De honden hielden zich braaf I J Feestavond „Dicendo Discimus” Waterpoort-krabbels a IJLST W Y M BRITS E R A DE EL door Speurder BUITEN LANDS OVERZICHT en van in L O a k” Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, 118e jaargang no. 7 Donderdag 24 jan. 1963 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Promotie oud-stadgenoot nt. Kom niet op het ijs! Nog goed afgelopen Geslaagd voor het Praktjjkdiploma Onderhandelingen te Brussel in een impasse sie en een onafhankelijke politiek voe ren. Zo redeneert De Gaulle en het lijkt onwaarschijnlijk, dat hij bereid zal zjjn de Duitsers zich te laten ontwikkelen tot een kernmogendheid. De Duitsers moeten hem dus het voetvolk leveren. Het is zeer de vraag of de Duitsers met deze rol genoegen nemen. Het is opgeval len, dat zjj positief hebben geantwoord op de Amerikaanse vraag of zjj bereid zjjn deel te nemen aan de voorgestelde multinationale kernmacht met Polaris- raketten. De Gaulle heeft dit geweigerd, maar nu Duitsland ermee heeft inge- stemd komt de vraag naar voren, of Duitsland toch niet méér zal blijven vasthouden aan de bindingen met de Ver. Staten, dan De Gaulle wel lief is. Marijke Flisijn won in Uitwellingerga Ongevallen te Scharnegoutum Leerlingen van „Rehoboth” en „Ds. Lucas Fockens- school” reden om het hardst Kamermuziekavond Kunst aan Allen Nog meer grondaankoop door de gemeente in Woudsend Onder kantelende glaskist geraakt f r SNEEKER NIEUWSBLAD Kolwezi bezet. P. Concessie van Chroestsjov. Gaitskell gestorven. van 10 van haar schoonste zijde zien. slager Smit op de Suupmarkt. 1.- 1. lee de 17. Kantoor voor admini stratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon 3005 (0 5150) b.g.g. 4091. ent ent ent ent Verschijnt MAANDAGS en DON DERDAGS Op zjjn tocht door ontdekte of op Ge- van HHHH I I I I I I i i I* Advertentieprijs 15 ct. per mm. Bij contract (handels- adv.) lager. Abonnementsprijs f 3. per half jaar. Franco p. post f 3.75 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad De 513 van de 537 opgeroepen honden die dinsdag en woensdag in Ons Ge bouw alhier tegen hondsdolheid zijn in gespoten, hebben zich braaf gehouden. Vele bazinnen waren zenuwachtiger dan hun hond (je) zelf. Die wisten niet wat er ging gebeuren en bovendien was het al gebeurd vóór ze de kans kregen te protesteren. Slechts enkelen stribbel den even tegen, maar de heer Abma, die de dierenartsen assisteerde, hield ze vakkundig in bedwang. Naar aanleiding van de waarschu wing van de burgemeester op de vele aanplakbiljetten die op verschillen de plaatsen in de stad zijn opgehan gen en verwijzende naar het bericht je over een jongetje dat op het aller laatste moment kon worden gered, vestigen wij er nogmaals de aan dacht op dat de toestand van het ijs in de stadsgrachten overal hoogst on betrouwbaar is. Vooral de ouders die nen hun kroost er op te wijzen niet op het ijs te komen. En de oudere geve zelf niet het slechte voorbeeld. Het is levensgevaarlijk! Op meerdere plaatsen zijn er al kinderen doorge zakt. Gistermiddag zakte nabij de Laatste Stuiversbrug het vierjarig zoontje Anne van de familie Prins alhier door het ijs. Gelukkig werd dit opgemerkt door me vrouw Douma, die bij deze brug woont. Zij smaakte het genoegen de kleine Anne weer op het droge te brengen. Geslaagd Boekhouden (Ass.) S. Marra en F. Sminia te Sneek, voor diploma M.B.A. (Ass.): F. Zandbelt en W. Schukken te Sneek. Zij werden