Jeugdproces’, een eerlijk stuk toneel lub Uitstekend programma en gezellige sfeer „Black Boys” op feestavond Waterpoort-krabbels IJLST W Y M BRITS E R A DE EL BUITENLANDS OVERZICHT van door Speurder en Officieel Orgaan van de gemeenten S N E E K, 118e jaargang no. 17 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD A r rv. g Fusie van chr. en r.k. w Twee concerten van 59 J. D. Folkertsma te Drachten overleden Avondmuziek in de Zuiderkerk Tirns gedeeltelijk uit isolement verlost E BLAD 7 londerdag 28 febr. 1963 Jongerengroep P.v.d.A. opgericht Dodelijk auto-ongeluk op Rijksweg 43 Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave ven NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT Openluchtspel Diever Hardrijderij voor schippers vrouwen en kinderen Kijkers en luisteraars „Sudergoa" kan zijn werk zaamheden weer voortzetten „Jeugd en Muziek gymnastiekver. te Heeg Rusland trekt enkele duizenden soldaten uit Cuba terug SNEEKER NIEUWSBLAD op. Adenauers opvolging Een succesje ongetwijfeld weer voor avond Kernmacht ooi 2-0 ys 0-2 p. aan en Verschijnt MAANDAGS en DON DERDAGS Kantoor voor admini stratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon 3005 (0 5150) b.g.g. 4091. •t 3-6 szins i op lend, rong ver- oort- Duitsland van Engeland en ook Ameri ka zijn daarom zo belangrijk, om lat zij deze landen deviezen opbrengen, die zo noodzakelijk zijn om hun troepen op het vasteland te handhaven. Het ongeluk gebeurde doordat de heer Tolsma, die in een Opel Caravan reed, niet tijdig genoeg kon remmen, toen een voor hem rijdende vrachtwagen plotse ling vaart moest minderen voor een tot dusver onbekende vrouw, die trachtte over te steken. De heer Tolsma wis op slag dood. Op 64-jarige leeftijd is dinsdagavond plotseling overleden de heer J. D. Fol kertsma te Drachten, voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken in Friesland. H. v. d. Mark; Tjitske Visser. 1 lat er aartoe bleek echter eerste 1 door schoof st in- ijlstra Ipunt. Advertentieprijs 15 ct. per mm. Bij contract (handels- adv.) lager. Abonnementsprijs f 3. per half jaar. Franco p. post f 3.75 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad 3NVB letitie tilge- noest tegen n het uit- t 3-6 met van bond rgen ifen- 'VB- ordt als Op- (Ak- iC), Ak es), 1de- ing il een s Pan el en scoor- maal. s wat er tot rechte positie op te geven en in veie ge vallen het heffen van inkomstenbelas ting als een aanslag op de persoonlijke vrijheid wordt gevoeld. A.s. zaterdagavond 2 maart aanvang 8 uur kan men in de Zuiderkerk-R. Eocke- makade opnieuw* luisteren naar de Avondmuziek. Het eerste concert werd uitstekend beoordeeld. Het programma voor zaterdag vermeldt werken van Bach, Handel, Pergolen, Vierne, Dvorak, Dist ler en Micheelsen. De zang is ditmaal van Jelly Postma- alt. Aan het orgel Folkert Grondsma. Het geheel wordt omlijst door samen zang. De toegang is vrij. Vaartjes-Sieneke Visser; 2. Tj. de Jong- H. v. d. Mark; 3. Douwe Brouwer- In navolging van vele plaatsen elders in het land is ook hier een Jongeren groep van de Partij van de Arbeid opge richt. De groep maakt deel uit van de federatie van jongerengroepen en stelt zich ten doel de jongeren in contact te brengen met de grondslagen van het de mocratisch socialisme. Zij tracht dit doel te bereiken door tal van aktiviteiten. Het lidmaatschap staat open voor niet-leden van de Partij van de Arbeid van 18 tot 25 jaar en voor leden tot 30 jaar. Nabij de kruising van rijksweg 43 met de zijweg naar Njjland is gisteravond tegen half acht de 52 jarige vertegen woordiger A. Th. Tolsma uit Bolsward bij een auto-ongeluk om het leven geko men. De nederlaag van de C.D.U. in Berlijn is de fractie van de C.D.U. in