Verlies voor P. v. d. A, VVO en ARP Echtparen Leenstra in Hommerts en Wierda in Ijlst 60 jaar getrouwd Winkeliers in Woudsend willen een koopavond op vrijdag hebben N.V. Miedema staakt vanaf vrijdag de filmvoorstellingen in het Amicitia Theater I de gemeenten SNEEK, IJLST WYMBRITS ERADEEL van en Naar aanleiding van besluit gemeenteraad: Dit jaar rijksgoedkeuring bouw dorpshuis Woudsend? B. en W. stellen voor het verzoek in te willigen Folsgare wil nog meer bouwgrond hebben Officieel Orgaan Actief Comité Sporthe- langen Sneek verdient medewerking Donderdag 16 mei 1963 118e jaargang no. 39 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Al van voor de trouwdag goede vrienden Onderwijstentoonstelling Ned. Fabrikaat De Kamerverkiezingen Voorstelling voor Maeyke Hiem leverde plm. 500,- op Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en van vereniging Boerenpartij en Ger. Pol. Verb, voor het eerst in de Kamer. „Concurrentie van t.v. bi j bioscopen groot" 9®r' SNEEKER NIEUWSBLAD Ook elders opgehouden de te Dorpshuis Woudsend Tekort Himsterhüs en Elim Brief aan de raad Woning met oudheidkundige waarde Verkeerd beeld dan manen: Fiets op zolder pagina 2 van het eerste blad. Verschijnt MAANDAGS en DON DERDAGS Ook is de directie o.a. van mening dat men een verkeerd beeld geeft door te stellen dat de belasting met de ontvan gen entreegelden fluctueert. „De belas ting moge dan zijn uitgedrukt in een percentage van de recettes, aldus de Kantoor voor admini stratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon 3005 (O 5150) b.g.g 4091. heeft haalt Wiebe samen met zjjn vrien den veel herinneringen op. Op 23 mei komen er wel meer herinneringen los... Nadat deze grond door Dorpsbelangen is opgehoogd, zal deze aan belangstel lende bouwers worden aangeboden. De ze activiteit in een dorp, dat dergeljjke pogingen in het werk stelt om leefbaar te blijven ten voordele van school- en verenigingsleven, stellen B. en W. zeer op prijs. woi- De de Advertentieprijs 15 ct. jer mm. Bij contract (handels- adv.) lager. Abonnementsprijs t 3. per half jaar. Franco p. post f 3.75 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad De woning Woudsend 255, eigendom van de heer M. Klijnstra te Ameisfoort verkeert in een zeer slechte onder- houdstoestand, aldus B. en W. De wo ning komt voor op de voorlopige lijst van Monumenten met als omschrijving: in gezwenkte halsgevel van 1758. Zoals bekend heeft de N.V. Miedema ook in Lemmer en Grouw de voorstel lingen gestaakt door de besluiten van de gemeente. In Bolsward is de zaak nog in behandeling. In Oosterstelling- werf willigde de gemeente het verzoek van de N.V. in, zodat de voorstellingen in Oosterwolde en Appelscha door kun nen gaan. In Sneek draait donderdagavond laatste film: „Woudsymphonie”. Met burgemeester Tromp op de boot... Ook in Hommerts waar het echtpaar Leenstra nu woont wordt geen drukte ge maakt. Eigenlijk hadden ze het daar lie ver stil gehouden, maar ja, dat valt niet mee. Vooral niet wanneer je zo bekend Evenals vorige jaren hebben de be heerders van het „Himsterhüs” te Oost- hem en „Elim” te Scharnegoutum ook over 1962 weer een verzoek gedaan om een zodanige bijdrage uit de gemeente kas, dat het exploitatie-tekort ovêr dat jaar wordt gedekt. Nadien is het B. en W. gebleken dat deze aangelegenheid thans in onderling overleg is geregeld. Ten aanzien van de koopavond stellen B. en W. voor het ver zoek in te willigen en een koopavond op vrijdag tot 21 uur toe te staan. De Ka mer van Koophandel en Fabrieken in Friesland had hiertegen ook geen be zwaar. Ook bestaat al een dergelijke verordening voor andere dorpen in de gemeente. Toen Wiebe Wierda in het huwelijk trad was de wereld natuurlijk heel an ders dan nu. Wiebe weet daar veel van te vertellen. Achterin een