Betere toilet- en wasgelegenheden in Sneeker Jachthaven Alie Schaper (T.G.P.) eerste in turnwedstrijd adsp. meisjes te Koudum Boeier „Vrouwe Maria” gleed in haar element Openbare les Lagere Technische School „Hulp in Nood” is nog springlevend 1 IJLST W Y M BR ITS E R A DE EL en van 1 X <4^ A Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, te- Hel Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave ven NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en v z j i 118e jaargang no. 28 Maandag 8 april 1963 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Christine heten Benoemd f F/ Benoemd Sneker succes op Nationale Paasveetentoonstelling Foto- en dia-tentoonstelling in Heeg vervroegd Personeel Woudstra naar de Hiswa Open Deur Paaszang-dienst voor iedereen Ds. J. Karres 25 jaar predikant 1 f L „Jeugd en Muziek" besloot het seizoen met lezing over Verdi dT’hèer Re Dijkstra heer K Sevensma j Prinses Marijke zal voortaan SNEEKER NIEUWSBLAD delig saldo 410.-. en Bestuursverkiezing. A. M. B. Onze stadgenote mej. A. E. IJ. Schreu der is benoemd tot tijdelük hoofdleid ster aan de Kleuterschool te Arum. De tentoonstelling van foto’s en dia’s te Heeg welke was vastgesteld op a.s. donderdag, is twee dagen vervroegd en wordt nu morgen (dinsdag) 9 april op dezelfde tijd in het St. Jozefgebouw ge houden. vertrouwen in het gevoerde beleid, werd de vergadering hierna gesloten. ver een voor Kantoor voor admim. stratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon 3005 (0 5150) b.g.g. 4091. Verschijnt MAANDAGS en DON DERDAGS Advertentieprijs 15 ct. jer mm. Bij contract (handels- adv.) lager. Abonnementsprijs f 3. per half jaar. Franco p. post f 3.75 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad Verkiezingen. De heer S. G. Ruiter, periodiek af tredend en herkiesbaar, werd herko zen. In de plaats van de heer J. Las- sche werd benoemd de heer P. O. Re- - o. J De Friese Boeier „Maria” van Ir. C. W. de Korver te Gorinchem, die ander half jaar geleden als een oud afge leefd beestje op de werf van de fa. Joh. v. d. Meulen Zn. aan de Woudvaart alhier in de schuur kwam, is zaterdag morgen als een geheel nieuw en bij zonder fraai schip weer in haar ele ment gegleden. Tegelijk met de metamorfose kreeg ze ook een nieuwe naam. Voortaan zal ze als „Vrouwe Maria” de rivier bij Gorkum, de Biesbosch en de Zeeuwse stromen bevaren. Op de j.l. donderdag te Amsterdam gehouden Nationale Paasveetentoonstel ling behaalde onze stadgenoot de heer P. F. Koopmans met een inzending slachtschapen de kampioensprjjs. Volgens het rooster traden af mevr. Obbema en de heer N. J. de Vries. Bei den werden bü acclamatie herbenoemd, zodat het bestuur geen wijziging onder ging. Met een woord van dank voor de opkomst van de aanwezigen en voor het En uit een gesprek, dat wjj met de di recteur van de school, de heer J. H. Stu- benitsky hadden, bleek ook duidelijk, dat de L.T.S. gedurende haar ongeveer 60 jarig bestaan, in deze opzet volledig ge slaagd is, gezien het ontelbaar aantal prima vaklui, dat door deze school is afgeleverd. Nog te vaak echter wordt deze school beschouwd als een toevluchtsoord voor kinderen, die op de middelbare scholen Uitloting obligaties. Van de lening 1938 werden acht obli gaties uitgeloot, twee verplicht, zes vervroegd. Getrokken werden de num mers 2, 31, 56, 86, 87, 88, 94 en 97. Van de lening 1959 twaalf, t.w. de nummers 6, 14, 17, 37, 70, 