Waterpoort-krabbels Unike toanieljoun fan de Krite Snits IJLST WYMBRITSERADEEL BUITENLANDS OVERZICHT I en van door Speurder Officieel Orgaan van de gemeenten S N E E K, Het Sneeker Nieewsbled is een gecombineerde urtga/e van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT 118e jaargang no. 27 Donderdag 4 april 1963 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Frans besnaar tegen Kennedy-ronde Filmdag te Sneek INGEZONDEN Nieuwe Benoemd leden in school bestuur Veerdienst Staveren- Enkhuizen wordt maandag herval Kerknieuws Fin. steun leden voor Chr. Aanbesteding Ouderavond Openbare Kleuterscholen Het gehandicapte kind Veerdienst Enkhuizen- Staveren blijft in de zomermaanden Weer Paaswedstrijden voor Vrijheidsklasse op Sneekermeer Fototentoonstelling Heeg School te Gauw nog nodig LSC-GRC uitgesteld Zeepost SI I SNEEKER NIEUWSBLAD Einde van een federatie. De naweeën van de winter zijn nog Na de Dr. Boumaweg, die grondig i onder handen is genomen, wordt thans heid is, blijft het bestaan. i i dn Sta•innsstrsfli- horstrflat AnV hof de Stationsstraat herstraat. Ook het VI. gekozen de heer C. Joh. De commissie voor IJlst. de op zo repareren. Op tal van plaatsen in de stad wordt dan ook gegraven, waar bij heel wat kapotte buizen te voor schijn komen. Onze stadgenote mej. T. de Rapper is benoemd tot directrice van het ver pleeghuis Zonnehoek te Bolsward. door en De veerdienst Staveren-Enkhuizen zal maandag worden hervat. Advertentieprijs 15 ct. x.er mm. Bij contract (handels- adv.) lager. Abonnementsprijs f 3. per half jaar. Franco p. post f 3.75 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad Het doel van deze dag is enerzijds het vertonen van een aantal films van het Nederlandse Filminstituut om daar mee aan dit Instituut en de vele facet ten van haar werk meer bekendheid te geven; anderzijds wordt door middel van een inleiding en het vertonen van enige filmvormings-filmpjes de aandacht ge vraagd voor de noodzaak en mogelijk heden van „filmvorming”. Aansluitend zullen enige bijzonderheden worden gegeven over de kursus „film- Verschgnt MAANDAGS en DON DERDAGS Kantoor voor admini stratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon 3005 (0 5150) b.g.g- 4091- kwestie te tobben en het grootste pro bleem schijnt te zijn: Adenauer te over reden zijn verzet tegen Erhard op te ge ven. J kunnen profiteren. Maar wie weet. boot o gen berm plaatsen Ons enige stukje Bolwerk dat voor afgraving gespaard is gebleven, zal niet lang meer de trieste bijnaam kleiweg” dragen. Mannen van de G.W.S. zijn nl. druk bezig hier een goede bestrating aan te brengen van ingewalst puin, afgedekt met een ge teerde asfaltlaag. Eerst wordt echter de tot modder geworden oude sintel- Voorts zal In -de plaats van de heer K. Elzinga, Een gedeelte van spoorhek achter 't gebouwtje voor de overwegwachter aan het begin van de Dr. Boumaweg, dat door de ka potte en uitste- betreffende de verzen postpakketten geven de yormmg die de Fryske Kultuerried in de komende herfst zal geven. Het programma voor deze filmdag vermeldt de films „Paw, kind van twee werelden”, geregisseerd door Astrid en Bjarne Henning-Jensen en „Het Ge zicht”, regie Ingmar Bergmann en na de middagpauze een inleiding door de heer Dr. J. M. L. Peters,directeur van het Nederlandse Filminstituut over Filmvorming”, geïllustreerd met enige filmvormingsfilmpjes. Aan deze filmdag zjjn geen kosten ver bonden. Belangstellenden kunnen zich tot en met 9 april telefonisch opgeven bjj <le Fryske Kultuerried, Kunstcentrum „Prinsetün” te Leeuwarden, telef. 