boerenwagen, een brik, werd de reis naar het gemeen tehuis ondernomen. „Wie mee wou moest maar zien dat hij er kwam,” ver telde Wiebe lachend. Het echtpaar Wier da heeft nu 39 jaar in IJlst gewoond. Tot zjjn 82ste jaar werkte hij nog, maar toen vond Wiebe het wel genoeg. De fiets kwam op zolder en is niet weer gebruikt. De Ijlster slagerij moest het maar zonder hem stellen. „De jon gens wisten wel raad met die fiets. Hjj bleef niet lang heel.” Wiebe lacht als hjj daar aan denkt. Hij heeft de slechte tij den rondom 1920 ook meegemaakt. Voor al voor de boeren was het toen moeilijk om het hoofd boven water te houder. Als hij daar eenmaal over aan het ver tellen is raakt hij niet uitgepraat. De boerenarbeiders verdienden weinig en de jonge nog minder. Nu hij de tijd Actief man De heer Leenstra is steeds een actief man geweest. Op 40-jarige leeftijd trad hij als correspondent in dienst van de verzekeringmij. Woudsend en daar bleef hij 30 jaar. Van het 25-jarig ambts jubileum heeft hjj nog een aardig aan denken in huis. Mevrouw Leenstra is daar maar trots op. Ook is hjj 28 jaar kerkvoogd van de Ned. Hervormde kerk geweest, terwijl hij in 1904 een van de oprichters van de begrafenisvereni ging was. Maar dat alles behoort tot het verle den want de heer Leenstra doet het nu kalm aan. Zijn vrouw is het daarmee eens. „Hij heeft nu wel genoeg gedaan,” vindt ze. Maar wanneer het even kan is Minne Leenstra in zjjn tuintje te vin den... Maar, zo zegt hij, het wordt me nu toch te zwaar. N.V. Miedema, is nooit een beroep ge daan op de gemeente. Wanneer het be drijf het nu moeilijken gaat krijgen door de maatschappelijke ontwikkeling en in het bijzonder door de televisie, wan neer het bovendien nog extra moeilijk heden ondervindt van verschuivingen op de internationale markt, die een stijging van de inkoop ten gevolge hebben, had het dan niet op de weg van de gemeen te gelegen om door haar houding blijk te geven van enige waardering? Op zaterdag 23 mei 1903 gingen de 26-jjarige Wiebe Wierda en zijn 24-jarige aanstaande vrouw Akke gezeten in een boerenwagen, de zogenaamde brik, van uit Heeg op reis. Tegelijkertijd voer de stoomboot van Lycklema ook vanuit Heeg de wateren op met aan boord de 24-jarige Minne Leenstra en het meisje, dat hij ergens op een boerderij had ontmoet. Het doel van de reis? Het gemeente huis van Wymbritseradeel in Sneek. De ambtenaar van de Burgerlijke stand moet die avond wel moe zijn geweest. Maar voor 30 jonge mensen was het een dag om nooit te vergeten. Maar liefst vijftien paren hadden de grote stap ge waagd en moesten in Sneek in de echt worden verbonden. In het gemeentehuis troffen de paren elkaar. Die ontmoeting was vooruit bekend, omdat men elkaar al kende. Wiebe Wierda had zjjn vrouw van de boerderij gehaald waar ook Minne Leenstra had gewerkt. Dat was voor de twee jonge paren een gelukkige dag. Op 23 mei 1963 is er weer reden tot tevredenheid. Dan hopen de echtparen de dag van 60 jaar geleden te gedenken. kan verwacht 1 van het Kabinet voortgezet en „Met de voortzetting van de bioscoop-exploitatie in Amicitia onder de huidige lasten en omstandigheden worden alleen nog maar de materiele belangen van de gemeente gediend. Het zal ieder weldenkend mens wel duidelijk zijn dat nu de grens is bereikt, wjj het bijltje er hjj neerleggen. Onze directie heeft na over leg met het hoofdbestuur van de Nederlandse Bioscoop Bond besloten vanaf vrij dag 17 mei de bioscoop-exploitatie in het Amicitia Theater stop te zetten.” Dat was de reactie van de N.V. Bioscoop- en Theaterbedrijf Joh. Miedema te Sneek op het door dejjgemeenteraad genomen besluit afwijzend te beschikken op het verzoek tot verlaging van het tarief van de vermakelijkheidsbelasting op bios coopvoorstellingen. Elders in onze krant staat een uitvoerig