72, 92, 107, 117, 136, 138 en 143. Woensdag 10 april a.s. zal het vijf en twintig jaar geleden zijn, dat Ds. D. J. Karres uit Voorburg werd bevestigd als predikant in de Nederl. Hervormde Kerk. Ds. Karres werd op 29 juli 1913 in de herv. pastorie van Oudemirdum gebo ren. Hij bezocht eerst het stedelijk, thans Magister Alvinus gymnasium al hier (zjjn vader ds. J. J. C. Karres, thans em. predikant te Apeldoorn diende van 1920-1928 de herv. gemeente van Oosthem, Abbega- Folsgare), daarna het gemeentelijk gymnasium te Apeldoorn en studeerde theologie aan de Rijksuni versiteit te Utrecht en ook enige tijd aan de universiteit van Straatsburg. Zijn eerste gemeente was Sloten, waar hij op 10 april 1938 door zijn vader be vestigd werd. Op 20 december 1942 ver wisselde hij deze gemeente met die van Voorburg. ideeën weer en schrijft hij een opera, die hem last bezorgde van de censuur. In Rigoletto wordt de hoofdrol gezongen door een bariton, wat vóór Verdi haast nooit voorkwam. Ook hieruit hoorden we een gedeelte. Na de pauze werden nog enkele opera’s besproken o.a. II Tro- vatore, Don Carlos, La Traviata, Otello Aïda, waaruit we ook enkele fragmenten beluisterden. Ook schreef Verdi een Re quiem en ee.i Strijkkwartet. Men ver weet hem wel, dat hij Schubert navolg de of Wagner en zodoende had hij geen vertrouwen meer in de wereld. In al zjjn opera’s is de hoofdpersoon vaak Verdi zelf en daarom kon hij die ook zo machtig mooi schrijven. Later hoorden we nog enkele stukjes uit brieven van Verdi en werden enkele foto’s getoond. We bedanken Bart Tromp hierbij har telijk voor zijn mooie en interessante lezing en zien al uit naar een volgende. De opkomst was goed en er waren ook enige gasten. Jaarverslagen. De secretaris de heer S. G. Ruiter vermeldde in zijn verslag, dat aan het onderhoud weer veel zorg werd besteed en van de oudste schiphuizen de fun dering vernieuwd is. Óndanks de on gunstige zomer trok de haven weer veel vreemdellingen, onder wie ook talrijke buitenlanders. Het gastenboek bevatte 595 handte keningen, maar zeker niet allen téken den dit. Aan havengeld werd 308.- gulden meer ontvangen dan vorig jaar. In het verslag werd ook melding ge maakt van een klacht over de winter- berging. Uit de toelichting van de heer K. Sevensma, de voorzitter en andere bestuursleden, bleek een ernstig ver schil van mening te zijn ontstaan tus sen de heer Sevensma en de overige leden van de Raad van Beheer over de winterberging van een boot wat er toe geleid heeft dat eerstgenoemde zich niet herkiesbaar stelde. Het ging hier bij in eerste instantie om de vraag of het betrokken schip een woonschip was of een motorboot, waarover de meningen verdeeld waren. Ook in deze vergadering. Het is echter moeilijk, zo niet onmogelijk hiervan een definitie te geven en daarom werd, toen deze kwestie bij de rondvraag nogmaals aan de orde kwam, tenslotte besloten dat de Raad van Beheer bij diverse in stanties advies hierover zal vragen en de zaak daarna nogmaals aan het oor deel van de vergadering zal onderwer pen. De Verlies- en Winstrekening over 1962 en de Balans per 31 december 1962 werden door de penningmeester de heer Th. v. d. Werf toegelicht. Er is vorig jaar 7197.83 aan onderhoud besteed. De vernieuwing van de fun dering der oudste schiphuizen vergde een bedrag van f 3185.-. Aan huren voor de jachthuizen, werd ontvangen 13730.