05100- 23813. Staatsgreep in Guatemala. Het leger van Guatemala, een van de kleine republieken in Midden-Amerika, de Zuidelijke buur van het grote Mexi co, heeft de macht in handen genomen en president Ydigoras naar het buiten land gezonden. Diens minister van de fensie, kolonel Peralta, heeft nu de touw tjes in handen genomen. Ydigoras was een felle anti-communist en tegenstan der van Castro en het castrisme, doch het leger achtte hem toch nog te slap. Men zal vermoedelijk verband moeten zoeken met de aangekondigde terug keer van ex-president Arevalo, die in Mexico woont en die zich candidaat wil de laten stellen voor de presidentsver kiezingen in het najaar. Arevalo is een links georiënteerde en vooral anti-Ame- rikaanse figuur, die in de periode van 1945 tot 1951 - naar zijn tegenstanders zeggen - de weg had voorbereid voor de communistisch gezinde president Ar benz, die op zijn beurt door een door de Amerikanen gesteunde opstand in 1954 wjjl het dan niet eens de beschikking 3 A A —„t 1 X3 1 J land zal niets veranderen, alleen zullen strijd te voeren. It moat sein wurde, dat de Krite Snits fan it Aid Selskip en it Krite-toaniel gjin muoite en kosten sparje om foar de le den toanieljounen to jaen, dy’t der faken ütrinne troch harren bisünder karakter. Sa wie bg. de ütfiering forline jiér fan it Franske klassike stik ,,1’Avare” under de namme fan „De Nepert” sa’n ütsjit- ter. Ek dit winterhealjier woe men wer in klassyk Fransk stik spylje nl. „De skelmstikken fan Scapin” fan Molière yn in fortaling fan G. Jonkman. Troch it forstjerren fan de regisseur A. Ger lach to Ljouwert koe dit lykwols net troch gean. Doe is men under regy fan R. H. Ferwerda bigoun mei de stüdzje fan in modérnê Franske trildêr: „Piégè pour un homme seul” yn in fortaling fan J. Stïenstra under de namme fan: „Füke foar in man allinne.” Hjirtroch kamen de spyljounen hwat letter as men earst fan doel wie en sa brocht it Krite toaniel tiisdei tojoun de première fan it stik yn Amicitia. It hat nei üs bitinken alle eigenskip- pen, dy’t in goede trilder hawwe moat: laden fan in greate spanning mei gans tsjustere en heimsinnige eleminten, dy’t ta in binearjende klimaks fiere en liede ta in net forwachte antiklimaks. Oer de ynhald fan it stik it folgjende Daniël Corban hat him nei syn houlik en houliksreis mei syn jonge en rike frou Elisabeth earstens nei wenjen set op in chalet to Chamonix. Hoe lokkich it jon ge breidspear earst ek liket to wezen, op it chalet komt der ünienigens, dy’t sa fier giet, dat Elisabeth Corban forlit. Tige fan dit barren oerstjür ferget Cor ban de kommissaris fan polysje dérop syn frou, al mei it noch safolle kostje, Terwijl. De Gaulle moeilijkheden met arbeiders heeft, krijgt Adenauer deze stëèds méér met de kiezers. In alle Lan der, waaruit de Bondsrepubliek is sa mengesteld en waarin de laatste tijd verkiezingen zijn gehouden, verliezen de chr.-democraten en winnen de socialis ten. Dat was in Beieren (nog in beperk te mate) het geval in Berlijn en nu in Rijnland-Palts. Dë chr.-democraten daal den van 48.4 propent op 44.4, terwijl de socialisten van 34.9 procent stegen tot 40.7 procent en de liberalen met een kleine winst omhoog gingen van 9.7 pro cent tot 10.1 procent. Bij de zetelverde ling in het parlement van Rijnland- Palts verloor de chr.