opgeleid door L.M. Vier- stra, Leraar Boekhouden. de vo- heeft gehouden. Frankrijks vijf partners waren wel diep den. Zij worden in de zij ingespoten, de honden in de dijspieren, wat iets pjjn- ijjker is dan onder de huid. Maar zoals gezegd, het ging zó snel dat ze geen tijd kregen een kik te geven. De onderhandelaren over de toetre ding van Engeland tot de Europese Eco nomische Gemeenschap hebben ge poogd zich niets aan te trekken van de Een ernstige slag is het voor de En gelse Labourpartjj, dat haar leider Hugh Gaitskell in de kracht van zijn le ven op 56-jarige leeftijd vrij plotseling is gestorven aan de virusinfectie. De dood van een leider brengt meestal te genstellingen in de gelederen feller aan het licht en in de strijd om de macht mag men ook een krachtmeting tussen de linker- en de rechtervleugel zien, belichaamd in Wilson en George Brown. De linkervleugel is van mening, dat Labour pas kans op een overwinning maakt, indien het socialistische gehalte van de partijpolitiek wordt verhoogd, de rechtervleugel zoekt eerder aanslui ting bjj het gematigde deel van de ver- burgelijkende arbeidersmassa. Hoe fel men daar tegenover staat, blijkt al uit het feit, dat al een compromis-candidaat wordt genoemd. Het tragische is, dat Gaitskell eigenlijk pas kort er in was ge slaagd het algemene gezag van leider van de partij af te dwingen. De Sneker hondenbezitters hebben in grote getale aan de oproep van de bur gemeester gevolg gegeven. Dinsdag kregen 261 van de opgeroepen 271 hon den de prik en woensdag bleven van de 266 die. hadden moeten verschijnen maar 14 weg. De eigenaren van de wegblijvers kun nen zich echter nog deze week op de secretarie aanmelden, waarna voor hen alsnog één dag gelegenheid zal wor den gegeven hun verzuim te herstellen. De inenting geschiedde door de plaat selijke dierenartsen de heren D. R. Vink en E. J. S. Bron en hun assisten ten, bijgestaan door de heer H. Abma en een aantal oud-verpleegsters voor het vullen en ontsmetten van de spuiten. Verder waren nog vijf personen belast met de administratie (o.a. moest van el ke hond het ras, het geslacht, de afme tingen enz. worden aangetekend), een met het ontvangen van het entgeld (twee gulden) en een met het toezicht. De algehele leiding berustte bij Dr. H. Hofstra, terwijl voor het Veeartsenijkun- dig Staatstoezicht te Leeuwarden een opzichter in het entlokaal toezicht hield. Gistermiddag kwam ook de directeur de heer IJ. Heida zich van de gang van zaken op de hoogte stellen. Gisteravond is van de 468 katten die zijn aangegeven, ook reeds een klein aantal behandeld. De anderen komen de volgende week aan de beurt. Eens af- Onze vroegere stadgenoot de heer E. Velema promoveerde dinsdag 22 januari aan de Universiteit te Amsterdam op ’n proefschrift getiteld „Het oriëntatiejaar van het lager technisch onderwijs, een empirisch pedagogisch onderzoek”. 7" Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en Opmerkelijk was, dat de Zes tegen over Engeland niet meer een gesloten front handhaafden, maar dat de vijf partners van Frankrijk van hun kant concessies wilden doen, welke Frank rijk niet accepteerde. Minister Luns had namelijk voorgesteld, dat Engeland de subsidie aan de producenten nog twee en een half jaar na de toetreding zou kunnen handhaven, terwijl Frankrijk <en de anderen) tot nu toe het stand punt verdedigden, dat deze subsidies on middellijk zou moeten vervallen en ge durende