Kerstvieringen te Heeg Waterpoort-krabbels i Koninklijke onderscheiding voor jubilerende koster Skybolt wordt geschrapt i J a IJLST WYMBRITSERADEEL BUITENLANDS OVERZICHT I en van ill Officieel Orgaan van de gemeenten SMEEK, r UB i' i' I i Donderdag 27 dec. 1962 117e jaargang no. 104 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Mill r in Van drie broers twee door hel ijs gezakt en één verdronken Ijsclub Rauwerd vierde honderdjarig bestaan Kerstwijdingssamenkomst NCVB Oppenhuizen Wijziging Huisvuilophaal* dienst Sneek Kerstwijdingen in Scharnegoutum Ijs op de meren hoogst onbetrouwbaar T PF ,f SNEEKER NIEUWSBLAD 1 tl rij C’l rij je- rij’ lat de een ir de :en m, l’ Vele is in de el. .1 be- voor rij. Militaire missie. le- »k- >r bezoek I 20. door in een stoel. ch ver- ar ver in e- in. n. n. in T Kantoor voor admini stratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon 3005 (0 5150) o.g.g. 4091. V erschjjnt MAANDAGS en DON DERDAGS waar en van en ki; rij ei ier en ;h >1. el O a is- 21 h< nj ?n de 1 bi- ta. ja. in ik- el. Ich 40. 63 an al ?n| id tg >ed Advertentieprijs 15 ct. per mm. Bij contract (handels- adv.) lager. Abonnementsprijs f 3. per half jaar. Franco p. post f 3.75 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad. hiernaar geluisterd. Ter afwisseling wer den kerstliederen gezongen en decla meerden de dames Schengenga-Feenstra en v. d. Heide-Hulzinga. Hij deed dit in de gezellig ingerichte consistoriekamer, waar ook Ds. J. M. Spier en de heer J. A. Wiersma namens de Kerkeraad en de heren B. de Jong en A. Boeijenga namens de Commissie van Beheer aanwezig waren, terwijl de heer Koers deze hulde onderging temid den van de meesten van zijn kinderen. Nadat Ds. Spier en de heer Boeijenga hun gelukwensen hadden aangeboden en eerstgenoemde daarna nog een envelop pe had overhandigd, werd de jubilaris toegesproken door de burgemeester, die Woensdagavond 19 december hielden de leden van de Herv. en Geref. Vrou wenver. en van de Ned. Chr. Vrouwen bond in het Gebouw een gezamenlijke kerstwijdingsavond. Mevr. V. d. Velde hield een inleiding over: ,,De belofte die wetd vervuld.” Met grote aandacht werd ring keerden de kinderen voldaan huis waarts. De Amerikaanse regering heeft r~ haar gezag in de schaal geworpen, om- zo wilt zien. U draagt nu straks dj kei over aan een jongere kracht/ in de krant zal verschijnen. Ze vliegen onder bruggen door die afgebakend zijn en rijden maar raak, terwijl uitdrukkelijk is gewaarschuwd ouderwetse .vitte dat het ijs lang niet overal betrouw- gewoon Druk op Tsjombe. Behalve de Skybolt en zijn eventuele vervangers, die aan Engeland zouden kunnen worden verkocht (men denkt dat zjj vreest, dat het uitblijven van een i accoord tussen Adoela en Tsjombé Adoe- I la zijn politieke leven zal kosten, waar door de weg vrijkomt voor een links georiënteerde regering, die de Sovjet Unie kansen voor infiltratie zal bieden. Zonder overleg met haar voornaamste bondgenoten heeft de Amerikaanse re gering, die nauw met Thant samenwerkt besloten een militaire missie naar de Kongo te zenden, die moet opnemen wat de behoeften van de troepen van de Ver. Naties zijn. Dat heeft al geruchten in de wereld gebracht, dat Amerika zou overwegen bij een blijvend falen van de Ver. Naties, eigen troepen te zenden. Zo’n vaart zal het voorlopig wel niet lo pen. Het kan ook bedoeld zijn om Tsjom- komen. Het 12-ja- rig zoontje van de Keikes dat Z Evenals vorig jaar trokken in de vroe ge morgen van Eerste Kerstdag leden van verschillende jeugdverenigingen te Heeg door het dorp en zongen ze kerst liederen. Op de tweede dag vierden de kinderen van de zondagsschool hun Kerstfeest. Des middags van half vier tot half zes voor de kinderen van 5-8 jaar en des avonds voor de oudere kinderen. De da-1 mes Van Netten vertelden kerstverha len. Ter afwisseling zong beide keren ’n kinderkoor, samengesteld uit kinderen die de zondagsschool bezoeken, kerstlie deren. De totale opbrengst van de actie voor de Zending werd ook bekend gemaakt, wat voor de kinderen, die elke zondag iets meenemen voor de Zending, een groot evenement is. Het was ook dit jaar weer een groot bedrag n.l. 350.