ers Op de fiets door Nederland trekken lijkt de Varsity Singers prachtig Varsity Singers officeel in het stadhuis ontvangen Geslaagde amateur-modeshow van Firma de Grijs Onderhoud Woningwetwoningen in Wymbritseradeel Sneek was gastvrij: iedereen kreeg een plaats IJLST WYM BRITS ER A DEEL en van televisie Dubbel succes voor familie Veninga in Oosthem Rode Kruis Sneek erg succesvol in Assen „Jongens wie wil Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, Welkom in „our good old town” hebben?"" 118e jaargang no. 40 Maandag 20 mei 1963 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD een Niet Wibe maar Gabe Raadsvoorstellen W y mbritseradeel Wijziging Huisvuil- ophaaklienst Sneek heeft zich een waar gastheer getoond. Het lag in dé bedoeling van het gemeentebestuur om de zanggroep bij particulieren onder te brengen, ook al omdat dan een prettig contact tussen de Sneker be volking en de Amerikaanse bezoekers tot stand zou komen. Dat is gelukt! Iedereen in Sneek wilde eigenlijk wel een Varsity Singer in huis hebben en het heeft geen moeite gekost om voor ieder een plaats te vinden. Wij hadden het ook in onze krant: „Wie wil een Var sity Singer?”. Ook die oproep slaagde volkomen. De heer G. van de Pijpekamp kreeg vele meldingen. Wij hebben een gesprek gehad met enkele van de vrolijke jongens en meisjes, die graag en veel wilden vertellen over hun reis. Bikroaningen priisfraech Rely Jorritsma Founs Boerderijbranden in Maart Gastvrijheid 1THet Smelter Nieuwsblad is gecombineerde uHgave vm NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en Muziek- en zang- concours met avondfeest te Rijs De „kosthuizen” Nieuwe betonindustrie te Uitwellingerga NB SNEEKER NIEUWSBLAD i een in onder- Vernieuwing en uitbreiding verlich- tingsinstallatie Herv. school te Op. penhuizen. belangstelling voor muziek- mag Verscnqnt MAANDAGS en DON DERDAGS af in rioleringen. De curve-prjjs speelt hierbij zeker geen rol. In verband met Hemelvaartsdag wordt het huisvuil, dat normaal op donderdag wordt ingezameld, deze week één dag eerder, dus op woensdag 22 mie opge haald. Kantoor voor admim. stratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon 3005 (0 5150) b.g.g 4091. Advertentieprijs 15 ct. L<er mm. Bij contract (handels- adv.) lager. Abonnementsprijs f 3. per half jaar. Franco p. post f 3.75 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad In het verhaal van de 60-jarige echt vereniging van het echtpaar Wierda uit Ijlst is abusievelijk de naam Wiebe ge noemd. Dat was een fout, die door naamsverwisseling in onze krant stond. Het moest natuurlijk zjjn: Gabe Wierda. De jury foar de priisfraech 1962 fan it Rely Jorritsma Founs, bisteande üt de hearen Tsj. Jeh. de Jong, Skillaerd, J. Noordmans, Ljouwert en G. Koolstra, Leiden, hat ornearre dat fan de 22 yn- stjürde forhalen bikroand wurde (alfa- betysk, neffens skriuwersnammen) De Smjunt, fan Paulus Akkerman, Mar- rum, Et maintenant..., fan Geert Jonk man, Goutum, As Irene komt, fan Tsjits Peanstra, Goutum, Prolooch fan de ien- sumheit, fan Durk van der Ploeg, Stiens, Minske tusken ierde en himel, fan Tr. Riemersma, Loayingea, en fan de 17 yn- stjürde fersen: brief encounter, fan Tiny Mulder, Gou tum. In de maand maart 1963 zjjn achttien boerderijbranden vporgekomen, waarbij de boerderij vernield of zwaar bescha- Ruiin zeventig deelnemers, onderver- was, kreeg mevrouw Veninga behalve deeld in twee groepen: dames en tie ners, hebben elkaar donderdagavond in „Ons Gebouw” de eer betwist te mogen meedingen