enige tijd zou moeten worden vervangen door subsidies aan de ver bruikers. Het Franse streven is de graanprijs in Engeland zover omhoog te krijgen, dat Engeland een afzetge bied kan worden voor het duurdere Fran se graan. Maar al dat streven naar een oplos sing van de moeilijkheden was vergeefs, want Couve de Murville, de Franse mi nister van buitenlandse zaken, kwam in een later stadium in Brussel met de eis, dat de onderhandelingen als zinloos ver daagd zouden worden. Hiertegen ver zetten zich de vijf en als compromis werd besloten op 28 januari weer bij een te komen. Zonder hoop op resulta ten overigens, want De Gaulle verzet zich om politieke redenen met hand en tand tegen een toetreding van Engeland, dat hij - zoals hij op zijn persconferentie zei - door zijn verbindingen met de Ver. Staten nog niet rijp voor de Gemeen schap heeft genoemd. Er zal nog moeten blijken in hoeverre de vijf eendrachtig zjjn om Franse concessies op dit punt af te dwingen. Men kan Frankrijk op enkele andere punten, zoals de associa tie van Algerije en op bepaalde punten van het landbouwbeleid de voet nog dwars zetten. Maar het is de vraag of dit indruk zal maken op De Gaulle, die nu eenmaal de Gemeenschap ziet als een bouwwerk, dat dienstig moet wor den gemaakt aan zijn gedachte van een onafhankelijke Europese politiek. Frans-Duits verdrag. onwil van president De Gaulle Engeland tot de Gemeenschap toe te laten, zoals onverbiddelijk was gebleken uit persconferentie, welke de president rige week maandag 1 gekomen uit de wens de spanningen in de wereld wat te verminderen. Ook op andere punten blijkt, dat hjj op het ogen blik dopr deze wens bezield is; mis schien zit de angst voor een kernoorlog, waar men tijdens de Cubaanse crisis zo dicht bij is geweest, hem nog in de benen. Uit zjjn lange rede op het con gres van de Oostduitse communistische partij kan men opmaken, dat hjj niet hét minst bereid is de kwestie-Berlijn weer actueel te maken, al moet men er op bedacht zjjn, dat uitstel nog geen afstel betekent. Zeer nadrukkelijk be pleitte Chroestsjov de zogenaamde vreedzame coëxistentie, dat wil zeggen de politiek om zonder grote oorlog het communisme de overwinning te bezor gen. Maandagmiddag werd op de ijsbaan te Uitwellingerga een hardrijderij gehouden voor vrouwen. Er waren 12 deelneem sters. Na spannende ritten was de uitslag: le 50,- Marijke Flisijn, Huizum. 2e 25,- Atje Keulen-Deelstra, Irnsum. 3e 12,50 Dinie Kussendrager, Sneek. B7 B7 BO l»2 35 78 43 55 BO »O DO 35 70 38 7B 15 Dicendo Discimus, de Sneker Gymna- zegd worden dat deze zich kenmerkte siastenvereniging, had voor de jaarljjk- -a» se feestavond de keuze laten vallen op een luchtig blijspel van Austin Strong. „Drie wjjze Gekken”. Dat hiermee een stuk werd gekozen dat beneden het peil ligt van wat in de laatste jaren door Dicendo Discimus werd gebracht, werd ons in het program ma al aangekondigd. Wanneer ik dit feit hier memoreer, breng ik voor de op merkzame bezoeker van deze feestavon den geen opzienbarend nieuws. Een an dere zaak is, of dit feit valt te betreu ren, en dat is naar mijn mening wel het geval. Hierbij zjj nog opgemerkt, dat ik de antithese literaire waarde ver maak, waarop in het programma werd gezinspeeld, moeilijk kan accepteren. De feestavond, gisteren in Amicitia gehouden, werd geopend door de voorzit ter van Dicendo Discimus, de heer J. W. Roberts. Na het zingen van het Dicen- do-lied werd