Colonne Sneek van het Roode Kruis Corps kreeg Rampenwagen cours Vakantiezeilschool van Ruimte in Woudsend officieel geopend Neptunus leed zware nederlaag tegen H. Z. P. C, uit Heerenveen Geslaafd bondszangcon- Rauwerd f agenda"] llH x-.l d mm van in IJLST en Waterpolo Ook ’s winters vormingswerk in oude herenhuis? Fries Regenhoogteam samengesteld Eerst democratie dan effi ciency hij de gemeente f Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL Maandag 24 juni 1963 118e aargang no. 50 Burgemeester Rasterhoff: Belangrijke aanwinst 1 NS gaat bezuinigen op lijn Staveren-Sneek gas Htl Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD - - Kinderen van gereformeer de school Ijlst hadden reisje Boerderijbranden in april SNEEKER NIEUWSBLAD Aanlegsteiger Principieel gelijk Oorkonde Ook 's winters Goede plaats .-teteS ken A Dubbel Gemengd een Kantoor voor admini. stratle en redaktle: GEDEMPTE POL 6 Telefoon 3005 (O 51501 b.g.g 4091. de de in in in Verschynt MAANDAGS en DON- DEkDAGS Advertentieprijs 15 ct. jer mm. Bij contract (handela- adv.) lager. Abonnementsprijs f 3. per half jaar. Franco p. post f 3.75 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad ’s Avonds genoten 500 bezoekers van Herman Rinket’s Revue ..Kom en lach er om,” met een gezelschap goede ar- tisten met een uitstekend programma, waarby uiteraard de bekende radio- en televisiesterren „De Wama’s” bijzondere aandacht kregen. Het werd een zeer ge slaagde avond, die net als 's middags geopend en gesloten werd met een kort toepasselijk woord van de Euphonia-pre- sidente mevr. v. d. Bent-Hendriks. By hulp bij sportwedstrijden, wandel tochten en niet in de laatste plaats de medewerking aan de boottochten voor bur-1 Met de wens, dat de wagen een prach- Ook over iets anders is uitvoerig ge sproken. Ruimte wil langer gebruik van het huis maken dan alleen de zomer maanden. Ook ’s winters vindt het vor mingswerk plaats en daarvoor leent het herenhuis in Woudsend zich goed. De heer Van Haaien zei het zo: „wij zullen I het zeer op prijs stellen als we langer dan tien weken in de Zuidwesthoek mo gen blijven. Ik hoop dat Friesland ons zal helpen met het scheppen van moge lijkheden om ook op langere termijn het huis te kunnen gebruiken als vormings centrum voor de jongeren”. Dat wijst op grote plannen! Het ligt in de aard van het particulie re bedrijf zoveel mogelijk winst te ma ken. Op het eerste plan komt de demo cratie en daarna pas de efficiency bij het beleid van de gemeente,” aldus bur gemeester Rasterhoff. Prof. dr. J. L. Meü, die ook over dit onderwerp sprak vond dat de gemeente en de overheid in het algemeen gebon den is aan een regeringsprogram, dit in tegenstelling tot een private onderne ming, maar toch zal bij beide een stre ven zijn naar doelmatigheid. Principi eel zal dit dus tot dezelfde maatregelen leiden. De Sneker waterpolo-ploeg „Neptu-iEen spelmoment uit de wedstrijd. De nus” heeft vrijdagavond tegen het ster- Sneker doelman heeft het nakijken Na de aanwezigen welkom te hebben geheten, waarbij spr. in het bijzonder de burgemeester, de heren van de politie, de gewestelijke ondercommandante Zr Akersloot en de Heer Kolff, voorzitter van de Kring Friesland, noemde, merkte dr. Roghair op, dat men zich sinds de ramp in Hqrmelen allerwegen in het land heeft bezonnen op de hulpverle ning bij dergelijke grote