Paus Joannes overleden Groene Kruis nam afscheid van dokter Algra en concierge-echtpaar Tienstra Eindgetuigschrift voor 41 leerlingen Avondtechnische School Toertocht S.Z.C. zeer geslaagd met record aantal deelnemers Vaardigheidsoefeningen voor de B.B.- zelfbeschermingsploegen iaich Kynologenclub Sneek e.o, dit jaar weer prima verlopen f AGENDA^] van IJLST en Contact tussen bestuur en leden moet beter worden Honden met een prima kwaliteit Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL Groep uit Woudsend won de wisselbaker Dinsdag 4 juni 1963 118e jaargang no. 44 DRUFHOUTS NIEUWSBLAD Eindexamen Chr. Kweekschool Sneek Motorrijder reed in Gauw kind aan *-■ Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en Benoemd SNEEKER NIEUWSBLAD Bevorderingen. B-CURSUS (van klas 4 naar 5). vond van kantoor voor admini stratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon 3005 (O 5150) b.g.g. 4091. Versciyjnt MAANDAGS en DON DERDAGS dat staat en Vrijdag slaagden de dames T. J. Hof- J. Vlieg, Kou- het van J. Een jongensrjjwiel, dat tegen een hek stond werd door de aanrijding zwaar beschadigd. Met de jonge Gauwster is het thans redelijk wel. De motorbestuur der treft geen schuld. Hierbij valt op te merken, dat spelen op of naast de rijweg ook in de dor pen is af te raden. Ieder dorp doet er goed aan voor de kinderen een speel weide of tuin aan te leggen. Dit kan ve le ongelukken voorkomen. Overigens was er nog een afscheid. Dokter J. Algra is jarenlang een ge waardeerd lid van het bestuur geweest. Nu hij uit Sneek gaat vertrekken heeft hjj voor die functie moeten bedanken. In een kort afscheidswoord sprak dok ter Algra de hoop uit, dat het contact tussen de leden en het bestuur van het Groene Kruis beter wordt. Daartoe zul len meer leden de vergaderingen moe ten bezoeken, hetgeen mogelijk moet zijn; per 1 december 1962 bedroeg het ledental 3201 tegen 3135 op 1 januari van dat jaar. Een stijging dus. Zondag, de eerste Pinksterdag in de avonduren in Gauw een verkeers ongeval plaats, waarbij de 10-jarige Wie- ger Terpstra enige, naar later bleek niet ernstige, kwetsuren opliep. Geheel in zijn spel verdiept lette de jongen niet op het verkeer. Hij werd aangereden door de heer H. Hylkema uit Nijland. De heer Hylkema, die een motor bestuurde, kreeg geen letsel. De jongen sloeg tegen de grond. Dr. Kerbert van Sjjbrandabu- ren verleende eerste hulp. Mede dank zij het fraaie Pinksterweer namen gisteren een record aantal boten en bemanningen deel aan de toertocht voor zeil- en motorboten welke de Snee- ker Zeilclub wederom voor haar leden had uitgeschreven. De vloot bestond nl. uit niet minder dan 38 schepen, die sa men plm. 150 mensen aan boord hadden. Een aantal dat nog niet eerder werd be reikt. Gisteren hield de Sneker Kynologen Club de jaarlijkse match, die in alle op zichten prachtig geslaagd is. De kwaliteit van de honden was prima. Het aantal inzendingen bedroeg 123 en was zeer bevredigend. Voor het organiseren van zo’n match heeft het bestuur veel werk moeten