Waterpoort-krabbels 4 Uitbreiding en verbetering Zuidersportpark J Plannen voor nieuwe werkplaats Pier de Boerstichting bij de Oppenhuizerweg J bIp SI o IJLST WY M BRITS ER A DEEL en van FE BUITENLANDS OVERZICHT door Speurder Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD I 117e jaargang no. 102 Donderdag 20 dec. 1962 d 9 25 jaar in Rijksdienst Kerstnachtdiensten in n. •1. Een dubbele proefvaart C--- Geslaagd Nijs fan it Snitser Frysk Toaniel Kerstavond Ver. van Huisvrouwen l’ Benoemd Weinig overeenstemming op Navo-conferentie Verdeling woningen over Friese gemeenten l’ Duikerploeg Kon. Marine onverrichterzake naar huis i I k SNEEKER NIEUWSBLAD ii 1: ij e- Échter zonder resultaat. e gen 52 punten. it West-Duitsland ir »n *1 in e- k- >n- jen causerie t ZÜ mening dat gezien SA l’ P.L. :h O. Kantoor voor admini stratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon 3005 (0 5150) □.g.g. 4091. ;r »n Zaterdag en zondag is Macmillan, de Engelse premier, op bezoek geweest bij president De Gaulle. Men neemt aan, dat vooral is gesproken over de kwestie van Engelands toetreding tot Verschijnt MAANDAGS en DON DERDAGS Gistermiddag heeft het eerste schip dat geheel door de Sneker industrie is gemaakt, zijn proefvaart gemaakt. Het is het nieuwe motorschip „Avontuur” van de heer I. Koster te Dinteloord en bestemd voor de Rijnvaart. Deze 500- tonner werd gebouwd door de Sneker Scheepsbouw Unie. De betimmering is kerstverhaal; lijk te maken hoe belangrijk het is dat de mensen uit alle landen elkaar de hel pende hand reiken om zo tot de algeme ne vrede te komen. in plaats van Sneek) brief Wjj hebben sterk de indruk dat Midden in de stad is deer het Aetie n n >1 •n 'r K el ei ■a Advertentieprijs 15 ct. per mm. Bij contract (handels- adv.) lager. Abonnementsprijs f 3. per half jaar. Franco p. post f 3.75 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad. het verkrijgen van rjjkssubsidie in de uitbreidingskosten door tussenkomst van de Plancommissie Friesland bij de Mi nister van Maatschappelijk werk inge diend. Het doel was de capaciteit van de werkplaats op te voeren van veertig mannen tot honderd mannen en vieren twintig vrouwen. Deze plannen werden echter niet door de rijksinstanties goed gekeurd. Voor de machinefabriek was het een ongewone dag. Behalve de dubbele proef vaart was de uitbreiding van de werk plaats en het kantoor klaar gekomen. De heer S. Holkema, die hier vier jaar geleden in een loods van de fa. Dikker- boom is begonnen, had zijn nieuwe woon huis bij het bedrijf al eerder betrokken. Ter gelegenheid van deze feestelijkhe den was het hele personeel van „Dimo”, De Sneker Scheepsbouw Unie (A. Nug- teren) alsmede de timmerlieden uitgeno digd de proefvaarten mee te maken. Alles verliep naar wens, ofschoon de mo toren niet op volle kracht konden draaien daar de schroeven, zowel van het motor schip als die van de rondvaartboot te licht bevonden werden. Midden op het Sneekermeer werd het anker uitgegooid om de geslaagde dub bele proefvaart met een gezellig samen zijn te vieren. De heer L. Ammerlimk overhandigde hierbij aan de heer en me vrouw De Koster een fraaie klok. Dank zij enig geestrijk vocht, broodjes en kof fie en de vrolijke klanken van het „Dimo- orkest,” bestaande uit de heren Couperus en Bloem was de koude snel vergeten. een na bestemming bereikte. Ook dit jaar wordt, zoals gewoonlijk, weer de Kerstnachtdienst gehouden in de Martinikerk en wel op maandag 24 december. Evenals vorig jaar zal een groot koor, samengesteld