-democratische fractie de absolute meerderheid. Over het algemeen wijdt men deze gang van zaken aan de onzekerheid, Welke bestaat over de opvolging van Adenauer. Men krijgt de indruk, dat ve le kiezers het gescharrel over de alge meen nog wel wenselijk geachte opvol ging door minister Erhard veroorde len.- Er zitten nu drie mannen over deze Te Wolvega werd dinsdag door de Kon. Ned. Heide Mij namens de gemeente Weststellingwerf aanbesteed het aanleg- gen, verbeteren en verharden van we gen in het Waterschap Oldelamer, tota le lengte 10.7 km, met bijbehorende wer ken. Laagste inschrijver was het Aanne- mings- en Wegenbouwbedrijf U. Douma te Sneek voor een som van 1.979.00,- (met verharding van betonsteen) en 1.870.000,- (met verharding van warm grint, zand .asfalt). Gunning volgt. Maandag hielden de vier openbare kleuterscholen alhier een ouderavond in zaal Hanenburg. De heer Osinga, voor zitter van de oudercommissie van ’t Nes tje” opende de avond en heette de vele ouders (de zaal was tot de laatste plaats bezet) welkom en gaf daarna het woord aan de heer en mevr. Kleinstra, die helemaal uit Drente waren gekomen om hun prachtige dia’s te vertonen. Dit echtpaar is er in geslaagd de ouders enkele uren te boeien door hun fantastisch mooie opnamen, die allemaal het kleuterleven betroffen. In de pauze werd een kop koffie aan geboden en hadden de ouders gelegen heid de kleutertekeningen, die de zaal opfleurden, te bewonderen. Na afloop werd het echtpaar Kleinstra als dank voor het gebodene een bus drabbelkoeken aangeboden, waarna allen voldaan huiswaarts keerden. Ministers van de zes landen van de E.E.G. hebben in Brussel vergaderd. Het betrof hier niet zozeer technische problemen als de harmonisatie van Je omzetbelasting, waarover men de peek tevoren in Baden-Baden zo weinig practische vorderingen heeft gemaakt of het uitwerken van bepaalde punten van een gemeenschappelijk landbouwbeleid ditmaal betrof het een vergadering om een gemeenschappelijk standpunt te bepalen tegenover de onderhandelingen met de Verenigde Staten over de tarief politiek of, zoals dat nu heet, de zoge naamde Kennedy-ronde. Vorig jaar heeft Kennedy als antwoord op het succes van de E.E.G. in econo misch .opzicht, waardoor Amerika’s eco nomische positie in de wereld zou kun nen worden bemoeilijkt, van het Congres een nieuwe handelswet losgekregen, die de president machtigt overeenkomsten te sluiten, waarbjj de tarieven kunnen worden gehalveerd. Wanneer Amerika en de E.E.G. 80 procent van de totale productie van industriële artikelen fabri ceren, zal het zelfs mogeljjk zjjn de ta rieven geheel te schrappen. Dit laatste is van minder belang nu Engeland geen lid van de E.E.G. is geworden, daar nu slechts voor enkele producten de 80 pro cent wordt behaald. Vijf van de zes landen van de E.E.G. zien in de zogenaamde Kennedy-ronde voordeel omdat de tariefverlagingen de gemeenschap minder zullen afsluiten van de buitenwereld, doch Frankrijk, van traditie een land met hoge invoer rechten, voelt hiervoor weinig en wil de E.E.G. het liefst met een tariefmuur om geven. Het ziet er naar uit, dat een instemming van de E.E.G. met de voor stellen van Kennedy zal afstuiten op een neen van Frankrijk. Naar verluidt stelt Frankrijk zjjn medewerking afhan kelijk van de voortgang, welke de ande re landen zullen toestaan op het punt van de landbouw, waar tegenover de an deren zeer terughoudend zijn. De eens gezindheid, of althans de uiterlijke schijn ervan, is op het ogenblik in Euro pa wel ver te zoeken. Mijnwerkers houden vol. Behalve