Wat de Raad te behandelen krijgt Grootse huldiging van assistent-directeur J. H. A. Verloop te Scharnegoutum Feestavond Studiesport Tien jaar Studieclub Schilders Sneek en Omstreken I f w I WYM BRITS ER A DEEL IJLST BI E van en r- Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, fW Maandag 4 febr. 1963 118e jaargang no. 10 nr. 17 en 19 Aankoop percelen Marktstraat Onderscheiden met eremedaille in zilver Jeugd-schaatsdiploma K.N.S.B. Onderhandse verkoop Uitvoering muziekver. „Euphonia” r- 1 Het Sneekef Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT Propaganda-avond van en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Begrafenisver. „De Laatste Eer” IJsbrechtum-Tjalhuizum ’e/ '”’9. ’t Roode Kruis te Woudsend L SNEEKER NIEUWSBLAD teken van Huldiging bestuursleden. kleding voor hiervoor het Kantoor voor adminl. stratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon 3005 (0 5150) b.g.g. 4091. Onbewoonbaarverklaring van drie woningen. Verschijnt MAANDAGS en DON DERDAGS Voorstel bezoldiging van het gemeentepersoneel Van kajuitsjongen tot eerste stuurman. O I c a> o M *0 Advertentieprijs 15 ct. per mm. Bij contract (handels- adv.) lager. Abonnementsprijs f 3. per half jaar. Franco p. post f 3.75 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad o> c an het >ord hield in de stonden te verdiepen, lijkt mij voor discussie vat baar; maar wat de spelers betreft ligt de zaak geheel anders: er werd met zeer veel ernst gespeeld. Wü kunnen de regisseur, de heer C. F. de Vries, felici teren met deze verzorgde opvoering. In bijna alle typeringen is hjj uitstekend ge slaagd. Wij denken hierbij in de eerste plaats aan Tia Werkhoven als de lerares Een drietal woningen, 2e Zomerrak- buürt 21 en 25 en le Zomerrakbuurt 20 blijken in een zodanige slechte staat van onderhoud te verkeren, dat zij naar het oordeel van b. en w. door verbeteringen niet meer in bewoonbare staat kunnen worden gebracht. Zij stellen dan ook voor de bedoelde woningen onbewoon baar te verklaren. Het herenhuis aan de Looxmagracht ’t laatst bewoond door wijlen de heer M. Wierstra, is onderhands verkocht aan de heer J. Brinksma Jr. alhier. Hoewel de officiële viering van het 10 jarig bestaan van bovengenoemde studieclub binnenkort nog gehouden za> worden, stond het huishoudelijke gedeel te van de clubavond donderdag j.l. in hotel Bonnema reeds in het dit jubileum. ge bijeenkomst die werd afgewisseld door pianomuziek van mevr. Bosma, traktaties, en met het zingen van hel Fries Volkslied werd gesloten. Toen was er in hal nog geleg n’ eid de heer en mevrouw Verloop persoon lijk te feliciteren. Hiephiep V.l.n.r. de heer Verloop, mevrouw Ver loop, Burgemeester Van Hout. Wijziging Intercommunale I.Z.A.- regeling Friesland Het bestuur van het Instituut Ziekte kostenvoorziening Ambtenaren (I.Z.A.) Friesland heeft zich tot de raden van de aangesloten gemeenten gewend met een voorstel tot wijziging van de Intercom munale I.Z.A.-regeling Friesland met in gang van 1 januari 1963. De voorgestel de wijziging heeft betrekking op drie punten: „De Laat- Tjalhuizum De Chr. Muziekveren. „Euphonia” te Oppenhuizen-Uitwellingerga gaf haar uit voering op woensdag 30 en donderdag 31 januari in het lokaal der Ned. Herv. Kerk te Oppenhuizen. Medewerking ver leende het toneelgezelschap „Aldtsjerk”. Wegens ziekte van Ds. van Eysinga be rustte de eerste avond de leiding bij de heer J. M. Nauta te Boornzwaag, de tweede avond werd geleid door Ds. Groe- nenberg. Voor de pauze werd door „Euphonia” een vlot muziekprogramma gegeven wat bjj het talrijke publiek zeer in de smaak viel. Daarna werd door b.g. ge zelschap op eminente wijze het toneel stuk „Hiske” opgevoerd, wat door de aanwezigen met grote aandacht werd ge volgd. Om de kosten te dekken werd in de pauze een verloting gehouden. Het waren een paar mooie avonden voor „Eupho nia” en de aanwezigen. Zaterdag werd aan de jeugd van Rau- werd, Poppingawier, Terzool, Sijbranda- buren, Gauw, Goëngamieden, Offinga- wier, Goënga en Deersum op de ijsbaan van de Ijsclub ,Adam en Atze’ door ’t ak- tieve bestuur van deze club gelegenheid geboden ’t jeugdschaatsdiploma van de K.N.S.B. te behalen. Gegadigden konden zich aanmelden bij de hoofden der plaat selijke scholen. Het gaat om drie diplo ma’s. Het eerste, algemene gedeelte is bestemd voor de leeftijden van 9 t/m 18 jaar. Dit diploma moet worden behaald alvorens naar het 2e.-het A-diploma- en het 3e.-B diploma- te mogen meedingen. Voor het algemeen diploma zijn naar ve ler mening de eisen aan de lichte kant. Van de 116 aangemelde jongens en meisjes verschenen 110 aan de start. Van hen kan aan 100 deelnemers het di ploma worden uitgereikt, wat door de schoolhoofden zal geschieden. Het A-di ploma is voor jongens en meisjes van 12 en 13 jaar, waarbij van de 25 deelne mers 21 aan de vereisten konden Vol doen. Het B-diploma bracht 20 jongens en meisjes, resp. 16 en 4 aan de start. Hierbij bleek voor velen de gestelde tijdslimiet voor de korte baan, 120 meter heen en 120 meter terug in niet meer dan 40 sekonden voor jongens en dito 100 meter voor meisjes te scherp te zijn gesteld. Dit was nl. oorzaak dat slechts 4 van deze 20 voor het B-diploma in aanmerking konden komen, hoewel de beide andere proeven hiervoor nl. 500 meter voor jongens binnen 75 en voor meisjes binnen 100 sekonden, alsmede 15 km in niet meer dan 1 uur over het al gemeen geen moeilijkheden opleverden. Afgezien van de wenselijkheid van enke le mogeljjke geringe wijzigingen in eni ge eisen-onderdelen, zou het juist in Friesland voor de jeugd interessant, nut tig en leerzaam kunnen zijn, dat deze vaardigheidswedstrijden op veel meer plaatsen werden gehouden. biologie, Anneke Olü als de manne quin en Lideke Bos als de jeugdige gym nasiaste. Hier droeg niet alleen de dic tie maar ook houding en beweging bjj tot het creëren van een type. Ditzelfde geldt voor de kostelijke Ita liaan van Theo de Vries. Minder duide lijk kwam de rol van Thomas Haerth, de atoomgeleerde uit de verf (gespeeld door Albert Koopman), maar dit lijkt mij mede het gevolg van een minder geslaagde uitwerking van deze figuur door de schrijver van het stuk. Men ver kijkt zich in het eerste bedrijf gemakke lijk op de belangrijkheid van deze figuur, in wie dan later toch het conflict, dat de hoofdinhoud van „Het Tuinfeest” uit maakt, zich gaat afspelen. Hans van der Ham en Piet Visser zorgden voor de rol len van groot-industrieel en gymnasiast. De decors waren uitgevoerd onder lei ding van de heer M. E. Kamermans. Om nog even op het verstaan van de bedoelingen van de schrijver terug te komen: dit werd bepaald niet bevorderd door de menigvuldige en op den duur nogal zouteloze grapjes over de aantrek kelijkheden van het vrouwelijk geslacht. Keer op keer is de schrijver bezweken voor de verleiding om de lachers op zjjn hand te krijgen met platitudes op het gebied van de liefde. Natuurlijk gunnen wij de schrijver zjjn (goedkoop) succes, maar de kans lijkt ons groot dat hjj hiermee zijn doel de toeschouwers tot nadenken te stemmen niet heeft bevor derd. Velen zullen daardoor de gesprekken en beslissingen verderop in het stuk als langdradig en onbegrijpelijk hebben aangevoeld. Tot slot van de avond was er een bal o.l.v. de heer Vergonet met muziek van de Red Hot Peppers, waarbij het en thousiasme om deel te nemen minder