Oranje Nassau Wat de Raad te behandelen krijgt Burgemeester Van Hout Ridder in de Orde van Amicitia forheget sealhier foar kulturele forieningen van IJLST WYM BRITS ER A DEEL en Jiergearkomste Snitser Frysk Toaniel Geheimzinnige boel in gemeentehuis Wymbritseradeel K de Jong kreeg ere-medaille in zilver Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, 118e jaargang no. 46 Maandag 10 juni 1963 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD «s* k Man verdrinkt in Ijsselmeer Onderhandse aanbesteding ophoging gedeelte industrieterrein In Woudsend Concerl „Jeugd vraagt Muziek'” door het Frysk Orkest Minstens acht Snekers gaan gratis vliegen Onderhandse aanbesteding verbetering en reconstruc tie Bolswarderweg Haast achter sanering Zomerrakbuurten Renteloos voorschot voor Sted. Muziekcorps Sneek W:- Hei Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en B. Hoekstra secretaris van Ameland Opbrengst collecte AOW- en AWW-uilkering vanaf 1 juni hoger 40 jaar in dienst van de overheid SNEEKER NIEUWSBLAD Wederzijds begrip Commissaris gelegenheid Wichtich bisprek en Nije foarsitter Boekebon Eare foarsitter Eare-lid Ambtsperiode verlengen Wijziging verordening Ook mevrouw Van Hout werd terdege in de huldiging betrokken. Grote bloe- Het Bestuur van Jeugd en Muziek” afd. Sneek meldde ons, dat de inleve- ringstermijn van de enquêteformulieren voor het concert „Jeugd vraagt Muziek” Velen daarop van de gelegenheid gebruik familie Van Hout te feliciteren. Gemeentelijke bijdrage voor „Frisiana” Wijziging Algemene Politieveror dening. It bistjür fan it S.F.T. krige hjiryn folmacht to hanneljen nei eigen goedfi- nen. Kantoor voor admini stratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon 3005 (0 5150) b.g.g 4091. Verschijnt MAANDAGS en DON DERDAGS Mei foldwaening oer dizze bineaming droech Lantinga de lieding oan Fritsma oer, yn ’e oertsjüging dat ek hy as foar sitter him foar hündert persint jaen sil foar it S.F.T. Fritsma erkentlik foar syn bineaming, gie oer ta syn earste died as foarsitter en bineamde Lantinga üt namme fan it bistjür ta eare-foarsit- ter. Advertentieprijs 15 ct. jer mm. Bij contract (handels- adv.) lager. Abonnementsprijs f 3. per half jaar. Franco p. post f 3.75 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad Om uitvoering te kunnen geven aan het saneringsplan voor de Zomerrak- buurten dient de gemeente de eigendom te verkrijgen van de binnen dit plan ge legen gronden met opstallen. fyftsjin jier as in hommel en warber lid jown hat. It bistjür is nou sa gearstald: G. Frit sma, foarsitter; Mefr. Dantuma-Schu- rer, 2e foarsitster; H. Lok, skriuwer, S. Staphorsius, 2e skriuwer, P. Coers Psn., skath&lder. Burgemeester L. Rasterhoff van Sneek sprak namens het gemeentebestuur van Sneek en de burgemeesterskring in de Zuidwesthoek. Hij wilde niet nalaten col lega Van Hi*it als inwoner van Sneek geluk te wensen met de onderscheiding. Sneek en Wymbritseradeel, zo zei de heer Rasterhoff, zijn nauw aan elkaar verbonden, al lopen hun belangen wel eens uiteen. Sneek heeft echter begrip voor de belangen en moeilijkheden van beide gemeenten. Namens het gemeen tebestuur en de burgemeesterskring bood hij een fraaie bloemenmand aan. Het corps moet binnenkort ter ver vanging van verschillende verouderde, een aantal nieuwe instrumenten aan schaffen. Daarnaast maakt het stijgen de ledental uitbreiding van het instru mentarium nodig. menmanden vielen haar ten