uit de ver schillende koren van Sneek meewerken om tot een feestelijke samenzang te ko men. Alle gevraagde koren hebben spon taan hun medewerking toegezegd, zodat gerekend mag worden op een koor van ong. 300 leden. Ds. D. van der Werf zal in deze dienst voorgaan. Omdat het vorig jaar bleek, dat er niet voor ieder plaats was in de grote kerk is op verzoek van de Open Deur Cie van de Hervormde Gemeente Sneek ook het initiatief genomen tot het houden van ’n Gereformeerde Kerstnachtdienst in de Noorderkerk. Hieraan zal medewerking verleend worden door de Chr. Muziek- ver. „Harmonie” en het Chr. Mannen koor „Edoza”. Ook in deze dienst zal het accent gelegd worden op de feestelijke samenzang. Voorganger in deze dienst is Ds. G. J. de Leeuw. Beide diensten beginnen om 11 uur. n.m. en zullen duren tot 12 uur. precies. De deuren gaan open om half elf pre cies. Reeds geruime tijd geleden heeft de gemeente opdracht verstrekt aan de Nederlandsche Heide Maatschappij een plan te ontwerpen voor de verbetering en uitbreiding van het Zuidersport park. Uit dit ontwerp blijkt nu dat het aan te leggen complex drie voetbalvel den, waarvan één als half-verhard veld, een oefenhoek, een tennisveld en een sportveld voor volleybal en andere sporten, die minder ruimte vragen, zal omvatten. In West-Duitsland is een nieuwe mi nister van defensie in het herziene ka binet’van Adenauer benoemd, die half januari zijn functie zal aanvaarden. Het is Kai Uwe von Hassen, tot nu toe minister-president van Sleeswijk-Hol- stein. I Moskou weinig te gevoelen, omdat men I daaruit zou kunnen opmaken, dat bei- I de standpunten evenwaardig zouden zijn. Het zou ook kunnen vrezen, dat de Chinezen vooral in de landen bui ten het communistische machtsbereik op aanhang zouden kunnen rekenen. Dat de tegenstellingen tussen China en Rusland scherper worden is op het ogenblik onmiskenbaar. Zuid-Rhodesië In december 1959 besloot de raad het zgn. Zuidersportpark in eigendom over té nemen. Toen werd er op ge wezen dat de terreinen al geruime tijd niet meer aan de eisen voldeden, doch bij de bestaande situatie op het ge bied van de sportterreinen ter stede beslist niet gemist konden worden. De ze mededeling steunde op een advies dat op verzoek van b. en w. door de vereniging van Nederl. gemeenten was uitgebracht omtrent de behoeften aan accomodaties ten behoeve van de li chamelijke opvoeding en de sport in onze gemeente. In dit advies werd aan geraden er o.m. naar te streven nog nieuwe sportvelden aan te leggen ten einde het mogelijk te maken dat op een wat ruimere schaal aan de buiten sporten kan worden gedaan. Het is slechts mogelijk door ingrijpende ver- Openlijker De tegenstellingen tussen China en Rusland zijn ah van oude datum. Maar bevochten de tegenstanders elkaar vooral dooi- scheldpartijen op Albanië en Joegoslavië, de laatste weken wor den de zwarte schapen steeds duide lijker bij de naam genoemd. In zijn jongste rede voor de Opperste Sovjet heeft Chroetsjov met veel nadruk ge sproken over diegenen, die achter Al banië staan en hij gaf te kennen, dat zij wel eens met de aartsketter Trotski zouden kunnen worden vergeleken. Op dit Russische dreigement heeft het Chi nese Volksdagblad geantwoord met een lange verklaring, waarin wordt be toogd, dat gelijk of ongelijk niet van de meerderheids- of minderheidsposi tie afhangt, dat China gelijk heeft en dat Rusland dus ongelijk heeft. Ge koppeld aan een scherpe veroordeling van de Cubaanse politiek van Chroets jov, die voor de