verslag van de be treffende raadsvergadering. Ook het prae-advies dat B. en W. aan de raad heb ben verstrekt inzake dit geval hebben «ij uitvoerig in onze krant besproken. Naar aanleiding van een verzoek van het bestuur van de Winkeliersvereni ging te Woudsend aan het gemeentebestuur van Wymbritseradeel om voor vrij dagavond een koopavond in te stellen en tevens het sluitingstjjdstip voor alle winkels op zaterdag tot 5 uur te vervroegen delen B. en W. aan de raad mee dat de mogelijkheid voor de gemeenteraad om het sluitingstjjdstip op zaterdag te vervroegen niet bestaat, omdat de bevoegdheid daartoe dan zou moeten wor den toegekend. Het zou nameljjk een inkrimping van werking van deze wet be tekenen, welke ontoelaatbaar zou zijn. Aan de winkeliersvereniging heeft men dit bericht. Door de vereniging Dorpsbelangen Folsgare is de wens geuit de beschik king te verkrijgen over voldoende bouw terrein, zulks in het kader van de be kende actie tot stimulering van de par ticuliere bouw, door uitgifte van goed koop bouwterrein. Volgens het ontwerp - uitbreidingsplan voor Folsgare is wo ningbouw mogelijk aan de noordoostkant van het dorp op het van de heer J. W. Atsma aangekochte terrein van 1450 m2. Aldus berichten B. en W. van Wymbrit seradeel aan de raad. Maar nu Folsgare nog meer bouwgrond wil hebben, heb ben B. en W. contact opgenomen met de heer Atsma om ook het aangrenzende perceel af te staan voor woningbouw. Na enige onderhandeling bleek de heer Atsma bereid nog eens een oppervlakte af te staan ter grootte van 1520 m2. „Dat de raad in meerderheid zelfs niet de minimaal gevraagde faciliteiten ten opzichte van de culturele- en Neder landse films heeft willen overwegen ge tuigt naar onze mening van een onwel willendheid, zoals wij die vrijwel nergens meer ontmoeten. Het is nu wel duidelijk dat het gemeentebestuur Amicitia Thea ter slechts beschouwt als een gestadig stromende bron van gemeentelijke re venuen. De mogelijke opdroging van die bron door allerlei omstandigheden wordt door onze vroede vaderen denk beeldig geacht, aldus de directie van de N.V. Miedema. Het tekort van „Elim” te Scharnegon- tum bedraagt over 1962 ƒ276,57 (1961: voordelig saldo ƒ113,60). Dit ongunsti ger resultaat is voornamelijk te wjjten aan de lagere opbrengst wegens zaal- huur en de hogere uitgaven wegens on derhoud. Evenals reeds eerder gebeurde stellen B. en W. aan de raad voor om ook nu weer de helpende hand te rei ken teneinde - althans voor langere tijd- het exploitatie-tekort te dekken. In het concept besluit dat B. en W. aan de raad voorleggen is evenals vorige jaren de bepaling opgenomen dat 600,- of zoveel minder als ter dekking van het tekort nodig is, beschouwd wordt als een renteloos voorschot. De liefdadigheidsvoorstelling, die gis teravond in het Amicitia Theater is ge houden ten bate van de actie voor Maeyke Hiem is door ongeveer twee honderd mensen bezocht en heeft naar schatting ongeveer 500,- opgeleverd. Zekerheid rond dat bedrag is er echter nog niet, omdat de resultaten nog niet alle binnen zjjn. In ieder geval kan worden vastgesteld dat Maeyke Hiem uit Sneek weer een flinke bijdrage heeft gekregen. Overigens deelde de directie van de N.V. Miedema mee, dat men door het genomen besluit niet verrast doch wel teleurgesteld was. Verder verklaarde de directie teleurgesteld te zijn over de houding van het merendeel der raadsle den. Alleen de KVP-fractie heeft de N.V. in de gelegenheid gesteld een door haar aan de fracties gestuurd re quest naar aanleiding van het advies van B. en W., mondeling toe te lichten. De andere fracties hebben van de ge legenheid geen gebruik gemaakt. „Onwelwillendheid” N.V. Miedema, maar dat doet niets af van het feit, dat zjj ongeacht de totale bedrijfsuitkomsten wordt geheven en zich niets aantrekt