- De kinderen die de zondagsschool verlie ten werden toegesproken door Mej. A. van Netten. Alle kinderen kregen boek en een zak met versnaperingen. Kon. onderscheiding stuurslid F. Felkers. De ijsclub Rauwerd heeft haar hon derdjarig bestaan met zeer veel succes gevierd. Zaal v.d. Ploeg te Rauwerd was zaterdagavond stampvol en meer deren moesten worden teleurgesteld. En direct moet worden gezegd, dat ieder, die de opvoering van de jjsrevue om Welke reden ook niet heeft bijgewoond, iets heeft gemist. Op zeer vlotte wjjze werd door een 70 tal medewerkenden uit Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en functie begon hjj nog een man in de kracht van zijn leven was. In de veertig jarige periode daarna heeft zijn leven zich grotendeels afgespeeld. Ongetwij feld hebt U daarin veel vreugde maar ik wens U toe dat U in goede heid temidden van Uw kindt kleinkinderen nog lang van 11 kunt genieten, met voldoening' er aan herinnerde dat, toen Koers zijn j ftigzien op Uw werk en een g<-_ - - - mnermg zult bewaren aan de vv?ien met wie U daarbij in aanraking bent geko men. r Als eerste wenste de burgemeester de heer Koers daarna geluk met d’e onder- wijst er op dat het levensgevaarlijk hier te rijden. Burgemeester Kasterhoff heeft maan dagmiddag aan de heer H. Koers, koster in de Geref. Zuiderkerk alhier de zil veren eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje Nassau uitgereikt van wege het feit dat hij deze functie veer tig jaar goed en waardig had vervuld. Uitgaande van de Ned. Christen Vrouwenbond en in samenwerking met de Ned. Herv. en Geref. Vrouwenver enigingen werd op donderdag 20 dec. een Kerstwijdingssamenkomst gehou den in het Lokaal der Ned. Herv. Kerk te Oppenhuizen. De leiding berustte bij de presidente van de Vrouwenbond Mevr, van der Wal-de Haas. Begonnen werd met de Kerstliturgie van de NCVB. Na samenzang zong een koortje enige kerstliederen. Met aan dacht werd vervolgens geluisterd naar een prachtig Kerstverhaal van Mevr. Sij sling. Hierna volgde orgelspel met trompetbegeleiding door de heren P. Hoekstra en T. Hettinga. De presidente declameerde daarna zeer mooi de Ps. 98 en 150, waarna de ze psalmen door het koortje werden gezongen. Na een slotwoord door Mevr. Leenstra-de Groot, die na de pauze de leiding had overgenomen, en samen zang werd deze avond besloten. Evenals andere jaren was deze sa menkomst weer zeer goed bezocht. ’s Middags waren de bejaarden uit beide dorpen door de NCVB uitgeno digd voor een samenkomst, waar on geveer hetzelfde programma werd ge geven. aan de Polarisraket met een draagwijd te van 1500 km.) is gesproken over de Kongo. Hier blijft president Tsjombé van Katanga volharden in zijn afschei ding ondanks het feit, dat hij zich al en kele malen bereid heeft verklaard zijn volledige onafhankelijkheid op te geven. De centrale regering van Adoela in Leo- poldstad wenst Katanga binnen haar grenzen te krijgen, voornamelijk om te kunnen meedelen in de inkomsten van de rijke mijnstaat. Bovendien kan regering in Leopoldstad zich er op be roepen, dat bij de onafhankelijkheid van de Kongo de eenheidsstaat als uitgangs punt is genomen. Een standpunt, dat steeds door de Verenigde Naties is ge steund. Vorig jaar hebben de Ver. Na ties tot tweemaal toe pogingen onderno men de’ afscheiding ongedaan te maken door middel van geweld, maar dat is mislukt. Thant, de secretaris-generaal van de Ver. Naties, heeft deze zomer een plan opgesteld, dat de Ver. Naties de niet-militaire middelen aan de hand moet doen om Tsjombé te dwingen. Het voornaamste