de Bonds dag in de benen gaan zitten. Zij ziet met zorg de volgende parlementsverkiezingen tegemoet en meent, dat er nu eens wat moet worden gedaan om het beeld van de C.D.U. bij de bevolking, dat zo lang dat van Adenauer is geweest, te vernieu wen. Tijdens het paasreces zal de frac tie bijeenkomen om zich te beraden over Adenauers opvolger. Ondanks grotere be langstelling voor Schröder, de minister van buitenlandse zaken, maakt Erbard, de minister van economische zaken, op het ogenblik nog de beste kans. Over het algemeen zijn de wegen in de stad alweer berijdbaar, maar in de buitenwijken moet men soms nog hele einden omlopen om zijn huis te bereiken of is de straat door de op gevroren sneeuw spiegelglad gewor den. Vandaag, 28 februari 1963 ziet de toestand (zoals men op onder staande foto kan zien) in de Syt- singawiersterleane er slecht uit. Daar begeeft men zich inderdaad op glad ijs. Ook in het uiterste puntje van de Noorderhoek, met name in de Worp Tjaarda- en Edo Jongama- straat is het moeilijk te verkeren. Vooral voor de post, krantebezorgers en venters is dit drg lastig. Volgens het jaarverslag van de heer M. Meiudersma, secretaris van „Dorps belang” te Tirns, uitgebracht in de le denvergadering welke vorige week werd gehouden en door pim. veertig personen bezocht, was, heeft het bestuur bereikt, dat de L.A.B. sinds 26 mei 1962 dinsdags en vrijdags door het dorp rijdt. Dit was bedoeld als proef voor een jaar, maar er werd zoveel gebruik van ge maakt, dat thans bericht was ontvan gen dat de bus ook dit jaar op die da gen zal blijven rijden. Dit is al een be langrijke vooruitgang. Afwachtende houding In Brussel hebben de ministers van de Zes vergaderd, maar de uitkomsten van de vergadering over de landbouw zijn zo gering geweest, dat de Italiaan Let de moeite van de reis niet waard achtte. Het wordt wel duidelijk, da de vijf bit ter weinig medewerking willen verlenen aan verdere regelingen voor de land bouw, zoals de Fransen die willen. Bij de ministers van buitenlandse zaken, die over de associatie van de vroegere Franse gebieden zouden spreken, heeft minister Luns zelfs verstek laten gaan. Door deze afwachtende houding, waarin Luns wordt gesteund door de Italiaan, ziet het er naar uit, dat van deze, door Frankrijk zo begeerde associatie voorlo pig niet veel zal komen en dat de subsi dies, welke deze staten van de E.E.G. zouden krijgen voorlopig nog wel even op de Franse schatkist zullen blijven drukken. De toneelvereniging „Diever” heeft besloten dit jaar te gaan opvoeren JU LIUS CAESAR van Shakespeare. De speeldata zjjn vastgesteld op 25 en 29 juni, 2, 6 10, 13, 15, 18 en 20 juli 1963. Het aftredend bestuurslid de heer K. Wester werd herkozen. De regeling voor de tocht ouden van dagen werd weer aan het bestuur overgelaten. De vergadering werd afgewisseld door een fleurig stukje muziek van „Skuor üt” en enige mooie zangnummers van de dames Bakker, die zich zelf bege leidden. Ook hiervan hebben de aanwe zigen zeer genoten. Spraakwaterval. Verder werd er een spraakwaterval ge houden waaraan door 22 personen werd deelgenomen die twee minuten moesten spreken over in en om de boerdery. De jury bestond uit mevr. Bakker, Mevr. Vellinga en de heer N. Bootsma. BÜ de heren werd de eerste prjjs met 45 punten toegekend aan de heer Th. Terwisga van Scheltinga die sprak over „heajaen”, de tweede aan de heer S. Vellinga (44 pnt) met „kei opheljen.” De uitslag bij de dames was: 1. met 49 punten mevr. P. de Boer, die sprak over het Friesch Rundveestamboek; 2e mevr. H. Terpstra met „kjelle boar- nen” en mevr. J. de Boer met ,.mea- nen”, beide met 41 punten. Bij de rondvraag werden tal van wen sen naar voren gebracht; het bestuur zal