Waterpoort-krabbels Geen hoger subsidie voor muziekcorpsen in Wymbritseradeel Pater Piron gaf avond van hoog kunstgenot Recreatieplannen in Wymbritseradeel Uitvoering Advendo in alle opzichten geslaagd I I 1 I i IJLST WYMBRITSERADEEL en van door Speurder BUITENLANDS OVERZICHT Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, I 117e jaargang no. 100 Donderdag 13 dec. 1962 IV eer coalitie met liberalen in Duitsland Fries Scheepvaart Museum t Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD 250.per jaar voor V.V.V. Sneek Aangereden kind overleden Ar n n r - SNEEKER NIEUWSBLAD 7 Adenauer treedt in herfst J963 af De Pottenplannen. I Atlantische defensie Voorstellen. N id luidt hun advies dan ook afwijzend. Al-1 ten b. en w. voor een auto te laag. >7 Kantoor voor admini stratie en redaktie: SEDEMPTE POL 6 Telefoon 3005 (O 5150) o.g.g. 4091. iw in of ig ie B. en W. stellen verder voor het be drag per leerling van het openbaar la ger onderwijs voor 1963, als basis voor de over dat jaar aan de bijz. scholen toe te kennen exploitatievergoeding, vast te stellen op 63,- en aan de beide tech nische hoofdambtenaren bij de dienst van gemeentewerken ingaande 1 januari 1963 een vergoeding van 1.000,- per jaar toe te kennen voor het gebruik van hun auto ten behoeve van de gemeente. Sinds 1 januari 1958 genieten zij een bromfiets enkelen partners element bondsinsigne uit voor hun 25 jarig lid maatschap der vereniging. Met woorden van dank aan het tam boer- en pijperskorps voor de verleende medewerking, en de heren van de toe- stelcommissie, wier werk een vlotte af werking van het programma mogelijk had gemaakt, werd deze in alle opzich ten geslaagde Advendo-avond met dank gebed besloten. f k k Verschijnt MAANDAGS en DON DERDAGS een aan- ie :1e de P- heeft per- f" Advertentieprijs 15 ct. per mm. Bij contract (handels- adv.) lager. Abonnementsprijs f 3. per half jaar. Franco p. post f 3.75 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad. Huldiging Advendo leden Tijdens z’n slotwoord reikte voorzitter T. K. Klaibeda o.m. aan Mevr. J. Het- tinga-Dijkstra en de heer C. Wester het ’s nachts overleden. als vaardbare regeringspartij, haar mee in veler ogen een nieuwe respec tabiliteit verschaffend. Het gemengde nummer lange mat van dames en heren werd met vaart gebracht en vormde een goede afsluiting van het programma. Tot slot kwam de rhythmische groep van de dames nog met een serie rhyth mische oefeningen. In de nota ten geleide van de Gen,, begroting van Wymbritseradeel voor 1963 schrijven b. en w. dat in de ontwik keling van de recreatie in de gemeente zich enige tekening begint te vertonen. In de ontwerp-uitbreidingsplannen voor diverse dorpen, welke de raad hopelijk binnen niet al te lange tijd ter vaststel ling zullen worden aangeboden, is aan dacht besteed aan de ontwikkeling van de watersport in de toekomst. gaf, maar dat niet alleen. Pater Piron wilde de mensen een boodschap meege ven, die heenwijst naar Kerstmis, naar Bethlehem. De actie welke door het Fries Scheep vaart Museum alhier gevoerd wordt onder de grote bedrijven en onderne mingen in Friesland is nu al een suc ces. Het toegezegde bedrag aan dona ties bedraagt nl. al f 1080.per jaar. Van acht bedrijven wordt nog ant woord verwacht en gehoopt wordt dat deze het nu bereikte bedrag nog be langrijk zullen doen stijgen. De bouw van zulke bungalows te Ou- dega op de zgn. „Liespólle” stagneert iets doordat de rijksgoedkeuringen niet vlot afkomen. Het aantal gebouwde zo merwoningen bedraagt thans twee, ter wijl het in de bedoeling ligt hier vijf te bouwen. Op deze basis zag Adenauer