imperialistische drei ging is teruggeweken, heeft dit veel van een rechtstreekse aanval op het Russische leiderschap in de communis tische wereld. China stelt voor de me ningsverschillen op een algemene com munistische wereldconferentie uit de weg te ruimen, maar hiervoor schijnt Jild, leafde, forskil yn stan en leauwe foarmje faken de Onderwerpen en pro blemen hwer ’t toanielskriuwers harren stikken üt gearstalle. En al sille de in triges faeks fier ütien rinne, de kearn komt meastal op it selde del mei iri hap py ending. De measte skriuwers lizze soks dan fêst yn in earnstich stik, wol mei in dra- matyske ynslach, mar ien makke hjir- op in ütsündering en wol IJ. C. Schuit maker siiliger. Amper al syn stikken hawwe in realistyske en guon in dra- matyske grounslach. Mar hy soarge der foar, dat troch al dy stikken in koarts- wilige tried roun en dan op de wize dy’t him sa eigen wie en sa as hy it alinne mar koe. It risseltaet wie dan dat men jin mei nammerstomear spanning yn de earnst fan it stik fordjippe koe. Syn blijspullen en satires, I l' I ’l I l' i i’ I I l’ Benoemd toet schrijver bij de Raad van Arbeid te Leeuwarden de heren C. J. Jongsma te Sneek en A. Hoek- hoejstra te Uitwellingerga. koartswilich ek, rint lykwols fêst in tried fan morael troch. Sa ek wer yn it stik dat er mei al acht krüskes op ’e rêch noch skreaun hat: Rutger en Co.” Hjiryn set hy minsken to pronk dy ’t de wearde fan it jild net biachtsje kinne en guon oaren dy ’t yn ’e greep fan jild biklamme sitte, mar troch groprege bi- haldsucht harren hillich bisit soms yn bline roekeleazens mar tabitrouwe oan avonturiers dy ’t harren hielendal frjemd binne. Sa’n stik is „Rutger en Co” ek, hwer ’t er de typen wèr foar socht hat yn syn Frentsjer kontreien hwerüt hy sa rom in kar dwaen koe. Dit goede stik spilet it Snitser Frysk Toaniel op 5 en 6 maert yn Amicitia. Tweede Kerstdag zal het 25 jaar ge leden zijn, dat de heer L. de Haan, be steller I alhier, in overheidsdienst trad. De eerste vier jaar werkte hij op de Rijksmarinewerf te Den Helder, daarna bij de P.T.T. alhier. Werkplaats bij de Oppenhuizerweg De verwezenlijking van de plannen voor de bouw van een nieuwe werkplaats op het industrieterrein bij de Oppenhui zerweg is alleen mogelijk als in de stich- tingskosten een bijzonder rjjkssubsidie wordt toegekend. Overeenkomstig de „Regeling Bijzondere Investeringssub sidies in de ontwikkelings- en probleem gebieden” zijn ze door het bestuur van de PdB-stichting voorgelegd aan de Plan commissie Friesland. De Plancommissie heeft besloten de plannen aan het college van ged. staten voor te dragen met het voorstel aan de minister van maatschappelijk werk voor de verwezenlijking 35% van de stich- tingskosten beschikbaar te stellen. De kosten bedragen naar raming 737.400.-. De verwachte rijkssUbsidie is berekend op f 258.090,Door middel van een geldlening tot een bedrag van f 443.410,zal in de rest van de finan ciering moeten worden voorzien. Het moet uitgesloten worden geacht dat de Pier de Boerstichting een dergelijke geldlening op de kapitaalmarkt zal kun nen aantrekken en onder deze omstandig heden komt het b. en w. redelijk voor in de financiering hiervan te voorzien. Zjj stellen voor dit te doen door het verstrek ken van een geldlening onder beding van eerste hypotheek op de in beslag te ne men grond en de daarop te stichten op stallen. Zij zijn van oordeel dat het ver lenen van financiële medewerking voor de gemeente geen abnormale risico’s met zich meebrengt. Het provinciaal