trachten deze zo veel mogeljjk te ver wezenlijken. Voorzitter P. de Boer dankte tot be sluit de aanwezigen voor hun opkomst en medewerking en tevens voor de muziek en de zang op deze gezellige avond. in de sociale wetenschappen Rijkuniversiteit te Groningen. Deze functionaris zal in de plaats van drs. Nijboer worden gedetacheerd bjj het Streekorgaan „Sudergoa” in Zuidwest- Friesland. als De Gaulle dat als essentieel ziet, te verminderen en zo ook West-Duitsland uit een te nauwe omarming met Frank rijk te houden. In regeringskringen in Washington zegt men wel verdacht te zijn geweest op verzet in het Congres, maar volgens de laatste berichten is dat verzet wel zo sterk, dat men de vraag kan stellen of Kennedy het plan wel door het Congres zou krijgen, zelfs als hij met de bondge noten tot overeenstemming zou kunnen komen. Voor sommige bondgenoten blijft het minder aantrekkelijk, dat ongetwij feld de Amerikaanse president zijn recht van veto over de activiteiten van de multilaterale vloot zal blijven hand haven. Dan kan de vloot nog niet worden gebruikt in gevallen, waarin de Europea nen hun belangen met kernwapens me nen te moeten verdedigen, terwijl Ame rika dat ogenblik nog niet gekomen acht. Terwijl de Amerikaan Merchant op het ogenblik besprekingen hierover in Euro pa voert, bezoekt de nieuwe Westduitse minister van defensie Von Hassel op het ogenblik Washington, ongetwijfeld ook om Washington ervan te overtuigen, dat West-Duitsland, ondanks het verdrag met Frankrijk, toch een goede en be trouwbare bondgenoot blijft. Hij kan er daarbij op wijzen, dat hij heeft besloten een eigen tank te gaan bouwen met een Engels kanon, terwijl de Fransen zo graag een gemeenschappelijke tank met een Frans kanon ingevoerd hadden ge zien. En wapenleveranties aan West- Er zaten twee haasjes heel par mant. Nee, dat kunnen de kinderen nu niet zingen. De haasjes zitten niet heel parmant, maar zijn armetierige scharminkeltjes geworden die honge rig door de buitenwijken van de stad zwerven en al vele volkstuintjes heb ben kaalgevreten. Vorige week kwam er ’s avonds zelfs een in de hal van een der flats aan het Gangboord in de hoop daar iets eetbaars te vinden. Even verder op de hoek worden trouwens door enige bewoners gere geld aardappelschillen, groenteaf- val enz. voor hen neergelegd, die ’s avonds als het rustig is geworden bü het licht van de lantaarn worden opgeknabbeld. De heer Folkertsma, die in het dage lijks leven direkteur was van een druk kerij, bekleedde naast het voorzitter schap van de K. v. K. nog tal van ande re functies. Zo was hy lid van het alge meen en dag. bestuur van het Etif en in zijn woonplaats Drachten o.m. voorzitter van de Ver. voor Plaatselijk Belang en de Ver. v. Vreemdelingenverkeer. Ock heeft hij zich vroeger zeer verdienstelijk gemaakt voor de voetbalveren. „Drach ten”. De heer Folkertsma overleed op het moment dat hij als voorzitter van het Plaatselijk Belang de jaarvergadering van deze vereniging zou gaan leiden. Laten we hopen dat er spoedig weer een groen, groen knolle-knolle land onder de sneeuw vandaan zal komen. In de vacature, ontstaan door het vertrek van drs. W. Nijboer in verband met zijn aanstelling bij de Stichting Gel derland voor Maatschappelijk Werk be noemde het Provinciaal Opbouworgaan In Friesland de heer P. Kemps te Gro ningen. De heer Kemps studeerde kort geleden af aan de Sociale Academie „Twente” te Hengelo en volgt colleges de ben de Amerikanen de medewerking no- avond van de Latijnsamerikaanse landen spelle- zelf, waar de heersende klasse er nog i uirge- steecis weinig voor gevoelt haar bevoor- :n eten, r enke- wel de Tussen mens gedachte op de achtergrond, dat Castro het zonder de steun van de