-, voor open ligplaatsen 2544.40, aan havengeld 1500.25. De totale ont vangsten bedroegen 18657.48, de uit gaven 17530.53, saldo winst 1126.95. De balans vertoont in debet en credit een bedrag van 54018.78. Op voorstel van de controlecommis sie, die gesteund werd door een ac- niet zo goed mee kunnen komen.) Mede om deze misvatting uit de weg te rui men, werd door de leiding deze openba re les georganiseerd. De heer Stubenit- sky wees er nog op, dat het hier geen „show” les betrof, maar een normale les, zoals die dagelijks wordt onderwe zen in de vakken: timmeren, metaalbe werking, electro-techniek, schilderen en auto-herstelling. Naast de dagschool worden er nog diverse avond-cursussen gegeven, waar men o.a. opgeleid kan worden tot gezel-meubelmaker, hulp- monteur en radiomonteur, electr. las ser, terwijl verd.er nog een cursus gehou den wordt voor toelating tot de A.T.S., U.T.S. en Nijverheidsonderwijs. Bü een rondgang over de keurig in gerichte tentoonstelling bleek al direct uit de werkstukken van de 1ste klassers, wat er onder deskundige leiding bereikt kan worden. Naast kunstig boetseerwerk zagen we prachtig houtsnijwerk, terwül door de meergevorderde leerlingen com plete tuinameublementen vervaardigd waren. Indruk maakte ook de zelf-ont- worpen reclame-affiches. De sport wordt op deze school niet vergeten. Naast een onderlinge volleybal-competitie wordt er aan voetbal, handbal, athletiek en an dere veldsporten gedaan. Vele ouders hebben met gerechtvaar digde trots de producten van hun zoon bewonderd en hen gadegeslagen bü hun les. Met dezelfde trots mag Sneek zich beroemen op het bezit van zo’n uitste kend geoutilleerde onderwüs-inrichting. Prinses Marijke zal voortaan prinses Christine heten. Zij vond de naam nogal kinderlijk en gaf daarom de voorkeur aan de naam Christine, een kleine ver bastering van haar tweede naam Chris tina. Benoemd tot wijkzuster van Het Groene Kruis te Wist, zuster Breek- veld te Woudsend. Mededelingen. Een aantal jachthuizen zal met nieu we palen worden verstevigd. De klei ne kolk zal wanneer daartoe gelegen heid bestaat worden uitgediept. De andere mededelingen betroffen het sanitair en het plaatsen van een nieuwe benzinepomp bij de tweede kolk, wat binnenkort zijn beslag krijgt. De tank van de oude pomp kan ge bruikt worden voor dieselolie. zonder fraaie vorm heeft, zei hij, maar dat is in de eerste plaats te danken aan de liefde, de toewijding en de vakbe kwaamheid waarmee het gebouwd is. Ook dankte hij de familie V. d. Meu len voor hun grote gastvrijheid. Ir. de Korver roemde eveneens het snijwerk van dhr. Zijlstra te Joure, die ook ’t leeuwtje op ’t roer vervaardigde en het aandeel van de heer Holkema, die de 2 cyl. 10 p.k. Albin motor aan bracht, en hij was bijzonder verheugd dat ook de plaatselijke overheid zoveel belangstelling voor deze tewaterlating toonde. De aanwezigheid van de bur gemeester, en de korpschef zag hij als een eerbewijs aan de bouwers. U kunt op deze nieuwe burgers trots zijn al dus spr. Tot besluit kregen de heer en mevr. V. d. Meulen beiden een aan denken aan deze dag waarop, zoals Ir. De Korver het uitdrukte, „wij een schip rijker en U een schip armer wordt” en dankte hij dhr. V. d. Meu len voor zijn cadeau, een nieuwe vlag- gestok achter op het roer. Na de proeftocht is de familie De Korver zaterdagmorgen nog op de mo tor naar Gorinchem vertrokken. Daar zullen ’t rondhout en voorlopig ook het 35 m2 grote tuig van de