doen mede in verband met de korte tijd van voorbereiding. Voor de secretaresse, mevr. A. Otto-v. d. Hamme was de zwaarste taak weggelegd, doch met haar medewerkers kunnen zij met voldoening op ’t verloop van deze match terug zien. Ondanks het mooie weer, was het aantal bezoekers boven verwachtingen. Tot leden van de commissie van toe zicht op de werkzaamheden van de ad ministrateur fungeerden de heren A. Es- selbrugge en O. Lindeman. Ook voor>dit jaar kozen de aanwezige leden deze bei de heren. De periodiek aftredende be stuursleden mevrouw A. J. van Andrin- ga-Luiking en de heren P. Jongejans en W. J. Nieuwenhuis zijn allen herkozen. In de vacature dokter Algra is met al gemene stemmen gekozen de heer U. de Bruin. door de heer S. v. d. Zee te Ijlst, die dus de eerste prijs kreeg. De andere veertien vielen resp. ten deel aan de heren I-I. van Dijk, M. D. Ringnalda, J. Post, H. Vrolijk, J. de Boer, S. G. Ruiter, H. Ri- nia, H. van Wieren, C. Banning, P. Hoo- mans, J. Pop, Hendriksma, W. Zjjlstra en H. Zijlstra, allen te Sneek. De prijsuitreiking door de heer Oljj geschiedde in Hotel De Wielen, waar bij het zeer gezellig toeging. De kampioenen: de Duitse Herder „Lexo van de Elfsteden” van A. Bosma, loure (links). Eerste U. (midden) „Gou verneur van de Elfsteden” eigenaar IJ. Bosma, Mantgum, tweede U. Rechts „Victor van de Elfsteden”, eig. Mej. G. Berkenpas, Menaldum, derde U. Om 11 minuten voor acht gisteravond j is Paus Joannes de drie-en-twintigste te Rome overleden. Drie minuten na het overlijden van de Paus deelde radio Va- ticana mede: „De onverbiddelijke ziek te, die de laatste rj landen steeds erger werd, maar de Stedehouder van Chris tus desondanks niet verhinderde om met ontembare wil en herderlijke geloofs- gloed de werkzaamheden van zijn hoge ambt uit te voeren, heeft het sterke ge stel gedoofd.” De bekendmaking eerst in het Italiaans, werd daarna in dertig talen herhaald. Miljoenen Katholieken ne nietKatholieken ontvingen deze niet onverwachte tijding als een verlossing. Als waardering voor zijn vele werk voor de vereniging, bood voorzitter Nieu wenhuis de heer Algra een fraai boek werk aan. De heer Tienstra kreeg een envelop pe met inhoud. In zijn openingswoord sprak de voor zitter zjjn voldoening uit over het feit, dat, na enige moeite, uit 180 sollicitan ten een nieuwe concierge is benoemd. In verband met een wijziging van de ge meentelijke subsidie-regeling is ook voor het Kruiswerk een nieuwe regeling opgesteld, tot ieders tevredenheid. Ook de kinderhygiëne heeft veel energie ge vraagd, maar wordt nu door alle plaat- selijke Kruisverenigingen goed verzorgd. Financiële basis twee moedercursussen in het afgelo pen jaar namen 57 dames deel. De cur sussen in kleuterzorg, ook twee, trokken 40 deelneemsters. ren te richten op het bereiken van een bepaald doel. Dat vermogen behoort te bestaan uit persoonlijk overwicht. Onder het oog van een onpartijdige jury moest door de ploegen worden ge werkt op een object, waar gewonden lagen. Hier was kennis