Het Fries Scheepvaart Museum in de buitenwereld Groninger dames en heren oppermachtig in Steden-Volleybaltournooi f AGENDA 1 17-jange Ali Bwon ook in Oppenhuizen j Leffertstra, Vegèlinsoord, 3. nor de gemeenten S N E E K, W YM BRITS ER A DEEL IJLST van en Woensdag Elfmerentocht? Officieel Orgaan Maandag 14 jan. 1963 118e jaargang no. 4 Elfstedentocht Toneelavond in IJsbrechtnni r Overleden na te grote inspanning bij het hardrijden Gascommissie voor Friese aardgasproblemen Vogels hebben Wegenwacht -brood nodig Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD a- Helslydejeijen aan Rijksweg 43 j „De Parel'’ voor de radio Uitslagen hardrijderijen - - SNEEKER NIEUWSBLAD van mr. te hulp kan j genoeg Zaterdag werd voor de 10e maal het Een spelmoment uit de wedstrijd dravend met haar typische lange pas- Om de derde prijs streden Nellie en ge- waarmee uur waren film: Der Zigeunerbaron. de baan om vooral deze strijd mee te Piso. noemen nl. Meer spannend dan fraai. Derde omloop navolgende adressen: Ruilverkeer schikken. Verschijnt MAANDAGS en DON DERDAGS Kantoor voor admini stratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon 3005 (0 5150) b.g.g. 4091. Donderdag 21 februari Graslanddag te Sneek. Vermoeidheid. In de wedstrijd tussen de dames van Assen en Leeuwarden begonnen de teke nen van moeheid zich te vertonen. De 2-1 0-2 2-1 1- 2 2- 0 0-2 1-2 1-2 1- 2 2- 0 2-1 0-2 Hij werd naar familie in Oudeschoot overgebracht, waar hij is overleden. Vermoedelijk heeft het slachtoffer zich tijdens de wedstrijd te veel ingespan nen. Na een hardrijderij van de dienst Oudeschoot is vrijdagavond de 32 jarige heer T. Hijda, rayonopzichter bij de Ne derlandse Heidemaatschappij te Sneek, op het ijs onwel geworden. Advertentieprijs 15 ct. per mm. Bij contract (handels- adv.) lager. Abonnementsprijs f3. per half jaar. Franco p. post f 3.75 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad Vogelliefhebbers, die brood of- ander voer beschikbaar hebben voor de vogels in nood, kunnen dit aan de ANWB- Wegenwachten geven, die op het scherm van hun gele motor of op de vooruit van hun wegenwachtauto een letter B heb ben aangebracht. Met deze letter B geeft de patrouille rende wegenwacht te kennen, dat hij voor de vogels in de plassen of sloten langs zijn route ..broodnodig” brood en ander eten nodig heeft. Voert een wegenwacht deze letter niet, dan betekent dit, dat er géén verzamel plaatsen van vogels langs zijn route voorkomen of dat hij voldoende voorzien is van brood en voer Deze hulp van de ANWB-Wegenwacht aan de vogels zal uiteraard buiten de steden plaatsvinden, omdat binnen de De derde omloop bracht direct al enorme spanning want Nellie van Van Wieren had maar liefst vier ritten no dig om de baas te blijven over Stelwa gens Marjan. Zeer spannende ritten waren dat en het verschil bij de finish was miniem. Isabella kwam in de baan tegen Afke van C. Postma en beide ke ren liep zij haar tegenstander soepel voorbij. Ali B had een staand nummer en kwam automatisch op de drie. Om de 4e en 5e prijs streden eerst Afke van C. Postma en Marjan van J. Stelwagen. Beide ritten waren voor Afke maar het grootste gedeelte had I Bjj -de dames stak Groningen met kop en schouders boven de andere teams uit, bjj de heren was dit even minder. In de eerste wedstrijd tussen de da mes van Sneek en Leeuwarden ontbrak het niet aan spanning, daar de Sneker dames op revanche waren belust van hun nederlaag te Leeuwarden. Dit mocht hun echter niet gelukken. De eerste set was met 13-15 voor Sneek. De tweede met 15-11 voor Leeuwarden en in de derde set toonde Leeuwarden met 11-15 j tig, zodat zij weer voor een jaar in het I bezit kwamen van de wisselprijzen. Ve- le toeschouwers hebben weer van deze mooie volleybalwedstrijden kunnen nieten. bebouwde