voorm. Maria op de Boeier geplaatst worden. De Koningin heeft dit goed gevonden en beslist dat de naamsverandering zal ingaan na Pasen als de Prinses naar het Amersfoortse lyceum gaat, waar zij over twee jaar examen hoopt te doen. Tot dusverre ging ze naar de middel bare meisjesschool, die aan het Baarns lyceum is verbonden. Het Vrüe Volk schrüft naar aanlei ding van dit bericht dat het besluit van prinses Marijke vergaande gevolgen gaat krijgen. Want wat moet Nederland beginnen met de lange stoet van Marü- ke-scholen, schepen en straten, nu de Prinses vindt dat de naam vervangen dient te worden, De gemeenteraad van Uithoorn heeft reeds als eerste het besluit genomen de Prinses Marükelaan aldaar te veran deren in Prinses Christinelaan. Sinds verschillende jaren was het een gewoonte in Sneek, dat op de vroege Paasmorgen een grote groep mensen langs de ziekenhuizen en bejaardencen tra trok om onder leiding van het Chr. muziekcorps ,,De Harmonie” te zingen van de vreugde van de Paasboodschap. Om verschillende redenen heeft het or ganiserend comité besloten dit jaar met deze traditie te breken en is er dus op de vroege Paasmorgen geen gelegen heid meer om te zingen samen met vele anderen. De Open Deur Commissie van de Her vormde gemeente heeft nu besloten om in deze leemte te voorzien door een vroegdienst te organiseren in de Mar tinikerk, waarin Ds. D. van der Werf, de Open Deur predikant, zal voorgaan. Het is de bedoeling, dat dit een vreug devolle paaszangdienst zal worden voor allen, die op de morgen van de opstan ding van Christus, willen zingen. Het thema van deze dienst is: De zon schünt in mijn ziel vandaag.” In het verleden is gebleken, dat velen in de Kerstnacht de weg naar de Marti nikerk wel weten te vinden, misschien zal de herinnering aan deze diensten hen nu ook op Paasmorgen eens vroeg doen opstaan om deze feestdag ook feestelük de beginnen. De Open Deur Commissie nodigt iedereen hartelijk uit. Om mis verstanden te voorkomen delen wij nog mee, dat de morgendienst van half tien normaal doorgaat. Alle plaatsen zün vrij in de Paasmorgendienst die begint om zeven uur. Vrüdagavond werd in Restaurant Piso de algemene vergadering van de oude Sneker vereniging „Hulp in nood” gehou den. In z’n openingswoord merkte voorzit ter N. J. de Vries o.m. op, dat het ver- gaderingbezoek wel eens van de dingen is, die erg teruggelopen zün, maar dat „Hulp in nood” ondanks haar ouder dom en geringe bezoek, springlevend is, moge blüken uit het feit, dat het aantal contribuanten zich handhaaft en ook weer enige legaten aan de vereni ging werden geschonken. Het bestuur is er dan ook van over tuigd, dat het werk, dat in het belang van behoeftige plaatsgenoten wordt ge daan, haar bestaan wettigt. Volgens het overzicht van de penning meester, de heer J. Keuning, hebben de uitgaven in het afgelopen jaar aan financiële hulp en verstrekkingen in na- tura 4333,60 bedragen. Na de specificatie van de uitgaven door de administrateur, de heer A. Schu- rer bracht de heer AE. Brouwer na mens de kascontrole Commissie verslag van hun bevindingen. Gezien het zeer correcte beheer van de financiën, stelde de heer Brouwer voor, de heer Keuning decharge te ver lenen, waartoe werd besloten. Hoewel de hulp van de vereniging zich over het hele jaar uitstrekt vraagt vooral de decembermaand haar büzondere aan dacht. Het is namelük een goede traditie geworden, dat voor de Kerstdagen een