het programma geopend door het schoolorkest o.l.v. de heer G. Schrik. Men verbaast zich ieder jaar weer over het grote aantal jongelui dat het gymnasium voor dit orkest bjjeen kan brengen: een aanzienlijke groep strijkers, aangevuld door drie klarinet ten en drie dwarsfluiten. Op accurate wjjze vertolkte men het andante uit de symfonie met de paukenslag van J. Haydn. Hierna was de heer W. Velt- man een voortreffelijk solist in het lang zame deel uit Haydn’s hoboconcert. De „Drie Wjjze Gekken”, waarvan de regie tengevolge van ziekte door de rec tor van het gymnasium, de heer A van Bruggen, moest worden overgenomen uit de handen van de heer B. Heeg, is geïnspireerd op de befaamde drie mus ketiers. Drie kennelijk Engelse heren hebben in hun jeugd geen ruzie willen maken om een meisje, waarop ze alle drie verliefd werden. Ze zjjn vrijgezel gebleven, aldus de vriendschap tot in hun ouderdom ongeschonden handha vend. Hun rust wordt echter verstoord door twee onverwachte gebeurtenissen; het bericht dat een ontsnapte gevangene het op het leven van één van hen heeft voorzien en de komst van de dochter van hun gemeenschappelijke jeugdlief de. Later blijkt er wel degelijk verband te bestaan tussen deze beide gebeurte nissen. Het meisje is in moeilijkheden geraakt doordat haar pleegvader het slachtoffer werd van de oplichtersprak- tjjken van de nu ontsnapte boef. Aldus ontstaat een dubbele intrige: het meisje roept bij de drie heren het oude vuur der ridderlijke liefde wakker en ondertus sen verschijnt de boef in hun huis om wraak te nemen op de rechter die hem veroordeeld heeft. De vrome toewijding van de drie oude ridders wordt wreed doorkruist door de onstuimige liefde van de jeugdige Fred. Het is echter wel een beetje smadelijk dat bij de drie musketiers een tijdlang verdenking leeft tegen het jonge meisje. Inderdaad heeft zjj de schijn tegen: Zij helpt de moordlustige boef bij zjjn ont snapping uit het huis. Zjj heeft echter een nobel motief: de boef heeft haar pleegvader geholpen om uit de gevan genis te ontsnappen, aldus op zjjn beurt gevolg gevend aan een nobel gevoel: de pleegvader is het slachtoffer van de op lichterij, door de boef bedreven. Het ge lukkige slot laat zich wel raden. Over de opvoering als geheel kan ge- Een niet onaanzienlijke concessie heeft Chroestsjov gedaan in een brief wisseling met president Kennedy. Hjj verklaarde zich bereid terwille van een accoord over de stopzetting van kern proeven inspectie ter plaatse toe te staan door middel van de zogenaamde „zwarte dozen”, verzegelde waarne- mingsapparaten, die aardbevingen en kernexplosies onder de grond, met enige zekerheid zouden kunnen onderscheiden. Het voordeel hiervan is, dat er geen waarnemingspersoneel bjj behoeft te zjjn, zodat de vrees voor spionage, die de Russen achtervolgt, zou kunnen wor den weggenomen. Maar niettemin is dit een belangrijke inbreuk op het oorspron kelijke Russische beginsel en Kennedy heeft het ook als zodanig begroet. Hij acht drie dozen echter te weinig en zou pas genoegen willen nemen met acht a tien. De hervatting over het accoord kan met wat meer hoop worden tege- moetgezien, al mag men zich geen illu sie maken over de uitwerking ervan op de ontwapening. Dat is namelijk een heel ander probleem. Chroestsjov is tot zijn nieuwe politiek Dr. Velema is sedert 1 januari 1963 direkteur van het Nuts-seminarium vobr Pedagogiek aan de Universiteit Amsterdam. Men