kommen worden geboden. De ANWB heeft Dinsdag 15 januari Ijsclub Jendracht” Jutrjjp-Hommerts. Kampioenschap van meisjes uit de gemeenten Wymbritse- radeel en Wist. Aanvang 1 uur. Donderdag 17 januari Ijsclub „Rept U” Oppenhuizen-U itwellingergaHardrij den voor junioren tot en met 19 jaar om het kampioenschap van Wymbrit- seradeel en Ijlst. Aanvang 1.15 uur. Vrijdag 18 januari Buitengewone Alge mene Lednvergadering Kon. Zeilver eniging Sneek en Sneeker Zeilclub in Restaurant Piso. Aanvang ’s avonds 8 uur. de dames van meer spannend dat beide IJs en weder dienende zal de Elfme rentocht nu a.s. woensdag worden ge houden. Deze reserve moet er wel bij, want het ijs is over ’t algemeen niet best en ’t weer schommelt tussen nog meer sneeuw en dooi. Voor de wedstrijd wordt om half ne gen gestart in Langweer, aangifte (ook voor logies) telef. 05138-9150. De start voor de toertocht Zaterdag 19 januari Vergadering Chr. Hist. Unie in „Ons Gebouw”, aan vang 2 uur. Spreker Dr. H. W. Tila- nus. Met talrijke musea staat het Fries Scheepvaart Museum thans in ruil ver-, keer. Verkeer, waaruit niet zelden ook de dansmuziek verzorgden. Links S. Reitsma uit Warns met Maai ke en rechts W. K. van Wieren van Leeu warden met Nellie, die de derde prijs won bij het harddraven. Maaike ver overde de piijs voor het schoonste ge heel. te winnen. Bjj de dames van Groningen en As sen was wel te zien dat Groningen weer één van de sterksten was in dit tournooi. Door een goede aanval en een sterke verdediging versloegen zij Assen met 8-15 en 10-15. De wedstrijd tussen van Assen en goed gehalte. Met goed verdedigen de eerste set te in de tweede gers stevig terug zodat zjj deze met 6-15 wonnen. In de derde set toonde Groningen een prima conditie zodat deze met 15-9 werd gewonnen. Ook de op revanche beluste heren van Sneek gaven Leeuwarden goed partij, maar het gelukte hun niet hun tegen standers te verslaan. Deze bleken de sterkste. De eerste set was met 15-9 voor Leeuwarden, de tweede set met 15-11 voor Sneek. Bij de derde heerste volop spanning maar met 15-8 bleef Leeuwar den de baas. Nu naar alle waarschijnlijkheid de Elfstedentocht donderdag a.s. door- J gaat, doet het bestuur van de ver- eniging De Friese Elfsteden een drin- gend beroep om medewerking op de bevolking. Zij roept vrijwilligers op de banen schoon te maken, het ijs te onderzoeken en de plaatseljjke situa- tie te rapporteren, zodat op korte ter- mijn een duidelijk inzicht van de be- trouwbaarheid van het jjs kan wor- J den verkregen. In Sneek kan men zich voor dit karwei opgeven bij de avolgende adressen: jj S. de Wolf, Grootzand 19, tel. 2500 en F. H Ringnalda, Singel 45, tel. 2423. In ’’t bijzonder geldt deze op- J roep voor hen, die momenteel wegens vorstverlet over veel vrije tijd be- Donderdagavond hield de Vereniging van Volksvermaken te IJsbrechtum haar tweede toneelavond in dit winterseizoen waarop de eigen toneelploeg ,,’t Is sa’t folt” het „Het Skot” toneelstuk in drie bedrijven van Meint Visser opvoerde. Hoewel er in dit stuk enkele zware rollen voorkomen, werd het goed ge speeld en getuige het applaus van hel ondanks de sneeuw en de strenge vorst nog talrijk opgekomen publiek tde zaal was zo goed als bezet) ook zeer gewaar deerd. Onder de spelers bevonden zich ook een paar nieuwe krachten. De pauzes werden gevuld door muziek van „The Frisians”, die na afloop ook persoonlijke relaties voortvloeien. Zo schreef ons Mr M. S. Robinson, „Cura tor of Pictures” aan het National Ma ritime Museum te Greenwich, dat hij bijna ieder jaar naar... Sneek komt, „for sailing dinghies”. Hjj biedt echter zijn verontschuldigingen aan ons tot dus verre het museum te zijn misgelo pen omdat hij de stad Sneek maai' een vluchtig bezoek kon schenken ,,to find a quiet sloot on the eastern shore of