nodig van e.h.b.o. en kennis van gewondentran sport. Eveneens was het nodig om on middellijk een brand in zijn beginsta dium te blussen. De wisselbeker van de Kring werd, voor ’t eerst, behaald door de zelfbe- schermingsploeg te Woudsend met 91 punten (maximaal te behalen 120 pun ten), gevolgd door de ploegen van Warns met 89 punten, Sneek met 85 pun ten, Oudemirdum met 84 punten, Lem mer met 80 punten, Bolsward met 77 punten, Koudum met 75 punten en Bak huizen met 73 punten. Geen der ploegen behaalde een onvoldoende gemiddelde. (Woudsend gemiddeld 7,6 en Bakhuizen gemiddeld 6). Dit betekent dus, dat alle aan de oefeningen deelgenomen hebben de ploegleden individueel in aanmer king komen voor het diploma als geoe fend noodwachter. Volgens het H.B.B. moet er naar gestreefd worden, dat het volgende jaar een veel groter aantal zelfbeschermingsploegen aan de oefe- pingen dSSliMMUXÜ» Penningmeester J. de Boer kon in zijn financieel jaarverslag optimistische ge luiden laten horen. De uitgaven bedroe gen totaal 62.719,02. De inkomsten wa ren 63.013,78, het batig saldo 294,76. Aan contributie werd geïnd 25.019,58, de giften bedroegen 5210,-, aan subsi dies kwamen binnen 22.039,- en aan huur voor het Wijkgebouw werd de kas verstevigd met 8658,25. Secretaris H. Jellema gaf in zijn jaar overzicht een opsomming van de activi teiten in 1962. Daaruit bleek, dat het Groene Kruis zijn taak tot ieders te vredenheid heeft kunnen verrichten, on danks het feit, dat de werkzaamheden Afdeling: Meubelmaken G. S. van Aalsum, Joure; J. Faber, Sneek; W. Jager, Oppenhuizen; F. D. Scholten, IJsbrechtum; D. L. J. Sil- vius, Sneek. A-CURSUS (van klas 2 naar 3). Afdeling: Metaalbewerken T. Hamersma, H. Kats, F. Nieuwhof en J. Riedstra allen te Sneek. Afdeling: Timmeren. A. S. Nagelhout, Woudsend; N. A. J. v. d. Werf, Joure. Van de 115 leerlingen, zijnde het to taal op 31 december van de cursus 1962- 1963, wordt door het overige gedeelte het onderwijs gevolgd in diverse cursus sen voor opleiding vakbekwaamheid, zo als: v.e.v. sterkstroommonteur, 2e Mon teur (VAM), N.V.L.-cursus, alsmede in cursus voor volwassenen. in de loop der jaren sterk zijn uitgebreid. De in 1962 verkregen gemeentelijke subsidie vormt voor het Groene Kruis ’n fianciële basis, die het mogeljjk maakt ook in de toekomst de nuttige en ge waardeerde werkzaamheden voort te zetten. In 1962 zijn door het Groene Kruis 1455 artikelen uitgeleend, waaronder 140 ledikanten, die meer dan twee maanden zijn gebruikt. Het is ook nu weer ge bleken, dat door het beschikbaar stellen van verpleegartikelen in een grote be hoefte wordt voorzien. De wijkverpleeg sters hebben in 1962 veel en goed werk gedaan. Er zijn 8125 bezoeken afgelegd. Het aantal patiënten, dat voor wijkver pleging in aanmerking kwam bedroeg 294. Het bureau voor zuigelingen is door 611 moeders met baby’s bezocht. Naar het kleuterbureau gingen 639 kin deren. De reuma en kankerbestrijding vergden resp. 307 en 469 bezoeken en er werden zeven nieuwe gevallen van