Waterpoort-krabbels L Noordelijke gedachten over de industrialisatie te somber Bakkers toonden in Sneek hun vakmanschap Een minister in Sneek i van en WYMBRITSERADEEL IJLST Drs. J. W. de Pens voor 0. H. jongeren: t door Speurder „Het water liej te om dc mond Minister opende Parley wolfabriek in Dokkum Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, 118e jaargang no. 33 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD L Eerste jubilaris bij de firma Th. Tromp Misverstanden rondom Groninger gasbel Donderdag 25 april 1963 Milaan versloeg Dundee met 51 „Toen mijn echtgenote de kop pen in de noordelijke pers, o.a. in het Sneeker Nieuwsblad las over: „verbazing, verontrusting, ver ontwaardiging”, werd zij bepaald somber. Zij voorzag deze week nieuwe koppen in de Friese dag bladen van de volgende inhoud: Dokkum: 754 Bonifacius ver moord; 1963 De Pous zelf ver moord (na opening fabriek)”. Dit zei een glimlachende minis ter De Pous in zijn rede voor de C.H. jongeren in „Ons Gebouw”. *,|L Het Sneeker Nieuwsblad ie een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en „Pouselijk grapje” Het raadsel te Jutrijp- Hommerts is opgelost Airto nam bad in Westersingel bü een groot Niet actueel Betere kansen echtvereni- Dat laat zich denken! Speurder voor Aardgas om Kantoor voor admini stratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon 3005 (O 5150) b.g.g. 4091. king ontlokte aardgas”. voorzien, om vertrappen door het vee te voorkomen. Verschijnt MAANDAGS en DON DERDAGS van in Advertentieprijs 15 ct. jer mm. Bij contract (handels- adv.) lager. Abonnementsprijs t 3. per half jaar. Franco p. post f 3.75 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad In een rede, die de minister van Economische Zaken, drs. J. VV. de Pous dins dagavond in „Ons gebouw” te Sneek voor de jongerengroep van de C.H.U. in de ring Sneek heeft gehouden, is een aantal misverstanden uit de weg geruimd over de Groninger gasbel en de activiteiten, die daarmee nauw verband houden. Voorts heeft de minister verklaard, dat de Friese bezorgdheid over een stagna tie van de industrialisatie in onze provincie al te overdreven en te somber ge tint is. ,,Er zijn”, zo zei drs. De Pous,„nog veel initiatieven en goede kansen in en voor het noorden. Reden tot bezorgdheid is niet aanwezig.” Op een later op de avond gehouden persconferentie heeft de minister bijzonder openhartig zijn standpunt tegenover de pers verklaard, en, indien nodig, verde digd. Op een punt heeft hij, althans volgens insiders, de noordelijke ongerustheid niet weg kunnen nemen. Minister De Pous was van mening, dat de keuze van een nieuw hoofdkan toor niet actueel is, zolang het Staats- gasbedrijf nog bestaat. Pas wanneer dit bedrjjf haar activiteiten zal overdragen, komt die vraag aan de orde. De minis ter zegde toe, de besturen van de noor delijke provincies gelegenheid te geven tot het geven van hun visie, voordat over de standplaats van hef hoofdkan toor wordt beslist. De Vakwedstrijden en de Bakkerstentoonstelling welke gisteren op de Friese Vak- schooldag in „Ons Gebouw” werden gehouden, zijn een succes geworden. Er waren totaal 644 inzendingen waarvan die in de afdeling Banketbakkerij stel lig menig bezoeker (ster) het water om de mond deed lopen, en direct na de opening door burgemeester Rasterhoff liep de grote zaal al vol met belangstel lenden. De kwaliteit was over ’t algemeen ook goed, maar bepaalde inzendin gen mocca-, crème- en vruchtentaarten, cake, eierkoeken (een speciaal Fries product) en alle witte reepkoeken licpc.i er uit. Voor wit brood werden op dertig inzendingen negen prijzen uitgereikt, maar landelijk bezien konden de brood soorten toch beter. Topkwaliteit was er niet, zo verzekerde ons een deskundige. SNEEKER NIEUWSBLAE ver- i en Deze problemen, ontstaan door de wer king van de economische wetten, kun- voortdurend en hierbij zal de mens zich nen wij wel