bestuur wil proberen het bouwtempo op te voeren door het stimuleren van de toepassing van ar beidsbesparende bouwmethoden. Daar voor zijn 150 woningen gereserveerd (voor Drachten, Heerenveen en Sneek elk 50) als extra contingent bij de uit voering van systeembouw. Verder 27 als voorschot op industrietoewijzingen in 1963 en wel 10 in Heerenveen en 17 in Sneek. Aan de opleidingsschool van de Rijks Politie te Arnhem is geslaagd voor het diploma A.A. onze oud stadgenoot de heer S. G. Piersma. Verkiezingen in Zuid-Rhodesië heb ben de oppositie aan het bewind ge bracht. Van de 65 zetels in het parle ment gaan er 35 naar het rechtse front van de tabaksplanter Winson Field. De oude regering van sir Edgar White- head. de verenigde federale partij, moet zich tevreden stellen met 29 ze tels. Van deze 29 zetels worden er 14 ingenomen dooi- Afrikanen, die voor het eerst in de geschiedenis zitting krij gen in het parlement. De overwinning van de oppositie wordt voornamelijk toegeschreven aan Whiteheads pro gramma van afschaffing van het on derscheid naar ras en van behoud van de federatie met Noord-Rhodesië en Niassaland, welke landen een uit Afri kanen bestaande regering hebben ge kregen en er naai- streven de banden met Zuid-Rhodesië op te heffen. beteringen en uitbreiding het Zuider sportpark voor dit streven dienstbaar te maken. Om nu voor dit project aanspraak te kunnen maken op een bijzondere rijkssubsidie, overeenkomstig de voor probleemgebieden vastgestelde rege ling, is het plan aanhangig gemaakt bij de plancommissie Friesland. Deze com missie heeft het plan inmiddels aan vaard en medegedeeld dat het voor rijkssubsidie zal worden voorgedragen. De kosten van het plan worden ge raamd op f 736.700,-. Om op een rijks subsidie aanspraak te kunnen maken dient de financiering van de stichtings- kosten aan bepaalde eisen te voldoen. Men heeft het volgende financierings plan opgesteld: Rijkssubsidie f 280.000,-. Te verschaf fen uit lokale middelen zonder dat daardoor de exploitatie wordt belast: 15% door de gemeente f 110.505,- en 10% door de bevolking f 73.670,-, sa men f 184.175,-, plus een geldlening van f 272.525,- maakt tezamen in to taal f 736.700,-. De exploitatiebegroting geeft een nadelig saldo van f 20.080,- aan. B. en w. stellen thans voor tot de uitvoering van de uitbreiding en ver betering te besluiten, hiervoor een kre diet van f 736.700,- beschikbaar te stellen en het eventueel toe te kennen rijkssubsidie te aanvaarden. waren van Zoals was te voorzien heeft de Ame rikaanse delegatie op de vergadering van de Raad van de N.A.V.O., geleid door de ministers Rusk en McNamara, vooral aangedrongen op een verster king van de conventionele bijdrage van de Westeuropese landen tot de de fensie van Europa. Veel instemming heeft zij niet gevonden. West-Duits land is voorlopig niet bereid meer op te stellen dan de 12 divisies, waartoe ’t zich heeft verplicht en waarvan er nu 11 onder de wapenen zijn. Meer troe pen kosten meer geld en meer mensen en die kan Duitsland in verband met de schaarste aan arbeidskrachten op ’t ogenblik niet missen, zo betoogt men van Westduitse zijde. Van de beide andere grote Westeuro pese landen ontmoette men nog min der bereidwilligheid, omdat deze lan den, Engeland en Frankrijk, het niet eens zijn met de strategische opzet van de regering Kennedy. In deze opzet is er eigenlijk geen plaats voor een af zonderlijk kernwapen, dat zo’n groot gedeelte van de beschikbare middelen van deze landen vergt. Geen van bei de