Raad bracht vele 2 sectie-rapporten verlangens samen in en Waterpoort-krabbelt wensen Boeren in de Zuidwesthoek moeten hun tijd verstaan IJLST W Y M BRITS E R A DE EL en van door Speurder G. J. Hageman op bijeenkomst ANAB: Anjerfonds keerde subsidies uit Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, éw-Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave ven NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en 118e jaargang no. 45 Donderdag 6 juni 1963 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD ^=3 Nieuws van comité Sportbelangen Taakverdeling B. en W. centraal stellen Naast sportraad ook een Culturele Raad laag mogelijk Aandacht voor de veemarkt I Verontreiniging wateren wel verontrustend Verzekering tegen ontsnapte herten Vermakelijkheidsbelastin g niet van de baan Meer scholen noodzakelijk I Vrachtvervoerders opgelet Naar aanleiding raad een aantal op- Eksamen Frysk Drachten - Harlingen wordt zondag in Sneek gespeeld Ouden van dagen hadden geslaagd uitstapje Nieuws van „Neptunus” De gemeente voelt alles voor een veilig verkeer. Woensdagmid dag waren de schilders van gemeentewerken op de Prins Hendrik kade druk bezig de strepen te witten, die het verkeer in goede banen moeten leiden. Het was een aardig gezicht, ze stonden op een rijtje achter elkaar te werken. Prijs aardgas moet zo van de gemeentebegroting 1963 van Sneek heeft de en aanmerkingen gemaakt, die thans zijn verschenen. De conclusies en wensen zijn samengevat in twee rapporten, samengesteld door twee secties, gevormd uit de raadsleden. De eerste sectie bestond uit de heren B. de Vries, (voorzitter), W. G. Baarda, I. Bergsma, H. de Blauw, W. van Dijk, Th. van der Werf en J. Zeilstra. De tweede sectie uit de ge meenteraad voor het onderzoek van de gemeentebegroting was als volgt sa mengesteld: C. J. Berkhout (voorzitter), mevrouw K. Sipkens-v. d. Hoek, G. Boomsma, M. A. Boonstra, Tj. Joustra, J. J. Lampe en E. Metz. De twee vrij „lijvige” rapporten bevatten heel wat wensen en verlangens van de raad. D SNEEKER NIEUWSBLAD B.B.weggegooid geld? Ber- „Met el- Zie verder pagina 2. startte hij Handels- en industriestad in de Toch verbeterd Subsidiebeleid goed besproken deze Stortplaatsen van vuil ar- Verkorting werktijden Sanering noodzakelijk Gasprijzen Toekomstbeeld: sluitende begroting? Lage zonneschermen Taakverdeling Een lid uit de eerste sectie heeft mee gedeeld dat zijn fractie de taakverde- Kantoor voor admim. stratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon 3005 (0 5150) b.g.g. 4091. Verschijnt MAANDAGS en DON DERDAGS ven de straat zjjn aangebracht. Het lid was van mening, dat voorschriften hier voor misschien zouden helpen. oppassen... dat Advertentieprijs 15 ct. jer mm. Bij contract (handels- adv.) lager. Abonnementsprijs f 3. per half jaar. Franco p. post f 3.75 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad Voorts zouden ook de mogelijkheden tot het verlenen van faciliteiten op het gebied van de vermakelijkheidsbelasting hierbjj betrokken moeten worden. Ook werd door een lid de vraag ge steld of B. en W. willen doorgaan met een passief subsidiebeleid, of dat er aanlei ding kan zijn een actief beleid te voe ren, in welk geval een Culturele Raad goede diensten kan bewijzen. Van de in 1962 gehouden Anjerfonds collecte in Friesland is een bedrag van 17.250.- uitgekeerd aan verschillende verenigingen en instellingen. Over de sanering van de boerenbedrij ven merkte de heer Hageman op, dat de kleinere bedrijven zullen moeten ver dwijnen. De kleine boeren zullen ander werk moeten zoeken. De heer Hageman was van mening dat er mogelijkheden genoeg waren. De sanering wordt, zo zei hij, ook in andere bedrijfstakken doorgevoerd. Het is noodzakeljjk! De bijeenkomst stond onder leiding van de heer D. Spoelman uit IJsbrech- tum. Fan de 171 dielnimmers oan it eksa- men foar it Fryslan- diploma A. kamen der 139 troch, wer under: A. J. Alkema, jfr. A. M. Beeksma, H. de Boer, jfr. W. Sj. Sevensma, A. Sinne- ma, üt