duidelijke grenzen kende dan het school gebouw van de R.H.B.S. P. De Begrafenisvereniging ste Eer” IJsbrechtum hield Zaterdagavond haar algemene le denvergadering in Café de Boer. Er wa ren 14 leden aanwezig. Eerst kwamen twee ingekomen stukken in bespreking betreffende de aanvraag van de Koninklijke goedkeuring en van de Federatie dat de vereniging meer aan haar leden moet verstrekken. Na enige discussie werd besloten dat het bestuur deze beide punten nog eens nader zal bezien. Nadat de burgemeester hem als eer ste geluk had gewenst met deze Ko ninklijke onderscheiding, waaraan hij de wens verbond dat de jubilaris deze nog vele jaren in gezondheid mag dra gen, speldde hij hem het ereteken op. Direct hierop zette „Excelsior” het Wil helmus in en bracht ze de jubilaris een serenade, als muzikale hulde van de muziekvereniging aan de heer Verloop die, zoals haar voorzitter de heer Rom- ke Schaap het uitdrukte, een begrip is geworden. Niet alleen in de fabriek In juni jongstleden besloot de raad tot het aangaan van een overeenkomst met de Vereniging „Openbare Lees zaal en Bibliotheek” alhier waarbij de vereniging zich o.m. in beginsel bereid verklaard heeft het perceel Markt straat nr. 19 aan de gemeente te ver kopen en de gemeente zich in principe verbond dit perceel in koop te aanvaar den. Dit geschiedde op basis van een nader omschreven regeling in het be sluit ten aanzien van de verhuur en verbouwing van het bestaande pand en het aan de vereniging ter beschikking stellen van vervangende ruimte bij slo ping van het gebouw ten behoeve van uitbreiding van het stadhuis. Met het bestuur van de vereniging is'thans overeenstemming bereikt over de koopsom. Deze prijs is bepaald in het licht van de voorwaarden, die aan de transactie ten grondslag liggen en het doel hebben de huisvesting van de leeszaal en bibliotheek te verbeteren en de outillage van de inrichting aan te passen aan de eisen des tijds. Het is B. en W. nog niet mogelijk een voorstel te doen tot het vaststellen van de huur, die na eigendomsoverdracht door de vereniging verschuldigd zal zijn. Een dergelijk voorstel zullen zij echter zo dra mogelijk ter tafel brengen. Zij stel len thans voor tot de aankoop van het perceel Marktstraat nr. 19 te besluiten. maar in het gehele dorpsleven. En waar de muziekvereniging werd op gericht in het zelfde jaar dat de heer Verloop aan de fabriek kwam, hoopte spr. dat ze samen ook het 50- jarig jubileum zullen vieren. De heer Lemstra wenste de jubilaris onder applaus eveneens geluk met zijn onderscheiding. Hij heeft nl. veel voor de fabriek gedaan, waarbij hij vier di recteuren heeft meegemaakt. Ook leidde hij vele dames op op het kan toor, en zelfs trad hij, zoals spr. onder grote hilariteit opmerkte, wel op als huwelijksmakelaar. Voor al deze verdiensten bood de voorzitter hem namens het bestuur een fototoestel met toebehoren aan, waar bij hij eveneens de wens uitsprak dat het nog eens een 50-jarig jubileum wor den zal. Hoewel meerdere leden in de afgelo pen jaren een bestuursfunctie hebben vervuld, hebben de heren I. Bergsma en J. van Houten, resp. voorzitter en secretaris, vanaf de oprichting deel van het bestuur uitgemaakt. Tjjdens de clubavond is beide heren door de leden, bjj monde van de heer Fr. Volkers, lof toegezwaaid voor hun aandeel in het werk, dat de club tot bloei bracht. Als blijk van waardering werd beide bestuursleden een fraaie sigarettendoos aangeboden. Aangezien de eerste clubavond der S.C.S. werd verzorgd door de Vert en Vernisfabriek Pieter Schoen te Zaan dam, had het bestuur gemeend ook deze avond weer door deze firma te moeten laten verzorgen. De heer A.F. Doss, vertegenwoordi