landen wil afstand doen van dat on afhankelijke kernwapen en de Ameri kaanse vrees is bovendien, dat het En gelse en het Franse kernwapen de Duitsers er tenslotte toe zal brengen ook te streven naar een eigen kernwa pen. Militair ziet men er van Ameri kaanse zijde geen voordeel in al beseft men wel, dat het politiek uiterst moei lijk zal zijn Engeland en Frankrijk zo ver te krijgen, dat zij zich naar de Amerikaanse inzichten richten. Een kernwapen is voor Engeland en Frank rijk een soort statussymbool, dat zij niet zullen prijsgeven. Om die reden heeft minister Rusk weer een oud voorstel van de Ameri kanen opgewarmd om te komen tot een Europees kernwapen, gebaseerd op de polarisraket, gemonteerd op duikboten en snelvarende koopvaardij schepen. Maar de Europeanen zullen niet alleen eerst voor een gemeen schappelijk beheer moeten zorgen, maar er ook zelf de kosten voor moe ten dragen. Geestdrift was in de Europese delegaties gering. Skybolt Vooral de Engelsen waren zeer ge beten over de Amerikaanse aankondi ging, kort voor' de conferentie gedaan, dat de Amerikaanse regering over weegt de ontwikkeling en de productie van de Skyboltraket stop te zetten. Op deze Skybolt was de Engelse kern macht gebaseerd; deze moest het le ven van de Engelse bommenwerpers verlengen. Over enkele jaren zou men er niet meer op mogen vertrouwen, dat deze bommenwerpers in staat zouden zijn door de Russische verdediging heen te breken en de Skybolt, die van ongeveer 1500 km. afstand van het doel door een bommenwerper kan worden gelanceerd, leek een uitkomst. Veel vertrouwen hadden de Amerika nen niet in dit wapen, maar vooral op grond van een overeenkomst met de Engelsen hebben zij het ontwikkeld. Het is een mislukking geworden en nu zit Engeland zonder transportmiddel voor zijn kernwapens, daar het de ont wikkeling van een eigen raket enige tijd geleden heeft gestaakt, omdat dit te duur werd. Achterdochtige Engelsen zien in het Amerikaanse optreden druk op Enge land om het eigen kernwapen maar te schrappen en Engeland zo te dwingen zich naar de strategische inzichten van Amerika te richten. Macmillan confereert de E.E.G., in welke zaak de Fransen nogal wat moeilijkheden in de weg leg gen. Of er enige resulaten zijn be reikt, is nog niet bekend. In de tweede helft van deze week heeft Macmillan op de Baharhaeilan- den geconfereerd met president Ken nedy. Men neemt aan, dat de kwestie van de Skybolt een belangrijke plaats op de agenda heeft ingenomen. Tijdens een persconferentie in het provinciehuis heeft gedeputeerde mr. D. H. Okma de verdeling van de aan Fries land toegewezen woningen voor 1963 bekend gemaakt. Als eerste toewijzing heeft Friesland 2750 woningen toegewe zen gekregen, t.w. 1370 woningwetwonin gen, 860 premiewoningen en 520 wonin gen in de vrije sector. In eerste instan tie zijn van het aantal woningwetwo ningen 1151 stuks toegewezen. Sneek krijgt hiervan 82, Wymbritseradeel 10 en IJlst 8. De duikerploeg van de Mijnendienst van de Kon. Marine te Den Helder heeft dinsdagmorgen en ’n deel van de middag nogmaals met 6 duikers ’t wa ter langs de Jousterkade, de omgeving van de bruggen en ’n gedeelte van de Houkesloot grondig doorzocht. Ook zij moesten echter onverrichterzake terugkeren. Ieder jaar stelt de Britsse maeccas Wedgwood een aantal prijzen bè- schikbaar voor jonge kunstschilders. I Uit de vijfhonderd inzendingen en als enige Fries in het gezelschap heeft onze oud-stadgenoot Ger Brouwer I ook een prijs gewonnen. De hoofd- prijs 4000,-) ging naar Dieren- park” van Kees I Timmer. Ger Brou-- J wer kwam met j „portret van eén I postbode” echter J zo goed voor de 11 De Piér de Boerstichting is in 1947 in het leven geroepen als beheerder van een nazorgwerkplaats voor b.J.o.