Russen niet zo lang meer zal maken en dat dan de tijd gekomen kan worden geacht af te rekenen met deze gevaarlijke figuur. Dat is niet de redenering van de Ame rikaanse regering, die Chroestsjov in Oc tober heeft beloofd de soevereiniteit van Cuba te eerbiedigen. Bovendien zou het Vrou- wel eens mogelijk kunnen zijn, dat de ider lei- Russen, die zeker Castro’s steun zijn, /an der hem tegelijk van ondoordachte daden te- lie geo- i osalm daarna m Gepraat is er vooral over de door Ken nedy voorgestelde zg. multilaterale kern macht van de N.A.V.O.. Dit zou een wa pen moeten worden, waarin alle deelne mende landen een bijdrage leveren tot een vloot, uitgerust met Polarisraketten met atoomkoppen. Deelnemen zou te vens betekenen een zekere zeggenschap over het gebruik. Maar hier houden de bijzonderheden eigenlijk al op. Wij schre ven met opzet vloot omdat sinds enkele dagen de traditionele voorstelling van een vloot van atoomduikboten is vervan gen door een vloot van oppervlakte- schepen. Deze zijn, zo betogen de Ame rikanen, veel goedkoper, zy het ook kwetsbaarder. Een van de niet-vermel- de Amerikaanse argumenten voor dit omzwaaien schijnt te zijn, dat de Ameri kaanse marine er ernstig bezwaar te gen maakt, dat de atoomduikboot zo zon der meer aan de Europese bondgenoten wordt geleverd. Men kan zich niet aan de indruk onttrekken, dat Amerika de ernst van het project zelf niet helemaal voelt en dat het meent met militair du bieuze middelen politieke doeleinden te kunnen bereiken. Dat politieke doel zou voornamelijk moeten zijn voor een land als West-Duitsland de aantrekkings kracht van een nationaal kernwapen, zo- Op 1 februari j.l. waren bij de Dienst Luister- en Kijkgelden 1.310.969 televi sietoestellen aangegeven tegen 1.275.159 per 1 januari (t.e.m. 25 februari 1.336.403). In Friesland waren op 1 ja nuari 1963 36.903 toestellen. Er waren op 1 februari 2.609.002 ge registreerde radiotoestellen tegen 2.605.082 op 1 januari j.l. Het aantal aansluitingen op de draad omroep bedroeg op 1 februari 467.258 tegen 467.584 op 1 januari j.l. Gistermiddag kreeg de heer Auke- ma in zijn meubelzaak aan de Ooster- dyk onverwacht bezoek van Corry Vonk, de echtgeno te van Wim Kan, een van onze grote Drie (cabaretiers). Zij waren de avond tevoren in Leeu warden opgetreden. Wim Kan wilde nu beslist schaatsenrijden. Terwijl zijn vrouw aan het winkelen was, zwierde hij in zijn eentje op de ijs baan aan de Leeuwarderweg rond en trok ijverig baantjes. tief gefundeerde afkeuring, met de on vermijdelijke zelfverhovaardiging op de achtergrond. Beter klinkt het echter al om te spreken van de maatschappij, de oorlog en de atoombom als mogelijke oorzaken van déraillementen, maar het wordt pas echt intelligent als er ge speurd wordt naar ontwrichte huwelij ken bij de ouders. Tot onze opluchting heeft van Loggem ons dit alles groten deels bespaard en heeft hjj ermee vol staan een viertal jongelui te tonen, die onvermijdelijk ten onder gaan in een si tuatie die zij zelf hebben opgeroepen. Dit afgljjden van de kleine misdaad naar de grote was voor hem duidelijk stof genoeg om er dit geladen stuk- mee te componeren. In een verlaten zomerhuisje bij de Loosdrechtse, plassen ontwaken drie jon gens laat op een zondagmorgen - in de winter. Van het begin af is voelbaar dat er iets dreigt. Vooral Walter, de leider van het groepje, kan zijn zenuwachtig heid maar heel slecht verbergen achter een slecht humeur. Arend, zijn trouwe helper, werkt hem op de zenuwen, maar de volksjongen Martijn verdraagt hij be ter. Men is ongerust over het lange uit blijven van Pieter. Als deze eindelijk komt, blijkt hij te zijn ondervraagd op het politiebureau. Walter is er niet ge rust op dat