the meer.” Maar nu zijn museum „the ex cellent annual report for 1961” ontvan gen heeft en Sneek feliciteert met de „acquisitions and the production of such a useful annual report,” belooft nij be terschap en stelt een nadere afspraak voor. Sneek staat te Greenwich wel in een goed blaadje, mede getuige het be zoek van Robinson’s collega, Lt Cdr D. W. Waters, „Curator of Navigation and Astronomy,” aan het Fries Scheep vaart Museum op 26 juni j.l., in gezel schap van nog een andere beroemdheid - Dr Ernst Crone, de voorzitter van het Nederlands Historisch Museum te Am sterdam. H.H. eerste set werd met 15-1 een walkover van Assen. In de tweede set kwam Leeu warden wel terug, maar zij konden niet verhinderen, dat ook deze met 15-8 door Assen werd gewonnen. In de wedstrijd tussen de dames van Sneek en Groningen bewezen de Gronin ger dames over voldoende uithoudings vermogen te beschikken. Met goede aan vallen beukten zij op de Sneker verde diging dié hier geen antwoord op had. De eerste set werd 8-15, de tweede 5-15. In de eerste set in de wedstrijd tus sen Leeuwarden en Assen werd Leeu warden verrast door Assen die met 15-5 won. Daarna herstelde Leeuwarden zich en met harde aanvallen dwongen zjj As sen in de verdediging zodat zij deze set met 6-15 wisten te winnen. En in de der de liet Leeuwarden zien dat zij nog over enige reserve beschikte. Met goed opgezette aanvallen, waar bij deze vooral bij het net goed werden afgewerkt; slaagden zij er in deze set met 8-15 te winnen. Het zal degenen, die uit hoofde van hun lidmaatschap of verdienste, ambt of functie ieder jaar weer het in druk ver schenen verslag van het Fries Scheep vaart Museum plegen te ontvangen niet zijn ontgaan, hoe sinds 1960 gebroken is met de sinds 1939 gevestigde traditie, ih omvang en uitvoering van deze jaar verslagen de uiterste soberheid te be trachten. Hopelijk hebben de lezers uit deze verandering niet de slotsom getrok ken dat het bestuur eensklaps aan spil- ziekte ten offer gevallen was, dan wel zo in het geld baadde dat men niet wist hoe het batig saldo tegen het einde van het verenigingsjaar weg te werken! - - Integendeel, de aanzienlijke kosten aan de uitgave van deze, gaandeweg tot jaarboekjes uitdijende, verslagen baar den vele zorgen en het is niet dan op grond van ampele overweging dat tot het voterfen van deze gelden werd over gegaan. In het kort komt de gedach tengang hierop neer dat het jaarverslag van een museum het visitekaartje is waarmede men zich buiten Sneek pre senteert en belangstelling moet zien te wekken, dan wel gaande te houden. Zo lang het Fries Scheepvaart Museum bescheiden van opzet en doelstellingen bleef kon men het zich vooroorloven de verantwoording over het beleid te be perken tot mededelingen welke niet ver der reikten dan de jaarvergadering en de daarvan opgenomen verslagen in de plaatseljjke of regionale pers. Het twee de stadium was de summiere samen vatting, dooi- de druk vermenigvuldigd, teneinde de buiten Sneek woonachtige leden en belangstellenden op de hoogte der ontwikkeling te houden. Thans is het Fries Scheepvaart Museum de derde fa se binnengetreden, waarin welbewust contact wordt gezocht met alle perso nen of instellingen over de gehele we reld, die blijk gegeven hebben of waar van verwacht mag worden dat zij in de historie van de Friese scheepsbouw en scheepvaart belang stellen. Een politiek, Welke op het eerste gezicht misschien louter idealistisch schjjnt en tegenover de kosten weinig baten stellend, maar op de keper beschouwd haar rente dub bel en dwars opbrengt. De kinderschoenen ontwassen. tt - j t bracht al het publiek nog eens langs Maandag 14 januari ’s avonds 8 Honderden belangstellenden waren de baan om voPoral deze *trijd mee film: 8Der ZJigeunerbaron. naar de Simmerkrite gekomen