Waterpoort-krabbels Stadsbeiaardier Flucie H. A. van Bergen overleden Koninklijke onderscheiding voor Thomas Bakker J R.K.T.S. bracht avond van onbezorgd plezier I I SN E E K, WY MBRITS ERA DEEL IJLST BUITENLANDS ks. OVERZICHT F I k door Speurder van en Officieel Orgaan van de gemeenten 1 1 118e jaargang no. 13 DRUFHOUTS NIEUWSBLAD l’ Fototentoonstelling Wymbritseradeel r Hei Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en Tien jaar N.C.V.B. Scharnegoutuni Kassem bij staatsgreep in Irak gedood Jaarvergadering Personeels- ver. K.N.M. fabriek te te Oudega (W) Donderdag 14 febr. 1963 Toneelgroep ..Amicitia” tien jaar L J Op het bureau van Speurder ver- tjes zijn dan ook beslist geen zeld- werd bijgewoond, met dankgebed. Burgemeester Van Hout. Crisis in Canada F. Verschijnt MAANDAGS en DON DERDAGS Kantoor voor admini stratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon 3005 (0 5150) b.g.g. 4091. Minder drastisch dan in Irak is het in Canada toegegaan, waar het parle- De heer Thomas Bakker te Gauw, een bekende en geziene persoon in de Lege Geaën, vierde maandagavond een bij zonder, ja uniek, jubileum: vijftig jaar bode van de Begrafenisvereniging „De Laatste Eer”. Vierde ja, want hoe eigen aardig dit beroep ook is, meende het bestuur dit gouden jubileum te moeten aangrijpen om op enigszins feestelijke wijze nogmaals zijn grote waardering voor hun hoogbejaarde en trouwe mede werker te doen blijken en tevens in het licht te stellen welk een belangrijke plaats hij in de dorpsgemeenschap heeft inge nomen. Met bijzonder groot genoegen las hij dan ook het Koninklijk besluit voor waar bij aan de jubilaris de ere-medaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oran je Nassau, werd toegekend. De burgervader speldde Bakker het ereteken op en wenste hem hiermee ge luk, wat de voorzitter daarna namens het bestuur deed dat er ook van onder de indruk was. Want, zo verklaarde de heer Zeilstra, deze onderscheiding is ten De ingezonden foto’s voor de Fotowed strijd „Moai Wymbritseradiel” zullen te Blauwhuis worden tentoongesteld in de etalage van de Kapsalon van der Meer en aldaar te bezichtigen zijn op zondag en maandag, 17 en 18 februari a.s. Na een langdurige ziekte is dinsdag morgen in het St. Antonius ziekenhuis alhier overleden onze bekende stadge noot Flucie H. A. van Bergen, stadsbei aardier en tevens bespeler van de klok- kespelen te Bolsward en te Joure. Hij bereikte de leeftijd van 64 jaar. maar kreeg al gauw last volle verdiend en het mooiste cadeau dat U kon ontvangen omdat het getuigt van waardering voor Uw werk. Namens het bestuur en de leden bood hij toen nog een electrisch scheerappa- raat aan. Na de koffiepauze spraken de heer A. Kornelis, die in vogelvlucht de levens geschiedenis van hun zeer gewaardeer de medewerker, die reeds als jongen bij de boer kwam, schetste en daarin liet uitkomen dat hij hart had voor zijn werk, voor het bedrijf, voor het vee en voor de mensen, de heer G. Miedema namens Dorpsbelang (U hebt Uw taak op alle fronten zo goed mogelijk behartigd) en de heer J. IJpma, namens het School bestuur, die Bakker een van de pijlers van Gauw noemde. De heer Bakker, die temidden van zijn kinderen zat, sprak een kort dankwoord. Ik had niet verwacht, dat mij deze eer zou worden aangedaan, zei hij dankbaar. Na het slotwoord van de voorzitter ble ven de leden nog enige tijd bijeen. Er zal toen wel al over een nieuwe bode gespróken zijn. Want de heer Bakker heeft te kennen gegeven, dat hij er nu beslist mee ophoudt. val het t ontbonden nieuwe verkiezingen uitgeschreven, Advertentieprijs 15 ct. per mm. Bij contract (handels- adv.) lager. Abonnementsprijs f 3. per half jaar. Franco p. post f 3.75 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad Daarom waren op de buitengewone le denvergadering in Ons Gebouw o.a. ook uitgenodigd de burgemeester, het be stuur van Dorpsbelang en de vroegere werkgever van de jubilaris de neer