Openbaar onderwijs wordt tekort gedaan Turners en turnsters streden in Workum om de titel in de derde graad Met de NCRV door „Gastvrij Europa „Woudsend” huldigde haar jubilerende chef binnendienst IJLST W Y M BRITS ER A DEEL en van Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, 118e jaargang no. 32 Maandag 22 april 1963 DR1JFHOUTS NIEUWSBLAD Stimulerend voorbeeld voor anderen Benoemd Vergadering Volksonderwijs Afd. Sneek 79 17 dames in Sijbrandaburen bewegen zich beter vuur INGEZONDEN De Tiendaagse is gestart N.C.V.B. Oppenhuizen Ds. J. A. Rietberg een jaar legerpredikant Suiker één cent per kilo duurder Benoemd Gezellige avond bejaarden van ,1 utrijp-Hommerts Kinderen speelden met Ah.-. Het Sneeker Nieewsbled k een gecombineerde uitgave vee NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en Opening Friese Merenroute I voor de Vruchtbare vergadering van Ijlster V.V.V. Rijksgoedkeuring voor nieuwe Openbare Uloschool nog niet af gekomen Moedige redding SNEEKER NIEUWSBLAD Een applausje van de dames. De wedstrijd Jaarverslagen. spe- deze Plannen. en Kantoor voor admini. stratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon 3005 (0 5150) b.g.g. 4091. niet minder programma In 't algemeen heerst bij ons het ge voel dat het openbaar onderwijs tekort wordt gedaan en bij het Nijverheidson derwijs leeft de zelfde gedachte. Dit zei de heer W. S. Overzee, voor zitter van afd. Sneek van Volksonderwijs, vrijdagavond op de jaarvergadering in „Onder de Linden”. De voorstanders van het openbaar onderwijs kunnen in het parlement slechts rekenen op een min derheid. Voor het stichten van een bijzon dere school zijn alleen maar een vol doend aantal handtekeningen en voldoen de leerlingen nodig, maar op deze manier kan er van gelijkstelling geen sprake zijn. Ook hier is nog wel iets belangrijks De suiker is met ingang van vandaag één cent per kg duurder geworden. Bjj beschikking van de minister van Land bouw en Visserij is namelijk de af-fa- briek prijs van suiker verhoogd van 88 gulden tot 89 gulden per honderd kilo gram. De consumentenprijs voor suiker is dienovereenkomstig gebracht op 99 cent per kg. Verschijnt MAANDAGS en DON DERDAGS Advertentieprijs 15 ct. per mm. Bij contract (handels- adv.) lager. Abonnementsprijs f 3. per half jaar. Franco p. post f 3.75 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad Tot onderwijzer aan de vijfde Chr. Nat. School alhier is benoemd de heer G. Raap te Murmerwoude, thans in gelijke functie aan de Chr. Nat. School te Han- tum. Zaterdagavond werden in Workum de jaarlijkse turnwedstrijden voor dames en heren in het rayon Sneek van het K.N.G.V. om de titel in de derde graad gehouden. Er werd door 15 dames en 5 heren, leden van de verenigingen S.V.W. te Workum, Lycurgus Wilhel mina te Bolsward, T.G.P. te Sneek en Stanfries te IJlst aan deelgenomen en mede door de modern ingerichte zaal stonden de prestaties op een goed peil. De vereniging voor Dorpsbelangen te Sybrandaburen heeft deze winter voor haar dames leden een cursus beter be wegen gehouden. Deze cursus bestond uit 12 lessen en stond onder leiding van de heer C. J. van Ben turn uit Leeuwar den. De 17 dames die er aan deelna men, hebben ernstig geprobeerd de be wegingen die dagelijks in het gezin ge maakt werden met minder moeite te verrichten. De laatste avond waren het bestuur van Dorpsbelangen en de man nen van de deelneemsters uitgenodigd. voor de openbare school te doen. Wel zal binnenkort met de bouw van een