bijdragen rond Subsidies en f 22.000.- hoger geraamd Avondmuziek Zuiderkerk Clubmatch Kynologenclub Sneek en Omstr. op 2e Pinksterdag Prachtige zeilmiddag van de K.Z.V.S. maar krachtig IJLST WYMBRITS ERADEEL en van Gemeentebegroting 1963 KORT Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, AVRO wil nieuwe koers Garantie voor exploitatietekort “Kunst aan Allen“ Water Poorters kwamen weer goed voor de dag O.m. hogere subsidie voor Frysk Orkest en Operagezelschap “Forum“ Verdubbeling bijdrage Sneek-Week 118e jaargang no. 42 Maandag 27 mei 1963 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD auto gegrepen IP Bejaarde dame bij oversteken door een „Excelsior”, Scharnegoutum veertig jaar Op 1 juni al nieuwe visacte Selectiewedstrijden Regenbogen voor Kaag en Sneek-Week Heropening telefoonverkeer met Indonesië Hei Sneeker Nieuwsblad k een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en Zeepost Blauwe Week-collectes Eerste prijs voor „The Rocking Stars” Jeugd Automobiel Club afd. Sneek SNEEKER NIEUWSBLAD Sneek-Week Militaire Tehuizen Bureau voor Medische Sportkeuring „Kuust aan Allen” is h van de l’HILIA voor dit doel. lil 1 In 1960 en 1962 heeft de Raad reeds afwijzend op eenzelfde verzoek beschikt. Aangezien er zich intussen geen nieuwe gezichtspunten hebben voorgedaan wel ke aanleiding zouden kunnen geven toe kenning in overweging te nemen advi seren B. en W. het verzoek opnieuw af te wijzen. Kantoor voor admini. stratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon 3005 (0 5150) b.g.g. 4091. Verschijnt MAANDAGS en DON DERDAGS Deze verzoeken vloeien voort uit de aanstelling van een toneeladviseur voor het amateurtoneel in onze provincie. In 1960 en 1961 werden deze verzoeken af gewezen. Thans stellen B. en W. hetzelf de voor. Gereformeerd Centrum voor Gees telijk en Maatschappelijk Werk in Friesland In de eerdaags te houden begrotings- vergadering van de Raad onzer gemeen te komen weer diverse verzoeken om nieuwe of verhoging van bestaande sub sidies aan de orde. B.en W. hebben in deze begroting reeds rekening gehouden met een hoge re raming van totaal 25.255.- en een la gere van 3.520.- zodat de verhoging per saldo wordt geraamd op 21.735.- of rond 22 mille. Ingekomen zijn de volgende verzoeken: Fries Natuurhistorisch Museum Advertentieprijs 15 ct per mm. Bij contract (handels- adv.) lager. Abonnementsprijs f 3. per half jaar. Franco p. post f 3.75 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad 'f 1 4K gebied te blijven vervullen stellen B. en W. voor het bestuur een garantie van 4000.- te verlenen voor het over 1963 te verwachten exploitatietekort. De voorzitter van de „Nationale Chris telijke organisatie van pluimveehou ders”, de heer G. Kramer uit Mildam bij Heerenveen is bij wijze van nrotest tegen de manier waarop de eieren thans verkocht worden op de markt gaan staan met verse eieren. Ongestempelde dus. Het publiek kon dat zeker waarderen, want de heer Kramer verkocht 5000 stuks. Op de markt waren meer eierhan delaars... Arbiter Coenen, die een voetbalwed strijd in Brammen moest leiden heeft een naar weekend gehad. In de laatste minuten van de wedstrijd BÏC-Zutphanla werd de spil van de thuisclub in het strafschopgebied omver gesmeten. Straf schop'. BIC maakte geen fout en scoorde de gelijkmaker. Onmiddellijk daarna floot arbiter Coenen voor het einde. Doch daarmee ontketende de onthutste scheidsrechter een andere strijd. Een flinke