hij niets heeft losgelaten over hun vorige diefstal, vooral niet als hij Pieter op leugens betrapt. Pieter is zo onhandig geweest zich zijn das niet terug te laten geven op het bureau en deze das wordt nu waarschijnlijk ge bruikt om speurhonden Pieter’s spoor te laten volgen. Walter’s woede en angst stijgen zo hoog dat hij het besluit neemt dat Pieter gedood moet worden. Aan het slot doodt de dol geworden Arend echter niet Pieter, die naar de zolder gevlucht is en daar als eeh dier in doodsnood heen en weer rent, maar de bewonderde en gehate leider Walter. Ongetwijfeld zou de indruk die het stuk maakte veel geringer geweest Zyn als de vier spelers van de toneelgroep „Studio” zich niet zo volledig hadden ingezet om van hun rol te maken wat er maar van te maken viel. Jules Ha mel was de verbeten leider, die alles van zijn hersenwerk verwacht, maar die ondanks zijn intelligentie machteloos staat tegenover zijn grootste vijand: ei gen angst. Erik Plooyer speelde de rol van Arend, de domoor met de sterke spieren, die Walter bijna tot het einde wilde volgen. Voor een prachtige jongen uit het volk zorgde Jack Horn, terwijl Joop Admiraal voortreffelijk de rol van de bleke, onbetrouwbare Pieter speelde. Het mag zeker geen geringe verdienste heten, dat men, onder regie van Peter Oosthoek er in slaagde van deze, wat typeachtige rollen, aannemelijke jonge mensen te maken. 1 van werd Ie pre- nadat 1 en 3. sen i en bar- sympathie rna de staresse a uit te dat de i „Kunst aan Allen” heeft zijn dit jaar wel zeer geslaagde toneelserie dinsdag avond besloten met een eerlijk stuk toneel van eigen bodem: Manuel van Loggem’s „Jeugproces”. Zonder te willen beweren dat we hier te maken hebben met een meesterwerk dat verdient lang op het repertoire te blijven, geloven wij toch wel dat er reden tot voldoening is als we zien hoe ’n pro bleem uit eigen tijd op ’n serieuze wijze wordt aangepakt. De afstand tussen toe schouwer en verbeelde werkelijkheid op het toneel is merkbaar kleiner, men voelt zich meer betrokken bij wat zich daar afspeelt. Is het ook niet een voor recht dat b.v. de Nederlandse concert- praktijk zo pijnlijk mist: dit directe contact met het eigentijdse? Dan mag het kunstwerk wat ons betreft ga-.fheid missen, als het tezelfdertijd dichter bij ons staat doordat het van onze tijd !s. Van Loggem’s toneelstuk brengt ons in een milieu dat, mede als gevolg van kranten publicaties, wel niemand geheel onbekend zal zijn. Jeugdcriminaliteit is een algemeen bekend begrip, maar het is wel de vraag wat velen zich hierbij voorstellen. Niets ligt de brave burger meer dan het geven van een rechtlijnig oordeel over „de jeugd”. In ’t simpelste geval beperkt zich dit tot een primi- vangt (?ail eht! Daar. Mejjc-r een doek ge, ofdzakeljjk tijd in de kien-spej" de J<ng, opgeroe.’ en. Op de- vakjes de genen die de tien de eerste I beloond in te medede- na’s De itving een derde eer e heer J. /aren de ucht. De oorn was taart vol houdëndheid bij de ministers van debon a het nog steeds uitblijven van -- m alhier Engeland tot de E.E.G. toe te laten. Het enige positieve dat kan worden alh er de ",pld is de toeze‘CKinK van Rusland enkele d>»zenden militairen uit Cuba te zul- zoals Wim Sonneveld en Toon Hermans. Het Bonelly-kwartet, dat zowel voor als na de pauze optrad, oogstte veel succes met zijn kolderieke, muzikale show. Van het optreden van Conny v.d. Bosch konden we de meeste waardering op brengen voor haar Franse repertoire. Het andere vrouwelijke element in de ze, in hoog tempo gebrachte show, werd gevormd door drie charmante meis jes „De Spotlights.” Een knap staaltje acrobatiek viel te genieten van de Crocksons, die na een komisch nummer voor de pauze, in