Snits. P. Bonsma, Itens. B. Hofstra, Pop penwier, K. Koopmans, IJsbrechtum, B. R. de Vries en jfr. A. Waslander, Toppenhuzen en J. M. Twjjnstra, Twel- legea. Fan de 17 B-kandidaten kamen der 16 troch, wer Under: K. Postma, Poppen wier. Bij de begroting v^n het reinigingsbe- drijf wordt opgemerkt, dat de stads grachten de laatste tijd minder goed schoon worden gehouden. Uitbaggeren der grachten, speciaal die van het Grootzand kwam een der leden gewenst .voor. Bij de eerste sectie heerste alge mene verontrusting over de steeds ver dergaande vervuiling van de stad. Ook werd geklaagd over het vele vuil dat in de stadsgrachten drijft, waarbij in het bijzonder aandacht is geschonken aan de erbarmelijke gevolgen van de goede renmarkten op dinsdag en zaterdag op het Grootzand. Naar aanleiding van de begroting van het gasbedrijf vroeg een der leden van de tweede sectie zich af welke gevolgen het in Friesland en Slochteren gevonden aardgas voor de prijzen zal hebben. Met veel nadruk werd ook gevraagd de gas prijzen zo laag mogeljjk te houden. Een ander lid had met enige bezorgd heid kennis genomen van de nota, die de gezamenlijke werkgevers aan de minis ter van Economische Zaken stuurden en waaruit is gebleken, dat het de bedoe ling is, dat belangrijke bedrijven het gas rechtstreeks en dus niet via de gemeen ten zullen betrekken. Het sectie-lid acht het echter zowel in het belang van de verbruikers als van de gemeende, dat de levering over de gemeentelijke dis tributiebedrijven loopt. Ook is een der sectieleden van me ning, dat verschillende open plekken in de stad, zoals de vroegere Van der Hey- buurt door de mensen als stortplaats van allerlei vuil en rommel wordt ge bruikt. Het lid vroeg zich af, of tegen dergelijke misdragingen ook kan worden opgetreden. Betere afsluiting van de ter reinen zou misschien helpen. Bjj de bespreking van het openbaar slachthuisbedrijf kwam de vraag naar voren of B. en W. iets hebben onderno men om het gebruik maken van het slachthuis door andere gemeenten te animeren. Het subsidiebeleid van B. en W. is door de raadsleden nog eens grondig be sproken. Door enkele leden werd gepleit voor een nota van B. en W„ waarin een overzicht wordt gegeven van de verleen de subsidies, waarbü het cultureie be lang wordt afgewogen en tevens reke ning wordt gehouden met de verkregen baten. Hierbij zou eerst het bedrag be paald moeten worden dat de gemeente voor deze subsidiëring zou willen beste den. Daarna zou een verdeling gemaakt kunnen worden welk totaalbedrag aan verschillende manifestaties zou worden toegewezen. Ondanks dat de besprekingen van daag nog werden voortgezet, verklaarde de heer Hageman woensdagavond al te weten, dat de onderhandelingen niet zul len slagen. De motivering van de boe ren zou volgens de heer Hageman zijn: „dat kost ons te veel administratie- werk.’ ’In Drente wordt op het inkuilen wel toeslag gegeven. want enkele mensen, die op de Ge dempte Pol hun auto’s parkeren, on dervonden maar last van de zwerver en reden hem op het trottoir. Wie, o wie weet er iets van? De Pinksterdagen brachten extra drukte. Ook op het Sneekermeer. De gevolgen zag Speurder nog ter hoog te van het paviljoen. Daar lag een beschadigde 16 M2, die schipbreuk had geleden! Heel was hjj niet meer... In het belang van de voetgangers vroeg een lid controle op de zonnescher men. Hij zou gaarne vernemen hoe hoog de zonneschermen in het algemeen bo-Hageman bestreed deze motivering. Door een lid uit de eerste sectie werd gevraagd of burgemeester en wethou ders met hem van mening zijn, dat elke cent die aan de Bescherming Bevolking wordt besteed, weggegooid geld is. Een der leden was van mening, dat de subsidie aan de IJswegencentrale kan worden beëindigd, gelet op de slech te toestand van de ijswegen in de afge lopen winter. Ook de fluoridering van drinkwater kwam ter sprake. Een lid van de eerste sectie vroeg, of B. en W. de tijd rijp ach ten voor het nemen van een positief be sluit inzake deze kwestie. Het