vechtpartij I Arbiter Coenen maakte dat echter niet meer mee. Een Zutfenaar sloeg hem met één slag knock-out... In de boezem van B. en W. is de me ning geuit dat de uitgaven van het Or kest in de eerstvolgende jaren een zoda nig niveau zullen bereiken, dat de jaar lijkse lasten, verdeeld volgens de verde- lingssleutel, niet meer door onze en an dere gemeenten zijn te dragen. Een lid van het college heeft in verband hier mede behoefte te verklaren, dat naar zjjn mening reeds in dit stadium de op lossing moet worden gezocht in een sa menwerking op dit gebied voor het Noor den van het land. Vrijdagmiddag omstreeks vier uur de 74-jarige mevrouw S. van der Weide uit Thabor bij het oversteken op de Bols- warderweg door een auto, bestuurd o oor de heer P. Boomsma uit IJsbrechtum gegrepen en tegen het wegdek gesmakt. Mevrouw Van der Weide is met een ge broken linkerbeen in het Sint Antonius Ziekenhuis opgenomen. Het ongeluk gebeurde toen het slacht offer, dat op de fiets van de Oude Dijk, kwam, wilde oversteken. racen meedoen. Gary Davis uit Straatsburg noemt zich zelf wereldburger no. 1. Waarom weet niemand. Maar nu zal de 41-jarige Gary gaan trouwen. Hij ontmoette zijn aan staande bruid in 1949, toen hij op een brug over de Rijn kampeerde om zo te gen de internationale grenzen te pro testeren... Een boer uit Duivendrecht is in een dag een derde deel van zjjn koeien kwijt geraakt. Hij voerde de beesten met nar- cissen-loof vermengd met het gras uit Amsterdamse perken. Na het voederen werden de dieren ziek. Twaalf van de 36 koeien stierven al. Voor vijf andere is weinig hoop meer. De boer was tegen een dergeljjke ramp niet verzekerd. Ge vreesd wordt, dat de bloemen in de perken zjjn bespoten met een vergiftige stof. Al enige jaren kregen de boeren uit de omtrek van Amsterdam het gras gratis... Nederlandse Amateur Toneel Unie en Werkverband Katholiek Ama teurtoneel te Utrecht Een zes jaar oude Duitse herder, die als waakhond op een basis van de Ame rikaanse luchtmacht dient, krijgt binnen kort een kunstgebit. De hond heet Char lie en was de meest gevreesde van de hele basis. Hjj was zo bijterig, dat hij zelfs op ijzeren stangen van het hekwerk ging kauwen. De hekken waren sterker dan Charlie en dat kostte hem vier tanden. Vandaar dat kunstgebit. De tanden zullen een kapitaal gaan .tosten maar de vliegbasis wil Charlie niet kwijt... Wij maken de sportvissers er op at tent, dat men niet meer een maand met de oude visacte mag vissen zoals abu sievelijk jl. donderdag in een artikel in ons blad werd vermeld. Als het vissei- zoen a.s. zaterdag 1 juni ingaat, moeten hengelaars dus al in het bezit zijn van een nieuwe acte. De reeks Avondmuzieken in de Zui derkerk werd gisteravond voorlopig af gesloten. Het ligt in de bedoeling van de commissie voor het orgelfonds deze serie met ingang van het a.s. wintersei zoen weer voort te zetten. Aanvankelijk begonnen op zaterdag-, werd overgegaan op zondagavond, wat goed gezien bleek, want de belangstel ling nam toe. Echter maar voor een paar keer, want bjj de laatste concerten, ook dat van gisteravond, was zeer weinig publiek aanwezig. Het verdient ongetwijfeld aanbeveling de programma’s niet te lang te maken. Men dient er rekening mee te houden, dat een en ander in drie kwartier, hoog stens een uur is afgelopen. Verder ge ven we in overweging in het vervolg ook wat lichter te verteren kost voor te zet ten, want de doorsnee-bezoeker (ster) weet moderne