Waterpoort - krabbelj Uitbreidingsplannen van bet Groene Kruis Eerste paal voor het nieuwe R.K. Bejaardencentrum i I IS IJLST WY M BRITS ERA DEEL van en 1 BUITENLANDS OVERZICHT t Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, door Speurder DRUFHOUTS NIEUWSBLAD Staatsgreep in Syrië Nederland-Indonesië 4 Vrachtwagen zakte in rioolput Geheel Sneek zal meewerken aan Tiendaagse voor het Geestelijk Gehandicapte kind Hei Sneeker Nieuwsblad U een gecombineerde uHgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en Avondmuziek in de Zuiderkerk Vrolijke .Fledermaus’ voor uitverkochte zaal Donderdag 14 maart 1963 Diplomatieke betrekkingen hersteld - K Destalinisatie R.K. Bejaardencentrum aan de Leeuwarderweg en langs de Jachthavenstraat de Jachthavenstraat wérd gedreven. J.N. Chroestsjow ruzie met China Grenskwesties vinciale organisaties .Deze provinciale blijf zullen vinden. Kantoor voor admini stratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon 3005 (O 5150) b.g.g. 4091. maandag de de medewerkers in de gemeente Wymbritseradeel zal 'bezoe- alles ijverig fotografeerde. De directeur van Gemeentewerken de heer G. de Boer was eveneens aanwezig en verge zeld van de techn. ambtenaar de heer Jellema. Verschijnt MAANDAGS en DON DERDAGS Advertentieprijs 15 ct. per mm. Bij contract (handels- adv.) lager. Abonnementsprijs f 3. per half jaar. Franco p. post f 3.75 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad vertegenwoordigen. De zaakgelastigden zullen de van gezant hebben. Gehuld in een lange gummi regenjas, die kennelijk al voor meer zulke karweitjes dienst heeft gedaan, en met een witte stalen valhelm op het hoofd, bracht hij aan de voet van de 32 meter hoge heistelling het drie en een halve ton zware stoomblok in beweging, waarmee de stalen buis voor de 22 meter lange vibro-betonpaal tot op de derde zandlaag van het terrein aan De heer Tromp hoopte dat dit in goede harmonie en samenwerking zal geluk ken en noemde het tenslotte voor de bewoners van ’t Huis ’n gelukkige dag omdat zij straks kunnen profiteren van ’n betere accomodatie in ’t nieuwe huis waarin zij een keurig en rustig ver- nigingen, die verenigd zijn in elf pro- In Frankrijk duurt de krachtproef tus sen De Gaulle en de mijnwerkers nog steeds voort. Ondanks het vorderingsbe- vel en ondanks daarop gevolgde vrien delijke, maar weinig belovende woorden van de regering zijn de mijnwerkers niet aan het werk gegaan. De machtsmidde len van de staat zijn onvoldoende en als zij voldoende zouden zijn, dan zouden de gevolgen ervan bijzonder ernstig kunnen zijn. Maar niettemin lijdt het prestige van de president, die door iedereen naar de ogen wordt gezien, wel enige schade. Een zorg minder voor De Gaulle is echter, dat de O.A.S., het geheime leger, dat het behoud van Algerije in het vaan del schreef, aan ernstige ontbinding toe is. Argoud, één van de leiders, is in München ontvoerd en bevindt zich nu in Franse handen. De politieke leider, de oud-minister van buitenlands zaken Ge orges Bidault, heeft eveneens in Mün chen, de Duitse regering om politiek asiel gevraagd. Ondanks de televisie is zjjn rol toch uitgespeeld. Het was voor de heer A. Nota een rare gewaarwording toen hij heden middag plm. 12 uur z’n geparkeerde zware vrachtauto, geladen met fruit, met z’n rechterachteras zag verdwij nen in een rioolput voor zijn pand aan de Muntstraat. De schade aan de wa gen beperkte zich tot enkele deuken in het achterspatbord, maar het riool werd gevuld met een flinke hoeveel heid appels en peren die van de wagen waren gevallen en natuurlijk voor de consumptie verloren zijn. Het gat dat is ontstaan (1x1% m.) is een ernstige belemmering voor de fa. A. Nota, daar het net voor haar pakhuis zit. Zoals men zich herinnert heeft Chroest sjow een jaar of acht geleden een grote rede uitgesproken, waarin