t.b.c. geconstateerd. Uitbreiding bejaardenzorg Donderdag slaagden voor de akte van bekwaamheid voor onderwijzer (es) de dames A. Lijcklama a Nijeholt, Lollum; A. Veldhuisen, Bant (N.O.P.) en M. C. de Visser, Bolsward en de heren J. Ris- selada, Hemelum en M. Osinga, Longer- hous. ma, Sneek; U. Hornstra, Heerenveen; R. R. Osinga, Sneek; P. Speerstra, IJlst; J. Stavinga, Poppingawier; W. Visser, Workum; G. de Vries Sneek; F. Groen, Bozum. Aan 1 leerling werd een verklaring uitgereikt. Lascursus Gevorderden (Booglassen). C. Amsterdam, Hindeloopen, G. de Groot, Sneek; H. Kempenaar Ijlst; S. v. d. Meer, Oudega (W); J. Muizelaar, IJlst; H. Prins, Sneek; H. Rienstra, Hommerts, Ypke Veldhuis en Yde Veld huis, Tirns; R. P. de Vries, Sneek; H. v. d. Wal, Workum. Geen getuigschrift: 2. Op vrijdag 24 meï, maandag 27 mei en dinsdag 28 mei j.l. werden in Woudsend de z.g. groepsvaardigheidswedstrjjden voor ploegen van de georganiseerde zelfbescherming der B.B. gehouden. Volgens het Hoofd Bescherming Bevol king, de heer D. de Vries te Sneek, is er met bijzonder veel élan gewerkt door de ploegen in hun geheel en door de ploegleden individueel. Hoewel volgens het H.B.B. in verschillende opzichten veel te wensen overbleef, mag dit nog kleine begin, toch moedgevend worden genoemd. „Ik heb respect voor de ploe gen welke deelgenomen hebben, temeer daar er ploegen bij zijn geweest, die slechts een dienstverband hebben een half jaar,” aldus het H.B.B. Gebleken is wel tijdens deze groeps- vaardigheidsoefening, dat de zelfbe- schermingsorganisatie staat en valt met het samenspel tussen leiding „blok hoofd” en geleiden, dit is „de ploeg in haar geheel.” Een leider die een goed overzicht wil hebben over de verrichtingen van zjjn mensen stelt zich daar op, waar hij het geheel kan overzien en contact kan hou den met zijn medewerkers. Zeer be langrijk is, dat hij zich laat horen op die momenten, dat aanwijzing noodzakelijk Leiderschap is te beschouwen als het vermogen wa het handelen van ande- De uitslag van de keuring was als volgt: D. Dog-reu „Glen van Marien- waard” H. J. Wolfs, Oosterwierum no. 1: St. Bemard-reu „Singelinski” mevr. J. v. d. Meer-Zjjlstra, L’warden no. 1, zelf de ras; teef „Alma fan ’t Njjlan,” D. de Hoop, Wommels no. 3, zelfde ras; reu „Beno” R. Hiemstra, Warns no. 2, zelf de ras, teef „Pal” B. Couperus, Lollum, no. 4; New-Foundlander-teef „Zita van het Zuiderzeeland” J. Idsinga, Noord- wolde no. 1; Boxer-reu „Erik van de Banjerhorst” W. Zeilmaker, Drachten le U; idem reu „Wodan” K. Terpstra, Bolsward 6e Z.G.; idem reu „Samoea” H. Zandstra, Sneek 7e G; idem teef „Katinkace” W. v. d. Werk, Woudsend 5e Z.G.; idem teef „Anoeska” A. de Boer, L’warden 2e U; idem teef „Antsje fan ’t Hoarnleger” J. de Vries, Oenkerk 3e Z.G.; idem teef „Argonda” H. Wouda, Workum 8ste G; idem teef Sacha” G. Bok, Bolsward 4e Z.G.; Duitse Herder-reu „Fristo v. d. Waan- sinkhook” A. Verwer, Sneek 4e Z.G.; idem reu „Arno fan de Tsjuntgumer- terp” F. Kerkhof, Joure 7e Z.G.; idem reu „Gouverneur v. d. Elf