tonnen stelsel moet uit oogpunt van volksge zondheid zo snel mogelijk verdwijnen, was de mening van een ander lid. Te vens werd gevraagd of bij B. en W. ook plannen zjjn voor de bouw van een over dekt instructiebad voor kinderen. Een doorstromingsverordening werd bepleit, opdat mensen met een goed in komen niet in de goedkoopste huizen wonen, terwijl gezinnen met een klein inkomen in dure huizen vertoeven. De sanering van de binnenstad kwam aan de orde, toen een raadslid vroeg enkele oude bouwvallige percelen in de binnen stad te saneren. Het fietspad langs rijks weg 43 in de richting Joure werd door een sectie-lid te smal bevonden. Hjj zou gaarne pogingen zien dit pad te verbre den. Een ander lid stelde de vraag wan neer de realisering der plannen voor het Kleinzand tegemoet kunnen worden ge zien. Is de Houkesloot voldoende diep of moet hjj dieper worden gemaakt, nu dat met het Prinses Margriet kanaal ook ge beurt, zo vroeg een lid uit de eerste sec tie. De stand van de thermometer per 22 mei wees op een bedrag van 14.536,93. Een goed begin is het hal ve werk! Tot 6 juni werd per bank en giro een bedrag van 1748,96 ontvangen. Het totaal tot nu toe ontvangen be drag is dus 16.285,89. Naar aanleiding van de begroting van het woningbedrijf merken enkele sec tieleden op, dat de mogelijkheid ge creëerd moet worden onder bepaalde voorwaarden de zogenaamde woning wetwoningen in eigendom over te dra gen aan de bewoners. Een ander lid wil, dat van gemeentewege propaganda wordt gemaakt voor eigendomsover dracht van woningwetwoningen aan de bewoners. Ook werd het houden van een enquête onder de bewoners bepleit. De pleiter hiervoor achtte de overdracht van woningen een gezond middel voor de vorming van eigendom. Vervuiling van de grachten In de Zuidwesthtoek zijn minder arbei ders beschikbaar dan in de rest van Friesland. De oorzaak hiervan is, dat vele arbeiders een hekel aan de veehou derij kregen, omdat men zich niets van de arbeiders aantrok. Vele arbeiders gingen toen over naar de industrie. De heer Hageman illustreerde zijn woorden met enkele cijfers: in ’58 waren in Wym- britseradeel 410 arbeiders werkzaam bij de veehouderij. In 1962 bedroeg dat aan tal 329, hetgeen een verlies van 24% is. Dit percentage ligt in de Zuidwesthoek hoger dan elders in Friesland. Wanneer de arbeiders, werkzaam in de veehoude rij, gegarandeerd zou worden, dat men een keer in de twee weken weekeinde zou hebben en dat ook ver der de hand aan de geldende bepalin gen ten gunste van de arbeiders zou worden gehouden zou het verloop van de arbeiders veel minder worden, aldus de heer Hageman. Zelfs zouden dan arbeiders van de in dustrie terug keren naar het boerenbe drijf. Dit kan echter alleen wanneer de boer zjjn tijd verstaat en spontaan deel wil nemen aan onderzoekingen op het gebied van betere arbeidsvoorwaarden. Ook de arbeider moet zich houden aan de geldende bepalingen ten aanzien van de verkorte of vijfdaagse werkweek. Het tempo van de verbetering van de ar beidstoestanden wordt, aldus de heer Hageman, bepaald door de houding van de onwilligen. Als maatregelen hiertegen wordt aan bevolen zo mogeljjk de mentaliteit van de bevolking te verbeteren, het drijven de vuil geregeld te verwijderen met be hulp van een praam, het politie-toezicht tot het uiterste te verscherpen en onder ogen te zien of het mogelijk is aan de standplaatsvergunningen van de markt- verkopers een voorwaarde te verbinden, waarbij het schoonhouden van de omge ving wordt opgelegd en bij het in gebre ke blijven de vergunning wordt inge trokken. Een der leden trekt het in twij fel of met de bestaande personeelsbezet ting van de reinigingsdienst de stad wel schoon kan worden gehouden. Nee, dacht een raadslid, dat is niet mogelijk, wanneer de talrijke en hoge in vesteringen in ogenschouw worden ge nomen. Een lid van de eerste sectie zou gaar ne zien, dat het structuurplan voor be langstellende burgers uit de doeken werd gedaan. Dat zou kunnen in een bij eenkomst met