hjj Stalin ten scherpste heeft veroordeeld. Sindsdien voert hjj een politiek van destalinisa tie. De politieterreur is sterk afgeno men; op economisch gebied wordt meer rekening gehoudn met de harde feiten dan met de zuivere leer. Dat heeft in het Russische volk de gedachte doen post vatten, dat kritiek geoorloofd is en dat het RAI-gebouw te Amsterdam wordt gehouden, zullen ook weer enkele Sneker firma’s vertegenwoordigd zijn. Tot de exposanten behoren nl. de fir ma D. Gaastra Zn., met jachtzei- len en jachtbeslag en Jachtwerf Joh. v. d. Meulen Zoon, die met een mi niatuur Friese boeier, tekeningen en foto-materiaal reclame zal maken voor ronde en platbodemjachten, en tevens een door haar gebouwd volg- sloepje zal tonen. afgelopen, Z" .'de eige- ’t niet zo meer schij- r De mensen zjjn allemaal dolblij dat de winter voorbij is en de weilan- den, de parken, plantsoenen en tui- nen weer onder de dikke sneeuwlaag te voorschijn zijn gekomen. Maar zou- den we het de honden kunnen vragen, dan zijn er stellig velen, die met wee- moed aan de sneeuwperiode terug- denken. Vele weilanden o.a. die tus- sen de Groene Dijk en de Houke- sloot, boden toen nl. een mooie gele- genheid hen even te verlossen van de riem en ze vrij te laten draven en spelen, waaraan de kleine baasjes en I vrouwtjes vaak maar al te graag meededen. t Nu is dat feest weer i hoewel vele naren nauw nen te nemen met t 't gebod aan We maken onze lezers er op attent» dat het programma voor de avondmu ziek a.s. zaterdagavond 16 maart to taal gewijzigd is. Als solozangeres wordt mevr. King- ma-Groenewoud vervangen door Akke Kingma te Kollum, sopraan. Zij zingt werken van Bach, Handel en Mozart. Aan het orgel Dirk S. Donker, die Jen- tje Couperus vervangt. Aanvang 8 uur precies. Zie advertentie in dit nummer! organisaties zijn op hun beurt weer al le vertegenwoordigd in de Alg. Ned. Ver. Het Groene Kruis, die dus als samen bundelend orgaan fungeert. In het gehe le land heeft het Groene en Witte Kruis (In Noordholland heet het Groene Kruis nog het Witte Kruis) 835 wjjkgebouwen en 1700 wijkverpleegsters. Nadat het vorige week begonnen was te dooien werd naast het drijven de kantoor van de R-Politie te Water aan de le Oosterkade de walkant af gezet met een touw, waaraan een bordje „levensgevaarlijk” bengelde. Het ijs is daar nu verdwenen maar touw en bordje zjjn er nog. De waar schuwing geldt nu bljjkbaar voor zwemmers. Brrr. Een nieuwe staatsgreep in Syrië vori ge week vrijdagmorgen heeft het gehe le politieke beeld in het Midden-Oosten verder veranderd, nadat vorige maand a> in Irak een bewind aan de macht was geKomen, dat vriendschappelijk gezind is tegenover president Nasser van Egyp te. Ook het nieuwe bewino in Syrië, on der leiding van Salah Bitar, één van de ministers van Nasser uit de periode van het samengaan van Egypte en Syrië in dé Ver. Arabische Republiek, is Nasser welgezind. In 1961 had Syrië zich door een op stand losgemaakt van de band met Egypte, welke drie jaren had bestaan. De stoot hiertoe was van bepaalde le gerofficieren en politici uitgegaan, die zich zo verzetten tegen de tirannie en de corruptie van het bewind van Nasser, zoals zij zeiden. Spoedig bleek, dat de conservatieve krachten in het land weer de overhand kregen. Vorig jaar greep het leger weer in de ontwikkeling in met het doel de idealen I van de revolutie van 1961 te verdedigen. Tegelijk echter bleek, dat in het noor den Nasser nog over aanhang onder of ficieren kon beschikken. Hun actie liep echter op niets uit. Vorig jaar werd ook gekenmerkt door een voortdurende ach teruitgang in de betrekkingen tussen Egypte en Syrië, dat Nasser ervan be schuldigde tot revolutionaire activiteit op Syrisch grondgebied aan te zetten. Syrië diende een klacht in bjj de Ara bische Liga, waarop Egypte de zittingen boycotte. A: ngezien geen