naar de titel „Naaldprinses van Europa.” De eerste en tweede prijswinnaressen van de dames en de eerste prjjswin- nares der tieners komen namelijk uit in de landelijke finale, die in Amsterdam gehouden wordt. Uit deze finale worden twaalf dames gekozen, die ons land gaan vertegenwoordigen bij de op 23 mei a.s. te Frankfort a.d. Main te houden Euro- finale. Tjjdens hun reis heeft de zanggroep al heel wat beleefd. In Amsterdam logeer de men voornamelijk bij studentengezin nen. Dat leverde een komische situatie op. Een van de Varsity Singers kwam van een kleine wandeling terug en stap te zijn tijdelijk „kosthuis” weer binnen. Vrolijk nam hij plaats aan tafel, praatte, at en dronk, en voelde zich best op zjjn Het Nederlandse Rode Kruis organi seerde in Assen de wedstrijden om de V.O.R.K. beker. Aan de strijd namen 7 heren- en 3 damesploegen deel. De he- renploeg uit Sneek behaalde het hoogst aantal punten en wist daardoor de wis- selbeker te bemachtigen, met 263 pun ten. Ook wist de commandant met 59 punten nog de commandantsprijs te be halen. Het succesvolle team bestond uit: commandant de heer Rentier; hel pers: H. Kleefstra, J. Siersma en R. Bangma. Dit is volgens de directeur in het al gemeen wèl het geval en naar zjjn me ning zouden, wanneer evenals voor de particuliere bouw, per woning dui zend gulden kon worden besteed aan de kwaliteitsverbeteringen van de ma terialen, met name het hang- en sluit werk en de sanitaire en electrische in stallaties veel minder onderhoud vra gen. het Drexel Institute of tournee door Europa De Snekers hebben zich bij het be zoek van de Varsity Singers gastvrij ge toond. De Amerikaanse jongens en meis jes kregen vlot onderdak en dat leidde tot plezierige contacten. De foto toont de Amerikaanse gasten, die onderdak hadden gevonden in de Bloemstraat. Van links naar rechts: mevrouw Weertman en mevrouw Dethmers, Loret Matikie- wiez, de heer G. van de Pijpekamp, Mej. W. G. v. d. Pijpekamp, Kathryn Greenwood, Roger Harris, mevrouw v. d. Pijpekamp (toont onderdelen van het Fries-costuum), Barry Learn en Cla rissa Harris. „Jongens wie uil een televisie heb ben. Die moet dit bnefje even op de bus doen.” Dat zei mevrouw J. Zwart- Hoeksema van het Kleinzand tegen haar kinderen. Daarbjj doelde ze op een slagzin, die ze wou opsturen en waarmee een televisie-toestel was te winnen. De kinderen geloofden mam ma onvoorwaardelijk en waren er vast v»n overtuigd, dat ze door het briefje in de brievenbus te gooien gauw een gratis televisietoestel zou den krijgen. En.... vrijdagmorgen was het zover. Het geloof van de kinderen in hun moeder was niet beschaamd. Mevrouw Zwart bezocht de Melita- stand op de huishoudbeurs in Amster dam en daar kreeg ze een deelne- mersformulier. Samen met haar zus ter stuurde ze een oplossing in. Er is zelfs eerst nog overlegd wie van de dames de winnende slagzin in zou sturen. De zuster van de prjjswinna- res zou dat eerst doen, maar toen zei mevrouw Zwart: „ach nee, geef mij die toch maar en stuur jij deze in.” Dat is gebeurd... een radiotoestel ook nog de extra prjjs van 150,- voor het beste model, ge maakt naar een patroon uit Beyer’s mo deblad. De overige prijswinnaressen wa ren: 3. mej. Hulsebos, Sneek; 4. Mej. Bosma, Bolsward; 5. Mevr. Brouwer, Joure; 6. Mevr. Kloosterman, Lemmer; 7. Mej. Leenstra, Hindeloopen; 8. Mej. Wortman, Balk, en 9. Mevr. Cannegie- ter, Lemmer. Tijdens het beraad van de jury werd nog door een drietal beroepsmannequins een korte show gegeven van snoezige jurkjes in