aspect hiervan is een ko- persstaking van het Katangaanse koper en kobalt. Maar Engeland is niet be reid met deze maatregel mee te gaan, evenmin trouwens als België, dat de voornaamste afnemer is, en Frankrijk. De Engelse en de Belgische regering wijzen er op, dat Tsjombé zich al bereid heeft verklaard een deel van zijn inkom sten af te staan en dat er op het ogen blik wordt onderhandeld over een ver deling, waarbij een fonds van de Ver. Naties 40, en Katanga en de rest van geblevene slaagde er in een van hen te de Kongo elk 30 pet. zouden krijgen. Er redden maar de andere, de 22 jarige zijn van Tsjombé’s zijde echter enkele--T,:-x 1-=- -- voorwaarden aan verbonden, die er twij fel aan doen rijzen of hij de afscheiding wel ongedaan wil maken. bé onder nog zwaardere druk te zetten. Officieel staat Engeland sympathiek te genover het zenden van deze missie, maar dat is meer een gebaar van eens gezindheid tegenover de buitenwereld. Engeland ziet het communistische ge vaar in de Kongo niet zo dreigend als i Amerika het ziet of, wellicht vooral voor- 1 geeft te zien. Amerika wenst in de eerste 1 plaats een regeling, die de meeste Afri kaanse landen voorstaan om daar de I vlek van het imperialisme kwijt te ra ken. Meer voor raketten. Blijkens de berichten over de begro ting van defensie, die president Kenne dy volgende maand aan het Congres zal i voorleggen, zoekt de Amerikaanse rege- ring voor het transport van haar kern wapen voortdurend meer haar heil in diverse raketten. Kennedy zal 2 a 3 mil jard dollar meer vragen voor de opstel ling van een groot aantal Minuteman- raketten, zogenaamde intercontinentale raketten, waarvan de regering er 950 gereed wil hebben. Deze week is net de 200ste raket operationeel gemaakt, het geen volgens de jongste gegevens wil zeggen, dat Amerika ongeveer twee maal zoveel van deze raketten heeft als de Sovjet-Unie. Daarnaast zal Kennedy meer geld vragen voor de zogenaam de conventionele bewapening. Het defen siebudget van de Ver. Staten wenst Ken nedy op even boven de 50 miljard ge bracht zien. Op Nieuwjaarsdag wordt er geen huivuil opgehaald. Dit geschiedt nu een dag later, dus op woensdag 2 jan. Zoals te voorzien was heeft premier Macmillan van Engeland op de Baha- ma-eilanden in zijn onderhoud met pre sident Kennedy bakzeil gehaald. Beide staatslieden kwamen overeen, dat ver dere proefnemingen met de Skybolt zul len worden gestopt en er naar andere middelen zal worden gezocht om Enge land in staat te stellen zijn nucleaire afschrikwapenen te behouden. De K.A.B. gaf traditiegetrouw op 2de Kerstdag weer haar parochieavond, welke verzorgd werd door de plaatselijke R.K. Toneelclub ,,De Sminkdoos.” Op gevoerd werd ,,O, mijn papa de baron” welk stuk met veel bravour naar voren werd gebracht. De rolbezetting was ook precies zoals ze wezen moest. Het is werkelijk een mooi stuk en ’t werd sterk gespeeld. Pastoor Janning richtte na afloop dan ook namens allen een woord van dank tot de spelers voor hun voortreffelijk werk. Een gezellig samenzijn, met een plaat je er bij vormde het einde van deze zeer geslaagde avond. Overwegingen. Ongetwijfeld speelt bij Kennedy de wens mee, aan te tonen, dat een onaf hankelijk kernwapen voor middelgrote landen niet valt te verwezenlijken, dat deze landen moeten vertrouwen op de kernmacht van de Verenigde Staten en dat zij zich zelf moeten wijden aan die taken in de defensie, welke binnen hun bereik liggen. Maar tegelijk speelt er een Amerikaans probleem doorheen. De Skybolt is een raket met een draag wijdte van ongeveer 1500 km., die door een bommenwerper kan worden afge vuurd. Dat betekent, dat de vliegtuigen niet in een zóne behoeven te komen, waar zij door het vijandelijke geschut kunnen worden neergehaald. Dat wil zeggen, dat de levensduur van de be mande bommenwerper wordt verlengd en dat dit wapen daardoor nog