deel en iedereen was verheugd haar in het mid den te hebben. Op de openb. lagere scholen in de ge meente wordt regelmatig voor allerlei doeleinden geld ingezameld, dat meestal bewaard wordt door de klasse-onderwjj- zer. Hoewel volgen^ verkregen inlichtingen ingezameld geld en geldswaarden, zoals b.v. kinderpostzegels, in de regel niet in de schoolgebouwen worden bewaard, moet volgens B. en W. worden voorko men, dat dit in incidentele gevallen nog wel gebeurt. In de scholen is brand- of inbraakvrije bewaring niet mogeljjk en aangezien het hier geen gemeentegeld betreft, is de gemeente, die overigens ook niet wetteljjk aansprakelijk is voor het verloren gaan van genoemde gelden en geldswaarden, niet tegen verlies door Op de foto: Gedeputeerde J. L. Hoog land speldt burgemeester J. van Hout de onderscheiding op de rever. B. en W. stellen daarom voor de be staande verordening op het openbaar .onderwijs aan te vullen met een bepa ling, inhoudende een verbod tot het be waren van gelden c.a. buiten de school tijden in de schoolgebouwen. De hear R. Ritsma, dy’t om syn wurk- sumheden him om utens to wenjen sette moat en dêrtroch syn lidmaetskip biëing- je moat, waerd ta eare-lid bineamd om 't ek hy ien fan de oprjuchters is en him In oar wichtich barren wie de bistjürs- forkiezing om ’t foarsitter P. Lantinga om syn sounens hwat yn acht to nim- men, nou wol graech in opfolger ha woe. Mei algemiene stimmen waerd hjirta bineamd de hear G. Fritsma, de man dy’t mei Lantinga de earste fuotleasten sette op it paed dat laette nei devop- rjuchting fan it S.F.T. dat ek in stik fan syn libben wurden is. Voor de AWW worden de nieuwe (ge schatte) uitkeringen: voor een weduwe met kinderen 2580, thans 2496.-. Voor een weduwe zonder kinderen 1800.-, thans 1740,-. Voor wezen tot tien jaar 570,-, thans 552,-. Voor wezen tussen tien en zestien jaar 852,-, thans 828,-. Voor wezen van zestien tot 27 jaar 1116 thans 1080. Momenteel is de heer De Jong eerste knecht bjj zjjn firma. Van de werkne mers en de firma ontving de heer De Jong als blijk van waardering een en veloppe met inhoud. Zjjn vrouw werd in de bloemetjes gezet. De heer De Jong moet wel bijzonder op zjjn firma en op Woudsend gesteld zjjn geweest. Zeventien jaar lang fietste hjj dagelijks van Oosterzee naar Wouds end. Acht jaar moest hjj dagelijks van uit Sint Nicolaasga fietsen. De jubi leumbijeenkomst verliep stjjlvol. In het kader van het verder gereed maken van het industrieterrein aan de Oppenhuizerweg, waarvoor de raad vo rig jaar reeds een krediet beschikbaar heeft gesteld, hebben B. en W. voor het opspuiten van het terrein prijsopgaaf ontvangen van een tweetal bedrijven. De laagste aanbieding was van de fir ma Krikke te «Heerenveen, die bereid is het zand voor de ophoging te leveren voor de prjjs van 2.10 per m3, geme ten met behulp van zakbakens. Het ma ken van de perskaden zal in regie wor den uitgevoerd, waarbjj aan de aan- neemster moet worden vergoed het aan tal uren voor het gebruik van een drag line met machinist (a 16,- per uur) en de werkuren van een grondwerker (a 4.66). Deze inschrijving komt B. en W. rede lijk voor H.i. kan worden aangenomen, dat bjj openbare aanbesteding geen la gere inschrijving zou zjjn verkregen. Bovendien menen zij, dat uitvoering door genoemd bedrijf een vlotte gang van zaken zal bevorderen daar het ook bezig is met de uitvoering van werken in de stadsuitbreiding aan 'de Lemmer weg. Bovendien heeft