steden” IJ. Bosma, Mantgum 2e U; idem reu „Tom v. d. Elf steden” C. Boersma, Oude ga (W) 8ste Z.G.; idem reu Argos van Haus Reina,” Th. Popping, Heerenveen 6e Z.G.; idem reu „Lexo v. d. Elf ste den,” A. Bosma, Joure, le U; idem reu „Victor v. d. Elfsteden” mej. G. Ber kenpas, Menaldum 3e U; idem reu „Lion v. d. Elfsteden,” E. Kor, Assen 5e Z.G.; idem teef „Beatrix v. d. Ritt- meister” Joh. Dotinga, Bozum 8ste G; idem teef Paola v. d. Elfsteden” R. Fennema, Sneek 2e Z.G.; idem teef „Brandagi” J. Duinstra, L’warden 7e G; idem teef „Olgina v. d. Elfsteden” IJ. Bosma, Mantgum 3e Z.G.; idem teef „Astra v. d. Brekkenpolder” P. Koop- mans, Hommerts 5e Z.G.; idem teef Astrid v. d. Posbank” C. Boersma Ou dega (W) 1ste U.; idem teef „Vera v. d. Elfsteden, F. Soepboer, Hallum 4e Z. G. ; idem teef „Klif” S. v. d. Bosch, Sjj- brandaburen 6e G.; idem teef „Mike v. d. Elfsteden” L. Buwalda, Harich 10e m.; idem teef „Lexa vom Brabantland” R. Baarda, Burgwerd 9e G.; Schotse Herdershond-reu „Alba” N. de Jong, Drachten G.; idem-reu „Radjaah” Tj. Rienstra, Scharnegoutum G.; idem reu „Rolandtore” Tj. M. v. d. Kamp, Oude ga W. G.; idem reu „Fries”, D. Schil- stra, Woudsend G.; idem reu „Bruceho” H. de Vries, Hardegarjjp le Z.G.; idem reu „Bingohe” H. Smid, Workum 2e Z. G.; idem reu „Lexuster” D. v. d. Wal, Joure, G.; idem teef „Anitta” W. v. Swinderen, Sneek G.; idem teef „Greta- de” H. de Vries, Hardegarijp G.; idem teef „Arra v. d. Blonde Duinen” V. IJn- tema, Joure 2e Z.G.; idem teef „Hen- nya” H. de Vries, Hardegarjjp 4e Z.G.; idem teef „Sinda” H. Bekema, Blauw huis G.; idem teef „Affra v. Cerama” J. Visser, Hindelopen 3e Z.G.; idem teef „Afra v. d. Schapzkiste” J. Visser, Hin delopen le U; Schetland Sheepdog teef „Noska Bess v. d. Südhoek” F. v. Kui ten, Joure'2e Z.G.; idem teef „Horna Sjonnie v. d. Südhoek” mw. W. Krom hout v. d. Meer, Joure le Z.G.; Belg. Herder, Groenendaeler-reu „Buffalo v. 't Schepershoes” B. v. Heek, Rijssen le Z.G.; Berner-Sennenhond-reu „Arjos van ’t Skepershoes” zelfde eig. no. 1; idem reu „Alfo v. 't Hessenheem” J. Posthumus, Drogeham no. 2; Bouvier- reu „Kingg” W. de Vries, Hardegarijp le Z.G.; idem teef „Rixt” J. de Vries, Oenkerk 3e G.; idem teef „Tekla” A. Hoeksema, Hardegarijp le Z.G.; idem teef „Jegaline,” L. Canrinus, Bolsward 2e Z.G.; idem teef „Pitha” Sj. Rekers, Workum 4e G.; idem teef „Anjaci” zelf de eig. 5e G.; Golden Retrievers-reu „Deyne Hiem’s Othello” P. Hofstra, De heer M. Corbier, onderwijzer aan de Sint Thomas van Aquinoschool alhier is met ingang van 1 september benoemd tot leraar aan de katholieke muloschool in Hoorn.” Onze vroegere stadgenoot de heer D. v. d. Zweep, thans onderwijzer aan de R. K. Huishoudschool te Harlingen, is benoemd tot Hoofd van de R. K. school te De Weere (N.H.). Dinsdag 4 juni Orgelconcert door Feike Asma in de Martinikerk te Sneek. Aan vang ’s avonds 8 uur. Zaterdag 8 juni Dagboottocht Ned. Ro de Kruis voor chronische zieken. Zaterdag 8 juni Seriewedstrijden Kon. Zeilver. „Sneek” voor leden en jeugd