weinig voordeel meer in een samenwerking met de socialisten. Het streven naar ’n stabiele regering, dat een van de uit gangspunten was geweest, telde blijk baar niet meer zo sterk. Hij hervatte serieus het gesprek met de liberalen, die hij tot dan aan het lijntje had gehouden en binnen enkele ogenblikken waren de grondslagen voor de nieuwe Duitse re gering gelegd. Maar toch niet, dan na dat Adenauer had verklaard in de herfst van het volgend jaar te zullen af treden, waarmee hij zijn oude belofte aan de liberalen schijnt na te komen. Tevens is wat duidelijker geworden, dat Erhard dan zijn opvolger zal worden, hetgeen de liberalen veel genoegen zal doen. Het is nog steeds niet helemaal dui delijk of Adenauer het gesprek met de socialisten voortdurend als een tacti sche manoeuvre heeft opgevat, er toe dienend de liberalen de doodschrik op het lijf te jagen door een herziening van het kiesstelsel en daardoor soepeler als coalitiepartner te maken, of dat hü, zo als hij eens heeft gezegd, in een op rechte samenwerking met de partij, die Duitsland naar de afgrond zou voeren heeft geloofd. Winst heeft Adenauer met deze ma noeuvres echter niet geboekt. Zijn aftre den ligt vast. De door hem als politicus niet hooggeachte Erhard zal zijn opvol ger worden en de socialistische partij heeft hü door het serieuze karakter van de onderhandelingen erkend als aan vaardbare regeringspartü, haar daar- leen wordt voorgesteld aan de Vereni ging ,,De Hollandse Molen” tot weder opzegging een jaarlijkse subsidie toe te kennen van 10,- en aan V.V.V. te Sneek, van wier propaganda ook Wym britseradeel profiteert, van 250,- Het verzoek van de „Commissie voor gemeentelük en provinciaal schoolkaat- sen in Friesland” die zich het activeren en stimuleren van de kaatssport onder de schooljeugd ten doel stelt, moet naai de mening van b. en w. worden aange houden. Eerst dient onderzocht of er bü de scholen in de gemeente belangstel ling bestaat voor deze sport. Het ligt in hun voornemen de scholen hierover te be naderen. Toen wij deze week over het Grootzand liepen, voelden wij plot seling een behaaglijke warmte. Iets nieuws voor Sneek, zulk een warm te op straat! Het bleek dat loodgie- tersbedrijf Otte in de portiek van Jan Sikkes een straalverwarming volgens het systeem van hetelucht- circulatie heeft geplaatst. In de gro- :e steden wordt deze infra-rode gas- stralingsbrander al lang gebruikt. D.a. De P. Jongejans Wisselbeker Evenals vorige jaren was deze ook dit jaar weer uitgeloofd voor de groep met de beste prestatie. Deze eer viel te beurt aan de rhythmische dames groep, die daarmee de beker voor een jaar in haar bezit kreeg. De aanbesteding van het bouwrijp- inaken van de gronden voor het „Potten plan I” zal binnen afzienbare tijd kun nen geschieden. Dank zij de door het Departement van Econ. Zaken in prin cipe toegezegde subsidie en de in uit zicht gestelde subjectieve verhoging van de Algemene uitkering uit het gemeente fonds tot dekking van de kosten welke ten laste van de gemeente blijven, is uitvoering van het plan binnen niet al te lange tijd te verwachten. Dit plan voorziet in de bouw van plm. 50 zomerhuisjes, een kampeerterrein en instcekhaven. Daarnaast bestaan dan nog plannen in de omgeving van het pa viljoen, het zgn. Pottenplan II voor de bouw van een jachthaven, speelterrein, zwembad, botenberging, kampeer- en parkeerterrein. Voor dit plan moet ech- Deze week zijn de ministers van de fensie en van buitenlandse zaken van de landen van de N.A.V.O. in Parijs bü- een geweest. De Atlantische defensie is besproken en wel vooral in het licht van de gebeurtenissen