de nieuwe wo-men top-poplins en diolen (een nieuwe synthetische ve zel, die behalve plooihoudend, kreuk- herstellend is), benevens een show van ondergoed. Mevrouw Eenhoorn toonde toonde zich een charmante lady-speak- ster, die de deelneemsters met een goed gekozen woord op hun gemak wist te stellen. Eddy Sanehez tenslotte zorgde voor een beschaafde muzikale omlijs ting van het geheel. Mej. J. Veninga naar Frankfort Uitgaande van de „Inconé” in Neder land werd zaterdag in Amsterdam de landelijke show gehouden, waaraan de eerste en tweede prijswinnaressen moch ten meedoen. Op deze show wist rriej. J. Veninga een derde, prijs te behalen, bestaande uit een twaalfdelige linnen- uitzet. Mej. J. Veninga behoort ook tot de vijftien besten van de 59 dames en mag uitkomen in de Eurofinale in Frankfort a.d. Main. Tot nu toe is die prima verlopen. Over al is grote belangstelling. „En de men sen hier zijn uitermate vriendelijk en gastvrij,” vertelde een meisje. Er klon ken ook nog andere geluiden. Een paar overmoedige jongens vertelden dat ze op de fiets heel Nederland wel door wilden gaan. Dat zal tegen vallen... Zoals bekend komen de Varsity Sin gers na een trip door Duitsland weer naar ons land. Dan nemen ze hun in trek in een jeugdherberg in Arnhem. Vandaar uit zal Nederland bekeken worden en in die tijd treden de Varsity Singers dan ook niet op. De jon gens en meisjes stelden zich daar veel van voor. Vandaar uit wilde men dan ook op de fiets... Ditzelfde geldt voor vele na-oorlogse woningen, waarvan de uitvoering veel te wensen overlaat, met name voor die welke vóór 1952 zijn gebouwd. De ge breken aan schoorstenen, rioleringen, in stallaties, aanreehten en in het bijzon der het binnenschilderwerk, hebben zich reeds lang doen gelden. Het bestuur wil dan ook graag, hoe wel de minister het binnenschilderwerk niet als gewoon onderhoud wil aanmer ken, overwegen wat met de beperkte middelen, waarover het beschikt, in de zen kan worden gedaan, zonder het buiten-onderhoud te kort te doen. De talrijk voorkomende verstoppingen, verzakkingen en breuken in de rio leringen, welke een onevenredig deel van de beschikbare onderhoudsbijdrage vergen, zijn volgens de directeur van gemeentewerken in de meeste gevallen een gevolg van een verkeerd gebruik of het niet op tijd schoonmaken van de leidingen en putjes door de bewoners. Verder is de slappe ondergrond, in 3/4 deel van de gemeente aanwezig, oorzaak van veel onderhoudswerk aan leidingen en rioleringen. Bjj de bouw van woningen wordt evenwel de uiterste zorg besteed aan de Hemelvaartsdag is voor zeer velen een uitgaansdag. Vooral de stadsbewoners ontvluchten op deze dag hun woonplaats om te genieten van de vrije natuur, ten minste als het weer medewerkt. Want daarvan hangt veel af. Niet alleen voor de dagjesmensen, doch ook voor hen, die op zulke dagen iets organiseren en de eigenaren of exploitanten van hotels en ontspanningsgelegenheden. Voor al deze mensen mag gehoopt wor den dat het op de 23e mei mooi weer is. Ook Riis foarüt” te Rijs koestert die hoop, immers zij houdt op Hemelvaarts dag weer haar traditioneel muziek- en zangconeours met avondfeest in het open luchttheater. In de morgenuren is er niets te doen, maar de commissie vertrouwt er op dat vele bezoekers (sters) dan reeds naar Gaasterland zullen trekken om zich in de bossen of aan het strand te vermeien. Hoewel niet te ontkennen valt, dat de belangstelling voor muziek- en zangcon- coursen afneemt, mag toch verwacht worden dat er een voldoend aantal