een toe komst heeft. Het is onmiskenbaar, dat vooral de Amerikaanse luchtmacht streeft naar een dergeljjk wapen, terwijl de andere militairen duidelijk opmerken, dat de moderne raketten op het punt staan de rol van de bemande bommen werper geheel over te nemen. deze van Gereformeerde Vrouwenvereniging, rvr. Holwerda-Rodenhuis. De Geref. Jeugdraad had op zaterdag december voor de bejaarden in ,,Re- iboth” een samenkomst belegd, ;ast kerstliturgie, declamatie iffietafel, dia’s werden vertoond Jfsraël door de heer J. Jellema en reis genoot, die Israël hebben bezocht en de door hen telf vervaardigde dia’s toe lichtten. Het was een bijzonder geslaagde middag. Nog zij vermeld dat op de eerste Kerstdag ’s avonds een interkerkelijke samenkomst in de Herv. Kerk werd ge houden met medewerking van het mu ziekcorps Excelsior” en een korte me ditatie van Ds. S. J. Verveld. Op de 2e Kerstdag is in de Geref. Kerk een dienst gehouden die geheel verzorgd werd door de leden van de jeugdver enigingen en schoolkinderen. Ds. Verveld hield een korte meditatie over ,,Wie is Hij?”. De leiding berustte bjj de heer N. J. Blom, organist was de heer P. Sand- stra met medewerking van de heer A. Jellema. Dok in Scharnegoutum hebben verschillende verenigingen hun kerstwij- dlmg gehad. O. a. op woensdag 19 de- efember een gezamenlijke kerstwjjding vian de NCVB en de plaatselijke Vrou wenverenigingen. De opkomst was uit stekend, de grote zaal van ,,Elim” was nfagenoeg vol. Na de liturgie declameer de mevr. v.d. Kuur-Faber uit Heeren- vd>en in ’t Fries enkele psalmen en na de pd>uze het stuk ,,70 x 7” dat over de ja- reijt '40-'45 handelt. liet was een mooie avond, die kefer geleid werd door de presidente de mc Vrijdagmiddag vierden de kinderen van de Chr. Nat. School met het onder wijzend personeel in de Ned. Herv. Kerk hun kerstfeest. Meester Pietersma en de heer Abma vertelden een kerst verhaal, terwijl ter afwisseling werd ge zongen. Met een boek en een versnape- Zoals gemeld, gevoelden de Amerika nen er weinig voor met de zeer dure Skybolt door te gaan, welke zij aan En geland hadden beloofd en dat op grond van deze belofte Engeland de ontwikke ling van een eigen raket enkele jaren geleden had stopgezet. M.a.w. Kennedy heeft zich weinig aangetrokken van de Engelse tegenstribbelingen, waarvoor hij te minder reden zag, omdat de En- gelsen weigerden op eigen kosten Skybolt te ontwikkelen. In het Engelse parlement heeft de ver klaring van minister Thorneycroft, waar in hjj nog voor de conferentie op de Ba- hama-eilanden de situatie uiteen zette, veel beroering gewekt. Het aantal con servatieve backbenchers, de minder prominente fractieleden op de achterste banken, sprak er schande van, dat En geland zo door Amerika in de steek werd gelaten. Eén van hen ging zo ver er een aanslag op de onafhankelijkheid van Engeland in te zien en anderen lieten doorschemeren, dat zij de Amerikanen ervan verdachten het Engelse kernwa pen een dodelijke slag te willen toebren gen. De oppositie daarentegen gevoelde zich gesterkt in haar mening, dat de regering voor haar taak niet deugde en sommige oppositieleden zagen er het bewijs in, dat Engelands onafhankelijke kennwapen geen levensvatbaarheid heeft. Uitgaande van het Mannenkoor, de Zangvereniging en het muziekkorps, werd in de Ned. Herv. Kerk een Kerst- zangdienst gehouden. De leiding berustte bij Ds. Rozendal Geref. predikant. Het programma bevatte niet alleen gemeenschappelijke zang, maar ook brachten de koren en de muziekvereni gingen eigen liederen en nummers ten gehore. ook droefheid meegemaakt, aldus spr., en nu zit U, bijna weer hersteld van een operatie temidden van Uw kinderend die allen goed zijn opgegroeid en een< positie in de maatschappij hebben ver overd. Ook getuigt deze dag van veel achting en waardering voor Uw arbeid. Zalf vond U Uw werk misschien niet zo