het eerder opspui- tingen op het onderhavige industrieter rein verzorgd. Zjj stellen dan ook voor het werk on derhands aan de firma Krikke op te dra gen. Woansdei 29 maejje hat it Snitser Frysk Toaniel, nei frjjwhat tükelteammen syn 15e jiergearkomste halden. Neffens it jierforslach fan ’e skriuwer koe men oer ’t algemien wol tofreden wêze. De lytse aksje, forline hjerst ündernommen, hat in goed resultaet oplevere. Noch sa’n lyts setsje en it tal is wer fol. Hwat de toanielstikken oanbilanget, men hopet dat er hwat mear geve stlkke oan’e merk komme sille, hwerta de toanielkommisje har tige sette sil en oars wer in taest dwaen üt aidere goede stikken. Hwat de sinteraesje oangiet, is it S.F.T. ,,sa soun as in fisk”, hoewel dit jier de ütjeften de ynkomsten fier oerfleugele ha. Der moast frjjhwat bypast wurde. It sprekt fansels, sil men bistean bliuwe, de skealjes yn dit stik fan saken troch- slaen moatte nei de ynkomsten. De 35-jarige Chris Terpstra is gister middag in het Ijsselmeer bij Workum verdronken. De heer Terpstra had sa men met zjjn vrouw en driejarig doch tertje een roeibootje gehuurd waarmee men aan het spelevaren was. Moeder en kind hingen met beide benen overboord. Vermoedeljjk door het te zware ge wicht helde het bootje te veel over en vielen vrouw en kind in het water. Bjj reddingspogingen van de man sloeg de boot echter geheel om, zodat alle drie in het water raakten. Zwemmers wis ten vrouw en kind te redden, maar de man verdween in de diepte. Gisteravond om negen uur vond men het stoffelijk overschot. Tot secretaris van de gemeente Ame land is benoemd de lieer B. Hoekstra te Hollum, thans eerste ambtenaar ter secretarie van die gemeente en waarne mend secretaris. De heer Hoekstra is te Woudsend ge boren en begon in 1939 zijn ambteljjke loopbaan op de gemeentesecretarie van Wymbritseradeel. De collecte voor het Sanatorium „Son- nevanek” bracht in Goënga 49,-, in Gauw 36,- en in Offingawier 56,- De kosten zullen in totaal rond 10.000 bedragen. Zelf kan het corps bjjna 5000,- financieren, maar voor de res terende vijf mille wordt van de gemeen te een renteloos voorschot gevraagd. Het komt B. en W. voor dat dit ver zoek redelijk is. Muziekverenigingen dienen om hun taak te kunnen vervul len, over voldoende en dikwijls vrij kostbare instrumenten te beschikken, waarvan de aanschaffingskosten ónmo gelijk ineens door leden en donateurs kunnen worden opgebracht. Zij stellen dan ook voor aan het ver zoek te voldoen, en het tijdvak, waar binnen terugbetaling moet plaats vin den, op acht jaar te stellen. Met ingang van 1 juni zal de AOW- uitkering voor gehuwden worden ver hoogd van ƒ2358,- tot naar schatting 2436,-. Voor ongehuwden zal de AOW- uitkering naar schatting 1566.- (thans 1518) worden. Zoals bekend zijn de uit keringen voor de AOW en AW’W gekop peld aan de indexcijfers van de lonen. Aangezien deze per 31 mei van dit jaar nog niet bekend zijn, zal het nog wel eni ge tijd duren voor de algemene maatre gel van bestuur, waarbjj de verhoging der uitkeringsbedragen wordt vastge steld, zal verschijnen. Vermoedelijk zal dit tegen het einde van deze maand of begin juli het geval zijn. De directeur van de dienst gemeente werken, 'de heer J. van der Wal zei, dat de zakelijke en persoonlijke contac ten met de burgemeester steeds aange naam waren. Namens zjjn dienst felici teerde hij de familie Van Hout. Naast het echtpaar Van Hout, waren nl. ook de twee zoons