land graag in isole ment verkeert, zocht het Syrische be wind toenadering tot Nassers grote vij and, Kassem van Irak. Toen deze in fe bruari van dit jaar bij een revolutie om het leven kwam, werd het Syrische iso lement volledig. Dat heeft de aanhan gers van de Arabische, eenheid, die evenals in Irak, in Syrië verenigd zijn in de Baathpartü, aangemoedigd de wet te verzetten. Moet men nu aannemen, dat de een heid van Egypte en Syrië hersteld zal worden? Waarschijnlijk is dat voorlopig toch nog niet, omdat de Baathpartü in Syrië ondanks de sympathie voor Nas ser in de jaren van de V.A.R. geleerd heeft, dat het niet meevalt de eigen aard zo aan Kairo te verliezen. Nasser van zü'ri kant heeft al te kennen gegeven zün heil te willen zoeken in een nauwe Ara bische samenwerking zonder consitutio nele banden. Het voordeel hiervan zou i zün, dat ook een land als Irak, dat zich zeker niet ondergeschikt zal willen ma ken aan Egypte, in de samenwerking betrokken kan worden. En niet alleen deze landen: in de Arabische wereld spreekt men op het ogenblik van het sa mengaan van de vooruitstrevende lan den en daartoe rekent men ook, behalve j Egypte, Irak en Syrië; Algerüe en Je- j men. Ondanks het verzoek van Chroestsjow aan de Chinezen, in februari gedaan, om d<- ruzie tussen beide landen en partüen niet langer in het openbaar uit te dragen en er eens rustig en bedaard over te babbelen, is China met zün polemiek voortgegaan. Het heeft alle redevoerin gen van Chroestsjow, waarin China en het Chinese standpunt werden aangeval len, in eigen land gepubliceerd; daarna heeft het in felle artikelen de Franse communistenleider Thorez op de hak ge nomen omdat hü zo braaf alles doet en zegt wat het Kremlin wil. Hieruit komt j duidelük de Chinese wens naar voren 1 de leidende rol van Rusland in het com-1 munisme aan te tasten. Ook wordt hier in duidelük naar voren gebracht wat China’s bezwaren tegen Rusland op po litiek terrein zün. China beklaagt zich over de stopzetting van de Russische economische hulp, over Ruslands neutra- liteit in het conflict met India en daar naast natuurlük over de volkomen ver keerde richting, welke Chroestsjow, nfet zün vrees voor oorlog, is ingeslagen. kunstenaars vooral zich niets behoeven aan te trekken van de stalinistische richtlünen, die een huisbakken com munistische kunst in het leven riepen. Er heeft zich een golf van westelük ge oriënteerd modernisme van de kunst meester gemaakt, waar Chroestsjow ech ter ook niet van terug heeft, bevreesd als hü zal zün voor het doorwerken van deze moderne, individualistische gedach ten in de politiek. Vorige week donder dag heeft hü, naar nu bekend is gewor den, de kunstenaars toegesproken en daarbij de kritiek op Stalin aanzienlek verzwakt. Hü gaf zelfs toe aan diens baar gehuild te hebben. Stalin echter, zo moet men het nu zien, was in de laat ste jaren van zü'n leven geestesziek, maar dat wist zün vroegere verdien sten niet uit. Is dit een poging de moder nisten in toom te houden, of wordt het misschien een poging zichzelf, als deel genoot van het stalinistische regime, te verontschuldigen? Krachtproef met münwerkers rang Drs Barkman is thans zaakgelastigde in Peking. Hij be vindt zich op het ogenblik aldaar. De betrekkingen tussen beide landen werden op 17 augustus 1960 door Indo nesië verbroken. Volgens de bekendmaking van Oe Thant zijn Indonesië en Nederland nu overeengekomen de normale betrek kingen te hervatten en diplomatieke missies uit te wisselen. „Deze missies zullen de rang van ambassades hebben, maar zullen voorlopig onder leiding staan van zaakgelastigden”, zei hij. Om deze gezondheidsvoorlichting in het gehele land op doelmatige wüze te kunnen verrichten gaat het ^Groene Kruis een specialist aantrekken. In Ne derland krijgt deze de titel van consu lent, hetgeen is te vergelüken met wat