en lessen rond Cuba. De voornaamste les, welke de Amerika nen eruit hebben getrokken is, dat een versterking van de conventionele bewa pening dringend noodzakelijk is om te In de a.s. begrotingsvergadering van Wymbritseradeel komt ook aan de orde een adres van de Friesche Bond van Harmonie- en Fanfarecorpsen waarin een hogere subsidie voor de plaatselüke corp sen wordt bepleit. Volgens het bestuur geven de gemeentebesturen in de mees te gevallen veel te weinig subsidie en niet meer in overeenstemming met de veranderde economische omstandighe den. Het advies van de Bond is het zover te krügen dat alle corpsen in ieder ge val op 1.000,- subsidie per jaar zouden mogen rekenen. B. en W. schrijven dat de belangen van de plaatselüke muziekcorpsen hen zeer ter harte gaan. Hoe gaarne zij de Raad dan ook gunstig zouden willen adviseren over verhoging van de subsidie, op grond van de financiële positie van de gemeen te kunnen zij dat onmogelük doen. Zij stellen dan ook voor niet op het advies van de Bond in te gaan. Er is weer een groot aantal adressen om subsidie of verhoging daarvan inge komen. Tegenover het werk van de mees te aanvraagsters staan b. en w. sym pathiek, maar ook hier keert de wal - i.c. de financiële positie van de gemeente - het schip. Op twee uitzonderingen na I vergoeding van 600,-. Dit bedrag ach- In de advent, de weken voor Kerst mis, bezinnen wü ons op het grote ge beuren, dat eens plaats vond in de stal van Bethlehem; de geboorte van het kindeke Jezus, het Licht der wereld, brenger van de blüde boodschap van vrede en liefde, in de mensen een wel behagen. En hierom was het goed gisteravond naar Amicitia te gaan om te luisteren naar pater Piron, die in een solo-toneel het door hem geschreven bübelspel „De Blindgeborene” bracht. Dat voert ons heen naar het evangelie van Johannes, hoofdstuk 9, waarin beschreven staat, hoe Jezus een blindgeboren jongeling genas, waardoor hij ziende werd. Deze geschiedenis heeft door alle eeuwen heen schilders en dichters geïn spireerd om in kleur en woord het ge loof in het Licht gestalte te geven. Maar ook is het waar, wat Joh. 9 beschrijft, dat het officium hier de Hoge Raad van Israël, en de mensen dat Licht steeds versmaadden, niet begrepen, ja zelfs gevreesd hebben. En degenen, die Jezus als het Licht der wereld volgden, wer den vervolgd en uitgebannen. Op meeslepende wüze en in een mees- terlüke vertolking van het genoemde bijbelgedeelte wist pater Piron voor de aanwezigen het gebeuren van en rondom de genezing van de jongeling tot een werkelü'k beleven te maken. Gespannen en in stille aandacht volgde men het sublieme spel op het toneel: kleumjk van taal, suggestief van beeld en mimiek. Bovendien verdiepte de wis selende belichting de sfeer en het décor. De schoonheid van het geheel werd nog verhoogd en versterkt door de muziek, die het spel inleidde en begeleidde en het een grote wüding gaf. Het was een avond van hoog kunst genot, die pater Piron de aanwezigen verhinderen, dat conflicten, zoals die om Cuba, onvermüdelijk ontaarden in een algemene kernoorlog. De N.A.V.O. heeft als minimum behoefte aan 30 di visies in Europa, maar daaraan ont breken er nog zes. Een grotere defensie- inspanning van Europa ligt dus voor de hand, maar noch Engeland noch Frank- rük voelen er voor hun conventionele paraatheid te verhogen. Zij willen beiden als nucleaire mogendheid door het leven en deze kernbewapening, die in byna niets de Westelüke kracht verhoogt, kost veel geld. Vooral de ontwikkeling van raketten e.d. om de bommen naar het vüandelüke doel te brengen baart veel zorgen, zowel technische als