enigszins vertragen, maar moeten aanpassen. Onze gecompliceer- niet ontgaan. Ze komen onweerstaan de maatschappij stelt hoge eisen wat ook baar. ui v uicn - vvivfL - r y namelijk toeristen J - per auto naar het Paviljoen. Ze vonden de deur echter gesloten. De winterslaap duurt daar lang... In de stad speuren Duitse deskundi- t gen evenals vorig jaar weer naar lek- 4 ken in de gasleidingen onder de stra- ten. Ze boren daarvoor in de bodem, 4 wat aan een voorbijganger de opmer- ,ze zoeken zeker naar 4 De minister van Economische Zaken, drs. J. W. de Pous heeft dinsdagmiddag in Dokkum de nieuwe Parley wolfabriek officieel geopend. Reeds enige tijd was een afdeling van deze fabriek vanuit Leiden overge bracht naar Dokkum, dat daarmee des tijds de primeur had, en nadat de pre mieregeling van toepassing werd, de eerste grote nieuwe industrie - vestiging kreeg. Met de opening van de nieuwe fabriek is Parley een nieuwe fase be gonnen in een ruim 90-jarig bestaan. De Italiaanse voetbalkampioen Milaan heeft gisteravond de eerste stap gezet op de weg naar de finale van het toer nooi om de Europese beker. De Italianen waren veel sterker dan Dundee en klop ten de Schotten met 5-1. Op alle onder delen van het spel was de thuisclub be ter. De Milanezen waren 'technisch ge weldig en bovendien veel sneller dan de Schotten, die toch tegen Anderlecht bewe zen hadden er ook wel iets van te kunnen. Zo spelend doet de Italiaanse club een goede gooi naar de beker. Een duidelijke aanwijzing in die rich ting is, dat van de 184 nieuwe vestigin gen, waarvoor in beginsel een premie is toegezegd, er niet minder dan 123 voor rekening van het noorden kwamen. Van de hierdoor verwachte toekomstige ver groting van het aantal arbeidsplaatsen zal bijna 56% aan het noorden ten goede komen.” „P ecu „HM-C na, geieeu voor de vakantie. Maar of onze stad- f genoot daar werkelijk aan toekomt betwijfelt Speurder toch wel. Hij zit nl. nu al te piekeren wat hij nu weer zal maken. In do afdeling Sierstukken kreeg deze fraaie inzending brood van de heer T. Wouda te Harlingen de tweede prjjs. Minister De Pous heeft zich goed gerealiseerd dat hij in Sneek op be zoek was. Ook schijnt hjj wel van zeilen af te weten. De volgende „ont boezeming” tekenden wij uit zijn mond op, toen hij sprak over de ont wikkeling van het noorden. „Hier in Sneek komt mij onwille keurig het beeld voor ogen van de zeiler, die door omstandigheden met zjjn schip aan lager wal is geraakt, die dank zij verleende hulp is kunnen keren, de wind in de zeilen heeft ge kregen en nu met grootzeil en fok ge hesen, de hand aan het roer, zelf weer zijn schip vaart naar zijn doel.” Na de rede van de minister vertolk te de voorzitter de heer Frankena vele gevoelens toen hij de spreker dank bracht voor de gesproken woor den. Overigens liet hij zijn woorden vergezeld gaan van materiële dankbe tuigingen. „U moet toch weten hoe Sneek leeft en wat er is? Wij hebben dat in een klein pakje bij elkaar ge bracht,” zei de heer Frankena tot hi lariteit van de ongeveer honderd belangstellenden. De minister kreeg een pakket met Sneker producten. Mevrouw De Pous, die ook van haar belangstelling blijk gaf door haar aanwezigheid kreeg bloemen. Sneker bloemen uitgraard! „In mei leggen alle vogels een ei” zegt een oud spreekwoord, maar het lijsterpaar in de tuin van het pand aan het Hoogend dat onlangs door de heer E. Metz is aangekocht, heeft blijkbaar niet zo lang kunnen wach ten. Dat had vorige week woensdag al een nest met jongen. Resultaten noordelijk beleid Over de concrete resultaten van het regionale industrialisatiebeleid in het noorden zei de minister: „tussen 1950 en 1962 nam het aantal personen werk zaam in de industrie, in geheel Neder land toe met ruim 175.000 mensen, dat is ongeveer 18%. In de drie noordelijke provincies was dat 42,3%. Vooral Fries land en Drente hebben van deze ontwik keling geprofiteerd. Naar