ger van deze firma, hield een lezing over en gaf een demonstratie van het nieuwe 1 „Sigmulto” procédé, terwijl na de pauze I de heer J. Beeuwkes een lezing hield over de kleurtoepassing in de praktijk, toegelicht met een aantal kleurendia’s. Mede dank zij het talrijke bezoek kan het bestuur van de studieclub terug zien op ’n geslaagde en leerzame avond. Daarom was spr. niet alleen geko men om hem geluk te wensen, maar ook met de opdracht hem de ereme daille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, uit te rei ken. Met het oog op een mogelijke aan koop van het pand Marktstraat nr. 17 hebben B. en W. zich eind 1961 in ver binding gesteld met de erfgenamen van mevrouw H. C. Veen-Gorter, die hier gewoond heeft. In verband met <ie plannen tot uitbreiding van het stad huis achten B. en W. het namelijk van belang dat de gemeente dit perceel, dat aan haar eigendommen aan de Markt straat grenst, in eigendom krijgt. Het bleek dat de eigenaren bereid waren het pand aan de gemeente te verkopen. De dame, die op grond van een door mevr. Veen-Gorter verleend zakelijk recht van gebruik en bewo ning, er thans nog in woont, heeft de beschikking over het pand tot 13 okto ber 1963. De eigenaren hebben aan de verkoop de voorwaarde verbonden dat aan deze bewoonster na beëindiging van dit recht öf ’t thans bewoonde ge deelte wordt verhuurd èf - indien de gemeente ’t pand geheel nodig heeft - medewerking zal worden verleend voor hét verkrijgen van een andere passen de woonruimte, hetgeen B. en W. rede lijk achten. Na de gevoerde onderhan- delingen is overeenstemming bereikt over de koopsom. B. en W. zijn van mening dat deze prijs aanvaardbaar kan worden geacht en stellen voor tot aankoop te besluiten. Gebouw leeszaal. Burgemeester Van Hout vergeleek de fabriek met een schip waarop de heer Verloop als kajuitsjongen begon en op geklommen is tot eerste stuurman. Het is voor een bedrijf van het grootste be lang dat het beschikt over zo’n goede eerste stuurman, vooral wanneer zoals hier nog al eens van kapitein verwis seld werd. De burgemeester vestigde echter ook dé aandacht op de jubilaris als burger van de gemeente. Hij zette ook graag zijn gaven van hoofd en hart in voor de gemeenschap, waarbij vooral de Oranje-Vereniging en het Groene Kruis zijn bijzondere liefde hadden. Spr. dankte hem voor alles wat hij voor de gemeenschap Scharnegoutum heeft ge daan, maar constateerde dat al deze verdiensten niet binnen de kleine kring van het dorp gebleven zijn. Ze zijn ook tot het gemeentehuis, het provinciehuis en uiteindelijk tot de regering doorge drongen. in een bloeiend bestaan kan verheugen. Als dank en aansporing voor het trouwe bezoek aan de clubavonden, waar vele facetten van het schildersvak door deskundige inleiders zijn behandeld, werd door ’t bestuur aan ’n achttal leden het „S.C.S.” brevet uitgereikt, terwijl aan de heer Joh. de Vries, die wegens gezondheidsredenen als bestuurslid moest bedanken, als dank voor het vele werk dat hjj als medeoprichter en oud-be- stuurslid deed, een erediploma werd uitgereikt. le het invoeren van een- minimumbe drag aan het Instituut voor gepensio neerden. De I.Z.A.-bjjdrage van de ge pensioneerde deelnemers met een korte diensttijd staat naar het oordeel van het bestuur niet in een reële verhouding tot datgene waarop zij aanspraak kunnen maken. Het wordt daarom redelijk ge acht bij het bepalen van de verschuldig de bjjdrage uit te gaan van minimaal het bedrag dat de gepensioneerden aan bruto-pensioen zouden ontvangen, in dien zij 25 dienstjaren zouden hebben vervuld. 