A. Kornelis op wiens boerderij hij veertig jaar gewerkt heeft. De voorzitter de heer P. Zeilstra noem de het ook een wat eigenaardig jubileum en gelooft dat het ook niet eerder is voorgekomen dat een bode van een be grafenisvereniging vjjftig jaar dienst heeft gedaan. Men moet dan n.l. al on geveer dertig jaar zijn om er mee te be ginnen en de leeftijd van de zeer ster ken bereiken. Spr. herinnerde er aan, dat Bakker di rect na de oprichting van de vereniging in 1911 zich reeds al bode aanmeldde. Hij kreeg de benoeming echter nog niet - waarschijnlijk vond men hem te jong - want Otte Jellema werd benoemd. Doch toen deze twee jaar later naar Scharne- goutum verhuisde en als bode bedankte nam Bakker, die al hulpbode was, zijn taak over. Hij was een man, aldus de voorzitter, die alles aanpakte. Hij zag nergens te- In Duitsland en Scandinavië hebben enkele uitlatingen van Von Hassel, de nieuwe Westduitse minister van defen sie, enig opzien gebaard. De uitlatingen, gedaan op een besloten partjjvergade- ring, zjjn ten dele herroepen en voor het overige verkeerd geciteerd genoemd. Overtuigend klinken deze démenti’s ech ter niet. Von Hassel had gezegd, dat Adenauer zich tegen de toetreding van de Scandinavische landen tot de E.E.G. had uitgesproken omdat het landen met socialistische regeringen waren. Enge land zou binnenkort misschien ook een socialistische regering krijgen, in Ita lië was de linkse invloed aan het winnen en dat alles was een gevaarlijke ontwik keling, meende de bondskanselier, die in socialisten al heel snel neutralisten ziet. Men kan uit deze redenering opma ken, dat Adenauer zich pas thuis ge voelt in een in meerderheid christen-de- mocratisch Europa en dat hij alle geva ren, welke Europa boven het hoofd han gen, blijkbaar mede uit dit partij-politie- ke standpunt ziet. De heer Van Bergen volgde indertijd wjjlen de heer J. Lindeman op als bei aardier en besteeg op 22 april 1930 voor de eerste maal de smalle stenen trap naar de nieuwe beiaard die de vorige dag op Paas-maandag door zijn Nijkerk- ste collega Joh. W. Meijl feestelijk in ge bruik was gesteld. Op 26 augustus van datzelfde jaar volgde zijn officiële be noeming tot stadsbeiaardier, welke func tie hij met een onderbreking van 15 oktober 1943 tot 5 mei 1949 tot aan zjjn ziekte op bekwame wijze en met grote toewijding heeft vervuld. De onderbre king was het gevolg van de klokkeroof door de bezetters, waarna pas in mei 1949 een nieuw (het vierde) carillon in gebruik kon worden genomen. Onze overleden stadgenoot genoot als beiaardier bekendheid in het gehele land, omdat hij hier vrijwel alle beiaards heeft bespeeld, maar ook in België, waar zijn grote collega Sjef Denjjn te Mechelen, nadat hij hem had horen spe len hem eens toevoegde: „Gij zjjt een fijne musicus en ik sta paf te zien wat gij voortbrengt voor de kleine beiaard”. De heer Van Bergen werd dan ook wel „de pionier voor de kleine beiaard” ge noemd. Voorts werden er indertijd twee van zijn composities op het leerprogram ma voor de Beiaardschool te Mechelen geplaatst: „Zonnespranken”, gecompo neerd in 1931 en „Sneeuwvlokken” dat in 1934 aan zijn zeer muzikaal brein ont sproot. Ook heeft hij meerdere malen met zeer gunstige resultaten deelgenomen aan internationale beiaardwedstrijden. De overledene dankte zijn grote be kendheid en populariteit echter niet al leen aan het carillon, maar ook en meer nog aan de belangrijke plaats welke hij in onze stad en daar buiten als musicus en als koordirigent innam. Een van zijn belangrijkste functies is wel geweest Natuurlijk gebeurt dit op een kwade dag wel, maar op dat moment begin nen de verwikkelingen pas goed. Het meisje is namelijk de dochter van de vrouw, met wie de vader van de jonge man gaat hertrouwen. Geen van de bei de jongelui voelt aanvankelijk veel sympathie voor dit nieuwe huwelijk en hierom hebben zij een zelfstandig be staan gezocht. Natuurlijk krijgen zij el kaar en komt