rampen. Ook in Sneek heeft men zich met dit vraag stuk bezig gehouden en zo is het dan mogelijk geworden deze wagen in ge bruik te nemén, waardoor de hulpver lening weer een stap dichterbij is geko men. Spreker roemde voorts het werk van de colonne-leden, waarbij hij speciaal de heer Rentier wilde noemen, die zich bijzonder verdienstelijk had gemaakt. Ook alle mensen buiten de kring van de colonne wilde spreker bedanken, terwijl hij voorts mevrouw Van Reekum voor het vele werk, dat zij verricht had, een bloemstukje aanbood. De colonne Sneek, die nu 15 jaar be staat, heeft in die tijd haar bestaans recht dubbèl én dwars bewezen al zijn er dan gélukkig geen grote ram pen geweest, bij tal van gebeurtenissen heeft de colonne hulp kunnen bieden (verzórgen van gewonden bjj ongeluk- Namens dé muziekvereniging en de binnenvisserij werd het woord gevoerd door een Wóudsender. Ook hij was ver- Jan Warrink, de voorzitter van de af deling Noord van Ruimte sprak even eens de wens uit dat zijn organisatie de gelegenheid krijgt het huis ook ’s win ters als vormingscentrum te gebrui ken. Als geschenk overhandigde hij aan Ben Davenschot een touwladder. Me vrouw Annie Oosting sprak namens de oud- zeilinstructeurs en ouddeelne- mers en bracht als geschenk een bedrag van 200,- met zich mee, bestemd voor de bouw van een aanlegsteiger,. „Beslist nodig”, merkte ze daarbij op. De heer K. Toornstra sprak als oudge diende van Ruimte en de A.J.C. Zijn speech, doorspekt met een prettig aan doende beeldspraak werd met gejuich beloond. Namens het district Amster dam sprak Els de Jong. Heit Piersma van It Beaken in Heeg bracht als ge schenk een bel mee, om de jonge men sen ’s morgens op een afdoende manier wakker te krijgen. Namens de kampeerstichting „Zon en Vrijheid” voerde de heer M. Koster het woord. Ook Ruimte is deelgenoot van de ze Stichting. „Wij moeten de jeugd vertrouwd ma ken met de huidige recreatiemogelijkhe den,” zei de heer Van Haaien. Als be langrijkste bestaansreden van het huis zag hjj echter het feit, dat het huis in een grote behoefte voorziet. De jonge men sen hebben veel meer behoefte dan vroe ger om in een kleine groep iets te doen en zo elkaar te leren kennen en waarde ren. Die gelegenheid moet er dan ook zijn voor de jeugd en daarom noemde de heer Van Haaien de functie van „It hee- che hüs” belangrijk. Ben Davenschot van Ruimte heeft de supervisie over de nieuwe „zeilvakantie- school” en hij was het ook, die het ope ningswoord sprak. Dat het feest was in Woudsend bleek wel: „geachte feestge noten,” zo begon de heer Davenschot, onder grote hilariteit van de aanwezi gen. Hij memoreerde de goede verstand houding, die er steeds is geweest tussen de mensen van Ruimte en die uit Woud send. „Van de bakker tot de kruidenier, allen zijn we dankbaar,” dat zei de heer Davenschot. Maurits van Haaien, de voorzitter van de landelijke organisatie Ruimte ging nog eens vijf jaar in de geschiedenis te rug. Vijf jaar. Het was toen dat het tjalk- schip „De Horizon” toevallig in Woud send terecht kwam en een ligplaats koos naast het grote herenhuis, dat nu de ruimte voor Ruimte is geworden. Drenthe, twee in Overijssel, Gelderland, één in Utrecht, Alle redenen tot tevredenheid kunnen zowel de Bond van Zangkoren in Fries land als de organiserende gemengde zangvereniging Euphonia te Rauwerd hebben omtrent