om toch I beleven. Th. jonkmans had de jas er naar niets van dit folkloristische ge-j voor uitgetrokken om Isabella eens. - flink aan te zetten. Helaas werd hetl-- - - Oppermachtig. Het met spanning tegemoet geziene duel tussen de teams van Sneek en Gro ningen werd er een van een oppermach tig Groningen. Zowel aanvallend als verdedigend speelden deze spelers een prima wed strijd waarop het Sneker team een on voldoend antwoord had. De eerste set werd 8-15, de tweede 7-15 voor Groningen Ofschoon wij geen na men in het verslag genoemd hebben kunnen wij toch niet nalaten er één te die van de Groninger P. Swieter. Deze speelde nl. zowel aanval lend als verdedigend zo’n sublieme par tij volleybal, dat het een lust was hem aan het werk te zien. De uitslagen waren dus: Dames Leeuwarden-Sneek Assen-Groningen Sneek-Assen Leeuwarden-Groningen Assen-Leeuwarden Sneek-Groningen Heren. Assen-Groningen Sneek-Leeuwarden Assen-Sneek Groningen-Leeuwarden Leeuwarden-Assen Sneek-Groningen Eindstand: pnt set punten. Dames Groningen 6 pnt. 6-1 Assen 2 pnt 3-4 Sneek 2 pnt 3-5 92-108. Leeuwarden 2 pnt. 3-5 81-111 Heren Groningen 6 pnt 6-1 Leeuwarden 4 pnt.4-4 Sneek 2 pnt 3-5 Assen 0 pnt 3-6. De strjjd tussen Sneek van Assen was dan fraai maar niettegenstaande werd er goed gevolleybald. Aan zjjde werd voor elk punt gevochten. De eerste set was met 15-13 voor Sneek. De tweede met 12-15 voor Assen. Deze sets werden met het kleinst mogeltjke ver schil gewonnen. De derde set moest de beslissing brengen. Na een tot 8 punten gelijk opgaande strijd wist Sneek door beter volhouden de derde set met 15-7 op zijn naam te brengen. Bij de wedstrijd tussen de dames van Leeuwarden en Groningen gaven de eer sten goed partij. Vooral in de eerste set speelden ze prima en ze wonnen deze tenslotte met 16-14. Daarna sloeg Gro ningen terug en door beter opgebouwde aanvallen wonnen zij de tweede set met 7-15. In de derde evenwel toonde Groningen zjjn kunnen. Deze werd met 6-15 even eens gewonnen. Bij het treffen tussen Assen en Sneek bjj de heren moest om elk punt gestre den worden. Dit waren nl. twee gelijk waardige ploegen. Sneek won de eerste set met 15-9, de tweede was met 15-5 voor Assen. Bij de derde set kwam Sneek terug en met goede aanvallen werd deze met 15-9 gewonnen De wedstrijd tussen Groningen en Leeuwarden bjj de heren gaf goed vol leybal te zien. In de eerste set bood Leeuwarden zo wel aanvallend als verdedigend goed te genstand, maar toch werd het 18-16 voor Groningen. In de tweede set viel Leeu warden iets terug waarvan Groningen profiteerde en met 15-9 deze set op hun naam bracht. Ged. Staten van Friesland zijn van oordeel dat de gas voorziening in Fries land meer gecoördineerd zal moeten worden, wanneer het Groninger aard gas voor gebruik beschikbaar is en zij hebben daarom een provinciale gascom missie ingesteld, die tot taak heeft na te gaan, welke mogelijkheden dit gas voor Friesland heeft. De commissie zal zowel de ruimteverwarming door aard- gas als het industrieel gebruik I aardgas in Friesland bestuderen. In de commissie hebben zitting P. E. M. van Krevelen, voorzitter, ir. C. B. van Ardenne, directeur GEB- Leeuwarden, mr. L. G. Boelens, burge meester Baarderadeel, C. H. C. Ek, di recteur Gasbedrijf, Sneek, mr. E. Fop- pes, directeur Etif, ir. H. Gros, rijks njjverheidsconsuleut, H. Huisman, bur gemeester Weststellingwerf, L. de Koster districtsverificateur van de Ver. van Ned. Gemeenten, H. Nijhuis, directeur Gasbedrijf N. O. Friesland, L. Raster- hoff, burgemeester van Sneek en een ambtenaar van de provinciale griffie als secretaris. voorts aangeboden zjjn kantoren in het gehele land als di stributiepunten te laten fungeren voor de Wat is namelijk het geval. Het Fries Scheepvaart Museum is de kinderschoe nen ontwassen en wenst