ook de verzoening tot stand tussen de ouders en hun kinde ren. Onze stadgenoot, de 19-jarige Bob woonde naar hij zei voor de eerste maal een vergadering van een Begrafe nisvereniging bjj, Deze verenigingen timmeren n.l. niet zo aan de weg. Maar dit is een buitengewone vergadering die een ander karakter draagt en waarop we niet in cê” begrafenisstemming, maar vreugdevol en met een dankbaar hart bij elkaar zijn. De Begrafenisvereniging neemt in het dorp een belangrijke plaats in. Zij is voortgekomen uit de oude burenplicht, maar staat of valt met het personeel dat ze in dienst heeft. Een begrafenis moet netjes en piëteitsvol worden ver zorgd en geleid en dat is bij deze jubila ris steeds het geval geweest. Spr. feliciteerde hem met dit gouden jubileum, waarschijnlijk een unicum in het gehele land, en sprak tegelijkertijd zjjn grote waardering uit voor wat Bak ker - een man van lange afstand zoals hij hem noemde - voor de gemeenschap heeft gedaan. samenwerking met de landen van de vrijhandelszone ligt voor de hand, maar zal niet zo veel betekenen. Het Geme nebest is geen alternatief, dat erkennen de Engelse ministers zelf. Van verdere besprekingen met de Vijf van de Zes is weinig te bemerken. In de Vijf zelf kan men constateren, dat de invloed van de genen, die maar in Frankrijks politiek willen berusten, aan het toenemen is. Van enige wraak in de vorm van sabo tage van onderhandelingen van de Zes over lopende zaken, zoals de associatie van de voormalige Franse Afrikaanse gebieden, is geen sprake. De enige wraak is eigenlijk van En gelse kant gekomen in de vorm van een afzegging van het bezoek van prinses Margaret aan Parijs, waar zij o.a. bjj De Gaulle de lunch zou gebruiken. Mac millan vreest, dat de Fransen van deze gebeurtenis misbruik in hun propaganda zouden kunnen maken, maar in het La gerhuis heeft hij heel wat te horen ge kregen over wat men een kleingeestig gebaar noemde. Adenauer en de socialisten De jaarvergadering van de N.C.V.B. afd. Scharnegoutum droeg een feeste lijk tintje vanwege het 10 jarig bestaan van de afdeling. Na een liturgische opening heette de presidente Mevr. U. Blom-Jellema alle aanwezige dames hartelijk welkom, inzonderheid de Ge westelijke Presidente Mevr. M. Faber- de Jong en de oud-presidentes en be stuursleden. Uit de verslagen van secretaresse en penningmeesteresse bleek, dat de afde ling thans 109 leden telt, en er een ba tig saldo was van 96.11. Ook het thee potje, tevens voor het lief en leed van de afdeling, heeft een batig saldo van ruim 38,-. Mevr. Tj. Jellema-Terpstra trad af als bestuurlid en was niet her kiesbaar. In haar plaats werd gekozen mevr. Tj. Feenstra-Formsma. Mevr. Faber-de Jong feliciteerde de afdeling in hartelijke bewoordingen en bood namens het Hoofdbestuur en het Gewest het bondsinsigne aan. Mevr. Lekkerkerker-v. Petegem sprak als oud-presidente en mede oprichtster. Dat zij voor deze avond uit Valken burg was overgekomen, werd door be stuur en leden zeer gewaardeerd. Tijdens de pauze hadden de dames gelegenheid hun visie op de Bond en de avond in dichtvorm op te schrijven, wat druk geprobeerd werd. Na de pauze gaven het bestuur en enige leden een overzicht over de af gelopen tien jaar, in de vorm van schetsjes en zang. Aan het einde van de avond werd een collecte gehouden voor het Magdalena- en het Dr. Al- bronda-v. d. Nagelfonds. Mej. T. Glas tra van Loon sloot daarna deze gezel- die van directeur van het R. K. Kerk koor „St. Cecilia” waarin hjj indertijd zijn vader en zjjn grootvader opvolgde en die hjj ruim dertig jaar heeft ver vuld. Daarnaast heeft hij nog elf andere koren in de provincie geleid, waaronder ook de Arb. Zangvereniging „Morgen rood” en het daaraan verbonden Jeugd koor alhier, het Doopsgezind Zangkoor met jeugdkoor alhier en de R.K. Ge mengde zangvereniging te Bolsward, eveneens met jeugdkoor. Bovendien was hjj mede-oprichter en secretaris van de korenbond „St. Ambrosius” in