het gehouden zangcon- cours 1963. Van de ingeschreven 25 zangkoren moesten 2 verstek laten gaan, terwijl door toevoeging van Jong Zang- lust, Tjjnje, dat buiten mededinging mee zong, 24 koren deelnamen. Naast deze goede opkomst was ook die van het pu bliek bevredigend. De inzet van dit gro te zangersfeest op zaterdag was het kindercircus „Saranti” uit Leeuwar den, dat ’s middags met groot succes voor een 500 kinderen uit Rauwerd en wijde omgeving een voorstelling gaf. Bij Egmond aan Zee werd een korte strandwandeling gemaakt. De volgende ontspanning bood het klimduin by Schoort. De jeugd kreeg er niet genoeg van, de meeste ouderen waren al blij als de top werd bereikt! Via Petten, waar bij de Hondsbosse zeewering afscheid van de Noordzee werd genomen en de ha venstad Den Helder ging de reis huis waarts. Daar stond „Concordia”, als steeds, weer klaar en ging het in optocht naar school. Het weer was goed, de bus- sen van Wabo-Frtso reden prettig, al met al, een goéd geslaagde reis. Vrijdag maakten de kinderen van de gereformeerde school in Ijlst met de ou ders en onderwijzers het jaarlijkse schoolreisje. Via de Afsluitdijk, waar en werd gepleisterd bij het monument, ging de reis naar Alkmaar, waar de be roemde kaasmarkt werd bezocht. Ber gen was de volgende aanlegplaats. Hier vermaakte jong en oud zich in de speel tuin. Ook Bergen aan Zee, waar een be zoek werd gebracht aan het zee-aqua- rium, viel in de smaak. van tijd d.m.v, een op de wagen aan te sluiten tent tot een soort noodhospitaal werd ingericht, waar de gewonden aan een eerste onderzoek werden onderwor pen en waar verdere noodzakelijke hulp werd verleend. Zelfs werd aan een slachtoffer bloedtransfusie toegediend. De wagen, die zeer practisch is inge richt, bevat, naast de gebruikelijke ver bandmiddelen, dekens etc., ook lampen, primus, draagbaren en een groot aan tal laden, waarin alle mogeljjke attri buten, nodig voor de hulpverlening, overzichteljjk zijn opgeborgen. Dank zij de medewerking van Rijks- en Gemeentepolitie verliep hulpverlening vlot en konden de „slacht offers,” die hun taak met zichtbaar ge noegen vervulden en die ondanks hun ernstige „kwetsuren,” nog zeer levens lustig waren, met de ziekenwagen weg gevoerd worden. Duidelijk bleek uit deze demonstratie dat de wagen een grote aanwinst is voor de Colonne Sneek en dat deze ongetwy- KeAkoor, Beetgum dir. P. Postma 240 p. Ie. pr. Euphonia, Rauwerd, dir. ,J Poortman 250% p. Ie. pr. prom, plus Burgem. Wuite-beker voor hoogst aan tal punten Ere-afd. en de Noord-Holland beker voor het koor met de beste uit spraak van het Nederlands, plus felici tatie van de jury. Super Ere-afd.: Dubbel Gemengd Kwartet, Luinjeberd dir. mej. Iet de Jong 243 p. Ie. pr. Zanglust, Kimswerd dir. J. v. d. Berg 251% p. Ie. pr. plus Oranjehotel-beker voor het meest ar tistieke vrije nummer i.d. 3 hoogste afd. plus felicitatie van de jury. Frisia Cantat, Stiens, dir. B. Hoekstra 262% p. Ie. pr., plus lof van de jury, plus de beker van de Commissaris der Konin gin voor het hoogst aantal op het con cours, plus de Mr. M. Krijger-beker voor hoogst aantal punten in de Super Ere- afd., plus de medaille van de burgemees ter van Rauwerderhem voor de beste voordracht. Tenslotte sprak Maurits van Haaien nog een-woord van dank aan het adres van de vele jonge mensen, die zich de laatste maanden