de E.E.G. en haar grote po litiek .heeft Dè Gaullè nog steeds de Franse mijnwerkers tegen zich. Een commissie van wijze mannen heeft vast gesteld, dat de lonen van de mijnwer kers inderdaad zijn achtergebleven, ver geleken met de lonen in de vrije secto ren en wel met 8 procent. De mijnwer kers betoogden, dat het 11 procent was. De regering heeft hierop een loonsver hoging van 6% procent aangeboden, welke in april van het volgend jaar zou zijn opgelopen tot 12% procent. De mijn werkers weigeren hierop in te gaan en houden ook vast aan een bonus van 200 frs., terwijl de regering maar 50 wil bie den. Andere eisen zijn een vierde week betaalde vacantie en de belofte van de regering de werkweek geleidelijk terug te brengen tot 40 uren. Dit laatste moet men vooral zien als een uiting van vrees bjj de mijnwerkers, dat de door mecha nisatie verminderde tewerkstelling te veel mijnwerkers werkloos zou kunnen maken. De arbeiders beginnen het sta ken wel moe te worden, maar zij hou den vol, omdat zij beseffen, dat De Gaul le een slijtageslag met hen levert. Verlies voor Adenauer. werom to finen. Undertusken wurdt der mei Corban in tsjuster spul spile. Pas toor Maximin komt nei it chalet mei in frou, dy’t tsjin alles yn üthaldt Elisa beth to wezen. Omdoch wit Corban tsjinoer de kommisaris en de pastoar wier to meitsjen dat dit in groulik for- sin is en fait fan de iene senuwkrisis yn de oare. Slimmer wurdt it noch as hy yn de swalker-skilder Paul Brissard ali as Stokfisk in goede troef yn hannen mient to hawwen. Mar dy wurdt troch in revolverskot, dat men Corban op ’e lea skout, ütskeakele. En dan komt de kommissaris del mei suster Berton, dy ’t mefrou Corban in kear bihannele hat. Dy fait him lykwols ek óf, ja wit him seis to chantearen. Corban fielt him fah alle kanten bidrige, wit der net üt to kommen en rakket alhiel mei him seis oan. Dan komt, hwat de kommissaris forwachte hie: in ütfal fan Corban bringt de oplossing, dy’t even forbjusterjend as geraffineard is. Sil dit stik mei syn summum fan raf finement goed oer de fuotljochten brocht wudre, dan mei der wol in selek- te ploech amateurspilers oer gear. Mar it Krite-toaniel hat dizze jounen it bi- wiis levere dér oer to biskikken. It wie wier in practich stik ama teurs toanielkunst, dat Jan Marco Alke- ma joech as de man alias Daniël Cor ban. Dizze butengewoan swiere rol waerd fortreflik spile. Ek Willem Dalstra joech as kommissaris fan polysje in bu tengewoan goede kréasje: bihearske, autoritair, suggestyf. De frou waerd troch Ryk fan Hattem- Landman mei folie élan spile en hja toande ek nou wer in rasechte toaniel- spylster to wezen. De swalker-skilder fan Joop Doevendans waerd mei bravour spile: in echte „would-be” artist: it koe hast net better. Grite Piebenga joech folie raffinement oan de rol fan de sus- ter Berton. De pastoar, spile troch Fré Vos, wie goed, mar bliuw hwat dizenich. De hear Walinga hie de soarch hawn fan de toanielbou en wist in echte chalet- keamer to suggerearjen. De toanieloan- klaeijing fan H. B. Z. hie better kind. Dy wie hwat sober, ja yn somlike ün- derdielen seis earmoedich. It kapwurk fan Hamersma wie yn carder. Waerd nei elk bidriuw al tige hantsje- klapt: nei ófrin fan it stik krige it Krite- toaniel in daverjende ovaesje as tank foar hwat it dizze joun brocht hie. It wie ek wierlik in unike toanieljoun mei in stik, dat de spanning der ynhaldde ta de léste scène. It orkest G. Schuil soarge foar knappe mesyk tusken