het De kenaat Sneek. Naast dit alles had hjj nog een zeer drukke praktijk als piano leraar en was hjj vele jaren direefeur van de Stedeljjke Muziekschool hier ter stede welke door zjjn heengaan ook een ernstig verlies geleden heeft. l' I i brengt moeilijk- Van dit pretentieloze, maar handig in elkaar gezette stuk, gaf het R.K.T.S. onder regie van de heer M. Corbier, die tevens de rol van de zoon speelde, een goede opvoering. Zonder in overdreven kluchtig doen te vervallen werd er vlot en enthousiast gespeeld. Misschien had den sommige rollen wat pittiger ge kund door een beetje meer venijnig heid, hierdoor hadden de typen aan kleur kunnen winnen. Het best slaagde de reeds genoemde regisseur in de rol van Klaas, de zoon. Mej. A. Siemon- sma was zijn tegenspeelster als het meisje. Het gepensioneerde echtpaar - helaas te jeugdig gegrimeerd - mag ook i met ere genoemd worden: de heer A. Flapper en mevr. A. Louwmans-Bult. Na afloop was er bal voor de dona teurs met medewerking van het „Fries land Kwartet”. een staatsgreep een hieuw bewind aan de macht gebracht. Generaal Kassem is gedood en heeft zo hetzelfde lot ondergaan als de jonge ko- ning Feisal en premier Noeri es-Saïd, die de dood vonden bij de staatsgreep in juli 1958, welke Kassem aan het bewind bracht. De oude politicus Noeri es-Saïd was vóór 1958 in de Arabische wereld een van de voornaamste tegenspelers van president Nasser van Egypte. Noeri had voor zjjn land, toen het de volledige on afhankelijkheid verkreeg, een binding aanvaard in het zogenaamde Verdrag van Bagdad, dat nu de Cento heet, ter wijl Nasser in die periode zeer gebeten was op alles wat naar Westelijk impe rialisme zweemde. De revolutionaire be weging, die Noeri met koning Feisal noodlottig werd, stond in het begin in ’t teken van de strijd tegen het Westelijke imperialisme en van de toenadering tot Nasser. Een gedeelte van de revolutio nairen werd ook gevormd door Iraakse aanhangers van de Arabische eenheid, die hun grote voorman in Nasser zagen. Maar al spoedig kwam er een scheu ring in de nieuwe republikeinse rege ring. De voornaamste woordvoerder van de pan-Arabisten, kolonel Arif, verdween al na enkele maanden uit de regering en weer enkele maanden later werd hij ge vangen genomen op beschuldiging tegen de veiligheid van de staat te complotte ren. Kassem had het gewonnen en zette een koers uit, welke meer werd ingege ven door Iraaks nationalisme dan door pan-Arabische gezindheid. Doordat hij zich zo had vervreemd van een belang rijke groepering, was hjj gedwongen toe nadering te zoeken tot de communisten in zjjn land, al neeft men nooit de be schuldiging waar kunnen maken, dat Kassem een communist was of een mee loper. Hjj zocht slechts steun waar hij die kon vinden, in de hoop het te zijner tjjd zonder deze steun te kunnen stellen. Koeweit en Koerden *1 end thuis bleek Maar wie s I dat hjj ’n accute blindedarmontsteking haar verbazing toen zjj op ’n gen op en men kan haast niet geloven dat hij nu al 83 jaar is. Hjj maakt ons jongeren vaak nog beschaamd. Zo is hjj bjjv. altjjd ’s morgens vroeg en ’s avonds laat om in de school de kachel aan te houden. Hij staat nog volop in zijn werk en doet het werk voor onze vereniging met alle kracht die in hem is. Wij hebben het grootste respect voor wat U voor de begrafenisvereniging hebt gedaan, zo getuigde de voorzitter, lige vergadering, die door 70 leden Uw werk is niet gemakkeljjk geweest, werd bijgewoond, met dankgebed. Vooral vroeger niet. Het behoort tot de tradities van het R.K.T.S. om in februari een vrolijk to neelstuk te brengen. Dinsdagavond speelde men in Amicitia „Wij komen niet uit met ons pensioen” van Frits Wempner, een stuk waar inderdaad al leen de vrolijke kanten van het leven aan bod komen. Zelfs was men zo be scheiden dit blijspel in een korte inlei ding - waarin een beroep werd gedaan op manlijke amateurspelers om zich voor R.K.T.S. op te geven - aan te kon digen