het tweede gedeelte de zaal wisten te oeien met een gedurfd „stoelennummer” Het optreden van Rexis, de bekende muzikale clown, veroorzaakte een '*orm- achtig applaus van een meer dan vol daan publiek. Tonny Bakkenes begeleid de de verschillende nummers op de piano en deed dat op zijn bekende, vakkundi ge wjjze. In zijn slotwoord wees de voorzitter nog even op de activiteiten van de Sport raad, inzake de verbetering van de Sportaccomodatie in onze stad, waarvoor de burgerij een bedrag van 160.000,— bijeen moet brengen. Hij wekte de aanwezigen op, hun steen tje hiervoor bij te dragen en deze actie te steunen. Een gezellig bal, waarbij de muziek werd verzorgd door het trio Toussaint, besloot deze geslaagde Black Boys- avond. Ondertussen gaat de natuur haar gang. Althans zy probeert het. Hier en daar wordt een enkele schuchtere poging aangewend, ’s Middags als de zon schijnt heft een klein viooltje in de tuin van een bekende oud-me- dewerker van uw lijfblad moedig haar kopje omhoog, maar moet het tegen een uur of vijf weer afleggen tegen de niets-ontziende vorst. Zaterdagmiddag begon de gestuca- doorde rand aan de geveltop van het pand Oosterdijk 13, waarin de meu belzaak van de firma J. Zeilstra ge vestigd is, plotseling af te brokkelen. Grote stukken puin vielen op het trot toir, waarvan een rakelings achter een klant die net de winkel verlaten had. De eigenaren van de tegenover en naastgelegen zaken vreesden al dat hun grote spiegelruiten door weg springende brokken getroffen zouden worden, maar zo ver kwam het ge lukkig niet. Veel kwam er niet meer naar beneden. Om ongelukken te voorkomen werd het trottoir voor de winkel proviso risch afgezet met twee op hun kant gelegde trappens waarvoor bordjes met de waarschuwing „Pas op, val lend puin! Maar toch zagen wij nog mensen die dood leuk over de ver sperringen stap ten... Maandagmorgen is men direct be gonnen met t af breken van d» ge vaarlijke top van het klokgeveltje, dat weer in de oude vorm zal worden hersteld maar afgedekt wordt met een betonnen plaat. Veiliger, maar niet mooier. rughouden. Kennedy stelt zich veeleer op het standpunt: leven met Castro. Van daar ook zijn streven door ontwikkeling de aantrekkingskracht van Castro in de voor, Latijnsamerikaanse landen te verminde- 'volgens ren. Dat Castro als satelliet van de Rus- is opgetreden, heeft hem al veel in deze landen gekost, de voedingsbodem voor zijn eventueel weer toenemende invloed weg te nemen door eigenlijk zijn sociale maar niet zijn politieke programma over te nemen, zou -het probleem,al heel wat dichter bü een goed oplossing brengen. Maar daarvoor heb- De afdeling Sneek van „Jeugd en Mu ziek” organiseert op zaterdag 9 maart a.s. om half acht in „Aere Perennius” een concert, te geven door het E’ndho- vens Vokaal Dubbelkwartet. Het pro gramma vermeldt oude en moderne wer ken van Da Palestrina tot Felix de No bel. Leden en donateurs hebben gratis toegang. Voor andere belangstellenden bedraagt de toegangspas 0,50. Op zon dag 10 maart organiseert „Jeugd en Mu ziek” een concert in de serie „Een uur Kerkmuziek” in de Zuiderkerk aan de Rienck Bockemakade. Aan dit concert werken mee: Jac. Kueter-Zwager, clavecimbel; Klaas Kueter, viola da gamba; M de Swaan-Arons, viool; S. E. Nöggerath, viool; B. F. de Ruyter, altviool en ver der het Chr. Gemengd Koor „Excelsior”, o.l.v. J. R. Blanksma. Uitgevoerd worden werken van Hassler, Handel, Distler, Willem de Fesch en Pachelbel (Canta te „Was Gott tut, das ist wohlgetan”). In een algemene ledenvergadering werd donderdagavond besloten wegens financiële moeilykheden een fusie aan te gaan van de chr. gymnastiekvereni ging en de rooms kath. gymnastiekveren. te Heeg. Na een uiteenzetting