kan van de kant van de vijf ook blijven weigeren te spreken over de po litieke unie van de Zes. Maar wat wil len de vijf met een eventuele weigering nu De Gaulle toch Adenauer volledig aan zjjn zijde heeft op dit punt? Ade nauer heeft begin deze week besprekin gen gevoerd met De Gaulle in Parijs en beide staatslieden zjjn het eens gewor den over een Frans-Duits verdrag van vriendschap en samenwerking, zoals De Gaulle bjj zijn bezoek aan Duitsland in het najaar had opgeworpen. De rege ringsleiders zullen elkaar twee malen per jaar ontmoeten, de ministers van buitenlandse zaken en defensie om de drie maanden, de stafschefs om de twee en bepaalde hoge ambtenaren elke maand. Buitenlandse zaken, militaire aangelegenheden en culturele zaken vormen de voornaamste punten van de samenwerking. Men ontkent, zowel van Franse als van Duitse zijde, dat er spra ke is van de vorming van een as Pa- rijs-Berljjn, dat dit een onderonsje in de E.E.G. is of dat er een clubje bin nen de N.A.V.O. zal worden gevormd. Maar .als dat niet het geval is dan is de gehele bedoening zinloos. De vijf waren er steeds tegen gekant, dat defensiezaken tot de competentie van de politieke unie zouden behoren, maar nu komen zij bij de „as” wel weer naar voren. In de gedachte van De Gaulle dient Europa een onafhankelijke politiek te voeren en daarvoor moet het militair onafhankelijk worden van Amerika. Voor deze onafhankelijkheid heeft het ’n eigen kernwapen nodig. Frankrijk heeft dat kernwapen, Frankrijk is leider van Europa, de combinatie Frankrjjk-Duits- land kan dus een onafhankelijke defen- Toen de 17 jarige schildersknecht Tae- ke Elzinga te Scharnegoutum maandag middag een boodschap voor zijn werk gever moest doen in Sneek, kwam hij met zijn rijwiel op het ijs (de Zwette wordt tegenwoordig ook als rijweg ge bruikt) lelijk te vallen. Dokter Kerbert constateerde een lichte hersenschud ding. Ook de heer C. Grunstra te Scharne goutum moet een lange, gedwongen rustperiode doormaken. Dinsdagavond laat meende de heer Grunstra bij een jacht op een mud op een stuk carton te stappen. Het diende evenwel voor afdek king van een put met het gevolg dat smid Grunstra thans in het ziekenhuis in Sneek ligt met een gebroken voet. Onder leiding van de heer J. Reitsma, gymnastiekleraar, werden hedenmor gen schaatswedstrijden gehouden voor de leerlingen van de Chr. Ulo scholen „Rehoboth” en „Ds. Lucas Fockens- school”. De uitslagen waren: Korte baan: Jongens, klas 1 en 2: 1. Piet Nota (L. F.), 2. Cath. Kamstra (R). 3. Bouke Kramer (R). Meisjes, klas 1 en 2: 1. Alie Boom- sma (R), 2. Jannie Heeringa (R), 3. Annelies Rijpma (L. F.). Meisjes, klas 3 en 4: 1. Willy v. d. Zee (R), 2. Pietie Reitsma (L. F.), 3. Jannie Reitsma (R). Langebaan: Jongens, klas 3 en 4: 1. Haaye Wittermans (L. F.), 2. Symen Hoekstra (R), 3. Sjoerd de Boer (L. F.). De prijzen bestonden uit medailles. Mensen zijn rare wezens. Willen ze regen, dan schijnt de zon. Vriest het, dan willen ze dooi. In het program ma „Weer of geen weer” van Bert Garthof op zondagmorgen vertelde een zekere Gerrit dat in april de sneeuw nog op de velden zou liggen. Deze uitspraak was voor velen aan leiding hun grief tegen de winter te spuien. Was het evenwel warm ge weest, dan had men de „smoor” in de laatste keer zijn geschokt en hebben in overleg met mi nister Heath, de Engelse onderhande laar, gepoogd een weg door de reste rende technische problemen te