ook wat behui zing betreft niet langer het aanzien van een knus oudheidkamertje te behouden. Voorwaarde tot verdere ontwikkeling is nochthans een belangrijke stijging der inkomsten, zowel van particulieren, be drijfsleven als overheid en wil men de financiële drempel overschrijden, zo is het voor de dag komen met goed ver zorgde, bovendien aantrekkelijke en al om op prjjs gestelde verslagen een nood zaak. Sinds 1960 is het Fries Scheep vaart Museum als het ware gaan „mee tellen,” ook buiten Friesland, met het gevolg dat de vruchten, van de nadien uitgekomen „dure” verslagen geplukt achteraf ruimschoots tegen de kosten bleken op te wegen. Gemeente, provin cie en rijk zegden belangrijk hogere subsidies toe. verscheidene bedrijven te Sneek of in de Zuidwesthoek gingen een verheugende belangstelling tonen en ga ven daarvan ook in stoffelijke zin blijk, terwjjl bovendien nieuwe leden toevloei den, vooral Luiten Friesland woonachtig, die er prjjs op stelden de jaarverslagen voortaan regelmatig te ontvangen. Daar naast ontstond er een onverwachte vraag naar afzonderlijke verslagen, welke tegen een goede prjjs afzet vin den zodat het laatste jaarverslag reeds een oplaag van 1000 exemplaren kreeg. Het- behoeft wat uitvoering, inhoud en betekenis betreft niet meer onder te doen voor dat van het Fries Museum te Leeuwarden. Het ligt derhalve in het voornemen het jaarverslag over 1962 in een vorm te gieten, welke bjj die van het verslag over 1961 aansluit. Ook dan zullen de eigenlijke verslagen van secretaris, pen ningmeester en conservator weer wor den gevolgd door verhandelingen over onderwerpen, welke de Friese scheep- vaarthistorie en scheepsbouw raken. De heer Van der Heide zal weer present zijn met een artikel over de zo boeien de opgravingen van scheepswrakken op de bodem - of liever in de bodem - van de voormalige Zuiderzee, de heer Van der Molen evenzo over oud-Friese vis sersschepen, de heer Petrejus over an dere aspecten van de oud-Friese zee vaart. Van de gelegenheid maken wjj gaarne gebruik een betreurenswaardige vergissing goed te maken, in het "er- slag over 1961 door ons begaan: de naam van de heer Petrejus was namelijk bjj het inlassen van het scheepsregister, af gedrukt onder diens bijdrage over de Friese handelsvloot in de 19e eeuw, weggevallen. Zodoende werd door som migen aan de conservator van het Fries Scheepvaart Museum geheel ten onrech te de lof toegezwaaid voor het zo door wrochte werkstuk, in werkelijkheid door de heer Petrejus - verbonden aan het Maritiem Museum te Rotterdam - gele verd. Voorts hopen wjj op een bijdrage van L. Kamminga uit Leeuwarden over 101 Friese scheepswerven van Drs Fa ber uit Wageningen over de aloude Frie se Sontvaart, van Dr Van der Poel, eveneens uit Wageningen, over oud- Friese scheepsnamen - voortbordurende op- hetgeen wij hierover in het verslag over 1960 te berde brachten - van Dr Van Buytenen uit Leeuwarden over de bekende geleerde Joachim Hoppers, ge boortig van Sneek (1523—1576) van wiens hand het in de 16de eeuw gedrukte, theo logische geschrift is, vorig jaar door ons museum aangekocht. Maandag 14 januari A.N.W.B.-filmavond in Hotel Hanenburg. Aanvang 8 uur. Dinsdag 15, woensdag 16 en donderdag 17 januari 1963 Utfierings-Krite Snits mei it blijspul „De wrAld wol forrifele haar meerderheid door deze wurde...” fan Y. C. Schuitmaker yn 1 Amicitia. wat de heer B. Bootsma uit Hennaard niet zodat Marjan met de vierde prijs kon zeggen toen Ali B. gehoorzaam ging strijken. dravend met haar typische lange pas- Om de derde prijs streden Nellie en sen in de finale Isabella van Th. Jonk-1 Ali B. Beide keren was Ali B duide- man Itens versloeg, waarmee ze lijk de sterkste al gaf Nellie best par- j evenals in Hommerts de eerste prijs tij. won. De finale verspreiding van de