nieuwe kleuterschool in de Noorderhoek worden begonnen, maar over ’t algemeen heerst toch de gedachte, dat de gebou wen voor de openbare lagere scholen hier slecht zijn. Dit werd ook gesteld in een in 1961 uitgebracht rapport dat spr. voorlas en waarin geconstateerd werd, dat Sneek geen enkele goede open bare school heeft. De situatie van de openbare Uloschool wérd echter te mooi voorgesteld. Deze voldoet op geen stukken na meer aan de eisen en de schoolarts heeft al eens gedreigd het gebouw te zullen af keuren. Maandag 22 april zal Ds. J. A. Riet berg van Jutrjjp-Hommerts voor een jaar zjjn ambt vervullen onder de mili tairen. Collega’s, van de ring IJlst zullen zijn predikbeurten en andere werkzaamhe den waarnemen. De heer A. H. Tromp biedt de jubilaris (geheel links) namens de directie het t.v.-toestel aan. Naast de heer De Vries zijn echtgenote. De heer Overzee deelde tenslotte nog mede, dat de afdeling in 1965 i.egentig jaar zal bestaan en de propaganda-avond dit jaar zal worden gehouden op dinsdag 12 november. Met de bouw van een nieuwe school waarvoor reeds in 1959 een urgentie- verklaring werd afgegeven, kan echter nog niet worden begonnen. We moeten al heel blij zjjn als de rijksgoedkeu- ring dit jaar nog afkomt. Benoemd tot hoofdcommies ter secre tarie van Gorinchem, onze stadgenoot de heer A. van der Zijl, thans commies chef ter secretarie van Wieringermeer. waarderende woorden. De bloemen voor mevrouw waren op 9 april - de eigenlij ke jubileumdag - al bezorgd. Met het cadeau van de directie is een wens van het hele gezin in vervulling gegaan, zei de heer De Vries in zijn uit voerig dankwoord, waarin hjj de hoop uitsprak nog vele jaren met evenveel genoegen als tot nu toe te kunnen wer ken aan de uitbouw van de maatschap pijen. Aan de binnen- en de buitendienst be loofde hjj onder applaus nog eens een film te zullen vertonen en tevens dankte hij voor de medewerking welke hij steeds van allen heeft ondervonden. Zon der die medewerking had ik mjjn werk niet kunnen verrichten, zo erkende de jubilaris. Ik hoop nog vele jaren met U allen te mogen samenwerken. De jonge ren wekte hjj op zich zoveel mogelijk vaktechnisch te bekwamen, waarvoor thans in tegenstelling tot vroeger vak cursussen zjjn, terwjjl er in het bedrjjf vakmensen zjjn die hen gaarne met raad en daad willen bjjstaan. vereniging voor 1963 niet minder dan 500 reizen op haar programma heeft staan, waarvan de meesten in de top- maanden rfeeds zijn volgeboekt. Dit deel de de heer J. Kennedy, propaganda leider van de N.C.R.V., mede op de filmavond, welke vrijdagavond door de afdeling Sneek in Acre Perennius werd gehouden. De inwoners van de beide dorpen heb ben de ouden van dagen vorige' week dinsdag een gezellige avond aangebo den, welke voor een groot deel door het muziekcorps en de zangvereniging werd gevuld. Mej. H. Schotanus declameerde meer dere ernstige stukken, wat bjj het pu bliek zeer goed in de smaak viel. De organisatie berustte bjj het be stuur van dorpsbelang, en de leiding was bjj voorzitter A. Osinga in goede handen. De oefeningen, die bij de dames uit vier onderdelen bestonden, waren ver plicht voorgeschreven. Bij de balk- oefening, die naast een paar pittige on- De politie heeft gisteravond bij de Watertoreh met zand een vuurtje geblust dat door kinderen was aangestoken. Ze hadden oud papier bijeengebracht en ook wat pek gevonden en vooral dit laatste ontwikkelde veel rook. Gevaar voor de in de nabijheid staande Pier de Boer Stichting