aantal Kerstpaketten wordt uitgereikt. Volgens de mededeling van de heer Schu- rer is vorig jaar aan 415 gezinnen een dergelijk pakket uitgereikt. Namens het bestuur bracht voorzitter De Vries de welgemeende dank over aan de commissie van S. en O, die de afge lopen week weer de jaarlükse eierin- zameling hield. Zoals wij indertijd al hebben ver meld, is de oude boeier, die oorspron kelijk als Fries Jacht in IJlst gebouwd werd, een halve meter verlengd, zodat hef, nieuwe schip nu 7% meter lang is. De breedte bedraagt 3 meter. Het werd eerst doorgezaagd en daarna stukje tot beetje afgebroken en vernieuwd om het fraaie model te be houden. Hier zijn vader en zoon Van der Meulen ook volledig in geslaagd. Maar niet alleen de lijnen, ook de af werking verraadt de hand van de meester. „Vrouwe Maria” is een pronk stuk geworden, waarop eigenaar en bouwers trots kunnen zijn. De vele familieleden, vrienden en belangstellenden, onder wie ook bur gemeester Rasterhoff, korpschef Kooi- stra en Mr. Dr. T. Huitema, secretaris van het Stamboek Ronde en Platbo- demjachten, die de tewaterlating bij woonden, waren allen ook vol lof. Dank De oudste dochter van Ir. De Kor ver, de 13-jarige Hanneke, doopte hun nieuwe bezit op de traditionele wijze, maar vooraf sprak Ir. De Korver in de enigszins feestelijk ingerichte schuur woorden van dank tot de heer V. d. Meulen. Vele kenners heb ben verzekerd dat ons schip een bij- Zelden zal er zo ijverig gezaagd, ge schaafd, geschilderd en gesmeed zijn als op de openbare les, die zaterdag middag in de Lagere Technische School gehouden werd. Het was een lieve lust de leerlingen bezig te zien met het aan leggen van leidingen, met het hanteren van de smidshamer, het schilderen van reclamebiljetten, kortom: met alles, waarin ze onder vakkundige leiding be kwaamd worden om zich zo later in de maatschappij als goede vakmensen een positie te verwerven. De wedstrijd bestond uit vier onderdelen: Brug On- gelük, Evenwichtsbalk, Vrüe Oefening en een sprong. Hoewel de voorgeschreven oefenstof door enkele meisjes wel iets te licht werd opgenomen, wat tot slordig wer ken leidde, waren er ook een paar ploe gen die zich volledig gaven en fraai wedstrüdturnen demonstreerden. Na het eerste onderdeel, brug onge luk, had de groep T.G.P. I bestaande uit Alie Schaper, Nellie Scheltema, Nel lie Ruis en Ann Mulder op het viertal van S.V.W. een voorsprong van 1.5 pun ten (26. 50—25). Na de evenwichtsbalk hadden ze hun voorsprong vergroot tot 3.4 punten en de vrüe oefening bracht T.G.P. nog eens een puntenwinst van 0.8. Bü de paardsprong (aangezweefde hurksprong) slaagden de Workumers er in hun achterstand met een halve punt te verkleinen, maar dit was te gering om de Snekers in te halen. Zaterdag werd in Koudum de jaarlijk se tuinwedstrijd voor adspirantmeisjes. leden van de aangesloten verenigingen ip. de Turnkring Friesland, rayon Sneek, gehouden. Ditmaal hadden zeven viertallen, le den van de verenigingen T.G.P. Sneek, S.V.W. Workum, en V.K.H. Joure, inge schreven. Onder de eminente leiding van wed strijdleider de heer S. de Jong te Bols- ward werd er door de meisjes met ani mo geturnd en de sportieve geest tü- dens de wedstrijd maakte van deze mid dag een geslaagd geheel. Zaterdag 6 april was de laatste avond van J.M., in het bovenzaaltje van hotel „Onder de Linden”, die geopend werd door onze voorzitter dr. A. Wadman met enige mededelingen over