banen. Heath werkte hieraan mee, door op landbouwgebied concessies te doen. En geland was bereid de overgangstermijn voor zijn landbouw per 1 januari 1970 te doen eindigen, anderhalf jaar eerder dan het eerst had bepleit. Gunstig nieuws is er uit de Kongo ge komen, waar de troepen van de Vere nigde Naties nu zonder tegenstand de belangrijke mijnstad Kolwezi zjjn bin nengetrokken. Vernietigingen zijn uit gebleven. Van de kant van de regering in Leopoldstad is er een toenaderend gebaar gemaakt door amnestie af te kon digen voor politieke delicten. Of Tsjom- bé zich hierbij helemaal veilig zal ge voelen is een andere kwestie, want al te velen willen nog wel gebruik maken van zjjn medeplichtigheid aan de moord op Loemoemba. de stad Speurder met zonder dooi verschillende plaatsen een grote stratencomplex met emmertjes gaan kliederboel. Nee, Sneek laat zich niet sjouwen. In de Wassenberghstraat heeft men geen gas meer. Speurder hoorde toe vallig en heel terecht iemand van de oudere generatie opmerken: ,,’t Lijkt wel oorlog, straks komen de kolen nog op de bon.” door duidelijk en verzorgd spel. Van de vele deelnemers noemen wij de oude he ren: B. Tromp, A. Tamminga en J. Dijkstra. Dit komische drietal voldeed goed en wist de toeschouwers, af gezien van een minder geslaagd begin (het betoog over onbegraven doden), zeker te overtuigen. Jitty Coers speelde het lieve meisje inderdaad lief en onschul dig, terwijl R. Toering, misschien iets te jongensachtig nog, de rol van Fred goed vertolkte. De decors waren keurig ver zorgd door de heer Kamermans, Hylt- sje S. Wiarda en Willem Jan Hoogwa ter. Aan het slot van de avond werden al le medewerkers door de voorzitter van Dicendo Discimus bedankt. Hierna was er bal; het oordeel van een recensent hierover gaat, volgens een eerbiedwaar dige traditie, schuil achter het woord „geanimeerd”. Voor de economische toestand wel zo goed, naar het ons toelijkt. Speurder schrok tenminste van het alarmeren- de feit dat ons landje een verlies van dertien en een half miljoen gulden per dag leed. Als troost zei de nieuws- lezer er echter achteraan dat wjj nog ettelijke miljonairs onder de be- j volking hebben. Ook voor de uitver- koop is de dooi gunstig. Men ver- kocht namelijk bijna niets omdat de „buitenmensen” niet kwamen opda- gen. Voor de stadslui misschien een troost, er zijn nog koopjes te halen. Bij het lossen van een vrachtauto is dinsdagavond ongeveer zeven uur bij de n.v. Noordelijke Glasfabriek, M. J. Houwink een glaskist gekanteld en op de 31 jarige M. R. wonende alhier, te recht gekomen. R. is met enige ge kneusde ribben en naar men aanneemt een schouderfractuur naar het zieken huis vervoerd. De toestand van de pa tiënt is redelijk. Men schrijft ons: Op maandag 28 jan. a.s. zal het „Leeu warder Blaas Kwintet” o.l. van Leo Ben- dien ’n kamermuziekavond geven in de Aula van het Christelijk Lyceum aan de Hemdjjk te Sneek. Het uit te voeren pro gramma is vermeld op de aanplakbil jetten, die op diverse plaatsen opgehan gen zijn. Het Bestuur van de Stichting „Kunst aan Allen” te Sneek beoogt met dit stukje nog eens de aandacht op deze muziekavonden te vestigen. Hoewel een klein getal trouwe bezoekers deze ka- mermuziekavonden zeer op prijs stelt, meent het bestuur dat er nog veel meer zjjn, die wellicht door onbekendheid, niet aanwezig zijn. Op hen wordt een drin gend beroep gedaan deze belangrijke vorm van cultuur mee te maken, waar