financiële, Engeland had er zelfs van afgezien een eigen raket te ontwikkelen, die door een bommenwerper zou kunnen worden ge lanceerd en vertrouwde op een af spraak met Amerika, dat Amerika de Skybolt zou ontwerpen en dan aan En geland zou leveren. De experimenten met de Skybolt zün echter zo sterk te gengevallen, dat men verwacht, dat Amerika het project zal stopzetten en geheel zal gaan vertrouwen op raket ten, die van land en duikboten af kunnen worden gelanceerd. Maar Engeland zit hiermee in zak en as, want over enkele jaren, als de bemande bommenwerper verouderd geraakt, heeft het geen trans portmiddel meer voor zün kernbom men. De Skybolt heeft weinig succes opge leverd, maar het is ook niet uitgesloten, dat Amerika juist dit ogenblik heeft uitgekozen om de mislukking van de Skybolt te actualiseren om op die ma nier druk uit te oefenen op de Europe se landen het eigen afschrikkingswapen toch te laten varen of het onder te bren gen in een Europees wapen, dat zou moeten worden geïntegreerd met het Amerikaanse. Dat zou in de grond van de zaak een medezeggenschap van Ame rika betekenen, maar er zou tevens mee zün bereikt, dat een Westelük poli- tiek-militair spel, zoals met Cuba, moge- lük zou blüven zonder gevaar van een in paniek gerakende bondgenoot. Broenei Onlangs maakte Speurder eens een praatje met mevr. Hoitsma uit de Kapelstraat. Er was hem nl. ter I ore gekomen dat zij poppen aan- kleedde. En niet zo maar gewoon, f maar in de originele Friese kleder- dracht. f Mevr. Hoitsma mocht altijd graag naaien, borduren en een beetje f „prutsen”. Zij maakte alle kleren voor haar kinde- f ren en I soonlijk tweemaal f aan een amateur- modeshow meege- T daan. Beide keren I kwam ze er met f een prijs, resp. de zesde en tweede, vandaan. i Toen haar zoon zes jaar geleden naar Canada vertrok had zij voor f de aardigheid een pop in Friese klederdracht voor hem aangekleed, i Compleet met ondergoed, kousen en schoentjes, een „gegoten” gouden f oorijzer en tas. De pop viel zo in de smaak dat ze het nog maar eens deed. Zo langzamerhand kreeg mw. Hoitsma een zekere vaardigheid èn vermaardheid. Nu krijgt ze opdrach ten van verschillende zaken. Het is en blijft ondanks alle handigheid echter een nauwkeurig werkje dat veel tijd en geld kost De vü'f-jarige Saapke Haagsma te Schamegoutum, die maandagmorgen door een auto werd aangereden en be wusteloos naar het St. Antoniuszieken- huis in Sneek werd gebracht, is daar Ter gelegenheid van deze bijzon dere gebeurtenis vergastten de win naars de aanwezigen op een zes a zeven jaar oude fles champagne. In totaal is in Friesland drie keer een televisietoestel gewonnen, nl. in Leeuwarden, Hallum en Sneek. In West-Duitsland is het toch niet gekomen tot een coalitie van chr.-democra- ten en socialisten, waardoor Adenauer enige politieke salto’s hoopte te kunnen uitvoeren. Hij had gehoopt, dat de coalitie met de socialisten hem de gelegen heid zou geven zij» aftreden nog wat langer uit te stellen dan hij de liberalen feitelijk had toegezegd. En uit de eerste contacten van de chr.-democratische minister van woningbouw Lücke en de socialistische leider Wehner was eigen lijk naar voren gekomen, dat de socialisten geen termün zouden stellen aan de ambtsperiode van Adenauer. In de tweede plaats meende Adenau er, dat de kans niet ongunstig was om een herziening van het kiesstelsel na te streven. En Wehner ging accoord met het door de chr.