het program ma voor het volgende seizoen. Dit zal een feestelük karakter dragen met o.a. het Frysk Orkest, dat een speciaal J.M. verzoekprogramma zal uitvoeren. Daar na kreeg Bart Tromp het woord, die een lezing hield over het leven van Ver di. Verdi werd geboren in 1813 als zoon van een kruidenier. Hü ging naar het gymnasium en daar bleek al spoedig zün muzikale begaafdheid. Hü nam schriftelü’ke pianolessen, deed examen aan het conservatorium maar zakte. Toch verloor hü de moed niet en begon hü te componeren. Zijn eerste opera werd een daverend succes; de tweede een misluk king, daar hü in moeilüke omstandighe den een komische opera moest schrüven. Zün vrouw en twee kinderen waren na melük gestorven. Later schreef hü de bekende opera Nabucco. Daar hü hierin precies de gevoelens van zijn volk weer geeft, dat in verdrukking leefde, werd ook dit een succes, Wü hoorden van de ze opera de ouverture. Verdi kwam nu voor de moeilijke beslissing te staan voort te gaan op deze politieke manier of muzikaal echt iets groots te scheppen. Gelukkig koos hü het laatste en werd hü geen tweede rangs componist. Hij maakte opera’s op toneelstukken van o.a. Victor Hugo, Lord Byron en Voltaire. Verdi wilde veranderingen: hü maakte een eind aan het recitatief, dat begeleid werd door een clavecimbel, geen aria meer van een kwartier op twee woorden, einde aan het belcanto. I Hierna horen we een dramatisch gedeel te uit Mac Beth, naar een toneelstuk van Shakespeare. Later, toen hij in Schotland kwam en zag in welk land Mac Beth zich afspeelde, veranderde hü deze opera weer. In 1848 ontwaken zün revolutionaire De algemene vergadering van aan-I countantsrapport, werden beide stuk- deelhouders der N.V. Sneeker Jacht- ken goedgekeurd en de penningmees- haven, die vrijdagavond in „Onder de l ter decharge verleend. Linden” werd gehouden, machtigde de De begroting voor 1963 werd vast- Raad van Beheer de plannen voor uit- gesteld op een bedrag van 21571.-, na- breiding en verbetering van het sani- f 4in tair in de haven uit te voeren. Voor de dames zal naast de bestaan de toiletten een geheel nieuw gebouw tje worden gesticht met twee toiletten en een douche, terwijl voor de heren de bestaande open wasgelegenheid zal worden omkleed en afgedekt. Voorts zal zo mogelijk voor hen in het be staande toiletgebouwtje nog ’n douche worden aangebracht. De totale kosten worden geraamd op 10.000.- de jaarlijkse kosten op 1200- In de vergadering van aandeelhou ders is herhaaldelijk op deze verbete ring aangedrongen, maar de Raad van Beheer stond er altijd wat huiverig te genover, omdat de aandeelhouders zelf er geen behoefte aan hadden. Het moest derhalve alleen worden gezien als een service voor de gasten. Dit nu heeft ook de doorslag gegeven. Voor de uitvoering zal bij de Am sterdamse Bank een lening worden ge sloten. Van de gebruikers zal op een nader te bepalen wijze een geringe ver goeding worden gevraagd, terwijl het buitentarief en zo nodig ook de huur van de schiphuizen iets moet worden verhoogd. De voorzitter de heer J. Lassche, die wegens zijn vertrek naar Leeuwarden voor de laatste maal de (matig bezoch te) vergadering leidde, zei in zijn ope ningswoord, dat men, wat de haven betreft, op een vrij normaal jaar kon terugzien. Het bleek dat hij nog altijd in ’n behoefte voorziet, maar te weinig ruimte biedt. Daarom zijn wij dank baar dat de tweede haven er komt, al dus spr. Door