mu- ziekvrienden naar de zuidwesthoek zal gaan om dit concours bij te wonen. In het slagen van het avondfeest heeft de commissie - en o.i. terecht - veel vertrouwen. Er zullen dan ook heel wat sterren uit de wereld der lichte muze optreden, o.a. Willeke Alberti, Anneke Grönloh, Peter Pikos en Tonney Bakke nés. Het muziek- en zangconcours begint om half twee en het avondfeest om acht uur. „Melita geeft, wat de koffieboon heeft,” met die slagzin won mevrouw Zwart het prachtige televisietoestel. Het was een prijsvraag georgani seerd door de firma „Melita” een wereldconcern, dat een practisch systeem van koffiezetten propageert. Binnenkort krjjgt „Melita” een ne venvestiging in Zaandam. „Kort en krachtig, maar veelzeg gend,” was het oordeel van de jury en daarmee had mevrouw Zwart de eerste prjjs verdiend. Zjj was 20.000 deelnemers te vlug af. Twee verte genwoordigers van Melita waren uit Amsterdam overgekomen om de prjjs uit te reiken. Onder het genot van een kopje koffie volgens Melita-sys- teem. Pieter Stuyvesant Burgemeester Rasterhoff richtte, ui teraard in het Engels, een woord van welkom tot de zanggroep. Hjj zei bljj te zijn dat de Varsity Singers nu ook eens in de gelegenheid waren Friesland en in het bijzonder Sneek te bekijken. Hjj ver telde de zanggroep dat Friesland een land met eigen zeden en gewoonten is. Hjj ging verder met te wjjzen op de re laties, die er tussen Friesland en Ame rika bestaan en kwam daarbjj uiteinde- Ijjk op Pieter Stuyvesant terecht, die in vroeger eeuwen Frieslands naam in New York vertegenwoordigde. Hjj heette de Varsity Singers niet al leen welkom als zanggroep maar vooral als vertegenwoordigers van een vrjje na tie, een symbool van een vrjje wereld. Tot slot gaf hjj een korte beschrijving van Sneek. Hjj noemde daarbjj de recreatiemoge lijkheden die de stad en omgeving te bieden heeft en vertelde voorts dat voor al na de Tweede Wereldoorlog het ka rakter van Sneek is veranderd. Toen kwam de industrialisatie sterk naar vo ren, naast de reeds bestaande agrari sche mogelijkheden. Tenslotte wenste burgemeester Rasterhoff de Varsity Singers prettige dagen in zjjn „good old town.” Hjj oogstte een daverend ap plaus. Groeten uit Philadelphia! Namens de Varsity Singers sprak de oprichtei en leider, professor Wallace Heaton, doktor in de muziek en hoofd van de afdeling Muziek van het Drexel Instituut. In Amerika is zjjn naam niet onbekend, omdat hjj de schrjjver is van ongeveer 40 uitgebrachte composities. Hjj zei dat de Varsity Singers graag naar de mooie stad Snèek waren geko men en dan niet alleen om te zingen maar vooral ook om er een kijkje te ne men en te leren van de gebruiken en ge woonten. Namens de burgemeester van Phila delphia, James H. J. Tate, overhandig de hjj burgemeester Rasterhoff een boodschap, waarin de harteljjke groeten van de inwoners van Philadelphia aan de Snekers moest worden overgebracht. Voorts zei hij dat de jonge mensen aan het Drexel Instituut allen hard en seri eus aan de studie waren en dat men al- digd werd. Eén van deze branden kwam voor in Groningen; één in Friesland; drie in Drenthe; vijf in Overijssel; twee in Gel derland; één in Zuid-Hollanddrie Noordbrabant en twee in Limburg. De directe schade door deze branden aangericht wordt geraamd op 858.315,-. Twee van deze branden werden veroor zaakt door het spelen met vuur; één door het starten van vrachtauto; twee door brandstichting; één door gas uit cylinder bjj gasgeiser; één door lekke schoorsteen; één door het verbranden van