-democraten voorgestel de meerderheidskiesstelsel, dat het voor- namelük evenredige stelsel van nu zou vervangen. Maar de socialistische fractie gooide roet in het eten. Voor vele socialistische afgevaardigden was het ondenkbaar in zee te kunnen gaan met de oude bonds kanselier. Wehner haalde bakzeil en in een verklaring van de fractie werd ge zegd, dat alle persoonlü'ke en zakebjke kwesties bij de volgende onderhandelin gen aan de orde zouden worden gesteld. En niemand twüfelde er aan, dat onder de persoonlüke vragen de ambtsperiode van Adenauer zou vallen. De fractie wil de ook niets weten van een overgang naar het meerderheidskiesstelsel, dat weliswaar de liberalen uit de Bondsdag zou verdrüven en een twee-partüenstel- sel zou invoeren, maar dat volgens vele socialisten tevens zou leiden tot een be stendiging van een chr.-democratische meerderheid. Want men was over het algemeen niet zo optimistisch als Weh ner over de kansen van de socialisten om de meerderheid in het parlement te veroveren. ken, cafetaria’s, kerken en andere gebouwen. Er straalt een rode gloed af, net als bij een hoogtezon. Mis schien als u lang genoeg blijft staan, wordt u nog bruin ook Jeugd en Muziek, afdeling Sneek heeft een reisfonds gesticht voor het Wereldcongres dat in 1964 van 15-23 juli in Amsterdam zal worden gehouden. Op deze manier hoopt men genoeg geld bijelkaar te krij gen om er met elkaar heen te kun nen gaan, aldus Capriccio. Hoofdre- dacteur Bart Tromp, die mee mocht doen aan de radio-quiz van Theo Eerdmans „Je neemt er wat van mee” is in de tweede ronde gestrui keld over een moeilijke vraag. Jam mer, f 999.99 was niet te versmaden geweest. Tot slot deelt Capriccio nog mee dat Jeugd en Muziek, afd. Sneek momenteel honderd leden telt. Willie v. d. Meer kreeg een aardige verrassing. Maandagmiddag heerste er op het radio electro-technisch bureau K. Hiemstra op de Oude Koemarkt een feestelijke stemming. Boven in de huiskamer zat een gelukkig echt paar. De heer en 11 mevr. J. Haagsma alhier die net had den vernomen dat zij de fortuinlijke winnaars waren van de een na laatste ronde van de grote Philips t.v. kijkwedstrijd, waaraan men na het kopen van een toestel mee kon doen. vrije oefening. Hoewel de oefening op zichzelf keurig werd uitgevoerd ging het effect door het grote aantal meisjes op het podium enigszins verloren. De jongens van 12 en 13 jaar, gaven een demonstratie van de training voor een voorwaartse salto en de heer Dou- raa heeft met z’n systeem beslist succes gehad, daar praktisch alle leden van deze grote jongensgroep een salto kun nen springen. De dames van de 2e en 3e graad ga ven een nummer klassikaal lage brug van behoorlük gehalte, maar letten te weinig op hun waardpor van het klassikale iets verloren ging. Bü de adspirant jongens aan de brug zitten een paar goede krachten, die ze ker nog tot büzondere prestaties kun nen komen. Als afsluiting van deze groepen gingen de meisjes klassikaal langemat springen. De adspirant dames 2e en 3e graad vormden een pittig ploegje, dat door tempo en goed springen op de lange mat dit nummer tot een aantrekkelük geheel maakte. Ook de adspirant dames le graad getuigden van durf bij het kastspringen. Het werk van de dames le graad stond op goed peil en zowel na de trainingsoe fening als na het combinatie-nummer brug ongelijk - Lange mat - Brug kregen zij een dankbaar applaus. Bü het nummer ringen van de dames werd door allen voortreffelük gewerkt, het beheerst uitvoeren van in- en uit disloqueren en zelfs een vooropzet van één der dames maakte dit onderdeel tot één der hoogtepunten van het program ma. De dames 2e en 3e graad vergastten het publiek op een knotsoefening en een vrije oefening welke beide met overga ve werden uitgevoerd. Het nummer balk van een drietal dames gaf wel vrij