was er echter niet. Donderdag om half elf zal in Pavil joen „De Pier’l te Terhorne Mr. D. H. Okma, lid van Gedeputeerde Staten en voorzitter van de voorlopige Re- creatieraad, de Friese Merenroute offi cieel openen. Zowel hij als de heer H. Rienstra, directeur Wegenwacht van de A.N.W.B. zullen een toelichting geven op de pers pectieven welke deze route biedt voor de recreatie in Friesland en tijdens de gezamenlijke autorit wordt langs een deel van de route de laatste toeristische wegwijzer geplaatst. Er zijn reeds vele giften (o.a. en- veloppes met inhoud) bjj het Actie co mité binnengekomen. Om aan iedereen die iets wil doen tegemoet te komen, houdt het comité a.s. donderdag vanaf 2 uur zitting in Aere Perennius. Daar kunt u uw gift afgeven. Maar het kan ook thuisi Donderdag is de dag van de daad. Dames zullen zich bij u aan de deur vervoegen die een strookje komen halen. Vult u het even in en legt u geld klaar? Wordt u liever niet donateur voor ve le jaren? Het kan ook voor één jaar! De lagere scholen en de kleuterscho len voeren ook een actie en a.s. zater dagavond is er een balavond in de foyer van Amicitia. De heer Vergonet en een dixielandband uit Leeuwarden werken geheel belangeloos mee. De direktie van „Amicitia” stelde haar foyer ter beschikking. Voorverkoop bij vertrouw de adressen. Alles voor „Maeyke Hiem” Wat doet tl ervoor tijdens de Tiendaag se? derdelen, bovendien een ritmische in slag had, liet Hennie v. d. Meer 9.55 p. voor zich noteren, terwijl Anja Ger- ritsma 9.25 p. haalde. Roelie Brinksma liep op dit onderdeel nog al enige ach terstand op. Zij bracht het tot 8.35 p. Aan de brug ongelijk kosten enkele weifelingen en een kleine mislukking Hennie enige aftrek, waardoor ze werd gewaardeerd op 8. 55 p., ook Anja Gerritsma was in dit onderdeel min der gelukkig en zag haar achterstand van 0.3p., bij de balk opgelopen, nog vergroten tot 0.85 p. (8 p.) In een zeer goe4 uitgevoerde vrije oefening lieten beide meisjes echter 9.7 p. voor zich noteren. Voor Roelie Brinksma was de tweede plaats na drie onderdelen eigenlijk al verloren, daar zij met haar brugoefening (7.80) en de vrije oefe ning (8.95) een te grote achterstand op haar clubgenote had gekregen. De aan gezweefde hurksprong over de breed te van het paard leverde Hennie v. d. Meer 9.10 p. op, waarmee zij haar to taal aantal punten op 36.90 p. bracht. Anja Gerritsma’s sprong werd gehono reerd met 8.85 p. (totaal 35.80 p.) Roe lie Brinksma, die derde werd kreeg voor haar sprong 8.70 p. (totaal 33.80 p.) Bij de heren, voor wie de wedstrijd uit zes onderdelen bestond, liep de heer Haanstra bij het paardvoltigeren direkt al 1.85 p. op z’n clubgenoot Bangma uit. (7.55 p. en 5.70 p.) Met de ringoefening verloor de heer Haanstra 0.2 p. van z’n voorsprong (8.80 p.) te gen Bangma (9. p.), maar een zeer goed uitgevoerde brugoefening lever de hem 9.30 p. cp tegen 9.20 voor de heer Bangma. Aart de rekstok was Haanstra beslist beter dan Bangma, waardoor hij z’n voorsprong nogmaals vergrootte met 0.3 p. De vrije oefening, die onderdelen bevatte, welke beslist niet in een herenoefening thuis horen, kostte de heer Haanstra 0.1 p. van z’n voorsprong (8.20 p.