klanken niet, of maar ma tig te waarderen. Zelfs twee Bach-wer- ken na elkaar, kunnen zwaar „op de maag” liggen. Cor Kee heeft eens ge zegd: „Bach kan soms lang doorzeuren” en een oude stafmuzikant beweerde eens in volle ernst: „Bach is een slaap muts!” Uitspraken die wij niet onder schrijven. Integendeel, want groter genie en contrapuntist moet nog geboren wor den, maar Bach kan zijn motieven inder- Wederom zijn verzoeken om subsidie ingekomen voor de Kath. Militaire Te huizen, het Kath. Militair Vormingscen trum, Militaire tehuizen van het hum. thuisfront en steun van de prot. geeste lijke verzorging van het Nederlandse leger. De raad heeft steeds het standpunt ingenomen dat de kosten van dit werk ten laste van het rijk en van kerkelijke en particuliere instanties dienen te ko men. B. en W. zijn van mening dat er geen termen zijn een herziening van dit standpunt in overweging te nemen en stellen voor wederom afwijzend op de verzoeken te beschikken. daad breed uitspinnen. Te lang soms, om steeds te kunnen boeien, vooral als een werk dan ook nog in extenso (dus met alle reprises) wordt voorgedragen, zoals gisteravond het geval was met het adigio uit de Trio-sonate, no. 1, in Es, die door de organist Folkert Grondsma van Njjezjjl, werd uitgevoerd. In de boek delen, allegro moderato en allegro, zat uiteraard meer vaart. De vertolking stond overigens op lof felijk peil, wat ook gezegd kan worden van de „Kleine intraden”, een vijfdelig stuk, van de Duitse componist Herman Schreuder, waarmee Grondsma „ütein sette”. De organist besloot met „Lita nies” van de Franse componist Jehan Aldin. De titel wekte sombere verwach tingen, maar de lichte Franse inslag was duidelijk merkbaar. Dit capriccio achtige nummer werd door Grondsma vlot en vaardig weergegeven. De tweede uitvoerende, de fluitist Rin- ze v. d. Baan, Groningen, leerden wij kennnen als een bekwaam instrumen talist, die zijn goed ontwikkelde techniek paarde aan gezonde muzikaliteit. Hij speelde de zesde Sonate in E voor fluit en orgel van Bach (begeleid door Grond sma) en besloot met „Drie landelijke miniaturen” van B. v. d. Sigtenhorst Meyer, een solo-stuk. Ten behoeve van de exploitatiekosten van de Sneek-Week is van 1958 t/m 1961 aan elk van de beide zeilverenigingen jaarlijks een bijdrage verleend van 500.- Vorig jaar werd deze verhoogd tot 750.-. In verband met de voortdurende stij ging van de kosten mag volgens B. en W. worden aangenomen dat een verde re verhoging van de bijdrage noodzake- Ujk zal zijn. In verband hiermede is de post thans geraamd op 3000.-. Met ingang van vandaag is het tele foonverkeer met Indonesië heropend via Bern-radio. Voor de radio-verbindlng Bern-Bandung zijn de openstellingsuren op werkdagen van 7.00 U.-15.30 u en voor Bandung-Kota Baru op werkdagen 7.00 u-8.00 u. De laatste drie jaren werd aan deze stichting een subsidie van 1500.- ver leend. Door een daling van de vaste in komsten wegens vermindering van het aantal abonnementen ener-, en een stij ging van de zgn. uitkoopsommen ander zijds, zijn de reserves van de stichting vrijwel uitgeput. Een verdere verster king van de financiën is daarom nood- zakeljjk. Teneinde de stichting in staat te stel len haar werkzaamheden op cultureel Volgens het Alg. Dagblad overweegt de Avro een nieuwe koers in te slaan met haar programma’s. Een studiegroep van de omroepvereniging gaat plannen opstellen voor een waarlijk „algemeen programma” een programma