intensief en belange loos hebben beziggehouden met het op knappen van het verwaarloosde huis. Want daardoor konden de genodigden aan het eind van de bijeenkomst, het huis goed bekijken. Het ziet er keurig uit! Zaterdagmiddag vond in Café Sikkens de overdracht plaats van dc zgn. ..Ram penwagen” aan het Roode-Kruis Corps Colonne Sneek. In tegenwoordigheid j zieken), van tal van autoriteiten, onder wie I gemeester Rasterhoff kon dr. Roghair namens het Roode Kruis afd. Sneek e.a. deze aanwinst aan de Colonne Sneek aanbieden. Er is tussen een gemeente en een on derneming een groot principieel ver schil en het is onmogelijk de gemeente als een onderneming te organiseren. Het doel, de aard en het karakter van een gemeente verschillen volkomen van die van een particuliere onderneming. De gemeente wordt gedefinieerd als een lo kale gemeenschap, ontstaan uit samen wonen der bevolking die zich ten doel stelt de behartiging van de gemeen schappelijke belangen. Terwijl op het water de boten met klapperende zeilen propaganda maaktgn voor Friesland en de zeilsport is zaterdagmiddag bij een aarzelend zonnetje in Woud send de vakantie- en zeilschool „It heeche hüs” van de jongerenorganisatie „Ruimte” geopend. Dat Woudsend met de nieuwe zeilschool is ingenomen bleek duidelijk. Met feest- telijk vertoon en een huldigingsconcert van „Concordia” werd de plechtigheid in geluid. Het was ook onder een vrolijke noot van de muziekvereniging, dat dc vele belangstellenden en genodigden plaats namen in het tuintje, dat bij het hoge he renhuis, waarin „Ruimte” zetelt, hoort. Vele sprekers voerden daar het woord en uit alles bleek dat „Ruimte” welkom is in Woudsend. Dat zei burgemeester Van Hout en dat zeiden de Woudsenders.Het is een gezellige bijeenkomst gewor den! Als de bezuinigingsplannen die de Ne derlandse Spoorwegen voor de lijn Sta veren-Sneek op hef oog hebben door gaan kan de reiziger op dit traject kaartjes kopen bij de conducteur. Deze situatie kan komen als men in Molkwe- rum slechts één man in dienst houdt, die in hoofdzaak belast wordt met het goederenvervoer. Als zijn werktijd om is kan hij naar huis gaan en moeten de nog komende reizigers zonder kaartje de trein instappen. Daar kunnen ze dan bjj de conducteur een kaartje kopen. denstand van Woudsend. Hjj memoreer de de goede verstandhouding tussen het dorp en Ruimte en bracht als bewijs van die vriendschap een fraaie broodsny- machine mee. het zangconcours werden openingstoe spraken gehouden door de bondsvoorzit ter, de heer S. J. Noordenbos, Beetgu- mermolen en de ere-voorzitter van dit concours, de heer J. v. d. Bent, burge meester van Rauwerderhem. De jury bestaande uit de heren G. Peuscher, Hen gelo, Corn. Jonker, Schoort en de heer Freark Dam, Drachten (uitspraak) zo wel als het bondsbestuur en de koren waren uiterst tevreden over de uitsteken de organisatie door de plaatseljjke zang vereniging. Het concours leverde de volgende uit slagen op: Afd. III: Vryz. Kerkkoor, Rolde, dir. M. L. v. d. Laan met 211 punten eeri 2e. prjjs, plus een prijs voor het verstweg- komende koor. Afd.II: ..Nim it sa’t is”, Langezwaag, dir. R. Meester met 189 p. 3e pr., „De Ie Sjongers”, Veenhoop, dir. A. v. d. Meer 216% p. 2e pr. plus beker hoogst aantal punten afd. II. Afd. I: Kerkkoor, Lippenhuizen-Hem- rik, cjir. J. Post 219 p. 2e pr., De Vriend