-8.30 p.) Met een winst van 1.95 p. op Bangma, werd het laatste onderdeel, een aangezweefde hurksprong over de lengte van het paard, afgewerkt. Omdat het aanzwe ven van de heer Haanstra beneden ho rizontaal was, werd z’n sprong met 8. p. gewaardeerd, terwijl Bangma met een voortreffelijk uitgevoerde sprong 9.30 p. liet noteren. Diens achterstand was echter te groot om Haanstra nog voorbij te kunnen komen, zodat laatst genoemde won met totaal 51.05 p. De sportieve geest maakte deze wed strijd tot een geslaagd geheel. De prijzen, bestaande uit medailles, werden met een toepasselijk woord door de heer C. Kan uitgereikt. Woensdagavond, juist tijdens de inter landwedstrijd Nederland-Frankrijk, ver gaderde de Ulster V.V.V. Geen wonder dat voorzitter A. Nooitgedagt bij wijze van spreken anderhalf man en een paar- dekop kon welkom heten. Dit heeft evenwel niet belet dat het een vruchtbare samenkomst is geweest, waarbij heel wat plannen voor het ko mende seizoen zjjn besproken. Op 11 mei a.s. zal de vorig jaar in het water gevallen Tototoertocht voor bromfietsers opnieuw worden gehouden; de mooiste plekjes van de Zuid-west- hoek zjjn in het rjj-schema opgenomen. Uit het overzicht van de financiën, dat door afwezigheid wegens ziekte van pen- ningm. S. Schilstra, door de heer de Vrjjer werd voorgelezen, bleek, dat fi nancieel de vereniging er goed voor staat: er was een batig saldo van van 476,91. De aftredende bestuursleden A. Nooit- gedagt en S. Schilstra werden herko zen. Tot leden van de kascommissie over 1963 werden aangewezen de heren E. de Vries, R. Kooistra en W. Dijkstra. De gehele „Woudsend” gemeenschap was zaterdagmiddag in de foyer van Amicitia bijeen om haar algemeen pro curatiehouder en chef van de Binnen dienst de heer W. de Vries te huldigen en geluk te wensen met zjjn veertien jarig jubileum. Tal van sprekers ge tuigden van hun grote waardering voor de jubilaris die op 13-jarige leeftijd als jongste bediende bjj de Maatschappij in dienst trad en door zjjn grote organisa torische talenten opklom tot zijn tegen woordige leidinggevende functie. Namens de directie van de Onderlin ge Brandwaarborg Mij. „Woudsend” en van „Holland-Woudsend” schetste de heer A. H. Tromp de jubilaris als een rusteloze figuur die men meestal niet in zijn kamer vindt omdat hij dan ergens in het bedrijf is om iets te organiseren. Zijn aanstelling dankte hij indertijd alleen aan zjjn mooie handschrift, maar de directie constateerde al gauw dat hij over een buitengewoon groot organisa- tie-talent beschikte. Daarom werd hem al spoedig belangrjjker en zelfstandig werk opgedragen. Hjj heeft het bedrijf zien groeien van enkele mensen tot wat het nu is en heeft alles en alles voor de Maatschappij gedaan. Zo is hij een van de eersten geweest die samen met de heer Njjdam het schrijven van de kwi tanties af schafte» en het typen invoerde, terwijl hjj later ook een belangrijk aandeel heeft gehad in het totstandko men van de mechanische administratie. Iii de moeilijke dertiger jaren was hij belast met de incasso’s en ook van die taak heeft hij zich uitstekend gekweten. De heer Tromp herhaalde dat de ju bilaris een ietwatrusteloze figuur is. Daar heeft de directie met haar cadeau ook rekening mee gehouden. Zij wil nl. graag dat hij thuis ook eens rustig in zjjn stoel gaat zitten en daarom bood hjj hem, na zjjn dank te hebben uitge sproken voor alles wat hjj voor de Maat schappij heeft gedaan, een televisie-toe- stel aan. De heer J. van Netten, bijzonder pro curatiehouder, sprak als vertegenwoor diger van de Binnendienst, en wees er eveneens op dat hun collega altijd bezig is en door zijn stimulerende arbeid een voorbeeld is voor de anderen. Ook zijn collegiale omgang stellen wij zeer op prijs, aldus spreker, die de jubilaris har telijk dankte voor