leden. Start van 14.10 af. Woensdag 5 en donderdag 6 juni Demon- stratie-show Firma M. Troelstra in Hotel „De Wijnberg”. Geopend op 5 juni van 14-22 uur en 6 juni van 10-22 uur. Zondag 9 juni Kerkconcert in de Her vormde Kerk te Oosthem, ’s avonds 8 uur, Een gedeelte van de schepen verza melde zich in het Jachthavenkanaal bjj het Burgemeester de Hoop Park, van waar onder veel belangstelling om 20 minuten voor tien gestart werd. Het vertreksein werd gegeven op de Alba tros van de vicevoorzitter P. Oljj Szn., welk schip, kenbaar aan de grote wjjd uitwaaiende clubvlag, de leiding had. Buiten het kanaal, in de stad en tijdens de vaart naar Heeg sloten de andere deelnemers zich bij de vloot aan. Via het Zomerrak, de stadsgracht, de Geeuw en het Vai- werd Heeg bereikt waar de schepen ligplaats kozen in de pas ge reed gekomen keurige haven. De be manningen kwamen daarna in café Wes- tra bijeen, waar koffie gedronken werd en instructies gegeven voor de wedstrijd welke weer aan de tocht verbonden was. Deze hielden in dat ieder mocht varen zo hij wilde. Zeilschepen mochten dus zowel zeilende als op de motor of af wisselend de wedstrijd volbrengen. De route liep van Heeg via een ge deelte van het Heegermeer, door de Jel- tesloot en over de Langweerder wielen naar Langweer, alles recht in de wind, zodat op de meeste zeilschepen van de motor gebruik werd gemaakt. Het eer ste schip kwam om 3 uur binnen, het laatste plm. 4 uur. Van allen werd de tijd van aankomst genoteerd en uit deze tijden bij loting de winnende tijd van 1 uur 58 min. en 45 mg. aanaawezan. Deze was gemaakt De bejaardenzorg had volop aandacht van de wijkverpleegsters. Er zijn in 1962 maar liefst 5039 verpleegbezoeken afge legd en dat cijfer is hoger dan ooit tevo ren. De stijging wijst op uitbreiding van de taak, die het Groene Kruis op het ge bied van de bejaardenzorg heeft. De waakdienst onder leiding van zus ter H. Oppedijk loopt prima en er wordt i stra, Heidenschap, IJ. druk gebruik van gemaakt. Aan de dum en R. van Solkema, Oudega (H.O.). er-Muller langhaar F. Verf, Sneek le; Welsh Terries-te’ef „Tanny” H. Ferwerda, Sneek no. 1; Fox- Terrier „Baeto’s Happiness,” P. Am sterdam, Sneek no. 1; Dwergkees reu „Weston” J. v. Slooten, L’warden 1 Z. G. ; idem teef „Saskia v. d, Petershoe- ve” H. Visser, Sneek le U; Dwerg-Poe- del-teef „Jeldo v. d. Vieversburg’’ J. Tjjseling Drachtster Compagnie le Z.G.; idem teef „Tinkade” K. ter Schuur, Sneek 2e G.; Pekingees-teef Maastun nels Queen Mary” mej. J. Dijkstra, Sneek 1ste U.; Cavalier King Charles Spaniel-reu „Fanfare for Robinio” J. Woudstra, Oudega W. 1ste Z.G.; idem teef „Fanfare for Sun-Rise, zelfde eig. 1ste U.; D. Dw. Pinscher-reu „Joy van Rodenaer,” L. Rijkeljjkshuizen Ure- terp le U.; idem reu „Dobby” H. v. d. Heide, Franeker 2e U.; Dwerg-Schnau- zer-teef „Anoesha” mej. D. de Jong H’veen, le Z.G.; MAltezer-teef Jossien- tje v. h. Erinkveld,” mej. J. Sjoerdsma, Wieuwerd 2e Z.G.; idem teef „Carla v. h. Erinkveld” zelfde eig. le U.; Kam- pioensklasse no. 