aanleiding van- een motie, die enige tijd geleden in de Friese Staten is aanvaard na lancering van de heer H. de Wilde (PvdA) zei de minister het volgende: „Er is geen sprake van een wezenlijke stagnatie in de industrialisa tie in Friesland. Men ziet dit in het noorden dan ook veel te somber.” Hij onderstreepte zijn mening aan de hand van cijfers en ge tallen van recente datum. De minister zei voorts'van mening te zijn, dat de in dustrialisatie zich in Friesland, en in het gehele noorden, voort zal zetten. „Eventueel, zo zei hij, ook zonder een premieregeling. Door het door het hui dige kabinet gevoerde beleid heeft het noorden betere kansen gekregen dan menige streek in Nederland. De gas vondsten spelen in dit verband een be langrijke rol.” De misverstanden, dje heersten over de plaats van vestiging van het hoofd kantoor van de pas opgerichte Gasunie zijn niet uit de weg geruimd. Belangheb benden in de noordelijke provincies - en wie is dat eigenlijk niet - hebben inder tijd de verontrusting uitgesproken over het feit, dat besloten zou zijn, het hoofd kantoor niet in Groningen te vestigen, omdat o.a. de ambtenaren er niets voor voelden naar het noorden te komen. Het gevoerde beleid Uit een schrijven van de Kamers van Koophandel van de drie noordelijke pro vincies is minister De Pous gebleken, dat bezwaren bestaan tegen de samen stelling van de juist opgerichte Gasunie, met name dat geen noordelijke vertegen woordiger in deze raad is opgenomen. Minister De Pous deelde mede, dat hoe wel een lid reeds in de raad is benoemd, het noorden zeker in aanmerking zal kunnen komen voor de vervulling van de tweede vacature. „Ik zal, aldus de minister, iemand aanwijzen, die volledig begrip heeft voor de gerechtvaardigde verlangens van het noorden.” De kieviten en grutto's storen er zich al evenmin aan. Van de eersten zijn al duizenden eitjes op de mark ten aangevoerd, maar nu de raaptijd weer voorbij is, wordt hun productie angstvallig bewaakt. O.a. in het Vo gelreservaat aan de Groene Dijk, waar ze dit jaar bijzonder produc tief zjjn. Vorige week zaterdag lagen er 88 eieren in 22 nesten, allen „broedtsjes” dus, wat een bijzonder heid is volgens de deskundigen. Vorig jaar op die dag waren er maar 48. Vrjj zeker zijn veel vogels van de lage gebieden naar dit hoger gelegen en droge reservaat getrokken, want de algemene indruk is dat er minder kieviten zijn, omdat de broedresul- taten vorig jaar zeer slecht waren. Grutto-eieren waren er minder, nl. 50 in 3C nesten tegen 70 in 1962. Maar de laatste dagen met het mooie weer zullen er wel meer gekomen zijn. Van de Watersnip, de Tureluur, de Slobeend, de Zomertaling en de ge wone eend zijn zaterdag nog geen eieren aangetroffen. Alle gevonden nesten zijn door de beheerders van het reservaat van nestbeschermers Gods woord als leidraad De C.H.U. wenst te bevorderen, dat overheid en volk zich by hun beslissin gen op het terrein van de staatkunde richten naar het Evangelie. Deze woor den uit het verkiezingsmanifest van de C.H.U. haalde minister De Pous aan op de appèlavond in Sneek. In het Evange lie zijn wel gegeven de richtlijnen maar niet de pasklare oplossingen voor de pro blemen van de concrete situatie van el ke dag. Gods woord biedt een leidraad voor staatkundig denken en handelen. De C.H.U. is echter niet van mening, dat het resultaat van haar streven nu de enig christelijk aanvaardbare oplossing zou zjjn. Haar standpunt is, dat bij de vormgeving van een verantwoorde maat schappij Gods woord fundament en richtlijn behoort te zijn. Dat onderscheidt haar van het socialisme en het liberalis me, aldus minister De Pous. ’s Morgens was er eerst een bijeen komst in de foyer van Amicitia, waar een forum, bestaande uit de heren D. Dijkstra, voorzitter, Ds. J. J. Kalma, Sneek; J. Kooijenga, Schraard en P. Wesseling te Joure een aantal vragen beantwoordde, waarna 's middags half twee de