afval; één door explosie gasfles; één door oliekachel; één door kachel; één door foutieve schoorsteenconstructie, terwijl in zes gevallen de oorzaak onbe kend bleef. Bij deze branden kwamen 19 koeien, 12 stuks jongvee, 56 kalveren, 60 mest- varkens, 18 fokvarkens, 69 biggen, drie schapen, 3.117 kippen en 13.790 kuikens om. De Varsity Singers, de Amerikaanse zanggroep van Technology te Philadelphia, die deze zomet hun derde maken zijn vrijdagmiddag in Sneek aangekomen. Ze werden in het stadhuis verwelkomd en konden daardoor direct kennismaken met enkele specifiek Friese en Sneker zaken, die voor buitenlandse gasten nu eenmaal aantrekkelijk zjjn. Op het programma stond: officiële ontvangst Joor het gemeentebestuur, maar dat is gelukkig niet al te letterlijk opgevat en zo was de samenkomst in het stadhuis bijzonder ongedwongen. Nadat de in fleurige pakjes gestoken jongens en meisjes, die samen de Varsity Singers vormen, een beetje aan de omgeving waren gewend, werd er gebabbeld en gelachen. Dames in het oude Friese kostuum gestoken serveerden een frisse dronk en over al vormden zich aehende en pratende groepjes. Een klein intermezzo leverde de post bode op, die de brieven uit Amerika voor de Varsity Singers bracht. Direct vlogen de leden er op af om iets van pa of ma te vernemen... Ondertussen hadden burgemeester Ras terhoff en de leider van de zanggroep, professor Wallace Heaton, de aanwezi gen vriéndelijk toegesproken. Vele ver- te^nwoordigers van verenigingen woon den de receptie bij. Toen de eerste ken nismaking vlot was verlopen, verdwe nen eensklaps de Varsity Singers uit de raadszaal. „De Parel’’ het draaiorgel van de heer Rindert de Jager stond voor het stadhuis een nummertje weg te geven. Aan belangstelling ontbrak het niet. De leden van de Varsity-groep stonden vol bewondering rondom het prachtige or geltje. Vele mensen in Sneek hadden de gelopen dagen een Amerikaan(se) Aan deze Eurofinale nemen verder amateur-naaisters deel uit Oostenrjjk, West-Duitsland, Zwitserland, België en Luxemburg. Dank zjj de hulp van een aantal grote bedrjjven is het mogeljjk een dergeljjke groots opgezette wed- strjjd in Europees verband te organise ren. Voor deze in Sneek gehouden voorron de bestond grote belangstelling. De heer De Grjjs kon, behalve de jury, de lady- speakster, mevr. Eenhoorn en pianist Eddy Sanehez, ruim 400 bezoekers ver welkomen, die allen bijzonder hebben genoten van de zelfgemaakte en meer malen ook zelf ontworpen kledingstuk ken van de deelneemsters. En al ging het „showen” de een wat gemakkeljjker af dan de ander, trots waren ze allen op hun creatie (en terecht!) De jury, be staande uit mej. Drjjver, lerares Indus trie Nijverheidsschool, mej. de Vries, le rares Huishoudschool, mevrouw Van der Werf, huisvrouw, mej. Jorna, cheffin van een stoffenzaak en de heer Gerrit- sma, directeur van een stoffenzaak, heeft het dan ook heel moeilijk gehad uit al dit fraais de mooiste creaties te kiezen. De tieners openden de show met veelal fleurige en vlotte teeners-japon- netjes. Maar ook geklede jurkjes en ge zellige sportieve standpakjes ontbraken niet. Als nummer 1 kwam hier uit de bus Koosje Veninga uit Oosthem, die behal ve dat zjj een portable radiotoestel als prjjs ontving, ook nog in Amsterdam aan de landelijke finale mag deelnemen. Een prachtige beloning voor haar snoe zig gemaakt meerdelig strandpakje. De overige prijswinnaressen waren: 2. Feik- je Tienstra, Sneek; 3. Atty de Hoop, Heeg; 4. Tiny van der Werf, Bakhuizen; 5. Janny