alles waarin hjj hun voorgaat en doet om in samenwerking met de directie de bekende Woudsend- sfeer te bestendigen. Als blijk van hun erkentelijkheid bood hij namens de Binnendienst een film toestel aan, waarna hjj met een mand bloemen ook mevrouw De Vries in hul de aan haar man betrok. Succesvolle carrière. De rondvraag leverde zeer geanimeer de besprekingen. Allerlei plannen en wensen kwamen ter tafel. Zo wil men in het komende seizoen, met hulp van de plaatseljjke verenigingen, ontspan ningsavonden organiseren; zullen op flinke schaal folders worden verspreid en wil men ijveren voor het - eindelijk! - tot stand komen van een zwembad. De door de gemeente aangelegde camping heeft de volle aandacht van het bestuur. Waar het zwembad nog toe komstmuziek is, kwam uit de vergade ring de wens een „zwembus” naar Sneek te laten rijden, wat vooral voor jonge kinderen een uitkomst zou zjjn voor de ouders een geruststelling. Het bestuur zal stappen in die richting on dernemen. De slecht-bevaarbare dijkgracht is een grote handicap voor de zeilers en dus voor het vreemdelingenverkeer. Leden en bestuur 'waren overtuigd van de noodzaak, hierin verbetering te brengen. Bjj de bevoegde instanties zal hierop worden aangedrongen. Aan het slot van de in prettige toon gevoerde bespreking vertoonde de di- rekteur van de Prov. V.V.V., de heer H. P. Timmermans van Leeuwarden, fraaie kleurendia’s van Friesland. Een vruchtbare vergadering. Gistermorgen om een uur of half elf waren bjj de Laatste Stuiverbrug enige meisjes aan het spelevaren in een roei boot. Ze trokken zich steeds onder de brug door, maar hierdoor geraakte het plm. tienjarig dochtertje van de heer S. Kootje uit de Kloosterdwarsstraat te wa ter omdat ze de brug te lang vasthield en het bootje onder haar wegschoot. Ver schillende personen die dit zagen gebeu ren, trachtten met stokken en weer ande ren in een roeiboot het meisje te redden, maar dit gelukte hun niet. Het kind zonk naar de diepte en zou zeker ver dronken zijn als de 14-jarige Harry Brinksma niet te hulp was geschoten. Hjj dook vastberaden vanaf de brug het water in een slaagde er reeds met de eerste, duik in het kind boven water te brengen, waarna een ander het ver der in veiligheid bracht. Met het duiken heeft Harry z’n nog nieuwe en dure bril echter verspeeld. De heer De Vries kreeg een extra applausje van de dames, toen hjj op merkte dat, toen de eerste dame op kan toor kwam, Zij er meer aan moesten wennen daii de dame zelf. Maar-als de binnendienst nu alleen uit 150 mannen zou bestaan, zou het een saaie boel zjjn. Verder herinnerde hij er aan dat, toen hjj op het kantoor kwam, de buiten dienst maar uit één technisch inspec teur bestond. Thans zjjn er 38, die met de binnendienst één organisatie tellen. De binnendienst wil ook alles doen de samenwerking met de buitendienst te bevorderen en spr. is er van overtuigd, dat deze ook zijn volledige medewer king zal verlenen, omdat door goed sa menspel het meeste wordt bereikt. De eerste helft van de avond lieten de dames zien wat „e hebben geleerd, maar daarna werden de rollen omge keerd en moesten de heren beter bewe gen wat uiteraard veel gelach veroor zaakte. Tussen de bedrijven door werd koffie met eigen gebakken koek en cake geserveerd; aan het slot van de ayond werd de heer van Bentum door één van de dames dank gebracht en ontving hij een boek over Friesland. De heer van Bentum bracht nog ééns het doe van de cursus naar voren, waarna do voor zitter van Dorpsbelangen