dit tekort aan ruimte was een van de belangrijkste taken van de Raad van. Beheer de beschikbare ligplaatsen zo geschikt mogelijk te ver delen. Havenmeester Douma, in de drukke tijd bijgestaan door zijn echtgenote, hebben zich weer van hun goede kant laten zien en van de haven een pret tig centrum gemaakt, vooral voor de gasten. De voorzitter memoreerde hierna ’t overlijden van de oud-commissaris de heer Tj. Visser, die hij een de meest gewaardeerde leden van de Raad van Beheer noemde. Zijn nagedachtenis werd staande met énige ogenblikken stilte geëerd. Tot algemeen beheerder in geval van afwezigheid of eventuele aftreding van de gehele R. van Beheer werd weder om aangewezen de heer H. Vrolijk. Bij de rondvra g werd geïnformeerd naar de mogelijkheid ook de Oudvaart en het Jachthavenkanaal uit te diepen. De Raad van Beheer zal dit onderzoe ken en zich daarvoor o.m. wenden tot de Marrekrite. De heer Revet, die de heer Lassche als voorzitter zal opvolgen, dankte de scheidende leden van de Raad van Be heer namens de aandeelhouders voor het vele werk dat zij voor hen en voor de jachthaven hebben verricht. Bij de dank aan de heer Sevensma sloot de heer Lassche zich namens de R. v. B. gaarne aan. Hij heeft vele jaren met ambitie zijn werk gedaan. Ik heb de voorzittersfunctie met zeer veel ge noegen vervuld, aldus de heer Lassche, die hierna met de beste wensen voor de haven de matig bezochte vergade ring sloot. Evenals vorig jaar hield de N.V. Woudstra te Ijlst voor het personeel weer een uitstapje naar de HISWA/Goed Kamp te Amsterdam. Deze tentoonstel ling had de büzondere belangstelling van vele personeelsleden, omdat de N.V. Woudstra sedert enige jaren zelf met de productie van kruisers en zeiljachten bezig is. Vele nieuwe snufjes werden bewonderd en/of becritiseerd. Van half drie tot vüf uur werd een bezoek gebracht aan Artis en de dag werd besloten met een gezamenlük di ner. T.G.P. eindigde dus als eerste met to taal 105,85 punten. De persoonlijke strijd om de eerste plaatsen ging van meet af aan tussen de T.G.P. meisjes Alie Scha- pe” en Nellie Scheltema. Voor haar zeer goed uitgevoerde brug- oefening kreeg Nellie van de jury 9.3 p. terwül Alie, die enige steekjes liet vallen, het tot 8.80 p. bracht. Op de evenwichtsbalk echter verloor Nellie door weifelingen een paar kost bare tiende punten (8.35), waarna Alie, die wegens een valpartij herkansing aanvroeg, met een perfect uitgevoer de oefening 9.15 punten veroverde, waarmee ze haar achterstand van 0 5 p. omzette in een voorsprong van 0.3 p, welke ze in de vrije oefening nog eens met 0.5 p. vergrootte. (8.60-9.10). Met een achterstand van 0.8 p. nog een onderdeel voor de boeg was het voor Nellie Scheltema toen eigenlük niet meer mogelük de eerste plaats te overen. Ze zag echter kans met schitterende hurksprong 9.20 p. zich te laten noteren, doch Alie Schaper deed niet voor haar onder en ontving eveneens 9.20 p., waardoor ze met totaal 36.25 p. eerste werd en Nellie Scheltema tweede met 35.45 p. Nellie Huisman te Workum eindigde met 35.40 op de derde plaats. Namens het Rayon Sneek werden de prüzen, bestaande uit medailles, door de voorzitter de heer C. Kan met een toepasselük woord uitgereikt. De vüf hoogst geplaatste meisjes zul len binnenkort rayon Sneek bü de kam pioenschappen van de Turnkring Fries land vertegenwoordigen.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1963 | | pagina 1