waarnaar iedereen constant kan luisteren en kij ken en waarbij de klant koning is, zo heeft de waarnemend voorzitter van de Avro, mr. W. Hoekstra, zaterdag aan- gekondigd in een buitengewone algeme ne vergadering van de Avro in Hilver sum. Uittreding uit de Nederlandse Ra- dio-Unie en de Nederlandse Televisie Stichting zou in de lijn kunnen liggen, voegde mr. Hoekstra er later aan toe. De studiegroep hoopt over tien tot veertien dagen rapport uit te brengen. De Avro is tot deze stap gekomen om dat binnen afzienbare tijd een derde ra dionet en een tweede televisienet mo gen worden verwacht. „De Avro is van oudsher krachtens haar beginselen de al gemene omroep, die uit dien hoofde bij uitstek in aanmerking komt voor de ver zorging van een waarlijk algemeen pro gramma,” aldus mr. Hoekstra. De om roepvereniging wil daarbij rekening houden met nieuwe stromingen in ons volk, voorzover zjj ook in de richting van een universeel Nederlands program ma streven. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterljjk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, ach ter de naam van het schip vermeld. Verenigde Staten van Amerika: ss „Rot terdam” (26-5); ss „Kamperdjjk” (29-5). Argentinië: ms „Cap San Antonio” (30-5). Australië: ms Nürnberg” (26-5). Brazilië: ms „Cap Blaco” (30-5). Brits- Oost-Afrika: ss „Africa” (29-5). Canada: ss „Arkadia” (26-5); ms „Prins Fred. Hendrik” (30-5). Chili: ts „Havelstein” (26-5). Indonesië: ts „Leverküssen” (29- 5). Ned. Antillen: ms „Oranje Nassau” (28-5). Suriname; Z.-Afrika (Rep.) „Pretoria Castle” (26-5); ss „Rempang” (29-5. Inlichtingen betreffende de verzending- data van postpakketten geven de post kantoren. De Kynologenclub „Sneek en Omstre ken” houdt 2de Pinksterdag, 3 juni, een clubmatch in „Ons Gebouw”, Wesler- singel te Sneek. Op 4 mei is van de Raad van Beheer op Kynologisch ge bied bericht ontvangen, dat clubmatches dit jaar tot 10 augustus zijn toegestaan. Het bestuur heeft toen onmiddelljjk aan de Raad toestemming tot het houden van een clubmatch gevraagd, welke op 10 mei afkwam. maken. De keuring van de Friese ras sen, waarbij onze bekende stadgenoot de heer A. Aukema deze keer de Staby’s voor zijn rekening neemt, begint direct om 12 uur. De kampioensklasse wordt nu om circa 3 uur gekeurd, zodat de bezoekers volop gelegenheid krijgen om deze mooie exemplaren rustig te bekij ken. De erekeuring aan het eind van de match hoopt de leiding thans’te circa 5 uur te doen verrichten. (gel.). Springklasse L. en M.: 1. E. D. Koop- mans met Raket 2. K. Koopmans met Meteoor 3. D. Zandstra (W.P.) met Ban co. De subsidie aan dit bureau bedraagt thans 150.-. In verband met de stijgen de kosten heeft het bestuur thans om verhoging gevraagd. Gelet op het be langrijke werk dat dit bureau verricht achten B. en W. een grotere bijdrage verantwoord. Zij stellen daarom voor deze te verhogen tot 450.- per jaar. In de begroting is hiermede nog geen rekening gehouden. De collecte voor de Blauwe Week heeft in Sneek het recordbedrag van bruto 1207.48 opgebracht. IJlst offerde 65,49 Stichting Operagezelschap „Forum” De subsidie aan dit gezelschap be droeg aanvankelijk 1500.- maar werd met ingang van het seizoen 1959-1960 ver hoogd tot 2500.-. Thans heeft het be stuur gevraagd in verband met de per 1 januari jl. ingevoerde salarisverho gingen een extra subsidie te verlenen van resp. 3°/0 en 9% van de in het kader van het nieuwe drie-jarenplan gevraag de subsidie 6.930.