2e in verband met de sedert 1 januari 1959 plaats gehad hebbende en de eerst komende jaren te verwachten salaris verhogingen en in aanmerking nemen de de voortdurende stijging van de ziek tekosten, wordt voorgesteld het maxi mumbedrag waarvan de I.Z.A. bijdrage wordt berekend te verhogen van 12.000.- tot 15.000.-. 3e in de I.Z.A.-regeling zal uitdrukke lijk worden vastgelegd dat - zoals reeds in de praktijk gebeurt - de gemeenten niet alleen voor de gepensioneerde amb tenaren, doch ook voor de voor pensioen in aanmerking komende weduwen en we zen een bepaald bedrag in de kas van het instituut dienen te storten. B. en w. kunnen zich met de voorge stelde wijzigingen van de Intercommu nale I.Z.A.-regeling Friesland, welke ’n onderdeel vormt van de ingevolge arti kel 125 van de Ambtenarenwet 1929 voor het gemeentepersoneel vast te stellen rechtspositieregelingen, verenigen, weshalve zjj adviseren deze te aanvaar den. voorzitter o.m. een van de tien jaren. In zijn openingswoord gaf I. Bergsma van Hommerts overzicht van de aktiviteiten studieclub in de afgelopen Op 17 januari 1953 werd tijdens de ten toonstelling van schilder- en tekenwerk van leerlingen der L.T.S. te Sneek de wenselijkheid bepleit om te komen tot oprichting van een studieclub. Dat er animo voor een dergelijke club bestond, bleek wel uit het feit, dat zich direkt 21 schilders opgaven als lid. Tjjdens de officiële oprichtingsvergade ring op 31 jan. d.a.v. meldden zich nog 19 leden, zodat met 40 leden werd gestart. Dank zij het vele stuwende werk van de heren I. Bergsma, J. van Houten en Joh. de Vries van wie de eerste twee nog steeds zitting hebben in het bestuur, is het met de studieclub steeds in op waartse richting gegaan. Een 50 tal le zingen en verschillende demonstraties zijn door het bestuur vanaf de oprichting gehouden en hoogtepunten waren voor de clubleden wel de excursies naar verschillende fabrieken. Voorts moet aan deze droeg bij het toneelstuk „Tuinfeest” van Lo van Hensbergen. De problemen die dit stuk behandelt vormen bepaald geen lichte kost; terecht werd hiervoor in het programma gewaar- in dit verband ook de twee „Friese Kleurendagen” genoemd worden. Dat het bestuur zijn taak het vakpeil omhoog te brengen steeds heeft begre pen, moge blijken uit het feit, dat de vereniging momenteel 110 leden telt en dat van de oorspronkelijke drie bestaan de studieclubs in Friesland er twee zijn opgeheven, terwijl de Sneker club zich Centrale punt. De heer S. Folkerts, directeur van de fabriek, betoogde dat zijn assistent van heel dichtbij het wel en wee van de fabriek heeft meegemaakt en in de loop van de jaren het centrale punt is geworden. Niet alleen voor het perso neel en de leden, maar ook voor de buitenwacht. Kort na spr. benoeming werd hem nl. in Leeuwarden al ver teld, dat hij een flinke assistent had. Maar om dat te ondervinden was geen halfjaar nodig, ’n Paar dagen waren voldoende. Verloop is ’n rustig man, die in al zijn werk een vaste lijn volgt en de grote schare hier bijeen is een af spiegeling van zijn groot aantal vrien den. De directeur las uit het jaarver slag 1947 ’n prijzend gedicht voor over de heer Verloop en hij had uitgerekend dat deze naast de vele stappen welke hij in de fabriek hééft gedaan, en de vele cijfers die hij heeft genoteerd plm. 110000 uren in de fabriek heeft door gebracht. Het zou te lang duren al zijn goede eigenschappen voor de fabriek op te sommen en daarom zei spr. alleen maar „wy binne tige wiis mei him, ek yn it doarpslibben”. Als herinnering en als bewijs van waardering overhan digde hij hem hierna de zilveren per- soneelsmedaille van de Kon. Nederl. Zuivelbond met oorkonde, waar hij als persoonlijk geschenk nog een gas aansteker rrjet inscriptie aan toevoegde. Op verzoek van