als klucht. In ieder geval bereik te men zijn doel, een avond van onbe zorgd plezier, met deze opvoering uit stekend. Het echtpaar Groendijk heeft, zoals de titel reeds aanduidt, te kampen met geldgebrek. Om hierin verbetering te brengen besluiten zij één kamer van hun huis te verhuren. Hij stelt zich voor een vrouwelijke gegadigde te vin den, zij denkt eerder aan een jonge man. Toevallig krijgen zij beiden aan geboden wat zij wensen, en wel zo kort na elkaar, dat zij, onafhankelijk van elkaar, de kamer verhuren aan een meisje en een jongeman. Natuurlijk be merken zij dit pas als het al te laat is, als nl. de huur al ontvangen is. Het is wel jammer om dan het geld weer te rug te moeten geven en bovendien doet zich de gelegenheid voor uit de moei lijkheden te geraken: het meisje werkt overdag en de jongeman ’s nachts, zo dat ze elkaar nooit hoeven te ontmoe ten. ment de regering Diefenbaker ten heeft gebracht. Deze heeft daarop vorig jaar gekozen parlement entbo en -=*- welke begin april zullen worden gehou den. Aanleiding hiertoe was een mede deling van het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken, dat de Cana dese regering zich te veel op de vlakte hield bij de onderhandelingen over de levering van kernkoppen voor door Ame rika aan Canada geleverde raketten en vliegtuigen. Volgens Amerika is de waarde van deze afweerwapens zonder kernkoppen te gering, maar Diefenbaker zou het liefst zien, dat Canada er toch van verschoond bleef. Hij gelooft aan de ene kant, dat Canada dan tot de atoomclub toetreedt en dat daardoor de Canadese invloed vooral bjj de onderont wikkelde en neutrale landen zal dalen. Aan de andere kant ziet hij in aanvaar ding van de kernkoppen een te sterke oriëntatie op de Ver, Staten. Diefenba ker is juist de man, die graag gebruik maakt van het anti-Amerikanisme, dat vooral door de grote Amerikaanse eco nomische invloed in Canada vrjj sterk is. Al enkele jaren geleden heeft hij ge probeerd een gedeelte van de handel te. verleggen van Amerika naar Engeland, maar zonder succes. Weinig nieuws van het Europese front Van het Europese front valt weinig nieuwe beweging te melden. Men krjjgt niet de indruk, dat er veel schot zit in de pogingen om een antwoord te vinden op Frankrjjks afwijzing van het Engelse lidmaatschap van de E.E.G.. Nauwere Vorige week vrijdag hield de Perso neelsvereniging van de K.N.M. fabriek te Oudega (W) haar feestelijke jaar vergadering onder leiding van haar voorzitter IJ. Valkema. Het toneelgezelschap Oudkerk bracht het toneelstuk „Hiske” over het voet licht, wat zeer in de smaak viel, wat was af le leiden uit het applaus dat na elk bedrijf opklonk. Door verschillende sprekers werd het woord gevoerd en allen betreurden het feit dat dit te vens de laatste vergadering was van de vereniging, daar de K.N.M.-fabriek te Oudega (W) wegens concentratie is stopgezet. Jacoba Kuipers werd wegens het bereiken van de pensioengerechtig de leeftijd gehuldigd en ontving uit handen van de directeur de heer K. El- zinga namens de directie een passend geschenk, terwijl ook de voorzitter van de Personeelsvereniging zich niet on betuigd liet. Het was al 1 uur toen deze echt gezellige avond werd geslo ten. Niet alleen vorst I heden, maar ook de dooi. De wegen worden glibberig en de nachtvorst I 'orgt daarna voor spiegelgladde weg- lekken. De opdooi veroorzaakt kui- I SNEEKER NIEUWSBLAD I den geleden is hjj *1 in dienst gegaan. Bob vertrok naar f I Roermond, I kreeg al gauw last I van zjjn buik. Bjj I zjjn eerste week- ‘i end thuis bleek Bob nu werd de vererende opdracht verstrekt daar een wandschildering voor te maken. Hij maakte drie ont werpen, waarvan een zal worden uit gevoerd. Door de weersomstandigheden lig gen de bouwwerkzaamheden thans stil, maar Bob is reeds bezig met schilderen op de spaanplaat die ruim twee meter hoog is. Als het geheel ingemetseld wordt, mag hjj overko men uit Roermond, zjjn oorspronkelij ke