men in het buitenland een „health educa tor” pleegt te noemen. In Amerika, waar al sedert lange tüd health educators hun werk doen, is men zeer tevreden, over de’resultaten, die deze met hun werk bereiken. Naast deze gezondheidsconsulent of health educator, die meer bekendheid zal geven aan hetgeen onze bevolking, zowel individueel als in groepsverband dient te doen om de gezondheid op het bestaande peil te handhaven en om De Algemene Nederlandse Vereniging ..Het Groene Kruis,” het samenbun delende toporgaan van het Groene- en Witte Kruiswerk in Nederland, gaat haar werk belangrijk uitbreiden. Deze uitbreiding is een gevolg van het inzicht, da. steeds meer veld wint, dat preven tieve gezondheidszorg moet beginnen met voorlichting van het Nederlandse volk, een voorlichting, die een zo uitge breid en grondig mogelyk karakter moet dragen. Evenals bij de nieuwe Kingfabriek aan Rijksweg 43 worden de palen nl. niet kant en klaar aangevoerd, maar op het werk in de stalen buis, die aan de onderkant met een prop beton is af gesloten, gestort, waarna de buis uit de grond wordt getrokken. Voor de bejaardenwoningen aan de Jachthavenstraat waarmee thans een aanvang is gemaakt moeten 160 palen, variërend van 17 tot 22 meter worden ingeheid, voor het tehuis dat na het gereedkomen van de woningen op de plaats van het tegenwoordige komt de resterende 62. Met de bouw zal totaal drie jaar ge moeid zijn. De woningen moeten over anderhalf jaar opgeleverd worden. Deze eerste paal-ceremonie werd naast de bestuursleden van de Stich ting, de architect Ir. Th. J. van Gend van het architectenbureau Ir. Th. van Gendt en Ir. T. H. Mülstaff te Utrecht, de aannemer en uitvoerder vader en zoon Van der Kuip, de opzichters en de werklieden ook door vele belangstel lenden bij gewoond. Zo waagden ook de Eerw. Deken C. J. Vredendaal, de kapelaans Bary en Beckes, ja zelfs de Eerw. Moeder, de zusters en vele be woners van het St.'Bonifaciushuis zich op de glibberige planken welke ovc. het doorweekte en modderige terrein waren uitgelegd. De heer Vredendaal en de Eerw. Moeder maakten de plechtigheid van dichtbij mee, terwijl een van de zusters Eind vorige week is China nog eer stap verder gegaan. Chroestsjow had Schandelük! Een ander woord heeft Speurder niet voor je aanblik welke onze grachten de i laatste weken op leveren. Ze zün ge woonweg tot vuil- X nisvaten gedegra- de lü'n”. deerd. Vooral het Speurder ziet nog al eens zo’n loslo- Grootzand waar vooral dinsdags alle pende viervoeter. ftfval van de markt op het üs werd gesmeten. Bü open water gebeurt dat natuurlük ook, maar dan loopt het niet zó erg in de gaten. Met vele an deren vraagt Speurder zich af waar om, mét de Politieverordening in de hand, niet streng tegen zulk een ont siering van deze mooie gracht wordt opgetreden. Zeer belangrijke dag. Alvorens zijn vererende taak te ver richten - iets later dan gepland was omdat Ir. Van Gend die van Utrecht moest komen niet op de opdooi van de wegen had gerekend - zei dhr. Tromp blij te zijn dat nu eindelijk na een ge dwongen rustperiode van 2% maand met het werk kon worden begonnen. En dit is een zeer belangrijke'dag om dat de eerste fase - de besprekingen in het bestuur, de onderhandelingen met de architecten enz. - nu is afgesloten. Tijdens deze fase is veel medewerking ondervonden van de officiële instanties - van de gemeente tevens financieel - en van de Dienst van Gemeentewer ken, waarvoor spr. allen dankte. Maar het is ook een belangrijke dag voor het bestuur, voor de parochie en voor de gemeente, voor de laatste omdat straks wonirw'n vrij zullen komen waardoor medcw erkt wordt aan de oplossing woningnood. u beginnen we met de tweede pe riode, aldus spr. Er komt tekening in de bouw. Maar nu komt het aan op de architecten en de aannemer om te trachten in een zo kort mogelijke tijd een