aanwezig. Op 7 februari jl. werd deze verorde ning o.m. aangevuld met een nieuw ar tikel 85b waarin voorschriften zjjn opge nomen met betrekking tot decontrole op logeergasten in hotels en andere in richtingen tot het verschaffen van nacht verblijf. Krachtens dit nieuwe artikel moet de houder van een dergeljjke in richting op nader aangegeven tijdstippen opgave doen van degene, die zich in de loop van de dag bjj hem hebben' ver voegd voor een nachtverblijf. Ter bevor dering van een doelmatige controle is het evenwel wenselijk gebleken de redac tie van het eerste lid alsnog zodanig te wijzigen, dat deze meldingsplicht zich ook uitstrekt tot de in de loop van de dag vertrokken personen. B. en W. stellen nu voor de algemene politieverordening in die zin te wijzigen. Minstens acht en ten hoogste tien Snekers zullen een gratis vliegreis mo gen maken. Zoals wij al meldden zou een vliegtuig van de Koninklijke Lucht macht biljetten boven Sneek gaan rond strooien, waarmee een gratis vliegreis was te winnen. Dit ter gelegenheid van het vjjftig-jarig jubileum van de Lucht macht. Ongeveer 2000 biljetten zijn van middag boven onze stad uitgestrooid. De directie van de n.v. Interc. Water leiding Gebied Leeuwarden I.W.G.L.) heeft reeds geruime tijd pogingen in het werk gesteld hier een geschikte ruimte of een geschikt terrein te vinden voor de inrichting of de bouw van een nieuw bijkantoor. Het bestaande kantoor aan de Badhuisgracht voldoet al enige jaren niet meer aan de behoeften. De aandacht was daarbjj gevallen op het buiten gebruik gestelde machinege- bouw op het terrein van de gemeente bedrijven aan de Almastraat. Dit ge bouw is, zoals het er staat niet bruik baar, doch de plaats wordt met het oog Gedeputeerde Hoogland maakte ook gewag van de gevarieerde loopbaan van de nieuwe Ridder en zag als het be langrijkste, dat het hem is gelukt, de waardering en achting van de gehele be volking te verkrijgen. Op het provinciehuis wordt de burge meester „gezien” en gewaardeerd. Bui ten zjjn functie ten gemeentehuize heeft de heer Van Hout nog vele op zich ge nomen, die niet tot de ambtelijke be hoorden. Dat alles verdient en krijgt waardering. Tot grote verrassing voor iedereen kweet de heer Hoogland zich hierna van zijn koninklijke opdracht. Enkele leden van „Concordia” uit Gaastmeer speelden plechtig het Wilhel mus. Wethouder G. Jouwsma sprak namens het gemeentebestuur zijn vreugde en dankbaarheid uit over de onderschei ding, die de burgemeester heeft gekre gen. Binnen niet al te lange tijd reke nen wij er op, zo zei hjj, dat de dan verlopen ambts-termijn weer verlengd zal worden. Hij sprak zijn waardering uit over het gevoerde beleid en was van mening dat burgemeester Van Hout steeds de problematiek in de gemeente goed voor ogen heeft gehad. Hierbij doelde hij vooral ook op de recreatieve vraagstukken in Wymbritseradeel. Een fraai bloemstuk vertolkte de ge voelens van het gemeentebestuur. De heer A. Osinga sprak namens de raadsleden. Hij zei, dat burgemeester Van Hout veertig jaar in overheidsdienst is geweest, maar dat de belangen van de bevolking steeds zijn volle aandacht hebben gekregen. Burgemeester Van Hout heeft verstaan wat dienen in de ware betekenis van het woord betekent, aldus de heef Qsinea» Burgemeester J. van Hout heeft aan de heer H. de Jong in Woudsend de ere medaille in zilver verbonden aan de Orde van Oranje Nassau uitgereikt in verband met zjjn 46-jarig dienstverband bjj de fa. L. de Jong en Zonen. Het jubi leum is gevierd in het parochiehuis te Woudsend. Vooral onder de jeugd verwekte dat grote opschudding en velen spoedden zich dan ook naar het V.V.V.