tentoonstelling werd ge- door burgemeester Rasterhoff, die zei een zwak voor bakkers te hebben om dat ze een belangrijke plaats in de sa menleving innemen en in de tweede plaats omdat hjj met de dochter van een bakker getrouwd is. (gelach) Hij sprak er zijn vreugde over uit dat de tentoonstelling in Sneek werd gehouden. Sneek is het centrum van de Friese Zuid westhoek en een interessant terrein voor bakkers omdat de bevolking regelmatig en vrij sterk toeneemt. De aanwijzing als kerngemeente heeft vruchten gedra gen. De laatste jaren zijn er een paar duizend woningen gebouwd, wat ook attractief is voor de bakkers en nu ligt er weer een plan voor 250 systeemwo- ningen en zijn er aanvragen voor hon derden particuliere woningen, wat even eens bepaalde perspectieven opent. De burgemeester betoogde, dat men telkens weer geconfronteerd wordt met bepaalde symptomen in de maatschap pij. Hier geschiedt dat met het onder wijs dat al 25 jaar door de Friese bak kers wordt georganiseerd en ongetwij feld rijke vruchten heeft af geworpen. In de tijd waarin wij nu leven is vak onderwijs wel van zeer bijzondere be tekenis. De maatschappij verandert Opening De heer D. Frankena uit IJlst, voor zitter van de jongerengroep van de C.H.U. in de ring Sneek, merkte in zjjn openingswoord op, dat regeren een moei lijke zaak is. „Ik weet echter zeker, zo zei hij, dat drs. De Pous ook in een nieuw kabinet welkom zou zijn deel van Nederland.” Na het openingswoord samenzang gezang 179. De Friese industriële werkgelegenheid nam toe met 56%, de Drentse, met 74%. Na 1959 was de ontwikkeling van een betere spreiding in het noorden het sterkst. Met de toeneming van de werk gelegenheid in de metaalindustrie spant Friesland eveneens de kroon met een stijging van’ 142%. Mede hierdoor nam de werkeloosheid in Friesland in vier jaar af van 4,5 tot 2,5%. Deze cijfers zijn temeer bevredigend, omdat de migratie belangrijk minder is geworden. Deze ontwikkeling geelt ver trouwen in de toekomst, temeer, omdat een verdere belangrijke groei van de in dustriële werkgelegenheid in Friesland te verwachten is. Op 4 april jl. was het 25 jaar geleden, dat de heer J. H. Meijer, als halfwas kleermaker bjj de firma Th. Tromp al hier in dienst trad. Sinds 1950 is hij coupeur en chef van de kleermakerij met zeven man personeel en de standhouding met de heer Tromp met de collega’s is zeer prettig. Op de jubileumdag had zijn pa troon hem een gouden polshorloge en het personeel hem bloemen aangeboden, maar jl. zondag is het jubileum gevierd met een feestavond in Rest. Piso, waar hij door de heer Tromp in zeer waar derende bewoordingen is toegesproken en het personeel hem nog een fraaie gas aansteker schonk. Ook mevrouw Meijer en de oudste kinderen waren hierbij uit genodigd. De jongsten krijgen nog een autotocht. De heer Mejjer dankte voor al deze hulde, waarbij hij opmerkte de eerste jubilaris te zijn in het bedrijf dat nu 33 jaar bestaat. De avond werd opgeluisterd door pianomuziek van de heer H. Riphagen en verder geheel door het personeel „versierd.” De minister zelf heeft dit vermoeden op de gehouden persfonferentie ten stel ligste tegengesproken. Naar zijn me ning is dit nog een volkomen open zaak. Overigens vond de minister deze kwes tie nog niet actueel. Door het mooie weer in het afgelo- f pen weekeind wa- X ren er al veel zei- 4 Iers en motorboot- vaarders op het 4 meer en ook gin- t gen er velen - voor- J De minister zei voorts, dat de aanwe zigheid van aardgas een stimulans vormt voor de verdere ontwikkeling van de in dustriële ontwikkeling van het noorden. Doordat 25 miljard m3, te leveren tegen een adequate prijs, is gereserveerd voor nieuwe industriële vestigingen, is er Consumptie en distributie. Het gaat in de bakkerij echter niet alleen om produceren. Er zijn ook nog de consumptie en het vraagstuk van de distributie. De eisen van de burgerij worden de laatste tientallen