de heer JL’. Nij- dam die de gezellige avond ook geopend had deze sloot. Hjj deelde hierbij nog mede, dat de cursus bjj voldoende deel name de volgende winter wordt voortge zet en wel een van beginners tn een voor gevorderden. Op 25 april a.s. wordt nog een bloemschikcursus gehouden. De N.C.R.V. weet voor elke beurs een onbezorgde vakantie te organiseren, zo zei de heer Kennedy verder, want de prijzen variëren van 70,- tot 2250,- per reis. Teneinde een ieder die belang stelling voor efen kortere of langere reis heeft, zo goed mogeljjk voor te lichten, draait de N.C.R.V. onder het motto „Gastvrij Europa” kleuerenfilms van reizen naar verschillende Europese lan den. Zo kreeg men films te zien van vakan tiereizen naar de Scandinavische landen, Zwitserland, Spanje met Majorca, Zwar te Woud, Oostenrijk, Karinthië en Italië. Die over In z’n openingswoord, sprak de voor zitter de heer C. Kan, o.m. z’n dank uit, voor het feit dat, ondanks de Paas vakantie, men in Workum spontaan deze zaal beschikbaar had gesteld. Bij de dames stonden na de eerste twee onderdelen het Workumer meis je Hennie v. d. Meer en de T.G.P. meis jes A. Gerritsma en R. Brinksma aan de kop, terwijl bij de heren de Bols- warders J. Haanstra en H. Bangma de beste papieren hadden. Na een gelijk opgaande strijd wist bij de dames H. v. d. Meer (S.V.W.) Workum de eerste plaats te bezetten en bij de heren J. Haanstra (Lye.* Wilh.) Bolsward. Dat het vakantiehouden in «eorgani- toond van de grote toeristencentra Oos- seerd verband steeds meer in trek komt, tenrjjk en het Zwarte Woud. Een bljjkt uit het feit dat de Ned. Chr. Reis- ciale attractie voor hen, die een lange reis willen maken, is een vakantietrip naar Karinthië tegen de Joego-Slavische grens aan. Tenslotte werd nog een film gedraaid over de vakantiecentra in het zonnige Italië met o.a. het machtige hooggebergte van de Dolomieten en de zonnige oevers van het Gardameer. Het laatste gedeelte van deze film was ge heel gewjjd aan het romantische Ve netië met zijn honderden gondels en zeer aparte bouwstjjl. Een sprookjes achtige stad. Met een woord van dank voor de op komst en de goede raad voor hen, die deze zomer een N.C.R.V. reis willen maken, dit dan zo spoedig met de ver eniging te bespreken, werd deze interes sante filmavond besloten. Donderdagavond jl. kwam deze afde ling weer bijeen onder leiding van de presidente Mevr. J. van der Wal-de Haas. Op deze avond werd een demonstratie gegeven door de Parley-wolfabrieken te Dokkum. Mej. Bousema vertelde eerst bijzonderheden over de soorten Parley- wol en gaf daarna een Soedan-demon- stratie. Aan de dames werd oefenma teriaal verstrekt .en hun werden ver schillende Soedansteken geleerd. Ook waren prachtige handwerken uitgestald welke door de dames bewonderd kon den worden. Er werden gratis patronen verstrekt. Het was een drukke, maar gezellige avond en de opkomst was goed. De secretaris de heer A. ter Horst vermeldde in zjjn uitvoerig jaarverslag een toeneming van het ledental met 24, zodat dit op 1 januari jl; 615 be droeg. Hjj gaf ook weer een overzicht over ’t aantal leerlingen op de openbare scho len in het afgelopen jaar. Hieruit bleek dat dit voor het gewoon lager- en het kleuteronderwijs een kleine stijging ver toonde. Verder werd gememoreerd de belang rijke steun welke de afdeling genoot van het weiden van lammeren, waarbij de heer P. Koopmans wederom zijn mede werking verleende. Naar aanleiding van dit verslag volg de er een langdurige