schap, Makkinga, dir. R. Meester 224 p. Ie. prjjs me, mogelijkheid van promo tie. Vrijzinnig Kerkoor, Bergum, rlir. L. v. d. Burg 230 p. Ie pr. met mogelijkheid van promotie. Vrijzinnig Kerkkoor, Pie- tersbierum, dir. E. D. Loyenga 229 p. Ie. pr. Vrijzinnig Kerkkoor, Bojjl, dir. W. Post 233 p. Ie. prjjs met promotie plus de Zanglust Jublileumbeker voor het hoogst aantal punten in de le afd., plus de Sasburg-beker voor het meest ar tistieke vrije nummer i.d. 3 laagste afd. Afd. Uitmuntendheid: Mei-inoar len, Beets, dir. R. Meester 216% p„ 2e p. Vrjjz. Kerkkoor, Oosterwolde, dir. P. Madhuizen 226 p. le pr. Mingd Koar, Opeinde djr. A. v. d. Meer 226% p. le. pr. Hervormd Kerkkoor, Knjjpe, dir. mevr. Mercuur-Djjkstra 229 p. le. pr. pl. promotie. Fleurich Op, Boornbergum, dir. A. v. d. Meer 232 p. le. pr. prom. Mingd Koar, Terwispel dir. P. Hoekstra 233% p. le. pr. prom. Us Sjongen, Ou- dega dir. K. Frieswijk 238% p. le. pr. -j- prom., plus „Woudsend” beker voor hoogst aantal punten Uitmuntendheid. Ere-afdeling: Zanglust en Vriend schap, Tzummarum, dir. E. D. Looyen- ga 228 %p. le. pr. Lyts mar kriegel, Ried, dir. dezelfde 238 p. le. pr. Frane- ker Kleinkoor, Franeker, dir. dezelfde 237% p. le. pr. prom. Ned. Herv. En wanneer leren de jonge mensen el kaar beter kennen dan op, het wa ter? Spelender wjjs leert men de elemen taire dingen van het „grote” leven. De heer Van Haaien zei voorts, Woudsend dankbaar te zyn voor de wijze waarop de mensen van Ruimte in de gemeen schap zjjn opgenomen. In de maand april 1963 zjjn twaalf boerderjjbranden voorgekomen, waarby de boerderij vernield of zwaar bescha digd werd. Eén van deze branden kwam voor in Groningen, één in Friesland, twee twee twee Noordbrabant en één in Limburg. De directe schade door deze branden aangericht wordt geraamd op 419.800.-. Eén van deze branden werd veroor zaakt door een vuile schoorsteen; één door een ontploffing in een kachel; één door het aanmaken van een kachel; één door het omvallen van een verwarmings- lamp; één door een aardsluiting; één door een oververhitte oliekachel, terwjjl in zes gevallen de oorzaak onbekend bleef. Bij deze branden kwamen 9 koeien, 1 paard, 5 stuks jongvee (vaarzen en pin ken), 1 kalf, 3 fokvarkens, 9 biggen, 616 kippen, 12.650 kuikens en 9.500 slacht- kuikens om. heugd over de komst van Ruimte, maar toch had hjj een opmerking: „Het zijn beginnelingen, die zeilers van Ruimte, maar ze moeten niet oyer de fuiken van onze vissers varen, zoals wel eens is ge beurd.” Ben Davenschot wilde graag beloven, dat dit voorkomen zou worden. Gedeputeerde Okma, die ook sprak na mens het bestuur van de Marrekrite was het daar mee eens. Ook de provin cie verheugt zich als een goede zeil school naar Friesland komt, zie hjj. Hij.was voorts van mening, dat de zei ler echter niet van het standpunt moet uitgaan dat de meren alleen van hem zjjn. Voor de oeverrecreanten houden we plaats open, aldus Gedeputeerde Okma. Tenslotte ontvingen Ben Davenschot en zjjn echtgenote van de beheerscommis sie een oorkonde voor het stimulerend werk bjj de reparaties in en om het huis. „Erc-bewoners” van it heeche hüs, mag het echtpaar Davenschot zich noe men. Het was gezellig daar in de tuin van „It heeche hüs”. Iedereen was tevreden. Een groot aantal Friese en Amsterdam se leden van Ruimte was aanwezig. Veelal ook de jonge mensen die hadden