door zij het tevens mogelijk maken, dat deze avonden kunnen blijven bestaan. Het bestuur is ervan overtuigd, dat zjj, die deze avonden bijwonen, daar altijd met voldoening op kunnen terug zien, ook mede tengevolge van de meer hui selijke sfeer (gelet op de naam „ka mermuziekavond”), waarin dit muziek- maken plaats vindt. Hoe meer bezoekers aanwezig zijn des te beter komt er contact tussen uit voerenden en luisteraars; een uitdrukke lijke voorwaarde voor een geslaagd con cert. Mag het bestuur op een groot aantal aanwezigen rekenen? Aan U de daad! Deze week had de heer Aukema zjjn bestelwagen voor zjjn etalage op de stoep van de Oosterdjjk gezet. De grond was namelijk door de vorst opgevroren en hjj was bang dat de reeds gebroken ruit daardoor zou springen. Om eventuele ongelukken te voorkomen werd de etalage toen i „geblokkeerd.” Door deze oorzaak zjjn in de stad al enkele ruiten gesprongen o.a. bjj Deze winter zal het waarschijnlijk dat men op gehad omdat het warm was... schaatsen onder dit ophaalbrugje, in de volksmond beKend als „Willem syn brügge,” over de Woudvaartskade Na een lange periode waarin de door kan rijden. In verband met de weergoden met ijzeren hand en jjse- bouw van een nieuwe Lemmerbrug van e o lijk streng hebben geregeerd en uit zal ze moeten verdwijnen. Er komt alles is gebleken dat Nederland op dan een andere brug. Via de Prinsen- een dergeljjke invasie niet is voorbe- gracht zal het verkeer tijdelijk over reid), is het gelukkig gaan dooien, de Woudvaartskade naar ’t centrum en hopelijk duurt dit even voort. en Oppenhuizerweg geleid worden. Toen mevrouw Postma op een mor gen „haar” eenden bjj de Konings- brug stond te voeren, kwam er een stadgenoot voorbij die deze geste zo waardeerde, dat hij haar spontaan zijn hulp, in de vorm van een tientje aanbood. Mevrouw Postma heeft het geld omgezet in graan. Door de strenge vorst van de afge lopen weken kwamen honderden zon der water, zonder gas te zitten, of waren ze versto ken van beide. Op f twee plaatsen in f de stad sprong de waterleidingbuis in de straat en moesten de bewo- ners van het hele Op 6 september 1961 besloot de meenteraad van Wymbritseradeel de erven Strubbe te Franeker een ge deelte van een perceel grond in Wouds end aan te kopen, bestemd voor de bouw van een kleuterschool en een en kele woning. Genoemde erven bleken thans ook be reid het overige deel van dit perceel, ter grootte van ongeveer 2.60 ha, aan de gemeente af te staan. B. en W. ach ten het bezit hiervan voor de gemeente wel van betekenis. Volgens het ter goed keuring ingezonden uitbreidingsplan is deze grond grotendeels bestemd voor woningbouw en voor een klein gedeelte nog voor de rioolzuiveringsinstallatie. Ze grenst oosteljjk aan de percelen grond die voor genoemde doeleinden van de heer E. Steenbeek zjjn aangekocht. Dat door de eigendomsverkrjjging van deze verschillende percelen een aaneen gesloten complex bouwterrein wordt ver kregen, is uiteraard voor de gemeente waardevoi, temeer omdat het wenselijk is voor de toekomstige woningbouw aan de zuidzijde van het dorp voldoende grond ter beschikking te hebben. De overeengekomen prjjs is naar de mening van B. en W. redelijk en ligt op hetzelfde niveau als waarvoor in de laatste jaren gunstig gelegen grond is aangekocht. Zjj stellen dan ook voor tot wachten of die zich ook zo koest hou- deze aankoop over te gaan. I

Sneeker Nieuwsblad nl | 1963 | | pagina 1