van een stijging van inkoop, sociale lasten etc., waardoor de belasting naarmate de verhouding tus sen de ontvangsten en overige lasten on gunstiger wordt, zwaarder gaat drukken. Verder is de N.V. van mening dat het college volledig voorbij is gegaan aan het feit, dat de N.V. een veertig tal ja ren een beschaafd en verantwoord amu sement brengt, een grote activiteit heeft ontwikkeld en vele initiatieven heeft ge nomen, waarvan de gemeente Sneek als zodanig heeft geprofiteerd. Daardoor neemt Sneek op film- en bioscoopgebied in ons land een respectabele plaats in. Voor dit alles, aldus de directie van de De directie vervolgde met te zeggen dat vrijwel in alle plaatsen waar haar onderneming is gevestigd bij de gemeen tebesturen begrip is ontmoet voor de ge wijzigde situatie in het bioscoopbedrijf en men door een tegemoetkomende houding inzake de steeds zwaarder druk kende last der vermakelijkheidsbelasting heeft getoond het voortbestaan van het Theater nog op prijs te stellen. De directie was voorts van mening dat de exploitatie van een groot theater in een middelgrote stad onder de huidige extra druk van 20% vermakelijkheids belasting niet meer lucratief is en zeker niet wanneer men aan de programme ring de hoogste eisen stelt. De voorbereiding van het bouwp'an van een dorpshuis te Woudsend is thans zover gevorderd dat in de loop van dit jaar de rijksgoedkeuring voor de bouw kan worden verwacht. In dit stadium oordelen B. en W. het nodig de nodige bouwgrond aan het bestuur van de Stichting Dorpshuis over te dragen. Voor een goede situering van het dorpshuis achten B. en W. een oppervlakte van 2300 m2 nodig. In deze oppervlakte is niet inbegrepen de grond die nodig is voor de aanleg van een aan te leggen parkeerplaats. Over de aanleg daarvan komt binnenkort een voorstel aan de raad. De prijs van de grond is vastge steld op 13.50 per m2, gelijk aan de prijs, die voor het aangrenzende, onlangs aan de Brandwaarborg. Mij., verkochte terrein gold. Met genoemde oppervlakte en prjjs gaat het Stichtingsbestuur ac- coord. Als Minne Leenstra uit Hommerts eenmaal praat over vroeger kan hij uren doorgaan. Zjjn echtgenote moet hem „Sa kent wol hjer”. Naar aanleiding van het prae-advies van B. en W. heeft de N.V. Miedema door middel van een uitvoerige brief, waarin haar motivering van het verzoek aan het gemeentebestuur uiteengezet werd, nog een beroep willen doen op de raad, in de hoop dat dit college meer welwillend tegenover het vraagstuk zou staan, zo verklaarde de directie. Daarin wordt gesteld dat B. en W. ten onrechte van mening zijn, dat bedrijfs economische overwegingen bij de be oordeling van het verzoek tot tariefs verlaging van de vermakelijkheidsbelas ting buiten beschouwing dienen te wor den gelaten. De vermakelijkheidsbelas ting roomt maar liefst, zo staat in de Zoals wü vorige week reeds meld den wordt morgen, vrijdagavond 17 mei een huis aan huis collecte gehou den ten behoeve van de verbetering en uitbreiding van de sportaccomoda- tie in onze stad: Zuidersportpark - zwembad - sportveld Noorderhoek. Vandaag wordt een circulaire met een enveloppe verspreid, die morgen avond tussen 7 en 9 uur opgehaald wordt. Spontaan hebben daarvoor al le bij de Sportraad aangesloten ver enigingen hun medewerking toege zegd. Ook hierdoor mag blijke i, dat door deze gezameljjke actie boven genoemde uitbreiding resp. verbete ring zeer gewenst is. U weet dat elk bedrag dat U be schikbaar stelt ongeveer het twaalf- voud betekent aan Overheids-subsi- die. Het gaat om een groot bedrag, 160.000,-, aan particuliere bijdragen. De afgelopen maanden is reeds voor verschillende sympathieke doelein den gegeven. U krijgt nu de kans iets voor gezonde mensen te doen, wat ten goede komt aan Uw kinderen en onze stad. Iets, dat U dus direct aan