bespreking over de situatie van het openbaar onderwijs in Sneek en de noodzakelijke bouw van Scholen in de nieuwe wijken. Hierbij werd o.a. gepleit voor een houten nood- school in de Lemmerwegwijk, wat door het bestuur onderschreven werd. Beslo- deze aangelegenheid nader te bespreken in een bijeenkomst van de Ouderraad, de hoofden van scholen en twee be stuursleden van Volksonderwijs. Voor af zal cijfermateriaal worden verzameld omdat de cijfers, genoemd in de on langs verschenen nota van B. en W., vol gens verschillende woordvoerders aan vechtbaar zjjn. Volgens het verslag van de penning meester de heer K. de Vries was er een voordelig saldo van 492,54. Beide verslagen werden goedgekeurd. Na de bestuursverkiezing waarbij de heer Ter Horst, die periodiek aftrad, werd herkozen, volgde de behandeling van de voorstellen voor de a.s. Algemene Vergadering. De afdeling zal stemmen vóór contributieverhoging omdat door het inwerkingtreden van de Mammouth- wet het werk van het. Hoofdbestuur zal worden uitgebreid en een bureau voor het verstrekken van adviezen zeer gewenst is. Met nog één uitzondering kre gen de afgevaardigden - de heren IJ. Dijkstra en J. Jonkers - verder vrij man daat. De heer IJ. Buruma, chef van de buitendienst, vertolkte de gevoelens van allen die in deze afdeling werkzaam zijn. Hij roemde bovenal de succesvolle carrière van de jubilaris, die als jongste bediende begon bij een regionaal wer kend bedrjjf en is opgeklommen tot al gemeen procuratiehouder van een thans landelijk bekend middelgroot assurantie- bedrijf. De heer De Vries is echter nog geenszins een oude man. Hjj heeft zich volkomen aangepast aan de geest en de gedachtenwereld van de jonge mensen met wie hij moet samenwerken. Deze spreker liet zijn gelukwensen vergezeld gaan van een radio-toestel en bood Mevrouw De Vries eveneens een blijk van waardering aan. De heer Tj. de Roos, te Ureterp, voor zitter van de Agentenvereniging, haalde herinneringen op uit het verleden en schetste hoe uit de kleine Wiebe de chef- binnendienst van een Maatschappij die er zijn mag gegroeid is. Wij waarderen het zeer dat U daarbij steeds dezelfde prettige mens gebleven is, die steeds een open oor gehad heeft voor onze wensen en verzoeken. Wjj hebben zeer veel respect voor U, zo ver zekerde de heer De Roos, maar stellig heeft ook Uw vrouw hierin een groot aandeel gehad. Spr. wenste de jubilaris namens alle correspondenten geluk en betoogde dat mevrouw De Vries trots op haar man kan zijn en de kinderen met trots kunnen zeggen: dat is üs heit. Een filmprojector bezegelde Denemarken, het land van agrariërs en vissers en met bovendien een zich snel ontwikkelende industrie, liet mooie opnamen zien van het Deen se leven. Dit heuvelige land met zjji. pit toreske boerderijen en weelderige flora is vooral voor rustzoekenden een ideaal va kantieland. Wie meer van een woest landschap houdt, kan in de fjordenlanden Noorwe gen en Zweden aan zijn trekken komen. ■Ook van Zwitserland werden enkele va kantiereizen op het doek gebracht. Wit- besneeuwde bergtoppen, groene bergwei den en snel stromende rivieren vormen tezamen een natuurlandschap, dat dooi vélen reeds bezocht werd en door velen nog bezocht zal worden. Voor wie zon en warmte zoekt en be slist wil zonnebaden is Majorca een ide aal vakantieoord. Vanaf april tot en met oktober organiseert de NC.R.V. reizen per K.L.M. naar dit onvolprezen eiland. Verder werden een paar reisfilms ver-

Sneeker Nieuwsblad nl | 1963 | | pagina 1