de voorzitter volgde na deke-woorden een heildronk op de jubilaris, waarna de zaal spontaan een „lang zal hij leven” zong en een drie werf hoera uitbracht. Het personeel kwam hierna met een geestig gezamenlijk praatje in de vorm van het a-b-c naar voren, waarin het de echtgenote van de heer Verloop was die ook een bloempje verdiende en dat nu kreeg. Daarna werd nog het woord gevoerd door de heer G. van Kalsbeek, voorzit ter van de personeelsvereniging die een reiswekker en een set pennen aanbood, onderstreept door een zanghulde van het personeel, de vorige directeur de heer J. Sijtsema, een zwager van de ju bilaris, en de heren H. Bruinsma na mens de vereniging „Dorpsbelang”, Fr. Hofstra namens de leden en leveran ciers, D. Leijenaar voor de gezamen lijke melkrijders en D. Winia namens de oud-melkrijders. In deze toespraken werden ook nog vele goede hoedanig heden van de jubilaris naar voren ge bracht: zijn grote correctheid (ook in zijn kleding) en accuratesse, zijn ver trouwelijke omgang met het personeel, aktief bestuurslid van Dorpsbelangen, behartiger van de belangen van de le den en de melkrijders enz. De heer Sijtsema liet zijn woorden eveneens van een geschenk, mede namens zijn vrouw, vergezeld gaan en dhr. Leije naar overhandigde de jubilaris een bloemstuk „dat jo seis ek forsoargje moatte”. De heer Verloop dankte in geestige bewoordingen voor deze zoals hij het noemde „grandioze” huldiging die hij niet verwacht had, waarna de gezelli- schuwd. Of alle toeschouwers de moeite hebben genomen zich in deze problemen De minister van binnenlandse zaken heeft de gemeentebesturen in kennis ge steld van een aantal salarismaatregelen, welke met ingang van 1 januari 1963 voor het rijkspersoneel zullen worden getroffen. Hjj verzoekt de gemeentebe sturen daarbij de vaststelling van over eenkomstige voorzieningen voor het personeel in diénst van hun gemeente te bevorderen. B. en w. stellen voor daartoe te besluiten. Eigendomsoverdracht bouwterreinen In het herziene uitbreidingsplan in onderdelen, is een meest noordelijk, langs de IJlsterkade en het verlengde daarvan gelegen gedeelte van de gron den in het uitbreidingsplan Lemmer weg-westzijde, bestemd voor de stich ting van bedrijven. De heer J. Hiemstra, aannemer, wo nende IJlsterkade 12 heeft nu verzocht een tussen de IJlsterkade en de ver lengde Scherhemstraat gelegen terrein, ter .grootte van ongeveer 1350 m2 aan hem over te dragen, ten behoeve van de bouw van een werkplaats met bij behorende bedrijfswoning onder be ding van een jaarlijkse grondrente. Een aangrenzend terrein van ongeveer 500 m2 is te koop gevraagd door de héér R. Jansen, handelaar in slachtpro- dukten, ten behoeve van de bouw van een garage met bovenwoning. Op grond van de voorlopige bouwterreinprijsbe- rekening voor de gronden, gelegen in het uitbreidingsplan Lemmerweg, dient voor de onderhavige terreinen een prijs van 13,- per m2, c.q. bij over dracht onder beding van een jaarlijk se grondrente, berekend naar 0,65 per m2, te worden bedongen. De gegadig den gaan met deze prijzen akkoord. B. en W. stellen dan ook voor tot eigen-, domsoverdracht van de bedoelde bouwterreinen te besluiten. Jaarverslagen Volgens het jaarverslag heeft de vere niging in het afgelopen jaar viermaal dienst gedaan, eenmaal voor een lid, eenmaal tegen vergoeding en tweemaal voor niet-leden. De inkomsten bedroegen 798,54, de uitgaven 587,55, batig saldo 210,99 spaarbankboekje 300,00. Totaal gelde lijk bezit 510,99. In het kledingfonds zit 168,85. Na mens de kascommissie bestaande uit de heren C. v. d. Eems en Tj. Jellema deel de laatstgenoemde mee dat boeken en bescheiden in orde waren bevonden. Bij