-kantoor, om zoals op de strooibiljetten stond aan gegeven daar een boekje te halen, waarin een rebus stond afgedrukt. Dat boekje was de jubileum-uitgave van de Luchtmacht. Namens het gemeentebestuur van Hennaarderadeel sprak de heer A. Lan- ting. Hjj bracht dank aan de burgemees ter voor het werk in zjjn gemeente ge daan en memoreerde de goede verstand houding. Zijn woorden gingen vergezeld van bloemen. De nog niet van de verrassing beko men burgemeester Van Hout sprak daarna een woord van dank. „Het ver- rassings-element” dat de organisatoren van de bijeenkomst hadden nagestreefd is volkomen gehandhaafd, aldus de bur gemeester. Voorzitter G. M. Gerbrandy sloot de bijeenkomst. Velen maakten de Morgenavond zal worden bekend ge maakt wie van de Snekers een goede op lossing had ingezonden en dus gratis mag gaan vliegen. Het was erg druk in het V.V.V.-gebouw. Vrij regelmatig wordt voorgesteld tot aankoop van één of meer woningen te besluiten, maar een spoedige oplossing, welke met het oog op de in versneld tempo voortgaande verkrotting van deze buurt dringend noodzakelijk is, kan slechts worden bereikt door onteigening. Maar volgens de Onteigeningswet dient dan vooraf te worden overgegaan tot qnbewoonbaarverklaring van de daarvoor in aanmerking komende per celen. Dit is het geval met de meeste van de binnen het plan gelegen wonin gen. B. en W. hebben derhalve het advies ingewonnen van de hoofdingenieur-direc- teur van de volkshuisvesting en de bouwnijverheid te Leeuwarden t.a.v. 43 woningen, die naar hun oordeel niet meer in bewoonbare staat kunnen wor den gebracht. Genoemde hoofdinge- nieur-directeur acht dit voor een zeven tal echter wel mogeljjk, zodat die niet voor onbewoonbaarverklaring in aan merking komen. De overige 36 wel. B. en W. stellen daarom voor deze onbe woonbaar te verklaren. Achttien beho ren reeds aan de gemeente. Uitgifte in erfpacht gedeelte ter rein der voorm. gasfabriek aan de I.W.G.L. Vanmorgen heeft Gedeputeerde J. L. Hoogland, waarnemend der Koningin in Friesland, burgemeester J. van Hout van Wymbritseradeel na mens de Koningin de onderscheiding van Ridder in de Orde van Oranje Nassau uitgereikt in verband met het feit, dat hij vandaag 40 jaar in dienst van de overheid is. In een stijlvolle bijeenkomst in de raadzaal van het gemeentehuis hebben vele sprekers hun waardering uitgesproken voor het vele werk, dat door burgemeester Van Hout in de afgelopen veertig jaar is verricht. De bijeen komst was voor hem een volkomen verrassing. Alles was geheim gehouden. De genodigden werden stilletjes binnengelaten, de pers kwam behoedzaam door een achterdeurtje en zo wachtte de burgemeester, toen hij om tien uur de raad zaal binnenkwam voor de gebruikelijke vergadering van B. en W. een aange name, maar volkomen onverwachte verrassing. Aanwezig waren o.a. de chef van het kabinet van de Commissaris der Koningin, mr. G. F. W. Hartung en tot veler verrassing - ook de burgemeester was aangenaam verrast - mevrouw Van Hout, die al enige tijd in het ziekenhuis ligt, maar voor deze „even vrijaf” kreeg. Gemeente-secretaris G. Sennema zei, dat de gehele ambteltjke samenleving in Wymbritseradeel verheugd is over deze bijzondere dag. De burgemeester heeft getoond oog te hebben voor de belangen