belangstellenden, waarbij een deskundige een en ander zou moe ten toelichten. Ook werd aangedrohgen maatregelen te nemen tegen de overlast van brom fietsen in de binnenstad. Dat zou moge lijk zijn door voor bepaalde uren een rij verbod voor bromfietsers in te stellen. De heer Hageman deelde voorts me de, dat besprekingen op landelijk en pro vinciaal niveau geleid hebben tot een loonsverhoging van 102,50 tot 108,70 per week voor de arbeiders in de vee houderij. Een belangrijke verbetering is naar zijn mening ook de verkorting van de werktijden in de akkerbouw- en vee houderij sector. Per 12 mei 1963 is voor de arbeiders werkzaam in de akkerbouw in principe een vijf-daagse werkweek ingevoerd. Alleen in de oogstperiode kan hiervan worden afgeweken. De heer Hageman noemde dit een mijlpaal in de geschiede nis van de strijd voor een redelijk be staan voor de landarbeider. In de veehouderij is de situatie ook verbeterd, doch niet in een zo gunstige mate als in de akkerbouw. V’orig jaar is in enkele provincies, o.a. in Drente, een regeling getroffen, waarbij de ar beiders werkzaam in de veehouderij 26 vrjje weekeinden per jaar hebben. Ook in Friesland werd hiernaar gestreefd, maar dat is niet gelukt, omdat de boe ren van mening waren, dat dit een on mogelijkheid was, daar er dan voor hen geen vrije tijd zou overblijven. De heer scha in het strijdperk treedt. De dames van Neptunus spelen tevens een wed strijd tegen ORCA uit Leeuwarden. Nep tunus traint elke dinsdag en donderdag avond na 8 uur in het Zwembad, uiter aard alleen voor de B- leden. De voetbalcompetitie 1962/’63 loopt ten einde, doch de Sneker voetballiefhebbers krjjgen nog een extraatje voorgescho teld. Zondag wordt namelijk in het Sportpark aan de Leeuwarderweg de beslissingswedstrijd tussen Drachten en Harlingen voor het kampioenschap van de 2e klas A gespeeld. Deze ontmoeting is nodig geworden, omdat Harlingen Pinkstermaandag Drachten met 3-1 klopte. In die wedstrijd toonde Harlingen zich over alle linies de betere ploeg, maar dit wil niet zeggen dat de Haven stadbewoners zondag zonder slag of stoot zullen winnen. Integendeel, wij verwachten dat Drachten zich na zijn uitstekend seizoen nog eens tot het ui terste zal geven en dat de bezoekers een spannende en enerverende kamp zullen zien. De organisatie van de wedstrijd be rust bjj de vereniging „LSC”. Sneek is een levendige stad, was het oordeel van een lid uit de tweede sectie. Wie Friesland noemt denkt ook aan Sneek. De voortgaande industrialisatie is voor Sneek van groot belang. Naast staalstad is Sneek ook in de eerste plaats een handelsstad. In dit verband noemde het lid de vee markt van groot belang en waard er veel zorg aan te besteden. Ook in de andere sectie vormde de veemarkt een punt van bespreking. Gepleit werd voor over dekking van een gedeelte van de vee markt, nu ten aanzien van de sporthal een andere oplossing is gevonden. Komende uit de richting Heerenveen is het voortaan aan voertuigen, die met inbegrip van de lading langer zijn dan acht meter (dus ook voor zgn. trekkers met aanhangwagens) verboden bij de Koninginnebrug, die de Looxmagracht met de Prins Hendrikkade verbindt, rechts af te slaan. Bij de brug is een bord geplaatst, waarop dit staat aange geven. De leden van de sociëteit kaar een” hebben vorige week donder dag een zeer geslaagd uitstapje ge maakt. Om 8 uur ’s morgens W’erd ge start bij het Gerechtsgebouw en om tien uur was Nijverdal al bereikt. Daar werd de sprookjestuin bezichtigd. In Hellendoorn werd gedineerd. In Holten werd thee gedronken, waar na men door de mooiste streken via Deventer naar Kampen ging, waar is genoten van een kopje koffie. Om half negen keerde het gezelschap voldaan in Sneek terug. De 70 deelnemers aan de tocht waren best te spreken over het geen was gezien! in de hoop dat iemand zijn jucht te kijken. Daar is het te ha len... In het kader van de viering van het 50-jarig bestaan van de Ko- j Luchtmacht zullen in een elftal steden folders worden