de biariuwen en by it ef- ternei dounsjen: in fleurich slot nei diz ze prachtige ütfiering. De belangstelling voor de filmdag die de Fryske Kultuerried in samenwerking met het Nederlandse Filminstituut op 19 april in Leeuwarden heeft gehou den, bleek dermate groot te zijn dat een aantal deelnemers zou moeten wor den teleurgesteld. De Fryske Kultuer ried heeft daarom besloten een tweede filmdag te houden op 18 april 1963 in café Hanenburg alhier. Geachte redaktie! Naar aanleiding van de grote actie in Friesland, die gehouden zal worden van 20 tot 30 april a.s. wilden wjj gaarne een klein plaatsje in Uw blad voor „Het gehandicapte kind”. De werving zal in IJlst worden gehouden van 8 tot 14 april; dit wegens de vele reeds toe- gestane collectes op latere datums. Er wordt vooraf een blad verspreid: „Onze Zorg”. Hieraan zit een strook verbonden, welke men kan invullen voor een bedrag-in-eens, of voor een jaarlijkse bijdrage als begunstiger. Wjj zullen gaarne zien, dat hieraan niet min der activiteit gegeven zal worden dan aan: „Het dorp.” Wjj hopen op Uw medewerking te mo gen rekenen. In dè onlangs gehouden ledenverga dering van de Ver. v. Chr. Nat. school onderwijs te Oudega-W zjjn in de plaats van de heren K. Elzinga en H. Boon stra gekozen tot leden van het school bestuur de heren N. Johs. Boersma te Oudega en P. IJ. IJkema te Sandfirdep. De heer Elzinga had bedankt en de heer Bopnstra, die periodiek aftrad, stelde zich niet herkiesbaar. De kogel is door de kerk. De Engelse regering heeft besloten de tien jaren ge leden door Noord- en Zuid-Rhodesia en Niassaland gevormde Centraalafrikaanse federatie niet langer te steunen. Elk van de samenstellende delen krijgt het recht zich terug te trekken. Niassaland waar betrekkelijk weinig blanken wo nen, had dat recht al in december ver kregen. Nu geldt het ook voor Noord- Rhodesia ondanks de verbeten strijd van de federale premier Welensky. De Zuidrhodesische regering onder premier Field had zich al bjj de zaak neerge legd, hoewel de economie van Zuid-Rho desia door het uitvallen van de beschik king over de grondstoffen van het Noor den ernstig zal worden geschaad. Maar Field eist als tegenprestatie onmiddel lijke onafhankelijkheid. Maar dat kan de Engelse regering moeilijk accepte ren, zolang de Zuidrhodesische grond wet alle macht feitelijk in handen geeft van een vrjj grote minderheid van blan ken. Field ziet in een snelle onafhanke lijkheid de kans zijn apartheidspolitiek door te voeren en Zuid-Rhodesia te be houden als een „blank” land. Maar de kans is nog groter, dat de ontwakende Afrikanen, indien Field zijn plannen zou kunnen doorzetten, van Zuid-Rhodesia een tweede Algerije zullen maken, ter- is verjaagd. Aan de oriëntatie van het heeft over een groot moederland om de Stationsplein is aan een goede beurt toe, maar hierover heeft de gemeente geen zeggenschap. Het behoort aan de Nederl. Spoorwegen, maar die acht het blijkbaar nog niet noodzake- Ijjk. Ook is het mogeljjk dat dit wacht op de verbouwing van het Spoorsta tion dat al-vele jaren op het program ma staat, maar een heet hangijzer schijnt te zijn. die had bedankt, is gekozen tot Kerk voogd van de Ned. Herv. gemeente te Oudega-W de heer A. v. d. Schoot. Tot Notabel werd gekozen de heer C. Joh. Boersma. Er doen ook hardnekkige geruchten de ronde, dat de woonarken, die nu in de Franekervaart liggen, maar na het gereedkomen van de nieuwe vas te Hospitalerbrug opgesloten zouden zijn, een nieuwe