1; Engelse Setter teef „Angel fan de Griene Greiden” mevr. A. Otto-v. d. Hamme, Sneek no. 2; Fran se Bulldog-teef „Bianca van 's Graven made” G. Kingma, Leeuwarden, no. 3 Belg. Herder, Groenendaeler-teef Bon ny” B. v. Heek, Rijssen, No. 4; Ierse Setter-reu „Arien v. Wolmerum” W. v. Gemert, W. Terschelling no. 5; St. Ber- nard-teef „Ullegonda” fan ’t Heitelan mevr. J. v. d. Meer-Zjjlstra „L’warden” no. 6; Ierse Setter-teef „Afke v. Wolme rum” W. v. Gemert, W. Terschellin no. 7; Berner Sennenhond „Aln?,/7fT ’t Wachterheim”, B. v. Heek NO. 8 Bull Terrier Teef, Amalthea” K. v. d. Schoofi//||||| Beste hond van de mate Herdershond-reu „Lexo v. c’ A. Bosma, Joure. Vrijdagavond werd in de Technische school alhier aan 41 leerlingen der Avondtechnische school het eindgetuig schrift uitgereikt. Vooraf hield de directeur de heer J. H. Stubenitsky een toespraak tot de ge slaagden, waarin hjj opmerkte dat een studie beginnen erg gemakkelijk is, maar vaak blijft het bij de goede voor nemens. Met jullie is dat echter niet het geval geweest, aldus de directeur. Jul lie ontvangen allen ’t getuigschrift. Het is niet gemakkeljjk geweest, vooral tij dens de strenge winter voor hen die van buiten kwamen en soms ver weg wonen. Maar dat de meesten toch altijd kwamen noemde spr. een prestatie. Tot slot wekte hij de geslaagden op nu door te zetten en op het gebied van de techniek steeds bjj te blijven. Nooit tevreden zjjn. Na de uitreiking van de getuigschrif ten drukte de heer Stubenitsky zjjn oud- pupillen nog op het hart ten opzichte van zich zelf nooit tevreden te zjjn, maar ontevreden in een drang en een wens om voort te gaan. De geslaagden: B-CURSUS Afdeling: Meubelmaken B. Bjjma, Heeg; G. de Jong, IJlst; M. v. d. Wal, Sch. goutum. A-CURSUS Afdeling: Timmeren A. Hoekstra, Oppenhuizen; P. Rienstra, Hommerts; H. K. Tolsma en P. IJssels, Sneek. Afdeling: Metaalbewerken K. S. Bakker, Sneek, H. Deden en J. Faber, Woudsend; J. de Haan, Sneek; K. Hoogeterp, Gaastmeer; L. de Jong, Sneek; A. Njjdain, Jutrjjp; T. Seinen en R. Kroeze, Sneek. Afdeling: Schilderen T. Elzinga, Scharnegoutum; G. Valke- ma, Oudega (W); T. v. d. Zee, Balk. CURSUSSEN Lascursus Beginners (Booglassen) M. Andringa, Joure; J. Bosma, Sneek; H. C. Ferbeek, Oudega (W); G. Holke- Sneek le U, idem teef „Deyne Hiem’s Carmen” mw. H. Huges-Smeding le U (beste)Griffon-teef „Rixt”mw. L. AI- kema-Beekhoven, Sneek le Z.G.; Coc ker Spaniel-reu „Siegfriedt” J. Schaef fer, L’warden le Z.G.; idem teef „Briket fan de Skeane Stripe”, mevr. M. Pander- Zandstra, Sloten 1ste Z.G.; idem teef „Rea fan de Skeane Stripe,” zelfde eig. 2e Z.G.; Amerikaanse Cocker-reu „Mar- gay’s Casabe Showmaster” mw. M. Bos-Elkins, Sneek le U; Eng. Setter- teef „Van Kywneets Annabel” mw. A. Otto v. d. Hamme, Sneek le U.; Gordon Setter teef, „Fria” mw. J. Rusticus- Dijkstra, Drachten le U.; lerse-Setter- teef „Timbo”, S. Hilverda Oosterlittens, le U; Pointer-teef „Rappa”, mej. D. de Jong, H’veen le U.; Grote Munsterlander-teef Ilona” F. v. d. Meulen, Sneek