gedrop- kaPu°l; ped, waaraan een gratis vliegtoch- ten-prijsvraag is verbonden. De fol ders zullen ook boven Sneek dwarre- Zaterdag j.l. had Neptunus Sneek in geschreven voor het waterpolotoernooi georganiseerd door de zwemclub uit Steenwjjk. Hoewel Neptunus slechts een paar prominente spelers in het water had, sleepten zij toch nog een 3e prijs in de wacht. Vanavond gaat Neptunus naar gum, terwijl zjj morgenavond in het zwembad alhier tegen Friso uit Appel- Op de Gedempte Pol is een geheim zinnig geval. Omdat Speurder erg nieuwsgierig is, vertelt hjj het maar even, i weetje weet... De afgelopen zondag is daar een auto van een Engels type, merk Wolseley nfr&ijjke en kenteken NG 70-22, geparkeerd. De motor was s Maar de dagen verstreken en het „beestje” werd niet weggehaald. Nu iel\n°™ ^aar trottoir, jen. £je dropping vindt plaats tussen J twaalf en half twee ’s middags. Op de folders staat wat er moet gebeu ren om gratis te vliegen. Enkele da gen na de dropping krijgen de win naars bericht. Speurder zal zich vast klaarmaken... Ook de diploma-vergoedingen zijn ver hoogd. De heer Hageman achtte dit van groot belang, omdat dit voor vele beiders een stimulans zal zijn om zich verder te scholen, hetgeen noodzakeljjk is. Sociëteit „Met elkaar een”. De oude van hart mensen zich best Speur- Door enkele sectieleden wordt aangedrongen op de instelling van een Culturele Raad, een gehele fractie wil bij de algemene beschouwingen de taakverdeling van B. en W. centraal stellen, de wens wordt geuit, om het aardgas uit de gas bel bij Slochteren zo goedkoop mogelijk aan particulieren te leveren en ook wordt gepleit voor meer aandacht voor de veemarkt. Enkele leden van de secties wjjzen nog eens met klem op de verontreiniging van de openbare wateren en zijn van mening, dat op korte termijn maatregelen moeten wurden getroffen, om vervuiling tegen te gaan. Ook is een sectielid van mening, dat de verontreiniging rondom Sneek wel wat meevalt. De herten van het hertenkamp baren enkele sectieleden zorgen. Gepleit wordt voor een verzekering tegen wettelijke aansprakelijkheid. Dit als veiligheids maatregel, omdat er af en toe herten uit het kamp ontsnappen. Door de steeds verder gaande stadsuitbreiding en zich uitbreidende woning bouw achten enkele sectieleden de bouw van meer scholen noodzakelijk. Ook blijkt uit de sectierapporten, dat de vermakelijkheidsbelasting-kwestie nog niet van de baan is. Enkele leden dringen op een gedeeltelijke herziening aan. Daarbij heeft men vooral het oog op belangrijke culturele evenementen en films. ling van B. en W. bij de algemene be schouwingen centraal zal stellen. Ook een ander lid was van mening, dat op dit gebied iets moet worden gedaan. Het gaat er, aldus dit lid, niet om dat de burgemeester het niet goed zou doen, maai- de mensen gaan gemakkelijker naar een wethouder. Hij zou het college dan ook in overweging willen geven naar een taakverdeling te streven. Toch is de situatie ook in de veehoude rij aanmerkelijk verbeterd. Het resul taat van de laatste onderhandelingen is, dat de arbeiders in de veehouderij thans 21 vrjje weekeinden krjjgen. Van 12 mei tot 26 oktober een keer in de twee we ken, van 26 oktober tot 12 mei een keer in de drie weken. Bovendien heeft de arbeider een keer per maand recht op een vrjje middag. In de toekomst, aldus de heer Hageman, hopen we ook de wintertijd nog te ver beteren. Gisteren en vandaag is onderhandeld over een oogsttoeslag voor de arbeiders werkzaam in de veehouderij. Er bestaat reeds een regeling, maar de ANAB wil ook het inkuilen in aanmerking laten komen voor een toeslag. De muziekvereniging „Excelsior” te Scharnegoutum kreeg naast „Crescen do” uit Heeg en „Eendracht” in Blauw huis een bedrag uitgekeerd. De zang verenigingen „Christelijk Oratorium Ver.” en „Morgenrood” in Sneek, „De Lofstem” in Woudsend en „Ons Genoe gen” in Heeg kregen ook financiële steun van het Anjerfonds, alsmede het katho liek vrouwengilde in Sneek. worden de de Koninginne- Dat Dat