ligplaats zullen krij gen aan de landzijde van ’t Jachtha venkanaal en in ’t gedeelte Oudvaart y tot aan de Domp. Waar dit Speurder zeer on waarschijnlijk voorkwam omdat daar door de jachthavens zouden worden belemmerd en de watersport ernstig Taag" diep uitgegraven, geschaad, heeft hij bij de officiële in- langs de huizenkant een tegelpad wor- informeerd. Overal was échter het bescheid: ons niets van bekend! De Staatssecretaris van verkeer en waterstaat heeft de Spoorwegen laten weten, dat hij de veerdienst Enkhuizen- Staveren in ieder geval in de zomer maanden in stand wil houden, met op maandag tot en met vrijdag drie vaar ten heen en terug en op zondag één vaart heen en terug. Van 8 juli tot 31 augustus zouden op maandag tot en met vrijdag vier vaarten heen en terug per dag moeten worden gemaakt. De Spoorwegen hadden de staatsse cretaris gevraagd of ze de bootdienst mochten opheffen, omdat de exploitatie ervan niet meer lonend was. Daartegen is toen van verscheidene kanten scherp geprotesteerd. De diensten moeten een redelijke aansluiting geven op de treinen, maar ze mogen overigens los van. de spoor- wegexploitatie worden uitgevoerd. Aangemoedigd door het succes van vorig jaar en aangespoord door vele Vrijheid-zeilers zal de voorlopige com missie Vrjjheidsklasse/Noord ook dit jaar tjjdens de Paasdagen op het Snee kermeer onder auspiciën van de K.Z.V.S. en S.Z.C. weer onderlinge wedstrijden in deze klasse houden. Op de le Paas dag 14 april ’s middags één en de volgen de dag een morgen- en een middagwed- strjjd. Over deze beide dagen zal een puntenklassement worden samengesteld. Buiten de wisselbeker zijn hiervoor di verse prjjzen aangeboden. Tevens worden per wedstrijd prijzen verzeild. Mocht het aantal deelnemers nog gro ter worden dan vorig jaar. (wat ver wacht wordt), dan zullen ze in een A en een B groep worden gesplitst. De inzendingen voor de fototentoonstel ling, vorig jaar georganiseerd door de Kulturele Ried Wymbritseradiel, zullen nog éénmaal worden tentoongesteld en wel te Heeg. Aan deze tentoonstelling zal tegelijk een bijzonder interessante dia-vertoning zijn verbonden. Er wordt nl. een serie opnamen vertoond van het défilé ter ge legenheid van het Koninklijk Bezoek in 1962 aan Leeuwarden en de inzending van Wymbritseradeel voor dit défilé. Ook zal een aantal dia’s over de voor bije strenge winter worden vertoond. Een en ander belooft een boeiende avond te worden, die de toegangsprijs van 0.25 per persoon meer dan waard is. De tentoonstelling wordt op donder dag 11 april a.s. in het St. Josephlo- kaal te Heeg gehouden. De foto’s zijn te bezichtigen vanaf half acht, de dia- vertoning begint 8 uur. graag aanleggen, hadden daarvan dan hebben nog geen water en bjj de Ge- meentebedrjjven komt men mensen Misschien willen en tijd tekort om de vele bevroren B. en W. dit alsnog eens overwegen, watermeters, toevoerleidingen e.d. te boot kan komen.' gangers is nu vernieuwd. Het heeft De oplossing zou hier geweest zjjn, wel lang geduurd, maar beter laat dat de gemeente een lage steiger dan nooit. langs de gehele wal had aangebracht, waarvoor desnoods van de vaste ge- bruikers een vergoeding had kunnen worden gevraagd. Ook - en' vooral - de vele gasten die hier ’s zomers niet overal voorbij. Vele stadgenoten Maandagavond hield de Chr. Nat. School te Gauw haar jaarlijkse leden vergadering en ouderavond. De secre taris de heer S. J. Gerbrandij bracht verslag uit over de schoolbelevenissen in het