-leerlingen. Toen in 1954 het huidige gebouw aan de IJlsterkade werd betrokken, werd boven dien de tewerkstelling van lichamelijk minder validen in het kader van de zgn. G.S.W.-regeling mogelijk. De gemeente verleende medewerking door het verle nen van het kosteloos recht van opstal op de voor de stichting van de werkplaats benodigde grond en het garanderen van - -- aflossing, c.q. rente en aflossing vanhet aantal reeds geplaatste werkkrach- door particulieren verstrekte renteloze ten cn_ m^t de aanwezige wachtlijst, de voorschotten en van een door de stichting aangegane geldlening. Van de werkinrichting, die aanvanke lijk uitsluitend was bestemd voor manne lijke personen, is in de loop der jaren in toenemende mate gebruik gemaakt, uit eindelijk zelfs in zodanige omvang dat vertrekken die daarvoor niet bestemd waren als werkruimten in gebruik zijn genomen. Dit leidde tot overbezetting van het gebouw, waardoor het onmogelijk werd een meer lonende exploitatie te verkrijgen. Onder deze omstandigheden werd overwogen de werkplaats uit te breiden om een groter aantal mannen te werk te kunnen stellen en bovendien een werkplaats voor vrouwelijke arbeids krachten in te richten. 100 mannen en 24 vrouwen De plannen voor deze uitbreiding wer den verder uitgewerkt en in 1960 voor van H. Kampman, fa. B. Sikma zorgde I J voor het sanitair en „Landustrie” legde de electrische installatie aan. De nieuwe Stork voortstuwingsmotor type 0 215 5 cyl. 317 pk met 650 omwentelingen per minuut werd ingebouwd door machinefa briek „Dimo.” Tegelijkertijd maakte de rondvaart boot „Stad Dokkum” uit Leeuwarden eveneens een proefvaart. Hierin was een nieuwe 80 pk Daf-motor gezet. y dag, dat het rijk I* nog twee andere van hem aangekocht geprojecteerde ruimten onvoldoende wa ren en de mogelijkheid tot verdere uit breiding, die in de toekomst waarschijn lijk nodig zal zijn, op het terrein bij de IJlsterkade ontbreekt. In overweging werd gegeven plannen te maken voor een werkplaats met een capaciteit van in to taal 180 vrouwen en mannen. Voorts was men van mening dat er gestreefd moest worden naar een geheel nieuwe beschutte werkplaats, die dan gesticht zou moeten worden op het industrieter rein bij de Oppenhuizerweg. Het is duidelijk dat de uitbreiding van de inrichting in een dergelijke omvang, waarbjj in de gedachtengang van de rjjksadviseurs de werkplaats bovendien in vrjj sterke mate het karakter van een industrieel bedrijf draagt, bepaalde pro blemen op het gebied van organisatie en leiding met zich meebrengt. Na ’t over leg met het bestuur van de stichting zijn b. en w. tot de conclusie gekomen dat de reorganisatie van de Pier de Boerstichting in verband met de te verwachten ontwikkeling noodzakelijk zal zjjn. Domp die sinds zondag 11 november I jl. spoorloos verdwenen is, te water is geraakt en verdronken. De week na j zijn verdwijning is dan ook de gehele gracht langs de Jousterkade afgedregd. I irnFifoT* Tnnrtnr voculfnaf Naar aanleiding van het ingezon den stuk „Is de hond een intelligent dier” dat enige tijd geleden in ons blad geplaatst werd, wordt in het Me dedelingenblad van de Kynologen- club „Sneek en Omstreken” opge merkt: „Natuurlijk heeft de heer Aukema gelijk dat hij verontwaar digd is over het bevuilen van zijn portiek, maar