geholpen met de inrichting van het huis. Was het een wonder dat de trots op hun gezichten viel te lezen? als erkente- een per- kele malen prachtige reddingen ver richten bjj schoten van De Boer en Kuy- pers. In de 3e en 4e speeltjjd werd het moe dig verzet van de Snekers echter defini tief gebroken. Het spelpeil werd er nu ook niet beter op en mede door enkele minder gelukkige beslissingen van de scheidsrechter werd de stemming in en om het water soms wat geprikkeld. Gelukkig beperkte dit zich tot Ijet. ma ken van enkele onvriendelijke opmer kingen over en weer en kon de scheids rechter meester van het terrein blijven. Het hogere tempo van de gasten en vooral de met kop en schouders boven zijn mede-spelers uitstekende Max van Gelder bezorgden onze stadgenoten gro te moeilijkheden. Met uitzondering van een doelpunt van Oor Visser konden ze niet meer tot positieve daden komen en toestaan dat de gasten nog acht treffers plaatsten, zodat deze met een 15-4 over winning het water verlieten. De tussen standen waren 1-3; 2-4; 0-4; en 1-4. Vooraf hadden de eerste damesteams van Neptunus en Drachten in een span nende strijd de puntjes zusterlijk ge deeld (2-2). Hoewel de Sneker dames voortdurend een overwicht hadden, wis ten ze dit slechts twee maal in doelpun ten (beide door Henny Hagens gescoord) uit te drukken. En daar de gasten de Neptunus-verdediging eveneens 2 maal te snel af waren, bleef de stand in evenwicht (2-2). Dinsdag 25 juni. Orgelconcert door Piét Van Egmond in Martinikerk te Sneek. Zaterdag 29 juni. „Waterpóortpartjj” Kaatsvereniging „Sneek” in het Sport park, Leeuwarderweg. Aanvang 1 uur. „Kunnen en moeten het bestuur en het beheer van een gemeente worden georganiseerd als die van een onderne ming?” Daarover spraken in het Pro vinciehuis te Leeuwarden tjjdens de Academische Dag van het Universitair Centrum voor Bestuurswetenschappen verschillende aanwezigen. Het vraag stuk werd van alle kanten belicht, om dat de meeste sprekers er een visie, verschillend van de rest op na hielden. Burgemeester L. Rasterhoff was een van die sprekers. Hij beantwoordde de vraag ontkennend. „Bjj de overheid is democratie en openbaarheid primair en de doelmatigheid komt op het tweede plan. Dit in tegenstelling tot het parti culiere bedrjjf, waar het maken van winst en dus efficiency op de eerste plaats staat. Burgemeester J. van Hout was van mening dat Ruimte moeiljjk een betere plaats had kunnen kiezen. Ook de mid denstand van Woudsend is gebaat met de vestiging van Ruimte en dat zag de burgemeester als een niet te verwaarlo zen aspect. Doordat Ruimte zich in een reeds bestaand huis vestigde heeft het heel wat lastige klippen in verband met de ruimtelijke verordening weten te om- zéilen. De burgemeester wilde overi gens deze wet niets verwijten. Men moet nu eenmaal voorzichtig te werk gaan bij de vestiging in de recreatiecentra, vond hy. Anders loopt de zaak uit de hand en wordt het fraaie merengebied ont sierd door allerlei obstakels. Het gaat er om, de aantrekkelijkheid van het me rengebied te bewaren en te verhogen. Tenslotte werd de openingsceremonie verricht in de vorm van een anker, dat zich via een touw, dat van een zolder raam naar het water leidde, in de wal vasthechtte. Een symbolisch gebaar! Bakker Huberts sprak namens de mid- De NS hopen op de lijn Staveren- Sneek een personeelsbesparing