van de moeilykheden door de heer A. Speerstra, was men van mening dat de fusie tot stand moest komen, hetgeen eveneens uit de gehouden stemming bleek. Tot nieuwe bestuursleden werden ge kozen R. Dykstra, A. Huitema, A. Speer stra, mevr. W. Veenstra-De Boer en mej. R. Wüst. Leider blijft de heer H. Dou- ma van Ijlst, térwül mevr. Veenstra-de Boer leidster van de kleuters blyft. Woensdagmiddag schalde er weer mu ziek over de met vlaggen versierde baan op de Houkesloot. De schippers hielden nog een hardrydery met hindernissen ■yoor hun vrouwen en kinderen. De uit slag was: Vrouwen: 1. letje v. d. Veen; 2 Cor rie Visser-Tichelaar; 3. Dina Popma- Bons. Kinderen: jongens en meisjes: 1. A. De jaarlykse feestavonden van de v.v. „Black Boys” kenmerken zich steeds door uitstekende programma’s en een gezellige sfeer. Ook die welke gisteren in „Amicitia” werd gehouden vormde daarop geen uitzondering. Voorzitter D. van der Werf kon dan ook namens het bestuur en de pro- pagandacommissie een talrijk publiék welkom heten, waarby hy in het byzon- der noemde de voorzitter van K.N.V.B. afd. Friesland, mr. A. v.d. Werf, de heer Ad Goesten, trainer van de ,Boys” net bestuur van de Scheidsrechtersver- eniging en de afgevaardigden van de plaatselyke zusterverenigingen. De Black Boys avonden hebben, aldus de heer Van der Werf, altijd grote be langstelling getrokken, maar het verwon dert ons niet, dat in dit „ijstydperk” de opkomst iets minder is dan we gewend zijn. Hij roemde voorts het werk van de propagandacommissie, waarin de heer G. Visser zich zeer verdienstelyk neeft gemaakt en memoreerde tenslotte nog het 40-jarig jubileum, dat de Boys vol gend jaar hopen te vieren. Daarna kan het publiek genieten van een non-stop-show, met vele beken de radio- en T.V. artisten. Het viel Frans van Dusschoten niet moeilijk met een vlot praatje en een soms „bejaard” mopje de zaal m de juiste stemming te brengen. Toch heb ben we nog meer genoten van zyn op treden als imitator, waarin hy op mees- terlyke wyze enkele artisten imiteerde, De politiek is deze afgelopen wee« grotendeels beperkt gebleven tot het voeren van gesprekken over vage, soms al te vage, plannen tot eenduidelyke lerug- ---- de vijf partners van Frankryk in de E.E.G. en i een deugdelijk alternatief voor de Franse weigering to7de Ë~E.G. toe te laten. Het enige positieve, dat kan worden ge meld, is de toezt k^g^ de aanwezigheid van deze militairen een actueel politiek próbleein'indë Ver. Staten dreigde te worden. Vooral jden op- v J—■- a waarop jatten nu goed en wel was, maar dat niettemin nog Jld speel- Op l.„.-- J t zij geen heid van de Ver. Staten en de Latijnsamenkaanse tige filiïi gaan betmeudi. <«-** v-- el°r De hei<i zo’n Rroot gevaar is als de oppositie wel wil doen geloven, maar president Otto be- gekiend nevr G. bon van ti, 3neek -i TVTp-- F -tien succesje uiigviwyiciu wccx vw* ’’a i r1 Kennedy in het grote spel, maar de nartely- ^merikaanse oppositie is er niet door en spe- pntwapend. Zoals senator Goldwater op- Jong en merkte, wat maken een paar duizend van het man nu uit. De Russen moeten geheel 'tto deze en al weg. Hierby speelt ongetwijfeld de len terugtrekken, van republikeinse kant het eiland aanwezig waren en dat dezen een ernstig gevaar voor de veilig- ai uc L- buurlanden zouden kunnen betekenen*. Van officiële zyde wordt ontkend, dat de Russische aanwezig heid zo’n groot gevaar is als de oppositie wel wil doen geloven, maar president Kennedy heeft Chroestsjov toch gevraagd hoe het zat met de terugtrekking. Deze heeft hem toen geantwoord, dat binnenkort enkele duizenden militairen zul len worden teruggetrokken. Oppositie niet tevreden

Sneeker Nieuwsblad nl | 1963 | | pagina 1