van het perso neel. Niet in de laatste plaats schreef de heer Sennema dit toe aan het feit, dat burgemeester Van Hout ook zelf ge- meente-ambtenaar is geweest. Namens de ambtenaren en de groep rijkspolitie overhandigde hij de geridderde een boe kebon. Wethouder G. M. Gerbrandij deed, toen de burgemeester met de vele geno digden in de raadzaal waren, de voor de „vroede vader” geheimzinnige zaak uit de doeken. Hij zei, dat het gemeente bestuur deze dag niet zonder meer voor bij had willen laten gaan. Vandaar de feestelijke bijeenkomst. Als krullenjon gen in Gaasterland begonnen maakte de burgemeester snel carrière. In 1928 kwam hjj als gemeente-ambtenaar naar Sneek. In Wymbritseradeel heeft hij toen bjjna alle gemeentelijke rangen doorlopen. In 1943 werd hjj benoemd tot waarnemend secretaris en twee jaar la ter, in 1945, volgde zjjn aanstelling als waarnemend burgemeester van Hen naarderadeel. In 1956 werd hjj benoemd tot burgemeester van Wymbritseradeel, na enige jaren de scepter in Hennaar deradeel te hebben gezwaaid. Al deze functies hebben gemaakt, dat burge meester Van Hout een zeer gevarieerde loopbaan heeft gehad, waarin hij tal van ervaringen heeft opgedaan. Waardering en achting De hear Lok, dy’t as skriuwer ek 15 jier nést Lantinga stien hat, brocht him mei treflike wurden tank en waerdèar- ring foar it folie dat hy foar it S.F.T. dien hat en foreare him mei in greate koer fruit as blyk fan waerdearring, hwer’t hy ek frou Lantinga yn bihelje woe. Yn forban mei it bitankjen fan P. van Djjk as bistjürslid en as lid fanwege syn sounens, waerd yn syn plak bi neamd de hear S. Staphorsius. Het bestuur van de „Stichting Inter nationale tentoonstelling Frisiana” heeft gevraagd om een bijdrage in de kosten van deze tentoonstelling die van 16 t.e.m. 21 september a.s. in Leeuwarden zal worden gehouden. Deze expositie, die een manifestatie bedoelt te zjjn van het kunnen en kennen van Friesland, zal een beeld geven van de ontwikkeling van ons gewest en wordt dan ook voor de gehele provincie van belang geacht. Met het oog hierop hebben de provincie en de gemeente Leeuwarden beide 275.000. in de kosten beschikbaar gesteld. Op de Frisiana zal een speciale afde ling aanwezig zjjn van de 44 Friese ge meenten. De hiermede gemoeide kosten worden geraamd op 40.000.-, welke naar de mening van het tentoonstellings- bestuur zouden kunnen worden verdeeld naar rato van het aantal inwoners. Hiervan uitgaande is aan alle gemeen ten een bijdrage van 8 cent per inwoner gevraagd. B. en W. stellen voor hiertoe te beslui ten. In tige wichtich bisprek joech in skriuwen fan’e direksje fan Amicitia, hwer ’t yn meidield waerd, dat mei yn- gong fan nou foar alle kulturele forienin gen de sealhier forhege wurdt fan 50.- oan 75.- de joun, soks om ’t de gemeenteried fan Snits har forsyk om de formeitsbilesting to forlcegjen, wege- re hat. Sa’n forheging soe foar it S.F.T. 200.- bitsjutte sadat er dan yn it win- terskoft 800.