van acht mensen te verkregen. Een van de be zwaren, die momenteel nog onder ogen worden gezien is hoe de overwegbomen bediend zullen moeten worden. Men overweegt gebruik te maken van de au tomatische halve bomen. Het is echter nog de vraag of dit uitvoerbaar is. Het bestuur van de Kon. Zeilvereni ging „Sneek” heeft het Regenboogteam samengesteld, dat Friesland zal verte genwoordigen in de Holland-Friesland wedstrijden die deze zomer tijdens de Kaag- en Sneekweek worden gehouden. Het ziet er als volgt uit: J. Alberda met Algri, H. Röfekamp met de Swan, H. de Vries met Flamingo, mr. A. v. d. Werf met Waterrot II en J. de Wilde met Tem po. ke bondsteam van H.Z. P.C. uit Hee renveen een zware 4-15 nederlaag gele den. Hoewel dc cijfers dit niet zouden doen vermoeden, is de wedstrjjd vooral gedyrende de eerste 2x1 minuten boei end en spannend geweest. In de twee laatste speeltijden tekende het over wicht van de gasten zich wat duidelij ker af en kon de score, vooral door toe doen van oud-international Max van Gelder, die meer dan de helft van de doelpunten voor zijn rekening nam, zo hoog oplopen. Direct al na het aanvangsignaal was hy het, die de score met een prachtig schot opende. (0-1). Neptunus beant woordde dit onmiddelljjk met een fel of fensief, waarby' Bijsterbosch en Kuy- pers net over het doel schoten. Aan de andere kant lukte het beter, want Max van Gelder zorgde met twee uitsteken de doelpunten voor een 0-3 stand. Met een afstandsschot verkleinde Kuypers voor Neptunus de achterstand tot 1-3 en by na was het 2-3 geworden, maar nu richtte Bijsterbosch tegen de paal* Ook in de tweede speeltyd was er wei nig krachtsverschil. Wel maakten de gasten nog vier doelpunten, maar ook Neptunus trof door toedoen van J. de Rapper nog twee maal de roos. Boven dien moest de Heerenveen doelman en- tige oefenwagen mag zyn, maar in wer- kelykheid heel zelden gebruikt zal (be hoeven te worden, droeg dr. Roghair de Rampenwagen over aan het Hoofd van de Colonne Sneek, dr. van Reekum, waarby hij deze tevens, iykheid voor het vele werk, soonlyk geschenk aanbood. Dr. van Reekum gaf in zyn dank woord een uiteenzetting van het alar- mer' -g - *"em, waarby hij graag re kende op de gewaardeerde samenwer king riet Ryks- en Gemeentepolitie en van de huisartsen in de omliggende ge- leenten. Tot s ot sprak de heer Kolff, voorzit ter van de Kring Friesland, die de co lonne ter gelegenheid van haar 15-ja- rig bestaan en het ingebruik nemen van deze wagen, zijn gelukwensen aanbood. Allerwege worden pogingen in het werk gesteld zo snel mogelijk by ram pen aanwezig te zyn en het is daarom zeer verheugend dat Sneek nu een der- gelyke wagen bezit. Hy deed verder een beroep op de Colonne Sneek om deze wagen ook aan andere colonnes te de monstreren en zo mogeiy'k, in dienst te stellen voor samenwerking met die co lonnes. Vooraf had op de Veemarkt een de monstratie plaats, waarby de mogélyk- heden van de Rampenwagen duidelyk naar voren kwamen. Tot dat doel was een massa-ongeval geënsceneerd, waar- by een gro“ep E.H.B.O.’ers olv. dr. Hoogwater uit Nyland aan de „gewon den” de eerste hulp verleende. Onmid- dellyk na de alarmering verscheen delfeld een belangryke vooruitgang bete- Rampenwagen, die in een minimum I kent by de hulpverlening.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1963 | | pagina 1