-) wat zou neerko men op een bedrag van 830.-. Volgens B. en W. bestaat er aanleiding in zoverre aan het verzoek te voldoen, dat het bedrag van 2500.- wordt ver hoogd met het percentage van de toe gekende salarisverhogingen (12) dus met 12% van 2500.- is 300.-. Zij stellen voor aldus tot wederopzegging te beslui ten. Mijlpaal! - Pluim op de hoed Van Scharne’s muzikanten, In Scharnegoutum graag, Erg graag geziene klanten! „Excelsior” staat hoog, Ja, héél hoog aangeschreven - In dagen van de down’s Heeft men steeds steun gegeven. ,,Excelsior’”s muziek Hóórt bjj de dorpelingen, Die mèt „Excelsior” Het jubilé bezingen. Het korps bood veertig jaar Zijn opgewekte klanken: Begrijpelijk de drang De „keurploeg” te bedanken! Zelfs méér dan dat: als wens Wordt deze dag herboren, Dat Scharnegoutum lang „Excelsior” bljjve hóren! Voor een zo goed mogelijke samen stelling van de teams voor de Kaag en voor de Sneek-Week zullen de prestaties in negen wedstrijden beslissend zijn, zo heeft de Regenboogclub alhier besloten. Hiervoor gelden, met aftrek van ue slechtste prestaties in vier wedstrijden, de openingswedstrijd van de S.Z.C. op Hemelsvaartdag, de seriewedstrjjden van de K.Z.V.S., de zomerwedstrijden van de S.Z.C. op 22 en 23 juni en enige onderlinge wedstrijden van de club zelf. Gisteren werd hiervoor tweemaal ge start. In de morgenwedstrijd was de uit slag: J. de Wilde, Mr. A. v. d. Werf, J. Alberda, H. H. Röfekamp, H. de Vries, A. v. d. Zee en J. Doevendans. In de middagwedstrijd: Alberda, De Vries, De Wilde, Röfekamp, Doeven- dans, V. d. Zee en Mr. V. d. Werf. De club had hiervoor zelf een baan uitgezet die tweemaal gevaren moest worden met een kruisrak van de start naar de verste boei van de Provinciale betonning. Dit rak lag recht in de wind. Er is zeer hard gewerkt om in deze korte tijd alle voorbereidingen, en dat zijn er niet weinige, te treffen. De in-; schrjjvingen zjjn in grote getale binnen gekomen. Meer dan 100 honden zullen mededingen naar de titel „beste hond van de clubmatch”, terwijl buiten mede dinging 12 honden zijn ingeschreven, die reeds één of meer kampioenschappen hebben behaald. Er zjjn niet minder dan 37 rassen. De zes keurmeesters wacht dus een drukke dag om al deze dieren zorgvuldig te beoordelen. Duitse en Schotse herdershonden vormen de groot ste groepen. Hierbij zal het dus moei lijk zijn om de beste groep te worden. Onder de kleinere groepen komen ook zeer interessante rassen voor. Zo zjjn er Berner Sennenhonden, Golden en Labra dor Retrievers, een Amerikaanse cocker spaniel, Pointer, Grote Munsterlander, Steenbrak, Basenji’s die in ons land zeldzaam zijn; het is een Afrikaans ras met een typische mimiek. In de groep dameshondjes zjjn meer dan 10 exem plaren, waaronder zeer mooie, inge schreven. In tegenstelling tot andere jaren zul len de keuringen dit keer reeds om 12 uur ’s middags beginnen. Dit vooral ook met het oog op de belangen van de keurmeesters, die vaak na afloop nog een verre reis naar ’t zuiden moeten Gevraagd wordt financiële steun te verlenen in de kosten van het bureau „Huwelijk en Gezin”, dat spreekuren houdt in Dokkum, Drachten en Sneek. B. en W. menen dat hier voorbands geen taak ligt voor de gemeente en stel len derhalve voor afwijzend op het ver zoek te beschikken. Frysk Orkest Thans is een subsidie geraamd van 20.847.-, wat vergeleken met vorig jaar, ’n verhoging betekent van 2.747.