spreekt. Door middel van publikaties en een soort thermometer, een be- dragmeter, kunt U het wekelijkse verloop van de stand volgen. Maakt U de enveloppe meteen klaar? Van de collectant of collectri- ce ontvangt U een zegeltje als be wijs van Uw medewerking. De mu ziekverenigingen en drumbands ge ven hun onmisbare medewerking om U er nog eens aan te herinneren, dat er iets bijzonders aan de hand is en ook om U vooral dank te zeggen voor Uw gave. Voor gezonde mensen en gezonde kinderen in Sneek. N.V. Elke collectant heeft een legimitatiekaart. U mag er gerust wel even naar vragen! Een verzoek om een bijdrage is door de eigenaar ook ingediend bij het Minis terie van O. K. en W. en Gedeputeerde Staten van Friesland. Hierbij is uit gegaan van de verdeling: Rijk 40% - pro vincie 10% - eigenaar 40% gemeente Wymbritseradeel 10% van ƒ2700,- of 270,-. B. en W. zjjn van mening dat het be drag een verantwoorde uitgave voor het behoud van deze woning is en stellen de raad daarom voor dit bedrag beschik baar- te stellen, op voorwaarde dat ook rijk en provincie accoord zullen gaan op eerder genoemde basis. Wiebe Wierda en zijn echtgenote heb ben in de zestig jaren, die zij samen heb ben doorgebracht ai heel wat beleefd. Maar nu de fiets op zolder is gezet kan het allemaal wat rustiger aan. Deze tentoonstelling, die de naam van „Verstandig dus gezond” draagt is op gezet met samenwerking van het Voor lichtingsbureau voor voeding, de stich ting bevordering hygiënische gewoonten en de vereniging voor mond- en tandhy- giëne, het Ivoren Kruis. De tentoonstelling biedt daarom een proloog industriële stands over de ver vaardiging van die produkten die bjj on ze voeding en hygiënische verzorging een rol spelen. Op woensdag 22 mei, des middags om 16.45 uur zal de tentoonstelling officieel worden geopend door wethouder M. Baaijens. Door haar aantal zetels van 49 of 50 te brengen, is de K.V.P. gisteren veruit de grootste party in ons land geworden. Bedroeg het verschil met de P.v.d.A na de verkiezingen van 1959 maar 1 zetel, thans is dit niet minder dan zeven, daar de P.v.d.A. een verlies boekte van vijl zetels en daardoor op 43 kwam. De V.V.D. moest ook een veer laten. Zij daalde van 19 op 16 en de A.R.P, zak te terug van 14 op 13. Winst boekten de C.H.U. die van 12 zetels op 13 kwam, de C.P.N. (van 3 op 4) en de P.S.P. die haar aantal zetels verdubbelde en nu met vier in de Ka mer terugkeert. Het Geref. Politiek Verbond dat in 1959 iets te kort kwam, slaagde er nu in één zetel te veroveren. Opmerkelijk is het de in de Kamer. De invloed van de splinterpartijen was hoewel ze zelf geen positieve resul taten behaalden, in deze verkiezingen terdege merkbaar. Vooral de V.V.D. heeft er schade door geleden, terwijl de ze partij en stellig ook de P.v.d.A. stem men hebben moeten afstaan aan Koe koek c.s. De grootste concurrent voor de P.v.d.A. was echter weer de P.S.P. hoe wel die waarschijnlijk ook Communisti sche’ kiezers naar zich toe heeft gefokt. Een voordeel voor de C.P.N. was even wel dat zij nu niet een concurrerende groep naast zich had zoals de groep Wagenaar in 1959. Na deze uitslag den, dat het beleid Quay zal worden P.v.d.A. buiten spel blijft staan. Zie voor uitslagen Sneek, Wymbritse- radeei en andere gemeenten in ons raj óu De vereniging Nederlands Fabrikaat heeft als onderdeel van haar activitei ten onderwijstentoonstellingen inge richt, waarmee zij beoogt - door middel van voorlichting - de kennis van de ei gen nijverheid te vergroten, eerbied voor het vakmanschap te kweken en de noodzakelijkheid van vakmanschap aan te tonen. Tevens worden de jongeren ge confronteerd met industriële beroepen. Een van deze tentoonstellingen, waar aan een vaste leerkracht is verbonden die bezoekende klassen een uur les geeft zal in Sneek worden