het zou prettig zijn als er een plaats bepaald kon worden waar de honden wel hun behoefte mogen doen. Zou het zo langzamer hand niet op de weg van de ge meente liggen op bepaalde plaatsen in de stad uitlaatplaatsen aan te wij- schilderijen zen? heeft. Waarom betalen wij belasting voor De Wedgwood-tentoonstelling 1963 onze honden? Hoe zit het nu met de is dinsdagmiddag in het Kunstcen- maatregelen tegen hondsdolheid, trum Prinsentuin te Leeuwarden ge- I Honden die anders los liepen zjjn nu opend. gedegradeerd tot waakhond. Was thans de belastingverlaging niet op zijn plaats voor deze eigenaars...” dagen ontving de Dat er in deze druk bezette, jachtige tijd nog belangstelling is om Kerstfeest te vieren, bleek dinsdagavond uit de grote opkomst van de leden. De avond werd begonnen met het zin gen van enige kerstliederen, waarna Mevr. Pothast-Grimberg een hield over „Kerstfolklore.” j* Aan de hand van vele legenden ver- i J telde zij over de betekenis van het I Kerstfeest en de daarmee zo nauw ver- I bonden donkere dagen rond het Nieuwe i Jaar. 'j Tot slot vertelde zjj een aangrijpend i Larstverhaal; waarin zjj trachtte duide-j^ ar dit jaar minder vergaderd wordt L dan andere jaren. Bovendien klaagt f’ Dezer dagen ontving de familie men dat de vergaderingen zeer slecht Gerrit de Vries, Graaf Adolfstraat 11 bezocht worden. Men blijft liever bij L brief uit Montevideo-Uruguay die de televisie zitten, is dan het argu- r lang omzwerven de plaats van ment. Maar dat de mannen er toch I ;emming bereikte. Doordat het nog wel eens uit willen, bleek vrijdag L adres verkeerd was opgegeven (er heel duidelijk. Op de kaartavond van f stond Graaf Adolfstraat, Amsterdam het Zomeravondvoetbal, in de volks- I belandde de mond ook wel bedrijfsvoetbal gehe- L achtereenvolgens in Utrecht, ten, kwamen niet minder dan hon- Den Haag, Groningen, Rijssen, Gou- derdtwintig liefhebbers opzetten. Jl da en kwam tenslotte in Sneek te recht. Daar de inhoud voor de fa milie De Vries van veel belang was, is zjj Tante Pos, die het in deze tijd maal wordt op 12 januari a.s. het extra druk heeft, uiteraard zeer er- traditionele kentelijk voor deze service. door afdeling Sneek van de NEVO- BO gehouden. Aan dit tournooi dóen Assen, Groningen, Leeuwarden c- Hoewel het eerste wintertje al weer Sneek met een dames- en herenteam Jl voorbij is en we het nu „slechts” mee. met waterkoude moeten stellen, kan men voor de Kerstdagen toch nog schaatsen. Wabo-Friso stelt de lief- m hebbers in de gelegenheid maandag Comité Sneek een gróte Kerstboom 24 december per touring-car een trip geplaatst, ter versiering van het cen- naar de kunstijsbaan in Deventer te trum en verhoging van de feestvreug- maken. Voor verdere bijzondere zie de (sfeer). De boom is twaalf meter men elders. Veel plezier. hoog en versierd met lichtjes en slin- gers. Ook in de hal van het station is Gistermorgen heeft het leerlingen- evenals andere jaren een kerstboom team van de Ds. Lucas Fockenschool verrezen. De Personeelsleden van de chr. ulo alhier, zijn meerdere moe- Spoorwegen hebben de boom volge- ten erkennen in het groepje van de hangen met reisgidsen en folders. Dr. H. Bavinckschool in Amsterdam. Een originele vondst en het staat Zjj verloren met klein verschil, 48 te- leuk. Men acht het niet onwaarschijnlijk 1 dat de 63 jarige heer J. Calf van de I j I .Voor de tiende achtereenvolgende januari a.s. net volleybalstedentournooi I 3 n i- a. a.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1962 | | pagina 1