingen en personeel van de chr. ulo- school „Rehoboth” aan de Lindenlaan I. alhier hebben on danks het feit dat velen al aan de lu- eiferdoosjesaktie hadden meegedaan 500,bjjeenge- bracht. De voorzitter van de Markt-, Straat- en Rivierhandel, afd. Sneek deelde mee dat een dinsdag gehouden I collecte onder en met medewerking van de kooplieden 225,- had opge bracht. Zij hebben het aan de burge- I meester afgedragen. Onze stadgenote Feikje Kuipers, oud-pupil van de Johanna Stichting l’ te Arnhem heeft het voorrecht gehad J Mies Bouwman persoonlijk 350.- te F mogen overhandigen. Ondanks de I enorme drukte is zij ook nog even op .- het beeld verschenen. Het bedrag afkomstig van de vaste medewerkers van de BB in Friesland en de ge- meentepolitie alhier. De heer D. de j Vries, Hoofd van de B.B. heeft haar zelf naar Amsterdam gebracht en tot J op het podium vergezeld. Dinsdag werd per geluidswagen bekend gemaakt dat men kon storten I op de Boaz Bank en Kingma’s Bank, alhier. Bij de eerstgenoemde is tot nog toe een bedrag van vier a vijf honderd gulden binnengekomen. Bjj Kingma’s Bank wordt nog steeds gebruik gemaakt van de grote bus, die daar in de hal is geplaatst. Dit geld is nog niet geteld. Op de stadsgrachten dreef gisteren een vieze vette laag. Ondanks veel speuren is de oorzaak onbekend.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1962 | | pagina 1