-. Zulks in verband met de in voorberei ding zijnde salarisverbetering van de leden van het orkest. „The Rocking Stars" uit Sneek be haalden Hemelvaartsdag op een klein- kunst-concours te Augustinusga een eer ste prjjs. Het ensemble bestond uit: Cor van Bavel, Clara v. d. Land en Jan Jan sen. De actieve afd. Sneek van de Jeugd Automobiel Club houdt op zaterdag 1 ju ni a.s. in Hotel Bonnema alhier het af- delingskampioenschap van miniatuur- racewagens. Uit de deelnemers worden de beste zes gezocht, die tezamen met de winnaars van de andere noordelijke J.A.C. afde lingen zullen strijden om het districts- kampioenschap. De winnaar van dit kampioenschap zal worden afgevaar digd naar Amsterdam, waar op 22 juni het nationale kampioenschap zal wor den gehouden. De nationale miniatuur-racekampioen (e) tenslotte zal worden afgevaardigd naar de Europese kampioenschappen in Parijs. Dit unieke evenement van de Jeugd Automobiel Club is zeker de moeite waard om bezocht te worden en wie weet schuilt er onder U een racer, die de titel van Europees kampioen waard is. Want ieder die belangstelling heeft voor het met miniatuur-racewagens kan 3e plaats tweede, Th. de Haan met een vierde en een tweede derde. De andere drie zijn praktisch kans loos. Stand aan de kop: A. Graatsma 2914; U. Bakker 1960; Th. de Haan 1734. In de Vrijheidsklasse A evenaarde J. K. de Boer de prestaties van Graatsma. en Zweep. Ook hjj won beide wedstrijden en ver dreef Hero Meindersma, die als 6e en 2e finishte van de kop. Rienk Alberda zeilde met twee derde plaatsen constant en bleef ook derde. Kluitenberg schoof met ’n 2e en een” 6e plaats twee op, zodat Jan Boomsma (4e en 8e) een veer moest laten. J. Eringa Pzn. die absent was, eveneens. Stand aan de kop: J.K. de Boer, Leeu warden 4091; Hero Meindersma 3188; Rienk Alberda 2836; J. E. Kluitenberg 2042. Aan de eerste start van de Valken verschenen drie van de zés ingeschre ven jachten, aan de tweede maar twëe, doordat Hofmeester weer van het toneel verdween. Mr. R. Mulder was beide ifia- len de snelste. Hofmeester zeilde z’n eni- -_L. U—i der Bruin 1 Veen eindigde resp. als derde en twee- Arend Stam 2728; Harry Amster- Karei Boersma 2382; Piet opleveren dat nog groter is dan het ge hele uitgavenbudget. B. en W. menen dan ook dat het ver zoek moet worden afgewezen, wat bete kent dat de subsidiëring van de bestaan de stichting eveneens wordt beëindigd. De kosten van die stichting worden bij toepassing van de nieuwe rfjkssubsidie- regeling volledig gedekt. Zjj hebben zich echter bereid verklaard t.z.t. zo nodig nader te overwegen of aan de nieuwe stichting een bedrag per behandeld ge val dient te worden uitgekeerd. Is lit het geval, dan komen zij hierover nader bij de raad terug. Voor de goede orde merken B. en W. verder op, dat van het instituut voor de geestelijke Gezondheidszorg in Friesland een soortgelijk verzoek is ontvangen. Verzocht is het gem. subsidie, dat voor heen het psychotechn. laboratorium van dit instituut in zijn geheel ten goe de kwam 0,05 per inwoner) te mogen bestemmen voor het kinder- en school psychologisch werk en voor de werk zaamheden van het Medisch Opvoedkun dig Bureau. B. en W. achten inwilliging van dit verzoek aanvaardbaar en stellen voor al dus te besluiten. De landelijke rjjverenigingen van de Zuidwesthoek hielden een streekwed- strjjd te Rijs. De eerste onderlinge ont moeting was begunstigd door fraai zo mers weer. De Water Poorters uit Sneek maakten weer een goede