- oan sealhier bitelle wur de moat. Dat is fansels ünmooglik. Hjir is gjin forheegjen fan bydragen tsjin. It deistich bistjür hat dêrom daliks kon- takt opnomd mei oare kulturele forienin gen dy ’t ek ünder it Amicitia-mes falie om dizze kwestje ris to bisprekken. Mar op forsyk fan de foriening fan Snitser Sakelju, dy’t ek al tige warber is om dy ta forheging oergean to liften, is it noch net in gearkommen takomd. Mocht it resultaet fan ’e sakelju ne bifredigjend wêze, dan nimme de kul turele forienings seis de laeije yn han- nen. om heen wel aantrekkelijk geacht. Het is de bedoeling om na sloping van het bovengrondse gedeelte op de funderin gen een nieuw kantoorgebouw te stich ten. De directie heeft daarom aan B. en W. gevraagd of zjj in beginsel bereid waren hieraan mede te werken en onder welke voorwaarden de gemeente het te slopen gebouw en het benodigde ter rein zou willen afstaan. De gekozen plaats lijkt B. en W. voor dit doel ook wel geschikt en ook overi gens bestaan er h.i. tegen een vesti ging op dit terrein geen bezwaar. Het verdient naar hun mening echter aan beveling de grond niet te verkopen maar in erfpacht uit te geven. Op deze basis zjjn met de N.V. onderhandelingen ge voerd en is overeenstemming bereikt. De grond wordt in erfpacht uitgegeven voor 50 jaar en de jaarlijkse erfpacht- canon en gebruiksvergoeding bepaald op 1.25 per m2. Een terreingedeelte van ongeveer 50 m2 wordt tot wederopzeg ging in gebruik gegeven, teneinde de mogelijkheid tot straatverbetering ter plaatse in de toekomst open te houden. De opstallen, incl. de funderingen, wor den aan de N.V. in eigendom overge dragen zonder dat daarvoor een bijzon dere vergoeding wordt berekend. Vooreesteld wordt aldus te besluiten. Dêrom is it needsaeklik, dat de by dragen fan de stypjende leden in kromke omheech moatte en wol foar dübele le den fan 2.75 oant 3.00 en foar inkele leden van 1.40 oant 1.50. Ek sil bi- socht wurde by it dounsjen in lytse post fan ynkommen to sykjen. It karbrief waerd mei in njje kêst oan- folle en in oar kêst foroare. Trjje njje leden waerden oannomd as spyljende leden. By it plakbisprekken fan aide en healdöve stypjende leden docht it de léste tiden bliken, dat bisprutsen plak- biwizen net ófhelle wurde. Dêrom sille dizze foartoan daliks bitelle wurde moat te. It sil foartoan arbeidzjende leden net mear tastien, wurde meiwurking to jaen oan oare selskippen yn it winterskoft hwannear it S.F.T. seis stikken yn stüdzje hat. In de vorige vergadering besloot de raad rot verbetering en reconstructie van de Bolswarderweg. Ter uitvoering van dit plan hebben B. en W. voor het daarvoor in aanmerking komende deel van de werkzaamheden, t.w. het opne men van de klinkerbestrating en het vervoer van de klinkerkeien naar ande re werken, het ontgraven van grond en zand uit het cunet van de rjjbaan en het transport daarvan, het verdichten van het cunet, het voorzichtig egalise ren van de zandbaan en het leveren en aanbrengen van 800 ton grindzandasfalt, onderhands prijsopgaaf gevraagd aan twee alhier gevestigde bedrjjven. De laagste inschrjjfster was de firma U. Douma met 50.555.50. Hoewel boven de raming achten B. en W. deze inschrijving toch aanvaardbaar en zjj delen mede, dat de fa. Douma een belangrijke opdracht van de rijks waterstaat heeft ontvangen, welke voor namelijk betrekking heeft op het maken van bitumineuze wegdekken als nu voor de Bolswarderweg is gekozen. De rijkswaterstaat nu heeft zich bereid ver klaard voor het aanbrengen van het wegdek op de Bolswarderweg technische bijstand te verlenen. In verband daar mede zal worden getracht de werken van rjjk en gemeente gelijktijdig uit te voeren en deze hulp zal naar het colle ge meent, een goede uitvoering van het gemeentelijk werk ten goede komen. Voorgesteld wordt dan ook tot onder handse besteding aan de firma Douma over te gaan.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1963 | | pagina 1