t5e- langrjjk, maar dat er nu aandacht a an wordt besteed bewijst, dat U Uw arbjeid goed en waardig hebt verricht en daar in niet beneden de maat bent gebleven. Ik hoop dat U deze onderscheiding ook le fak- maar ;ezond- j^'en en Uw rust zult te- >edc her- Erkenning. In dit licht moet men mede zien de erkenning van het republikeinse bewind in Jemen. Hiermee wil Amerika - dat de kansen van de imam om het verloren terrein te heroveren blijkbaar te gering acht - aangeven, dat het aan de zjjde staat van de krachten van de vooruit gang. De erkenning van Amerika heeft langer op zich laten wachten dan die van Sovjet Unie, maar Amerika heeft met deze erkenning een nuttig spel kun nen spelen. Langdurige onderhandelin- gen met de revolutionaire regering en de Egyptenaren hebben ertoe geleid, dat Egypte zich bereid heeft verklaard zijn troepen uit Jemen terug te trekken, zo als president Kennedy enige tijd gele den in een bemiddelingspoging tussen Egypte en het de imam steunende Sa- oedi-Arabië had voorgesteld. Men mag aannemen, dat van de zjjde van de re volutionaire regering van Saoedi-Ara- bië weinig gevaar meer dreigt, zodat Arabisch-Egyptische botsingen zullen worden voorkomen. WCll4L.il LUV11 O.X v* uuwi veil v» VU1 IHVUV vmvuuvil UU. grote tochten worden uitgeschreven. ;Ra werd door zang, dialoog en hande- Hieronder ook begrepen de tocht Ting uiting gegeven aan honderd jaar jjs- ciubleven, waarbij vele fragmenten, o. a. de arreslede, bijzonder bijval oogstten. De burgemeester van Rauwerderhem kon de heer F. Felkers, die gedurende veertig jaren de club in verschillende be stuursfuncties heeft gediend, een konink lijke onderscheiding, t. w. de zilveren eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, op de borst spelden. Namens diverse verenigingen boden de heren J. Andringa en J. Cuperus enve loppen met inhoud aan evenals de heer A. Slotboom namens de zusterverenigin gen te Irnsum, Poppingawier, Terzool. Sijbrandaburen en Deersum. Een aantal fraaie bloemstukken sierde de zaal. Sym- I pathiek deed het aan, dat de volgende I dag een hiervan verhuisde naar de voorzitter de heer W. v. d. Tempel, die in het ziekenhuis te Sneek ligt. Aan de regisseuse mevr. A. v. d. Schaaf-Siet- sema en de regisseur de heer O. Ypenga werd voor bun succesvolle arbeid een aardig aandenken aangeboden. Deze zo zeer geslaagde feestelijke her denking werd met een gezellig ,,efternei dounsjen” besloten. Indien daarvoor voldoende belangstel ling mopht bestaan, zal een tweede op voering van de revue worden overwogen. Alle medewerkende dames en heren heb ben zich spontaan daartoe bereid klaard. Naar burgemeester J. van Hout, j voorzitter van de IJswegencentrale Sneek-Wymbritseradeel-IJlst ons me dedeelt, is het ijs op de meren van Van de drie gebroeders De Jong uit i d®. fWH onbetrouwbaar. Hij Scharsterbrug, die Eerste Kerstdag een schaatstocht maakten, zijn twee op de Brekken door het ijs gezakt. De over- cracks en andere enthousiaste- Friesland waren. Vele rijders uit an- lingen, die ook gisteravond nog laat dere provincies waren echter speciaal hebben gereden, hebben hun droom naar Terhorne of Sneek, de beide I - een Elfstedentocht in 1962 - in rook startplaatsen, gekomen. De secretaris zien opgaan. De sneeuw en de dooi van VVV vertelde verder dat de leef- van gisteren zjjn hiervan de voor- tijdsgrens van de deelnemers tussen 1 naamste schuldigen. Ondanks de 15 en 40 jaar schommelde. Als het •- voorspelde dool zijn er echter niet gesneeuwd had, zou het aantal nog optimisten die blijven geloven, waarschijnlijk verdubbeld zijn en zou- I Speurder werd dan ook verzocht aan den Ook ouderen en jongeren meege- te kondip-en fiat da traditionele Groot- reden hebben de ontlasting via '"s de gereformeerde I dienst in de Noor- derkerk niet zo vol was als andere ja- ren, moesten er achter de preek stoel toch 100 