jaren steeds hoger om dat men door het contact met andere landen en werelddelen ziet wat daar ge- beurt. De consumptie is ook niet iets dat by voorbaat vast staat. Ook deze kan gestimuleerd en uitgebreid worden, maar daar is een bepaalde methode voor nodig: kwaliteit en verscheiden heid. Dit alles stelt hoge eisen aan de ontwikkeling van het bakkersvak. Spr. gelooft daarom dat het goed is naar ver hoging van die eisen te streven en daar aan door middel van tentoonstellingen als deze uiting te geven. Deze tentoonstelling, die naar de bur gemeester hoopte, veel resultaten mag opleveren, heeft bovendien nog een bij zondere bekoring door de geste de ten toongestelde producten beschikbaar te stellen voor het gehandicapte kind in onze provincie. Daarmee heeft het be stuur een goede daad verricht. Als blijk van erkentelijkheid van het Gemeentebestuur voor het houden van deze tentoonstelling ,in onze stad bood spr. twee medailles aan, waarna hij haar voor geopend verklaarde. Nadat de voorzitter de heer Raster hoff eveneens een ongetwijfeld smake lijk geschenk had aangeboden, dankte oud-burgemeester Russchen van Workum als vertegenwoordiger van de Stichting Friesland voor het Geestelijk gehandi capte kind, voor de geste haar de ten toongestelde producten cadeau te doen. Hierdoor worden wij in staat gesteld, aldus spreker, morgen de kinderen die hier op school gaan en die in de diverse internaten in Friesland te tracteren”. Hierna werd een dronk uitgebracht op het slagen van de tentoonstelling en gingen de deuren open. De vele bezoeksters werden vanaf 3 uur prettig bezig gehouden door de heer W. Binnema van de firma A. Holkema alhier met een demonstratie „modern bloemschikken”, toegelicht door dia’s. Na een gezamenlijke en gezellige kof fietafel in de foyer van Amicitia werd de dag besloten met de süccesvolle op voering van het blijspel „De Reafin” door de toneelclub „Nim it sa ’t is” te Itens, eveneens in Amicitia. klonk in een „It Grouster Koar” onder leiding van dirigent Bram Feenstra verleende zijn zeer gewaar deerde medewerking. Het grote raadsel is opgelost! De on derwijzers van de enige school in deze dorpen hebben de bewoners een tijdje in spanning gelaten. De tiid. Wat zou dat betekenen? De oplossing is nu be kend. Zo als overal in onze provincie wordt er actie gevoerd voor „Maeyke Hiem.” Ook in Jutrjjp-Hommerts. Woensdagmiddag om drie uur is de actie gestart en nu is het „de tiid” om te geven voor het geestelijk gehandicap te kind. Ze vragen geen geld, maar wel lege flessen, waar statiegeld mee valt te verdienen. Zo komt men toch aan geld! De kinderen hopen dan ook, dat ze enige dagen werk zullen hebben om de flessen in te leveren. Zjj, die al flessen hebben ingeleverd, mogen wel geld ge ven. Hier geldt dus: het is nu de tiid. Tip voor wielrijders, maakt de wielrijders er op attent, t dat op de Leeuwarderweg het rech- i ter fietspad (richting stad) verlegd t is. Het loopt nu achter het nieuwe 4 benzinestation voor garage v. d. Goot f langs. Wielrijders, komende uit de 4 Regenboogstraat, moeten nu direct f recht oversteken en het fietspad ne- 4 men. Overtreding wordt bestraft met t een bon wat de laatste dagen al velen 4 hebben ondervonden. J Bekroningen Verschillende bakkers uit Sneek en omgeving kwamen met hun inzendingen ook goed voor de dag. De kroon span den de gebr. IJpma te Heeg, die in de klasse Friese reepkoek (blank) een eerste prijs met lof van de jury behaal den en tevens nog een derde prijs met hun vruchtentaart. Een eerste prijs ver wierf ook onze stadgenoot S. Postma in de klasse Cake. In*de klasse Friese reepkoek (blank) behaalde O. de Boer alhier een tweede prys en kreeg de heer T. Hilverda te Heeg een eervolle vermelding. De laat ste onderscheiding werd ook toegekend aan de heer O. de Boer alhier voor Zware koek (z.g. Nagemaakte De\c,- ter), aan de heer E. K. Terpstra Gaastmeer voor zijn cake, aan de