boekjes „wintervoe- dering van vogels” welke wordt uitgege ven door de Nederlandse Vereniging tot bescherming van vogels. Vanaf heden zal dit boekje, dat waar- I devotie gegevens bevat, aan alle kanto- ren van de ANWB te verkrijgen zjjn. B B B B B Langweer. Ronde van Langweer 60 O11VCA. o. <j aap Is t net een merakel?” Dit was alles ze „fjouwerjend” afgelegd en dat mocht ‘Klaas Visser, Ulst, beuren te missen, want hier toch kreeg t t"”„ ï?j„dogil SS I ff' en™ee” I ft J" f j Ali d repte zien daardoor onbedreigd ï:edi\t!d"k±,,7,“ ft* Kül “uï: tj dus: le. Ali B van B. Bootsma Hennaard, 2e. Isabella van Th. Jonkmans Itens, 3e. Nellie van W. K. van Wieren Leeuwar den, 4e. Marjan van J. Stelwagen Itens, 5e. Afke van C. Postma Workum. De prijs voor het schoonste geheel ging naar Maaike van S. Reitsma Warns. Een prachtig naard keurig ge tuigd en het „pear op’e slide” in oud Fries kostuum. De 2e prijs was voor de bijna even mooie Anneke van A. J. Bouma Hidaard. Cuneria van K. J. Jensma St. Annapar. werd 3e. Urona van Tj. M. Postma Molkwerum en Af ke van C. Postma Workum kregen eer volle vermeldingen. Een extra prijs kreeg het schitterende bonte span van R. B. Terpstra uit Aalzum. die buiten mededinging met dit span demon streerde. de herenteams Groningen was van heel harde aanvallen en wisten de Assenaren winnen 15-13, maar sloegen de Gronin- Het speciale draaiorgelprogramma dat de KRO eens in de veertien dagen om 12.33 uur uitzendt, zal op dinsdag 22 januari a.s. geheel gewjjd zijn aan ,,De Parel” het orgel van onze stadge noot de heer Rinnert de Jager. Donder dag j.l. zjjn in zijn garage zeven boeken opgenomen. Het is nog niet bekend wel ke stukken uitgezonden zullen worden. maar het staat wel vast dat het een I vanaf j klassiek getint half uurtje wordt. Men; Sneek is bepaald op plm. 9 uur na het was zeer tevreden over het draaiorgel, I passeren van de wedstrijdrijders. Aan- j dat onlangs op het concours te Luinje- gifte en afhalen deelnemerskaarten in berd (Friese beoordeling) de eerste de Café’s -an de N. Veemarkt. i prijs heeft gewonnen, voor de „Gouwe”, De route die iets ingekort wordt zal van Leeuwarden, hedenavond worden bekend gemaakt. raakte Isabella in een hardnekkige ga- op de dijken uitgevochten a b Al die oude verhalen van vroeger her leven weer als men ziet hoe de paar den zich naar de finish reppen en rond om de baan de dampende „hynders” lopen uit te blazen van de strijd, met daartussen, de spannen die zullen aan treden voor het schoonste geheel. Oppenhuizen heeft het wel bijzon der getroffen. Zonnig weer, geen wind en 19 paarden in de baan, een prach tige lijst dus en de liefhebbers hadden al meteen in de gaten dat de rivalen Ali B en Isabella elkaar in de finale zouden ontmoeten. Dat beloofde span ning, want niemand twijfelde er aan of deze beide paarden zouden de finale halen en zo is het ook gebeurd. Na de eerste omloop bleven nog 10 spannen in de strijd en als eerste in de tweede omloop startte Juultje van A. de Winter, Ruigahuizen tegen de prach tig lopende Nellie van W. K. van Wie ren, Leeuwarden. Nellie won beide rit ten. Fesco van Gebr. de Vries Beetgum en Marjan van J. Stelwagen, Itens, hadden drie ritten nodig en toen was Marjan winnaar. Afke van C. Postma Workum bleef de baas over Bertus eveneens van Van Wieren Leeuwarden (de baan golfde als deze zware Belg voorbij kwam), terwijl Anneke van A. J. Bouma, Hi daard geen partij was voor Isabella van Th. Jonkman, Itens. Bontje van A. de Winter kon het niet bolwerken tegen Ali B. Langweer. Ronde van Langweer oHenk traditionele Stedentournooi in Ons Ge-tussen de dames van Sneek en Assen, Arends, Oldeboorn. 4. Marten Piersma, b“uw gehouden. Zowel bij de dames als die door de Sneker dames na spannen- K'

Sneeker Nieuwsblad nl | 1963 | | pagina 1