a tweehonderd stoelen extra bijgezet worden. Het was opvallend hoeveel jongeren aanwezig waren. Wjj willen nog even apart vermelden dat het massale koor onder de bezielde lei- -. ding van de heer Teule een grootse indruk maakte. Ook de Noorderkerk, waar de Har- L monie speelde en het chr. mannen- f koor „Edoza” medewerking verleen- de, was goed bezet. l IJs betekent voor velen wedstrijden, prjjzen, geld verdienen. Of g-— veel plezier. Voor de schippers bete kent het gedwongen niets doen en dus geen verdienste. Zjj zitten vastge vroren en zullen het Oudejaar wel op dezelfde plaats moeten uitzitten Speurder wenst U en alle onfor tuinlijke schippers een prettige oude jaarsavond en een goed begin. te kondigen dat de traditionele Groot- reden hebben. zandster hardrijderij a la slingerkoek I voor paartjes van 7, 8, 9 en 10, 11, 12 jaar - ijs en weder dienende - op U voelt wel, Waterpoortkrabbels wor- woensdag 2 januari a.s. gehouden zal den deze keer ijskrabbels. Het is 1 worden. Voor verdere bijzonderheden Speurder opgevallen, dat veie drieste *1 zie men de advertentie die maandag jonge rijders alle gevaar trotseren. 'Deze ..eerlijke- I Kerstmis, met sneeuw, ijs en vrolijk- baar is. Men kon niet onder de Oos- heid, is voor vele gezinnc‘n mm f-fsmnnrtcTvrilcr rJrrrvi’ on mmacl rlo a triest feest geworden. ■- heid, is voor vele gezinnen echter een terpoortsbrug door en moest daardoor Eerste Kerst- met een „schoen en een schaats” de (l dag is op de Brekken een 22-jarige straatweg over, wat dikwijls een ko- jongeman verdronken, terwijl er nog misch gezicht was. tal van andere ongelukken gebeurd zijn. Wat helaas erger is dat tijdens deze feestdagen in het gehele land Het bezoek aan de Kerstnacht- negenendertig personen door verschil- dienst in de Martinikerk was weer 1 lende oorzaken om het leven zijn ge- boven verwachting. Alhoewel het door 'l komen. Het. 12-ia- He nntlnstino- vin I heer Keikes dat j gistermiddag op de QhnilfXfip I Potten door het ijs WVI OVvw 5 WS» I zakte, werd geluk- *1 kig door snel toe- l geschoten rijders op het droge gebracht. l' I Poezen zijn geen zeldzaamheid, maar •j een negentienjarige komt niet vaak voor. De poes van de familie Brink- I sma aan de Leeuwarderkade heeft *1 deze eerbiedwaardige leeftijd bereikt. Z(j verkeert in goede gezondheid. I Poes maakt zo nu en damden omme- tje en brengt de dag verder slapend I door in een stoel. De zes gemeententocht die gisteren I door de VW Terhorne in samenwer- king met een ijsvereniging werd ge- houden, mag een succes worden ge- I noemd. Plm. 2500 deelnemers hebben *1 de vijfenzestig kilometer lange rit meegereden. Onder hen waren veel I Friezen en Groningers, maar ook Hol- landers die toevallig met vakantie in i1 S' I I scheiding, ook namens het gemeente- f j bestuur. Een van de zonen van de jubilaris I sprak een dankwoord, waarna men nog J enige tijd gezellig bijeen bleef. 'g llf ongehuwde Piet de Jong, is jammerlijk verdronken. Nog diezelfde middag heb ben de rijkspolitie van Wymbritsera- deel en de Politie te water het stoffe lijk overschot opgedregd. Volgens inlichtingen die wij van hen nu verkregen, was het rijden op de meren en grote plassen nog levensgevaarlijk vanwege de vele wakken en zwakke plekken. Ook gisteren was dat nog het geval. Het is daarom onbegrijpelijk dat er, terwijl de IJswegen Centrale de banen nog niet heeft uitgezet, toch al Hieronder ook rondom het Sneekermeer. Deze zou wel geheel over landijs worden gereden, maar velen die hier niet mee bekend zijn, trekken er de conclusie uit dat het ijs op het Sneekermeer ook betrouw baar zou zijn en dat was volgens onze zegsman beslist nog niet het geval. Het komt ons zeer gewenst voor, dat er voor taan, zolang de IJswegen Cen trales nog niet in actie zijn gekomen, geen tochten worden georganiseerd. HH -

Sneeker Nieuwsblad nl | 1962 | | pagina 1