opgesteld in het Ge rechtsgebouw. Daarom stellen B. en W. aan de raad voör over te gaan tot de aankoop van een tweede perceel grond van de heer Atsma en beide percelen te verkopen aan de vereniging Dorpsbelangen te Folsgare. De totale restauratiekosten zijn vol gens een ingediende begroting rond 7100,-, waarbij gelijktijdig verzocht is in deze kosten een bijdrage te mogen ontvangen. Genoemd bedrag is, aldus B. en W. te splitsen in 4400,- niet su- sidiale kosten voor inwendige restaura tie en in 2700,- subsidiale kosten, die het uiterlijk aanzien en het behoud van de woning betreffen. Het behoud van nog aanwezige karak teristieke oude gevels in de dorpen der gemeente achten B. en W. van belang, zeer zeker voor Woudsend, waar een sterk stijgende belangstelling voor vreemdelingenverkeer is. Daarom stellen B. en W. het op prijs dat genoemde eigenaar te kennen heeft gegeven de woning te willen restau reren, met de bedoeling deze daarna als week-end en vakantiewoning te gebrui ken. Hiervoor bestaat bij B. en W. geen bezwaar. Opmerkelijk is het succes van de Boerenpartij, ook in Friesland en in de grote steden. Aanvoerder Koekoek doet straks met twee secondanten zijn intre- Het tekort van het „Himsterhüs” be draagt over 1962 1361,44 (1961: 866,16). Blijkens de toelichting van de penning meester is dit ongunstiger resultaat vooral toe te schrijven aan de gestegen verwarmingskosten als gevolg van de strenge winter, die in december reeds begon 200,-)het niet doorgaan van enige bijeenkomsten door de koude (ƒ150,-), de gestegen onderhoudskosten 150,-) en de extra uitgaven voort vloeiende uit de benoeming van een nieuwe concierge (verhuiskosten e.d. 100,-). brief aan de raad, een vijfde deel van de omzetten af, ongeacht de normale lasten, die voor het gehele bedrijfsleven gelden. Het is dus volkomen logisch dat wjj, die op zo uitzonderlijke wijze door deze belasting zijn getroffen, ons tot het gemeentebestuur wenden,” aldus de N.V. Voorts wordt in de brief opge merkt, dat speciaal de enorme concur rentie van de televisie in de argumenten voor een belastingverlaging is betrokken, omdat juist het bioscoopbedrijf het mees te onder de televisie heeft te lijden. Op die dag zal het in IJlst en Hom merts feest zijn. Geen groot feest. Want nu men een dagje ouder is wordt de drukte wat geschuwd en bovendien laat de gezondheid geen drukte toe. Al leen in huiselijke kring zal het wor den gevierd. Na die gedenkwaardige dag in Sneek hebben de echtparen elkaar niet uit het oog verloren. Ook niet toen de familie Leenstra naar Hommerts verhuisde en het echtpaar Wierda in IJlst ging wonen. Komen de Leenstra’s in IJlst dan halen ze bjj Wierda en zjjn echtgenote een kopje thee. Maar omdat de afstand tus sen Hommerts en IJlst voor’ hen toch wel wat al te groot wordt, gebeurt dat niet vaak meer. De vereniging Dorpsbelangen is be reid, aldus B. en W. aan de raad, beide percelen die de gemeente van de heer Atsma kocht over te nemen voor de door de gemeente betaalde prjjs. bent als de heer Leenstra. Ook Mffihe Leenstra en zijn vrouw weten mee tc praten van die „goeie ouwe tijd.” Zij gingen per stoomboot naar het gemeen tehuis en de heer Leenstra is er nog steeds bijzonder trots op dat de toenma lige burgemeester H. M. Tromp mee voer. Ongeveer een jaar na de trouwdag verhuisde het echtpaar Leenstra van Heeg naar Hommerts. Ondanks de moei lijke jaren rondom 1920 heeft de heer Leenstra daar hard gewerkt en van al les aangepakt. Zo was hjj bjj voorbeeld kapper. Eigenlijk is dat gekomen door een boerenknecht die zich moest laten knippen en niet wist waar dat te doen. „O, dat zal ik wel even doen,” zei Minne Leenstra en van die tijd af is hij voor velen de kapper in Hommerts geweest.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1963 | | pagina 1