beurt en kwa men, daarvan getuigen de uitslagen, goed voor de dag. Van een gevaarlijke weg gespro ken. Wij kennen ze ook, maar dat is nog niets vergeleken met de wegen in Laos. Daar zijn vijf arbeiders, die be zig waren een bergweg aan te leggen om het leven gekomen. Zjj werden door tijgers opgegeten... en een Chr. Stichting Kinderpsychologie i.o. Van het bestuur van de Chr. Stichting voor-school- en beroepskeuze in Fries land is het verzoek ingekomen om het tot nu aan de instelling toekgekende sub- siedie te mogen bestemmen voor bet onderzoek van kinderen tot 11 jaar, te verrichten door de in oprichting zijnde Chr. Stichting Kinderpsychologie. De nieuwe rijkssubsidiergeling voor de be roepskeuze heeft het bestuur tot het in dienen van dit verzoek gebracht. Het is de bedoeling van het bestuur, dat het tot nu toe t.b.v. hét psycho-tech- nisch laboratorium van de Chr. Stich ting voor school- en beroepskeuze toe gekende subsidie, sedert 1 jan. 1959 0,04 per inwoner, in het vervolg aan de nieuwe stichting wordt uitgekeerd. Uit de overgelegde stukken en uit een nader door B. en W. ingesteld onder zoek is echter gebleken, dat, bij inwil liging van het verzoek de exploitatie van de nieuwe stichting een overschot zal Uitslagen: Dressuur A. klas: 1. mej. Bea Dijkstra (W.P.) met Swiebertje, 100 p.; 2. mej. A. Dijkstra (W.P.), met Quickzilver, 94% P. Dressuur B. klas: L. Mulder (F. M.) met Aus, 104 p. Dressuur L. klasse: 1. E. D, Koop mans, (gel.) met Raket, 103 %p.; 2. D. Zandstra (W.P.) met Hanco, 101% p.;i 3. P. Sweering, (W.P.), met Luitenant, 101% P-; 4. Joh. de Boer (W.P.) met Jonker, 99% p.; 5. A. Sybrandy, (W.P.)„ met Optimist, 98 p. Aanvullingsproef: 1. S. Boersma, Gel.) met Ter Heps, 7, 2. D. Hibma„ (Donia’s) met Sarina, 6.75 p.; 3. P. Sweering met Luitenant, 6.60.; 4. Joh. de Boer met Jonker, 6.50. 5. mej. Bea Dijkstra met Swiebertje, 6.50, allen Wa ter Poorters. Springklasse B.: mej. F. Schotanus, Zaterdagmiddag werden de serieweds-trijden van de Kon. Zeilver. „Sneek” voortgezet. De temperatuur was nu heel wat behagelijker dan de vorige maal en de wind, ditmaal bijna noordelijk, minder krachtig. Bovendien was er zon, zodat het een prachtige zeilmiddag was, die ook veel belangstellenden naar het Kolsmeersland trok. Er werd in omgekeerde richting gestart en de baan in de Kolmeer was zö uitgezet, dat het rak van de start naar de boei noord-oosteiijk van de Roekoepol- le in de wind lag, evenals dat van Gossepalen naar genoemde boei. Ook in het laatste stuk naar de finish moesten een paar slagen worden gemaakt. Op deze rakken werd veel strijd geleverd en de toeschouwers zagen verschillende malen een uiterst spannende eindstrijd met minimale verschillen bij de finish. Van de 98 deelnemers die voor deze wedstrijden hebben ingeschreven, namen er nu plm. 75 aan de strijd deel. Be halve de Regenbogen die een wedstrijd voeren maar de baan vijfmaal moes ten afleggen, zeilden alle klassen twee wedstrijden van twee routes.' De start voor de tweede ontmoeting moest daar om een half uur worden uitgesteld, zo dat de strijd pas om een uur of zes be ëindigd was. In de Flitsklasse kon de leider Jan de Bruin het nu niet verder brengen dan een 3e en een 5e plaats, waardoor hij de kop moest afstaan aan Eric van Del- den, die resp. als eerste en als derde finishte. Leo IJpma, als tweede op re ranglijst gestart, werd in de eerste wed strijd gedisquaiificeerd en finishte in de volgende als