heer D. Visser te Woudsend in de klasse Eierkoe ken en in de afdeling jeugdige peronen t.e.m. 21 jaar, werkzaam in of in oplei- .ding voor het bakkersvak, aan D. Bu- walda alhier voor zijn inzending in de Wel heeft minister De Pous nu ver klaard dat een dergelijke beslissing nog niet is genomen, maar volgens insiders is uit zijn verklaringen aangaande deze kwestie, duidelijk komen vast te staan, dat het hoofdkantoor niet in Groningen zal komen. Stadgenoot S. van der Wal moet dins dagavond de schrik van zijn leven heb ben gekregen, toen hij bij het verlaten van de C.H.U. jongeren-bijeenkomst in „Ons Gebouw” merkte, dat zijn wagen was verdwenen. Totdat zijn oog viel op een gevaarte in het water van de Wes tersingel, dat bij nader onderzoek de verdwenen Renault bleek te zijn. Een kraanwagen van garage De Vries haalde de „zwemlustige” auto uit de Singel. De oorzaak van de onvrijwillige duik is niet bekend. De wagen, die op de handrem stond, is, zo wordt aangeno men, achterwaarts de gracht ingereden. Voor de familie D. Abma uit de Eerste Woudstraat is het een byzon- dere en blijde week geworden. Het echtpaar Abma hoopt morgen, vrij- dag, hun veertigjarige echtvereni- ging te gedenken. Feest dus. Maar de drie zoons Gerrit, Bram en Siep wonen, resp. f in Canada, Califor- nië en Canada. Geen afstand dus, om op de fiets X. I even over te komen voor het feest. Toch zijn ze gekomen. I In ruim twaalf jaar hadden ze hun ouders, en Sneek, niet gezien. Dat r leverde vreemde situaties op. Vader Abma liep zoon Gerrit voorbij zonder I hem te herkennen en Broer Gerrit X wist niet meer, hoe zyn jongste broer I er uitzag en herkende hem dus ook niet! Na de hernieuwde kennismaking I is er veel gelachen en veel gepraat. grote kans om bepaalde basis-industriën aan te trekken, die dan weer andere vestigingen aantrekken. geldt voor de bakkers en ze zullen in de toekomst nog hoger worden. Honderd jaar geleden. Spr. wierp ook een terugblik in het verleden. Honderd jaar geleden waren hier 32 bakkers op 8863 inwoners. Dat aantal groeide eerst tot 44 maar nu zijn er 30 op rond 22000 inwoners. In diezelfde periode waren er 40 bak kersknechten, maar men wrijft zich de ogen uit als men ziet wat die toen ver dienden. De banketbakkers (toen blijk baar niet zo’n goed vak) werden het slechtst betaald: 75 cent tot ƒ1.25 per week voor een inwonende knecht en 1.00 tot 1.75 voor een broodbakker. De arbeidstijden werden niet vermeld, maar die zullen wel langer geweest zyn dan nu. Ook dit geeft de richting aan waarin het bakkersbedrijf gaat. Deze ontwikke ling confronteert ons met vele pro blemen. In de eerste plaats de productie. Wy kunnen momenteel door de moderne techniek alles en zo veel mogelijk pro duceren. Daarnaast zijn er het algemeen menselijk verlangen meer deel te heb ben aan de welvaart, de verkorting van de arbeidstijd en de vrije tijdsbe steding. Dit geeft weer een nieuw pro bleem! de verhouding tussen productie en tönèn, en deze combinatie van pro blemen dw'ngt tot mechanisatie en con centratie die men overal om zich heen ziet. De vijfdaagse werkweek heeft de vrije tijd gebracht. Velen die anders te druk bezet waren, kunnen nu aan vrije tijdsbesteding denken. Njj zijn f er twee soorten: actieve en passieve. Tot de bijzonder actieve behoort de f heer J. de Bruin uit de Johan Willem J Frisostraat alhier. Wanneer die een uur vrij heeft kan hij onmogelijk rus- tig in een stoel gaan zitten. Hij heeft bepaald een scheppingsdrang. Die drang leidde al tot de bouw van twee f boten en onderstaande foto toont zijn jongste bouwsel, een caravan. Speur- f der zag hem geparkeerd staan naast J het huis van de trotse eigenaar. Be- f gin januari van dit jaar begon de J heer De Bruin met de bouw, die hem totaal tweehonderd uren ingespannen J arbeid heeft gekost, maar nu is hij f op een enkele afwerking na, gereed t 2 4 f

Sneeker Nieuwsblad nl | 1963 | | pagina 1