legerplaats. Daarnaast vertrouwde Kassem op de trouw van het leger, dat het liefst nieu we onrust wilde vermijden. Kassems po pulariteit in het land was niet bijster groot en hij. kwam nauwelijks iets verder met de problemen, waarvan hij de op lossing had aangekondigd. Dat waren voornamelijk economische en sociale problemen. Wel maakte hjj nieuwe po litieke en militaire problemen. Hjj liet eisen horen ten aanzien van Koeweit, een aangrenzend olie-vorstendom. Hier mee riep hjj niet alleen de Engelsen in het geweer, maar isoleerde hij zich ook steeds meer in de Arabische wereld. En kele Arabische landen zonden zelfs troe pen ter bescherming naar Koeweit. In de tweede plaats kreeg hjj te kampen met een opstand van de Koerden in het Noorden van het land. Alle pogingen van het leger ten spijt keerde de rust hier niet terug. De Koerden eisen ter be scherming van hun niet-Arabische ge meenschap zelfbestuur in het kader van Irak. Het falen van het leger heeft bjj de officieren de onlustgevoelens doen toenemen. Men zag met enige zorg de te sterke toenadering tot Rusland en men gevoelde als zeer pijnlijk de steeds verder gaande vervreemding van Egyp te en de pan-Arabische gedachte. Het nieuwe bewind zal dus vriend- schappeljjker tegenover Nasser staan, vooral nu de al genoemde kolonel Arif president is geworden en onmiddelljjk een groot aantal pro-communistische officieren heeft ontslagen of gearres teerd. Dat de kansen van de Sovjet Unie in het land zjjn gedaald, kan men wel aannemen. De poes van de familie Kuperus heeft de uiteraard begrijpelijke ge woonte ’s nachts heerlijk naast de kachel te kruipen. De vrouw des hui zes is er dan ook al aangewend haar poezebeest opgerold in de ka mer te zien liggen. schetst i mor- I had. gen, niet een maar twee poezen, elk I Zelfs zodanig dat direct in^jjpen niet aan ’n kant van de kachel zag liggen. I mogeljjk bleek. Hjj moest enige tjjd Poes had haar vriendje maar mee l' rusten, werd daarna geopereerd en naar huis genomen... I vertoeft thans als lopend patient in I het militaire hospitaal te Assen. Om l’ de tjjd te doden besteedde Bob veel tjjd aan zjjn hobby’s, schilderen en I het maken van mozaïken. Zjjn werk l’ viel bijzonder in de smaak bjj de an- dere patiënten en het verplegend per- I soneel en trok zelfs de aandacht van J de hogere instanties. Bjj het militaire I hospitaal te Assen wordt momenteel !en cn..gaten- Onderstaande tafereel- g I een nieuwe vleugel gebouwd. Aan tjes dan °°k beslust Seen ze«- I zaamneia. De amateur-toneelgroep „Amicitia” viert dit jaar haar tweede lustrum. Twee keer ’s jaars geven haar leden in Ami- citia-theater in Sneek voor donateurs en enkele genodigden een uitvoering, waaraan steeds met zorg en fantasie wordt gewerkt. Op dinsdag 19 februari a.s zal het to neelspel „De Kankantrie” van Eline Ver- kade worden opgevoerd. Het stuk speelt op een door Nederlanders beheerde plan tage in Suriname. De kankantrie (een verbastering van cottontree), wordt door een deel der bevolking van Suriname als heilig beschouwd. De toneelgroep hoopt met dit mooie speelstuk de toeschouwers een goede to neelavond te bieden. Het is een verheu gend feit, dat ondanks toneelspreiding en televisie het voor amateurs nog mo geljjk blijkt een traditie en een naam op te bouwen. Wjj wensen „Amicitia” dan ook een succesvol en welbesteed tweede tiental jaren toe. In Irak hééft I I I I I I I I I I I I I I scheen deze week het personeelsor- I gaan van Van der Heem n.v. en aan- verwante bedrijven, in Den Haag, I Utrecht en Sneek. Het VDH-tje ver- I* schjjnt een keer per week. In dit num- mer was een interessant artikel over L de historie van het metalen tijdperk I* opgenomen. De eerste „draaibank” is gevonden op een Egyptisch relief Ij van omstreeks 300 jaar voor chr. I Terpstra is een veelzijdige jongeman. I Hjj studeert zang, fotografeert, schil- dert en maakt mozaïken. Vier maan- l'

Sneeker Nieuwsblad nl | 1963 | | pagina 1