le U.; Wetterhoun-teef „Houkje” C. v. d. Meulen-Davids, Sneek le U.; idem teef „Mamke” N. Nieuwen huis, Bolsward 2e Z.G.; Staby houn-reu „Hedzer” J. Hanenburg, Sneek le U.; (beste) idem teef „Adelle” G. Albada, Harich 2e U.; idem teef „Rixt” mw. T. v. d. Marel-de Koster, Witmarsum 3e Z.G.; idem teef „Stabjj” H. Kempe naar, IJsbrechtum 4e m; idem teef „Mapke” B. Kuperus, Idskenhuizen 5e Z.G.; middenslag-Poedels teef „Briska” D. Gielstra, Workum 1 G.; Bassenji- reu „Udo v. d. Fronsel” J. Jongsma, H’veen le; idem teef „Fenna v. d. Fron- so, zelfde eig., ie; Dalmatiërren „Nocky of Fala Hill,” J. Posthumus, Drogeham le Z.G.; idem teef „Glauke van Paradisis Nobilium” H. Boerman, Rjjssen le U.; idem teef „Sitade” S. v. Dijk, Harich 2e Z.G.; idem teef „Nobi- lia” H. Boerman, Rjjssen 3e Z.G.; Eland-hond reu Folly” J. ten Hoeve, Dongjum 1ste; idem reu „Benny” A. Douma, H’veen 3e; idem teef „Bjorna” mevr. A. Bongma-Wallner, Grouw no. 4; idem teef „puck” J. Hoekstra, Ping- jum no. 5; idem teef Brenda” G. Bangma, Grouw no. 2; Steenbrak-teef „Flux v. d. Keizerstad” mevr. G. Mejj- er-Muller Sneek le U.; Dashond-reu .Clown v. d. Hohlen Eiche” In de donderdagavond in het Wijkge bouw aan de Westersingel gehouden al gemene ledenvergadering heeft Groene Kruis afscheid genomen concierge en magazijnbeheerder Tienstra, die wegens de pensioenge rechtigde leeftijd eervol ontslag kreeg. Ook mevrouw Tienstra werd in de hulde betrokken en kreeg een fraaie bloemen mand. Voorzitter dokter W. J. Nieuwen huis zei in zijn afscheidswoord dat het echtpaar Tienstra de veranderingen die zich in het Groene Kruiswerk hebben voltrokken van nabjj heeft meegemaakt. Niet alleen was de heer Tienstra con cierge en magazijnbeheerder, maar ook was hij een zeer gewaardeerd adviseur van de commissie voor het gebouw. Zelf heeft hij ook vele karweitjes in het Wijk gebouw opgeknapt. Ook mevrouw Tien stra had haar aandeel daarin. Op 1 de cember 1946 werd het echtpaar Tienstra benoemd tot beheerder van het Wijkge bouw. Die functie hebben ze nu dus 16 '/j jaar bekleed. Thans is tot beheerder benoemd het echtpaar A. Zuidema uit Bolsward. Eindelijk wist men de Paus uit zjjn bewonderenswaardig gedragen Ijjden verlost. Het pontificaat van Paus Jo annes heeft precies vier jaar, zeven maanden en zes dagen geduurd. De overleden Paus zal in de geschiedenis vermeld staan als een der grootste. Zjjn werk was veelomvattend en ge richt op de wereldvrede. Daarnaast zag de wereld hem zoeken naar wegen, en middelen om bruggen te slaan over de kloof tussen Oost en West. Ook niet Katholieken waardeerden de Paus om zjjn vredelievend werk. Bjj miljoenen mensen heeft zjjn werk een onuitwisba re indruk achtergelaten. Zjjn vernieu wende geest zal de Katholieke kerk nog jaren na zjjn heengaan ten goede ko men. Advertentieprijs 15 ct. jer mm. Bij contract (handels- adv.) lager. Abonnementsprijs t 3. per half jaar. Franco p. post f 3.75 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad

Sneeker Nieuwsblad nl | 1963 | | pagina 1