afgelopen jaar. In de vacature, ontstaan door het vertrek van de heer J. Dijkstra kon na enige moeite weer worden voorzien. Uit het verslag van de penningmeester de heer H. Bootsma bleek, dat financiële steun der leden voorlopig nog wel noodzakelijk is. Het hoofd der school, de heer J. Boer sma wees in een causerie o.m. op de steeds toenemende snoepzucht onder de jeugd. De hiernavolgende Bestuursverkiezing had tot resultaat, dat de heer J. IJpma werd herkozen, terwijl de heer H. Grunt- stra voor het eerst deel zal uitmaken van het Bestuur. De heer J. Reinsma uit Bolsward hield tenslotte een inleiding over de mogelijk heden bij het nijverheidsonderwijs voor meisjes. Na de lagere school kunnen ze direct worden toegelaten: de primaire opleiding begint, waarbij vooral karak tervorming op de voorgrond staat. Bij verdere uitbreiding hiervan volgt oplei ding tot verpleegster of kinderverzorg- ster. Ook voor meisjes met MULO of HBS opleiding is plaats bij het Nijverheids onderwijs. Ze komen terecht in de vor- mingsklas.. Hierna zjjn er weer tal van mogelijkheden. Het getuigschrift van de Vormingsklas geeft toegang tot verschil lende opleidingen. Zo kan b.v. de akte NXXI worden behaald (lerares land- en tuinbouw)de akte NXX (lerares kinder verzorging en opvoeding) enz, enz. Na tuurlijk zal bij het Chr. Njjverheidson derwijs nimmer het principiële, de vor ming tot mensen Gods, uit het oog wor den verloren. De aanvankelijk voor a.s. zondag vast gestelde wedstrijd LSC-GRC is uitge steld. stanties naar de juistheid hiervan ge- den aangelegd. Het eeuwenoude poortje is dichtge metseld. De daar achter wonende veehouder, die er zijn mest door ver voerde, “heeft het niet meer nodig. ’Maar omdat het vooral voor de vreemdelingen een bezienswaardig- de links-gerichte en sociaal-vooruitstre- vende stromingen het nog moeilijker krijgen en dat belooft niet veel goeds voor het land, daar bij verkiezingen, hoe vervalst ook, wel door stemonthouding is gebleken, dat Arevalo en de zijnen over een behoorlijke aanhang beschik ken. „Peri- „Ala- (10- (Rep.)t ms „Transvaal en Z-W.-Afrika: ms „Al- Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterljjk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, ach ter de naam van het schip vermeld. Verenigde Staten van Amerika: ss „Noordam” (10-4); Argentinië: ms „Rio Chico” (8-4), ms „Alhena” (9-4); Au stralië: ms „Toledo” (8-4): Brazilië: ms „Alhena” (9-4); Brits-Oost-Afrika: ms „Pierre Loti” (10-4); Canada: ms „Pr. Margriet” (10-4); Chili: ms „Archime des” (9-4); Ned. Antillen: ms cles” (9-4); Nieuw Zeeland: ms ric” (8-4); Suriname: ms „Ladon” 4); Z-Afrika Castle” (7-4), gol” (10-4). Inlichtingen dingsdata van postkantoren. Verschillende bewoners van het Gangboord kregen dinsdag van de po litie een onplezierige opdracht. Het steigertje dat ze (zonder goedkeuring) voor hun woning in het Jachthaven- kanaal bouwden om gemakkeljjker in en uit hun boot 'te kunnen komen, I moet binnen ’n week worden afgebro- ken. Nu geeft Speurder toe, dat deze pri- mitieve eigenbouwsels kanaal en wal ontsieren, maar hjj wil ook de reden noemen waarom ze geplaatst zjjn. De rietkraag is vrjjwel geheel verdwenen, het kanaal langs de wal zo ondiep Z dat men er niet of moeilijk met een kan aanleg en de gras op vele x. i zo ver weggeslagen of -gevaren, dat men niet kende metalen strippen een gevaar met droge en schone schoenen in de opleverde voör de kleren van de voet-

Sneeker Nieuwsblad nl | 1963 | | pagina 1