Landman, Sneek, en 6. Grietje de Jong, Koufurderrige. OOk bjj de dames werd felle strjjd ge leverd om de ereplaatsen. Behalve man telpakjes, zomerjurkjes en twee of drie delige ensembles zagen we ook een al lerliefste baby-doll, tuinpak met denim- broek, een snoezig vuurrood ensemble met modieuze hoed en korte cape en nog veel meer moois, te veel om op te noemen. Liefst 26 prijzen waren voor «eze groep beschikbaar gesteld. Hier was de Jukkige winnares: mej. Hoekstra uit St. Nicolaasga met een keurig afgewerkt marineblauw mantelpakje, afgezet met witte bies, die de Necchi-naaimachine mee naar huis kon nemen èn nu de kans krjjgt om via de landelijke finale door te dringen tot de Eurofinale. Het zal bjj de familie Veninga in Oost hem ongetwijfeld groot feest zjjn ge weest, want niet alleen won dochter Koosje de le prjjs bjj de tieners, moeder Veninga werd tweede bjj de dames, zo dat moeder en dochter samen naar Am sterdam kunnen gaan en wie weet... nog verder! En alsof dat nog niet genoeg huis. Nergens zjjn moeilijkheden onder vonden en de verstandhouding was pri ma. De mensen zagen wel wat op tegen een eerste kennismaking - want je moet per slot van rekening „Amerikaans” praten -maar achteraf viel alles mee. De Amerikanen waren vol lof over hun behandeling in Sneek. Er waren gezin nen die zelfs drie of meer Varsity Sin gers in huis hadden. De „staf” zetelde in hotel De Wjjnberg. De Varsity Sin gers hebben in Sneek een prettige tjjd gehad. Alleen was men het unaniem eens: „het is maar zo kort.” Maar wie weet, is er nog wel eens gelegenheid om naar „our good old town” Sneek te ko men, om maar eens met burgemeester Rasterhoff te spreken. De nieuw te stichten „Betonindustrie EFKO” heeft belangstelling getoond voor de vestiging van dit bedrjjf op het industrieterrein te Uitwellingerga. Met B. en W. van Wymbritseradeel is over eenstemming bereikt over de uitgifte van een terrein aldaar, groot plm. 39Ö0 m2, in erfpacht, met het recht van be ëindiging hiervan door aankoop van het terrein. De vestigingsplaats is door de ligging aan rijksweg en grootscheepsvaarwater voor een betonindustrie buitengewoon geschikt en B. en W. verwachten, dat dit bedrjjf, dat start met aanvankelijk zeven personen, zich voorspoedig zal ontwikkelen, waarbjj door de onderne mers gestreefd wordt naar 30 werkne mers. Volgens de voorwaarden voor deze uitgifte, zal de erfpachtster vóór het door haar verkregen terrein een be schoeiing moeten maken. Het is echter de bedoeling met de productie zo spoe dig mogeljjk te starten, waarbjj de ma terialen zowel over de weg als over wa ter zullen worden uitgevoerd. De onder nemers hebben daarom verzocht tot het tijdstip dat deze beschoeiing voltooid is, gebruik te mogen maken van de ge meentelijke loswal er. de daarachter liggende terreinstrook tot een breedte van 15 en een diepte van 60 m. B. en W. hebben hiertegen geen be zwaar, omdat er nog voldoende ruimte overbljjft voor de aanvoer van wegen bouwmaterialen e.d. voor de gemeen te. Zjj stellen dan ook voor tot de uitgif te in erfpacht te besluiten en een rege ling te treffen voor het gebruik van een deel der gem. loswal. In de raadscommissies, belast met het onderzoek van de stukken der Woning stichting over 1959 en 1960 zijn enige opmerkingen gemaakt over de houdstoestand van de Woningwetwonin gen. Het bestuur van de Woningstichting heeft hier op geantwoord, dat, hoewel de zeer laag gestelde onderhoudsnorm per woning in het algemeen voor af doend onderhoud onvoldoende is, dit toch geen