achtste, waardoor hij vijf plaatsen zakte. Piet v. d. Zwaag uit Joure, de vorige maal afwezig, was nu weer een geduch te concurrent. De eerste maal finishte hij als tweede achter Eric, maar de vol gende race voerde hij het gehele veld van veertien aan, wat hem tevens de dagprijs opleverde. De stand aan de kop is nu: Eric van Delden 3485 pnt; Jan de 3233; - dam 2531; Karei Boersma 2382; Piet v. d. Zwaag 2253; Leo IJpma 2150. Van de tien inschrijvers in de Jeugd 16 m2 klasse schitterden, de meesten door afwezigheid. De eerste maal waren er maar drie, van wie Frits v. d. Horst won met Jan de Vries achter zich, daar na was ook Wiep Venema verdwenen en streden Frits en Jan met omgekeerd succes. De dagprijs was daardoor voor Jan. Stand: Frits v. d. Horst 2099; Jan de Vries 1798; Zus Heeg en Wiep Venema beide 323. Voor de eerste race in de Vrijheids klasse B vertrokken er zes deelne mers, voor de tweede zeven. Onno Zweep was beide malen de snelste en verste vigde daardoor zijn leiderspositie be langrijk. Met 4103 punten is zijn over winning al bijna zeker. Wilco Berga fi nishte resp. als tweede en vierde en ruk te daardoor met 2297 punten op van de vierde naar de tweede plaats, die niet door Meije de Boer verdedigd werd. Bron, resp. 5e en 7e is derde met 1906. In de Top-klasse maakten Steven Rui ter en Theo Aukema weer samen de dienst uit, en evenals de vorige keer be zetten ze om beurten de kop. De eerste maal won Steven, daarna Theo, die dus weer de dagprijs in de wacht sleepte. Ria de Vries die de eerste maal als derde eindigde, werd uitgesloten omdat ze een boei te weinig gerond had. Piet Kraak nam haar plaats over. Ruiter en Aukema delen wederom met 2914 punten de eerste plaats. Piet Kraak bezet met 1358 punten de derde. Met een eerste en een tweede plaats handhaafde Piet de Jong zich aan de kop in de Pampusklasse. De eerste maai volgde broer Henny als tweede nadat hjj geruime tijd de leiding had gehad, Klaas Jissink als derde, Slob als vierde en Bakker als vijfde. Bakker diende echter een protest in tegen Slob wegens het aanvaren van een boei. Hij werd in het gelijk gesteld, wat Slob 402 punten kost te. De vierde race was voor Bakker, die daarmee een plaats won ten koste van Jissink, die met de finish van de tweede race in ’t zicht nog een bakboord/stuur- boord kwestie kreeg met H. de Jong, en daardoor de derde of vierde plaats verspeelde. De kanshebbers zijn hier: P. de Jong 3715 punten; H. Bakker 2414; H. de Jong 2238; Jissink 1581. De 16 m2 klasse sen. leverde een dub bele zege op voor A. Graatsma, die zijn leiderspositie verstevigde. J. N. U. Bakker bleef met een 2e ms „Kreon” (29-5). en Z-W.-Afrika: ms i ge wedstrijd als tweede uit. Van de. Mr. Mulder heeft dus de leiding met 1758 punten, gevolgd door J. J. v. d. Veen met 980. De strijd in de Regenbogen eindigde met een fraaie zege voor Mr. A. v. d. Werf, die spoedig de leiding nam en de ze niet weer afstond. De Wilde zakte van de tweede naar de derde plaats, Alber da klom op van de vierde naar de twee de. Van der Zee was vierde, Röfekamp vijfde, De Vries zesde, Doevendans ze vende en Zwart achtste. De Vries, die als aanvoerder startte, moet nu de eerste plaats delen met De Wilde, maar beide worden ernstig be dreigd door Alberda en Mr. v. d. Werf. Hier is de stand aan de kop nu: J. de Wilde 1230; H. de Vries 1230; J. Al berda 1105; Mr. A. v. d. Werf 1004.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1963 | | pagina 1