goed gebouw tot stand te brengen. Woensdagavond kwam de werkcom- missie te Sneek van de Stichting „Het gehandicapte kind” in Friesland, sa menwerkingsorgaan van de Oudervere nigingen Helpt Elkander, Philadelphia en Voor het Zorgenkind, opnieuw bü’een. Het bleek, dat reeds vele dames in on ze stad zich hebben opgegeven als me dewerksters tijdens de Tiendaagse voor het geestelük gehandicapte kind (20 - 30 april). Natuurlük kan de commissie nog meer dames gebruiken. Zij kunnen zich opgeven bü Mevrouw Sütsma, Eiken laan 2, telefoon nr. 2308. Zoals het nu lijkt, wordt dit een groots opgezette actie, waaraan de gehe le bevolking van Sneek zal medewerken. Let U ook op de televisie-uitzending van a.s. vrüdagavond. Besloten werd nog, dat de stedelijke werkcommissie a.s. maandag de in- structieavond voor Johann Strauss componeerde meer dan 500 werken, waaronder 165 walsen. Wie kent er niet zün „An der schonen blauen Donau”, „Wiener Blut” etc.? Ook schreef hü een aantal operettes, waarvan „Der Zigeunerbaron” en „Die Fledermaus” zeer bekend zün en nog veel gespeeld worden. Dinsdagavond hadden we het genoe gen de opvoering van laatstgenoemde operette bü te wonen in „Amicitia”, dat geheel uitverkocht was. Deze omstandigheid was bizonder prettig voor de uitvoerenden, het beken de Opera-gezelschap „Forum” var. En schede, dat dit vrolüke en ongecompli ceerde stuk, in doorgaans hechte een heid en de nodige vaart over het voet licht bracht. Het libretto (van Meilhac en Halévy) zit vol komische situaties en c’ overbekende meeslepende melodieën van Strauss vormden als vanzelf het suc ces voor „Die Fledermaus”, dié in 1874 ontstond. De tekstschrüvers en de be werkers Haffner en Genée zouden, als zij de opvoering anno 1963 in Sneek hadden.bügewoond, wel even met hun oren geklapperd hebben toen in het parlando ineens onze oude en beroemde Waterpoort opdook, gevolgd door enige vooraanstaande hedendaagse staatshoof den. Alleen vragen wü ons af waarom bü Adenauer en de Gaulle, Bidault niet even, zo „en passant” werd „meegeno men! Maar genoeg! Nu in ernst, voorzover dit mogelük is bü „Die Fledermaus”, de uitvoering stond over het geheel op hoog peil, met uizondering van het derde be- drüf, waarin het samenspel tussen het orkest en de overige artisten aanvanke- lük nogal te wensen overliet. Maar ver der was de Nederlandse Orkestvereni ging zowel in de begeleiding als in de omlüsting zeer accuraat en slagvaardig. De massale koorzang was prachtig. Fiaaie klank. Doorlopend zuiver en stra lend. De hoofdrolspelers- en speelsters zün artisten eerste klas. Bü de dames viel allereerst de aandacht op Joke Knaap, die volgens onze mening én als zangeres én als actrice, bovenaan stond. Bü de heren was dit de Duitse te nor Walther Beissner (invaller voor Pe ter van Zon) die zün rol subliem vervul de. Ook Lony Vonk, Mia Kroes, Annie Steiner, Anton Eldering, Harry France en zü die de kleine rollen bezetten, die nen met ere genoemd te worden De dansgroep van het Twents Muziek Lyceum zorgde voor een keurige bü’dra- ge. Voor decors, costuums en kapwerk ook nu weer alle lof. Hulde tenslotte voor regisseur Paul Pella en niet minder voor dirigent An toine Brévöt, die zijn zware taak op be kwame wijze uitvoerdé. peil nog te verbeteren, wil men ook de arbeid van het Groene Kruis zelf meer onder de aandacht van ons volk bren gen. Dit doel wil men proberen te be reiken door het scheppen van ruimere voorlichting via de bestaande publici teitsmedia, dag- en weekbladen, maand bladen, film, radio en televisie. Daar voor zal het Groene Kruis een vak man aanstellen, die zowel de journalis tieke als de public relations bekwaam heden bezit om aan het werk van het Groene Kruis, dat veel meer omvat dan wükverpleging en het uitlenen van een ondersteek, meer bekendheid te geven. De grote uitbreiding van de gezond