moeilüke onderdelen te zien, éoch het rhythmische element liet iets te wensen over. De heren en adspirant heren werkten aan het hoge rek wel iets boven hun kunnen wat de afwerking niet bevorder de en het geheel een wat slordig aanzien gaf. Bü het paardspringen waren de heren beter op dreef en gaven ze een serie mooie sprongen. Vond u het vanmorgen ook zo aar dedonker? Over een week is het de kortste dag. Maar eigenlijk is deze kortste „dag” een periode die loopt van vandaag 13 december tot onge veer 29 december. In de volksmond noemt men dat dan wel de donkere dagen voor Kerstmis, het feest van het licht. Kerstmis. St. Nicolaas was nog niet verdwenen of vele grote zaken hadden hun Kerstetalages al (op 5 december zelfs) klaar. En de parti culieren volgden spoedig met aller lei groen, lichtjes en engelenhaar. Kerstmis betekent ook weer de be kende potten van het Leger des Heils. En u zult hen toch niet de dupe laten worden van uw gulheid van een paar weken geleden Voor enkele dorpen, zoals Heeg, Uit- wellingerga, Gaastmeer, Oudega, Woudsend en bü de Potten is rekening gehouden met de eventuele vestiging van een recreatie-oord. Dat alles niet even vlot verloopt heeft de ervaring wel geleerd. Wordt er tegen bepaalde plaatsen van hogerhand geen bezwaar gemaakt, dan geeft de aankoop van grond wel moeilijkheden of is het vaak onmogelük zonder subsidie van rijkswe ge deze terreinen in exploitatie te bren gen. Het bouwrüp maken van grond te Heeg t.b.v. „de Pharshoeke” zal binnen kort zün beslag krügen. Het ligt in de bedoeling van de n.v. Kingma en Zn. te Leeuwarden na de reeds gebouwde vüf woningen een aanvang te maken met de bouw van nog 15 vacantiewoningen. B. en W. hebben reeds bemiddeling ver leend voor een spoedige verlening van de rijksgoedkeuring daar h.i. deze wo ningen in een grote behoefte aan recrea- tie-accomodatie zullen voorzien. De vüf in het voorjaar van 1962 gebouwde bun galows aan de oever van het Heeger- meér waren, niettegenstaande het slech te vacantieseizoen, ook zeer in trek. In het ontwerp-uitbreidingsplan voer Heeg is op het land, aangekocht van de heer Reijenga, gelegen tussen de weg naar Gaastmeer en de Wegsloot, de bouw van particuliere bungalows gepro jecteerd. Uit de thans reeds binnenge komen aanvragen mag geconcludeerd worden, dat ook hieraan veel behoefte be staat. Een opstand in Broenei heeft dit klei ne sultanaat in Noord-Borneo wat meer in het nieuws gebracht. De opstande lingen, wier leider op de Philippünen zit, zijn vooral in verzet gekomen tegen de plannen om in het najaar een federa tie te maken van Malakka, Singapore en de drie Engelse kolonies op Borneio, Se- rawak, Broenei en Noord-Borneo. Men gevoelt hiervoor om verschillende rede nen niet. Men wil Malakka en Singapore niet laten delen in de olie-opbrengsten van Borneo en verder is men bang ach ter het ontwikkelder Malakka een twee derangs positie in te nemen, vooral doordat men beseft eigenlük maar te moeten dienen om Malakka aan een Ma- leise meerderheid in de federatie te helpen en om de invloed van de Chine se meerderheid in Singapore te helpen keren. Veel kans op succes schü’nen de op standelingen niet te hebben tegen de Engelse troepen, die in actie zün geko men, al moet men de kansen van een langdurige guerrilla niet onderschatten. Maar ook als de opstand geen succes heeft, dan zün toch de kansen op slagen van de Maleise federatie zienlük gedaald. Met medewerking van een groep Trampolinespringers van „Juventa” van Drachten, gaf de Chr. Gymnastiekvere niging „Advendo” gisteravond onder leiding van de heer A. Douma alhier voor een goed bezette