overwegende invloed heeft gehad gemak. Pas na de maaltijd merkte hjj dat men hem ietwat vreemd aankeek... Toen kwam uit dat de Amerikaan een ver keerd huis was binnengestapt en bjj „wildvreemde” mensen aan tafel zat. Dat is een prachtig voorbeeld van Ne derlandse gastvrijheid, merkte de Ame rikaanse vertelster lachend op. Overigens legt men bjj de bezoeken aan verschillende landen wel de na druk op het verstevigen met de contac ten tussen de jonge mensen van ver schillende nationaliteiten. Dat vinden de jonge Varsity Singers erg belangrijk. Ze hebben dan ook een prettig aandoende en levendige inte resse in alles wat maar handelt over de jeugd. Ook de zeden en gewoonten van streek en land liggen hun na aan het hart. Zo viel hen in ons land op, dat ontzettend veel koffie werd gedron ken. In Sneek waren ze vol bewon dering voor enkele „wooden shoes,” klompen, die ze zagen. De bestaande verlichting is, ook naar het oordeel van de schoolarts, totaal onvoldoende. Bovendien heeft het P.E.B. de gehele installatie afgekeurd en me degedeeld waaraan een nieuwe zal moe ten voldoen. Het bestuur is derhalve genoodzaakt de nodige voorzieningen té treffen en een beroep te doen op art. 72 der L.O. wet 1920. Na een onderzoek is ook B. en W. ge bleken, dat de bestaande installatie zó uit de tjjd en onvoldoende is, dat al gehele vernieuwing en modernisering een gebiedende eis is. Zjj stellen dan ook voor de gevraagde medewerking te ver lenen. Verkoop bouwterrein te IJsbrecntum Aanvragen zjjn ingekomen van de he ren G. A. Broek, E. -Ozinga, S. de Groot en B. Ozinga, allen te Sneek, voor de bouw van resp, een Bouwfonds-bunga- low Orchidee, bungalows Mimosa en een woning volgens eigen ontwerp. B. en W. stellen voor tot verkoop te besluiten. op het buitenschilderwerk. Wel heeft de natte zomer vertragend gewerkt. Enke le woningen zjjn zelfs helemaal niet aan de beurt gekomen maar die worden dit jaar tegeljjk met anderen geverfd, De medewerking van de schilders was, on danks deze handicap, goed. De gevallen waarin huurders een te gemoetkoming ontvingen in door hen verricht onderhoudswerk, zoals b.v. ver ven en behangen, beperken zich tot en kele voor-oorlogse woningen, alle vóór 1920 gebouwd. Deze zagen er van binnen zo slecht uit, dat, teneinde te voldoen aan normaal te stellen bewoningseisen, eigenlijk een veel grotere tegemoetko ming van de kant van de woningstichting zou zjjn vereist, aldus het bestuur. leen voor ontspanning en als hobby zong. Tct slot sprak hjj de wens uit, dat het bezoek van de zanggroep het contact tus sen de jonge mensen van beide landen zou vergroten. Groeten aan Philadelphia Burgemeester Rasterhoff overhandig de daarna aan prof. Heaton een brief. De inhoud? Harteljjke groeten van alle Snekers aan de mensen in Philadelphia! Vrijdagavond kregen de Varsity Singers in de aula van het Christelijk Museum ook nog een geschenk van het gemeente bestuur. Een voorwerp, dat dé specifiek Friese kunst vertegenwoordigde. Na ontvangst in het stadhuis gingen de gasten naar Njj Nazareth om daar een kijkje te nemen en iets te eten. Vrij dagmiddag is een boottocht over het Snekermeer gemaakt om een inzicht te krjjgen omtrent de recreatiemogelijkhe den rondom Sneek. ’s Avonds gaven de Varsity Singers een concert in de aula van het Chr. Lyceum. Vrijdagmorgen was dat al gebeurd in „Ons Gebouw,” voor de schooljeugd. Zaterdagmorgen zjjn de Varsity Singers weer vertrok ken: op naar Duitsland.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1963 | | pagina 1