er goede fietsers in Sneek zjjn stond maandag in onze krant. Maar er zjjn nog meer! De heer W. Rien- stra van de Oppenhuizerweg reed de Elfstedentocht per fiets al voor de elfde maal. Hjj vindt de tocht uniek, dus de twaalfde keer komt er nog Volgende week worden de ver- wel bij. keerslichten bjj de Koninginne- De heer Joh. S. Modderman reed brug in werking gesteld. Dat zou de tocht voor de tiende maal. Voor eerst deze week al gebeurd zijn, deze prestatie werd hem, naast en- maar er was enige vertraging. Speur- kele anderen, het gouden jas- der heeft overigens veel lol gehad speldje, voorstellende een fietser, uit- met die lichten! Sommige chauffeurs gereikt. een rij Ook meenden enige leden, dat er aan leiding is verschillende van de op de veemarkt geheven marktgëlden te ver hogen, aangezien deze laag zjjn in ver houding tot andere veemarkten. Ook aan de openingstijden moet volgens een raadslid nogmaals aandacht worden ge schonken. Voorts is een betere verlich ting noodzakeljjk. In een woensdagavond in het Piter Jelleshüs gehouden bijeenkomst van de fe deratie van de ANAB in de Zuidwesthoek heeft de districtsbestuurder van de bond,, dhr. G. J. Hageman Leeuwarden verklaard, dat de trage ontwikkeling inzake de invoering van een verkorte of vijfdaagse werkweek in de akkerbouw en veehouderij in Friesland moet worden toegeschreven aan een betrekkelijk deel van de werkgevers en werknemers in de provincie. Een bepaalde categorie heeft zich niet snel genoeg kunnen aanpassen bij de snelle ontwikkeling in de agra rische sector. De houding van de boeren en arbeiders was vaak negatief wan neer het ging om de verkorte werkweek. Speciaal de Zuidwesthoek was in dit verband het „zorgenkind.” Een verkorting van de werkweek en de invoering van een vrij weekeinde om de twee weken in de veehouderij is mogelijk. Het samen spel en het overleg tussen arbeider en boer moet dan echter goed zijn en van bei de kanten moet aan de regels worden vastgehouden, aldus de heer Hageman, die voorts van mening was, dat het verloop van de boerenarbeiders dan ook zou verminderen. Zoals bekend hebben de N.S. de ta- schijnen kleurenblind te zjjn. Ze ble- rieven verhoogd. De meeste mensen ven tenminste een tijdje voor de merkten dat dinsdagmorgen (door de lichten wachten, blijkbaar in de me- Pinksterdagen eigenlijk maandag- ning, dat het licht op rood stond, morgen). Voor de loketten van de Maar ja, de afgelopen dagen stond N.S. hoorde Speurder aardige samen- er steeds een agent in de buurt en spraken tussen de juffrouw, die de dan is het oppassen... Totdat de kaartjes verkocht en enkele slaperi- chauffeur bemerkte, dat iedereen ge reizigers. Zoals deze: „Enkel maar door „zijn” rood licht heen Sneek,” zei een man uit Leeuwarden, reed, zonder dat de agent iets deed... „Een gulden en tien cent meneer”, Verbouwereerd startte hjj toen antwoordde de juffrouw. De meneer maar weer! keek varbaasd en zei: „Wat zegt U?” Hij dacht: „gek is dat, anders betaal ik 95 cent.” Toen schoot het hem te binnen: tariefsverhoging... De heer J. Njjen- huis van ’t Kloos- terhof 1 deed de afgelopen zondag J de vangst van zijn leven. Hjj viste I aan de Afsluitdijk in ’t Ijsselmeer. gezongen en Tot zjjn vreugde en schrik haalde hjj tooid werd met een hoed en een een snoek van 14% pond boven water, kroontje! In Hellendoorn wachtte het Het dier was 96 cm. lang... Het zoon- echtpaar Eeden een tweede verras- tje van de heer Njjenhuis schepte de sing. Daar stond een heerlijke pud- snoek uit het water! Speurder vindt ding met de letters 55 in slagroom. het een prestatie. Op de pudding stonden ook twee pop pen: een echtpaar. De reizigers hebben gelachen... Maandag 10 juni zit Speurder in de Het echtpaar Eeden uit onze stad is 55 jaar getrouwd. Vorige week ging men mee met de reis van de Snriptpit TVTpf pllraai* non” T'Ia nurln „jong zijnde” hebben vermaakt. ders oog reikte tot Njjverdal, waar ’t X echtpaar werd toe gezongen en ge- met een

Sneeker Nieuwsblad nl | 1963 | | pagina 1