de bestuursverkiezing werd de af tredende penningmeester bij acclamatie herkozen. Er hadden zich drie nieuwe leden aan gemeld. In het Reservefonds wordt 50,00 gestort. Twee aandelen werden uitgeloot en wel de nrs. 11 en 96. Bij de rondvraag ontspon zich ’n nogal felle discussie over het grafdelven en de werkzaamheden van de bode. Het be stuur zegde toe maatregelen te zullen nemen. Donderdag- „Studiesport” R.H.B.S. Op een vrolijke musical, door een van de leerlingen zelf geschreven en ten tonele gebracht door de jongere leerlingen, en een niet eenvoudig toneelstuk van Lo van Hensbergen, waarin opmerkelijk goed gespeeld werd door een aantal oudere leerlingen. Na een openingswoord van de voorzit ster mej. R. Hummel en het zingen van de Hogere Burgermars kwamen eerst de jongeren aan de beurt met de door de voorzitster geschreven musical „Ker mis”, die geregisseerd en begeleid werd door de heer H.A. Greydanus. Mej. Hum mel heeft op bijzonder aardige wjjze een aantal jeugdige kermisvierders en -vier- sters op de planken gebracht met een gesprekje en een liedje. In een fleurige aankleding deed deze musical, die ge- makkeljjk en logisch was gebouwd op het thema kermis vieren, het zeer goed. De soms zeer jeugdige leeftijd van de spelers deed hier en daar wat komisch aan, maar uiteraard verminderde dat de pret in de zaal zeker niet. Het best slaagden de liedjes van Lies Ruiter en Piertje de Boer. Het belangrijkste aandeel feestavond droeg bij het en vrijdagavond haar feestavond het programma Als de griep (ook) in Scharnegoutum niet zoveel mensen in huis had gehou den, zou de grote zaal van Elim don derdagavond te klein zijn geweest. Zó groot was de belangstelling voor de huldiging van de heer J. H. A. Ver loop, assistent-directeur aan de Coöp. Zuivelfabriek, die op deze dag zijn veertigjarig dienstjubileum vierde. Eigenlijk een dubbel jubileum, want het was tevens 25 jaar geleden dat hij tot zjjn tegenwoordige functie bevor derd werd. De heer Verloop is echter niet alleen een belangrijk man in de fabriek. Ook in Het dorpsleven neemt hij een voor aanstaande plaats in. Het Groene Kruis, Dorpsbelang en de Oranje Ver eniging hebben in hem een zeer actief bestuurslid. Vandaar dat zovelen op zijn feest aanwezig wilden zijn en er op het podium zoveel fraaie bloem stukken pronkten, hem van verschil lende zijden gezonden. De voorzitter van de Coöperatieve de heer S. U. Lemstra verwelkomde in het bijzonder de familie Verloop en burgemeester J. van Hout, volgens zijn woorden een echte burgervader die be langstelling heeft voor alles wat er in zijn gemeente gebeurt en schetste daar na zeer in ’t kort de- levensloop van de jubilaris die op 31 januari 1923 als jongen van dertien jaar klerk op het kantoor werd. Dat hij in de notulen van de bestuursvergadering weinig ge noemd wordt noemde spr. een goed teken. Hij heeft niet alleen uitstekend leiding gegeven op het kantoor maar ook aan het personeel in de fabriek waarmee hij best kan opschieten. Nooit is er een klacht gekomen dat hij niet op zijn plaats was en het was voor -het bestuur een groot voorrecht zo iemand op het kantoor en later als assistent van de directeur te hebben. Hij felici teerde hem dan ook van harte. avond, waarop 20 n worden ingeschreven. De afdeling Woudsend van het Roode Kruis hield een propaganda-avond met als. spreker de propagandist L. van der Zee te Sneek, die een boeiende rede hield, waarin hjj het prachtige menslie vende werk van het Roode Kruis naar voren bracht. De vertoning van de aan grijpende film „Madame Curie” werd met aandacht door het talrijke publiek gevolgd.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1963 | | pagina 1