heidszorg en de toeneming van de ta ken, die het Groene Kruis op dit terrein te vervullen heeft, is voorts reden om over te gaan tot de aanstelling van een tweede medicus, die in landelijk ver band leiding kan geven aan het Groene Kruis werk. Men overweegt dan ook de aanstelling van een tweede medicus, die vooral de sociaal-geneeskundige kant van het werk ter hand zal nemen! Hü zal ook belast worden met de leiding van het Instituut voor de opleiding van leiding gevende funktionarissen op het gebied van de gezondheidszorg. Dit instituut is door het Groene Kruis opgericht en heeft al bewezen goede diensten te kunnen .bewijzen bü de opleiding van funktio narissen, die in Groene Kruis verband en elders leidende posten willen gaan bekleden. Het Groene en Witte Kruis in Neder land omvat thans 987 plaatselijke vere- China verweten vol kritiek te zitten op het terugtrekken van de raketten uit Cuba, maar zelf toch maar de aanwe zigheid van Engelsen en Portugezen in Hongkong en Macao te dulden. Dat is voor China aanleiding geweest erop te wijzen, dat in de vorige eeuw een groot aantal verdragen is gesloten, waarin de imperialistische landen misbruik piaak- tc van de zwakte van China en drie van die verdragen waren mei Rusland. Als de tijd rüp is, zo dreigen de Chinezen nu, zullen wü alle yerdragen aan een onderzoek onderwerpen en dan goedkeu ren of verwerpen. Bij de drie genoemde verdragen heeft Rusland een flink grond gebied van China gekregen, hetwelk zich uitstrekt van Wladiwostok langs de Amoer naar het noorden. Het is niét uit gesloten, dat China op een gegeven ogenblik eisen op dit gebied zal laten gelden. Maar dat kan nog wel enige tüd duren. Dat zal mede .afhangen van de ontwikkeling in de Sovjetunie. Zou er over een winter wel ooit zo i veel gesproken en geschreven zijn als over die welke wü thans zü'h doorge- i worsteld? Hü heeft trouwens ook Helemaal uit Kampen vernamen wü heel wat op zün geweten; de gevol- dat op donderdag 16 mei - de dag na gen worden nu pas goed zichtbaar, de verkiezingen - burgemeester Ras- Vooral de straten en wegen hebben terhöff ’s middags om 4 uur op het een geduchte knoei gekregen. Een stadhuis het Amerikaanse „The Varsi- voorbeeld hiervan is het gedeelte ty Singers” zal ontvangen. Dit koor rüksweg 43 vanaf het terrein van dat onder leiding staat van Prof. Erven B. J. Feenstra tot aan de Wallace Heaton bestaat uit 20 meis- brug. Dit was hard aan een opknap- jes en 17 jongens van plm. 20 jaar, beurt toe en vóór de winter was allen studenten aan het Dretel Insti- reeds een strook van de rübaan on- tute of Technology te Philadelphia, der handen genomen en ingewalst, die dan een rondreis maken door Ne- Door het zware vrachtvervoer en de derland en op diverse plaatsen con- opdooi is er echter weer heel wat van f certen geven voor scholieren, ouden lósgeraakt en kan men opnieuw be- r van dagen enz. ginnen de gaten te vullen. Deze week X zün enige mannen begonnen met het vérwüderen van de steenslag als Op de grote Hiswa/Goed Kamp ten- voorbereiding van de andere werk- J toonstelling, die van 21-31 maart in zaamheden. SNEEKER NIEUWSBLAD ken. Voor Sneek is ook zulk een avond ge pland, waarvoor de Sneker medewer kers zullen worden genodigd. Daarover een volgende keer. De Secretaris-generaal van de Ver enigde Naties, Oe Thant heeft gister avond de hervatting tussen Nederland en Indonesië bekend gemaakt en de eerste zaakgelastigden genoemd die hun regeringen vertegenwoordigen, al dus meldt O.N. Het zijn Mohammed Sjarif, die naar Den Haag zal gaan en drs C. L. Bark man, die Nederland in Djakarta zal De heer F. Tromp voorzitter van de stichting St. Bonifaciushuis heeft dins dagmorgen de eerste van de 222 betonpalen ingeheid welke straks het nieuwe zullen dragen. „honden lün”.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1963 | | pagina 1