zaal in „Ons Gebouw” haar jaarlijkse uitvoering die in alle opzichten is geslaagd. In z’n openingswoord sprak de voor zitter de heer T. K. Klaibeda o.m. z’n voldoening uit over het feit, dat naast verschillende ereleden en afgevaard’g- den van zusterverenigingen, ook de voor zitter van net Noordergewest van het K.N.C.G.V. de heer Dorenbos aanwezig was. Hü wees er verder op, dat het be stuur van Advendo gemeend had aan deze uitvoering een speciale attractie te moeten toevoegen in de vorm van het trampoline springen. Deze nieuwe vorm van gymnastiek neemt de laatste jaren hand over hand toe, reden waarom het bestuur gemeend had het trampoline springen in het programma te moeten opnemen. Onder leiding van de heer K. Boes hebben de „Juventa” leden laten zien, welke mogelükheden dit nieuwe toestel biedt. Wie echter in de veronderstelling ver keerde, dat het springen op deze tafel een vrij gemakkelüke zaak is, vergiste zich. Het vereist heel wat training, alvo rens men in staat is voor- en achter waartse gestrekte salto’s te kunnen ma ken. Hoewel ook deze springers en springsters nog veel moet leren, heeft het publiek zeer van hun demonstratie genoten, waarbij het komische gedeel te door twee damesleden veel hilariteit verwekte. Na een woord van dank tot de gasten maakte de heer Klaibeda bekend, dat Advendo zich als doel stelt ook een der- gelijk gymnastiektoestel aan te schaf fen. Tijdens de pauze werd hiervoor een collecte gehouden. Het gymnastiekprogramma In tegenstelling tot vorig jaren had men thans de jongste groepen niet in ’t programma opgenomen, zodat de uitvoe ring l egon met het optreden van een meisjesgroep van 12 en 13 jaar met een Dat betekende dat de heer Ko- ning, vertegenwoordiger van Philips met een plechtig gebaar duizend gulden aan mevr. Haagsma kon uit tellen. Nadat mijnheer na de moei lijke vraag: aan wie. gul naar zijn vrouw gewezen had. Uiteraard viel hem de eer te beurt een hand tekening te mogen zetten. De heer Koning noemde het echtpaar om drieërlei reden gelukkig. Ten eer ste omdat zij een t.v. toestel hadden gekocht (hun tweede, zij hebben al vier en een half jaar kijkervaring), ten tweede omdat het een uit Eind hoven is (wij kunnen uit ervaring spreken, aldus de heer Haagsma) en omdat zij hun geld teruggewonnen hebben. ter nog grond worden aangekocht en gewacht op een subsidietoezegging van het Departement van Econom. Zaken. Maar aangezien b. en w. er van over tuigd zijn dat ook dit plan zeker in een behoefte zal voorzien, zullen ze alles doen het uitgevoerd te krijgen. Voor de bouw van zomerwoningen be staat ook van particuliere züde belang stelling voor de grond bü de Potten. Op het ontwerp uitbreidingsplan voor dit ge deelte is hiermede rekening gehouden. Zodra dit ontwerp is goedgekeurd, is er mogelükheid voor de bouw van een klei ne 30 zomerwoningen, een botenhuis en de aanleg van een insteekhaven. Het in de afgelopen zomer geopende Watersportbedrüf „De Welle” te Wouds end voorziet zeker in een behoefte. De voorbereidingen voor de op het uitbrei dingsplan te Woudsend geprojecteerde recreatie-mogelükheden zullen nog wei enige tijd vragen. Voor de op het ontwerp-uitbreidings plan voor Gaastmeer geprojecteerde re creatie-mogelükheden bestaat ook al belangstelling. Een zeer onlangs opge richte Stichting heeft reeds plannen ge maakt voor bungalowbouw, bouw van een gastenhuis, aanleg kampeerterrein en jachthaven, uit te voeren in een 5- tal jaren. Op het programma voor 1963 staat de bouw van een zeilschool. steden wordt deze infra-rode gas in hotels, portieken, grote za- n ïl

Sneeker Nieuwsblad nl | 1962 | | pagina 1